Hirdetés

2023. február 3., péntek

Gyorskeresés

(#51) kormi0312 válasza x_pnK (#50) üzenetére

kormi0312
senior tag

Köszi szépen a választ!
Ez mennyire megbízható cég? Van esetleg itt tapasztalat vele? (Megrendelt áru megérkezik e egyáltalán)
Néztem hogy ennek a Bobcat 300nak erősebb antennája van. [link] viszont elég furcsa az oldal, hogy még regisztrálni sem lehet rá. Csak vásárolni.
Vélemény róla esetleg?

(#52) Kobe válasza kormi0312 (#51) üzenetére

Kobe
veterán

Az epeszu gyartok (Nebra, RAK es tarsai) mult heten mar leallitottak az elorendeles lehetoseget is, akkora allomanyt kaptak mar + beszallitokkal van egy kis problema ( autogyarak allnak le eppen chiphiany miatt)

A bobcatnel meg lehet rendelni, de alapbol nincs penzvisszaterites a rendeles lemondasa eseten sem es kriptovalutaban tudsz fizetni....
Ez egy eleg massziv riziko, ha nekik sem lesz alkatresz fel / 1 evig, akkor se penz se semmi.

By the way, a 3 es 4 dbi kozotti difi semmiseg. Amennyivel erosebb a bobcat antennaja, annyit majdnem elvisz a kabelzaj, mert a bobcathez 1mes kulon kabel van az antennahoz.

[ Szerkesztve ]

(#53) kormi0312 válasza Kobe (#52) üzenetére

kormi0312
senior tag

Igen, épp néztem hogy péntek este rakta ki a Nebra a sold out táblát.
Erről a Distrelec cégről neked van személyes tapasztalatod (vagy bármilyen) ?

(#54) Kobe válasza kormi0312 (#53) üzenetére

Kobe
veterán

A Nebra a viszonteladói rendeléseket is leállította, így szintén teljesen irreleváns

(#55) sittes79

sittes79
addikt

Sziasztok,

Ha egy barátomnál leteszek egy ilyen eszközt, neki semmi dolga nincs vele, szóval, hogy app az megy felhőből és látom a routert?

(#56) RealTedMosby

RealTedMosby
junior tag

Helium menni 5G:
link

Még nem vagyok benne biztos, hogy ez oltári átverés, vagy oltári nagy dolog :D .

(#57) Ferdzsoo válasza RealTedMosby (#56) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Ez számomra security szemszögből NoGo.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58) zozzancs válasza RealTedMosby (#56) üzenetére

zozzancs
csendes tag

Hát, nem tudom mit szólnak ehhez az itthoni hatóságok.
Nem lehet csak úgy mindenféle rádiós jeleket sugározni házilag.
Simán lehet, hogy nem is jönnek EU-ba. Ott van ugye, hogy várjál Q4-ig, ha nem USA-ban laksz.

https://fitprogramokregivel.hu - Forever DX4, C9, F15 hivatalos forrásból - Mentorral könnyebb ;)

(#59) sittes79

sittes79
addikt

Még mindig nem tudom hogy jó ötlet e vennem egyet ráadásul most költözünk egy kb 500 fős faluba amit dombok vesznek körül :O

(#60) dannyl válasza sittes79 (#59) üzenetére

dannyl
addikt

Nem lehet kapni, szóval ne tépődj ezen :)

(#61) Danex válasza sittes79 (#59) üzenetére

Danex
addikt

Pedig ott pont találsz idős embereket akik az internet szamlajuk árán kiteszik a kütyüt neked :K

(#62) sittes79 válasza Danex (#61) üzenetére

sittes79
addikt

Nem is mondasz hülyeséget, megyek is egy kört a kocsmában. :R

Dannyl: dehogynem csak kB őszre ér ide

[ Szerkesztve ]

(#63) dannyl válasza sittes79 (#62) üzenetére

dannyl
addikt

A nebrára már feliratkozni sem lehet. Egy hete kb. még lehetett. SOLD OUT. De lehet máshol még lehet regisztrálni.

(#64) sittes79 válasza dannyl (#63) üzenetére

sittes79
addikt

Rakot kezdtem el rendelni 555 dollár lenne a vége szállítás meg vat, találtam rá kis discountot is.

(#65) Kobe válasza sittes79 (#64) üzenetére

Kobe
veterán

What a shame hogy a RAK is a rendeles vegen sold outot mutat ;]
Perpill sak a bobcat rendelheto refund nelkul, kriptoval fizetve....

(#66) sittes79 válasza Kobe (#65) üzenetére

sittes79
addikt

Na baszki odáig már nem jutottam, akkor ez szivas, bobcat meg felejtős hogy elutalod a semmibe a kriptot :O

(#67) Danex

Danex
addikt

Aki distrelectol rendelt az a visszaigazolo e-mailekben milyen dátumot kapott?

Visszaigazolt mennyisegnel van ilyesmi hogy CW19/2021 vagy ehhez hasonló

(#68) kzkz válasza Danex (#67) üzenetére

kzkz
őstag

04.11-én rendeltem, akkor ez volt a számlán:
CW 19/2021
Tegnap kaptam egy másik rendelésvisszaigazolást tőlük, ott a fenti dátumot áthúzták, és ezt írták a helyére:
CW 33/2021
Szóval kitolták 3,5 hónappal :(

[ Szerkesztve ]

(#69) Kobe válasza Danex (#67) üzenetére

Kobe
veterán

Miindegy a distrelec mit ir a rendeles visszaigazolasban, egy dilettans banda sajnos akit a nebra is elkuldott a halal faxara tobbszor.
Ugyanakkor lesz a distrelectol valo kiszallitas, mint amikor a nebra siteon lesdott rendelesekre lenne, ezt a ebras arcok kismillioszor elmondtak.
Egyebkent meg maganak a nebranak sincs hetre pontos kiszallitasi utemterve, ezert jo kerdes hogy a disztributoranak honnan lenne
(hasra utottek aztan annyi)

(#70) E.Kaufmann

E.Kaufmann
addikt

Hol van erről valami bullshit mentes összefoglaló?
Most az AP és a kliens is crypto pénzt számol?
Ezt ki kapja és mire?
Ezt a crypto számítást felhasználják az AP-kliens forgalom titkosítására is?
Milyen távok, sebességek és kliensszám érhető el vele?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#71) Kobe válasza E.Kaufmann (#70) üzenetére

Kobe
veterán

Csak tippelek, de.... Elofordulhat, hogy a helium.com on fent van minden ilyen info ;] meg Githubon HIPek szerint fentvannak a technikai reszletei is

(#72) E.Kaufmann válasza Kobe (#71) üzenetére

E.Kaufmann
addikt

Csak tippeltek, de megint egy kötekedő emberke. Felmentem, tele van marketing bulshittel. Más témákban egyszerűbb kérdésekre se küldik el az embert, valamint csinálnak egy témanyitó kundát.

(#73) Kobe válasza E.Kaufmann (#72) üzenetére

Kobe
veterán

Csak tippelek, de akkor nagyon mas filmet neztunk a moziban, mert furcsamod nekem a helium.com on fent van az osszes relevans informacio, HIP 30ig bezarolag az osszes githubos gyujtohelyre mutato linkkel egyutt

(#74) E.Kaufmann válasza Kobe (#73) üzenetére

E.Kaufmann
addikt

Na akkor pölö ez a mondat a hélium.com-on mi a tosz?
Mining HNT with Hotspots is done via radio technology, not expensive or wasteful GPUs.
Hogy lehet rádióhullámokkal számolni?
Vagy ha a hélium.com nem jó, melyik oldalon írják le rendesen, hogyha már nem akarsz, esetleg nem is tudsz pár lényeges kérdésre egy mondatos válaszokat írni?

[ Szerkesztve ]

(#75) Kobe válasza E.Kaufmann (#74) üzenetére

Kobe
veterán

Szerintem engedd el a temat, lathatoan tul komplex ahhoz hogy 2 menuponttal odebb kattints a siteon es elolvasd a dokumentaciot.
Egyebkent a helium.com pont azon keves siteok koze tartozik a tobbi shitcoinnal ellentetben, amelyiknek nonstop full dokumentacio erheto el, pl. A developer network es a havi "kozgyulesek" teljes videoanyagaval.

Ha igy tettel volna (mmint kattintasz 2t), korvonalazodna az alap koncepcio, hogy ez voltakepp nem banyaszas es semmi koze nincs hozza, hanem egy full funkcionalis IoT RF halozat kozossegi uzemeltetese, annyival megfuszerezve hogy a halozatuzemeltetesi jutalekot nem cashben, hanem HNT-ben kapod (ez a "mining" resze).

Na ez a level 1 infomorzsa. Es akkor vannak meg a Helium Improvement Protocolok, amik level 30ig tornasszak fel a technikai beltartalmat, a jutalekszamitas kepletet, a hotspotok geografiai elhelyezesenek szabalyait stb stb stb.

Nyilvan egyszerubb egy tok fuggetlen siteon teljeskoru infot kutatni, de ez pont az a kavehaz ahol a source sitenal pontosabb dokumentaciot nem fogsz az eg egyadta vilagon talalni. A bitcoin topik osszefoglalojaban simcs bent a teljes technikai dokumentacio

(#76) Ferdzsoo válasza Kobe (#75) üzenetére

Ferdzsoo
addikt

Nailed it.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77) sittes79 válasza Kobe (#75) üzenetére

sittes79
addikt

Nagyon szép :C

(#78) kavalkád

kavalkád
aktív tag

nekem kissé zavaros a helium.com oldala, akármerre megyek rajta mindenhol csak ez eszközöket tolja az arcomba, értelmezhető infót nehezen találtam.

amit sikerült kibányásznom (hogy stílusos legyek) az oldalról, hogy ennek az a lényege, hogy ha telepítek egy ilyen eszközt akkor gyakorlatilag egy hotspot hálózat kialakításában veszek részt és cserébe kapok kriptodevizát.

ami nem világos, hogy ki fogja ezt a hálózatot használni? az majd fizet érte kriptodevizával?

ps: akik csak arrogáns, lekezelő vagy kioktató módon tudnak válaszolni, azok kérem ne vesztegessék az idejüket a válaszadásra, nem leszek okosabb a cinikus kirohanásaiktól, köszönöm.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#79) Kobe válasza kavalkád (#78) üzenetére

Kobe
veterán

Menu / Technology menupont alatt van fent minden leiras, illetve onnan lehet githubra ugorni

Itt senki nem fizet erte kriptodevizaval. A helium mennyisege mar most rendelkezesre all, de azt halvinggal es elegetessel szabalyozzak (lasd HIP-k).
2 fazisos rolloutrol van szo, illetve most mar 3.
1 - az eszkozok a proof of coverage elve alapjan pingelgetik egymast, hogy valoban nyujtod e a lefedettseget a teruleten. Halozatepites, minel nagyobb / tobb hex lefedese a terkepen, es ha pingelnek vagy witnesseled mas pingeleset, kapod a rewardot

2 - a halozatra raeresztenek kulonbozo felhasznaloi cegeket (vannak mar most is) , ok a halozat hasznalataert fizetnek de abbol te HNT-t kapsz a halozaton forgalmazott adatmennyiseg utan

3 - ugyanez, 5G halozaton

(#80) kavalkád válasza Kobe (#79) üzenetére

kavalkád
aktív tag

köszönöm!

átolvastam ami érdekelt, látok benne fantáziát, de van pár fenntartásom is ezzel az üzleti modellel, átgondolom majd.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

(#81) HoppMaster válasza kavalkád (#80) üzenetére

HoppMaster
aktív tag

van időd átgondolni, mert jelenleg rendelési stop van az eszközökre.

(#82) RealTedMosby válasza kavalkád (#80) üzenetére

RealTedMosby
junior tag

Ahogy Kobe kollega is leírta fentebb, a pénz egy része (nagy része?) a cégektől jön, pl. Pesten állítólag a Lime elektromos rollerei (amit minden rohadt sarkon megtalálsz ledobva :D ) is ezt a technológiát használják, hogy elküldjék a GPS koordinátáikat. Olcsóbb és kevesebb energiát igényel, mint a GSM/4G alapú cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#83) Sakraf87

Sakraf87
friss újonc

Bobcatminert rendelt már valaki? Ott még nem írtak ki Sold Outot.

(#84) Kobe válasza Sakraf87 (#83) üzenetére

Kobe
veterán

Bobcat szerintem felejtos.
Nsgyon nyakatekert a fizetesi folyamatuk, rohadt lassan igazoljak vissza, kriptiban kell fizetni, refund nincs es a korabbi 8-12 het szallitas helyett az ujabb rendesek 20 hetre mennek (onnantol kezdve h visszaigazoltak...)
Aztan ha azt mondjak h 20 het helyett 40 vagy 60, akkor futhatsz a kriptod utan....

(#85) Sakraf87

Sakraf87
friss újonc

Értem. De akkor mi az alternatíva? Mert ahogy most látom max 20 vagy ha csúszik 30 hét múlva megkapom a terméket, ezzel szemben lehet hogy európában 20 hét múlva sem lehet rendelni. Hogy látjátok? Mi a realitás?

(#86) Kobe válasza Sakraf87 (#85) üzenetére

Kobe
veterán

semmi, ez van. Nincs alternatíva, globális félvezető hiány van, nincs VGA, autógyártók állnak le, nem gyártanak filléres raspberry pit sem nagyon.
Ki kell ülni.

(#87) PAC4LT

PAC4LT
csendes tag

Én áprilisban rendeltem Bobcat 300 -at. Írok, ha megérkezett.

(#88) Ferdzsoo

Ferdzsoo
addikt

Szvsz ebben a topikban most szeptember elejéig minimum csönd lesz. :DDD

(#89) corvin1984

corvin1984
tag

Hol tudom a Heliumrol olvasni valamit? Erdemes "beszallni"? Eddigi ismereteim szerint, nyilt network letrehozasaba lehet beszalni, ebbol az jon le, hogy surun lakott teruleteken meg akar jo is lehet (mert a mining hasznalat alapjan mukodik), de kisebb faluban vagy par 10 ezres varosban felejtos, mert sokan azt sem tudjak mi az IoT.

// chiablockchain.com

(#90) Kobe válasza corvin1984 (#89) üzenetére

Kobe
veterán

Helium.com [link]

(#91) UberMutant válasza corvin1984 (#89) üzenetére

UberMutant
senior tag

ha nincs másik a közelben , akkor 1 HNT/ hét lesz a termelés.

ha sikerül szerezned, és nem tetszik, átveszem :D

[ Szerkesztve ]

(#92) coppola

Hol lehet kütyüt rendelni most paypalos vagy valami nem cryptós fizetéssel?

(#93) UberMutant válasza coppola (#92) üzenetére

UberMutant
senior tag

sehol

(#94) coppola válasza UberMutant (#93) üzenetére

Köszi!
Nem nagyon bírom elképzelni, hogy mér nem tudja ráfaragni ezt senki egy sima pc-re. De mondjuk sok minden mást se bírok elképzelni :F

(#95) UberMutant válasza coppola (#94) üzenetére

UberMutant
senior tag

mert ez egy LoRa hálózat, hardver is kéne hozzá

(#96) Stanlee

Stanlee
senior tag

Beszallok a LoRaWa biznisszbe. Igazabol nem erdekel maga a Helium mining, egyszeruen szerintem ez a jovo. Az egyetlen dolog, ami negativ, hogy nem lehet venni helium halozathoz csatlakozni kepes eszkozt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#97) Kobe válasza Stanlee (#96) üzenetére

Kobe
veterán

tegnap árultak egy Bobcat 300-ast 1M ért :D

(#98) Stanlee válasza Kobe (#97) üzenetére

Stanlee
senior tag

Hüle azert nem vagyok.

Mivel engem ez a technologia hosszutavon erdekel es nem meggazdagodni akarok belole marol holnapra, ill. nem vagyok FOMO, kivarom a sorom.

Nezem az ebayen hogy tobb ezer euroert veszik a preorder-t az emberek. Iszonyat gaz, hogy ennyire eszetlenek. Ezek azok, akik a youtube-on lattak, hogy mennyi ezer eurot lehet keresni azzal, hogy bedugod a majnert a konnektorba es kiteszed az ablakba. Atyavilag.

Engem a technologia erdekel, a felhasznalasi lehetosegek. Inkabb csatlakozom a thethingsnetwork.org-hoz es itt a varosban inditok egy halozatot, mert jo erzes szerelni, beallitani a gateway-t, etc.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#99) Danex válasza Kobe (#97) üzenetére

Danex
addikt

Napi 70-80$-t is lehet most lazán termelni vele, 1.5-2 hónap alatt visszahozhatja az árát, úgy, hogy jelenlegi rendelésekre a várakozási idő 3 hónap körül van, addigra pedig már a reward is feleződik ugye augusztusban.

(#100) Kobe válasza Danex (#99) üzenetére

Kobe
veterán

Es ezzel mit szeretnel pontosan momdani? :)
Csak mert nem epp ugy van ahogy irod....kell hozza egy jo hely is, kulonben kuka. A srac is aki hirdette a bobcatet azert adta el, mert nem volt megfelelo helye hozza (vagyis nem termelt semmit az eszkoz)

Azert szerintem nincs itt sem akkora jovilag, hogy egy 4-500usd-s kutyut megerje majd 10xes aron megvenni

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.