Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Lion81 válasza Raggie (#2650) üzenetére


Lion81
tag

Na ezt lehet cáfolnám az mx5 ellen!
Mind a kettőt használtam és a Kryonaut sokkal ráver az mx5-re legalább is nálam.Gtx 1070TI-n teszteltem:MX5 83fok TG Kryonaut 77fok!!! :Y
Szellőztetés szobahőfok megegyezik +a felhordási mód és mennyiség is ugyn az volt!
Amit nem értettem,hogy az MX4 (81fok)is jobban teljesített nálam az MX5-nél :F

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2652) Raggie válasza Lion81 (#2651) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm furcsa. Egyből felkenés után teszteltél vagy megvártad a terülési időt?
Ez kb 12-24 óra szokott lenni a modern pasztáknál, viszkozitástól függően.
Mondjuk én még nem használtam MX-5-öt soha, szóval saját tapasztalatom nincs vele de furcsállanám, hogy ha az MX-4 is jobban teljesítene az Arctic vadi új csúcspasztájánál...

Clint Eastwood FTW

(#2653) Lion81 válasza Raggie (#2652) üzenetére


Lion81
tag

3 napos teszt volt
1.frissen felkenés után aztán másnap és harmadnap mire beálltak ezek az eredmények.
Frissen kicsit jobb volt de utána mintha rosszabbodott volna amit nem értettem.Igen én is ismerem a szétterülési faktort meg "hideg-meleg napokig hajtani tesztet"(Prime,Futuremark,egyéb terhelő progik) és amit írtam azok már a 3.napi beállt eredmények.Furcsálltam én is mert MX párti vagyok de a Thermal Grizzly cuccok szerintem jobbak és még nem annyival drágábbak!Álltalános hardverekre én is Arctic cuccokat javaslok mert ár értékben azok a legjobbak,de melegedős alkatrészekre inkább eggyel feljebb javaslok(GTX1070TI pl./i7procik) MX5 vs TG Kryonaut árban nincs nagy különbség csak azt nem értem miért nem találok az MX5ről hivatalos adatot arra hogy mekkora a hőelvezető képessége!MX4nél írják! :F Furcsa ez is.Amúgy nekem ragacsosabb volt felvinni az mx5öt mint a 4et.

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2654) Raggie válasza Lion81 (#2653) üzenetére


Raggie
őstag

Én is Kryonaut-ot használok mindenre, de ki akarom azért próbálni az MX-5-öt is. De akkor ez eddig egy feketepont neki... fura, de érdekes. :)

Clint Eastwood FTW

(#2655) Lion81 válasza Raggie (#2654) üzenetére


Lion81
tag

Senkit nem akarok lebeszélni az MX5ről de szerintem teljesítményben nincs akkora ugrás az MX4hez képest!
Inkább Kryonaut :C

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2656) Sdi válasza Lion81 (#2653) üzenetére


Sdi
addikt

Az árbeli " nem nagy különbség ", azért jelentős. A Kryonaut jóval drágább. Az 1 grammosat nem is szabad megvenni. A minimum az 5,55 grammos, amit érdemes.
Ezt úgy írom, hogy használom is.
Egyébként az RX570-es kártyámon a Kyronaut csak pár fokkal jobb mint az előző MX2.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2657) Raga.cs


Raga.cs
tag

Szerintem ez itt érdekes lehet:
[link]
főleg a fogkrémek miatt.. :)

(#2658) Lion81 válasza Raga.cs (#2657) üzenetére


Lion81
tag

HÚ!
Ez egy nagyon jó teszt.
Végre valaki írta hogy az MX5 csak 6W/mk-s ami azt jelenti hogy rosszabb mint az MX4 8.5w/mk-ja.Mondjuk ezt azért nem vágom mert újabbnak általában jobbnak kell lennie nem csak drágábbnak.Nálam sajnos igazolódni látszik hogy az MX5 nem tudja túlszárnyalni az MX4-et!Ezért marad a Thermal Grizzly Kryonautja ami lehet drágább mint az MX4 de túl is szárnyalja azt és nagyon melegedős cuccokra sokkal jobb.Nekem 1g Kryonaut 2kba került de azzal lepasztáztam egy gtx1070Ti és egy CPU-t és még egy pici maradt is.

TDU nick: gabur2 (sárga Mustang GT-R :-)

(#2659) Raggie válasza Lion81 (#2658) üzenetére


Raggie
őstag

Az lehet, hogy leírja, hogy 6 W/mK de utána a cikkbeli teszteken meg mindenhol a legjobban teljesít kb az MX-5 ha megnézed a grafikonokat. (lenyomja az MX-4-et és a Kryonaut-ot is)
Szóval nem értem én ezt...

Clint Eastwood FTW

(#2660) pajorgergo válasza Raggie (#2659) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Akkor lehet jobban jártam volna én is, hogy rendeltem MX-5-öt az ID-Cooling SE-224-XT Basic-hez, de jobban jártam volna hogyha az ahhoz adott TG25-öt kenem alá ami elvileg 10,5W/m-K-t tud? :D

(#2661) Czimby


Czimby
addikt

Lenne itt valaki vállalkozó kedvű ember akinek van otthon Arctic MX-2/4/5 és szívesen összehasonlítaná egy kereskedelmi forgalomban nem kapható, MicroSi(Made in Japan) pasztával?

Írj privit ha érdekel a dolog, küldöm a pasztát(8g), cserébe várom a tesztet. :))
Nagy viszkozitású paszta, szóval tapasztalt jelentkezőt várok.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2662) Raggie válasza Czimby (#2661) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ha ilyen X23-as(LINK) paszta, akkor a 6 W/mK hővezetéssel nem nagyon rúgna labdába az MX-4 és hasonló rémiumabb paszták mellett.
MX-2 pasztával inkább egy kategória lenne kb, de még talán az alatt is kicsivel.
Ez persze csak megalapozott tipp, ettől lehet jobb és rosszabb is.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#2663) Czimby válasza Raggie (#2662) üzenetére


Czimby
addikt

MX-5 is 6W/mK és mégis jobb mint az mx-4 ha minden igaz...

Nekem csak Silentium Pc pasztával van összehasonlítási alapon, attól fényévekkel jobb. Pasztázás óta hangtalan a gép, előtte pedig pörgetgette a ventit ha meg volt terhelve.

Sajnos nem csináltam előtte tesztet, csak akkor jutott eszembe amikor már kész voltam a pasztázással.
Így fokban nem tudom mennyi a különbség.

Mindegy is, nekem bevállt, ha valakinek van kedve tesztelni írjon, és küldöm. De azért nem fogok venni másik pasztát, hogy összehasonlitsam. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2664) Czimby


Czimby
addikt

Nem hagyott nyugodni a dolog.

Nehezen, de végül sikerült találnom tesztet amiben szerepelnek.
MX-2, MX-4 szintet hozzák, az meg nekem bőven jó.
(Bár mint írtam nekem nem konkréten az a típus van,
X23 család, de egy másik változat, csak OEM gyártóknak elérhető.)

Kínai prohardver :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2665) Raggie válasza Czimby (#2664) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ezek az X23-ak a grafikonban a Kryonaut-nál is jobbak. Az egy kategóriával az MX-4 felett van inkább, nem csak hozza a szintjét. :)

Clint Eastwood FTW

(#2666) Czimby válasza Raggie (#2665) üzenetére


Czimby
addikt

Biztosan számít az is, hogy miként van felvíve a paszta, mekkora nyomású/erejű a leszorító az adott hűtőn, mennyire egyenletes a felülete a hűtőbordának stb...
Minden pasztának más lehet az ideális körülmény.

Ezért is lehet, hogy pl az MX-2 beelőzte az MX-4-et a kinai teszten.
Bár youtubereknél is láttam hasonló eredményt, hogy jobb volt az Mx-2.

De a tomshardware nagy paszta teszten is csak 0.5C volt az MX-4 javára, annyit meg simán lehet a különbség az adott körülmények miatt.

Nekem annyi elég, hogy a jobbik paszták közé való, nem a tesztek végén kullog. :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2667) Czimby válasza Czimby (#2666) üzenetére


Czimby
addikt

Egyébként bacsis is tesztelt egy MicroSi pasztát röpke 13 éve.
(Sajnos a képeket már nem tölti be, de 3.-ik lett, az MX-2 után végzett.)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#2668) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Azt akarom kérdezni, hogy a Thermal Grizzly Kryonaut 5.5g kiszereléshez adott, fecskendő végébe tekerhető kupak amivel húzható a paszta, azt használva valóban könnyebb felkenni?
Illetve utána nem marad paszta a kupakban, az veszteség akkor, nem szárad bele, hogy kell akkor lezárni?

Köszönöm

(#2669) Raggie válasza Tompie (#2668) üzenetére


Raggie
őstag

Én kinyomom a fecskendőből és utána csak a kupakot használom elkenésre(nem feltéve a fecskendőre csak kézben fogva). Így nem marad a kupakban sem, nincs pazarlás de szépen el lehet kenni vele. ;)

Clint Eastwood FTW

(#2670) Tompie válasza Raggie (#2669) üzenetére


Tompie
őstag

Szuper, köszönöm 🙂

(#2671) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Újra szeretnék pasztázni egy Toshiba L50-B-1KF notit, illetve egy ZOTAC GTX 960 AMP! Edition 4GB-os kártyát. Az lenne a kérdésem, hogy erre a célra jó-e egy Zalman ZM-STG2 (sajna nem tudom mikor lett kibontva, nem írtam fel), vagy vegyek inkább újat az ajánlottak közül? (mx-4-re gondoltam esetleg). Átlag alatti ez a paszta kicsivel, ahogy néztem. Egyik eszköz sem volt még sose szétszedve. Előre is köszönöm a megtisztelő válasz(oka)t.

(#2672) nimbusz


nimbusz
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valakit aki vállal folyékony fémes pasztázást? Laptopról lenne szó. Előre is köszönöm.

(#2673) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#2674) Ciccuka válasza Raggie (#2646) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem pedig az MX-2, mert az 8g
Alig gyengébb, mint az MX-4 és az MX-5 (a tulajdonságaikat tekintve), cserébe egyszerűbb jól eldolgozni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2675) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#2676) Ciccuka válasza ScomComputer (#2675) üzenetére


Ciccuka
veterán

MX-4 jobb eredményt tudott, mint az MX-5?

Hiányolom az MX-2-t szerintem otthoni általános használatra az a legjobb, ár alapján meg pláne (általában 1800-ból kikerült a 8g változat, bár ahogy nézem most kifogytak belőle: paszták).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2677) MM válasza ScomComputer (#2675) üzenetére


MM
őstag

Most teszteltem friss pasztával, 24 óra utáni értékeket összehasonlítva.
Igaz, hogy nem 150W, hanem 170-220W, de a Kryonaut nálam 2-3 fokot biztosan hozott az MX4 után egy NH-D15 alján.

Egyébként sem a legjobb ez a spatulával szétkenés az egyenes aljú hűtőknél, amit a tesztben csináltak, mert ott maradhatnak a légbuborékok. (folyékony fémnél nyilván nincs más)
Mindig X-et csinálok + négy pöttyel.

[ Szerkesztve ]

(#2678) Raggie válasza MM (#2677) üzenetére


Raggie
őstag

Ugyanez a tapasztalatom a két paszta viszonyáról. :K

Clint Eastwood FTW

(#2679) Tompie


Tompie
őstag

Nálam most Noctua NT-H2 van, de gondolkozom Thermal Grizzly Kryonaut - ra cserélni. 🤔

Sok tesztben a Grizzly jobb de pl a mostani PCX tesztben a Noctua volt a győztes.

Dilemma 🤭

(#2680) kefe13


kefe13
tag

Sziasztok ebben lehet valami, ebben a "pump out effect" ben ?
/Mert ami láma vagyok éppen ezt a NOCTUA NT-H1 -t rendeltem laptphoz :F /

[link]

(#2681) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Szetszedtem a 970-em pasztazas miatt.(igaz, ez 2 honapja volt :DDD )
viszont zavar az a paszta ami rakovesedett a nyaklapra. Most leszednem rola, de mivel?

mit ajanlotok hozza?

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#2682) kefe13 válasza IntelKiller7 (#2681) üzenetére


kefe13
tag

Izopropil.

(#2683) Tompie válasza IntelKiller7 (#2681) üzenetére


Tompie
őstag

Isopropyl alkohol.

(#2684) Ciccuka válasza IntelKiller7 (#2681) üzenetére


Ciccuka
veterán

Fele annyi elég lett volna rá.
Ennyit nem szabad rárakni.

Ha nincs más a denaturált szesz is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2685) KisBundi


KisBundi
őstag

Kryonauttal kapcsolatban nincs valakinek negatív tapasztalata a kiszáradással? :)

(#2686) #65537792


#65537792
törölt tag

Valaki folyékony fémnél próbálta kiváltani valamivel a TG Shieldet valami mással vagy más megoldással?

(#2687) kornel1000 válasza #65537792 (#2686) üzenetére


kornel1000
tag

Szia,
átlátszó körömlakkot használtam.

(#2688) #65537792 válasza kornel1000 (#2687) üzenetére


#65537792
törölt tag

Erre gondoltam én is csak érdekelt, hogy esetleg valaki próbálta e már és hogy működőképes e a dolog. De ezek szerint igen. Hőre rem reagál? Nézted azóta, hogy változott e vagy valami?

(#2689) kornel1000 válasza #65537792 (#2688) üzenetére


kornel1000
tag

Nem tudom, mert azóta nem került szétszedésre a laptop. De egy RTX 3070 GPU dolgozik benne 140 W TDP-vel. Azért keletkezik hő, eddig tökéletesen működik.

(#2690) #65537792 válasza kornel1000 (#2689) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jól hangzik. Rá fogok próbálni. :R
Jobb a hője? Látható? Érezhető?

[ Szerkesztve ]

(#2691) kornel1000 válasza #65537792 (#2690) üzenetére


kornel1000
tag

Saját tapasztalatom alapján non-conductive pasztával 2-5 C nyerhető általában. Beszélünk a legjobb pasztákról, és 3-6 hónap alatt beszárad, főleg erősebb hardver esetén.
Már csak folyékony fémet használok, ezzel lehet igazán jó és tartós eredmény elérni.
Mostani laptopom CPU hőmérséklete játék alatt 95-98 C között volt magonként. Thermal Grizzly Conductonaut után ez az érték 70-75 C.

(#2692) #65537792 válasza kornel1000 (#2691) üzenetére


#65537792
törölt tag

Eléggé jól hangzik.

(#2693) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Így fém pasztázgassatok:
Jó a fémpaszta, csak nem a GPU alatt | 1050Ti reball

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2694) #65537792 válasza Ciccuka (#2693) üzenetére


#65537792
törölt tag

1. 1050Ti alá teljesen felesleges a LM. (szvsz)
2. Látszik, hogy nagy szakértelemmel rakták fel.
3. Más hülyesége miatt nem szar a LM. :U
4. Tény, hogy nem úgy kell kezelni mint a sima pasztát.

(#2695) Ciccuka válasza #65537792 (#2694) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nem átlagusereknek való a fém paszta azt el kell ismerni.
Azoknak MX-2 ajánlott inkább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#2696) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok!
Ez [link] jó minőségű paszta cpu alá? :R

[ Szerkesztve ]

(#2697) Raggie válasza ProEvoFan (#2696) üzenetére


Raggie
őstag

Megoszlanak itt a vélemények. Egyesek szerint a legjobb.
Szerintem pl MX-4 vagy Kryonaut jobbak.

De ha nem lesz extrém tudning, akkor a gyárinál mindegyik jobb, és az MX-2 is már minőségi pasztának számít.

Clint Eastwood FTW

(#2698) ProEvoFan válasza Raggie (#2697) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igazából i5 12400f-re kell, tunning nélkül.
Ezt néztem ki [link] de ezt rendelni kell, a másik van készleten.

[ Szerkesztve ]

(#2699) KisBundi válasza ProEvoFan (#2698) üzenetére


KisBundi
őstag

Osztom Raggie véleményét! Ha minőségi paszta kell, akkor MX-4 vagy Kryonaut. Ár/értékben verhetetlenek. :K

(#2700) Ciccuka válasza ProEvoFan (#2696) üzenetére


Ciccuka
veterán

CPU alá azért ne rakd (ma rá). Igen ennek a legjobb ár/teljesítmény aránya, ha a mennyiséget is figyelembe vesszük. Viszont, amit 2008-2010 között lehetett kapni (az is MX-2), az szerintem jobb minőségű volt akkoriban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.