Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) szaszapi


szaszapi
őstag

Egy dolog nem működik rendesen a Himedia lejátszóval. Ha egy felirat tartalmaz forced sorokat, azt sehogy nem jeleníti meg. Ha külön van a forced akkor igen. Volt olyan film ahol működött,de valahol nem. Ez PC-n tud működni ha bekapcsoljuk a magyar feliratot, majd kikapcsoljuk, evvel kényszerítve hogy olvassa be a megjelölt felirat részeket.

(#3602) c4 válasza szaszapi (#3601) üzenetére


c4
őstag

Azt azért elárulhatnád, hogy a .srt fájlban, ami mondjuk 1345 sor, a 8 forced sort hogy kapcsolod be, milyen utasítással? Mert többnyire mkv-ban .srt van bemuxolva.

(#3603) szaszapi válasza c4 (#3602) üzenetére


szaszapi
őstag

Úgy hogy nem nézek mkv-t, de ezt már elmondtam, csak BD-t , ott meg sup kiterjesztés van.

(#3604) c4 válasza szaszapi (#3603) üzenetére


c4
őstag

Úgy sincs semmi köze a Himediához, mivel a BD struktúrában tárolódik az információ. Ha a felirat befűzésénél bekapcsolják az authorizálás során a forced feliratot, akkor megjelenik. Ha remuxolják a lemezképet, ez az infó elveszik. De sok cég eleve 2 feliratot tesz bele, egy teljeset és egy forcedet, ekkor is programozni kell, hogy ha például magyar menüvel, hangsávval indítod a lemezt, akkor alapértelmezetten a magyar forced induljon a magyar hang mellett. Remux esetén ez is kukába kerül.

(#3605) szaszapi válasza c4 (#3604) üzenetére


szaszapi
őstag

Tudom, de van ahol csak 1 felirat van és az tartalmazza a forced sorokat. Igazából ott van a gond, nem olvassa ki.

(#3606) c4 válasza szaszapi (#3605) üzenetére


c4
őstag

Mint írtam, feltételhez kötött, hogy automatikusan indítsa a forced feliratot... (ha nem is figyeli a menüt, akkor pláne nem teljesülhet a kívánalom) ha nem teljesül a feltétel, nem indítja automatikusan. Vagy remux...

(#3607) szaszapi válasza c4 (#3606) üzenetére


szaszapi
őstag

Igen, PC.n ezért működik, mivel van menükezelés, itt sajna nincs, továbbra is van hogy a leghosszabb playlist alapján egy extra indul el, mert hosszabb mint maga a főfilm. Ezeket lehet orvosolni, ennek ellenére én elégedett vagyok a lejátszóval.

(#3608) lala666


lala666
senior tag

Nekem nem nagyon jön be az androidos lejátszó.
Van is egy Q10PRO-m eladó, ha valakit érdekel.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#3609) Vincent45


Vincent45
tag

Holnap új 7-es firmware. Kíváncsi vagyok mit javít és mit ront el :)

(#3610) kezo0 válasza Vincent45 (#3609) üzenetére


kezo0
addikt

Még jó, hogy nem 13.-ára fog esni a péntek...;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3611) kezo0 válasza kezo0 (#3610) üzenetére


kezo0
addikt

A changelog-ot már kitették:

1. Added Wallposter function
(1) Automatically scan videos in local disk, Samba and NFS, and download corresponding posters
(2) Supported film classification and sorting
(3) Supported video search
(4) Supported browsing by each disk or full browsing
(5) Supported scanning video by formats
(6) Wallposters update automatically
(7) Supported customizing classification
(8) Supported renaming and deleting shortcuts of Samba and NFS
2. Fixed the issue of occasional failure while powering off;
3. Fixed the issue of occasional blurred-screen in Wallposter
4. Fixed the issue of not displaying full screen while playing online videos
5. Fixed the issue of occasional blank screen while playing local videos;
6. Fixed the issue of reporting video error while playing local videos;
7. Fixed the issue of displaying in a abnormal rate while playing 2D videos that transformed by SBS 3D videos
8.Fixed the issue of adopting only 2 audio channels while applying PCM7.1 pass-through
9. Fixed the issue of staying full screen display while the display area is modulated
10. Fixed the issue of wrongly displaying USB type in File Manager
11. Fixed the issue of detecting device failure while using Hi-Control
12. Optimized the option of 24HZ in player setup
13. Optimized system stability and compatibility with different APKs;
14. Optimized WI-FI stability and increased WI-FI speed;
15. Updated Media Center , adopted a User Interface of 3D technology, presenting flexible operating experience; Fixed the distortion of the video icon,fixed the issue that IP addresses can’t be added in NFS.
16. Upgraded Homepage, fixed the issue of not saving the substituted APK on Homepage after restart
17. Upgraded video displaying , revised some description on interface and added “HDR”in display information
18. Supported more resolution modes for output
19. Upgraded Wrapper, optimized Kodi displaying
20. Updated the Happy Cast, making it applicable on iOS 10.3
21. Updated the latest Hisilicon SDK, presenting a more stable system and better display

Hát nem tudom, szép hosszú lista, de megint egy csomó olyan hiba javítását tartalmazza, amelyekről én még csak nem is hallottam, ill. ha ezek léteznek is, én még sosem találkoztam velük, vagy ha találkoztam is, számomra nem lényegesek. De meglátjuk...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3612) SunMount3r válasza kezo0 (#3611) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Már megint egy katyvasz ez a log, a szokásos zsákbamacska.

Optimized the option of 24HZ in player setup-> Ez pontosan mire vonatkozik, mit akar jelenteni? 3D iso, DVD (kétlem)? Ha egyik sem, akkor?! Egyébre vonatkoztatva már így is jól működik...

Upgraded Wrapper, optimized Kodi displaying-> És ez?! Ez is úgy működött, eddig is, ahogy kell. Hogy mit jelez ki a KODI az hogy jön ide? KODI-s lejátszás alatti PQ?! Akkor miért nem azt írják?! :F

Updated the latest Hisilicon SDK, presenting a more stable system and better display-> Stabilitással eddig sem volt gond, a "better display" meg már megint csak ködös... Jobb esetben PQ-t akar jelenteni, vagy semmit, más ötletem nincs...

Az lista első fele nekem és aki a KODI-t megszokta Jukebox-nak, tallózónak, szerintem elég irreleváns. Annál jobbat úgy sem eszkábálnak össze, akkor meg minek?! Nem baj, hogy van, de a többi ficsőrt és bug javítást a háttérbe tolja.

Egy korábbi fw-nél már megjegyeztem, hogy a changelog szövegezése még az alapfokú angol szintjét sem mutatta. De ezúttal már szerintem lehet, hogy szándékos ez a pontatlan, zagyvás fogalmazás. :F

[ Szerkesztve ]

(#3613) SunMount3r válasza SunMount3r (#3612) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Futeko-s infók szerint a HDR (gondolom a "Lüszi"-s) és a KOID 17-es hangproblémák továbbra sincsenek javítva. Akiknek ez fontos, újabb dátumban "reménykedhetnek": "valamikor május elején".

(#3614) c4 válasza SunMount3r (#3613) üzenetére


c4
őstag

Melyik május? :)

(#3615) Vincent45


Vincent45
tag

Ezt én sem értem. Hol panaszkodtak ezekre a hibákra? A HDR képarány meg a feliratok problémája amikről hónapok óta megy a vita azok meg sincsenek említve. Nem érdekli őket a felhasználói visszajelzés? Vagy úgy vannak vele,hogy csináljunk valamit mert már 3 hónapja volt kiadva az utolsó firmware?

(#3616) SunMount3r válasza c4 (#3614) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Szerintem azt még nem döntötték el... :D

(#3617) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Én feltettem, és nem tudnám megmondani van a különbség képminőségben az előző firmware óta. Abból a szempontból minimum megérte nekem a frissítés, a TIDAL alkalmazás már megy rajta normálisan.

(#3618) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

q5 pro-ra nem is jön az új fw? :F

(#3619) SunMount3r válasza sebgutkopf (#3618) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Még várni kell rá, nem írták meddig, kb. ma-holnap, de jön az is.

[ Szerkesztve ]

(#3620) bigdigit válasza captainnemo (#3617) üzenetére


bigdigit
addikt

Az első 7-es gondolom mehet rá hátul nyomóssal?

(#3621) SunMount3r válasza Vincent45 (#3615) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Két baj is van ezzel: azt se tudjuk mit rakunk fel. Gyak. nekünk kellene utána letesztelni, hogy tudjuk egyáltalán mit javítottak, fejlesztettek. Kettő: Lehet mert még ők se tudják igazán, vagy ezek csak amolyan "lózungos" beírások, hogy bővebb legyen a lista, meg, hogy kecsegtessenek valamivel, de valós fejlesztés nincs mögötte. :F

Prünytögtek valamit a kódon és a meeting-en elhatározták, hogy "Prüntyögtünk, tehát ettől már biztos jobb lett valami, azt nem tudjuk, hogy mi de csak írjuk bele a changelog-ba."

Remélem azért csak van valami valóság tartalmuk és főleg, hogy nem jöttek még újabb bug-ok helyettük.

(#3620) bigdigit : Ha most is Android 7-es fw van fent, akkor simán mehet rá ez az új, a benyomós módszerrel. Az Android 5-ösről való upgrade-re még várni kell.

[ Szerkesztve ]

(#3622) kezo0 válasza captainnemo (#3617) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
az új fw-rel melyik Kodi települ? A 17-es vagy a 17.1-es?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3623) csabi63 válasza kezo0 (#3622) üzenetére


csabi63
senior tag

17.1

(#3624) kezo0 válasza csabi63 (#3623) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3625) kezo0


kezo0
addikt

Na, olvasgatom, miket írnak róla a futeko-n. Valaki ezt:
"If somebody install "it" go back to 2.0.1.
23.976 framerate is broken."
Ajjaj, pontosan mit érthet alatta?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3626) csabi63 válasza kezo0 (#3625) üzenetére


csabi63
senior tag

Én is húzok vissza az előzőre, mert állandóan lefagy "ST process - az alkalmazás leállt" címszóval. 3x kellett kihúznom a konnektorból, mert semmire nem reagált. Leghosszabb idő amit bírt, talán negyed óra volt.

[ Szerkesztve ]

(#3627) captainnemo válasza csabi63 (#3626) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nem tapasztaltam ilyet, pedig most be van kapcsolva cirka 5 órája.

(#3628) aelfwine válasza kezo0 (#3625) üzenetére


aelfwine
tag

Na, megvárom én is ebből mi lesz, aztán ha tényleg megint elcseszték a 23.976ot, megyek vissza 1.0.9 -re.

(#3629) szaszapi


szaszapi
őstag

Boot idő nálam jóval lassabb, és ilyen sem volt még. Többször rosszul szemcsésen jött be a menü bootolás után, és a felbontás is elugrott egyszer 720p-re. Szerintem ne frissítsetek.

(#3630) captainnemo válasza szaszapi (#3629) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nekem eddig semmi gond, igaz "csak" full hd megjelenítőm van.

(#3631) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Felfedeztem egy problémát ami szerintem az előző firmwareben nem volt. A kép néha villog imprex alatt, úgy mintha a dinamikus kontraszt be lenne kapcsolva. He kikapcsolom a jelenség elmúlik, de persze a képminőség is oda. Visszateszem a régi firmwaret ott is előjön-e.

(#3632) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Kijött a Q5 Pro-s upgrade is.

És ahogy látom, nem lesz direkt másik firmware az Android 5-ről való áttéréshez, hanem a 2.0.3 előtt valamelyik másik Android 7-es firmware-t kell még felrakni.

De ahogy olvasom, van azért panasz az újra elég, így én biztos nem vállalnám be.

(#3633) sebgutkopf válasza SunMount3r (#3632) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha ennyi a baj vele, akkor nem frissítek. A 2.0.1-el nekem 2 bajom van:
1. felirat időzítés korrigálás esetén a film lejátszása darabossá válik (wrapperrel játszom le)
2. a wifi kapcsolat nem elég stabil. FTP-n kapcsolódok a q5-pro-ra az átvitel sebessége már rendben van, de néha ok nélkül megáll/lelassul az átvitel miközben az ftp-n a mappákan simán tudom böngészni.

Az új fw-nél ugyan a wifi-re írnak fejlesztést, ami miatt nekem érdekes is lenne, de most nem tudom, hogy így bele merjek-e/akarjak vágni. Inkább filmet nézni szeretek, mint fw-t oda vissza telepítgetni és a beállításokkal szórakozni utána. Eleve utálom, hogy itt nem lehet úgy fw-t frissíteni, hogy a minden beállításom megmaradjon, valamit mindig elpiszkál egy frissítés.

(#3634) SunMount3r válasza sebgutkopf (#3633) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az 1.0.9-est próbáltad már? Ez a legutóbbi ajánlott Android 5-ös verzió.

A Wi-Fi-t nem próbáltam, de az időzítés maherálása nem kavar be az 1.0.9-esnél. Ha más nem kell az Android 7-esekből, akkor esetleg megérhet egy próbát. Mondjuk a Wi-Fi téma elég sok összetevős dolog egyébként is...

[ Szerkesztve ]

(#3635) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Én örültem volna ha nincs a villogós bug a 2.0.3-ban, mert a TIDAL app végre normálisan ment a 2.0.1-ben FC-zik. Vissza a 2.0.1, és a TIDAL Kodi pluginnel megy mint eddig. megnéztem amúgy az MX playert és úgy tűnik nagyon jó képminősége van, de a hd hangok nem mennek ahogy én tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#3636) aelfwine válasza captainnemo (#3635) üzenetére


aelfwine
tag

De mennek, úgy állítsd be ahogy itt van:
Replace HiMedia Player with MX Player completly

(#3637) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Vettem nem olyan régen egy Q10 Pro-t és jelenleg a PC-t váltaná ki a nappaliba. Na most a lejátszó HDMI kábellel van összekötve a TV-vel illetve egy hangrendszer is lenne még mellette. A Q10 Pro koax kimenetére kötöttem egy DAC-ot, a DAC-ot IC kábellel kötöttem össze az erősítővel és így tovább.
A lényeg, hogy valamiért nem tolja ki a hangot a hangfalakra a lejátszó. Próbáltam már az SPDIF beállításnál LPCM-et, RAW-ot is állítani, de csak a TV szól (már amennyiben nem tiltom le a HDMI Output-ot). Tehát úgy kéne, hogy a kép HDMI-n menjen a TV-re, a hang pedig digitális koax-on a hangfalakra.

Ebben tudna valaki valami okosat mondani, hogy mit csinálok rosszul?
Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#3638) Joshi válasza HUNNIA1920 (#3637) üzenetére


Joshi
titán

Csak az optikai kimenettel tudod így megoldani, de én inkább a HDMI-t kötném az erősítőre onnan meg a tévébe feltéve ha HDMI-s az erősítőd.

ui.: az rca kimenethez be kell állítani a lejátszó menüjében a sztereo lekonvertálást, én nem így használnám mert nem lesz térhangzásod. Pontosan nem tudom hogy hol van ez az opció, de valami ilyesmit keress ha így jó lesz. Az rca nem COAX kimenet csak sima sztereó kimenet. :(

[ Szerkesztve ]

(#3639) Joshi válasza Joshi (#3638) üzenetére


Joshi
titán

Bocsánat van Koax kimenet az optikai fölött :B , ez esetben működnie kellene. Nem lehet hogy a DAC vagy erősítőnél van elállítva valami? Az a gond hogy nekem Q5 Pro lejátszóm van amin nincs Koax kimenet, szóval várj meg egy Q10 pro tulajt is.

[ Szerkesztve ]

(#3640) captainnemo válasza aelfwine (#3636) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Köszi teszek egy próbát, csak az a baj nagyon macerás a frissítés, mert utálom ezt csak factory reset-el megy. Eléggé indokolatlan egy androidnál, ha nem váltasz android fő verziót. Mielőtt bármit teszek, jól kitapasztalom az MX playert, mert azért a gyári lejátszó az igazi egy media playernél. Félek a villogós bugot atz az új imprex hozza, ami mx player alatt és félő meglesz.

(#3641) aelfwine válasza captainnemo (#3640) üzenetére


aelfwine
tag

Nekem eddig bevált az MX Player. Egyetlen baja, hogy nem lehet beállítani külső feliratot defaultnak, ha nincs külön taggelve a felirat nyelve (film.hun.srt). Ez akkor gond, ha egy mkv -be van mondjuk egy felirat és mellé raksz egy külsőt tag nélkül -> ilyenkor mindig a mkv -ban lévőt nyitja meg és kézzel kell kiválasztani a külsőt egy sok kattintásos menünk keresztül.

(#3642) captainnemo válasza aelfwine (#3641) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Értem, és gondolom nem lehet azt sem megoldani billentyűre váltson a feliratok ill. a hangsávok közt. Az MX player kezel pár gombot de keveset a távról.

(#3643) captainnemo válasza aelfwine (#3641) üzenetére


captainnemo
aktív tag

A leírás alapján kikapcsoltam minden HW+ dekódert, de a hd hangokra azt mondta nem supportált. Próbálkoztam [ezzel] de nem segített. Csak a DD megy a többit lekeveri sztereóba. A HD hangokat tartalmazó tesztemen csak egy volt sikeres. Nem is tudom hol kell állítani, hogy passthrough menjen.

[ Szerkesztve ]

(#3644) aelfwine válasza captainnemo (#3643) üzenetére


aelfwine
tag

A Decoder beállítások alatt csak ezeknél legyen pipa:
Correct aspect ratio
HW audio track selectable

Ezen kívül külső codecből az MX Player Codec (ARMv7 NEON) legyen fent.

Nekem így mindent HD hangot szépen továbbdob az erősítőnek.

(#3645) captainnemo válasza aelfwine (#3644) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Mindent úgy csináltam, ahogyan írtad, de semmi nem változott, igaz MX playerből a Pro van fenn, de hát az nem számít, illetve a 2.0.1-es firmware.

(#3646) kezo0


kezo0
addikt

A himedia.hu fórumán írják:

"Jelen állás szerint eljött az idő, hogy a HiMedia Pro modellek már csak Android 7-et futtassanak. A most megjelent verzióra fog frissülni hamarosan minden Android 5.1-et futtató készülék, ha az online frissítést választjuk, azaz a március végi v1.1.0 firmware volt az utolsó Android 5.1-es fejlesztés."

A facebookon így vezette fel a hírt a HiMedia Magyarország:

"A HiMedia szerint – köszönhetően pl. az új HiSilicon SDK-nak is – eljött az idő, hogy leállítsák az Android 5.1-es firmware fejlesztését, ezentúl csak a 7-es rendszerre koncentrálnak. v2.0.3 kóddal most megjelent az első változat, amely már stabilnak ítélt, és semmilyen téren nem lehet gyengébb a korábbi Android 5.1-es és 7-es rendszereknél. Ezt hozta tehát Kínából a nyuszi."

Kicsit vicces ez a hurráoptimizmus, miközben a futeko-s fórumon meg egy csomóan hörögnek az új fw miatt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3647) Vincent45 válasza kezo0 (#3646) üzenetére


Vincent45
tag

Eléggé megromlott mire ideért Kínából vagy a nyuszi volt lassú :D

(#3648) péjé


péjé
őstag

Csak úgy kiváncsiságból....a Zidoo lejátszók hogy állnak ezzel a fw dologgal? ott is csak csepegnek a javítások? van vkinek esetleg mind2 lejátszója?
előre is köszi

(#3649) aelfwine válasza captainnemo (#3645) üzenetére


aelfwine
tag

Furcsa, nekem is a Pro van fent. :\
Megpróbálhatod még ezt, hogy ezen van e HD hangod:

Archos Video Player: jukebox, Auto-swtich FPS and HD audio

(#3650) bigdigit


bigdigit
addikt

Ma volt időm nézni nem 3D filmet is...pontosabban csak néztem volna mert a 2.03 alatt ugyanaz lett tényleg a helyzet ami 3D esetén az eleje óta szar. Szóval vissza 2.01 legalább az ne ugráljon.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.