Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) embe válasza sebgutkopf (#4848) üzenetére


embe
nagyúr

Ha kábellel kötöm a routerhez, akkor 12000-12400 közötti sebességgel másol.

Más téma:
Ha így másolgatok rá filmeket, és törlöm így a beszerelt vinyóról, akkor az törlés után nem marad meg? Vagyis nem foglalja úgy a helyet mint az ámítógépen a lomtárban? :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4852) s1ru2


s1ru2
senior tag

Van valakinek ötelte, hogy 1 hét távollét és áramtalanítás után miért nem képes meglátni a Win10es gépem a médiaboxban lévő vinyót? Pingelni persze tudom fix ip vel és jön is válasz, de a megosztást képtelen észrevenni így nem tudok rámásolni semmit. Eddig persze tökéletes volt.

Nagyon elegem van már ebből a filemzés miatti szenvedésből...

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#4853) Joshi


Joshi
titán

Komolyan mondom, akik kínlódnak a megosztással, vegyenek már egy NAS-t. :O

(#4854) s1ru2 válasza Joshi (#4853) üzenetére


s1ru2
senior tag

Komolyan mondom, hogy eddig működött most meg mindjárt kivágom a kertbe az összes elektromos berendezést és akkor vége az egésznek.... Direkt vettem egy vinyót ebbe az isten csapásába. Torrent döglassan képes csak tölteni rajta. Megcsinálta, normális megosztással, ment - vidámság volt. Most meg megint szivat.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#4855) Joshi válasza s1ru2 (#4854) üzenetére


Joshi
titán

Ezért írtam azt amit. :B

(#4856) SunMount3r válasza s1ru2 (#4854) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A SAMBA tuti be van kapcsolva a Q10 Pro-n?!

(#4857) s1ru2 válasza SunMount3r (#4856) üzenetére


s1ru2
senior tag

Tuti. Ki és be is kapcsoltam újra. Mident megpróbáltam...pingre van válasz. Nem hsizem, hogy a mediabox hibája.

Most veszek búcsút a Win10 től. Elegem lett. 1 év alatt a 3-ik szarja össze magát úgy hogy gyakorlatilag alig használom a gépet (PS és Torrent.) és egy egy update után csak sz*rabb lesz. Nem mai csirke az összes alkatrész, de azért ez vicc...

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#4858) SunMount3r válasza s1ru2 (#4857) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nincs valami tűzfalad, ami esetleg blokkolhatná? Amúgy, ha sikerül újra belőni, akkor adj meg a Q10 Pro-nak is fix ip-t a router-ben (ha eddig nem tetted volna).

(Én egyébként két Win 7-es gép között szívok így, a Q10 Pro simán látja a megosztásukat, de egymásét meg nem látják... Szuper. :D :(( )

[ Szerkesztve ]

(#4859) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Nem a reklám helye, de akit esetleg érdekel a Futeko-nál, most már lehet kapni a Rii MX3 légegér világítós verzióját is. Kicsit húzós az ára (fontban a legjobb) a gearbest, ali + hasonló ajánlatokhoz képest, de legalább lehet tudni, hogy tuti kompatibilis verzió és nem valami másolat.

[ Szerkesztve ]

(#4860) embe válasza SunMount3r (#4859) üzenetére


embe
nagyúr

Én ezt vettem pár hete, innen.
Szuperül működött, igaz a Zidoo-val tudtam csak próbálni, illetve tévékkel. Csak nekem nagyon aprók voltak a qwerty billentyűk. Pontosabban a szemem volt már gyenge hozzá. Így eladtam a havernak, aki egy Samu tévéhez vette.
Utána vettem ezt, mondván elég lesz. De amatőr módon nem néztem meg a méreteit. Ez meg - maga az egész cucc - olyan kicsi, hogy elfér a tenyeremben. Így most nem használom.
De, így 2 nap használattal a hátam mögött, nekem tetszik a Q10 távkapcsolója. Igaz nekem csak mint médialejátszó vezérlésre kell.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4861) SunMount3r válasza embe (#4860) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem a gyárival csak annyi az alapvető bajom, hogy elég konkrét szöges rálátás kell neki a Box-ra és ez néha kényelmetlen onnan, ahol én ülök. Van, hogy 2x,3x is nyomok az OK-ra, hogy bevegye lejátszás közben a Pause-t. Pedig nincs eldugva és blokkolva sem semmivel. Fura, de pl. amikor csak a KOID-ban böngészek, akkor valamiért sokkal kevesebbszer jelentkezik ez a kihagyás...

No meg nem árt az kis légegeres, backlight-os upgrade sem majd.

[ Szerkesztve ]

(#4862) csabi63 válasza SunMount3r (#4859) üzenetére


csabi63
senior tag

Vettem egyet pár hónapja. Azóta a drága MELE F10 Deluxe a fiókban hever, mert ezt jobban szeretem. Hibátlan, a háttérfény meg hasznos este. Azt is bírom, hogy mindig az a felület világít, ami felül van.

A 19.99£ viszont rablás. Aliról vettem, 12.02$ volt. Ez az.

[ Szerkesztve ]

(#4863) SunMount3r válasza csabi63 (#4862) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem is a fiókban hever egy Minix A2 Lite (szintén vagy 9K volt), mert a Power gomb használhatatlan, amúgy az 1.0.9-es fw-el már jól szuperál a többi gombja. Emlékszel még a konkrét Ali-s ajánlatra melyik volt?! Ott is van egy pár eltérő típus és a hamisítványoktól is félek?!

[ Szerkesztve ]

(#4864) Joshi válasza SunMount3r (#4863) üzenetére


Joshi
titán

Én két konkrétan olyan távot vettem mint amit csabi63 linkelt és hibátlanul működik a Q5 Pro-val és a Minix Neo U1-el. Engem az se érdekel ha hamisítvány, mert hibátlanul működik. A betanításával kicsit szívtam, de az is megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#4865) sebgutkopf válasza embe (#4849) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hálózati térkép szerint azért elég rendesen terheled a router wifi-jét. Mondjuk attól, hogy rajta lógnak még nem biztos, hogy érdemi adatforgalmat bonyolítanak, de ha valaki épp letölt mondjuk egy notiról, annak biztosan lesz hatása a többire.

(#4866) sebgutkopf válasza embe (#4851) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ha ez kb 12 MB/s-ot jelent kábelen, akkor az se az elvárt érték. Kábelen ettől jóval gyorsabbnak kéne lennie. Elképzelhető, hogy a router procija nem bírja már az ilyen mennyiségű csatlakozás esetén kiszolgálni a hálózatodat és akkor tök mindegy, hogy kábel vagy wifi. Kipróbálhatnád ideiglenesen, hogy a router-en letiltod a wifi-t és úgy csatlakozol kábelen a q10-re és megnézni mit produkál. Előtte azért a q10-re felrakott patch-et szedd le, ha nem nagy áldozat, akkor akár resetet is adhatsz neki. Kíváncsi vagyok ezekkel (külön lépcsőben) hogyan alakul a sebesség.

(#4867) csabi63 válasza SunMount3r (#4863) üzenetére


csabi63
senior tag

Én a háttérfényes, mikrofon nélkülit vettem, az volt 12.02 USD. Hamisítvány? Tudja a fene, de nem is érdekel. Pofára ugyanazt árulja a jenki és a brit Amazon, 12 font, illetve 14 dollárért, és az Ali is 12 dollárért. A szülőanyja sem tudja megmondani, hogy melyik eredeti. A gyártói oldalon 28 USD, de átirányít az Amazonra, ahol a fele. Legyek okos. Az voltam, megvettem ahol a legolcsóbb. Működik? Igen. Keziccsókolom.

(#4868) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Van itt valaki, aki Zyxel/Qnap vagy Synology NAS-ról stream-el?! Érdekelne a tapasztalat, hogy futott e már bele valaki nehézségekbe? Csak mert a Futeko-n anno volt egy jó pár Thread, hogy gond van a Synology-s megosztások elérésével.

Köszi!

(#4869) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Közben közölték a megoldást a 2.0.4-es fw-es Google jelszó problémára.

Úgy kell csinálni, ahogy le volt írva korábban is: Setting->More->Search (nagyító ikon felül)-> itt beírni, hogy "account". Majd itt lehet új fiókot hozzáadni és a meglévőket törölni. A jelszó módosításhoz törölni kell a meglévő fiókot és újra hozzá adni. (Mondjuk ez nem tudom miért nem működött előzőleg).

(#4870) péjé válasza SunMount3r (#4868) üzenetére


péjé
őstag

Nekem korábban zyxel320-am volt, működött rendesen de kicsit gyengusz a vas ezért váltottam, egy kicsi itx-es pc-ből csináltam NAS-t, Xpenology fut rajt, ez a Synology DS3615 szegényember verziója. Ha átverekedted magad a beállításokon gond nélkül fut bármeddig. A jogosultságokat olyan sokszintűen, részletezően lehet megadni h elég könnyű sztem belegabalyodni, innen eredhetnek a gondok inkább. Otthoni használatra a xpeno is már bőven sok. Mindenkinek ajánlom a NAS-t aki komolyabban filmezik/sorozatozik, nem beszélve fotók, doksik mentéséről.

(#4871) blakey válasza SunMount3r (#4868) üzenetére


blakey
titán

QNAP-pel soha semmilyen gond nem volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4872) embe válasza sebgutkopf (#4866) üzenetére


embe
nagyúr

Igen kábelen hozza ezt az értéket. Elvileg ez egy jó router, tesztekben dicsérték. Most nem resetelem a Himediát, de a következő telepítésnél, vagy lehet holnap ha hazamegyek ;] , meglesem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4873) szakmaster válasza sebgutkopf (#4866) üzenetére


szakmaster
tag

Én SAMBA-t használok a Q10 Pro-ra másolgatáshoz, van egy UPC Connect Boxom, mint router és Pcről kábelen 60 MB/s a sebesség a Q10 Pro írányába ha írok a belső winyóra. Olvasáskor 80MB/s ig felkúszik a sebesség, 2.0.4 legfrissebb firmware van. Viszont FTP-n nekem döglassú ehhez képest csak 25 MB/s van meg, így azt nem is használom. :)

Viszont 1 hete elkezdte azt csinálni a q10Pro, hogy nem kapcsol ki, mikor lekapcsolom, kifagy az óra a kijelzőn és nyekk, megfagy az egész. Konnektorból kirántás, majd vissza, csak így tudtam kikapcsolni. Csináltam egy Factory Resetet, most épp jó, meglátjuk, hosszútávon jó lesz-e. Az Android 7-es 2.0.1 firmwarrel jött elő legutóbb ez a kikapcsolhatatlanság, szomorú vagyok, hogy a legfrissebbel is jelentkezett nálam. :(

[ Szerkesztve ]

(#4874) SunMount3r válasza SunMount3r (#4869) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Helyesbítés: mégsem működik ez a módszer. Tehát az új Fiók hozzáadása sem 2.0.4-en. Bővítem vele az összefoglalót...

(#4875) magicbox válasza SunMount3r (#4874) üzenetére


magicbox
senior tag

Meg lepődtem volna, ha működik, amennyit kinlódtam vele. Legalább találtam egy új bug-ot :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4876) SunMount3r válasza magicbox (#4875) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Futeko-sok már jelezték a Himedia-nak, úgyhogy legalább a következő fw-ben kevesebb eséllyel marad benne... :D :)

(#4877) embe


embe
nagyúr

A Kodinak van a Himedia-n működő 18-as verzója?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4878) magicbox válasza szakmaster (#4873) üzenetére


magicbox
senior tag

Nálam meg bekapcsolni nem lehetett amikor meghülyült. Csak tiszta telepítés segített.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4879) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Úgy tűnik van kilátás egy működő Android TV-s CFW-re is a jövőben. Ez még nagyon beta a leírás alapján, szóval egyelőre nem ajánlanám telepítésre, hacsak nem akarja valaki vállalni az esetleges rizikót és be akar szállni a tesztelésbe.

(#4880) magicbox válasza SunMount3r (#4879) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez milyen pluszt jelentene nekünk?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4881) magicbox válasza embe (#4877) üzenetére


magicbox
senior tag

A Kodi-nak v17.3-as az utolsó verziója tudomásom szerint.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4882) embe válasza magicbox (#4881) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor ok., nekem is ez van fent.

Valami bevált programra van tippje valakinek, amivel DVD lemezeket lehetne iso fájlba átírni? Olyanba hogy azt a médiaplayer megegye.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4883) magicbox válasza embe (#4882) üzenetére


magicbox
senior tag

Huh ez nagyon retro :) Sztem nem fogja lejátszani. Különben legegyszerűbben imgburn-el tudod megcsinálni.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4884) embe válasza magicbox (#4883) üzenetére


embe
nagyúr

Retro - Miért? :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4885) SunMount3r válasza embe (#4884) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Vagy MakeMKV-val tudsz belőle lossless mkv-t is csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#4886) magicbox válasza SunMount3r (#4885) üzenetére


magicbox
senior tag

Úgy legalább kezelni fogja a lejátszó. De legegyszerűbb lenne letölteni jó minőségben.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4887) coreska válasza magicbox (#4883) üzenetére


coreska
aktív tag

Szerintem meg ezt a véleményt úgy írtad, hogy még ki sem próbáltad a dvd.iso lejátszást.

(#4888) SunMount3r válasza magicbox (#4886) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A DVD iso-kat is kezeli, más kérdés, hogy hogyan. Az összefoglalóban le van írva, hogy mi kell hozzá, hogy normális legyen a képminősége, 2 lehetőség is van. Mondjuk nekem mind 2 megoldás kompromisszumos... De, ha nem online stream-el és IPTV-zik valaki KODI alól, akkor a KODI-sat javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#4889) coreska válasza SunMount3r (#4888) üzenetére


coreska
aktív tag

Biztos, hogy helytálló még az összefoglalóban leírtak?
Mert 2.0.4-es fw-t használva a média centerben elindítva egy dvd.iso, a TV-m 50Hz-re váltott.

(#4890) Joshi válasza coreska (#4889) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam 2.0.4-es fw-én, de nekem 25Hz-en játssza le a DVD iso-t.

(#4891) Joshi válasza Joshi (#4890) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo203 50Hz-en játssza le.

(#4892) kezo0 válasza Joshi (#4891) üzenetére


kezo0
addikt

A kérdés az, hogy látsz-e ebből adódó különbséget a kétféleképpen lejátszott anyag között. (Én nem igazán nézek DVD ISO-kat, ezért is kérdem.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4893) magicbox válasza coreska (#4887) üzenetére


magicbox
senior tag

Ez tény. Eszembe se jutott volna, hogy létezik bármilyen dvd iso támogatás.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4894) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

(#4889) coreska: Patch-el vagy anélkül váltott 50Hz-re?! Igaznak kell lennie, ami az ö.f.-ban van, mert más jel nem utal arra, hogy a 2.0.4-ben javították volna ezt és a patch changelog-jában is szerepel a 2.0.4-el való kompatibilitás.

(#4892) kezo0: Lehet, hogy függene a forrástól is, de én anno egy NTSC és egy PAL DVD-vel is kipróbáltam és egyértelműen látszott a képminőségbeli romlás.

(#4895) Joshi válasza kezo0 (#4892) üzenetére


Joshi
titán

Én se nézek DVD-t, amit esetleg SD minőségben nézek, attól nincsenek magas minőségi elvárásaim. Csak kipróbáltam a dolgot.

(#4896) coreska válasza SunMount3r (#4894) üzenetére


coreska
aktív tag

Patch nélkül, és nem a Kodival. Én nem vettem észre semmi minőségbeli romlást, igaz nálam is csak próba volt.

(#4897) Joshi válasza coreska (#4896) üzenetére


Joshi
titán

És honnan tudod hogy valós 50Hz-en megy? Mert nekem az erősítőm kiíeja az aktuális felbontást, frekit és színteret.

(#4898) coreska válasza Joshi (#4897) üzenetére


coreska
aktív tag

Mint írtam a TV vált alap 60Hz-ről 50 Hz-re, amit a TV ki is ír. De általában 24Hz-re vált, mivel 23,976Hz-es filmeket nézek. Megjegyzem, hogy a hdmi kábel közvetlenül a TV-be megy.

(#4899) Joshi válasza coreska (#4898) üzenetére


Joshi
titán

A tévé soha nem fog neked kiírni 23,976 és 29,970 vagy 25Hz-et. A 25Hz kétszerese az 50Hz mivel így a legkönnyebb megjeleníteni a videót. Próbálj ki egy 30fps-es videót is, annál 60Hz-en fog menni a tévé.

(#4900) SunMount3r válasza Joshi (#4899) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha olyan a TV, akkor 23p-t is jelezhet ki 23.976-ra, ill. 25p-t 25fps-re. Sima, progresszív 25fps-es forrás esetén pl. az enyém kiírja a 25p-t, az jó kérdés, hogy átvált e automatikusan a többszörösére. De a mai TV-k ezeket a frissítéseket már natívan tudják, tehát szerintem marad 25Hz-en. Épp az a baj, hogy nem vált át magától 50Hz-re 25fps-es interlaced DVD-k esetén. Vagy az ő/ti TV-tek máshogy kezeli ezt... :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.