Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#468) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Sziasztok!

Én jövőre tervezem a 100 m2-es lakást ellátni infrapanelekkel. Idén január 1-től minden nap nézem a villamos fogyasztásom az órán. Ahogy saccolom, olyan 3800-4000 kW áram megy el egy évben (bojler, mosógép, szárítógép, infraszauna, mosogatógép, elektromos sütő, mikró, 3 TV, 3 számítógép), szóval elég rendesen el vagyunk látva fogyasztókkal...
Előtte egy energetikai vizsgálatot akarok a házra (10 centi grafit szigetelés, hőszigetelt ablakok, minden helyiségben álmennyezet, stb.) csináltatni (elképzelhető, hogy a padlást még 1-2 réteg Therwoolin-nal le kell terítenem).
Ami tuti, hogy évente kb. 5-6 m3 fa megy el, igazából ilyenkor (kint 10 fok körül, éjjel 5 fok körül) elég 2 naponta begyújtani, mert 20-21 fok van a házban.
Amit kitaláltam, hogy egy 5,2 kW-os napelem rendszert teszek fel a tetőre, ez (egyik ismerősömnek van egy 2,1-es) a számítások szerint 5500 kW körül fog termelni egy éven, vagyis lesz kb. 1500 kW plusszom fűtésre.
Ebből kellene infra fűtést kihozni, ha nem is 100%-ban, de 70-80%-ban, a maradékot, meg ha piszok hideg van, akkor fával megoldom.

A plafonra egyelőre nem szeretnék panelt, hanem olvastam olyat, hogy van fali, ami úgy néz ki, mint egy kép, csak közben infra panel. Ebből lehetne "díszíteni" a szobákat. A folyosó végére meg egy sötétsugárzót gondoltam, igazából ott nem "lakunk", csak közlekedünk.

Előtte mindenképpen keresek megbízható szakit, de hátha itt van valakinek tapasztalata ezekről a dolgokról...

Az infra szaunában is hasonló elven működik a panel, csak kisebb m3 levegőt fűt fel (szobahőmérsékletről 65 fokra 30 perc egy 2 személyes szaunában)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.