Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) varmi2 válasza supercow (#950) üzenetére


varmi2
nagyúr

Crypto.com is van hnt

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#952) mZoleee válasza supercow (#949) üzenetére


mZoleee
senior tag

appban rá 15 percre meg volt.. és a hotspottyn is frissült.
Csak hotspottyn ha nyomok egy check-et akkor a network látja az új IP-t csak a blockchainre nem.. azért kérdeztem, hogy kell-e "clear blockchain data"

(#953) SP4C3


SP4C3
veterán

Egy havi adatforgalom:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#954) gg07


gg07
tag

Ha fal mellé rakom az antennát az mennyire jó?
Panel erkèlyen van. Tetőre nem tudom tenni.
Jobb ha elvan tartva a faltól jobban vagy fal melett is jó?

(#955) coppola válasza SP4C3 (#953) üzenetére


coppola
tag

Ez 1 hotspot? Mindez mennyi hnt?

gg07 #954
A fal irányába ígyis úgyis leárnyékolja a fal, a másik irányra nézve annyi, hogy minél kintebb rakod annál nagyobb szögben szór.

(#956) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valaki aki kültéri dobozban használja a gépét? Mivel, s hogyan oldható meg ez a történet?
Bobcat gépről lenne szó.

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy Mikrotik antennával valakinek van tapasztalata?
Rak 5.8dbi-t váltana. :)

Köszi! :R

(#957) SP4C3 válasza coppola (#955) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen, egyetlen 1 darab sensecap m1. 4.5HNT, de első hónapja és volt egy antenna csere is kb 2 hete.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#958) SP4C3 válasza nlaci0725 (#956) üzenetére


SP4C3
veterán

nekem a gyári volt előtte, attól sokkal jobb 😁
csatlakozásokkal igazi sz@rb@szás van, kész kín volt, 1 hónapig tartott 3m redvás kábel meg egy telibetoszott átalakítót találni hozzá. csak mondom..

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#959) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam egy bányász eszköz beszerzésén azonban először egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Legközelebb hozzám kb. 25 km-re helyezkedik el pár eszköz, viszont az adatlapjukat nézve egyik sem túl profitabilis.
Ha jól értem előny lenne ha minél magasabbra tudnám helyezni az eszközt, azonban az Alföld északi részéről lenne szó, és maximum csak a ház legmagasabb pontjára tudnám helyezni, tehát körülbelül 6-7 méter magasra.

Tudom hogy beállítás és eszköz függő főként, de a hely adottságait nézve érdemes lenne belekezdenem így, hogy amúgy sincsen a közelemben túl sok eszköz, illetve a földrajzi elhelyezkedés sem a legelőnyösebb?

Előre is köszönöm! :)

(#960) varmi2 válasza Balcsix (#959) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mond egy települést, ahol lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#961) Balcsix válasza varmi2 (#960) üzenetére


Balcsix
senior tag

Most nézem, van már egy a városban, de az totál nem termel semmit. :D
Exotic Cornflower Pheasant a neve, de nem esne egy "cellába" vele.

(#962) Danex


Danex
addikt

Hali, megérkezett a nebrám, be is lőttem, felületén minden OK, szerintem be is syncelte magát (Height Status1297256 / 1297255), de még minden oldal azt írja syncing. Hotspotty-n a pingre no response van (No listen address found), de a portot nyitottam és a port ellenörző portálok is megfelelőnek találják.

Lehet csak várnom kell órákat?

(#963) varmi2 válasza Balcsix (#961) üzenetére


varmi2
nagyúr

Irattartad volna, hogy Mezőkövesd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#964) Balcsix válasza varmi2 (#963) üzenetére


Balcsix
senior tag

Igen, csak konkrét példaként írtam, hogy elég gyér annak a hozama. Akkor gondolom errefelé még elég offos a dolog. :F

(#965) bandigno válasza Balcsix (#964) üzenetére


bandigno
senior tag

véleményem szerint lesz ez idővel mindenhol :)

(#966) Balcsix válasza bandigno (#965) üzenetére


Balcsix
senior tag

Igen, szerintem is. Ráadásul az ETH PoS miatt hatalmas növekedésre tippelnék az elkövetkezendő pár hónapban-évben...

(#967) varmi2 válasza Balcsix (#966) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi köze az eth pos-nak a heliumhoz?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#968) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok, keresem a többi cella társat :D [link] BP Drégelyvár utca és környéke :R

(#969) Balcsix válasza varmi2 (#967) üzenetére


Balcsix
senior tag

Az ha megszűnik a PoW, és nem lesz jövedelmező coin, akkor gondolom sokan áttérnek Helium túrásra, de ez csak az én elképzelésem.

(#970) SP4C3 válasza Balcsix (#969) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerintem nem sok köze van a 2 coinnak egymáshoz, míg egyik helyen számokat daráltatsz GPU-kkal, itt bizonyítottan lefedettséget biztosítasz és adatot továbbítasz. Egyik 4KWh a másik 8Wh... Annyi a közös bennük, hogy crypto mindkét valuta, de teljesen más a hátterük.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#971) varmi2 válasza SP4C3 (#970) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem sincs közük egymáshoz. Nem fogják a gpu bányászok halomszámra vásárolni a helium minert.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#972) bandigno válasza varmi2 (#971) üzenetére


bandigno
senior tag

én még remélem is! :D nem kell áthordani a másik topikba! :D

(#973) Danex


Danex
addikt

Hello, a heliumshop.hu-ról vannak vélemények/tapasztalatok? megbízható oldal? :F

(#974) Bende1111 válasza Danex (#973) üzenetére


Bende1111
tag

Nekem kicsit nyögvenyelős volt a mikrotik antenna kiszállítása, de megjött miután beért náluk raktárra. Ez a csomag így jó minőségűnek tűnik, többi termékükről nem tudok nyialtkozni.

(#975) gg07


gg07
tag

Antenna mozgatáshoz is érdemes kihúzni a minerből?..Csak picit vinném alrébb az antennát.

(#976) mZoleee válasza gg07 (#975) üzenetére


mZoleee
senior tag

szerintem ha nem húzod ki nem kell.. de még új vagyok a dologban.. szóval ne az én véleményem alapján csináld :D

(#977) SP4C3 válasza gg07 (#975) üzenetére


SP4C3
veterán

Felesleges, akkor kell, ha lecsatlakoztatot es ujra ratekered az antennat. Erthetetlen szamomra, hogy egy hasonlo, mint a wifis radio egyseg hogyan tud beledogleni egy antenna eltavolitasba... :(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#978) madpapa


madpapa
senior tag

Üdv!
Felénk látok egy lefedetlen ( lyukat ) területet. Előtte és mögötte is van készülék. Max. kémény magasságba tudnék antennát kitenni, ami olyan 8 méter magasan van.

[ Szerkesztve ]

(#979) madpapa válasza madpapa (#978) üzenetére


madpapa
senior tag

Lényeg, hogy venni akarok egy rendszert ehhez és ehhez gyűjtöm az infókat. Gondolom valamilyen sebességű kábeles net szükséges amit fellövök az antennára. Hol lehetne olvasgatni erről bővebben?

(#980) varmi2 válasza madpapa (#979) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézz youtube videokat, van sok magyar. Ha utána is van kérdésed, akkor itt megkérdezheted.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#981) Danex


Danex
addikt

Az alábbi antennát kültéri használat esetén, elég csak a csavaros részénél szigetelni (szigszalag szorosan) ahol a kábelt is bekötöm vagy a fehér/fém rész találkozásához is rakjak néhány kört? :F

Másik már több napja a hálózaton van a készülék, ebből kb szombat délután óta van a fentebb mutatott antennával felszerelve. Azóta elég sokat witnesselek, viszont míg a beltéri antennával kb 3 napon belül volt 3 beacon-öm is, az elmúlt 3-4 napon pedig egy sem. Ez normális hogy ennyire hektikus?

Harmadik, hogy a nebra dashboardon látom hogy gyakorlatilag pontosan megegyezik a blockszám mégis még mindig syncing-et látok, ezzel bármi teendő?

És negyedik, hogy hotspotty-n meg egyéb oldalakon is failel a connection teszt hogy nincs IP cím felküldve a networkre, portot teszteltem, nyitva (több oldal által is) és szolgáltatói NAT alatt sem állok, relayed sem vagyok.

és még egy utolsó :DDD : vannak ezek a feszültség levezetők amit a kábel és az antenna közé kell kötni, erre szükségem van akkor is, ha maga az antenna fém része fémhez van csatlakoztatva? (pontosabban egy panel erkélyének a korlátjához? Igazi dedikált földet nem tudok biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#982) supercow válasza Danex (#981) üzenetére


supercow
őstag

a fehér/fém rész találkozásához is rakjak néhány kört?
Nem kell, azt a gyárban lezárták epoxival.

feszültség levezető
Nem kell, a panel erkélyek földelve vannak (elméletileg) és igen kicsi az esélye a közvetlen villámkárnak. Ha meg megtöténik, akkor az antennád lesz a legkisebb gond. :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#983) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Még december körül nézegettem a minereket (Bobcat 300) csak eltántorított a beszerzési idő.
Most valamiért jóval olcsóbban vannak itthoni is aprón a készülékek, mint pár hónapja.
Térkép alapján nem lennék rossz helyen itt budapest külkerületében itt egy 800m körben pont nincs eszköz tehát akár a két "lefedettségi felhő" összekötésében lehetne is forgalom.

Még mindíg ajánlott a Bobcat 300 vagy van más esetleg jobb típus is?

[ Szerkesztve ]

(#984) Danex válasza supercow (#982) üzenetére


Danex
addikt

köszi, én is úgy gondolom, hogy földelve lennének az erkélyek és direkt hit nem érné az antennát közvetlenül, bár azt is olvastam, hogy ezek a levezetők ugye nem is a direkt hit ellen védenek, hanem hogy ha a közelbe csap be akkor a feltöltődést vezeti le, erre reményeimbe a korlát elég lehet a rögzítési ponton keresztül

(#985) Frozen válasza Danex (#984) üzenetére


Frozen
őstag

A háztetőn ha nem lóg feljebb akkor felesleges foldelni. Egyebkent ha belecsap a villam akkor mind1 mert igy is ugy is kuka lesz.
Arra jo ahogy mondtad ,hogy ha a szomszed hazba beledurrant a villam akkor valamilyen szinten vedve vagy a statikus kisutestol. En szemely szerint ilyenekre nem koltenek mivel a raforditott oszeg egy uj antenna ara is lehet attol fugg milyen antenad van

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#987) w73istvan


w73istvan
csendes tag

Megérkezett a Nebra Indoor minerem. Próbálom beüzemelni, de még van egy-két dolog amit nem értek. Kér 10$ regisztrációs díjat, de ezt nem találom, hogy hol kell fizetni. A Nebra Dashboard azt mutatja, hogy még nem szinkronizáltam, de nem látom, hogyan indíthatnám el, vagy elindul magától? Egy másik minerrel, hogyan kapcsolódik az enyém?

(#988) Danex


Danex
addikt

Most amúgy hogy van ez a PoCv11? Ugye le kell adni mi a valós antenna gain - cable loss, de ha valaki kevesebbet ír akkor szimplán erősebben (de illegálisan) sugároz majd a rendszer?

Jelenleg 5.8-as antennám van, 5x0.125dbi jelveszteséggel (kábel), de 5dbi van lejelentve (előző antenna), most ezzel nekem addig jó amíg nincs invalid witnessem vagy a háttérben esetleg büntetve lehetek?

Ergo amig nincs invalid witness-em addig igazából jó vagyok? :F

Amúgy 1 hét elteltével is még mindig syncing-en áll a nebrám, pedig block alapján uptodate a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#989) Janaboy válasza w73istvan (#987) üzenetére


Janaboy
veterán

Az érdekes, általában ezek prepaidek..
Én írnék a Nebranak, hogy mi van..

Amúgy úgy tudsz rárakni, hogy pl Binancen keresztül utalsz Heliumot a Walletedbe.

Ha majd a blockchain része, akkor automatikusan fog witnesselni.
De ha ennyire nem vagy tisztában mielőtt lerakod érdemes utánanézni dolgoknak.
pl hotspotty oldalát nézegetni, hogy ne vágj keresztbe nagyon másnak.

Janaboy

(#990) Janaboy válasza Danex (#988) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem biztos, hogy az összes witness invalid lesz.
Nekem is hasonló a setupom mint neked és nem állítottam át 2.2-ről.
Egy-két közeli hs-re írja hogy invalid.

Amúgy igen ha nem írod át valamivel erősebben sugároz, de nem sokkal.
Ha jól emlékszem egy HS maximum 14 dbm-el tud sugározni.

Janaboy

(#991) H.lacika válasza w73istvan (#987) üzenetére


H.lacika
tag

Új? Mert az első lokációs díj bent szokott lenni az árában.
5.8dbi antennák kb a leggyengébbek , de most amilyen a hálózat szinte mindegy.
Sensecap eladó :) Beüzemelésben, lokácó választásban, antenna választásban, kábel beszerzésben tudok segíteni.

(#992) w73istvan válasza H.lacika (#991) üzenetére


w73istvan
csendes tag

Lehet, hogy benne volt az árában, de azt nem tudtam, vagy már elfelejtettem, mert kereken egy éve rendeltem a Distrelecen keresztül. Most a Nebra Dashboard a Hotspot státuszomat offlinra írja, az explorer meg, hogy szinkronizálok. Ez nem egy jól áttekinthető rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#993) Danex válasza w73istvan (#992) üzenetére


Danex
addikt

nebra mobil alkalmazással próbálod beüzemelni?

(#994) w73istvan válasza Danex (#993) üzenetére


w73istvan
csendes tag

A Helium alkalmazással, de most letöltöttem a Nebraét is. Látja a Nebra is a Hotspotomat, de többet nem mutat.

(#995) madpapa


madpapa
senior tag

Most ismerkedem ezzel a dologgal. Van itt nálam egy üres méhsejt, ahová tennék be próbára masinát. Ebben a témában elégé kezdő vagyok, így kérdezném hogy milyen gépet javasolnátok amibe érdemes lenne befektetni?

(#996) mZoleee


mZoleee
senior tag

(#997) supercow válasza mZoleee (#996) üzenetére


supercow
őstag

Végre, remélem megszűnnek a sok GB/hónap problémák.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#998) mZoleee válasza supercow (#997) üzenetére


mZoleee
senior tag

is.. meg ez a nagy pangás ami az utóbbi napok/hetekben történik...

(#999) w73istvan


w73istvan
csendes tag

Most a Nebra Dashboard oldalán a Hotspot statuszom offline és az explorerben is a sync status szintén offline. Mit kell ilyenkor csinálni?

(#1000) SP4C3 válasza w73istvan (#999) üzenetére


SP4C3
veterán

Netet kell biztositani a minernek! 😂

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.