Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33451) radi8tor válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sosem voltam oda ezekért a nyitott házakért. Amennyi koszt összeszednek. Hetente takaríthatod, ha nem akarod, hogy úgy nézzen ki, mint az útszéli szemetes.

De legalább igazi szénszálas műanyagot használ, nem a matricásat, amit az esetek 80%-ban látni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33452) AndrewTdi válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szép és dícséretes a meló.
De igaza van az alattm szóló kollégának.
Annó a 800D elött szemezgettem az Antec skiletonnal, de a kolléga által leírt okok miatt is hagytam.

(#33453) BioNiCMaN válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nagyon állat, ahogy halad előre, mindent precízen megtervez és "megcsinál", alakít és formál. Tényleg nagyon f@sza, de a végeredmény nekem nem tetszik. :B Valamiért nekem az már túl sok, leginkább a nagyon erősen világító alja nem tetszik, meg a sok kijelző. :B

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#33454) LLKobe válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó, adott is egy jó ötletet ;)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#33455) Atke válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


Atke
senior tag

A pci slotokon a vágott takaró lemez :D :D Így biztos jobban szellőzik

(#33456) Wind-Storm válasza radi8tor (#33451) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Mit értesz matricás alatt? :U

(#33457) Engineer086 válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


Engineer086
Modder

Kíváncsi voltam a véleményetekre, és ilyesmi gondolatokat vártam :) Hasonlóan hozzátok én is az iparos munkát díjazom ennél a munkánál, a nyitott házakkal én is úgy vagyok mint a zsiráffal..
Nekem inkább tűnik egy kiállítási tárgynak, mint egy mindennapos használatra való gépnek.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#33458) Engineer086 válasza Wind-Storm (#33456) üzenetére


Engineer086
Modder

Mostanában nagyon elterjedt a karbon-mintás öntapadós fóliák használata, amivel az valódi, karbon-szövetettel erősített műgyanta lemezeket imitálják a készítők.
Egyrészről érthető is, hiszen nagyon jól néz ki a felület, másrészről az eredeti kompozit elég drága.
Én személy szerint kezdek megcsömörleni a fóliától, a csapból is ez folyik. :W

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#33459) Wind-Storm válasza Engineer086 (#33458) üzenetére


Wind-Storm
őstag

pff... :U

(#33460) blasko92 válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


blasko92
őstag

Nem lett rossz, bár szerintem túl sok lett a piros. Ha lenne annyi pénzem, én is szívesen dolgoznék egy ilyenen....

Egyébként nekem bejönnek ezek a tesztpadok, de elképesztő, hogy milyen áruk van....

(#33461) enormous válasza Engineer086 (#33458) üzenetére


enormous
csendes tag

Igen, az elterjedt nyomtatott minta nem a legjobb választás, bár sokaknál az ár diktál. Következő fokozat a 'hírös' 3M DiNoc karbonfóliája, ami felületében próbálja visszaadni a jellegzetes mintát úgy, hogy egyből mintásra öntik az anyagot. Jó bánni vele, hővel könnyen nyújtható, és ugyanúgy könnyen visszanyeri eredeti 'nyújtatlan' alakját. Az egyik legjobb választás a 'fake' carbon minták közül, bár négyzetmétere már borsos (~ 3x) áron lesz, ha egy nyomtatott verzió 5,000/m2 árához viszonyítjuk. 0.2mm vastag, jól ragad, jól fed, kültéren is 3-4 év időállósága van. Sokféle területen használják dekorálni.

Persze találni még öntött mintás carbon öntapadósat, pl ebayen is, de azok kicsit fényesebbek, másképp ragadnak, és nem légcsatornás kivitelűek, igaz fél-harmad áráért a 3M-nek nem is kell többet várni : )

                                                                                                   /enormous/

(#33462) Ramses07 válasza Engineer086 (#33450) üzenetére


Ramses07
Modder

Ez elég pofás cucc! :Y

(#33461) enormous: Igen én is sok helyen használtam már..Pl a gépek "díszítésénél" is...[link]

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#33463) Ramses07


Ramses07
Modder

Lejárt idő Sorry

még itt is:) [link]

Life is short, ride hard!

(#33464) Revenge válasza Ramses07 (#33463) üzenetére


Revenge
tag

hogyan csináljunk +6°C-t a HDD-nek :))

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#33465) Revenge válasza Ramses07 (#33462) üzenetére


Revenge
tag

Na ezt megláttam, és azta!!! Minden elismerésem, precíz munka nagyon. :K

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#33466) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Történt egy kis fejlesztés, és csináltam pár képet. A jelenlegi állapot:

Kíváncsi lennék a véleményetekre!

:R

Üdv, N_A_S

https://tinyurl.com/phnas

(#33467) Revenge válasza N_A_S (#33466) üzenetére


Revenge
tag

:Y (Ha ez véleménynek számítható)

Csak annyit jegyeznék meg, ha nem akarod sűrűn szétszedni majd a gépet, azt a gelid felső ventit cseréld le, nálam 2 hónap után mind kopogtak aztán csaprkodtam és megjavult... :D Plusz a fekete szín jobban harmonizálna a házzal.

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#33468) radi8tor válasza N_A_S (#33466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép, igényes gép.

Alig várom az áprilist: kuckó csere lesz, és remélem új VGA is érkezik bele. Egyiket sem kapni még. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#33469) Ramses07 válasza Revenge (#33465) üzenetére


Ramses07
Modder

:R Nagyon köszönöm!! :)

(#33466) N_A_S:Szép igényes munka!!Grat. A kábelek szépen esztétikusan elrejtve (amennyire lehet), jó összkép és tisztaság mindenhol!! :C

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#33470) jericho69


jericho69
tag

Tegnap este beköltöztem az új házba, egy CM Storm Trooper-be. Az előző kis M59-esem után batár nagy dögnek tűnik :Y
Készítettem pár képet jelenlegi állapotáról:
1
2
3
4
5
(Most hirtelen csak ilyen xar minőségű képekre futotta, majd ha végeztem mindennel lesznek stúdió képek)
A hátsó és felső gyári fekete ventiket még kicserélem piros LED-esekre, proci hűtőnek venomous x black-et gondoltam megtámogatva 2 piros LED-es sickleflow-al, a piros sata kábeleket lecserélem fekete harisnyázottakra, viszont a 24pin, 4pin és a 2 VGA kábelek nem tudom milyen színűek legyenek. Piros esetleg fehér? Vagy a VGA kábeleket nem muszáj kicserélnem és maradhat rajta ez a zöld spirál? Illetve belső világítás színe szerintetek milyen legyen? Vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#33471) Engineer086 válasza N_A_S (#33466) üzenetére


Engineer086
Modder

Nájsz! Tetszik! :) Látom, hogy a procid körüli levegő megmozgatása nem a bevállt sémák szeint történik. Mennyire hatékony ez a megoldás?

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#33472) BioNiCMaN válasza N_A_S (#33466) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem csak a HX1000-es kábele nem tetszik. ;)

Az adatlapod és a géped között némi nemű eltérés mutatkozik. Tessék javítani. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#33473) radi8tor válasza jericho69 (#33470) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvész az alaplapod abban az óriási házban.

⭐ Stella

(#33474) Moddingboy válasza jericho69 (#33470) üzenetére


Moddingboy
Modder

Szerintem azt a zöld spirált mindenképp tüntesd el és pl. cseréld pirosra az összes többi (amiket kérdeztél) kábellel együtt. Fehér kábelek is jól mutatnának a házadban tehát döntsön az ízlésed, hogy melyik színkombináció tetszik jobban (de a spirált mindenképp távolítsd el) :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#33475) becsitibi


becsitibi
senior tag

Ehhez esetleg valaki??:[link]

(#33476) Ramses07


Ramses07
Modder

Frissült a projekt :) [alakulóban]
Lassan, de azért épülget!

Life is short, ride hard!

(#33477) Wind-Storm válasza Ramses07 (#33476) üzenetére


Wind-Storm
őstag

De kelleti magát ott elöl az a rács kivágásra.. :U

(#33478) Moddingboy válasza Wind-Storm (#33477) üzenetére


Moddingboy
Modder

:K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#33479) becsitibi válasza Ramses07 (#33476) üzenetére


becsitibi
senior tag

Arra esetleg lehet valahol szavazni hogy megkapd a modder rangot,elég sok mindent szépen csinálsz,szerintem megérdemelnéd,bár ez csak az én véleményem.

(#33480) Ramses07 válasza Wind-Storm (#33477) üzenetére


Ramses07
Modder

Elöl nem lesz benne venti.Nem lesz rá szükség, mert ez egy kis gép lesz ne erőmű... ;)

Így talán teljes:[link]

(#33479) becsitibi: :R :R Ha lehet ilyet jól esne :D
De azért Moddingboy-nak sokkal szebb munkái vannak :C

[ Szerkesztve ]

Life is short, ride hard!

(#33481) blasko92 válasza Ramses07 (#33480) üzenetére


blasko92
őstag

A plexit hogyan szoktátok meghajlítani? Hőlégfúvóval felmelegítitek?

Amúgy szép lesz ez a házad is :) Nekem nagyon bejönnek az előző munkáid is, főleg a Dragon :P

(#33482) becsitibi válasza Ramses07 (#33480) üzenetére


becsitibi
senior tag

Dobnál egy számot privátba?

:R

(#33483) Ramses07 válasza blasko92 (#33481) üzenetére


Ramses07
Modder

Igen hőlégfúvóval!! :)

Life is short, ride hard!

(#33484) blasko92 válasza Ramses07 (#33483) üzenetére


blasko92
őstag

És utána tökéletesen víztiszta marad a plexi? Valamint mennyire kell felmelegíteni? :)

(#33485) oroszbence válasza N_A_S (#33466) üzenetére


oroszbence
tag

Elégé jól néz ki.
Bár én a helyedben beharisnyáznám a kábeleket.

(#33486) N_A_S válasza BioNiCMaN (#33472) üzenetére


N_A_S
veterán

Az nekem sem, de veszek majd harisnyázott hosszabbítót oda.

https://tinyurl.com/phnas

(#33487) oroszbence válasza N_A_S (#33486) üzenetére


oroszbence
tag

Az is megoldás. :D

(#33488) becsitibi válasza N_A_S (#33486) üzenetére


becsitibi
senior tag

Inkább Te magad csináld,nem fogod megbánni,harmad annyiból kijössz,és még büszke is leszel,persze ha nem sajnálod az időt. :B

(#33489) Wind-Storm válasza Ramses07 (#33480) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, ha nem lesz ott, akkor az más.. :D
Viszont ez nagyon jól indul, kifejezetten tetszik :K
Majd a végeredményre is kíváncsi leszek :)

(#33490) N_A_S válasza Revenge (#33467) üzenetére


N_A_S
veterán

A GELID-ekkel semmi gond, egyébként tapasztalat alapján a kotyogás bármilyen ventinél előbb jön elő függőleges helyzetben mint vízszintesben, le is vannak szabályozva, nem látszik, marad. Viszont a hátsó befújó Antec Tricool-om hangos, úgyhogy lehet oda is GELID fog kerülni, mert sajna ilyen ventit nem kapni boltban :S

(#33468) radi8tor1
Köszönöm! Az offra: sok sikert hozzája! :D Hónapok óta gondolkozom egy 600T-n én is, lehet előbb utóbb megveszem :D

(#33469) Ramses07
Köszönöm az elismerést! :R Tegnap az egész délutánom ráment mire ki-letakarítottam mindent + összeszereltem, és még mindig van ami nem tetszik, de csütörtökig biztosan így marad.

(#33471) Engineer086
Hatékonyabb, bár normálisan nem teszteltem ki, mert szinte sosincs fenn az oldallap, de ha belegondolsz akkor sztem az elv is jobb. A hátsó venti befelé, a processzor hűtő felé küldi a friss levegőt, a felső két venti kifele fúj, ott tud távozni a meleg levegő, ill a ház eleje is rácsos a CM690-nek, tehát ott is tud távozni akár. Továbbá a Gef480 nyákja ki van felül vágva (ref nyákos kari esetén) és ott szépen szökik felfelé a meleg, amit a proci venti így eltol magától, fordított esetben pedig beszippantaná.

(#33485) oroszbence
Harisnyázni nem hiszem hogy fogok, max hosszabbítót veszek, de a 24 pinesen kívül másra nem nagyon, meg talán a 8pines CPU kábelre, a PCI-E szép fekete, sztem nem szükséges harisnyázni.

(#33472) BioNiCMaN
frissítve :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#33491) NovaBlue válasza jericho69 (#33470) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Gondolom akkor te vetted meg Jánoskától a házat...éppen,de lemaradtam róla
Amúgy iszonyat jó ház,de igy már "csak" egy HAF 922-es lesz :/

(#33492) enormous válasza blasko92 (#33484) üzenetére


enormous
csendes tag

Ha teheted, a polikarbonát hő nélkül is tud víztisztán hajlani, kézi erővel. És nem nyeklősen vékony érzetű.

                                                                                                   /enormous/

(#33493) jericho69 válasza NovaBlue (#33491) üzenetére


jericho69
tag

Igen, nem terveztem a vásárlását, de megláttam apróban és nem tudtam ott hagyni :B :))
Viszont utána apró darabjaira kellett szétszednem, mert én ennyi port házban még életemben nem láttam :Y Brutális volt...

[ Szerkesztve ]

(#33494) jones965


jones965
Modder

Srácok!

Félig meddig off,de a közösség érdekét képviselő témában keresnék pár embert, vagyis inkább gépet.
Április 14.-én lesz a veletech kiállítás,és a prohardver jóvoltából lehetőséget kapunk, hogy pár számítógépet ezen a rendezvényen megmutassunk.
Kérem azokat, akiket inspirál ez a dolog, azok hónap végéig keressenek.
Hangsúlyozom pár darab gépről van szó, így túljelentkezés esetén szelektálnunk kell.

(#33495) becsitibi válasza jones965 (#33494) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szia!

Én adnám az enyémet,ráadásul itt lakom a szomszéd utcában,ha elkészül addig,a határidő előtt küldök pár képet pü-be,ha szerinted megfelel az elvárásoknak viszem,ha nem akkor nem.

Üdv!

(#33496) #83381760 válasza jericho69 (#33470) üzenetére


#83381760
törölt tag

Nagyon szépen összedobott kis PC, a Tropper meg aztán fenomenális! :Y

(#33497) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(2 helyre: barkács, gépmutogatós.)

nagyjából elkészült.
így egy laza összesítő.
siker, félsiker és a szokásos szopások... :o

cél: újbóli passzivizálás.
eszköz: rácsozás, friss levegő megnövelt beömlés + bordanövelés
emlékeztető. az elkészült ház:

[link]

az asztal alatt, szivacskuckóban és qd-ben lévő 3.5-ös, 500-as winyó helyett jött egy 640-es, 2.5-ös, dupla quiet driver-ba csomagolt. és ez már a gépbe, hg oybelül legyen. ez az új cél. olyan passzív gép csak, ahol minden belül van.

gyári csöves fet + nb hűtő levesz, mert gagyi. fet kapott egy újat.
nb + 9300 igp süt. bordacsere. hely korlátozott, mert a vga hűtőjét is növelni akartam, ráadásul a kis ninja belóg kicsit a képletbe...

szokásos összetuszkolás. 5 db. borda...

vga is kapott újból pár darabot. (erre külön nem térek vissza többet, jól sikerült...)
összképben:

eljött a másnap, beköltözés:

tető rajta, irány a próba: (kalapács azért van, mert sema qd, sem az optikai nem akart bemenni a festés miatt. megoldottuk.... :U :DDD

szopás 1... :(((
mindin ok, de az nb + igp alacsony hőfokról indul, (tehát illesztés jó, mert ha nem ,akkor ez rögtön 100-ra ugrik), de szép lassan idle 70-80-85-90, nem áll meg, lekapcsoltam....

széteszed. más fajta borda, egy nagyobb darab. (nem látszik jól, , de nagy...) :K
itt 85-nél megáll, de hát ez sem az igazi..

beugrott, hogy régről maradtak asszem 3 mm-es conrad csöveim, 2 gyári blokkal.
platina árban, és használhatatlan volt. idáig.... :))

az előző borda visszakerült a nb-en lévő hőblokk tetejére, a cső másik végén lévő blokkra is került egy. nem mértem ki még pontosan, de kb. bő 10 fokot hozott a + cső.

valami lefogatást kell majd kitalálnom, mert csak a lesarkazásvédő és egyéb beszororítások adják a rögzítést, de nincs a chiphez húzó erő. ha lenyomom, -5 fok.
azt még ki kell találnom. de az nem most lesz.....

zárszó:
ez volt az utolsó ilyen bordatuszkolós gány.
ezután már csak profi csövezés jöhet szóba, a végén csak lemezekkel. semmi alukockák....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33498) radi8tor válasza szab.tam (#33497) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hány kg ez a monstrum?
Nekem egy üres Fractal Define XL háztól majdnem gerincsérvem lett.

⭐ Stella

(#33499) becsitibi válasza szab.tam (#33497) üzenetére


becsitibi
senior tag

Üdv!

Ezeket a rácsokat honnan lehet beszerezni?

(#33500) szab.tam


szab.tam
nagyúr

radi8tor1
egyik sem nehéz borda. a nehezek az aluprofilok...

becsitibi

pl itt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.