Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Major Lion


Major Lion
senior tag

Amúgy érdekes mód a nebra dashboard szerint online vagyok, de a helium network szerint meg offline..

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#302) Stanlee válasza Major Lion (#301) üzenetére


Stanlee
őstag

wlan-on vagy? Az enyem (senscap) folyamat dobja a wlant, a dashboard szerint online volt, a helium exploreren meg relayed meg offline. 21-en volt megint valami FW update, azota nem probaltam a wlant, kabelen jol el van ez.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#303) Major Lion válasza Stanlee (#302) üzenetére


Major Lion
senior tag

wifi, és eddig semmi gondja nem volt vele az elmúlt 3 hónapban. Most már bluetooth-n se tudok rácsatlakozni, az egyik visszajelző led nem is ég, szóval nagy a baj :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#304) Major Lion


Major Lion
senior tag

Végre elkezdett sync-elni.
Rendkívűl frusztráló hogy a szomszéd utcában már 30-40hnt-t szed össze valaki én meg havi 2-t :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#305) Stanlee válasza Major Lion (#304) üzenetére


Stanlee
őstag

Na vegre hogy beindult.

Nekem is eleg frusztralo, hogy napi 0,01 HNT-t kapar ossze a cucc. kiprobaltam mar mindent, mar raraktam vagy 4 fele antennat, de csak nem akarja a kozelben levo hotspotokat latni. Nagyon gaz, hogy nezegetem a lefedettseget egy kis kezi Dragino GPS trackerrel, 500 m-re meg mindig latja ezt a kis nyeszledeket a hotspotom, de a tolem 900 m-re levo hotspotokat meg nem.

Ratettem ezt itt, egy müncheni hotspotot latott vele, ami majdnem 30 km-re van innen.

Holnap megy ebayre, amig vannak olyanok, akik megveszik jo penzert, megszabadulok tole.

FOMO-bol vettem 3 db sensecap-et, jovo heten vagy utana megerkeznek, azokat is eladom, valamiert nekem nincs szerencsem a heliummal.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#306) Zöld Tehén


Zöld Tehén
friss újonc

Vennék egyet, ha valaki eladja. :)

(#307) bandigno válasza Zöld Tehén (#306) üzenetére


bandigno
senior tag

én kettőt is :D

(#308) supercow


supercow
őstag

Ha minden jól megy a jövő heti Bobcat batchben lesz a rendelésem. :))

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#309) bandigno válasza supercow (#308) üzenetére


bandigno
senior tag

mikor rendelted?

(#310) supercow válasza bandigno (#309) üzenetére


supercow
őstag

Május 7-én, még 6 számjegyű a rendelésszám.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#311) kzkz


kzkz
őstag

Én áprilisban rendeltem a distrelectol, de még nem tudják mikor szállítják :-(

(#312) Ferdzsoo válasza kzkz (#311) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

+1.
De legalább mire megjön (ha ez megtörténik egyáltalán) már sz@rt sem fog érni, se bányászni. :DDD Best busines ever. :C

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#313) kzkz válasza Ferdzsoo (#312) üzenetére


kzkz
őstag

Azt írták, hogy visszaadjak a pénzt ha kérem, mert ők se tudják mikor lesz belőle valami.

(#314) bandigno válasza kzkz (#313) üzenetére


bandigno
senior tag

bobcat vagy nebra?

(#315) supercow válasza bandigno (#314) üzenetére


supercow
őstag

nebrát nagyon anyázzák redditen, de mondjuk meg is érdemlik :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#316) gg07


gg07
tag

iHubnál, ha egy google térképen nem szereplő helyre szeretnék Hotspotot foglalni, akkor az jó ha a legözelebbi utcát jelölöm be?
Vagy meglehet valahogy adni GPS koordinátát?

(#317) Major Lion


Major Lion
senior tag

Eddig 1.0 volt a transmit scale-m, a mellettem lévő hexa-ban meg volt két miner, nekik 0.5... ma meg nézem és mindhármunknak 0.7 :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#318) Kobe válasza Major Lion (#317) üzenetére


Kobe
veterán

A HIP17 nagy ur

(#319) kzkz válasza bandigno (#314) üzenetére


kzkz
őstag

Nebra indoor

(#320) Stanlee válasza Janaboy (#294) üzenetére


Stanlee
őstag

Ma reggel jott controllino mail, hogy akkor a heten lehet elorendelni naluk. Neked is kuldtek mailt?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#321) Janaboy válasza Stanlee (#320) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, nekem is meg a havernak is, batch 1-ből ráadásul.
Bár árat még mindig nem írtak :F

Janaboy

(#322) stapi1


stapi1
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy ez a controlino mekkora antennával lesz szerelve gyárilag? Nem találtam választ az oldalukon.

(#323) Stanlee válasza stapi1 (#322) üzenetére


Stanlee
őstag

2.2dBi Antenna (SMA Male Connector) is included

Link

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#324) jirason válasza Janaboy (#321) üzenetére


jirason
újonc

A Controllino Hotspot ára 499 €, áfa nélkül.

(#325) stapi1


stapi1
csendes tag

Megtudná saccolni valaki közületek, hogy mennyi internet adatot generál havi szinten egy gép üzemeltetése? Gondolom az első szinkronizációnál többet, vagy nem? Érdekelne, hogy egy mobil internettel el tudna működni a rendszer? Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#326) Major Lion válasza stapi1 (#325) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ha adat küldés van akkor az ilyen KB méretekben van, 500-900KB, legalábbis nálam ezeket látom. És egyelőre nagyon kevés adat forgalom van, szerintem simán elmegy mobil nettel, a telós böngészésed valószínűleg nagyobb adatforgalmat generál mint ez :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#327) Kobe válasza stapi1 (#325) üzenetére


Kobe
veterán

Perpillanat ezskoztipustol fuggoen 30-80 GB/honap
80 GB korul vannak a suru firmware frissitessel ellatott eszkozok maximumai

[ Szerkesztve ]

(#328) Major Lion válasza Kobe (#327) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nálam ez merész becsléssel 6GB 4 hónap alatt, bár ha sikerül valami jó helyre leraknia és tucatnyi hotspottot lát majd akkor inkább ne mobilnetről tolja :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#329) supercow


supercow
őstag

Elő vagyok készülve. Aliexpress antennák és kábelek megvannak, úton vannak a villámfogók, tervezem-intézem a földelést és az árbócot, rokonnál megvan a második Bobcat helye az M3 bevezető mellett.

Már csak a hotszpot kell és jón a kánaán. :DDD Közben figyelem az exporerben sorban jelennek meg az új zöld hatszögek, talán lesz witness is.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#330) Janaboy válasza supercow (#329) üzenetére


Janaboy
veterán

Mennyi és milyen antenna?

Janaboy

(#331) supercow válasza Janaboy (#330) üzenetére


supercow
őstag

2 db ilyen Ziisor 8dBi és hozzá készre gyártott 3m és 5m kábel ugyanott. Összesen fizettem kb 140 USD-t még július elején.
Kétlem hogy tényleg 8dBi lenne, de majd meglátjuk milyen messzire "visz".

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#332) Kobe válasza Major Lion (#328) üzenetére


Kobe
veterán

A nebrak frissitessel egyutt siman toltak egy 78-80GB ot nem egy embernel
A longap az elso idoszakokban 30GB korul muzsikaltak

Szoval nem az ajandek 50MB telekomos nettel kell nekifogni az teny ;]

supercow: bocsi az adekvat megfogalmazasert, de atbaxtak a palankon mint a rendje es modja. 140USD, ennek a felebol talaltal volna idehaza/ nemet amazonrol nemet profi markaju antennat hozza, poznafoglalattal, kabellel. De idehaza is kifogtal volna mikrotikot pl

[ Szerkesztve ]

(#333) supercow válasza Kobe (#332) üzenetére


supercow
őstag

Köszi a felvilágosítást, esetleg linket tudnál adni a "nemet profi markaju" antennához meg a mikrotikhoz? A 140 usd volt a 2 antenna, 2 kábel, néhány apróság, vám és szállítás.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#334) Kobe válasza supercow (#333) üzenetére


Kobe
veterán

Mikrotik et idehaza sok boltban arulnak, be-va-tol conradon at sok boltban

Nemet marka meg a DeLock. Ez van amazonon, van sajat shopja is es vannak distributorok is, pl a reichelt
Pl. a 3dbi-os kulteri 32cmes antenna (varosba tokeletes), 32 eur darabja +2-3 euro a poznafogat. Van 8 dbios variansa is, az kicsit huzosabb, 50 eur kozt mozog.
Ezek garantaltan azok ami ra is van irva.

(#335) supercow válasza Kobe (#334) üzenetére


supercow
őstag

Köszi megnézem úgyis több antennával akartam próbálgatni.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#336) Stanlee válasza Kobe (#334) üzenetére


Stanlee
őstag

delock-bol ketfelet probaltam, https://www.delock.de/produkt/12564/merkmale.html 30 euro plusz szallitas es biztos tudja amit iger.

A kabeljet persze rogton selejteztem, amire rajottem, hogy ez is olyan, mint az eloregyartott halozati kabel, egy ideig jo, de aztan az ember inkabb maga szabja akkorara es abbol, ami epp kell.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#337) jirason


jirason
újonc

Sziasztok az lenne kérdésem hogy mennyiben más 2.2dBi Antenna mint egy 4dBi Antenna?Én is most rendelek majd egy controllinot,de mivel az csak 2.2es antenna érdemes rögtön venni hozza egy 4dBi antennát ?

(#338) Major Lion válasza jirason (#337) üzenetére


Major Lion
senior tag

Attól függ hol akarod használni. Ha egy tanyán vagy vidéken ahol messze a többi hotspot akkor jobb egy erősebb antenna, ha a városban akkor nagy valószínűséggel jó lesz amit adnak hozzá.

[link]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#339) UberMutant


UberMutant
őstag

elindult a controllino rendelés

(#340) Janaboy


Janaboy
veterán

Olyan miner amúgy létezik, ami egy asztali gépbe rakható mint egy pci-e kártya?

Janaboy

(#341) UberMutant válasza Janaboy (#340) üzenetére


UberMutant
őstag

nem valószínű, egy asztali gépet nehezebb kirakni az ablakba / tetőre

(#342) kzkz válasza UberMutant (#341) üzenetére


kzkz
őstag

Nem elég csak az antennát kell kirakni?

(#343) bandigno válasza UberMutant (#339) üzenetére


bandigno
senior tag

azért erős lett a 650 eurós ár, HA 1 db-ot rendelne a szegény magyar :D mondjuk kettőnél sem sokkal olcsóbb...nekem mondjuk a wifi hiánya (átmeneti a gyártó szerint, majd később engedélyezik rajta) meredek, nem kábeleznék.

(#344) Janaboy válasza bandigno (#343) üzenetére


Janaboy
veterán

ha stabil a wifi nem gond, de azért itt némi olvasatban azt éreztem, hogy jobb ez az egész kábelen.

@kzkz: igen, én is erre gondoltam, mert van gép ami fut folyamatosan. Amugy Lora cuccban találtam ilyen pc eszközt, de lehet csak vevő volt és nem miner.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#345) Janaboy válasza Janaboy (#344) üzenetére


Janaboy
veterán

Jajj már nem tudtam szerkeszteni, az árra még annyi, hogy hát azért szép a magyar áfa miatt is :D

Janaboy

(#346) Stanlee válasza bandigno (#343) üzenetére


Stanlee
őstag

A delejt valahogy el kell vinni igyis ugyis a hotspothoz, szoval nem olyan nagy baj a wifi hianya. Nekem pl. total instabil a sensecap-es wifi, szoval csak kabel, ill. PoE es egy PoE splitter es boldogsag.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#347) stapi1


stapi1
csendes tag

Rendeltem én is egy controlinot. Én Székesfehérváron fogom felállítani. Sajnos a közelbe még nincs másik gép, de remélem lassan feltűnik egy két pötty ebben a hype időszakban. :D Ha valakit csak az tartott vissza eddig, hogy nincs a közelben hotspot, nyugodtan tervezheti a vételt. :D Kérdezném, hogy mivel városi környezetben vagyok, de egyenlőre sehol semmi 40km-es körzetben, mekkora antennával próbálkoznátok? A hotspotrf szerint egy 8dbi-vel talán elérem a veszprémi kupacot. A controlino azt írta a levélben, hogy megnyitja a rendelést a batch 1 re, mehetek rendelni. Erre kaptam egy ~5900-as rendelési számot. Az ütemezős oldalon viszont azt írja hogy a Batch 1-ben csak 3000db készül. Szerintetek kezdhetek felkészülni a batch 2 - re? Abban +4000db tervezett készülék van.

(#348) UberMutant válasza stapi1 (#347) üzenetére


UberMutant
őstag

kérdés, hogy egyáltalán milyen sorszámról indult a számolás.
amúgy shipment szám mennyi nálad?

(#349) bandigno válasza stapi1 (#347) üzenetére


bandigno
senior tag

azért remélhetőleg ésszel küldték ki előzetes felmérés alapján a batch1-be soroltaknak az emailt :D én várólistára jelentkezéskor 3-at adtam meg, annyit is tudok max rendelni :D

(#350) Stanlee válasza stapi1 (#347) üzenetére


Stanlee
őstag

Ma at kellett tekernem a varos masik vegebe, es teszteltem a Dragino LGT-92-vel a lefedettseget. osszesen 4 masik hotspot altal allitolag lefedett HEXen mentem keresztul, egyet latott csak, de azt is nagyon rovid ideig.

Hetvegen mentunk egy kort, akkor meg online volt az en hotspotom is, a kis girhedek dragino 1,6 km-rol is tudott uplink-et adni, ami amugy jo, csak nekem azt jelenti a mai kor utan, hogy nagyon sokszor nem szamit, hogy van a HEX-ben hotspot, mert nem lehet veluk kommunikalni sajnos.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.