Hirdetés

2023. február 3., péntek

Gyorskeresés

(#701) Major Lion válasza traderpali (#700) üzenetére

Major Lion
senior tag

Szerintem a gyarto honlapjan levo leirassal valamint az app segitsegevel menni fog, egyedul a port forwarding okozhat majd nehezseget ha nem csinaltal meg ilyet, szoval tok felesleges elolvasni 700hsz-t :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#702) boogie84 válasza supercow (#699) üzenetére

boogie84
veterán

Szerintem földrajzi hely csak addig lesz lényeges, míg el nem terjed jobban a hálózat. Utána már az sem lesz kritikus.

#700 traderpali
Antenna választás,antenna rögzítés ( ! ), megfelelő kábel, kábelhossz és ezeknek a kivitelezése! Úgy értem szarul összeszerelt jó alkatrészek sem fognak rendesen működni.

[ Szerkesztve ]

(#703) Szilard86

Szilard86
friss újonc

Sziasztok,
4 hete vettem egy Bobcat minert és kb. 10 naponta azzal a problémával szembesülök, hogy a már beszinkronizált miner újra elkezd szinkronizálni, nyilván eközben semmit nem termel. Ilyenkor az eszközt resync-elem, majd fastsync...és mintha mi sem történt volna termel tovább. Mióta megvan most csinálja ezt meg velem 3. alkalommal és nagyjából hasonló módon 10 naponta mint fentebb is írtam. Valaki tapasztalt már hasonlót, ha igen van valami ötlete miért csinálhatja, esetleg van rá valami végső megoldás, hogy ne kelljen folyton resyncelni? Annyi még pluszban, hogy 3 napja cseréltem ki rajta a gyári antennát egy 6,5 dbi-s Mikrotik antennára...appliban is átállítottam az értéket. Bár ránézésre ez nem kellene hogy befolyásolja a fenti problémát mert 2 napig utána is simán termelgetett.

(#704) traderpali válasza boogie84 (#702) üzenetére

traderpali
újonc

Pont ezekre gondoltam. Antenna, rögzítés, kábel, csalakozók. Sosem foglalkoztam ilyenekkel, nem tudom mi számít jónak és hol érdemes azt megvenni. Hogyan viszonyul egymáshoz a kábel hossza, meg az antenna teljesítménye, milyen antennát érdemes venni belvárosi helyszínre, milyet a budai hegyekbe, milyet sík vidékre? 2 minerem lesz és jó barátok miatt több helyszínen is lehetőségem van a telepítésre.

(#705) simaya9

simaya9
friss újonc

sziasztok! Szeretnék én is egy bobcat miner 300-at venni és beüzemelni! H :R ol lehet a leghamarabb normál áron hozzájutni? Esetleg van valakinek eladó? Köszi Privátban írj!

(#706) ambrust válasza Szabikaa20 (#666) üzenetére

ambrust
tag

Ne csak lakóépületbe gondolkodj. Van arra magas siló is pl Köbölkúton is. De 40m az simán 10 emeletes lakóház pl liftházzal és azon árbóccal. A magasság se jelenti azt, hogy tuti jó hozamod lesz. Én (is) vagyok a Duna túloldalán, itt a legjobb hoz 1 HNT alatt, de a jellemző a 0.3-0.5 közötti és nem felfelé megy. Amit betettél "lefedettségi" térképet az alapján én nem vennék semmit. Pont nem fogod látni a Párkányi, Esztergomi minereket. Ha 0.1-es hozamod lesz már jó. Nekem több miner is belát Pozson fölé is, mégsincs több HNT-s hozam. Van felétek is minerem, de el is fogom hozni mert napi 5$ körül hoz csak.

(#707) Szabikaa20 válasza ambrust (#706) üzenetére

Szabikaa20
őstag

Amiket beraktam ott tuti nincs siló meg semmi ilyen.Tisztában vagyok én vele,hogy nemfeltétlen kell lenni háztetőn.Van itt egy a falu végén vagyis két falu között mutatja a térképen az simán ellát Párkányig sőt Pilisvörösvár,Budapest,Gyál,Sződ...Dorog,Nyergesújfalu,Tata-t is látja. [link]
Igazad van,hogy 0.322 termel naponta,de érdeklődő lenne több sokan írtak nekem FB mikor rákérdeztem.A másik,hogy írtam is másik posztban,hogy egy iskola tetején is eltudom helyezni ha úgy van.Itt nem az a kérdés, hogy veszek e, hanem hogy mikor! :))De akár Esztergomban is,ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#708) Beni2331

Beni2331
kezdő

Sziasztok! Megérné még venni? Egy faluban lakok, ahol egyedül nekem lenne. (Tiszaföldvár) És, ha megéri még honnan és melyik modellt kellene vennem? Kb 10 méterre feltudnám vinni.

Korrekt, olcsó, gyors! Ha kérdésed van bátran jelezd Tel.:06301208255

(#709) supercow válasza Beni2331 (#708) üzenetére

supercow
őstag

Ha most rendelsz hivatalos forrásból (pl Bobcat) számolnod kell legalább 6 hónap várakozási idővel. Biztos vagy benne, hogy akkor is egyedül leszel a faluban? Ha előbb akarsz venni, akkor zsebbenyúlós.

You must construct additional Pylons!

(#710) Beni2331 válasza supercow (#709) üzenetére

Beni2331
kezdő

Igen, egyedül leszek

(#711) Beni2331 válasza supercow (#709) üzenetére

Beni2331
kezdő

De márciusi szállítással néztem ezt. https://euca-iot.co.za/products/sensecap-m1-gateway-868mhz?_pos=4&_fid=de710d6d3&_ss=c

(#712) Beni2331 válasza Beni2331 (#711) üzenetére

Beni2331
kezdő

(Hivatalos partner)

(#713) Szabikaa20 válasza Beni2331 (#711) üzenetére

Szabikaa20
őstag

Ezt megtaláltam én is csak az ezzel a bajom,hogy dél Afrika...Nem e valami lehúzós cucc... :)) Hogy elküldöd a lóvét aztán mehetsz az Istenhez panaszkodni. :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#714) gg07

gg07
tag

Panther X2 hotspotról van tapasztalat, ajánlott?

(#715) HooK™

HooK™
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben kezdtem belemerülni jobban a témába.
Ma érkezik 2db MNTD goldspot. :DD

A kérdésem, hogy kis hazánkban van e olyan hiradástechnikai bolt, ami foglalkozik antennák értékesítésével? Ti honnan szerzitek? Aliexpress persze tele van "minőségi" gagyival :D marad az?

Köszi

Levesek készülnek porból.

(#716) Pipi 0007

Pipi 0007
újonc

Csak egy kérdés, vett e már ki valaki pénzt ebből ? Sehol nem találtam rá leírást .

Tisztelettel: Péter

(#717) Krix válasza Pipi 0007 (#716) üzenetére

Krix
senior tag

Ha a HNT eladásra gondolsz mint leírás akkor az ugyanúgy megy mint a többi crypto pénz. Röviden: regisztrálsz egy váltón, beutalod a HNT-t, eladod, a pénzt meg kiutalod magadnak.

If it is not broken then don't fix it!

(#718) HooK™ válasza Pipi 0007 (#716) üzenetére

HooK™
csendes tag

Szia.
Helium walletről kiutalod pl Binance tárcába a HNT-t ott pedig már át tudod váltani bármire és kész.

Levesek készülnek porból.

(#719) Pipi 0007

Pipi 0007
újonc

Köszönöm a válasz. Még valahol olvastam mire a cryptot átváltod 4x kell váltási jutalékot fizetni .Ezért kérdezem, Pl 1000.- usd átváltása forintban milyen költségekkel jár. Heliumnál
azt mondják az app maga a pénztárcád is !?

Köszi

(#720) co001 válasza Pipi 0007 (#719) üzenetére

co001
csendes tag

A bányászott hnt-t átküldöd binance-re. Ott van egy váltás arra a kriptóra vagy fitra amit szeretnél használni a bankkártyán és ennyi. Az 1k dolláros váltogatás ebben a kérdésben nem releváns.

(#721) hramon94

hramon94
tag

Sziasztok!

Elgondolkodtam én is a HNT bányászaton a közelemben (5-10km) csak az alábbi hotspot található [link]

Ez a hotspot miért termel ilyen keveset vagy rosszul nézem esetleg? :) Köszönöm a segítséget.

(#722) Janaboy válasza hramon94 (#721) üzenetére

Janaboy
veterán

Kevés a Witness, nincs forgalom így alacsony a reward.

Janaboy

(#723) boogie84 válasza Janaboy (#722) üzenetére

boogie84
veterán

1,2dBi... 0m...
Valszeg az installálás is egy legóautó összerakásához hasonlítható.

(#724) bandigno válasza boogie84 (#723) üzenetére

bandigno
senior tag

biztos olvassa fórumot, mert pár órája 8 dbi és 15 m :D

(#725) boogie84 válasza bandigno (#724) üzenetére

boogie84
veterán

:DDD

(#726) Janaboy válasza bandigno (#724) üzenetére

Janaboy
veterán

8 dbi, jaj az jól visszaveszi az adó teljesítményt.

Janaboy

(#727) bandigno válasza Janaboy (#726) üzenetére

bandigno
senior tag

látom fb-on csoportokban, hogy kb abból indulnak ki h magasabb a szám meg drágább, akkor biztos jobb is! :D bizonyos esetekben így is van, de a legtöbb ember olyan helyre akar feltenni 8-as antennát, ahol simán ellövöldöz a potenciális közeliek felett, viszont majd verheti a mellkasát h az "enyém ellőtt 90-120 km-re is!" :U

(#728) Janaboy válasza bandigno (#727) üzenetére

Janaboy
veterán

De mar nincs is jelentősége, mert ha 8 dbit rak fel, már kb meg se tudja hajtani normálisan az eszköz pocv11 óta.

Janaboy

(#729) jel1

jel1
aktív tag

Na, ha már antenna téma... Hogyan kell antennát beszerezni?
A problémám az vele, hogy nem akarok noname antennát venni (pl olvasni ilyen átfeliratozott 2,4 ghz antennákról). De mi érhető el itthon? Vagy mit érdemes külföldről rendelni?
5,8 dbi-re gondoltam, ahogy utánaolvastam a dolgoknak.
Illetve óriási költségekbe se akarom verni magam.

Köszönöm a segítséget!

Amúgy a jeladásnál veszi le a helium a kraftot, de mi a helyzet a fogadással? Ahhoz jobb a nagyobb antenna még mindig, nem?

(#730) Pipi 0007 válasza co001 (#720) üzenetére

Pipi 0007
újonc

Köszönöm !

(#731) Janaboy válasza jel1 (#729) üzenetére

Janaboy
veterán

Vehetsz mcgill vagy rak antennákat, azok biztos jók.
Annyi tapasztalatom nincs, hogy tudom mennyivel rosszabb egy olcsóbb.

Janaboy

(#732) boogie84 válasza jel1 (#729) üzenetére

boogie84
veterán

Ma vettem: Mikrotik LoRa Antenna TOF-0809-7V-S1
TOF-0809-7V-S1

Létezik belőle 50cm-es is, de itthon talán azt még nem árulják.

[ Szerkesztve ]

(#733) Tekergek

Tekergek
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani Budapesten olyan boltot, ahol tudnék venni egy 10 méteres LMR400as kábelt a BobCathez? Én csak webshopot találtam, ha nem muszáj, akkor nem várnék rá napokat.. Minen percel Héliumot veszítek :)
Köszi

(#734) boogie84 válasza Tekergek (#733) üzenetére

boogie84
veterán

Szia. FB csoportban vagy Discordon elobb talalsz szvsz.

(#735) Warhead100

Warhead100
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Telepítettem egy rak v2 minert 2 napja. 1 nap után már rajta van a térképen, de még mindig azt írja ki, hogy szinkronizál, közben a gyári 2,8 dbi-s antennát lecseréltem egy kültéri 8 dbi-s re. Kérdésem, hogy mennyi idő alatt szinkrizál be a hálózatra, és az antennacserét be kell valahol állítani a Miner gépben, vagy csak a helium appban?
Köszönöm a segítséget :-)

(#736) supercow válasza Warhead100 (#735) üzenetére

supercow
őstag

Az explorer az API-ból veszi az adatokat. Az meg lehet akár néhány nap, mire frissül. A rak diagnosztikája mit mond, szinkronizálva van?
Antenna infót az appban tudod frissíteni, díja van és a witness listádat nullázza. Várj legalább 1 hetet hogy valós eredményt lásd.

(#737) Warhead100 válasza supercow (#736) üzenetére

Warhead100
tag

Köszönöm a választ 😊 új vagyok ebben a héliumos dologban. A Rak diagnosztikát hol érem el?

(#738) gg07 válasza supercow (#736) üzenetére

gg07
tag

És ezek az infók,(antenna erősség, lokáció) tájékoztató adatok vagy befolyásoljàk a miner teljesítményèt?

(#739) traderpali

traderpali
újonc

Urak, megjött a két beltéri controllino hotspotom! Tetőre raknám.
- Milyen antennát vegyek hozzá és hol?
- Milyen antennát érdemes venni belvárosi helyszínre, milyet a budai hegyekbe, milyet sík vidékre?
- Hogyan viszonyul egymáshoz a kábel hossza, meg az antenna teljesítménye?
- Milyen kábelt vegyek és hol?
- Milyen csatlakozókat vegyek és hol?
- Milyen túlfeszvédőt, árbócot, konzolt vegyek, hol?
Előre is köszönöm az infókat! :)

(#740) IppY

IppY
tag

Van értelme kivezetni a tetőre 15 méterre egy antennát a Helium minertől?

Jól számoltam, hogy így akkor majdnem 2 dB lenne a veszteségem?

[ Szerkesztve ]

(#741) supercow válasza IppY (#740) üzenetére

supercow
őstag

Egy megfelelő antennával mindenképp ajánlott a tetőre szerelni, sokkal jobb eredményeid lesznek mint beltérben.

(#742) AlmaCsutka6

AlmaCsutka6
friss újonc

Üdv mindenki,
a segítségeteket szeretném kérni hátha tudja valaki hogy mi a probléma.
Kb 3 hónapja van meg a Bobcat-em eddig nem is volt probléma vele.
Viszont most Folyamatosan sárgán világít és nem termel (Offline állapotot jelez a weboldal is)
Utána néztem hogy a sárga jelzés elvileg azt jelenti hogy gond van az internet csatlakozással.
A routertől olyan 15-20 cmre van a Bobcat és wifivel csatlakozott eddig, de gondoltam akkor megpróbálom és direktbe kábellel csatlakoztam rá de ez sem segített és még mindig sárgán világít. Természetesen megpróbáltam: újra indítani a wifit, a routert, a bobcat ki/be kapcsolása, és arrébb is helyeztem a hotspotot hátha ha új helyet adok meg neki akkor magához tér. De egyik megoldás sem segített. Remélem tudtok segíteni, és előre is köszönöm.

(#743) ironka válasza IppY (#740) üzenetére

ironka
csendes tag

Vidd ki POE-n a netet, áramot a minerhez és akkor elég a rövid antennakábel

(#744) boogie84 válasza ironka (#743) üzenetére

boogie84
veterán

Azt azért írd meg neki, hogy nem mindegyik miner viseli el a meleget, sőt!
Pára megöli az összeset.. Szóval valami jó szerelődoboz is kell.

(#745) gg07

gg07
tag

Port nyitást, youtube guide alapján csináltam (nem vagyok egy hálozati szakNbör).
Ha https://portchecker.co/-val Open a port, akkor onnantól már kész minden ugye?

[ Szerkesztve ]

(#746) bandigno válasza gg07 (#745) üzenetére

bandigno
senior tag

Igen! Az explorer lehet késve (12-36 óra simán előfordul) fogja mutatni, de így ok!

(#747) gg07

gg07
tag

Mióta kábelen vagyok. Folyamat fogynak a wittnesseim. Ez normális? :F

(#748) gg07

gg07
tag

Az elképzelhető hogy úgy csináltam megy hogy amikor megy a gépem akkor van nyitva a port?
DHCP Reservationt meg Port forwardingot csináltam.
A miner mac címèt meg IPjèt adtam meg.

(#749) simisoma22

simisoma22
csendes tag

Sziasztok,

melyik megbízható oldalról rendeltetek készüléket? Melyiket javasoljátok? Egy csomó kamu van ahogy látom... Ti hogy döntöttetek a beszerzés kiválasztásakor?

Köszi!

(#750) Janaboy válasza simisoma22 (#749) üzenetére

Janaboy
veterán

Én most innen javaslom: [link]

Janaboy

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.