Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Worthag


Worthag
csendes újonc

Hali. Lehet kicsit túlgondolom de inkabb megkérdezem hátha van tapasztalat.

Röviden:

A közeljövőben beszerzek egy vízhűtést a processzorra. (AIO) és random olvastam olyat hogy a vízhűtésekre (meg VGA-ra) nem szabad Artic MX4-es pasztát tenni helyette inkább Thermal Grizzly-t kell használni mert az kifejezetten mindenre is jó meg azzal Kb 10 fokkal hűvösebb működést kapok.Nos ez az egész nettó marhaságnak hangzik. Tényleg az? Köszi hogy elolvasgad

(#2602) Raggie válasza Worthag (#2601) üzenetére


Raggie
őstag

Röviden: tényleg az.
A Kryonaut valóban jobb 1-2 fokkal, de drágább is. Bőven jó AIO-hoz is az MX-4 egyébként. :)

Clint Eastwood FTW

(#2603) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A GD-900-1-et tesztelte valaki? Állítólag némely tesztben 1 fokot is réáver az elődjére. Már GD900-át használok a legtöbb gépemnél, van ismerős akinek több mint két éve kentem a pasztát, és meglesve sem keményedett, illetve nem lett porózus. Nálam valahol az Arctic MX-2 szintjén van, talán egy picit jobb, de MX-4 alatt van kevéssel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#2604) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Sziasztok. Kis olvasgatás után rendeltem egy TG folyékony fém pasztát. Egy laptopba lenne. (Legion 5) A processzort körbevevő fém bigyuszt milyen anyagból csinálhatták? Csak nem alu? ;]
Ez egy i5 10300H. Szeretnék a gpu-ra is tenni. Nem okoz gondot, hogy ott vannak az alkatrészek közvetlen a chip mellett? Ezt mivel tudnám maszkolni? Vagy ha vékonyan kenem, akkor nem okozhat gondot?
(A képen még a gyári gitt van, azóta már cserélve mx2-re, de szeretnék valami jobbat. :R

Itt látszik a hűtő is: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#2605) Sdi válasza Sumptuous (#2604) üzenetére


Sdi
addikt

Kicsit olvass vissza, a felhasználásról nemrég írtak.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2606) #65537792 válasza Sumptuous (#2604) üzenetére


#65537792
törölt tag

Valami hőálló ragasztószalaggal szerintem lehet maszkolni.
Amúgy innen alunak néz ki vagy valami ötvöztet.
Ha tudsz szerezni maszkólót. Körülötte mindenképpen ragaszdt körbe.
Meg arra figyelj, hogy rézmagos a hűtőd. A többi alu. Azt kikezdi. Szóval óvatosan.

(#2607) Cruijff14


Cruijff14
újonc

Sziasztok!
A következő kérdésben szeretnék tanácsot kérni - remélem, az adekvát helyen:

Egy évvel ezelőtt vettem egy processzorhűtőt, de már a doboz felbontásakor rájöttem, hogy nem kompatibilis az alaplapommal. Úgyhogy azonnal vissza is csomagoltam az eredeti dobozba (+ nejlon zacskóba is :D ), és egy szekrényben tartottam azóta is a lakásban.

A kérdésem: ha most, egy évvel később akarnám beszerelni egy gépbe, akkor a hővezető pasztát újra kell rajta kennem, vagy jó még az eredeti? Önmagától is elöregedik egy év alatt a paszta? (Amikor tavaly felbontottam, nem ért semmi a felületéhez; használva meg értelemszerűen nem volt.)

Előre is köszönöm választ/válaszokat!

(#2608) somfalvi válasza Cruijff14 (#2607) üzenetére


somfalvi
tag

Jó lesz az még.

(#2609) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Az első komolyabb proci hűtő pasztám, Artic Mx 2 volt, aztán jött az MX 4.
Játékok alatt mindkettő 60 fok körül tartotta a procit. Most nem tudom mennyivel tud többet az MX 5. Szilikon boltban pedig láttam árulnak ilyet: [link]
Hővezető képesség itt sincs, ti mit gondoltok róla?
:))

(#2610) #65537792 válasza tomaszka88 (#2609) üzenetére


#65537792
törölt tag

Azt, hogy 200g, 2.000Ft. Biztos nagyon jó.

(#2611) somfalvi válasza tomaszka88 (#2609) üzenetére


somfalvi
tag

Mikor volt pasztázva a CPU? VGA-t pasztáztad már? Ezeket , ha használod rendesen, 3 évente frissiteni lehet a passztát rajt. Ha van még MX4 ,vagy MX-2 amit nem használtál el,akkor felesleges venni másikat. [link] Az általad linkelt Thermosil pasztát felejtsd el! Kicsi a hőátadó képessége 0,4 W/mk, szemben az MX szériákkal. MX-2 : 5,6 W/mk , MX-4 8,5 W/mk

(#2612) tomaszka88 válasza #65537792 (#2610) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Végül találtam róla infót, ez nem valami jó akkor:

Thermosil
Hővezető szilikon paszta fő tulajdonságai:
- dimetil-sziloxán alapú, jól kenhető paszta
- cseppenéspont 200C felett
- sűrűség 2,3 ± 0,1 g/cm
- hővezető képessége 0,4 W/k0,m- penetráció 250 ± 30 trixotróp

Ez az Alphacool veri az Artic Mx-et? :D Mit gondoltok?

Alphacool Subzero Thermal grease:

Tartalom: 3,5 g nettó
Szín: ezüst / szürke
Hővezetőképesség: 16W / mK
Sűrűség: 2,7g / cm³
Viszkozitás: 850000cps TF

Alphacool Eisfrost Xtreme:

Műszaki adatok
Hővezetés: 40W / mK
spec. Hőteljesítmény: 320 J / (kgK)
elektromos vezetőképesség: 3,29 MS / m
spec. Ellenállás: 0,453 ∙ mm2 / m
spec. Súly: 6,44 g / cm3 20 ° C-on
A viszkozitása: 6 m Pa ∙ s 20 - 110 ° C-on
Felületi feszültség: 0,38 N / m
Olvadáspont: -19,3 ° C

[ Szerkesztve ]

(#2613) somfalvi válasza tomaszka88 (#2612) üzenetére


somfalvi
tag

Alphacool Eisfrost Xtreme : folyékony fém. Nem véletlen a 40 W-s hő disszipáció.
Alphacool Subzero Thermal : Ki lehet próbálni, sokmindent nem találtam róla.
Thermosil : ugyenezt találtam én is róla.

(#2614) tomaszka88 válasza somfalvi (#2613) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

A folyékon fém valami zúzós tuninghoz lett kitalálva, de azért kipróbálnám.Mint a Terminator T-1000-s. :DD Nekem még az első szériás Ryzen 5 1600X procim van.

(#2615) somfalvi válasza tomaszka88 (#2614) üzenetére


somfalvi
tag

Folyékony fémmel vigyázni kell. Elég durva cucc! Olvass utána , fórumokon kérdezz utána mire kell vigyázni.

(#2616) #65537792 válasza somfalvi (#2615) üzenetére


#65537792
törölt tag

Alura ne menjen. Meg vezető. Szóval érdemes maszkolni. Kb ennyi.

(#2617) tomaszka88 válasza somfalvi (#2615) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Persze azt láttam, nagyon óvatosan kell vele bánni. Van egy Samu 970 Evo Plus ssdém, aminek a helye a vga alatt van sajnos. Van rajta egy EKWB EK-M.2 NVMe SSD hűtőborda.
A kérdésem az lenne, lehetne rárakni másik fajta hővezető padot? Kár, hogy pasztával nem lehet azt is megoldani.

(#2618) Sumptuous válasza Sumptuous (#2604) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Na végül megérkezett a paszta, meg is csináltam.

Előtte MX-2-őt használtam, ami a felkenés után 1 hétig jó volt, de utána valamiért mindig elromlott. 4-szer kentem meg vele a fél év alatt, mióta megvan a laptop, de valahogy az egy hét eltelte után mindig 90 °C felett volt a CPU.. nem értem, miért. Mindegyik kenés után 80 körül megállt. Ezt untam meg, emiatt rendeltem a conductonaut-ot.

Előtte, utána.

Van egy "kis" javulás, kívácsi leszek egy hét után hogyan teljesít. Végül nem maszkoltam semmit, de nagyon kis mennyiséggel dolgozam, így nem hinném, hogy gond lesz belőle. Felkenés után összeszereltem a hűtőt, majd szét, hogy lássam hogyan terrült.
A gpu is kapott, az 70°C fölé még nem ment.. bár előtte sem, így ezen nem javított. :D

(#2619) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

I5-9600k-hoz mit ajánlotok? Cooler Master X-Dream i117 hűtő menne rá egyelőre, nincs OC
Kézügyességem nincs, olyat keresnék ami a leghatékonyabb és nem tudok vele kárt okozni :R

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#2620) Raggie válasza coccolino (#2619) üzenetére


Raggie
őstag

Mx-4 :K

Clint Eastwood FTW

(#2621) tomaszka88 válasza Raggie (#2620) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Ezt ajánlottam volna én is. Egyébként ez a fajta hővezető paszta, konzolokhoz is jó? pl. Xbox One S

(#2622) Raggie válasza tomaszka88 (#2621) üzenetére


Raggie
őstag

Ez általánosan alkalmazható. Olyan helyekre jó, ahol sima felületek vannak(chipek, VGA-k, CPU-k).
Az egyenetlen felületekhez thermal pad kell(VRM, memóriachipek, egyéb kisebb kiálló elektronikák, stb.).

Clint Eastwood FTW

(#2623) tomaszka88 válasza Raggie (#2622) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Akkor az Xboxnál is rendben van. Már megkapta a Box Cpu az Mx-4-et.
Egyébként, szerintetek mennyire jobb egy thermal pad a hővezető paszta helyet? Pl. procira

(#2624) Raggie válasza tomaszka88 (#2623) üzenetére


Raggie
őstag

Semennyire, mert rosszabb. :)
A hővezető képessége rosszabb, csak azért alkalmazzák oda ahova, mert az egyenetlen felületekre nem lehet normális kontakttal felkenni a pasztákat vagy ha mégis rengeteg pasztát odanyomnának, akkor kiszáradna és elválna.

Clint Eastwood FTW

(#2625) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Szétszedtem a VGA-mat amire folyékony fém volt téve. A GPU-ról lejött maradéktalanul, viszont a hűtőblokk nikkelezett felületén hagyott egy sötét foltot. Amivel az a baj, hogy nem marad rajta a folyékony fém, hiába próbálkozok percekig, folyton lecsúszik róla az anyag, így nem tudom újra bekenni.
Valami ötlet, hogy tudnám újra ottmarasztalni rajta a fémet?

(#2626) Raggie válasza Melorin (#2625) üzenetére


Raggie
őstag

Elég ha a GPU-t bejened és ráteszed a hűtőt. Az szépen oda fogja nyomni.

Clint Eastwood FTW

(#2627) DaveE12 válasza tomaszka88 (#2609) üzenetére


DaveE12
csendes tag

MX-4 MX-5 szinte ugyanazt tudja. Több videót néztem róla, szinte 1 fok a különbség! Az MX-5 kék és nyálkásabb folyékonyabb szerintem mint az MX-4!
De ha az állagot nézem az MX-4 et jobban szeretem...!

Üdv: Dave

(#2628) golyani


golyani
addikt

Sziasztok!

Újrakenném a R9 380 Nitro OC-met, a sapphires srácok küldtek rajoz a thermal pad-ekhez. A gond az, hogy 1,25 és 2,25mm vastagságúak kellenének. A vastagabbnak valami TIF-100, a vékonyabbnak valami TIF-600 van megadva netes keresés alapján ezek 1,5 és 4,7 W/mK tényezőjű cuccok. Arctic padot néztem de ott max 1,5mm a legvastagabb. Mennyire ördögtől való egy 1mm és egy 1,5m-es összeragasztása, nyilván buborékmentesen?

[link] itt találtam némi infot, ez alapján járható út. :)

[ Szerkesztve ]

(#2629) Lion81


Lion81
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy a thermal padok színei jelentenek e valamit (kék,szürke,rózsaszín stb...)vagy hagyjam figyelmen kívül?
Szeretnék cserélni egy vga-n thernal padot és Arctic márkájút néztem ki 1.5mm és 6w-os.Vettem egy csávótól szintén 1.5mm vastag de rózsaszínű padot (noname)amire azt mondta hogy ez is tudja a 6w-ot!
Szerintetek számítanak a színek?
Üdv

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2630) Raggie válasza Lion81 (#2629) üzenetére


Raggie
őstag

A szín nem számít csak a vastagság és a hővezetés.
Ettől függetenül én a "noname, de biztos tudja a 6 w-ot" féle dolgokban jóval kevésbé bízok, mint egy gyártó saját maga által specifikált dologban... Egybként a 6 W-os Arctic padok is eléggé alsó kategóriásak, ez akkor még alatta lehet.
Nem tudom milyen VGA-d van, de lehet megérdemelne valami normálisat. :)

Clint Eastwood FTW

(#2631) Lion81 válasza Raggie (#2630) üzenetére


Lion81
tag

Zotac GTX 1070Ti és őtőle vettem:
[link]

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2632) Raggie válasza Lion81 (#2631) üzenetére


Raggie
őstag

Hát működni fog valószínűleg, mert tényleg így néznek ki a thermal padok, csak én inkább javasolnék a Thermal Grizzly 8 vagy 11 w-osat, mert érezhetően hűvösebben tartja a cuccokat.
De ha nem lesz túl oskat nyüstölve és/vagy így sem melegszik majd akkor maradhat ez is.

Clint Eastwood FTW

(#2633) Lion81 válasza Raggie (#2632) üzenetére


Lion81
tag

Felhelyeztem őket meg kapott mx4et és elég jó eredményeket kaptam.83ról 77-79fokra ment le.
Érdekes hogy előtte mx5 volt a magon és nem ment be 80 alá :F .Az mx4 jobb lenne az mx5nél :Y .Nem fordítva kéne lennie?
Na mindegy most rendeltem Thermal Grizzly Kryonaut pasztát meg thermo padokat!
Gelidekkel szemeztem de az már elég drága a Grizzliről meg írták hogy erős középmezőny.Arctikról meg hogy a minőségi belépőszint a normális hűtések világába! :R
Sokba kezd kerülni ez a kísérletezgetés :DDD

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2634) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Lehet nagyon laikus kérdés, nézzétek el nekem :R :

Arctic MX-5-t lehet CPU vízhűtőhöz használni (réz lap az alja), anélkül, hogy bármi sérülést okozna rajta?

ID-Cooling SE-224-XT-hez is használtam, és ahol a paszta volt, ott kicsit mint ha kiszívta volna az alu felületet

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#2635) Raggie válasza coccolino (#2634) üzenetére


Raggie
őstag

Lehet. Nem folyékony fém alapú, úgyhogy nem fog semmit bajt csinálni.
De egyébként a rezet még folyékony fémmel is lehet kenni, akkor csak arra kell vigyázni, hogy az vezeti az áramot.

Clint Eastwood FTW

(#2636) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Arctic MX-4/MX-5 elég lehet 185W-os TDP-hez? Semmi hivatalos infót nem találok róla. Vagy valami speciális pasztát kellene vadásznom? :F

Üdv:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2637) Raggie válasza Rhino666 (#2636) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, mihez szeretnéd használni?
A TDP nem feltétlenül meghatározó ilyenkor. Amennyiben azt a TDP-t elég nagy felületen kell átvezetni, akkor bármi jó rá. Ha meg minél kiseb bfelületen, akkor egyre jobb hővezető kell, hogy bírja a hőátadást.

Clint Eastwood FTW

(#2638) Rhino666 válasza Raggie (#2637) üzenetére


Rhino666
őstag

GPU.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2639) Raggie válasza Rhino666 (#2638) üzenetére


Raggie
őstag

Oda tökéletes lesz mindkettő! :K

Clint Eastwood FTW

(#2640) Rhino666 válasza Raggie (#2639) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi! :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#2641) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak.

Szeretnék egy fecskendő pasztát rendelni, általános célra CPU elsősorban, esetleg GPU.
(Laptop, konzol kizárva)

MX-2/MX-4/MX-5 trióból melyikkel a legkönyebb dolgozni? Melyik a tartós?
Látom még szinte mindig az MX-4-et ajánljátok?(Ennyire nincs még tapasztalat az 5-el?
Vagy csak jobb a 4?
(Tesztekben néztem, hogy kb: 1fok van van a 2-4 és a 4-5 között is.)

Már 20 éve a középre egy kupac paszta és a cooler majd szétnyomja technikát használom, nem tudom jobb lenne-e spatulázni.
Kérdés ehhez az oldschool technikához melyik paszta passzolna?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2642) Raggie válasza Czimby (#2641) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,
mind a három jó paszta. Az MX-2 olcsó, az MX-4 drágább, de jobb is (az ár/értékben ez a legjobb ezért ezt ajánljuk legtöbbet), az MX-5 megint kicsivel jobb, de már sokkal drágább.
Ha a maximum kell, akkor MX-5 ha meg csak egy simán jó paszta, akkor MX-4. Ha spórolósan kell egy elfogadható, akkor meg MX-2.
Egyébként az MX-4 és MX-5 között van kb a Thermal Grizzly Kryonaut, én azt használok és elég jó.

Clint Eastwood FTW

(#2643) Czimby válasza Raggie (#2642) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a gyors választ!

Ahol néztem a 4g-os MX4-MX5 szinte egy ár.(300Ft a difi)
Mx2-ből viszont 8g-ot kapok ugyanott ugyanannyiért.

De mint írtam is nem az ár, és nem az az 1-2fok számít, inkább a felhasználhatóság, tartósság.
De ha ebben nincs különösebb difi a három közt,
rápróbálok az Mx5-re
(Ha jól gondolom nekem az a fontos, hogy minél könnyebben terüljön, abban pedig az Mx5 a legjobb elvileg)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2644) Raggie válasza Czimby (#2643) üzenetére


Raggie
őstag

Wow, hol nézed, ahol ennyire olcsó az MX-5 ? :D

Clint Eastwood FTW

(#2645) Czimby válasza Raggie (#2644) üzenetére


Czimby
addikt

Na így mit mondasz melyikre menjek rá?
Szerinem az Mx-2 rámromlana kb :))

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2646) Raggie válasza Czimby (#2645) üzenetére


Raggie
őstag

Bőven elég a 4g jópár évig.
Ebből a kínálatból bőven az MX-5 a legjobb vétel.

Utoljára mikor néztem, akkor még kb 50% felára volt az MX-5-nek az MX-4-hez képest. Annyit nem ér meg. De ennyit igen. :)

Clint Eastwood FTW

(#2647) Czimby


Czimby
addikt

Ezek az X23-as cuccok jók lehetnek?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2648) Raggie válasza Czimby (#2647) üzenetére


Raggie
őstag

3-6 W/mK az nem tól jó hővezetési képesség. MX-2 alatti szint.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#2649) Czimby válasza Raggie (#2648) üzenetére


Czimby
addikt

A hígító párolgása utána már 6 körüli az az érték.
Gondolom így könnyen felvihető, de utána nem folyik szét.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2650) Raggie válasza Czimby (#2649) üzenetére


Raggie
őstag

Ilyen részletesen nem tudom ezeket az adatokat, de pl az MX-5 és Kryonaut mind 12 felett vannak. Az azért barátok közt is kétszer jobb. :)

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.