Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Picturemaker válasza Gombikácska (#23850) üzenetére


Picturemaker
őstag

Az teljesen korrekt hőmérséklet.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#23852) Gombikácska válasza Picturemaker (#23851) üzenetére


Gombikácska
tag

Akkor nem én rontottam el valamit, köszönöm. :)

(#23853) laychi válasza Gombikácska (#23845) üzenetére


laychi
veterán

"Az a 3 csík..."

Most komolyan mit vársz a gyári gagyi hűtőtől?

(#23854) Gombikácska válasza laychi (#23853) üzenetére


Gombikácska
tag

Tudtam, hogy nem fogja megváltani a világot, de meglepődtem, hogy tényleg ennyire gagyi. :D
Azért többre számít az ember, hogyha majd 10 év után lecseréli a processzorát, hogy fejlődik valami, de ahogy látom a hűtő az majdnem tök ugyanaz.

(#23855) Ano válasza MPowerPH (#23825) üzenetére


Ano
őstag

Akkor én nem is vagyok jó tuner, mert a mai napig nem tudom mi a VID-je a procimnak? :DD

Egyébként jelenleg lemondtam a tuningról, mert túl sok hőt termel és túl sok energiát eszik a gép ...
Amikor csak a torrent ment, akkor alapra állítva, turbóval (3.9GHz, I5-4690K-ról beszélünk) 5-6W-al beérte ... 4.4-re tuningolva meg bekért ugyanerre a feladatra 15-18W-ot !!

Igaz, hogy a LinX alatti max kb 88W is lényegesen több volt (kb 135W), na de alap használatban minek ugrik meg ennyire jelentősen a fogyasztása?

Így én most negatív offsettel használom 4GHz-en (mert az szép kerek szám :D) ... és csókolom ... bőven kiszolgálja a mostani VGA-mat és még a hőfokok is sokkal kellemesebbek! :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23856) helkis válasza Ano (#23855) üzenetére


helkis
addikt

vigyázz mert rámegy a gatyád is.. :F +12w szörnyű.. ha 24/7-ben nyomod max terhelésen akkor + ~400huf//hó..

+az a 88w az nem fix TDP max-ot jelöl.. hanem egy átlagos felhasználási fogyit.. tehát ha simán is lemérted volna akkor nem éreznél ekkora különbséget.. a 135w az az egész gép fogyija? vagy hogy mérted ki csak a procit?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23857) h1mpi válasza helkis (#23856) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Milyen problémája van egyeseknek :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#23858) Ano válasza helkis (#23856) üzenetére


Ano
őstag

Ne is mondd ... amióta megvettem tőled a Q6600-at és megtuningoltam, azóta tudom mi az hogy magas fogyasztás :D

Egyébként a HWiNfo-ban van CPU package fogyasztás kijelzés ... kb jól mérhet sztem!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23859) Ano válasza Ano (#23858) üzenetére


Ano
őstag

Már nem tudom szerkeszteni ... no mind1 ...

Közben rájöttem hogy nem tőled vettem a Q6600-at, hanem csak beszéltünk róla amikor bizniszeltünk egy tápegységet :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23860) helkis válasza Ano (#23858) üzenetére


helkis
addikt

azért egy q66 tud zabálni, anno a legjobb G0-som ment 4ghz-et 1.45v-al, viszont év végén rá kellett dobnom ~40k-t a villanyra.. :D kb ezt tudja most egy AMD is.. :B

szóval ne aggódj, az a tuning csak azért tűnik soknak mert magasak a hőfokok, de ez nem azt jelenti, hogy sokat is fogyaszt, hanem hogy nem tudja leadni a hőjét a mag..

két "ugyanolyan" proci is mindig másképp fogyaszt.. +a software-ekben ne bízz ilyen téren, ki kell mérni..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23861) Ano válasza helkis (#23860) üzenetére


Ano
őstag

Hőfokkal sokat már nem tudok játszani, mert delid + CLU + NH-D14 kombó van, így max egy komoly vízzel tudnék már csak további hőfokot csökkenteni!

Egyébként apró odafigyeléssel a havi +400HUF mondjuk 10x, mert 10 dolognál tudsz energiát spórolni, az havi 4eFt, ami éves szinten már egy CPU upgrade ára (persze ha eladod a régit és beszámítod az árba)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23862) qad válasza Ano (#23861) üzenetére


qad
senior tag

Egyébként apró odafigyeléssel a havi +400HUF mondjuk 10x, mert 10 dolognál tudsz energiát spórolni, az havi 4eFt, ami éves szinten már egy CPU upgrade ára (persze ha eladod a régit és beszámítod az árba)

Havi 400 Ft, az évi 4800 Ft. Ha dohányzol sokkal több megy el havonat.

(#23863) Ano válasza qad (#23862) üzenetére


Ano
őstag

Nem olvastad jól a szöveget vagy én fogalmaztam bénán, havi 400HUF 10x (mert 10 dologgal tudsz 400 HUF-t megtakarítani havonta), az havonta 4000FT, ami évente 48eHUF!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#23864) qad válasza Ano (#23863) üzenetére


qad
senior tag

Sry, félreértettem, úgy értelmeztem hog még a proci fogyasztásáról van szó. Sry

(#23865) Grarius


Grarius
csendes tag

Sziasztok!
Upgradeltem a gépemet amdről intelre. Core i5 4590re és egy Msi h97 pc Mate-re esett a választásom.Viszont adódott egy problémám, mindent fainul összeszereltem, foglalat sérülésmentes, inditásnál mégsincs kép a monitoron, csak no signal felirat. Valakinek valami ötlet?

(#23866) AMI-512


AMI-512
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni most váltottam új gépre ez az új UEFI BIOS új nekem ,na de az lenne a kérdésem hogy a prociba integrált videót ki kell e kapcsolni ,ha van videokártyám vagy maradjon bekapcsolva...
A proci egy i5-4690k a vga meg egy R9 270X

Előre is köszönöm a választ.

(#23867) NFree válasza AMI-512 (#23866) üzenetére


NFree
addikt

Elvileg automatikusan kikapcsolja magát , ha van vga , de ki is kapcsolhatod arra ügyelj, hogy ha netán vga nélkül akarod használni a gépet akkor előtte engedélyezd.

(#23865) Grarius
Hát csak azt tudom mondani, újbol szétszed összerak , ha nem segít akkor vagy meg keresed te a hiba okát külömböző hardverek cserélgetésével, vagy a boltra bízod ahol vetted.
Egyébként elindul a gép , vagy meg se nyekken?

[ Szerkesztve ]

vga

(#23868) Grarius


Grarius
csendes tag

A gép elindul, ventilátorok is mennek, hdd is elindul. Attól tartok a proci lesz a bibi. Fsp hexa 500 wattos tápnak csak elégnek kell lennie, ha eltte egy fx 8320 ment vele.

[ Szerkesztve ]

(#23869) h1mpi válasza Grarius (#23868) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elégnek kell lennie bőven. A BIOST néztem, de az meg támogatja a procit alapból, nem kell frissíteni. Én is a foglalat lábakra gyanakodtam, elég ritka a gyárilag hibás cpu.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#23870) laychi válasza Grarius (#23868) üzenetére


laychi
veterán

8(vagy 2x4) pines kábel be van dugva,hog a proci is kapjon áramot?

Ha be van akkor lehet,hogy a lapod nem támogatja a procid csak egy későbbi biossal.

(#23871) AMI-512 válasza NFree (#23867) üzenetére


AMI-512
csendes tag

Értem, köszönöm a gyors választ NFree :-)

[ Szerkesztve ]

(#23872) MK VII válasza Grarius (#23868) üzenetére


MK VII
veterán

Tuti jó a kábel amivel rádugtad a gépre a monitort? Jó az illeszkedés?
Nekem akkor szokta ezt csinálni amikor picit lazán dugom rá a csatit a dVGA-ra vagy a monitorra. Sőt volt olyan is,hogy ki kellett vennem a dVGA-t aztán az alaplapi D-SUB csatira kötöttem a monitort és ott adott jelet és a BIOS alap helyzetbe állítottam. Utána vissza a VGA és működött.
Nekem is szoktak lenni ilyen gebaszok.. Nekem pl az alaplapi HDMI kimenetemről 10ből 1x jön kép és akkor is,ha energiatakarékos módba kapcsol a monitor utána mikor megmozdítom az egeret semmi kép.. És vissza sem jön.. Újraindítom a gépet és utána már egyáltalán nem jön kép HDMI-ről az alaplapi kimenetről..
Nem tudom mi lehet nekem is,de macera az egész. Sokszor van,hogy a dVGA-m HDMI-jéről sem jön ki jel.
Szóval én is xopok vele rendesen. A dVGA-m DVI kimenetéről tökéletesen jön kép mindig..
Mondjuk én már elkönyveltem ilyennek a rendszert.. Nincs kedvem és hangulatom ezzel többet foglalkozni.. :(

(#23873) Grarius válasza laychi (#23870) üzenetére


Grarius
csendes tag

Előző lapomhoz, ugye csak egy 4pines kellet a procihoz, azt ugye bedugtam ebbe a lapba is, és ugyan azon a vezetéken van még egy 4 pines csati azt is bedugtam, szóval elvileg jónak kell lennie.

(#23874) Grarius válasza MK VII (#23872) üzenetére


Grarius
csendes tag

Dvi kábelnek jónak kell lennie, mert elötte is azt használtam, esetleg megpróbálom az alaplapi dsub csatolót.

(#23875) MK VII válasza Grarius (#23874) üzenetére


MK VII
veterán

Próbáld meg.hogy kiveszed a dVGA-t és az alaplapi D-SUB-ra kötsz.. Hátha.. ;)
Nekem gyanús,hogy a géped szépen elindul csak kép nem megy ki róla.

[ Szerkesztve ]

(#23876) laychi válasza Grarius (#23874) üzenetére


laychi
veterán

Monitorodon milyen csatik vannak?
Nekem az LG-n van hdmi,dsub,dvi,ha hdmi-n használom,akkor váltani kell módot.

(#23877) laychi válasza Grarius (#23874) üzenetére


laychi
veterán

Vga-d milyen? azon van tápcsati hely?Azt bedugtad?

[ Szerkesztve ]

(#23878) mmat3 válasza Grarius (#23865) üzenetére


mmat3
tag

Múltkor egy gépet szereltem össze, ugyanilyen hibát kaptam, akkor a ram foglalattal volt a baj. Szerintem próbálj ki minden mondult egyesével foglalatonként.

(#23879) MrM94


MrM94
őstag


Ez a system agent offset ez így normális?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23880) helkis válasza MrM94 (#23879) üzenetére


helkis
addikt

ez inkább vccin-nek tűnik.. biosban mit látsz?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23881) Grarius


Grarius
csendes tag

Megoldódott úgy, hogy kivettem a vgat, majd dvi helyett az alaplapi dsubbal kötöttem össze a monitort, és igy már kapott jelet. Nem gondoltam,hogy ilyen kacifántos lesz.
Köszi mindenkinek a segítséget!

(#23882) MK VII válasza Grarius (#23881) üzenetére


MK VII
veterán

No látod.. Jól sejtettem..
Már akkor erre gondoltam mikor az másidik hsz-edben írtad,hogy ventik szépen felpörögnek meg a vinyó is. Egyből mintha a saját gépemet láttam volna magam előtt.. Nekem is ugyan ezek voltak.. Gép szépen elindult és a rendszer is felállt,de képet nem adott.
Örülök,hogy sikerült! ;)

[ Szerkesztve ]

(#23883) MrM94 válasza helkis (#23880) üzenetére


MrM94
őstag



Biosban ez van.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23884) laychi válasza MrM94 (#23883) üzenetére


laychi
veterán

állíts be a system agenthez 0.001V offsetet,nézd meg,hogy változik e valami rendszeren belül.
az is lehet,hogy a bios küld hibás adatokat és egy biosfrissítéssel meg tudod oldani ezt a bug-ot.

(#23885) MrM94 válasza laychi (#23884) üzenetére


MrM94
őstag

Restart,s megpróbálom.

Amúgy a bios beállításaim jók ugye? Igaz CPU-z szerint nem veszi vissza az órajelet de aida64 szerint visszaveszi.
szerk

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23886) laychi válasza MrM94 (#23885) üzenetére


laychi
veterán

Jó lesz,csak fixáld le a feszeket.
VCCIN 1,9V
Ring 1,176V
PCH-k 1,05 illetve 1,5V
Analog/Digital I/O Voltage-nek is mehet 0,001V,hogy az se szálljon el,ahogy a system agent-ed tette.

Ha adaptív módba állítod a cpu-t,akkor vissza fogja venni a feszt.
Viszont ebben az esetben vigyázz az avx-es alkalmazásokkal,mert a beállítotthoz képest akár +100mV-ot ad a procinak.Ennek elkerülése érdekében esetleg override mód alkalmazandó,de annak hatására is fix lesz a feszültség,kicsivel magasabb lesz ezáltal az idle hőmérsékleted,de attól nem kell megijedni.

Kipróbálnám szívesen a lapodat a procimmal :P

[ Szerkesztve ]

(#23887) bozont válasza laychi (#23886) üzenetére


bozont
veterán

Ha aktiválja az EIST és C-State módokat, akkor Override mód mellett is visszaveszi a feszt. Nem kell adaptive, legalább is a Gamer 5 esetében így működik. Mondjuk én most játszok az override +offset móddal, mert idle nem stabil tuning mellett.

(#23888) laychi válasza bozont (#23887) üzenetére


laychi
veterán

Nem veszi vissza,cpu-z valóban úgy jelzi,meg a többi progi is valószínűleg,de ha egy hwinfo64-t megnézel,akkor ott a VID-en látszik,hogy statikus,nem dinamikus,mint adaptív esetén.

Az offset pedig eltolás,eltolod vele az idle és load feszt is ugyanannyival a processzor alapfeszültségéhez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#23889) bozont válasza laychi (#23888) üzenetére


bozont
veterán

Ott is visszavette és amíg ki nem kapcsoltam ezeket az energiagazdálkodási módokat, többször BS fogadott netezés és filmnézés közben, mióta kikapcsoltam ezeket, egyszer sem. Sőt, a hőmérsékleten is látszik a dolog.

(#23890) laychi válasza bozont (#23889) üzenetére


laychi
veterán

Majd megnézem később, hogy nálam is így van e.Én úgy emlékeztem,hogy nem.
Most telepítőt integrálok,az még kicsit eltart.

(#23891) bozont válasza laychi (#23890) üzenetére


bozont
veterán

Igazad van, most ránéztem még egyszer és a VID-et azt nem veszi vissza, alapon meg igen. Valamiért úgy emlékeztem, hogy override mellett is visszaveszi. Na meg akkor miért volt instabil idle? Nem tetszett neki hogy 800MHz mellet magas feszültséget kapott?
Kipróbáltam az adaptive módot, mit szól az AVX-hez és nem adott csak nagyon minimális feszt pluszba, 1,216 helyett 1.224-et. Igaz nem sokáig futattam a tesztet, de gondolom elég ennyi is:

Amúgy mekkora is a max hőmérséklet, ami 24/7-re még biztonságos? 80C°?

(#23892) laychi válasza bozont (#23891) üzenetére


laychi
veterán

vringed miért 1,848V??? :Y
1,176V-ra rakd manuálba.

vagy a VIN6 nálad a vring és vringre valami mást jelez?
mert kb annak a feszültségértékei felelnének meg a valóságnak idle és load 0,728-1,2V

(#23893) bozont

Jaja,miközben írtál én is szerkesztettem,mert annak az értékei megfelelőek.

[ Szerkesztve ]

(#23893) bozont válasza laychi (#23892) üzenetére


bozont
veterán

A VIN6-ot nézd, az a Vring nálam.

Amúgy honnan tudom, hogy ez a linx AVX-et használ? Mert nem látok semmi ráutaló jelet. Csak hogy biztosan jót futtatok e. Mondjuk ez az egyetlen amivel 90C° fölé megy a cpu.

(#23894) laychi

1600MHz-en mennek, de 1,65v mellett. Majd ha minden más stabilnak bizonyul, megkeresem mi a fesz alja a ramoknak is. Amikor vettem olcsóbb volt mint az 1.5v-os modulok és AMD mellé mindegy volt.

[ Szerkesztve ]

(#23894) laychi válasza bozont (#23893) üzenetére


laychi
veterán

Ramod milyen órajelen megy,hogy 21W-ot vesz fel linx alatt? 2600-2800MHz?

A 0.6.5-ös linx avx 2-t használ és ezért terhel ilyen keményen.
de pl nekem a 4,7Ghz-es stabil linxemet agyonvágta egy OCCT small FFT teszt :D
16mV-ot kellett emelnem a feszültségen 1,280-->1,296V

[ Szerkesztve ]

(#23895) bozont válasza laychi (#23894) üzenetére


bozont
veterán

Én mondjuk ennyit azért nem szórakoztam ezekkel a stressztesztekkel, egy órát futott a Realbench, meg az IBT is stabilan, aztán játékok. Úgy még nekem is kellett 10mV-ot hozzádobni, de azóta stabilnak tűnik. Így kap 1,208v helyett 1,216v-ot.

Memória tesztelésre most mi a legjobb? Még mindig a memtest?

[ Szerkesztve ]

(#23896) laychi válasza bozont (#23895) üzenetére


laychi
veterán

Azzal szoktak tesztelni általában.
Esetleg windows memory diagnostic tool.Bár azt én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#23897) MrM94 válasza laychi (#23886) üzenetére


MrM94
őstag

Régen próbálkoztam még a másik 4770k-mmal az adaptív szabályozással,de ha azt adaptívon hagytam 1,35 voltot nyomott magának...Azóta elment a kedvem a haswellel való szórakozástol.Proci le lett cserélve mert mocskosul szar példány volt.
Van nekem biosban egy CPU over voltage protection.Azzal nem e lehetne valahogy leszabályozni,hogy ne feszelje túl a mostanimat?És akkor átraknám adaptívba.Nem mintha így fix fesszel sokat zavarna...
Meglesen biosban,hogy mit lehet állítani csinálok pár képet mert nekem az MSI biosa még mindig fura a Maximus V Formula biosa után.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23898) MrM94 válasza MrM94 (#23897) üzenetére


MrM94
őstag


Nemhinném,hogy sokat segítene ez..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#23899) balint107


balint107
aktív tag

Szerintetek egy I5 4690-es processzor meddig tud kihajtó szolgálatot teljesíteni a most megjelenő, és a közeljövő felső kategóriás videokártyák tekintetében. Gondolok itt olyanra, mint a TitanX (nem mintha olyat akarnék venni) vagy az R9 390X-re, esetleg GTX 980Ti-re (ha lesz) vagy a 900-as széria utáni új Geforce kártyáira. Persze ez eléggé látatlan és jövő kérdése, de érdekelne mennyi potencia van egy ilyen prociba, ugyanis 1-2 éven belül nem tervezek processzort váltani, videokártyát meg biztos, azt pedig mindig csak felfelé. Most GTX 970-em van.

(#23900) bandi0000 válasza balint107 (#23899) üzenetére


bandi0000
nagyúr

980 at már nem fogja teljesen kiszolgálni, szóval a fölött

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.