Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) TechN7ne válasza Pyttawrx (#2949) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem még van egy pici a több mint 5 éves MX4 pasztába ,félő ,hogy a mostani MX4 paszták már nem olyan jók mint a régi?

(#2952) Pyttawrx válasza TechN7ne (#2951) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az mx4 pasztával tudtommal nincs baj most sem. Én bátran használom.

(#2953) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2950) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jónak számít, de szerintem noctua nt-h2, vagy s phobya jobb, én jobban tudok dolgozni vele.

(#2954) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok Artic MX-4 képes megbírkózni Ryzen 7 7700X-el? Forró fejű hírében áll bár nem tudom kinek mit takar egy Noctua NH-D15-l lenne használva. Vagy esetleg MX-6-l próbálkozzak?

(#2955) Cifu válasza Speedy007 (#2954) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jó lesz az MX-4 is, ha most rakod össze és már nem akarsz várni. :)
Bár ha már van egy csúcs hűtésed és jó procid, akkor az a 2-3 ezer forint nem tétel. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2956) Speedy007 válasza Cifu (#2955) üzenetére


Speedy007
őstag

Igazság szerint jövő héten szerda-csütörtökön jönnek meg az alkatrészek. Itthon van elfekvőben MX-4 azért kérdeztem hogy elég lenne rá vagy keresekk combosabbat

(#2957) Pyttawrx válasza Speedy007 (#2956) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
A cooler új lesz?

(#2958) Speedy007 válasza Pyttawrx (#2957) üzenetére


Speedy007
őstag

Alza szerint csak felbontva volt így 40.000-t vétek lett volna ott hagyni. Korábban is vettem felbontott cuccokat gond nem volt velük

(#2959) Pyttawrx válasza Speedy007 (#2958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem így értettem, hanem hirtelen nem tudom, hogy van-e rá applikálva paszta gyárilag. Ehhez az nt-h1-et javasolja a noctua, ha nincs előre ráaplikálva, akkor jó az mx-4, vagy venni szeretnél másikat, akkor az nt-h2.

[ Szerkesztve ]

(#2960) Speedy007 válasza Pyttawrx (#2959) üzenetére


Speedy007
őstag

Na azt nem tudom de jó esélyjel nincsen rajta. Mert lehet hogy felpróbálták és nem férhetetbe házba szerintem azért lehetet vissza küldve így sérülhetet a rajta lévő paszta.. Minden esetre köszönöm szépen a segítséget

(#2961) Cifu válasza Speedy007 (#2960) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is "bontott" NH-D15-öt vettem az Alzától, de igazából semmi baja nem volt, a szerelvények zacskói is bontatlanok voltak, kb. a dobozt bontották fel. Így egyébként ott van a egy tubus NT-H1 paszta is a dobozban esélyesen (nincs előre ráapplikálva a D15-re semmi).

Azt is használhatod, sőt, igazából lehet, hogy én azt használnám inkább akkor már....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2962) Speedy007 válasza Cifu (#2961) üzenetére


Speedy007
őstag

Rendben ahogy néztem a NT-H1 és az MX-4 a gyártói "PR" duma szerint ugyanaz a szint csk az árazás más NT-H2 játszik más ligában még az MX-6-ra is ver a PR duma szerint

(#2963) Pyttawrx válasza Speedy007 (#2962) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az mx-6 engedd el. Ott lesz akkor lehet a dobozban az nt-h1. Ha nincs akkor mx-4
A gyártói leírásban szerepel, hogy van benne paszta.
Megnéztem.

(#2964) Speedy007 válasza Pyttawrx (#2963) üzenetére


Speedy007
őstag

:R

(#2965) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Tegnapi 6xxx topik margójára, milyen pasztát ajánlanátok forró GPU-hoz?
(Red Devil Ultimate RX 6900 XT)
Ami NEM Arctic, és NEM TG Kryonaut.
Vagyis Arctic csak akkor legyen ajánlott, ha nem pump outol. Bár a pump out nélküliség jó lenne az ajánlott típusnál is. :DDD

Amiért nem kérem a Kryo tippet: 2 hónap alatt kiszáradt a GPU-mon. :)
Most MX2 van alatta 1 hete kb., "teszt alatt" van.

Ill. mi a véleményetek erről a kettőről?
Gelid GC Extreme
Alphacool SubZero

Elvileg best, itt nem elérhető:
Thermalright TFX

Köszönöm előre is.

Malaka!

(#2966) Pyttawrx válasza spleenszuru (#2965) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
MX-4, MX-6, ezek alá nem menj.
Vagy szerintem jobb egy picit ide a Noctua NT-H2, vagy a Phobya NanoGrease Extreme 3.5g 16W/mK
Jelezeném, hogy 2 hónap alatt egyik pasztának sem szabad kiszáradni, kivéve ha nem volt megromolva már, vagy valami hamisítványt kaptál (Sajnos ritkán előfordul ez is).
szóval amiket írtam ezek jónak kell lennie, nekem nem volt gondom velük, főként CPU-s tapasztalatom van VGa kevesebb, így ha valaki tud jobbat ebben a szegmensben, az jól jön, ne tartsa magában. :)

Illetve azt is fontos, hogy a hűtő hogy illeszkedik a GPU-ra, erre figyelj.

(#2967) Raggie


Raggie
őstag

Én eddig MX-4 és Kryonaut pasztákat ajánlottam, de most már nem merem ezeket ajánlani az új infók fényében.

Clint Eastwood FTW

(#2968) Rowon


Rowon
veterán

Van-e tapasztalat/vélemény/akármi ezzel a pasztával kapcsolatban? [link]

A gyártó azt ígéri, hogy soha nem szárad ki, ami elég vonzó megoldásnak tűnik a szememben. A többi pasztához képest picit gyengébbek az eredményei, viszont elég logikusnak tűnik NEKEM, mint laikusnak, hogy olyan kerémiaszemcséket használnak a paszta anyagában, amik vezetik a hőt. Ez olcsó és tartós megoldásnak tűnik.

Szerk.: egyébként tudtommal a másik Arctichoz semmi köze ennek a cégnek, ez Arctic Silver, ám mégis sokan keverik őket.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2969) Rowon válasza Rowon (#2968) üzenetére


Rowon
veterán

Bővebben a cég honlapján: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2970) Pyttawrx válasza Rowon (#2968) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem is való GPU-ra szerintem

(#2971) Rowon válasza Pyttawrx (#2970) üzenetére


Rowon
veterán

Miért?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2972) Pyttawrx válasza Raggie (#2967) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Megosztanád ezeket az új infókat? Mert én hosszú évek óta hazsnálok MX-4 pasztát (Kryounaut pasztát nem használok), és semmi bajom vele. Az egyik legjobb pasztám, pedig van sok amit használok: [link] Azóta az MX-5 kiesett, mert az nem hozza (én ezt vettem észre), amit várni lehetne tőle, erősebb helyzetekben, pl GPU, de "gyengébb" helyre még az is jó lehet. Pl 1-1,5 év után hozták a gépet újrapasztázni (irodai laptop), és pont mx-5 volt rajta, de az sem volt kiszáradva még, persze már nem olyan volt mint amikor felkentem, de nem volt száraz.

(#2973) Raggie válasza Pyttawrx (#2972) üzenetére


Raggie
őstag

Radeon RX 6xxx topikban volt mostanában szó róla, hogy nagyobb fogyasztású VGA-kra(~300W környékétől) az MX4 és Kryonaut nem jó, mert a "pump ou" effektus miatt kinyomódnak a chipek közepéről és leromlik a teljesítményük pár hét/hónap alatt.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#2974) Pyttawrx válasza Raggie (#2973) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Utána olvasva máshol pont az mx-4-nél is írják, hogy nincs ilyen nála, vagy pl phobya nanogrease, hogy ez bírja a legtovább.. stb.
Szerintem nem ilyen általános,mert ez lehet a nem jó applikálás miatt is(?), de persze más oka is lehet. Igazából én nem tudom, hogy melyik paszta lenne oda a legjobb.
a noctua nt-h2-ről mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#2975) MasterDeeJay válasza Raggie (#2973) üzenetére

Procira Thermal Grizzly Hydronaut-ot használok aránylag extrémnek számító 400-500w TDP-re EK blokkal és nem tapasztaltam kinyomódást. (i9-7980XE@4.6ghz, kupak alatt liquid metal van, de jó lenne kupak nélkül hajtani)
MX4 szokott menni nálam a nagyobb kártyákra (~200w) és nagyobb xeonokra (130-160w, power limit 200-350w között)
MX2 a low end kártyákra (~100w alattiakra) és kicsi xeon procikra ( kevesebb mint 120w, power limit 200w alatt)
MX5-öt pedig notira mert szerintem rohadt jól kezelhető és kenhető. (15~35w, kis felületen)

Hozzáteszem mivel nagyobb a felület a xeonokon és nagy i9-eseken ezért ez nem összehasonlítható a kis felületű procikkal (AM4/AM5) vagy kicsi felületű de nagy TDP-s videókártyákkal. MX-5-el voltak bajok igen, de az nyilván nem az összes terméket érinti, nekem nem száradt be egyáltalán azaz egy évet biztos kibír szerintem. Nagyobb kártya nálam meg csak ilyen 200-250w körüli azokra meg jó az MX-4.

Amiben csalódtam az a HY510 kínai paszta igaz szerintem megromlott mert rosszabbat produkált mint a megszáradt nvidia gyári pasztája egy nagy tesla kártyán. Ennek ellenére használom nagyon low end cuccokhoz. (core2, korai i3-i5 stb procikhoz).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2976) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

M.2 SSd-re jóféle Thermal Pad -ot tudtok ajánlani? A gyárinál kicsit jobbat szeretnék.
(Nem találtam külön topikot erre)

Köszi előre is.

(#2977) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az tudható hogy miben van az SSD?

(#2978) SoulReaver válasza Pyttawrx (#2977) üzenetére


SoulReaver
veterán

Alaplapban. Van rajtuk gyári hűtőborda is. Azokon van gyári pad.

[ Szerkesztve ]

(#2979) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2978) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És mik a hőfokok?

(#2980) SoulReaver válasza Pyttawrx (#2979) üzenetére


SoulReaver
veterán

A két melegebb SSD pont a VGA mögött van. Azok kicsit melegebbek.

(#2981) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2980) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

4x a legmagasabb? Ez tökéketes. Ide nem kell semmi.

(#2982) SoulReaver válasza Pyttawrx (#2981) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez egy alapállapot. Amikor a HDD-ről másoltam a cuccaimat az SSD-re, akkor 54 C volt az SSD. Írás/Olvasás teszt közben még majd meglesem.

De akkor nem kell agyalnom ezen?

Köszönöm! :R

(#2983) Rowon válasza SoulReaver (#2982) üzenetére


Rowon
veterán

54 az még semmi. Tudtommal az SSD-nek jobbat tesz, ha kicsit magasabb hőmérsékleten megy rajta az írás, kevésbé "romlik". Ha érdekel, akkor utána tudok nézni, talán valamelyik LTT videóban láttam.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2984) Pyttawrx válasza SoulReaver (#2982) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

dehogy. 70 fokig vagy jó. Ha tartósan 60-62 fölött vagy akkor talán aggódhatsz. 54 másolás közben perfect. Hagyd így.

(#2985) SoulReaver válasza Pyttawrx (#2984) üzenetére


SoulReaver
veterán

Renben, Köszönöm!

#2983Rowon

Szívesen megnézném, köszönöm!

(#2986) Rowon válasza SoulReaver (#2985) üzenetére


Rowon
veterán

[link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2987) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jó láttam erről: Alphacool Subzero Thermal grease 16W/mK, erről nincs tapasztalat/vélemény itt.
Szerintem rendelek és ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#2988) spleenszuru válasza Pyttawrx (#2987) üzenetére


spleenszuru
őstag

GPU oldalon már 2 ajánlást is kaptam rá, illetve az Apexre, hogy beváltak.
Igaz, azok a fórumtársak vizet használnak a GPU-n.

Min fogod tesztelni?

Malaka!

(#2989) Pyttawrx válasza spleenszuru (#2988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jön be vmi, akkor vga-n. :) Kollég ameg ha jön be neki, akkor gamer gépeken (noti).
Akkor visznt megpróbálom.

az apex is jó lehet, csak nekem nem jött be, nekem picit nehéz vele dolgozni [link] De ugye ez lehet user error is :D

[ Szerkesztve ]

(#2990) #65537792 válasza Pyttawrx (#2987) üzenetére


#65537792
törölt tag

Honnan rendeled és mennyit? Ha kintről egy group buyba benne vagyok.

(#2991) Rowon válasza Pyttawrx (#2987) üzenetére


Rowon
veterán

Kíváncsi lennék egy teszteredményre. :K :R Én is nézegettem ezt a pasztát, mert maga a márka is úgy gondolom, hogy elég jó és ismert a PCs hűtések terén.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2992) Pyttawrx válasza #65537792 (#2990) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

itthonról rendelem.

(#2993) #65537792 válasza Pyttawrx (#2992) üzenetére


#65537792
törölt tag

Akkor várjuk a teszteket. :R

(#2994) Pyttawrx válasza #65537792 (#2993) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

4-7 munkanap még hozzájuk beérkezik, majd ide, után nem leszek egy ideig, de ahogy tudom és lesz is min, akkor tesztelem

(#2995) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Külföldön elég nagy híre van ennek a thermal padnak:
Honeywell- PTM7950

Nekem pl. a redditen nyitott, "milyen pasztát tegyek a 6900 XT devilemre", erre jött a legtöbb voks. Érdekes, hogy nem paszta, igaz?
Van olyan lelkes fórumtársunk, aki már esetleg kipróbálta ezt bármin?
Laptopokon teljesít elvileg a legjobban, de úgy tűnik, a forró GPU-ra is működhet.
Igen, nem padként, hanem "pasztaként".
Hőre lágyuló termék egyébként.

Van egy Linus videó youtube-on, pasztához mérve nem mutat nagy különbséget, de igazából engem amúgy sem az a része érdekel, hanem a tartóssága.

Malaka!

(#2996) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Nem találtam thermal pad-os topikot, remélem nem baj, hogy ide írok.
Ha videó kártyát szeretnék újra padozni, akkor mennyire ajánlottak az Arctic hővezető lapjai? Látom ebből is van TP-1, TP-2 és TP-3 is. A 3-at írja prémiumnak.
Vagy csak Gelidet érdemes használni, esetleg Thermal Grizzly-t?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#2997) Rowon válasza Elcan (#2996) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Szerintem le is írtad a lehetőségeket. Arcticból tudtommal a kék színűnek jobb a hővezetése, az után a Gelid GP-Extreme, Gelid GP-Ultimate és a Thermal Grizzly Minus Pad 8.

Én régi kártyára a piros Arcticot vettem, mert úgy voltam vele, hogy annak ez is elég. 100x100 mm-es darab volt 1000 péz...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#2998) Elcan válasza Rowon (#2997) üzenetére


Elcan
tag

Köszönöm Rowon a tippeket.
Szerintem akkor kék Arcticok lesznek. Majd beszámolok, hogy mennyit jelentett. :)

(#2999) Pyttawrx válasza Elcan (#2996) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Erre talán jobb a k5 paszta. (K5 PRO Viscous Thermal Paste for Thermal pad Replacement).
Személy szerint az arctic kéket, erre gyengének találom. Gelid, vagy ez: Alphacool Apex Thermal Pad Soft 16W/mk

(#3000) Sz.L. válasza Pyttawrx (#2972) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az MX-5 nálam kb. egy év után már nem hozza azt, amit korábban. Szerencsére, csak egy CPU-ra kentem. Ha lesz időm, megy helyette az MX-4 (azzal sosem volt gond).

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.