Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) coreska válasza SunMount3r (#4649) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem muszáj elhinni, de részemről lezárva az ügy. Akinek problémás keresgéljen tovább. :)
De nemcsak nálam nem villódzik, mások is megerősítették. :U

(#4652) Joshi válasza SunMount3r (#4649) üzenetére


Joshi
titán

Azért én sokkal több időt szenteltem a releasek nézésével, de egyértelműen captainnemonál biztos hogy erőteljesebben jelentkezik a dolog. Plusz ő azt állítja hogy gyakorlatilag mindig ott van ez a villódzás csak kisebb mértékben. Privátba leírom hogy pontosan melyik releaseket néztem. Egyébként megnéztem a leggyengébb minőségű változatot Oppoval is, na itt látszik a különbség az Oppo javára. Szépen elsimítja a zajosságot és az összkép is jobb. A videón nem biztos hogy látszik a villódzás, attól függ hogy a videó milyen sebességgel vesz fel. De mindjárt kipróbálom, elvileg tud 50p-vel felvenni a release meg 24p.

(#4653) csabi63


csabi63
senior tag

Én is megsasoltam, szolidaritásból. Ez a probléma ugyanis engem még nem ért utol, és hál' isten ez a sorozatrész se villog semmit. Vagy mindig jókor pislogok. (A release egy 1080p webrip, 5,7GB, 4 nyelvű felirattal. +1 süket jenkiknek.)

A Q10 Pro mellé rendelt tévém egy FHD Philips LED, jövő hónapban lesz az 5. születésnapja. (Londoni olimpia előtt vettem, terv szerint a tokiói előtt nyugdíjazom.) Ha a kevésbé muzeális, de szintén FHD Samu monitoron nézem, zűr ott sincs.

Ja! FW 2.04, Imprex on, gyári beállításon. Próbáltam ezt-azt korábban, de aki a gyárban belőtte, ugyanolyan szeme lehet mint nekem. Nyilván az enyém nem ferde, hanem úgy egyébként. Szóval jó a gyári nekem.

(#4654) SunMount3r válasza csabi63 (#4653) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt akartam még írni, hogy az Imprex-ben legyen minden Default-on és az egyéb képbeállítások is a lejátszón (tehát a Brightness, Chroma, Contrast, Saturation középértéken), hogy érdemleges legyen az összevetés. captainemo pl. ha jól olvastam sok mindent elállítgatott már.

(#4655) Joshi válasza Joshi (#4652) üzenetére


Joshi
titán

Nincs itthon a kamerám. :W Mobillal próbáltam de az nem adja vissza mert állandóan zoomolgat és az is fényerőváltozással jár. Majd a hétvégén megejtem a videót, kíváncsi leszek rá hogy mit mondanak akiknek villog.

(#4656) magicbox


magicbox
senior tag

Én is megnéztem a release-t. Semmit nem látok. Philips LCD 47"-es 47PFH4109. A tv-n minden javítás off. Szerintem tv függő lesz a dolog. Nem tudok másra tippelni.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4657) magicbox


magicbox
senior tag

Tudom nem szabad ilyet írni, de megnézné más is, ha ráér: "Ghost.in.the.Shell.2017.1080p.BluRay.x264-DRONES" nálam akad, megfagy a gyári-mxplayer-kodi hármassal egyaránt. Nálatok működik?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4658) aelfwine válasza magicbox (#4657) üzenetére


aelfwine
tag

2.0.0 -án néztem végig, ott jó volt. Most belenéztem 2.0.4 -el, és jónak néz ki.

(#4659) péjé válasza magicbox (#4657) üzenetére


péjé
őstag

Épp most töröltem le mert nem tetszett a minősége, simán vitte és bele is pörgettem(2.0.4-es fw), aztán ezt fogom nézni: Ghost.in.the.Shell.2017.1080p.Blu-ray.Remux.AVC.Atmos...ezt is hibátlanul viszi és a minőség is jó persze kikapcsolva az imprex ..:-)

(#4660) captainnemo válasza SunMount3r (#4654) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Én amúgy meguntam, és visszaálltam a 2.0.1-re ahol még jól működik az imprex, remélem egy jövőbeli firmware-ben majd megcsinálják rendesen. nem is teszek fel frimwaret, csak akkor ha meggyőződöm róla a flickeringet javították.

[ Szerkesztve ]

(#4661) magicbox válasza aelfwine (#4658) üzenetére


magicbox
senior tag

Furcsa, két különböző helyről is leszedtem a rls-t, és ugyanaz a hiba. Minden más film hibátlan. Marad a RarBG-s, azzal nincs gond.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4662) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Rászánom majd magam egy 2TB-os winyóra a Q10 Pro-ba. A kérdésem azokhoz szólna, akik szokták torrent letöltésre használni a Q10 Pro belső winyóját SAMBA-n keresztül, PC-n futtatva a klienst, hogy milyen sebességet produkál?! 2.0.4-es fw-el SAMBA patch-al vagy anélkül. Működőképes koncepció egyáltalán? Ha van tapasztalat valamelyik 1.x.x-es fw-el is, az is jöhet.

Őszintén szólva az a 26MB/s is elég lenne nekem elméletben.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4663) magicbox válasza SunMount3r (#4662) üzenetére


magicbox
senior tag

Miért PC-n futtatod a klienst? Van normális program androidos eszközre. Igaz fizetős.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4664) SunMount3r válasza magicbox (#4663) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Így gondolnám egyszerűbbnek, mert a notim és a rákattintott külső winyók vannak befogva torrent-re már régóta. "Kiforrott" rendszer, nem akarom bonyolítani. Akkor két felé kellene "figyelnem", így meg minden itt lenne előttem a "parancsnoki vezérlőpultnál", ahogy megszokott. :D De miért/miben lenne ennél jobb a közvetlen Android-os megoldás? I'm all ears...

Mi a progi neve amúgy?

(#4665) aelfwine válasza magicbox (#4663) üzenetére


aelfwine
tag

Flud nem megy fel a HiMediára?

(#4666) aelfwine válasza SunMount3r (#4664) üzenetére


aelfwine
tag

Azért lehet jó, mert:
Nem kell két eszköz, hogy letölts egy torrentet
Otthagyhatod futni a torrentklienst a HiMedián akármeddig akarod

Egyszerűen kibrowseolod + elindítod a tvről a torrentet, amit akarsz, vagy csak bedobod egy könyvtárba a torrentet file -t laptopról, és felszedi magától az app, esetleg RSS -t használsz. Kikapcsolhatod a laptopot estére, de boxod meg seedeli neked amit akarsz.

(#4667) SunMount3r válasza aelfwine (#4666) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nálam a lapos egész nap megy (mint egy NAS, mert gyak. az is), auto shutdown éjjel 1-kor. Úgyhogy ez nem probléma.

vagy csak bedobod egy könyvtárba a torrentet file -t laptopról, és felszedi magától az app-> Ok, ha ez így tényleg működik, de a torrent-ek manager-éséhez megint csak a Himedia-n kellene babrálnom, melyik könyvtárba szedje, pause, stop, update, áthelyezés és a többi szokásos apróság. Meg kellene hozzá egy másik wireless billentyűzet is, ami megint +10K és akkor a magyar ékezetes problémáról még csak nem is beszéltem.

Mert ha nem működne a dolog (de mondjuk nem értem mi akadálya lenne, ezt is kérdezném inkább) PC-ről, akkor lehet inkább veszek még egy külső winyót a laposhoz, csak az jóval drágább, mint egy belső, foglalná a helyet és később egy rendes NAS-ba sem tudnám belerakni.

Másik megoldás az lenne, ha a PC-ről (Win 7) tudnám valahogy vezérelni az Android-os klienst, ilyen nem létezik, még nem gondolt rá senki?! :F

(#4668) s1ru2


s1ru2
senior tag

FLUD sajnos nekem nem akar normális sebességgel működni...Pedig éppen ezért vettem részben Q10pro-t hogy a belelerakható vinyóra torrentezzek... de pár kb/s es letöltési sebsséget produkál 2.0.4 el.

Cserébe nekem nem villog a kép és a PC ről másolási sebssség is normális.

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#4669) aelfwine válasza SunMount3r (#4667) üzenetére


aelfwine
tag

Igen, sajna én se tudok olyan android torrent kliensről, amin van remote management és jó is.
Mondjuk én nem is használok androidos torrent klienst. :)

(#4670) magicbox válasza SunMount3r (#4664) üzenetére


magicbox
senior tag

Amit régen használtam az a tTorrent volt. Egyedül ez működött normálisan. Viszont a HiMedia-ra nem tettem fel. Remote management funkciót pedig soha nem használtam. Ebből a adfree verzió ami fizetős. Az tény, hogy akkor kell billentyűzet. Én használok hozzá alapból egy Logitech K400 Plus-t, HBO Go kezelhetetlen lenne nélküle. Meg egy csomó minden egyszerűbb billentyűzetről, mint távirányítóval szórakozni. Be lehet állítani magyarra a billentyűzet kiosztást, de 2.0.4 alatt vért izzadtam vele mire sikerült. Amennyiben érdekel valakit szívesen leírom, hogy oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4671) aelfwine válasza magicbox (#4670) üzenetére


aelfwine
tag

Miben más, mint amit a fenti leírásba raktunk?

"2.x.x-es verziójú firmware-ek esetén, nem lehet a külső billentyűzet nyelvét angolról másra megváltoztatni, így magyarra beállítani sem. Ennek korrigálására ajánlott az External Keyboard Helper Demo nevezetű alkalmazás, de ennek a használatát is hajlamos olykor elfelejteni a rendszer."

Csak arra nem jöttem rá, hogyan küszöböljem ki, hogy ne felejtse el a rendszer időnként, hogy ezt kell használnia. Most próbálgatom, hogy csak ezt hagyom bent a virtual keyboard listába, hátha akkor nem felejti el.

[ Szerkesztve ]

(#4672) magicbox válasza aelfwine (#4671) üzenetére


magicbox
senior tag

Strandon vagyok, így csak emlékezetből tudom mondani. Egy másik programmal csináltam, multilanguae keyboard redefinier. Ezt nem felejti el a rendszer, eddig legalább is kiválóan működik. Összefoglalót el is felejtettem megnézni ez miatt.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#4673) aelfwine válasza magicbox (#4672) üzenetére


aelfwine
tag

Ez gyak. ugyanazt csinálja, és ugyanott, ugyanúgy kell beállítani. Viszont akkor lehet, hogy én konfigurálok el valami egyéb dolgot, ami miatt néha elfelejti a beállításomat és nem a program hibája.

(#4674) Mgabor


Mgabor
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki távirányító kódot himedia HD300a médialejátszóhoz?

Köszi,
Gábor

(#4675) mimic1979 válasza Mgabor (#4674) üzenetére


mimic1979
aktív tag

Sziasztok. 1.0.9 -et használom egyenlőre + MX Player Pro film nézésre. Ahogy olvasom a Lucyt meg oldották. Van értelme frissíteni 2.0.4 re? Ha igen akkor mehet egyből rá vagy van valami sorrend a frissítési menetben.

(#4676) SunMount3r válasza mimic1979 (#4675) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Lucy állítólag tényleg meg lett oldva, ha ez fontos, akkor érdemes. Ugyanakkor bekapcsolt Imprex-el sokaknál újra jelentkezik a "gamma villogos" bug.

2.0.1->2.0.3->2.0.4 a sorrend. Részletek az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#4677) Joshi válasza SunMount3r (#4676) üzenetére


Joshi
titán

Először Android 5-ről Android7-re!!! :Y :O

Más: nemsokára megpróbálom lefilmezni ezt a villogós hibát, sajnos csak most érek rá.

(#4678) SunMount3r válasza Joshi (#4677) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

:F 2.0.1-el közvetlen át lehet térni Android 7-re. Csak a megfelelő Android 5->7 verziót kell hozzá telepíteni. Erről minden le van írva az összefoglalóban is.

[ Szerkesztve ]

(#4679) csocsoszán válasza mimic1979 (#4675) üzenetére


csocsoszán
őstag

feltétlen olvass utána! Annélkül ne álj neki.
Adott sorrendben kell a romokat felrakni!
Megelőztek!

[ Szerkesztve ]

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4680) Joshi válasza SunMount3r (#4678) üzenetére


Joshi
titán

Akkor is illik oda írni, mert ha nem olvassa el az Összefoglalót akkor cumi van. :B

(#4681) kezo0 válasza Joshi (#4680) üzenetére


kezo0
addikt

A 2.0.1-ből kétféle verzió van. Az egyiket akkor kell feltenni, ha még Android 5 (tehát 1.x.x-es fw) van a lejátszón, a másikat akkor, ha már Android 7 (tehát a 2.0.0-ás fw) van fent. Tehát ma már nem kell külön elvégezni a migrációt Android 5-ről 7-re – hacsak valaki nem kifejezetten a 2.0.0-át akarja telepíteni és megtartani, de hát ugyan ki akarna ilyet? :)

Az összefoglalót meg _mindig_ el kell olvasni, mielőtt kérdezünk valamit. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4682) Joshi válasza kezo0 (#4681) üzenetére


Joshi
titán

Én még abból indultam ki amikor a 2.0.0 fw-t raktam fel, ettől függetlenül külön fel kell hívni a figyelmet minden apró részletre. És igen, el kell olvasni az Összefoglalót, vagy kérdezni kell.

(#4683) Joshi


Joshi
titán

Levideóztam a villódzás bugot. Nem tömörítettem a videókon nehogy valaki azt modja hogy módosul a kép. Sajnos ez és az AVCHD 50p miatt elég nagy lett a fájlok méretei (össz~3GB). A DropBoxra töltöttem fel, aki akarja töltse le és elemezze majd vonja le a konklúziókat. Én azt mondom, hogy egy gyenge minőségű anyagból az Imprex se tud jót csinálni. Villódzás pedig nálam nagyon minimálisan van jelen, de egyértelműen jelen van. Nagyjából ennyi.

ui.: Azt azért megjegyezném, hogy egy kamera se adja vissza 100%-an az emberi szem által látott képet, itt elsősorban inkább a két video közötti különbségeket kellene nézni. ;)

LINK_3GB!!!

[ Szerkesztve ]

(#4684) kezo0 válasza Joshi (#4683) üzenetére


kezo0
addikt

És akkor gondolom, a letöltött videót nem a Q5/Q10 Pro-n kéne megnézni, bekapcsolt Imprex mellett. Bár az is érdekes lehet. ;-)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4685) Joshi válasza kezo0 (#4684) üzenetére


Joshi
titán

Valamit félreértesz. Az általam felvett videók közötti különbség a lényeg, itt nem eredeti videóról van szó. Ha nem érted hogy miért akkor inkább engedd el a témát. Az meg nem kérdés hogy PC-én kell nézni.

(#4686) kezo0 válasza Joshi (#4685) üzenetére


kezo0
addikt

Jézusom, ez egy POÉN akart lenni... Ha nem érted az iróniát, te engedd el, amit írtam. ;)

(És nem "PC-én", hanem "PC-n" – na, ez viszont komoly!)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4687) Joshi válasza kezo0 (#4686) üzenetére


Joshi
titán

Akkor legalább érzékeltesd az iróniát, és ez komoly. ;)

De legalább néznéd meg a videót és érdemi észrevételed lenne. Na mind1, ezt csak hangosan megjegyeztem. Azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#4688) kezo0 válasza Joshi (#4687) üzenetére


kezo0
addikt

Ott volt a végén egy kacsintós szmájli... Tök komolyan!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4689) Joshi válasza kezo0 (#4688) üzenetére


Joshi
titán

A kacsintós smiley ez: ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

(#4690) kezo0 válasza Joshi (#4689) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, ha böngészőből írsz, akkor lehet ilyeneket választani, de a mobil verzióban csak beírsz egy kettőspontot és egy zárójelet vagy (!!!) egy kettőspont-kötőjel-zárójel kombinációt. Én ez utóbbit választottam, az már a motor hibája, hogy ebből nem képes legenerálni a grafikus szmájlit... Pedig ez pont ugyanúgy a kacsintás jele, mint amit – ezek szerint – te egyedüliként annak ismersz fel (kacsint!).
Nem baj, segítek (kacsintás = wink):

De most komolyan: én nem fogom megnézni a videót, mert én eleve az Imprex kikapcsolása mellett használom a lejátszót, szóval szerencsére legalább ez a hiba nem érint. Épp elég nekem a felbontás visszaállása 2160p-ről 1080i-re meg a lassú hálózati sebesség, nem akarom tetézni...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4691) Joshi válasza kezo0 (#4690) üzenetére


Joshi
titán

Én mobilról is a Teljes oldalt használom ahol ugyan úgy működik minden mintha asztali PC-ről írnál. De hagyjuk a témát mert nem érdekel, egyszerűen csak nem érzékeltem hogy "viccelődtél".

Ne szemeteljük tele a topikot haszontalan szájkaratéval. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#4692) kezo0 válasza Joshi (#4691) üzenetére


kezo0
addikt

Ezért írtam bele utólag on topic-ot is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4693) Joshi válasza kezo0 (#4692) üzenetére


Joshi
titán

Ezt írtad utólag: "De most komolyan: én nem fogom megnézni a videót, mert én eleve az Imprex kikapcsolása mellett használom a lejátszót, szóval szerencsére legalább ez a hiba nem érint. Épp elég nekem a felbontás visszaállása 2160p-ről 1080i-re meg a lassú hálózati sebesség, nem akarom tetézni..."
Akkor miért kommentelted a témát? De most komolyan. :((( Egyáltalán nem tűnt viccesnek amit írtál, inkább ne írtál volna semmit. Ha nem érint a dolog akkor örülj neki, én is csak azért készítettem a videót, hogy lássa az akinek villódzik a kép. Szerintem az Imprex soha nem hozott akkora előnyt, hogy egy SD anyag HD anyagnak tűnjön. Az meg hogy jobb lesz, kicsit vagy nagyon már egyéni ízlés dolga. Nekem nem jön be az Imprex, inkább nem mint igen.

(#4694) kezo0 válasza Joshi (#4693) üzenetére


kezo0
addikt

Ha nem tűnt viccesnek, az a te bajod, de akár komolyan is lehetett venni: arról szólt, hogy ezt a videót most nehogy valaki a Q5/Q10 Pro-n nézze meg, mert akkor nem ér semmit ez a "teszt". Nem lennék meglepve, ha valakinek tényleg segítettem volna ezzel. Mellesleg azt kommentelek, amit akarok, vagy nem? Látom, nem én vagyok, aki nem tudja elengedni...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#4695) Joshi válasza kezo0 (#4694) üzenetére


Joshi
titán

Lehet túlreagáltam a dolgokat, ettől függetlenül olyan véleményre lennék kíváncsi, akinek jelen van az Imprex bug és meg is nézte a videókat. :B Egyébként már sokadszorra végignéztem az általam felvett jeleneteket, de amikor a gyerek bemegy a budiba, és magára csukja a budiajtót, na ott inkább árt az Imprex mint használ. természetesen saját szemmel a tévét nézve is ez a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#4696) SunMount3r válasza Joshi (#4695) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sajnos a felvételen állandóan jelen van egy horizontális sötét csíkozódó villódzás, ami pont megnehezíti azt, hogy lássuk, hol villogna a háttérben pont az csak Imprex miatt. SD-n és FHD-n is dettó nem látni sehol, mert a sötét csíkok "viszik a pimet". Vagy akkor a te TV-den tényleg nem látni, de ezt ez alapján megint nem tudom 100%-osan állítani. Azt írtad az SD-n neked is jelen van, konkrétan hány perc/másodpercnél?

(#4697) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót az Imprex-es és dőlt karakteres felirat bug-gal. Pont tegnap néztem a Secret Life of Pets-t és elég zavaró volt az ének részeknél, hogy folyton kiírta <i>amit nem kellene</i>, ahelyett amit inkább így kellene....

[ Szerkesztve ]

(#4698) aelfwine válasza SunMount3r (#4697) üzenetére


aelfwine
tag

Épp most teszteltem, és nekem nem írja ki a jelölő karaktereket: <i>, <b>
Milyen encoding van beállítva a playerben és milyen a feliratod?

[ Szerkesztve ]

(#4699) Joshi válasza SunMount3r (#4696) üzenetére


Joshi
titán

Igen de a horizontális csíkozódás csak a kamerás felvételen van a valóságban nincs. Pont ettől tartottam, hogy a képernyő képfrissítési frekvenciájából majd látható lesz némi villogás. Sajnos be is jött. Azért nincs villódzás, mert alig észrevehetően van jelen még szabad szemmel is, az én videómon 3 percnél amikor bemegy a gyerek a budiba ott lehet érzékelni valamennyire. Ahogy mondtam még szabad szemmel is alig. Hogy másoknál miért villódzik jobban? Szerintem az csak a kijelző miatt lehet.

(#4700) SunMount3r válasza aelfwine (#4698) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A szinkronos verzióval volt és beágyazott txt, ezt nem is néztem. :U A beágyazott PNG-ket rendesen dőlttel írta ki, de külső srt-ket nem szedi dőlten (de nincsenek ott a jelölő karakterek sem). De emlékszem már más alkalomra is, amikor külső srt-ben kiírta a <i></i> karaktereket is, ez lehet kódolás beállítás függő volt akkor, bár a felirat többi része meg jó volt úgy is.

Mindegy akkor javítom, arra amit most írtam, hogy a srt-ket nem szedi dőlten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.