Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13465) HSM válasza Hoorus (#13464) üzenetére


HSM
félisten

Na, volt egy Giga Z87X-D3H-m, ami egy igen szuper lap volt, de bohóckodott, ezért visszavittem gariba, most intézik. Keresővel megtalálod a topikban, ha érdekel mi volt. ;) Mivel kellett a gép, ezért vettem másikat, míg elintézik, egy Giga Z97X Gaming 5-öt. :) Ami Audio terén előrelépés, BIOS, szolgáltatások terén tartja a szintet, és faszán, stabilan működik is, de. Az építési minősége sokkal rosszabb, gyenge könnyen hajló PCB, gyenge hűtésrögzítés, az "overkill" VRM helyett egy alig átlag feletti, és a szuper intel LAN helyett egy fos Killer NIC, amit szerencsére sikerült ártalmatlanítani a sima AR8172 driverének ráerőszakolásával. :DDD

Szóval elmegy, de a Z87 után nem vagyok elájulva tőle, sajnálom már, hogy nem egy ugyanolyan Z87X-D3H-t vettem cserének, ami amúgy nálam minimum 9/10 pontos volt a bohóckodását leszámítva, pedig én aztán nagyon kritikus vagyok.... Olcsóbban lett volna jobb lapom, a Broadwell meg úgysem lesz nálam szerintem téma sokáig. Lehet, idővel megbarátkozom vele, de még nem sikerült... ;]

Azért is írtam, hogy a Z97X-UD5 már valószínűleg jó, azon elvileg erősebb a PCB, van Intel LAN (is), nem rossz a VRM sem. :) Csakhát a Z87-nél olcsóbban adták ezt a minőséget jóval, és ez fájó pont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.