Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#333) fm!


fm!
tag

Sziasztok!

Nekem az infrapanel tűnik befutónak, leírom, hogy hogyan jutottam el hozzá. Új házat építünk jelenleg, 140 m2, 30 cm-es falak 10 cm-es homlokzati szigetelés, födémnél min. 20 cm üveggyapot, 3 rétegű ablakok lesznek beépítve. A fűtés jelenleg is nagy dilemma, végigolvastam már nagyon sok fórumot, gyártói oldalt, kértem árajánlatokat és kb. ez a kép alakult ki bennem:
- gázzal nem szeretnék fűteni, mivel egyrészt a jelenlegi támogatási rendszer abszolút nem fenntartható és ha teljes áron kell megvenni, nem lesz olcsó. De még ha olcsó is lenne, 10-20 éven belül úgyis elfogy, lehet cserélni a teljes fűtésrendszert. Persze rá lehetne segíteni napkollektorral, de több számítás alapján is a megtérülési ideje jelenleg (állami pályázati támogatással is) 20-25 év! Namost beszéltem egy forgalmazóval, kb. 20-25 évet bírnak a kollektorok, utána lehet szépen cserélni. Max. annnyi a haszna, hogy 20 évre előre befizeted a fűtészámlát. :) Lehetne cserépkályhába-kandallóba épített víztartály is, itt aztán végképp szabadultak el az indulatok, bárkit kérdeztem: nagyon jó megéri, tökéletes megoldás egy puffertartállyal ill. ha rendesen akarod megcsinálni, akkor 1,5 misi.
- geotermikus: konkrétan kb. 40 év jelenleg a megtérülési ideje, addig szerintem élni sem fogok, plusz áramot zabál rendesen, tehát ez is kilőve.
- árammal történő fűtés: hőtárolós kályha nekünk nem pálya, csak az infra marad. Jelenleg számítják a hőveszteséget a házban, ennek az eredményére várok, szerintem a panelek ára és a szerelés költsége jóval alatta fog maradni a gázos rendszer árának.
- ami viszont biztos pont: a nappali-étkező-konyha közepén lesz egy nagy cserépkályha (víztartály) nélkül, az gyakorlatilag a ház 60%-át be fogja fűteni, tehát az infrának csak a 3 szoba + a fürdő marad, azok is csak reggel és este. Napközben vagy dolgozunk vagy a nappaliban vagyunk, éjjel meg nem kell 17 foknál melegebb télen sem.
Ami még egyelőre visszatart: élőben még én sem éreztem infrafűtést, de már van egy telefonszámom, ahol ezt használják évek óta, 1-2 héten belül eljutunk hozzájuk és teszteljük. Gondolom többeket érdekelhet, ezért ha meglesz a hőveszteség számítás és a kiépítés költsége, akkor jelentkezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.