Hirdetés
- lezso6: Miért is jó, ha dohányzol?! Megéri rászokni!
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Arc összefoglaló szerkesztés
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Algieba: Nokia E61i 2025-ben
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
osztraksajt
őstag
válasz
lordjancso #4021 üzenetére
Azért óvatosan ezekkel, eléggé hajlamosak a melegedésre, nem véletlenül van a tápban sem ventilátor, és csillió kínai gagyi van belőle ráadásul nem is olcsón. Bár a hatásfokra 97-99%-ot adnak meg és ott már valóban kevés az eldiszipált hőmennyiség (3-6W elvileg), azonban részterhelésen lehet jóval rosszabb a hatásfok és ott már azért igényli az aktív hűtést, vagy legalábbis úgy elhelyezve hogy a hátsó venti légárama elérje, kábelek stb ne blokkolja előtte a légáramot.
Jó minőségű tápegységgel érdemes meghajtani őket, FSP-t használtam erre a célra aminek állítható volt a kimeneti feszültsége 9-19v-ig, de pl a delton.hu-n is vannak külső passzív stabilizált tápegységek jó árban. A fő 220-12V tápegységet mindenképp házon kívül kell elhelyezd, az is tud már ilyen teljesítménynél melegedni, ott keletkezik a veszteség legnagyobb része ami hővé alakul.
Az iLO nem tudom milyen feszültségeket igényel kikapcsolt állapotban, nem vagyok biztos benne hogy emiatt standard kiosztású tápegység van benne.
A HDD-k felpörgéskor veszik fel a legnagyobb teljesítményt értelemszerűen, pl egy WD 3tb red (WD30EFRX) csúcs áramfelvétele 1,73A 12V-on ami 20,76W. Tehát ha egyszerre a négy hdd-d elindul az veszteségeket is beleszámolva kb 90-100W-ot igényel, így kb erre kell méretezni, nyilván ehhez még a gép többi részének a fogyasztása is hozzájön.
-
DJ. Ru$y
nagyúr
válasz
lordjancso #4021 üzenetére
Bővítés esetén a processzor TDP-k eltéréséből számolható a különbség ugye. Lehet, hogy azt választanám, hogy vennék egy 160-as picot most, meg egy tápot amivel elvagy, aztán a későbbiekben is cserélheted a külső tápot akár nagyobbra is.
Új hozzászólás Aktív témák
Angol nyelvű infók (BIOS, RAM lista, driverek, stb.)
- Nokia 6.2 - kötelezők röviden
- Elektromos cigaretta 🔞
- Xbox Series X|S
- Automata kávégépek
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- BMW topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- További aktív témák...
- Asztali PC , R5 5500 , RX 5700 XT , 16GB RAM , 512GB NVME , 500GB HDD
- Gamer PC - RTX 3070, Ryzen 5 5600X, 16gb RAM
- intel-core i5-6500 CPU 3.2Ghz, 16G RAM, Geforce GTX 1660 SUPER (6G)
- Új Gamer PC Ryzen 7 5800X/RTX 5060 + 11 Féle VGA/16-32Gb DDR4/500-1Tb SSD/600-850W 2-4Év gari
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RTX 3060 12GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3172
- Corsair HS35 ( v1, nagyobb fülpárna méret) Stereo Gaming fejhallgató
- Ipad Air M2 11" // Wifi+Cellular // Számla+Garancia //
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 512 SSD!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest