Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Pull válasza CocooN-z (#448) üzenetére


Pull
csendes tag

Coax kábel toldások mindig hibaforrások. Minél kevesebb a toldás annál jobb.
Antennának ezt javasolják a tapasztaltak: Sirio SCO 868-4 ISM bázis antenna (dnd.hu)
Ha városban laksz a 4dBi méd sok is ,ha messze laksz a többiektől akkor a 6dBi-os verzióját.
Discord Helium szerver #hu-hungary csoportot keresd fel. Ott normálisan segít mindenki ha kérdésed van.

(#452) supercow


supercow
őstag

Felszereltem az Aliexpress antennák az erkélyre, nagyon gettó lett mert göcsörtös a bambusz amit árbócnak kell használnom, és rendes bilincsből is rossz méretet vettem. Majd töltök fel néhány képet.
A Hélium API nagyon rossz most, nem tölt be az Explorer és az app is akadozik.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#453) supercow válasza supercow (#452) üzenetére


supercow
őstag

Pl a hotspoton statusban ez van:
"gap": "-2"
az Explorer és az app azt mondja “syncing” :(((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#454) UberMutant válasza Pull (#450) üzenetére


UberMutant
őstag

OMG a device usage-ban minden benne van, aminek túlnyomó többsége witness meg mining eredmény.
szinte 0. a bevétel , ami hálózat használatból fakad.

(#455) jirason


jirason
újonc

Sziasztok ide is belinekelem a kérdésem hát ha. Huha hát most nézegettem a dolgokat de nekem ez magas. Tudtok segiteni? SMA (Female) csatlakozos a készülékem és hozzá szeretnák LMR400 kabelt, illetve kültéri antennát. Félek hogy rosszat rendelek mert annyi féle kábel meg antenna van. akinek van mar hasonló összeállitása be tudná linkelni?
meg hogy még mi kell hozzá földelés stb ?
Sirio SCO 868-4 ISM bázis antenna (dnd.hu) pl ez se vilagos hogy ehhez az antennához melyik csatlakozo jo. :DD :)) :F

(#456) Pull válasza UberMutant (#454) üzenetére


Pull
csendes tag

For Your Information: a "device usage"-ban nincsenek benne a "beacon" események, csak a "data"...
Pl. Tatabányán megy a witness és egyéb PoC ezerrel, de mivel még itt semmi sem használja ezért nincs is device usage a térképen.

[ Szerkesztve ]

(#457) UberMutant válasza Pull (#456) üzenetére


UberMutant
őstag

havi pár száz dollár a bevétele az egész hálózatnak.

(#458) Pull válasza UberMutant (#457) üzenetére


Pull
csendes tag

Látom téged a tények és az ész érvek sem hatnak meg.
Valami nagy sértettség, vagy fájdalom lehet benned valami miatt amit így trollkodással vezetsz le. Vagy csak simán irigység.
Sajnálom, hogy így vagy.
Kívánom, hogy találd meg a megnyugvásodat és a boldogságodat. De őszintén.

(#459) Pull válasza supercow (#453) üzenetére


Pull
csendes tag

Szia,
Nagyon ne trükközz az antennával, pláne ne a kínaival, mert csak rosszabbat teszel.
Neked is ajánlom a Helium discord servert.

(#460) supercow válasza Pull (#459) üzenetére


supercow
őstag

Mire gondolsz “trükközés” alatt?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#461) UberMutant válasza Pull (#458) üzenetére


UberMutant
őstag

a személyeskedést hagyd.
az viszont tény, hogy egy nagy lehúzás az egész, és jelenleg gyakorlatilag nulla a bevétel. csak az újonan bepalizottak pénze kerül átcsatornázásra a régebben beszálltakhoz.
ismerős ez valahonnan...

(#462) Pull válasza supercow (#460) üzenetére


Pull
csendes tag

A mostani 11-es upgrade visszaveszi a nagy nyereségű antennák teljesítményét.
Mivel ezeknek a szórási képe eleve más (szűkebb) még annyi hotspotot sem fogsz látni vele :( Szóval a legjobb megoldás a gyári antenna jó helyre kirakva.
Nekem is így van. Eszköz és az antenna is kint van az erkélyen. Eszköz kis dobozkában, hogy ne érje semmilyen külső hatás, antenna a korláton :)

(#463) Pull válasza UberMutant (#461) üzenetére


Pull
csendes tag

Úr isten! Te valamivel nagyon kevered ezt.
Milyen bepalizottak?
Milyen visszacsatolás?
Én azért vágtam bele, mert tetszett a közösségi IoT rendszer koncepciója.
Az egyik gyártótól (egyiktől a sok közül) rendeltem tavasszal 2 minert.
(de ha ügyes vagy a Raspberry Pi-al és néhány egyéb hardverrel akár Te is csinálhatsz egyet, magadnak)
Megjöttek. Beüzemeltem. Megy. Biztosítom 2 helyen a lefedettséget.
A lefedettség biztosításáért "jutalmul" HNT-t kapok. Ennek az értékét (HNT/USD) a piac árazza be.
Te valami egészen más MLM butaságot beszélsz.
(Max az keverhetett meg, ha arra gondolsz, hogy vannak akik ebből MLM-et csináltak. Úgy, hogy megvettek 100-200db hotspot-ot (550-600 USD/db) egyszerre, aztán kiosztották MLM alapon ingyen embereknek szerte a világon és 2-4-10-20%-ot kapnak a "bányászott" HNT-ből (dollárban, forintban stb) de a HNT nagy része (80%) egy kézben marad, mert egy HNT wallet-hez van rendelve mind és azt csak egy kézben öszpontosul. Annál aki a sok hotspot-ot megvette.)

(#464) UberMutant válasza Pull (#463) üzenetére


UberMutant
őstag

a hálózat jelenleg nem termel bevételt. ezzel nem vitatkozhatsz , mert ez tény.

(#465) Major Lion válasza UberMutant (#464) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hányszor lesz ez még elmondva.. most soroljam hány multi nem termelt bevételt az első éveiben? :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#466) pachito válasza UberMutant (#464) üzenetére


pachito
őstag

Szerintem még nem tartunk abban a fázisban, ahol a hálózathasználat a fő profil, egyelőre az építés része zajlik az egésznek. Én látok benne a későbbiekben is potenciált ezen a területen de simán elképzelhetőnek tartom azt is hogy a végén borul az egész és semmi nem lesz belőle. Majd meglátjuk.

(#467) supercow


supercow
őstag

A Senet és Helium partnerségre léptek, valamiféle LoRaWan roaming. Itt a közlemény.

@Major Lion @pachito @Pull - ne etessétek a trollt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#468) supercow válasza Pull (#462) üzenetére


supercow
őstag

A mostani 11-es upgrade visszaveszi a nagy nyereségű antennák teljesítményét.
Szerintem ez így nem igaz, ahhoz bele kéne nyúlni a harver részébe, nem vesz vissza semmiféle teljesítményt.
Visszaveszi az elfogadott/jelentett witness számot 25-ről 10-re és azt a tizet random választja ki a listából, ezzel segítve a kisebb nyereségű antennák tulajdonosait. Persze lehet úgy is értelmezni, hogy ez így akkor a nagy nyereségű antennásokat "bünteti", akik akár komoly pénzeket fektettek antennába, kábelbe, stb.

Szerk: az is lehet hogy igazad van és én tévedek, ezen cikk szerint: Helium will simultaneously apply your gain AND decrease your transmit strength. :R Ma is tanultam valamit.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#469) Pull válasza supercow (#468) üzenetére


Pull
csendes tag

Gyere helium discordra.
A bejelentések is ott vannak, a közösségek és a gyártók is.
(én sem magamtól vagyok okos, hanem csak tudok olvasni (angolul))
Ja a teljesítményvisszavétel kimondottan EU-t érinti egy EU-s szabályzás miatt ami szigorúbb az USA szabálynál.

(#470) UberMutant válasza Major Lion (#465) üzenetére


UberMutant
őstag

az a kérdés, hogy azok is két kézzel öntik-e értelmetlen helyre a pénzt?

(#471) supercow


supercow
őstag

Ilyen RP-SMA ablak átvezető kábelt hol tudnék szerezni országon belül? Többet kérnek a szállításért mint a termékért.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#472) bandigno válasza supercow (#471) üzenetére


bandigno
senior tag

pl [itt] van, de ha felxibilis coax kábelre rákeresel a guglival, van pár lehetőség :)

[ Szerkesztve ]

(#473) supercow válasza bandigno (#472) üzenetére


supercow
őstag

Aranyos vagy, de ahogy linkeltem kifejezetten a Bobcat minerhez illő RP-SMA kábelt keresek, NEM bármilyen F csatlakozós TV/műholdas RG58-as hulladék kínai tyúkbelet. Guglizni én is tudok, csak ilyet eddig nem találtam. :((

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#474) bandigno válasza supercow (#473) üzenetére


bandigno
senior tag

sry, lehet az rp/sma résznél éppen pislogtam :F :D

(#475) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Sziasztok, a discovery mode csak nekem nem működik?

Két darab sensecap gépem van, egyik gyári, másik 5.8dbi rak antennával, kiváncsiságból a rak antennás mellé odatettem a régi telefonomat egy töltő társaságában amég elmentem itthonról(kb 3óra), és ugyanúgy nem mutatott semmi a discovery mode.
Pedig elvileg pár perc alatt kéne eredményt mutatnia.

(#476) Major Lion


Major Lion
senior tag

Másnak is volt már hogy azt írja a miner offline? Most már másodjára csinálja, legutóbb napokig nem tért magához.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#477) supercow válasza nlaci0725 (#475) üzenetére


supercow
őstag

5 percig megy a discovery mode. Nekem sem megy rendesen, eddigi 5 próbálkozásból csak egyszer sikerült neki "értelmesen" lefutnia, az összes többi alkalommal 0 választ kapott/mondott.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#478) Stanlee


Stanlee
őstag

PoCv11 jon 1-2 het mulva. Redditen mar megy az anyazas, meg siras, kezd a tobbseg rajonni, hogy egyre kevesebb trukkozesi lehetoseg lesz es csokken az amugy is gyenge reward.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#479) Janaboy válasza Stanlee (#478) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez mit jelent?

Janaboy

(#480) Stanlee


Stanlee
őstag

PoCv11 Explained & Call to Action

Ill. itt egy szerintem ertehto leiras az egyik reddit op-tol.

Roviden:

- Helium App-ben frissiteni kell az antenna magassagat es a dBi erteket (ez a legfontosabb), mivel a jovoben a lokacio es az app-ben megadott ertekek alapjan a hotspot automatikusan csokkenti a jelerosseget (sorry, ha magyarul ez nem pont igy van, nem vagyok radioszakerto) a megengedett maximalis ertekre (USA es EU kozotti kulonbsegek kikuszobolese vegett)

- a trukkozes a masik hex-be valo regisztralassal mar nem fog mukodni, hogy a reward scale javuljon, mivel a rendszer ezentul figyelembe veszi a fent megadott dBi ertekek alapjan, hogy a witness valid vagy sem. Erre majd a free space path loss calculation (FSPL) modszert alkalmazzak, tehat ami ma valid, az a jovoben lehet, hogy invalid lesz, mivel a 2 hotspot kozott a regisztralt helyszinek tavolsaga alapjan mas FSPL erteknek kellene lennie.

Nem PoCv11, de ugye most mar 10 random witness is elesedett, szoval ha mondjuk a korulotted levo hotspot tulajdonosok is trukkoznek a hotspot regisztralassal es antennaval, gyorsan csokken a valid witnessek szama es igy a bezsakolt HNT is.

amugy ezt mar az elejen is alkalmazhattak volna, de jobb kesobb, mint soha, mert igy legalabb az "ugyeskedok" jobban szurve lesznek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#481) supercow


supercow
őstag

Az a kérdés, hogy ha a szomszédos üres hex-be átregisztrálom a címet azt mennyire lesz képes detektálni a PoCv11. Összesen 300m lenne a különbség de még nem vettem rá magam, részben a díja miatt is.
Elvileg a hex mértani közepére "anonimizálja" a helyet, nem nézi a konkrét koordinátákat.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#482) Stanlee válasza supercow (#481) üzenetére


Stanlee
őstag

A HEXeknek van kulonbozo szintu felbontasa, a reward scale az nem R8-on van megallapitva, hanem alacsonyabb felbontason, ha jol emlekszem res3-on. Ezert is van az, hogy mondjuk egy HEX-ben res8-on van 3 hotspot, ha csak ezt neznenk, akkor mindegyiknek rossz reward scale.je lenne, de mivel res3-on nezzi a blockchain a hotspotok elrendezeset, igy lehet a hex-ben mindegyiknek 1-es a reward scale-je. Mig mondjuk egy masik HEX-ben van ugyanennyi hotspot, de res3-on meg egymashoz kozel vannak, akkor mindegyiknek leesik a reward scale-je.

Azert van az, hogy most meg sokan hasznaljak az arrebb rakom 50 meterrel a hotspot helyet, mert azon a szinten ott a hex jobb reward scale-t ad ki. De a PoCv11-nek pont az az ertelme, hogy probal arra ravenni, hogy a hotspot telepitesi helyenek add meg a tenyleges helyet, meg akkor is, ha nincs jo reward scale, mert a FSPL alapjan a witness ervenytelen lesz.

Az, hogy az exlorer-en a res8-as HEX kozepere teszi a hotspotot a terkepen, az egy dolog, ettol a rendszer a megadott cimet tudja.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#483) supercow válasza Stanlee (#482) üzenetére


supercow
őstag

Ehh köszi akkor hanyagolom a dolgot, főleg így hogy közel van a PoCv11.
Inkább megoldom a kültéri antennát, mert most vegyes falazatú öreg házban van szekrény tetején, kb napi 0.1 HNT.
Rendeltem végül 2 db ablak átvezető RPSMA kábelt, azzal megoldom valahogy.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#484) Janaboy


Janaboy
veterán

Ahhoz hogy legyen Witness, idő kell? Vagy az mitől függ?

Janaboy

(#485) nlaci0725 válasza Janaboy (#484) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Igen, kb. 3 nap kell mire megtalálja a kb. végleges witnesseket a sync befejezése/antennacsere után.

(#486) Janaboy válasza nlaci0725 (#485) üzenetére


Janaboy
veterán

Érdekes, mert Nyíregyházán vannak új minerek kb 3 hetesek de Witness 0.
Az rossz jel?

Janaboy

(#487) nlaci0725 válasza Janaboy (#486) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Könnyen lehet, hogy rossz helyen vannak elhelyezve a gépek, és valószínűleg gyári antennát használnak.(Ami mondjuk ilyen esetbe nem feltétlen hátrány.)
Egymásra mindenképp rákéne látniuk.

[ Szerkesztve ]

(#488) Stanlee válasza nlaci0725 (#487) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem kell, hogy lassak egymast. Kelloen rossz helyen valo elhelyezes eseten lehetnek ilyen anomaliak hogy nem latjak egymast.

Ahol en lakom, talan 3 hotspot van, amik egymassal kommunikalnak - 10 hotspotbol. A tobbi meg elvan magaban, vagy a 20-25 km-re levo hotspotot folyamatosan witnesseli, de a tole 300 m-re levot meg nem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#489) supercow válasza nlaci0725 (#485) üzenetére


supercow
őstag

5 nap a witness lista

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#490) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok,

BOBCAT MINER 300 kívül van jobb elérhető opció ebben a hónapban ?
Van aki nem a hivatalos weboldalról rendelte és tapasztalat ?
Kérhetek valakitől egy discord invitation linket ?

Páran összefogtunk , hogy kiépítsünk hálózatot egy kisvárosban. A fórumot olvasva , megakadt a szemem egy hozzászóláson "a hálózat jelenleg nem termel bevételt. ezzel nem vitatkozhatsz , mert ez tény." lehet valamit én tudok rosszul de amennyiben megteremtjük a megfelelő környeztet ahol az eszközök tudnak kommunikálni egymással és bányásszák a tokent. Majd ezt egy pénztárcába kiutalom és akár egy válton keresztül az éppen akkor árfolyamnak megfelelően átváltom fiatra és kész. Csakúgy mint akármelyik "bányászható" tokennel. Akkor meg mi a fenéért ne lenne bevétele ? :F
Bocs a newbie kérdések és felvetések miatt de szeretnék tisztán látni.

(#491) nlaci0725


nlaci0725
csendes tag

Az mitől lehet, hogy wifin a port forwarding egyáltalán nem akar működni?
firewall, natolás kilőve, ip cím fixálva, de valamiért wifin nem hajlandó működni, ugyanezen beállításokkal lanon tökéletesen megy, viszont sokkal egyszerűbb lenne a dolog, ha működne wifin is.
Illetve az mitől lehet, hogy kb. hetente megváltozik az eszköz ip-je, pedig az ip cím le van fixálva?

(#492) Stanlee válasza nlaci0725 (#491) üzenetére


Stanlee
őstag

Amikor meg volt egy sensecap1 hotspotom, az nagyjabol 2-3 percenkent lekapcsoldott a wifirol. Ez volt eddig az egyetlen eszkoz, ami ilyen surun csinalta. Ezert nem mukodott a portforward. Megoldast nem talaltam ra, hanem fogtam es bekabeleztem.

A valtozo IP-re nem tudok mit mondani. Mivel azt a routered adja, ott kellene megnezned, hogy mi lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#493) nlaci0725 válasza Stanlee (#492) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Szinten sensecap, 2 kozul egyik sem akar menni wifivel, routerbe minden be van jol allitva, mondjuk csak az egyik gep csinalja ezt, lehet a routerrel van akkor valami problema.

(#494) Major Lion válasza Rick3D (#490) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem a bányász részére értette, hanem az infrastrukturára, hogy nem használja senki adat küldésre, vagyis amire létrehozták.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#495) Stanlee válasza Rick3D (#490) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha jol emlekszem akkor Bobcat 8-12 hetre szallit. Legjobb esetben is csak december eleje, januar eleje amikorra erkezik. En nem rendelnek toluk.

Ami most Europabol elerheto hasonlo szallitasi idovel az az osztrak controllino: https://hotspot.controllino.com/product/controllino-hotspot-batch-3/

Itt rendelt par forumtars toluk, nemsokara erkeznek a hotspotok, majd lesz tapasztalat is. A lenyeg, hogy nem kina´bol kuldik, hanem a szomszedbol, szoval ha gaz van, akkor az osztrakokkal hamarabb dulore jutsz, mint a kriptoban fizetett kinai bobcattel.

Az az egyeni dontesetek, hogy szerintetek novekvo hotspot szam mellett mennyire eri meg egyaltalan "beszallni" a Heliumba. En kb. egy jo honapja kiszalltam a kovetkezok miatt:

- a varosban ahol lakom, hiaba van jo par hotspot, rosszul vannak telepitve es ezert nem tudott az en hotspotom veluk kommunikalni, igy senki nem keresett HNT-t. Elvoltunk magunkban, talan 0.01 HNT/nappal. Ha a halozatot baratokkal rakjatok ossze, akkor valoszinuleg ezek a tipusu problemak kikuszobolhetoek, ha az antennakat jol tudjatok pozicionalni.

- a novekvo hotspot szam miatt az egy hotspotra juto HNT szam folyamatosan csokken.

- kijonnek az elso 5G kompatibilis hotspotok USA-ban. Ezek fogjak a legtobb data transferre fenntartott HNT-t megkapni. Most meg sima PoC-re osztaj szet a data transferes HNT-t a halozat, de ez hamarosan valtozik. Nem tudom hol vagytok, de meg USA nagyvarosokban sincs igazi data transfer felhasznalas, igy erre a fajta forrasra felesleges Mo-n szamitani.

- PoCv11 hamarosan elesedik, ha rosszul konfiguraljatok a hotspotokat, sok invalid wittness lesz, es nem fogtok semmilyen hnt-t keresni.

Ami meg igy eszembe jutott: sajat tapasztalat, de az egesz moka nem csak abbol all, hogy megveszitek a hotspotot es utana jon a penzeso. Kell meg egy nagyobb kulteri antenna, esetleg a hotspot-ot kabelezni kell a hazon/lakason belul, lehet, hogy a net nem fog rajta jol mukodni Wifi-n, vagy csak siman kulterre akarjatok a belteri hotspotot kitenni,a kkor kell neki meg doboz, amibe beleteszitek, ami megint penz.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#496) supercow


supercow
őstag

Az vitatnám, hogy senki sem használja a hálózatot. Pl 3 nappal ezelőtt volt 6 külön adatcsomag továbbításom, pedig kint vagyok Vác mellett a "semmi közepén".

Lassan (és szándékosan) átirányítják a figyelmet a PoC jutalomról az adatra, de ez hosszú ideig tart majd, és gondolom a hálózat növekedésével párhuzamosan finomítják az "adagolást".
Abban egyetértek, hogy nincs pénzeső, ha valaki most akar hotspotot venni anak nagyon sokára térül meg a befektetése.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#497) supercow


supercow
őstag

Erre való a PoCv11. Valószínűleg a tulaj eladta, most valahol Budapesten üzemel és nem írták át a címet. hotspot link

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#498) bandigno válasza supercow (#496) üzenetére


bandigno
senior tag

milyen antennád is van rajta? hová raktad végül fel? :) azért a 32 km-es farkasréti witness elérése vagy tőled vagy onnan, az elég jó!

(#499) Stanlee válasza supercow (#496) üzenetére


Stanlee
őstag

1 adat csomag az nem sok valami. Helium consolra ha bejelentkezel, kapsz 10000 adatcsomagot ingyen.

Lehet, hogy eros kifejezes, hogy nem hasznalja a halozatot senki, de azert nem egy combos mennyiseg, ami adatcsomagkent atmegy a helium networkon.

A lakhelyemen mappeltem par hete, azota se volt akkora adatforgalom a varosban...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#500) Rick3D válasza Stanlee (#495) üzenetére


Rick3D
senior tag

12-20 hét :((
Mikorra tervezik az 5Gs hotspotokat ? Épp ma beszéltük ezt a témát.
Antennás megoldásban gondolkoztunk, villámhárítóval stb...
Nem számítok(unk) pénzesőre de azért megtérülésre hosszabb távon igen. Az egyetlen dolog ami igazán elbizonytalanított az írásodban , az 5G-s készülék. Talán érdemes lenne azt megvárni ? hmm :U
Szimuláció sem pontos ? 10 dolcsiért meglehet nézni elvileg , hogy mennyi lesz a bevétel , épp ezt fogjuk a héten megtenni.
Elgondolkodtatott az irományod.
" Abban egyetértek, hogy nincs pénzeső, ha valaki most akar hotspotot venni anak nagyon sokára térül meg a befektetése. " Létezik erre valami formula amivel könnyen meghatározható figyelembe véve a " a novekvo hotspot szam miatt az egy hotspotra juto HNT szam folyamatosan csokken." ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.