Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) gg07 válasza cof (#1100) üzenetére


gg07
tag

Én felületem a fomo vonatray mert jó lett volna idén egy kis passzív zseton.. és akkor még háború sem volt. De hát megvolt a kockázat...be is jött.

(#1102) Frozen válasza SP4C3 (#1098) üzenetére


Frozen
őstag

Igazad van, szerintem senki nem tart vissza ,hogy elad a rendszered.
Én azt nem értem ,hogy miért kell ezen ennyire görcsölni?
Bedugod tényleg minimális a fogyasztás feljesd el ,hogy van nem kell vele semmit csinálni teljesen automata az egész , ez nem egy videokártya ha tulmelegszik leáll meg folyton updatelni kell a minert stb...

Fent van tetőn be van dugva üzemel kész hagyd békén feljesd el ne foglalkoz vele. Majd lesz ami lesz 1-2 év múlva ránézel vagy néha rákukantasz megy e aktiv e és ennyi. Feleslegesen pumpálja sok sok felhasználó fel magát ez nem arról szól,hogy te most 1 hó alatt kiveszed a pénzed....

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1103) SP4C3 válasza Frozen (#1102) üzenetére


SP4C3
veterán

Figyi, adj 1200 eurót és odaadom neked. Neked is jó, nekem mégjobb.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1104) Frozen válasza SP4C3 (#1103) üzenetére


Frozen
őstag

alap kriptos szabály,hogy annyival szállunk be ami nem fáj,ha mégis akkor majd megtanulja mindenki a saját hibájából,hogy a pénztárcához kell mérni a befektetéseket és nem több ezer euros készülékekkel kell probálkozni,hogy vagy bejön vagy nem.

Ha eladod nyomot áron a használt cuccot és a felét kézhez kapod az miért jobb?Mondtam ne foglalkoz vele saját magad idegesíted majd lesz ami lesz vele és kész néh rá nagy ritkán megy e és ennyi ,majd a következő pumpnál meg megnézed mit hozott addig... 2-5w közt fogyaszt kevesebbet mint egy led égő....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1105) SP4C3 válasza Frozen (#1104) üzenetére


SP4C3
veterán

lekorlatoztam 1/0.5Mbps-ra... €0.80 a havi villamyaram fogyasztasa.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1106) gg07


gg07
tag

Ezek jó számok. De működés közben nem csökken élettartama valamivel?
Nálam azért 50-60 fok között ketyeg :B

(#1107) Frozen válasza SP4C3 (#1105) üzenetére


Frozen
őstag

Feleslegesen korlatozod jobbra meg balra....csinalod magadnak a plusz feszultseget....

Havi kb 2-3kw aramot eszik meg a nyakamat ra hogy ennyit meg a gyari antenaval is osszekapal a szoba kozepen ha valaki olyan helyen lakik.....
Nyilvan ha kirakod a prerire nem fog hozzni semmit.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1108) gg07


gg07
tag

Próbáltátok már LTE routerrel wireless kapcsolattal a minert? Pl: DigiSim kártyával?

Hogy muzsikál?

(#1109) SP4C3 válasza gg07 (#1108) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem, de mukodni fog, ha jo a mobilhalozat terereje (cellmapper) es a wifi is. Portnyitas mar nem szukseges, nem lesz "relayed"

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1110) Rick3D


Rick3D
senior tag

Nekünk most jöttem meg, majd fél éves csúszással :DDD :C
Még nem kerültek felsetupolásra. Van valami tuti mit ne csesszek el tippetek? :DD Külön kell hozzá vennem SD kártyát?

(#1111) supercow válasza Rick3D (#1110) üzenetére


supercow
őstag

Bekapcsolt állapotban ne húzd ki az antennát.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1112) madpapa válasza supercow (#1111) üzenetére


madpapa
senior tag

Mert?

(#1113) Danex válasza madpapa (#1112) üzenetére


Danex
addikt

Mert kiéghet tőle az adóvevő modul

(#1114) madpapa válasza Danex (#1113) üzenetére


madpapa
senior tag

Érdekes. Szerintem meg nem.

(#1115) supercow válasza madpapa (#1114) üzenetére


supercow
őstag

Nem számít, hogy 3 oldallal odébb itt a topikban valaki kiégette a hotspotját, meg az összes gyártó leírásában benne van, meg a redditen és a gyártói oldalakon sírnak az emberek mert kihúzták és kiégett a LoRa modul. Nyilván az a lényeg, hogy szerinted ez érdekes, és egyébként meg nem.

Okés, akkor szerintem te húzogasd ki, senki sem áll melletted fegyverrel. Fórumtárs kérdezett, mi válaszoltunk, ennyi.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1116) madpapa válasza supercow (#1115) üzenetére


madpapa
senior tag

Mondhatta volna szebben is kislovag.

Igazából nem értem az indulatoskodásod? Meleged van, vagy rosszul ébredtél?
Lazíts egy kicsit! :D
Nyilván nem értesz hozzá, ez a kommentedből is lejött. Ugyanis ha értenél hozzá, szakmai választ adtál volna. De nem.
Én szakmai választ szeretnék. A fizikáját. Nem látom azt, hogy ha nyitva van az antenna kimenet, és nincsen egy 50 ohmos impedanciával lezárva, miért kellene "kiégnie" ? Létrejön a lezáratlanság miatt egy reflexió. Ennyi. Kérdés az, hogy ez a reflexió mit okoz az RF áramkör kimenetén?
Érted? Ja, nem. Akkor inkább hallgass! :D
Tönkreteheted valóban a kimenetet, de ha pl. rövidrezárod. Egy nyitott RF kimenetnek miért kellene "kiégnie" ezt nem látom át. De hátha egy ehhez értő is fog majd válaszolni. :)

(#1117) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

bobcat 300 reggelésnél ezt írja....olvastam, hogy várni kell és próbálgatni. Ez így ok?

(#1118) supercow válasza Attix82 (#1117) üzenetére


supercow
őstag

majd madpapa válaszol ő mindenhez ért.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1119) Attix82 válasza supercow (#1118) üzenetére


Attix82
őstag

Időközben sikerült......hagytam 5-6 órát és tovább engedett.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Attix82


Attix82
őstag

Viszont lenne egy kérdésem, a gyári antennához melyik hosszabbító kábel lenne jó? Mert erkélyre lenne és a készüléket nem akarom oda kirakni.

(#1121) Rick3D


Rick3D
senior tag

Kábelt, antennát stb.. honnan érdemes itthonról beszerezni? Tudtok ajánlani egy jól bevált helyet?

(#1122) SP4C3 válasza Rick3D (#1121) üzenetére


SP4C3
veterán

dnd.hu?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1123) Attix82


Attix82
őstag

Kérdés. Most már átraktam a végleges helyre, egy másik lakásba.

Melyik a legegyszerűbb megoldás, hogy a végleges helyén működjön a készülék megfelelően?

(#1124) Rick3D válasza SP4C3 (#1122) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszi.
Most nézem.
Ha veszek egy ilyet és méretre vágatom meg kérek az egyik végére RP-SMA MALE-t, a másikra meg N-TYPE MALE-t akkor jó vagyok?

(#1125) H.lacika válasza Rick3D (#1124) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Hívd fel őket segítenek, ha nem vagy biztos a csatlakozó tipusában. Ha nem túl hosszú kábel kell h 155 is elég, nem kell a vastag 5m alatt.
Antennát tőlem érdemes venni :)
Minél magasabbra, normális kültéri antenna, nem kínai, ennyi a lényeg :)

(#1126) gg07


gg07
tag

Hali.

MikroTik 868 Omni antennához, milyen kábelt ajánlotok ami alacsony jelvesztèsű? SMA - RPSMA kábelre lesz szükség valószínű.

(#1127) H.lacika válasza gg07 (#1126) üzenetére


H.lacika
tag

Lmr 400 a vastag koax ennek kisebb a jelveszetsége, mint az lmr 240 koaxnak, héliumshopban van 5m kábel.

(#1128) SP4C3 válasza gg07 (#1126) üzenetére


SP4C3
veterán

egy honapot szoptam, kabel nem lett, de lett kocsog atalakito. Viszont jol mukodik

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1129) gg07 válasza H.lacika (#1127) üzenetére


gg07
tag

Lényeg az hogy Mikrotik antennához fog kelleni.
Az a baj 5m kicsit sok :DDD , de köszi :R

(#1130) H.lacika válasza gg07 (#1129) üzenetére


H.lacika
tag

Akkor elég az lmr 240 H155 koax, dnd.hu felhívod, összerakja neked a megfelelő csatlakozókkal és postázza ha nem pesten vagy.

(#1131) gg07 válasza SP4C3 (#1128) üzenetére


gg07
tag

Milyen átalakítóval oldottad meg? Nekem N female/RP-SMA kábelem van jelenleg.

(#1132) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Bobcat-et most milyen határidővel lehet vajon rendelni?

(#1133) SP4C3 válasza gg07 (#1131) üzenetére


SP4C3
veterán

N female to rpsma male ha jol emlekszek.
Mert resneltem kabelt es rosszat kuldtek, majd azzal magyaraztak, hogy nem letezik sma male to rpsma male kabel... :C

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#1134) gg07 válasza SP4C3 (#1133) üzenetére


gg07
tag

Köszönöm! :R

(#1135) H.lacika válasza SP4C3 (#1133) üzenetére


H.lacika
tag

Rp-SMA male a minerbe meg azt ne alakísd át.
Sma male csatlakozó kell a kábelre kell Mikrotikhoz, szóval ha most N female van rajta akkor N-female-Sma male átalkító kell

(#1136) gg07 válasza H.lacika (#1135) üzenetére


gg07
tag

Tehát, nekem konkrétan ez a helyzet, van egy N type-os antennám. Amihez már megvan a kábel.
Ha jól értem, veszek egy N-female-Sma male átakalítót és plug n play?

(#1137) H.lacika válasza gg07 (#1136) üzenetére


H.lacika
tag

heliumshopba van pár átalakító, kérdezz rá az a biztos, de igen :)

(#1138) Rick3D


Rick3D
senior tag

Van egy cimborám akinél nincs net :DDD de így totál nincs még TV sem. Nem is lesz. Valahogy meg kéne egy ilyen házba oldani a miner net elérését.
Miképp van erre mód? Elvileg mobilnet az van. Milyen eszközöket javasoltok egy ilyen setuphoz?
Bobcat miner 300.

(#1139) Rick3D


Rick3D
senior tag

Megint én :DDD
Szóval nem sikerül túljutnom a kolléga által emlegetett hibán nekem se.
Lassan 24 órája lesz rákötve a hálózatra.
Amiket eddig próbáltam: áramtalanítottam, ONT resi ,port forward, static ip osztás,kábeles csatlakozás, wifis csatlakozás, helium app újraindítás és persze a várakozás, próbálkozásokkal.
Mielőtt ide írtam már átbújtam jelentős mennyiségű reddit posztot. Többek között én sem tudom eldönteni, hogy ez full zöld mert lehet van benne egy kis sárga tónus is :F . Elvileg ez akkor fog csak működni ha full zöld lesz de akkor minden gond nélkül.
Szóval, meddig kell vele várni és mikortól van probléma?
Directbe van kötve az ONT-ra és ha már úgy is itt vagyok megelőzném a "relayed" problémát és a később ip cím változás miatt ledobálást.
Ezért nyomtam egy port forwardot és kapott statikus címet. "'Elvileg"

Ott volt egy "Reservation" gomb, miután rányomtam átváltott erre. Jól gondolom, hogy ezzel statikus IP címet kapott?


Ennyi port forward elég? Ext. host == Int. host is ok?

Esetleg még valami amire érdemes figyelnem??

(#1140) UberMutant válasza Rick3D (#1139) üzenetére


UberMutant
őstag

teljesen felesleges ezzel vacakolnod. nincs már relayed probléma.

(#1141) Rick3D válasza UberMutant (#1140) üzenetére


Rick3D
senior tag

:R

Más:

Azon gondolkodtam, hogy a transmit scale összefüggésbe állhat-e a super simulation-ben kapott eredménnyel. Mert egy 5.8 dbi antenna van fent és a képen az összes városi spot felett ellövök csak a városon kívül talál jelet.
Még sync alatt van eszköz ezért nem tudom mennyire valid a transmit scale. Nem rég sikerült regisztrálni. Valaki tapasztalt tudna egy véleményt mondani? Mert ha helyes a teóriám akkor lehet kisebb dbi-s antenna kellene.

Van valamilyen kalkulátor stb.. amit ajánlanátok?

(#1142) supercow válasza Rick3D (#1141) üzenetére


supercow
őstag

Sűrűn lakott területen még a gyári 3dBi is néha jobb, mint a csicsás drága. Városon kívül attól függ milyen a földrajzi helyszín, van hogy 8 vagy 12dbi kell. Az 5.8 amolyan arany középút amit mindenki nyomat.
A szimuláció mindig ideális esetet mutat, nem garantált de kiindulási alapnak jó. Sok sikert :B

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1143) UberMutant válasza Rick3D (#1141) üzenetére


UberMutant
őstag

az az "ellövök" csak a beacon-re , kisugárzott jelre vonatkozik, ami kb 3 naponta 1.
a fogott jelre jobb az erősebb antenna, és abból van sokkal több.

ezt sokan nem értik.

(#1144) Rick3D válasza UberMutant (#1143) üzenetére


Rick3D
senior tag

Ha jól értelek, nagyobb DBI-s antenna jobban fogja a jelet és ezt nem értik meg sokan?

(#1145) varmi2 válasza Rick3D (#1144) üzenetére


varmi2
nagyúr

A nagyobb Dbi-s antenna messzebbre ellát, és messzebbről tudja fogni a jelet. DE minél nagyobb a Dbi érték annál kisebb szögben sugároz. Egy 2Dbi antenna majdnem gömb alakban sugároz. De csak az aránylag közelieket látja, de azokból mindent. Egy nagy dBi antenna viszont sokkal kisebb szögben lát.
Itt egy kép a magyarázathoz.

minél nagy a dBi érték annál laposabb a szög. Így a közelebbieket már nem látja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1146) Rick3D válasza varmi2 (#1145) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm a magyarázatot, világossá vált mit lát az eszközöm és mit nem. Mi van a közeli kisebbekkel, ők ettől függetlenül láthatják az enyémet?

(#1147) Rick3D


Rick3D
senior tag

Az lehetséges, hogy a bázisrepülőtér zavarja a jelet? Konkrétan 180 fokban csapatja a jelet és minden ami "mögöttem van" ahol van a repülőtér is 0. Nem lát semmit abba az irányba.

(#1148) Rick3D válasza Rick3D (#1147) üzenetére


Rick3D
senior tag

(#1149) Luisree


Luisree
friss újonc

Sziasztok!

Gondolkodok egy Bobcat 300- miner vásárlásán, de mielőtt belevágnék kiszeretném kérni a véleményeteket. Megéri-e még ez a HNT-bányászás, mik a buktatói, a frissítések normálisan települnek, nincsenek-e 1,2 napos kihagyások. Esetleg nem tudtok-e egy profit kalkulációs oldalt, ami kb megmutatja hogy milyen bevételre számolhat, az ember. Az elhelyezés szempontjából, 10 emeletes ház 8-dik emeletén lenne elhelyezve. Ezt a szöget tudnám fogni kb [link] . Ez a kép pedig a kilátás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1150) coppola válasza Luisree (#1149) üzenetére


coppola
tag

Én most kivárnék a helyedben, egyelőre nem tudni, hogy csak alszik, vagy döglött a project...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.