Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hi, Tudtok mondani olyan hovezeto pasztat, ami hasznalat kozben szilardul? Ha megfogja a hutobordat a lemezen, akkor mar jo. MX4 -et akartam, de azt irtak, hogy az hasznalat kozben inkabb szetfolyik. Inkabb ezzel rakom fel, mint ketoldalu hovezeto lappal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2452) Raggie válasza MPowerPH (#2451) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ilyet nem tudom, hogy fogsz-e egyáltalán találni.
A hővezető paszták nem ragasztásra valók, hanem hőátadásra. A legtöbb esetben kell hogy legyen valamilyen fizikai kötés/erőhatás ami összenyomja a két felületet ami közé teszed a pasztát, mert attól függetlenül, hogy a paszta hővezető minél vékonyabb kell legyen a rés amit kitölt.

Mit szeretnél ezzel megberhelni egyébként?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#2453) MPowerPH válasza Raggie (#2452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talalkoztam mar olyan pasztaval, hogy annyira odafogta a CPU hutot a kupakra, hogy ugy kellett rola letepni. Osszegyogyultak.
VGA backplate -re vettem egy ilyen bordat, ezt akarom ratenni. Van itthon ketoldalu, mert talaltam, de azoknak a hovezeto tulajdonsaga nem tul jo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2454) boogie84 válasza MPowerPH (#2453) üzenetére


boogie84
veterán

H2-es Noctua olyan mint a pillanat ragasztó. Én konkrétan kitéptem a procit az aio blokk eltávolításakor 1 perccel a telepítés után. Első AIO építésem volt, a csöveket akartam utólag beállítani, ezért kellett 2x telepíteni a blokkot.

Remegett a kezem amikor megláttam a procit a blokk alján. :B
H1-gyel nem jártam így. MX-4-gyel sem.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2455) MPowerPH válasza boogie84 (#2454) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor megvan a sikeres palyazo. ;]

Don't Tread On Me

(#2456) boogie84 válasza MPowerPH (#2455) üzenetére


boogie84
veterán

Azt hozzáteszem, hogy a proci kupakját és a blokk talpát is (céges) izopropanollal töröltem át, elméletileg zsírmentesítve lett, de alaposan. :D

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2457) Raggie válasza MPowerPH (#2455) üzenetére


Raggie
őstag

A VGA vízszintesen van a gépházban nem? Akkor ott a sima paszta is elegendő volna, mert nem csúszik le róla a borda. Szerintem... :)

Clint Eastwood FTW

(#2458) MPowerPH válasza Raggie (#2457) üzenetére


MPowerPH
félisten

Permanent akarom, ha mozgatom a gepet, akkor is rajta maradjon. :)

Don't Tread On Me

(#2459) Raggie válasza MPowerPH (#2458) üzenetére


Raggie
őstag

Jaaa, értem. Akkor azért majd számolj be, hogy végül mi lett a megoldás és hogyan szuperált! :)

Clint Eastwood FTW

(#2460) MPowerPH válasza Raggie (#2459) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ma megrendelem, csak ki kell talalnom, honnan. 3.5G szerintem eleg lesz.

Don't Tread On Me

(#2461) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az aliexpressről rendelhető hővezető padok mennyire használhatóak?
Na meg ha használhatóak, akkor milyen vastagságút érdemes használni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2462) Ciccuka


Ciccuka
veterán

ARCTIC Introduces New MX-5 Thermal Compound

Itt már van is

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2463) Moonwolf válasza Ciccuka (#2462) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A hővezetési képessége nincs feltüntetve a gyártó oldalán.
Az MX-2 és az MX-4 nél fel van tüntetve.
Az MX-2 -nek 5.6 W/mK, az MX-4 -nek pedig 8.5 W/mK a hővezetési képessége.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2464) Ciccuka válasza Moonwolf (#2463) üzenetére


Ciccuka
veterán

Még nincs fent a Datasheet se. Valószínűleg később pótolják.

MX-5
Viscosity 550 poise
Density 3.2 g/cm³
Volume Resistivity 1.9 X 10^13 Ω-cm
Warranty 8 year durability
Continuous Use Temperature -40~180 ℃
Breakdown Voltage 250 V/mil
Colour blue

MX-4
Viscosity 870 poise
Density 2.50 g/cm³
Volume Resistivity 3.8 X 10^13 Ω-cm
Warranty 8 year durability

MX-2
Viscosity 850 poise
Density 3.96 g/cm³
Volume Resistivity 1.22 X 10^12 Ω-cm
Warranty 8 year durability

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2465) somfalvi válasza Ciccuka (#2464) üzenetére


somfalvi
tag

(#2466) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjottek a Gelid Ultimate padok is. Kivancsi leszek, 15W/mK az nem tunik rossznak.

Don't Tread On Me

(#2467) Raggie válasza MPowerPH (#2466) üzenetére


Raggie
őstag

Wow, ezeket hová teszed?
Valamint ha nem titok honnan rendelted?

Clint Eastwood FTW

(#2468) MPowerPH válasza Raggie (#2467) üzenetére


MPowerPH
félisten

3090 memoriakra mennek, elore, hatulra. Nemet Amazonbol rendeltem, be is linkeltem ide, elvileg a hivatalos Gelid store kuldte.

Mod: lehet, hogy a vizhutes topikba linkeltem. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2469) Raggie válasza MPowerPH (#2468) üzenetére


Raggie
őstag

Király, köszi!
Én anno a Fujipoly-nak a 17 W/mK-s thermal padját tettem a R9 290 Vapor-X VRM hűtéséhez és eléggé bevált(-10 fok az alaphoz képest). De ez alig kevesebb hővezetéssel jóval olcsóbb!
Majd ha leht ide is linkeld be a tapasztalataid róla! :) Köszi!

Clint Eastwood FTW

(#2470) Ciccuka válasza MPowerPH (#2466) üzenetére


Ciccuka
veterán

15W/mK az túlzónak tűnik így elsőre, maximum ideális (szűk) körülmények között tudhat ennyit, az meg ritka lehet.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2471) MPowerPH válasza Ciccuka (#2470) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az van rairva... Van nekik 6, 12 -es, es ez. Ez a csucs.
De mas gyartonak van 17 -es is, szoval nem ujdonsag.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2472) Raggie válasza Ciccuka (#2470) üzenetére


Raggie
őstag

Tudnia kell, mert ráírták. Annyira tudja, mint a paszták.
Egyébként ez egyáltalán nem olyan nagy kunszt, csak hát a hővezetésnél nagyon sokat számít a rétegvastagság. Ugye a pasztáknál hiába van a Kryonaut-nak pl "csak" 12W/mK hővezetése, de annak csak 0,01 mm-t kell áthidalnia kb(kupak és hűtőtalp között). Míg egy thermal pad-nak 0,5-1,5 mm-t. És a távolsággal fordítottan négyzetesen aránylik a hővezetés, szóval itt a valós elvezetett hő elég kicsi lesz még így is.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#2473) MPowerPH válasza Raggie (#2472) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan. :K

Tapasztalat a padokrol. Nagyon lagyak, ha akarnam, akkor siman kenhetoek akar CPU kupakra is, foleg kicsit felmelegitve.

Don't Tread On Me

(#2474) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mi a vélemény a GD900-as pasztáról csak most találtam rá de valahol mintha azt írták volna,hogy hasonló az MX4-es pasztához csak ár érték arányban bőven jobb.Érdemes lehet vásárolni nagyobb tételben GD900-at?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2475) #65537792 válasza Pityu. (#2474) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nekem van itthon a nagy tégelyesből. Szerintem teljesen rendben van.

(#2476) Ciccuka válasza Pityu. (#2474) üzenetére


Ciccuka
veterán

Jó, de 2 év alatt kiszáradhat, azt olvastam róla.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2477) Pityu. válasza Ciccuka (#2476) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én olyat is olvastam,hogy félévente újra kell kenni amit gd900-al kennek.Akkor ezek szerint nem rossz de csak egy ideig mert az mx4-es tovább bírja?

#cyberwarfare

Meddig bírja?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2478) #65537792 válasza Ciccuka (#2476) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szerintem ez változhat. Nálam, ha sokáig áll látszik, hogy egy olajos dolog kiválik belőle. Csak újra kell keverni és visszanyeri az állagát.

Pityu.
Passz. Egyszer egy laptopot pasztáztam vele és emlékszem, hogy teljesen megvoltam lepődve a hőfokoktól. Mondtam is, hogy baszki nem is olyan rossz. De ha pesti vagy adok azt teszteled.

[ Szerkesztve ]

(#2479) Ciccuka válasza #65537792 (#2478) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nah pont annál nem szabad ilyen gagyi pasztát használni. Ahol nehéz a szétszedés.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2480) #65537792 válasza Ciccuka (#2479) üzenetére


#65537792
törölt tag

Kinek mi a nehéz. :U
Mondom utána benchmark-oltam a gépet. Minden rendben volt.

(#2481) Ciccuka válasza #65537792 (#2480) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kinek hiányzik az, hogy évente teljesen szét kelljen szedni a laptopját újrapasztázás végett? A legtöbb gépnél eleve eléggé meg van bonyolítva ez (szakembert igényel és sok órát). Nem ér annyit az egész. MX-2 alig drágább és 8 évig nem kell hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2482) #65537792 válasza Ciccuka (#2481) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ok

(#2483) Ciccuka válasza #65537792 (#2482) üzenetére


Ciccuka
veterán

Persze akinek ez nem jelent problémát csinálja nyugodtan. Néhány gép egész jól szerelhető és darabokra se kell szétszedni túlzottan, de ezek is inkább felső kategóriás gépek, ahol szintén nem érdemes spórolni szerintem.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2484) Pityu. válasza #65537792 (#2478) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem vagyok pesti

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2485) boogie84 válasza Ciccuka (#2464) üzenetére


boogie84
veterán

Azt lehet tudni, hogy miért kezd olyan lenni az összes paszta mint a ragasztó? Anno a Noctua NT-H1 és az Arctic MX-4 könnyen kenhető volt. Egyszerűbb volt dolgozni velük szvsz.
NT-H2 már ragad de nagyon.
Miért jobb, hogy csökkentik a viszkozitásukat?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2486) Ciccuka válasza boogie84 (#2485) üzenetére


Ciccuka
veterán

Véleményem szerintem kevésbé szárad ki (viszont jobban tapad és nehezebb eltávolítani), de ez csak egy tipp. Isopropyl alkohol segít rajta.

Régen a gyári hűtőkön voltak speciel olyan paszták, hogy leszedni a hűtőt külön művészet volt (például sok esetben sérült valami nem hozzáértő kezekben). Olyan is előfordult, Gigabyte vga-knál volt nagy divat (egy időben), hogy ráragasztották a hűtőt egyenesen a GPU-ra, nehogy már cserélni lehessen.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2487) Raggie válasza Ciccuka (#2486) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem egészen egyszerűen csak minél olcsóbban akarnak minél jobb hővezetésű kencéket csinálni és ennek ez a hatása.
Az MX4 is az évek alatt változott. Valószínű, hogy olcsóbban állítják így elő, hogy kevésbé folyósra csinálják.

Clint Eastwood FTW

(#2488) Moonwolf válasza boogie84 (#2485) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Van még régi MX-4 es is meg új is, tényleg más az állaguk. A régi jobban kenhetőbb.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2489) Ciccuka válasza Moonwolf (#2488) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az pedig előny, ha könnyebb (jól) eldolgozni. Könnyebben is terül, jobbak a tulajdonságai összességében.

How To Apply Thermal Paste
How Thermal Compound Spreads
How To Apply CPU Thermal Paste Methods - Compare and Benchmark

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2490) Raggie válasza Ciccuka (#2489) üzenetére


Raggie
őstag

Az első videó jó nagy hülyeség... :D
Igenis van értelme normálisan egyenletesen felkenni a pasztát és(főleg most a Ryzen prociknál) egyáltalán nem csak a közepe a lényeg.

Clint Eastwood FTW

(#2491) BenceRago1


BenceRago1
csendes tag

Sziasztok! Egyeltalán nem vagyok benne a pasztákban, ezért segítséget kérnék. Szerintetek i7 7700HQ-t és 1050 TI mobilet mivel lenne érdemes hűteni? A laptop egyébként acer vx5 591g. Jelenleg 85-95 fok között fut a processzor (játék alatt max grafikai beállítások mellet) ezért szeretnék rajta már takarítást és pasztázást csinálni. E mellet a thermal padokat is cserélném, arra mit ajánlanátok? Mindenki válaszát köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2492) #65537792 válasza BenceRago1 (#2491) üzenetére


#65537792
törölt tag

Szia! Laptopoknál ez normális vagyis átlagos ezeknél a típusoknál.
Thermal grizzly kryonaut meg MSI afterburner GPU alulfeszelés meg CPU turbo kikapcsolás.
Laptophűtő vagy ha asztalon használod hátul kitámasztás radírral, gyufásdobozzal, hogy jobb legyen a levegő áramlás.

(#2493) BenceRago1 válasza #65537792 (#2492) üzenetére


BenceRago1
csendes tag

A laptop hűtő padon van, a levegő áramlás jó. A GPU egyeltalán nem melegedik, beáll a maga kis 70 fokjára, s onnan nem mozdul. A CPU turbót kikapcsolom próbaképpen. Ettől független Ti milyen thermal padot és pasztát ajánlanátok?

(#2494) Raggie válasza BenceRago1 (#2493) üzenetére


Raggie
őstag

Pasztának elég jó a Kryonaut ahogy a kolléga írta. Padokból először is meg kéne nézni, hogy kell-e bele és ha igen, akkor milyen vastag.

Clint Eastwood FTW

(#2495) boogie84 válasza Ciccuka (#2486) üzenetére


boogie84
veterán

Ennek lehet értelme. Bár anno a 2500K-n 8 évig volt használva az NT-H1 (leszedni azt nem volt egyszerű :D) bízom benne, hogy a H2-vel sem lesz gond.
Proci csere jönni fog majd. Bízom benne, hogy a használat során enged majd annyit a paszta h még1x nem rántom a ki a procit a foglalatból megint. :B :DDD

#2488 Moonwolf
Igen, az MX4-gyel sokkal egyszerűbben lehetett dolgozni. Azt jobban szerettem mint a mai ragasztókat. :B

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2496) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Valaki?

"Az aliexpressről rendelhető hővezető padok mennyire használhatóak?
Na meg ha használhatóak, akkor milyen vastagságút érdemes használni?"

Régi videó kártyán és laptopon is szeretném lecserélni a régi hűtőpadokat, viszont az itthon kapható olcsók is drágák, tulajdonképpen azok a külföldi olcsók, legalábbis kinézetre. 5x5cm es lap majd 3.000 ft és elég gyenge a hővezetése. Ha már gyenge, akkor legalább olcsóbb legyen.

Ezek mennyire befolyásolják a hűtést? Mármint a régihez képest? Azok több mint tíz évesek.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#2497) Ciccuka válasza Moonwolf (#2496) üzenetére


Ciccuka
veterán

Változó lehet a minőségük. Látszólag ugyanúgy nézhetnek ki a legtöbb helyen, valójában mégis vannak/lehetnek különbségek. Próbát megérnek.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2498) Pityu. válasza Raggie (#2490) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én pl mindig X-et teszek a procira ,mikor meg le kell venni a bordát tökéletesen szét van oszolva alatta mindenhova jut.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2499) Ciccuka válasza Pityu. (#2498) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az a jó, amikor adnak spatulát (lapátocskát) a pasztához. Azzal szépen el lehet simítani.

Emag-on most egyébként ingyen kiviszik vidékre is a pasztát és amúgy sem túl drágák

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2500) Pityu. válasza Ciccuka (#2499) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem kenekedek az x tökéletesen bevált. Max laptopnál kenem. Majd megnézem az emagot.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.