- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Gurulunk, WAZE?!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os Sata SSD teszt. (Blue)
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reggie0
félisten
Nem. Ha kinyit az osszes dioda, az a tulvezerles, akkor kezd el vilagitani a D7 ami ezt jelzi. A fesz addig megy, ameddig nem fogyott el belole annyi, hogy gyakorlatilag nulla. Szoval ha pl. 1V megy ki Q1 emmiteren, akkor nyit a Q2, tovabbmegy 0.4V~0.6V a D4-en es ez a Q3-mat mar csak reszlegesen nyitja ki, amitol csak pislakolni fog tovabb nem megy a feszultseg a diodasoron.
Ha a Q1 bazisan nagyobb a fesz, mint 5V, akkor a bazis-emitter diodan fog atmenni a teljes emitter aram, azaz mar a teljes terheles megy a bemenetre. De ha a bemeneten van >5V akkor mar terhelhetobb az audio kimenet is.
Raadasul az 1N914 dioda nyitofesze is valtozo, 1uA-nel csak 0.275V, azaz par tized volt bemenetnel mar par mikroampert atkuld az elso led tranzisztoran, aminek 100...800 az erositese, azaz 0.1-0.8mA koruli aramot enged a D3-on igy pislakolni fog. Ha nagyobb a bemeno fesz, akkor ez a jelenseg tolodik a kovetkezo ledre a sorban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 - UK billentyűzet
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged