Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) UberMutant válasza czuni09 (#1200) üzenetére


UberMutant
őstag

adok egy tanácsot ingyen:
felejtsd el ezt a projektet, nem térül meg belátható időn belül, ha egyáltalán valaha is megtérülne.

szívesen.

(#1202) czuni09 válasza UberMutant (#1201) üzenetére


czuni09
friss újonc

Köszönöm.
Úgy gondolod nem megy fel újra 50-re?

(#1203) UberMutant válasza czuni09 (#1202) üzenetére


UberMutant
őstag

a spekulációhoz nem kell miner , azt vágod . ugye?
Megveszed a tokent és várod a csodát.

(#1204) czuni09


czuni09
friss újonc

Tudom hy kicsit balfasznak túnök elnézést. Teljesen kezdő vagyok a témában. Tudom veszek tokent és várom a csodát de, ez így mégis más ha termel nekem.

Száz szónak is egy a vége. Szerinted nem éri meg a gép vége a projektnek?

(#1205) Attix82 válasza czuni09 (#1204) üzenetére


Attix82
őstag

Ezen a térképen keresd meg hol lennél, nézd meg akinek van mit termel és el döntöd. [link]

Leginkább a magasság számít.

[ Szerkesztve ]

(#1206) Freerules válasza czuni09 (#1204) üzenetére


Freerules
újonc

Üdv, nekem a technika része nagyon jó ötlet .Ezért is kérdeztem én is hogy van élhető alapja most beruházni vagy sem ,bobcat 2-3 belefer de matchx már nem annyira.szetintem ha nem olvad be akkor fentmarad,de ez tényleg csak lutri.

(#1207) czuni09 válasza Attix82 (#1205) üzenetére


czuni09
friss újonc

Ismerem az oldalt és néztem is. Igazándiból véleményekre lennék kiváncsi. Befektessek-e egy nagyobb összeget több minerbe. Pesten is raknék és vidéken is. Nem pénzügyitanácsadásra van szükségem csak tapasztalatokra plusz hogy-hogy áll össze az egész.
Természetesen az oldal ahol ki tudja számolni kb mennyit hozna nekem nem múködik...

(#1208) UberMutant válasza czuni09 (#1204) üzenetére


UberMutant
őstag

nem érted.
ha megveszed a miner(eke)t , akkor lesz egy összeg, amit meg kell termeljen, mire nullára érsz. na ez az , ami bazi sokáig tart, ha valaha is megtérül.

ehez képest megteheted azt, hogy a fenti összegért veszel tokent, és megpróbálod drágábban eladni. így nincs egy nagy kiadás, amit vissza kell hozzon. és akár azonnal termelhet profitot is, ( nem fog)

(#1209) czuni09


czuni09
friss újonc

Ezen mit nem lehet érteni? Tiszta sor drága barátom.
Havi 1 heliumot ha termel és felmegy az all time high-ra akkor megvagyok. 1-2 éve tudom de reaális ár az 50 dollár?
Esetleg más befektetési tipp?

(#1210) supercow válasza czuni09 (#1209) üzenetére


supercow
őstag

Esetleg más befektetési tipp?
Magyar Állampapír Plusz ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1211) czuni09


czuni09
friss újonc

Úgy gondolod? :D

(#1212) koko1238640 válasza czuni09 (#1211) üzenetére


koko1238640
tag

TBSZ számla + S&P 500. A TBSZ Tartós Befektetési Számla, az S&P500 pedig egy tőzsde index, amely az USA top 500 legjobban teljesítő vállalatát foglalja magába. Minden évben újra értékelődik ez a lista, évente átlagosan 10% hozamot lehet vele elérni. Persze ez egy hosszú távon megérős befektetés. Meg persze az adott bankon belül nem árt utána nézni a TBSZ feltételeinek. OTP-nél pl. első évben tehetsz csak be, 3 év után csökkentett adóval, 5 év után adómentesen kiveheted. Én egyébként ebbe tervezek befektetni, de majd csak akkor ha több millió HUF-ot betudok így fektetni csak akkor.

[ Szerkesztve ]

(#1213) UberMutant válasza czuni09 (#1209) üzenetére


UberMutant
őstag

Te nem érted.
fogod a pénzed , amit elszórnál egy minerre.
veszel belőle a 4 dolláros hntből. kapsz mondjuk 70-90 HNT-t
annyit 70-90 hónap alatt termel ki. 6-7 év. ha azon belül megy fel 50re az árfolyam nyertél, anélkül, hogy minert vettél volna.

ha később megy fel, akkor annyiszor 50 dollárt nem nyersz pluszban , ahány hónappal később megy fel az ár.

arról nem beszélve, hogy az a havi 1 hnt is csökken 5-10%-ot havonta.

[ Szerkesztve ]

(#1214) Attix82 válasza UberMutant (#1213) üzenetére


Attix82
őstag

Ha meg beesik felére vagy negyedére az árfolyam, akkor még más megpróbálhatja a minerével. Eladja kisebb buktával. De ha coint vettél akkor ugye ég el a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#1215) UberMutant válasza Attix82 (#1214) üzenetére


UberMutant
őstag

aha, biztosan...

persze mindenki úgy szórja a pénzét, ahogy neki tetszik.

az alapfelállás a bicskanyitogató inkább.

(#1216) czuni09


czuni09
friss újonc

Köszönöm a válaszokat! Tehát semmi értelme vásárolni. :D
Esetleg valaki valami kripto tanács?

(#1217) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!
Az utobbi par hozzaszolasra reagalva mint erdeklodo,80ezret kiadni egy minerre ami majd egyszer evek mulva vagy visszajon vagy nem,nem tunik tul logikusnak penzugyileg.
Viszont amirol nem talaltam sok informaciot,az az,hogy hazilag lehetseges minert epiteni?
Pl egy raspberry pi-al es lorawan vagy akar 868MHz-es RF modullal nem latnam akadalyat,de megsincs rola informacio.

(#1218) supercow válasza joczo1337 (#1217) üzenetére


supercow
őstag

hazilag lehetseges minert epiteni?
Nem lehetséges.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1219) Attix82 válasza joczo1337 (#1217) üzenetére


Attix82
őstag

Attól függ hova tudod rakni, vannak ritka jó helyek: [link]

Jelenleg bármilyen VGAval minuszba tolod, egy ilyennel nincs áram számlád....minuszba nem tudsz termelni. Ha meg coint veszel az meg már tőzsde, vagy bejön vagy nem. Egy próbát megér szerintem, max eladod olcsóbban ha nem jön be a helyed.

(#1220) Bec válasza Attix82 (#1219) üzenetére


Bec
tag

Itthon is akadnak "jó helyek" : [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1221) gg07 válasza Bec (#1220) üzenetére


gg07
tag

Salamanderre van egy tippem. Ő szerintem itthon a No.1
Van Kőszegen egy .aszottnagy antenna torony. Az lát el az alpokig, onnan durranthat ekkorát egy miner. :D

(#1222) Frozen válasza Bec (#1220) üzenetére


Frozen
őstag

Az első link nem is annyi kemény , hiába van annyi witnes a bevétel nem valami sok.Sokan arra mennek rá,hogy rengeteg witnes legyen , viszont a környezetett kell tudni jól lefedni és az sokat hozzhat, bár ha ez mellett még eltudsz lőni messzíre akkor az tényleg csak plusz. Viszont ha valahol felcsapod a dombra és elősz a távolban és van pár hotspot nem biztos,hogy többet hoz sokkal mintha csak a saját hexedet vagy a szomszédos hexeket fednéd le.
A második az azért már lényegesen komolyabb.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1223) stapi1


stapi1
csendes tag

Egy jól hozó géphez mindenképp ajánlatos egy kültéri Lora wan 868mhz antenna, és a hozzá való lmr kábel csatlakozókkal, esetleg kiépített villámvédelem. Ez a költség még plusz 30-40 ezer forint. Nyugodtan hozzászámolhatjátok minden egyes hotspothoz amit ki szeretnétek tenni költségként. A lokációnál számít az is hány olyan minert érsz el akit mások nem, ami neked magasabb jutalmat jelent. Szerintem ez a project most a végéhez közeledik, aki időben itt volt kivette a gépek árát az már csak elteszi az aprót kockázatmentesen, aki kicsit később jött az küzd, hogy nullás legyen, aki most akar jönni az már csak morzsát talál és veszteséget realizál itt. Nem akarom túl magyarázni nézzétek meg magatoknak ezt a friss projectet helyette. Mapmetrics org.

(#1224) Attix82 válasza stapi1 (#1223) üzenetére


Attix82
őstag

Egy készülék ára úgy mint a VGA-knál is a hozam határozza meg. Most természetesen a legalja az ára mivel a hozam is olyan, ami persze függ az árfolyamtól is. Ami most kb minden a földbe van döngölve.

(#1225) Frozen válasza stapi1 (#1223) üzenetére


Frozen
őstag

Villám védelem.teljesen felesleges,ugy kell kirakni az antenat ne az legyen a leg.agasabb pont. A lenyeg pont hogy a kornyeket a hexedet es a korulotte levoket minnel jobban lefed. Ha el akarsz loni jo messzire lehet hogy ezeket kapasbol atlovod ,ez helyfuggo hol vagy helyileg.

A morzyakat talal cimszoval sem ertek egyet,aramot nem eszik,a hozamot a kovetkezo bikapiacnal kell kivenni es megnezni mit hozz nem a mostani árakon számolni

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1226) stapi1 válasza Frozen (#1225) üzenetére


stapi1
csendes tag

Úgy spekulálsz a következő bikapiaccal ahogy szeretnél, ha addig kitart a projekt. Én csak leírtam a véleményem. A villámvédelmet mindenki mérlegeli maga, hogy érdemes e beszerelni. A kültéri antenna és a hozzávaló kábel akkor is ajánlott hogy jobb legyen a hozam. Még annyit hozzá tennék az elöző kommentemhez, hogy amikor a project indult, és a bikapiac alatt futott akkor 50-100db hnt-ket termeltek a gépek 20-60$ közötti árfolyamon havonta. Most havi 10 db alatt hoznak a jobb helyen lévő gépeknek. És ez nem fog már pozitívan változni hiába lesz itt bikapiac.

(#1227) Attix82 válasza stapi1 (#1226) üzenetére


Attix82
őstag

VGA-ba pedig még annál is többet termeltek, de azt ne felejtsd el, hogy amikor annyit termelt mennyibe is került egy készülék? Naugye.

Nekem 3 db van, olcsón megvettem 1-2 hónapja ...hát tényleg igénytelenek, és még áram se kell. Tudom kell idő mire behozza az árát még így is, de jelenleg sokkal többet termel mint a 2 x8 as rigem :D (amúgy csak érdekelt a téma)

[ Szerkesztve ]

(#1228) stapi1 válasza Attix82 (#1227) üzenetére


stapi1
csendes tag

Csak általánosságban írtam le a véleményem, senkinek nem címezve. Érdekességként az én nézőpontomból. Szóval ne vegye magára senki. :D

(#1229) supercow válasza Attix82 (#1227) üzenetére


supercow
őstag

A mostani árfolyamon kb 50 év a megtérülésed :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1230) Attix82 válasza supercow (#1229) üzenetére


Attix82
őstag

Nem tudom te mennyire vagy benn a bányászatba, de egy bányász akkor realizál amikor eladja a coint......a nem bányászoktól vagy kezdőktől olvasni ilyen hozzászólásokat.

Egyébként 3 db 1 készülékemet 3 hó alatt hoz ki ilyen árfolyamon, olcsón vettem mert tudtam mi az ábra. elvannak magukba, semmi féle karbantartás nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#1231) cof válasza Attix82 (#1230) üzenetére


cof
veterán

Az szép, akkor te nem is vetted inkább sör/csoki. Mert ne mondd, hogy kiszedsz 10 hnt-t a rendszerből 3 hónap alatt ami most 25$ lenne. És még mindig jóval 100$ felett árulják ezeket a "díszeket".

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1232) Frozen válasza stapi1 (#1226) üzenetére


Frozen
őstag

Nem spekulálok semmin. Pusztán a tényeket írtam le , mivel a legtöbb projekt vagy kitolulta az elején beszállóval jó buli. Még akármelyik shit coin is ha időben hozzájutsz. Később melyik projekt bukik el és melyik marad talpon ez függ a kereslet kínálattól és attól ,hogy milyen űrt tölt be.
Jelen helyzetben a mostani alacsony árral nem kell semmit számolni , én nekem 1100 eurom van benne kb a buliba még év márc/ápri szálltam be elég rossz helyen is tudtam kirakni az antennát (ide hozzáteszem én nem pöcsöltem annyit vele mint sokan ,hogy ilyen szűrő meg olyan jelerősítő meg kutya füle ákom bákom ,vettem egy tartot meg egy antenat és egy 400 as kábelt ki a félereszre és hello) jelenleg van 12 hnt. Nem foglalkozok vele automatán megy az egész, áramot nem fogyaszt, takarítani a gépet nem kell és a többi. A hnt szépen gyűlik a maga módján igaz lassan ,de ez van elfér és nem görcsölök rajta.
Azt is érdemes megemlíteni ,hogy egyértelmű a diff is elszállt az idő alatt és alap,hogy kevesebb mennyiség jön már ki. Közben voltak frissitések és a többi.

kicsit off csak kontra anno mikor a btc és eth indult több darabok jöttek ki napi szinten, a végefele pedig már tizedekért vagy századokért is elég komoly beruházásra volt szükség.
A bikapiacot azért mondtam ,mert ha megindul majd a btc mindent ránt magával ,hogy most melyiket milyen mértékben az megint más kérdés ,de akkor várható majd a hnt-nek is az emelkedése és akkor kell eladni, addig meg tökre elfér a héliuma mineren hiszen gondozásmentes és tényleg semmi igénye nincs. Aki szerencsésebb jobb helyen lakik esetleg van egy erősítője és egy szűrője stb etc az nyilván többet keres....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1233) Attix82 válasza cof (#1231) üzenetére


Attix82
őstag

3 db megy, teljes hónap még nincs 1 készüléknél (másik kettő lassan 2 hó) de már most 13 hnt gyűjtött a 3 db. Átlagosan napi 0,3 - 0,6 között ingadozik, nem rég volt egy 3-4 napos leállás. El van magába. Most is láttam egy FB hirdetést 50k / db áron 3 db-ot árul.

Nem azt mondom, hogy most bomba üzlet, viszont én kíváncsi is voltam mindig erre....de akkor 500k- 1m került egy készülék. Annyiért nem akartam, most nagyon olcsó , áramot nem kér kiraktam ahova csak tudtam azt ennyi.

Nem azt mondom, hogy 100 m vannak de a lehető legjobb helyen Scale 0,95-1

[ Szerkesztve ]

(#1234) Attix82 válasza Attix82 (#1233) üzenetére


Attix82
őstag

Ezt javítom: "Nem azt mondom, hogy 100 m vannak de a lehető legjobb helyen Scale 0,95-1"

Scale 0,95 - 1 , vagyis sok konkurencia nincs abba a szektorba. És a lehető legmagasabbra tettem ami lehetséges.

(#1235) rgqjx válasza Attix82 (#1234) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ráadásul Szeged elég lapos területen fekszik. ;]

(#1236) cof válasza Attix82 (#1233) üzenetére


cof
veterán

50k még mindig sok érte ilyen ROI-val, mert 2 év alatt sem fogsz kiszedni annyi coint a rendszerből mint amennyit vehettél volna a 3 gép árán.

Nagyon olcsóbb nem lesz tudom, mert többnyire Rpi4 van ezekben aminek önmagában is ára van. Azt nem tudom, hogy van-e olyan egyedi PCB amit direkt csak erre gyártottak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1237) Attix82 válasza rgqjx (#1235) üzenetére


Attix82
őstag

Nem csak Szeged :D

#1236CoF: nem tudni, de nekem elfér mint helybe mint összegbe :)

[ Szerkesztve ]

(#1238) madpapa válasza Attix82 (#1233) üzenetére


madpapa
senior tag

Látom a Vértónál tetted ki :-)
Merre van a többi?

(#1239) gg07


gg07
tag

Helium Amplifier és cavity filterről tudna valaki mondani pár szót? Hogyan működnek és mekkora boostot jelenthetnek wittnessben vagy beaconben? Áruk azért van.. főleg mostani miner és hnt árakhoz képest. :F

(#1240) madpapa válasza gg07 (#1239) üzenetére


madpapa
senior tag

Attól függ hogy hol laksz kell megválasztanod az erősítőt. Az hogy TX/RX közül mit erősítesz. Ha sűrűn lakott területen laksz, elég az RX-t erősítened ha a beaconjaid veszik. Ha a beaconödet kevesen látják akkor a TX ágat is kell erősíteni. Szerintem egy 20-25%-t tudsz hozni ezzel. De azt gondolom hogy egy ilyen erősítőt közvetlenül az antenna fejre kell rátenni, akkor jó. Túlerősíteni sem szabad az RX ágat, mert megnőhet az invalid witnesseid száma. Szóval nagyon helyfüggő hogy mit kell választani. Sűrűn lakott sok spotos településnél egy 6dB RX erősítés elég lehet, TX-t nem szabad erősíteni. A cavity filter az jó lehet, de ott a szűrő meredekség is fontos, hogy milyen tartományt erősítesz. Minél keskenyebbet kell választani, tehát nem jó a széles, mert ott feleslegesen erősít olyat is amit nem kellene. 868+-10MHz bőven elég. De ugye ezek az erősítők durván drágák, főleg ha van ki és bemeni szűrő is.

ITT nézz erősítő és szűrő teszteket!

(#1241) gg07 válasza madpapa (#1240) üzenetére


gg07
tag

Köszi a részletes választ. Igen ez a kérdéses, hogy megéri -e ebbe is fektetni? Amúgy egy sima antenna+miner jó helyen is hozhat 10 körüli HNT havonta? Vagy az általában már tuningolt setup?

(#1242) stapi1 válasza gg07 (#1241) üzenetére


stapi1
csendes tag

Szerintem az 5+ HNT elérhető egy normális helyen, egy átgondolt antenna elhelyezéssel.

(#1243) madpapa válasza gg07 (#1241) üzenetére


madpapa
senior tag

Azért a 10 HNT az elég izmos lenne. Ott nagyon sok witness kell. A 7-8 az egy 40-50 km sugarú körben vidéki nagyvárosokkal körbevéve, erősítővel, az reális.
EZ egy erősítős szerintem.
A 10 HNT Budapesten, jó magasra kitolva, reális lehet.

(#1244) UberMutant válasza madpapa (#1243) üzenetére


UberMutant
őstag

https://heliumtracker.io/cities/173?filter=rewards_30d
8 dbnak van 10 feletti havi bevétele.

(#1245) madpapa válasza UberMutant (#1244) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez is alátámasztja azt, hogy nagyon kivételesnek kell lenni ahhoz, hogy ez összejöjjön.

(#1246) gg07 válasza UberMutant (#1244) üzenetére


gg07
tag

Ebből viszont nekem az jön le, hogy az első a hely és az antenna. A többi kozmetikázhat, de nem idális helyen csodát nem tesz. Ok. Köszi. :R

(#1247) Frozen válasza madpapa (#1243) üzenetére


Frozen
őstag

az 5 hnt is az

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1248) mZoleee


mZoleee
senior tag

heliumbot.io elhasalt végleg.. :(
Nincs valakinek esetleg BOT-ja discordra ami küldi csatornára az értesítéseket, ha van valami aktivitás? :)

(#1249) ramszesz2022 válasza gg07 (#1241) üzenetére


ramszesz2022
újonc

Nekem a controllino kiszedi a 10hnt t egy hónapban. De soha nem fog megtérülni mert akkor vettem mikor 600dodó volt az ára mert csúcsokat vert a hnt :D

(#1250) supercow


supercow
őstag

Na mindenki meggazdagodott mostanra? :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.