Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) SunMount3r válasza aelfwine (#3300) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Bennem is ez a gondolat motoszkál. Ma minden esetre tesztelem egy másik 3D iso-val, akkor majd kiderül. A TV 3D-s forrás beállításait ellenőriztem, minden ugyan az mint régen volt.

(#3302) péjé


péjé
őstag

hi,
nekem a 2.01. fw van fent, 17-es kodi+wrapper. Ha nézek egy filmet és 10 perc után kilépek a kodi úgy jelzi mintha végignéztem volna, egy pipát tesz elé. A himedia lejátszója meg nem kérdezi meg h újra indításnál honnan akarom nézni (elejétől v folytassa). Ezek vmi beállítások után jól működnek? köszi

(#3303) karika61


karika61
csendes tag

Sziasztok!

Q10 Pro android 7-tel a 2.0.1-s sw-rel 17-es Kodival, szaggatottan mennek a filmek illetve exodus+-on az online tartalmak, szerintetek miért?

(#3304) SunMount3r válasza péjé (#3302) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem Jarvis van fönt és a 1.0.9-es, nekem is egy bizonyos idő után berak egy pipát a KODI, akár végig néztem akár nem, de ha csak belenézek/pörgetek gyorsan akkor nem. Nem tudom miért van így, ha HiPlayer-el nézed elvileg semmi visszajelzést nem kap a KODI a külső lejátszótól, hogy meddig nézted a filmet, ezért gondolom azt számolja amióta elindítottad (vagy hasonló). Azt tudom, ha KODI saját lejátszójával nézed akkor kb. a film idejének 90%-ánál kellene bepipálnia.

Ha elindítod a filmet HiPlayer-ben pár másodpercig megjelenik egy felirat, ha ez alatt gyorsan lenyomod a "Back" gombot, akkor az elejétől fogja kezdeni.

(#3303) karika61: Sajnos a 17-es KODI-val még sok a gond, Jukebox-on kívűl másra nem jó. A Wrapper-t állítsd HiPlayer-re és a KODI-t csak tallózónak használd a filmekhez.

Az online tartalmakhoz pedig sajna vissza kell raknod a 16-os KODI-t, ahhoz pedig a Wrapper-t állítsd KODI Player-re és a KODI-ban a Settings->Video->Playback menüben pedig kapcsold ki mindkét "Acceleration-t".

(#3305) coreska válasza karika61 (#3303) üzenetére


coreska
aktív tag

A Kodi a bűnös. Az 1.0.9-es fw-vel is így működik a 17-es Kodi. Én speciel felraktam a 17-es Kodi mellé az SPMC-t. A Kodit pedig csak wrapperrel használom.

(#3306) karika61 válasza coreska (#3305) üzenetére


karika61
csendes tag

Köszönöm a választ, megpróbálom.

(#3307) aelfwine válasza péjé (#3302) üzenetére


aelfwine
tag

A playercorefactory.xml -ba van ez a beállítás:
<playcountminimumtime>120</playcountminimumtime>

Itt tudod átírni, hány percnél tekintse a Kodi "watched" -nek az adott videot, ha külső lejátszóval nézed.

A HiMedia lejátszója meg már ilyen kb az 1.0.7 -től (nem kérdez). De ha elindításkor rögtön nyomsz egy return gombot, akkor a film elejére ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#3308) #80025600


#80025600
törölt tag

Sziasztok
Egy kis infót szeretnék kérni tőletek.jelenleg egy himedia h8 5.1 boxot használok ami nagyon tuti.két alkalmazást használok rajta.kodi és Smart iptv-t.
Azt szeretném tudni hogy szerintetek h8 és a q5 között mennyi különbség. Mivel a smart iptv iptv-t nézek (mi mást:) ) és vannak rajta hd csatornák.egy kettő igényel külső lejátszót is .ezt esetleg még javítana rajta szerintetek..
Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat
Udv
Amúgy nagyon meg vagyok elégedve a h8-al is.az első olyan androidos box ami számomra minden téren jó. :)

(#3309) #80025600


#80025600
törölt tag

Másik kérdés még hogy ami a honlapon van fent 5.1 android van hozzá?
Újabb android esetleg.cm kizarva.
Hogy tudom megcsinalni 5.1 alatt hogy indítás után automatikusan induljon el egy alkalmazás?
Köszi meg1x

(#3310) SunMount3r válasza #80025600 (#3309) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hogy tudom megcsinalni 5.1 alatt hogy indítás után automatikusan induljon el egy alkalmazás?-> My Apps->Rányomsz a kívánt alkalmazásra egy "Menu"-t és kiválasztod, hogy "Default start".

H8 Plus-od van, vagy sima H8?!

H8 Plus-ra az 1.0.9-es a legújabb fw és Android 5.1.1-es.

IPTV-zni tudsz KODI alól is pl. a SIMPLE IPTV add-on-nal (lehet, hogy a System-Video->Playback menuben ki kell majd kapcsolni hozzá mind két "Acceleration"-t, hogy akadásmentes legyen.)

Q5 Pro képminőségben, támogatottságban, kadenciahelyességben jobb mint H8, de ha elégedett vagy vele akkor csak az IPTV-ért nem érdemes váltani, mert a téren ugyan az.

(#3311) #80025600 válasza SunMount3r (#3310) üzenetére


#80025600
törölt tag

Sima h8.
Tudom hogy tudok kodi alól is iptv t nézni de amit én fizetek az nem megy ott.szerintem ez a szolgáltatás jobb mint a kodis.persze ez a saját véleményem.próbáltam amit irtal ,de nem tudom miért nem indul el a kívánt program.raklikkelek ujraindítom a boxot ,de semmi:(

(#3312) SunMount3r válasza #80025600 (#3311) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az 1.0.9-es fw van fent? Mert ahogy olvasom a Futeko-n, abban nem működik a "Default start", sajna...

Szerk: a Futi-n ezt az app-ot ajánlják helyette...

[ Szerkesztve ]

(#3313) #80025600 válasza SunMount3r (#3312) üzenetére


#80025600
törölt tag

Valamelyik korábbinál működhet esetleg vagy ne is probalkozzak

(#3314) #80025600


#80025600
törölt tag

(#3315) SunMount3r válasza #80025600 (#3313) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az 1.0.7-essel lehet működne, de szerintem cakk-und-pakk jobban jársz a frissebb firmware-el. Ennyire fontos az a "csípő-indítás", az az app nem vált be amit linkeltem?!

Sajna nem tudom pontosan melyik ez a típus, a Sytem Info-ról csinálj inkább képet, azon talán látszik. Mert van H8 Octa Core, H8 Plus és H8 Lite, amit a Himedia oldalán találok.

[ Szerkesztve ]

(#3316) SunMount3r válasza SunMount3r (#3315) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Settings->About->Device info (már ha neked van ilyen).

Szerk: most nézem, akkor neked H8 Octa Core van, ez esetben passz, nem tudom honnan lehetne korábbi fw-t letölteni hozzá, mert neked elvileg a legújabb van fent.. Hazai terméktámogatás is már csak a H8 Plus-ra van, Futeko-n 1.0.9-nél megállt a dolog.

Azzal az App-al próbálkozhatsz szerintem...

Szerk: találtam egy linket az 1.0.2-es H8 Octa-hoz: [link] -> Az első poszt alján van. De továbbra is az App-os megoldást ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#3317) SunMount3r válasza #80025600 (#3314) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Minden estre ha erre a firmware-re váltasz, előtte minden kétséget kizáólag bizonyosdj be, hogy H8 OCTACORE-od van...

(#3318) #80025600 válasza SunMount3r (#3316) üzenetére


#80025600
törölt tag

Akkor marad az Appos megoldás.koszonom a segítségedet.
Amúgy ez eladásra megy és szerintem a kovi egy q5 lesz

(#3319) SunMount3r válasza #80025600 (#3318) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

szerintem a kovi egy q5 lesz.-> :K Csak arra figyelj, hogy Q5 Pro legyen...

[ Szerkesztve ]

(#3320) #80025600 válasza SunMount3r (#3319) üzenetére


#80025600
törölt tag

http://www.ebay.de/itm/112029400803

ez lesz:)

(#3321) Joshi válasza #80025600 (#3320) üzenetére


Joshi
titán

Annyiért itthon is megkapod. ;)

(#3322) #80025600 válasza Joshi (#3321) üzenetére


#80025600
törölt tag

Németországban élek

(#3323) kezo0


kezo0
addikt

Arra gondoltam, leírom a tapasztalatomat egy 4K-s film lejátszásával kapcsolatban, mert – ahogy látni fogjátok – van vele pár gondom.

Szóval Q10 Pro, 4K-s AVR, 4K-s tévé a lánc, a jel a lejátszóból HDMI-n megy tovább az AVR-be, ami passtrough-ban küldi tovább, szintén HDMI-n a tévének.
Egy nagyon jó minőségű release, 2160p, HEVC-ben kódolva, a cím szerint HDR10, BT.2020, szóval minden, ami csak szem-szájnak ingere (és ne kérdezzétek, hogy ez miként lehetséges, ha még nincs feltörve a 4K másolásvédelme, de többek szerint ez a release tényleg tudja a file nevében ígért paramétereket). Viszont úgy készült az mkv konténer, hogy – sok 1080p-s release-hez hasonlóan – nem tették bele az alsó-felső fekete sávokat, így a file felbontása 3840x1600 pixel. És akkor előre is bocsátom, hogy végül ez az egy tényező az, amivel nem boldogultam – vagyis a Q10 Pro egyelőre nem boldogul ezzel a 2.0.1-es firmware alatt.

De menjünk sorban. Mivel főleg 1080p-s anyagokat nézek, a lejátszó alap felülete nálam 1080p@60Hz-re van beállítva, és mivel a 24Hz-es mód aktiválva van, ezért egy 23,976 fps-es műsorszám indításakor a lejátszó automatikusan 1080p@24Hz-re kapcsolva indítja azt el. Kodit használok az anyagaim közötti böngészésre, de a lejátszáskor a wrapper a Q10 saját playerét indítja. A film leállításakor a megjelenítés automatikusan visszavált 1080p@60Hz-re, így tallózok a Kodi felületén.

És akkor most beszereztem az első valódi 4K-s anyagot, ami nem csak egy 16:9-es képarányú, pár perces demó, hanem a fenti paraméterek szerinti, egész estés mozifilm. OK, rányomtam a Kodiban az indításra. A wrapper szépen el is indította a HiPlayert, de a lejátszó maradt 1080p@60Hz-ben. Tehát nemcsak, hogy a felbontás nem váltott át 4K-ba, de hiába volt bekapcsolva alapból a lejátszó menüjében a 24Hz-es mód, a képfrissítés is maradt 60Hz-en (miközben a film 23,976 fps-es, ezt talán még nem írtam).
OK, mondom, akkor átváltom a felbontást és a képfrissítést manuálisan, a távirányító "TV MODE" gombjának megfelelő számú megnyomásával. Csakhogy ez így nem megy. Amíg a menüben default-ként be van kapcsolva a 24Hz-es mód, addig a film lejátszása közben a "TV MODE" gombot hiába nyomom a távirányítón, nem történik semmi, tehát így nem lehet menet közben felbontást és képfrissítést váltani. A 24Hz-es mód kikapcsolásához (de legalábbis ahhoz, hogy a kikapcsolás ténylegesen életbe lépjen) viszont le kell állítani a filmet.

OK, 24Hz-es mód kikapcsolva, film újra elindítva. Nem változik semmi, a film továbbra is 1080p@60Hz-ben megy – így legalább érthető, hogy miért nem 24Hz-ben... Most viszont már él a távirányítón a "TV MODE" gomb, ezzel el lehet jutni a kívánatos felbontáshoz és képfrissítéshez: végre 2160p@24Hz-en jelenik meg a film! És tényleg gyönyőrű, egyértelműen látszik a különbség az 1080p-hez képest is. :)

DE! Mivel az mkv nem tartalmazza az alsó-felső fekete sávokat, tehát 3840x1600-as felbontású, a lejátszó függőlegesen megnyújtja a képet, a standard 3840x2160-as felbontásra. Így persze teljesen ki van töltve a képernyő (van itt olyan, aki ennek örülne, ugye...), de ez eredetileg egy 21:9-es képarányú film, ezért én akarom a fekete sávokat, hogy az embereknek ne legyen tojás feje! Viszont ezt sehogy sem lehet beállítani: sem a lejátszóban, sem a tévében nem tudom utólagosan összenyomni a képet a normális arányúra. A lejátszó 3840x2160-ban tolja ki, a tévébe már így jut el, úgyhogy ott nem is választható semmi más, csak a 16:9-es arány, amiben vagyunk. :(

Összefoglalom:
1. Ha ez így marad, és hamarosan egyre több 4K-s filmünk is lesz a FHD-s anyagok mellett, akkor igen körülményes lesz a lejátszót mindig manuálisan kapcsolgatni a megfelelő felbontás és képfrissítés beállításához. Amíg csak FHD anyagaid vannak, működik az auto 24Hz, de ha már 4K-sokat is néznél, akkor jön a fent leírt kálvária... Tényleg ilyen bonyolult megoldani, hogy egy film elindításakor a lejátszó mindig _automatikusan_ a megfelő felbontásban és képfrissítéssel indítsa el azt???
2. Ha a 3840x1600-as, fekete csíkok nélkül "csomagolt" 4K-s anyagot a lejátszó széthúzza 3840x2160-ra, és a képet még csak manuálisan sem lehet visszanyomni a rendes képarányra, akkor az egy bug. Emlékszem, hogy tán a legelső fw-rel a lejátszó ugyanezt csinálta az 1920x800-as – eléggé elterjedt – felbontású anyagokkal (vagy tán le sem játszotta azokat? már nem emlékszem), de ezt a következő fw-ben orvosolták. Most orvosolni kéne a 4K-s anyagoknál is, mert nem szeretném Scarlett Johansson arcát megnyújtva látni. :P

Köszi mindenkinek, aki végigolvasta. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3324) c4 válasza kezo0 (#3323) üzenetére


c4
őstag

Ez a Lucy warez 4K, nevesítve... Elcseszték, na. Nem mentség a Himedia részére, de ettől még elcseszerrintett valamit a release csapat. Pont most kódolgatom át, illetve a headert vizsgálom, mivel lehet "rábírni", hogy a valós képaránnyal jelenjen meg a képen. Az átkódolás már sikeres lett. De elég idő és gépigényes mulatság, a header átírás egyszerűbb lenne.

(#3325) Joshi válasza kezo0 (#3323) üzenetére


Joshi
titán

Célszerű a lejátszót eleve 2160p60Hz-re állítani és nem lesz gond. Ha 4K tévéd van akkor mindenképpen 2160p felbontáson kell megjeleníteni a képet függetlenül attól hogy a tévére vagy a lejátszóra bízod az esetleges felkonvertálást.
Nekem van eredeti 4K lemezem és az ugyan úgy működik mint a sima BD, vagyis a fekete sáv része a filmnek mert ez a szabvány. A te általad tesztelt release egyszerűen nem szabványos. Engedd el a problémát.

(#3326) Vincent45 válasza kezo0 (#3323) üzenetére


Vincent45
tag

Kb. 2 hete más is szólt már erről a Futekon. Elvileg vizsgálják de,hogy mikor lesz megoldás az rejtély. Nálam is ezt csinálta a Lucy meg az Amerika kapitány 3 is ami 1920x804-es HDR.

(#3327) Vincent45 válasza c4 (#3324) üzenetére


Vincent45
tag

Mivel sikerült átkódolni és hogyan? Érdekelne.

(#3328) kezo0 válasza c4 (#3324) üzenetére


kezo0
addikt

(és Joshi, neked is:)

Már miért lenne elcseszve? Ilyen alapon az összes 1920x800-as mkv is el lenne akkor cseszve. Pedig csak annyit tesznek vele, hogy a file méretének csökkentése érdekében a hasznos képi információt nem tartalmazó fekete sávokat nem kódolják bele a file-ba. De ettől még a lejátszóknak ez nem szokott gondot okozni, lejátszáskor valahogy mégis odakerülnek a fekete sávok, és nem nyúlik meg a kép hasznos része 1080-as méretűre. Ugyanezt kellene csinálnia a playernek, amikor egy 1600 pixel magas 4K-s anyaggal találkozik.
És most ne beszéljünk róla, hogy egy UHD BD lemezen természetesen a lemezre rögzített kép része a két fekete csík is, mert itt egy mkv-ról beszélünk. És ha FHD anyagoknál teljesen elterjedt az 1920x800-as kivágás, akkor miért ne lehetne egy bevett formátum a 4K-s mkv-knál a 3840x1600?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3329) aelfwine válasza kezo0 (#3328) üzenetére


aelfwine
tag

Ha esetleg nem próbáltad:

HiMedia lejátszón: Settings -> PlayBack - > Main aspect ratio: Keep ratio

A TV -den is állíts be ugyanezt külön, ha eddig nem lenne. Ezt értelem szerűen nem tudom, hol kell.

[ Szerkesztve ]

(#3330) kezo0 válasza aelfwine (#3329) üzenetére


kezo0
addikt

Csak nem gondolod, hogy ez nincs beállítva minden létező helyen? Be van, de nem segít. Mondom még egyszer, a lejátszó szoftvere ezt megoldja egy 1920x800-as mkv-nál, de nem tudja egy 3840x1600-as mkv-nál megoldani, miközben a lejátszón, AVR-en és a tévén is ugyanazok a beállítások.

Joshi: ahogy írtam, sehol sem lehet a képet összenyomni. A lejátszónak eleve manuálisan kell megadni a megfelelő felbontást és képarányt, és onnan kezdve ő 2160 pixel magasra megnyújtva adja ki a képet. Tehát a Q10 egy 16:9-es, fekete csíkok nélküli képet küld ki, és innen kezdve ezt te már sehol, semmivel nem tudod összenyomni úgy, hogy a kép 21:9-es legyen, és belekerüljenek az alul-felül csíkok. Release-ről küldök infót priviben. ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3331) Joshi válasza kezo0 (#3328) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy aelfwine fórumtárs is javasolja próbáltad a képarányt megváltoztatni a lejátszóval és a tévével egyaránt? Vagy erre érted hogy nem működik?

(#3330) kezo0 linkelj egy mediainfót a releaseről.

[ Szerkesztve ]

(#3332) aelfwine válasza kezo0 (#3330) üzenetére


aelfwine
tag

Tudom még javasolni, hogy extratorrentről szedd le az eredeti rls -t, amit a VISIONPLUSHDR1000 nevű csapat készített.

(#3333) kezo0 válasza aelfwine (#3332) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, de igazából nem az most a célom, hogy megszerezzem ezt a filmet olyan formátumban, amivel nem gyűlik meg a baja a Q10 Pro-nak, hanem fel akartam hívni a figyelmet a lejátszó egyik jelenlegi hibájára. A filmet amúgy már ismerem, ezt a változatát kifejezetten azért szereztem be, hogy megnézzem, mit kezd vele a lejátszó.
(És inkább ne javasoljunk itt konkrét warez forrásokat, mert már az én eredeti hsz-om is karcolgatta a legalitás határait. ;) )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3334) aelfwine válasza kezo0 (#3333) üzenetére


aelfwine
tag

Nem biztos, hogy a lejátszó hibája, pl rosszul is lehet bekódolva a metaadat a video streambe vagy a konténerbe, de ezt már mondták fentebb is. Láttam már pár ilyet régebben is...

(természetesen egy ingyenes tesztvideora gondoltam, nem warezre)

[ Szerkesztve ]

(#3335) Joshi válasza kezo0 (#3333) üzenetére


Joshi
titán

Egy release alapján én nem vonnék le messzemenő következtetéseket, ettől függetlenül higgadtabban is előadhattad volna a mondókádat. :B

(#3336) kezo0 válasza Joshi (#3335) üzenetére


kezo0
addikt

??? Hol, miben tűntem idegesnek...? Ez egy tényszerű, bár kétségtelenül hosszúra nyúlt beszámoló volt. Nem ismerjük egymást, szerintem nem tudod, milyen az, amikor ideges vagyok. :P

(Vagy nem használtam elég szmájlit...?)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3337) c4 válasza Vincent45 (#3327) üzenetére


c4
őstag

x265-el , a professzionális szoftver hibaüzenettel kiszállt a kérdésből.

(#3328) kezo0:

A szó, amit keresel, az a "cropolt". A szóban forgó videók ilyenek. Valóban, a BD és az UHD-BD képe nem cropolt. De van jó pár 720p, 1080p-s, 1440p, 2160p régebbi videóm, ami cropolt, de eddig nem jelentkezett nálam ez a hiba. Most a Lucy-val kopogtatott be. :D

[ Szerkesztve ]

(#3338) Vincent45 válasza aelfwine (#3334) üzenetére


Vincent45
tag

PC-n és a TV saját lejátszóján tökéletes a kép. Nem szabványos az igaz de ettől függetlenül még lehetne jó :)

(#3339) c4 válasza kezo0 (#3328) üzenetére


c4
őstag

Hirtelen ennyit lehetett tenni....Próbáld ki, egy pirinyó részlet, a bitráta most érdektelen, kísérlet volt. Visszaállítottam 2160p-nek.
A fő gond, hogy valami nem tetszik a profi videószerkesztő szoftvernek, így innentől kezdve az egész sufnituninggá avanzsált.

(#3340) c4


c4
őstag

És ha jól van az a video megcsinálva, még cropolva is lehet....
Szélesség : 3 840 képpont
Magasság : 1 608 képpont
Íme:

[ Szerkesztve ]

(#3341) kezo0 válasza c4 (#3339) üzenetére


kezo0
addikt

OK, de most ezzel mit kezdjek? Készítettél egy 3840x2160-as változatot, ahol a kép része a két fekete sáv is. Ezt persze, hogy helyes képaránnyal jeleníti meg a lejátszó. A probléma viszont az, hogy ha 3840x1600-as a release, azt miért nem tudja rendesen kezelni?
Megjegyzem, ott, ahonnan leszedtem a filmet (és ahonnan azóta "természetesen" törölték, mert az oldal gazdái – számomra érthetetlen okokból – még mindig nem hajlandók támogatni a HEVC-ben kódolt anyagokat), volt 60+ komment, amelyek szinte kivétel nélkül a film minőségét dicsérték, és egyetlen hsz-ben sem panaszkodott senki, hogy lejátszáskor problémája lenne a képaránnyal. Tehát akkor én mégiscsak a Q10-ben keresném a hibát...

Amúgy nem kerestem a crop szót. Beszélek angolul, képszerkesztő programokkal is volt már dolgom, tehát ismerem. A kép egy körülhatárolt területének kivágását jelenti, szóval amikor én a képkivágásról beszéltem, pont azt értem el, mint amit a crop szó használatával tettem volna. De ha már magyar környezetbe illesztjük ezt az idegen szót, toldalékoláskor helyesebb a szó végi p betűt megkettőzni: croppolás, croppoltam stb. ;)

A Kingsman-es képernyőmentéseddel (ja, screenshotoddal ;) ) kapcsolatban leginkább arra lennék kiváncsi, hogy miért jelennek meg nálad azok a jellegzetes androidos menük jobb oldalon és alul? Én még ilyet – hál'Istennek – sosem láttam a Q10 Pro használata során.

Egyébként érdekes, hogy mennyire nem egységesek a moderálási szabályok a különböző topikokban. A minap egy másik topikban azonnal törölték, amikor csak leírtam azt a szót, hogy torrent, itt meg...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3342) G-Bali


G-Bali
senior tag

Lehet hogy kérdezték (próbáltam rákeresni), de himedia lejátszójaban be lehet állítani hogy ne indítsa újra vagy további filmet automatikusan el.? :F

(1.0.9)

[ Szerkesztve ]

(#3343) c4 válasza kezo0 (#3341) üzenetére


c4
őstag

Semmit ne kezdj vele. A következő kommentemben láthattál egy cropolt videót, amit helyes képaránnyal jelenített meg a Himedia. Tehát valami gebasz van az eredeti videóval, nem szabványos.
De megvizsgálva az eredeti képanyagot, az is kiderült, hogy a ralanza az MKVToolnixal cropolt. És elképzelhető, hogy azt az információt hagyja figyelmen kívül a lejátszószoftver. Hasonló gond volt emlékeim szerint az audio delay kiolvasással is annak idején (ez már jó). De ez csak találgatás, azt sem tudni, milyen szoftverrel készült a videóanyag. Nem gyári bt2020 és HDR. Szóval, a Futeko fórumán már jelezték, hátha a következő FW-ben már módosítanak. ha meg nem, akkor is megoldható, ha nagyon akarja az ember. Talán ennyit kezdhettél a mintavideóm megtekintésével. Vagy végre valahára lesznek ripek is egyszer csak, azt kivárod. Addig minden bit ajándék és játék.

Az oldal gazdái meg azt tesznek, amit akarnak. Más oldalak is vannak. Ennyi.

Ha pécén játszották le, akkor nem is jelentkezett a hiba, mivel az kiolvassa az MKVToolnix beállításait.
És többnyire azzal nézték, mert a madVR-nek hálálkodtak ezerrel a kommentekben. :D
Azért jelent meg az androidmenü, mert azt tablet fotózta ki.

(#3344) aelfwine válasza c4 (#3343) üzenetére


aelfwine
tag

Amúgy más lejátszóval is van a hiba (MX Player?), vagy megint csak a HiMedia player a szerencsés?

(#3345) c4 válasza aelfwine (#3344) üzenetére


c4
őstag

Nem tudom, nem használok más lejátszószoftvert, mivel a HD hangok is kellenek és az Imprex se jön rosszul sokszor (bár HDR módban nem működik). De mint írtam, ha szabványos a videó, semmi baj a gyári lejátszóval. Ezt a szabványtalant is megoldottam magamnak, ha netán sose kerül javításra a "hiba". Aki meg perfkekt angol, írogasson a szabványtalan videók készítőinek, hogy jobban figyeljenek oda. :D

(De mintha a Futeko fórumán az android playerrel jól lehetett lejátszani.) Nézz át, ott vannak a képek.

[ Szerkesztve ]

(#3346) kezo0 válasza Joshi (#3325) üzenetére


kezo0
addikt

Na, próbaképpen beállítottam, hogy alapból 2160p@60Hz legyen már a lejátszó UI-ének megjelenítése is. De a 23,976 fps-es 4K anyag elindításakor így sem vált át 24Hz-re a HiPlayer. Azt manuálisan kell beállítani a távval...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#3347) SunMount3r válasza kezo0 (#3346) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Úgy tűnik többen panaszkodtak rá már (erre?) a 3840*1600-es anyagra, hogy nyújtva jelenik meg a Futeko-n (vagy pont te voltál az egyik?). Ami ott a poszt-ban van az valószínűleg ugyan ez a release. Szóval nem egyértelmű még, hogy tuti bug e. (Vagy csak "kicsit" az.)

A 24Hz-es probléma viszont már más, annak elvileg már tuti működnie kell. Biztos be van kapcsolva a menüben indítás előtt?

(Amúgy meg azt ne várd, hogy 1080p-ről autó átvált neked valaha is bármelyik lejátszó is 4K-ra, ezt sajna mindenkinek magának kell beállítania a forráshoz.)

(#3348) sebgutkopf válasza G-Bali (#3342) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Lejátszás közben menü és a jobb oldali beállítások között a play mode (talán legelső) a single play kiválasztása.

(#3349) Joshi válasza kezo0 (#3346) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az user error lesz, mert nálam a Q5 Pro-nál működik automatikusan a 24p-re váltás (Android 7 + 2.0.1).
Még akkor is átvált a Lucy 2160-as anyagnál 24p-re, ha a lejátszót 1080@60Hz-re állítom. A többi frekiváltás nem működik mint pl a 25/29,970/50/60Hz, ezekhez fel kell rakni a patch-t.
A Beállításokban a PlayBack-nél be van kapcsolva a 24Hz?

Amúgy meg egyáltalán nem annyira jó minőségű a Lucy 4K, ez egyértelműen valami tákolmány. Összehasonlítottam a BD50-el és semmi extra, valamivel mintha jobb lenne de kb ennyi. Nézz 4K anyagokat innen és meglátod.

[ Szerkesztve ]

(#3350) G-Bali válasza sebgutkopf (#3348) üzenetére


G-Bali
senior tag

:R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.