Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) gg07


gg07
tag

Május 3 után akkor majd elég lesz Wifis net is a minernek?
Pl ha LTE routerrel sim kàrtyàról kap netet az is jó lesz?

(#1002) Janaboy válasza gg07 (#1001) üzenetére


Janaboy
veterán

Elvileg simán, igen.

Janaboy

(#1003) Frozen válasza gg07 (#1001) üzenetére


Frozen
őstag

Szerintem most is eleg a wifo net, csak paran rugoztak h a kabel a tuti. En semmi kulonbseget nem vett eszre a 2 kozt.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1004) Danex


Danex
addikt

Jelenleg városban egy 6dbi antennam van a 9emeleten kb 30m magasan, a legközelebbi hotspot is ilyen 800m-re van.

Na most már kicsit kopott a matek tudásom de ha jól számoltam akkor egy 12dbi antenna sugárzási szöge 12fok.

Ezekből a számokból ha jól számoltam elvileg 287m-re lenne az a pont ahol már földet érné a jel.

Megérné cserélni az antennát? Illetve jól számoltam egyáltalán? 😀

(#1005) supercow válasza Danex (#1004) üzenetére


supercow
őstag

Városba, ráadásul ilyen magasra én biztosan nem tennék 12dbi antennát, max 5.8, de a gyári is jobb (elvileg, mert mindig a helyi környezettől függ). Szerintem "átlőnél" a legtöbb közeli hotspot fölött.

Pl nekem 8dbi kínai antennám van és volt witnessem 26km-ről, Budapest déli oldaláról - Vácon vagyok, kb 6-7m magasan, családi ház emeletén. Gödöllő, a Duna túloldala is megvan rendszeresen.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1006) Danex válasza supercow (#1005) üzenetére


Danex
addikt

Igen, de a matek alapján nem lőnek át csak a 300m-es közvetlen környezetben, most a 5.8assal miskolcrol nyiregyre néha kihallok, ez 75km, de nem tudom hogy egy nagyobb mennyit segítene.

(#1007) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Két hotspot között célszerű 300 méternek meglenni? Mert ugye mapon egy méhsejt alakú struktúrát mutat, városkámban van két hotspot. A közeli települések is épülnek ki, a legközelebbi hotspot is legalább 1km, de a térképet nézve ha és telepítenék egymásba lógnánk. A képen pirossan én lennék

(#1008) Sanyaaa26 válasza Sanyaaa26 (#1007) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

(#1009) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

A kérdés az lett volna hogy ilyen távolságba megéri rakni? Illetve most nézegetem a jófogást tele van bobcat 300-al, nekem elég gyanús a dolog, többek közt elég olcsó, vett már valaki onnan mostanában?

(#1010) bandigno válasza Sanyaaa26 (#1009) üzenetére


bandigno
senior tag

én leraknám oda simán, nem fog rontani a ts-en! tavaly szeptemberi rendelések érkeznek meg a bobcat-től, akkor még "jó áron" mérték, igaz sokat kellett rá várni (én aug-tól vártam két héttel ezelőttig), viszont mostanra beestek a miner árak, mivel beesett a hnt ára is és a roi is szépen kilőtt :/
én inkább venném innen ph-ról vagy fb csoportból, persze megnézve h mit is veszek :)

(#1011) H.lacika válasza Sanyaaa26 (#1008) üzenetére


H.lacika
tag

Hali

Nem a hexagontól, hanem hotspot pontos helyétől kell 300-350m, itt jó valósznű jó lesz, hottspotyn megtudod nézni a hotspotok pontos helyét .
Kell segítség írj, rám. Setup fontos, elöször kell normálisan felrakni, utána nem kell cserélgetni semmit.

(#1012) robita


robita
csendes tag

Sziasztok,
Létezik most olyan shop ahonnan lehet rendelni minert, paypallal lehet fizetni, illetve belátható időn belül el is küldik ? 10x

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#1013) supercow válasza robita (#1012) üzenetére


supercow
őstag

Szerintem nincs

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1014) robita válasza supercow (#1013) üzenetére


robita
csendes tag

Köszi, akkor örülünk Vincent, hogy nebrától visszakaptam a pénzt.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#1015) Pietrosz válasza Pietrosz (#931) üzenetére


Pietrosz
addikt

Na csak megjött a cucc, igaz 1 hétből lett 5, de legalább itt van :C

(#1016) Danex válasza Pietrosz (#1015) üzenetére


Danex
addikt

Nekem is ma jött meg, de a tervezett helyre már megérkezett a sajátom is... még filózom hova rakjam ki + vegyek-e hozzá antennát.

(#1017) Pietrosz válasza Danex (#1016) üzenetére


Pietrosz
addikt

Én a sajátját raktam rá, bekapcsoltam, aktiváltam, aztán most várom a csodát :D
Elvileg sync-el, majd holnap ránézek mire jutott.

(#1018) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Hülye kezdő kérdés következik. Jelenleg az ablak alá raktam egy asztalra. Mivel tetőtér van így csak felfelé lát ki. Vigyem át máshova ahol nagyobb eséllyel lát ki, vagy mindegy neki.

(#1019) H.lacika válasza Pietrosz (#1018) üzenetére


H.lacika
tag

Hali, körsugárzó az antenna, de így minden árnyékolnyi fogja, ablak, falak, tető, nem tudom hol van, Bp-n lehet így is kapcsolat, mert nagyon sürű. A jobb vétel érdekében mindenképpen kültéri antennán kell gondolkozni, kivezetve minnél magasabbra.

(#1020) Danex


Danex
addikt

Ideiglenesen 2miner van egy helyen, ebből lehet bármi probléma amúgy azon kívül hogy egymás witnessei invalidok? Pont hex határon lakok így külön hexben vannak.

(Emrites miner az egyik, ugye ők előre berakjak egy helyre)

(#1021) Frozen válasza Pietrosz (#1018) üzenetére


Frozen
őstag

ki fog láttni ,nekem is ablak mögött van egy ásványvízes palackoz gyorskötegelve :D

így is hoz havi 1-2 hnt-t ,viszont nekem folyamatban van a kültéri rész is, csak mindig közbejött valami és még nem volt időm megcsinálni, most ép a kábelen legozok hogy lehet pont nem elég az 5m :W , de ez csak akkor derül ki mikor szerelek majd :U

mostanában elég gyér a hálozat azért adják sokan elfele a cucokat, meg aki korábban rendelte van hogy ki sem bontja és adja inkább el haszonnal.

nekem egyébként kb az egész eddig 1100 euroban van ,de minden márkás az ablakivezetőtől a kábelig az antenáig a fali konzolig az antenatartóig stb :)..
Viszont ha előbb tudtam volna ,róla akkor inkább egy matchx be fektettem volna ami sokkal jövedelmezőbb, de ugye korlátozot számban volt csak kriptom amit költöttem és másra is kellett :K

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1022) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Köszi a tippeket. Már valamit csinált mert gyűjtött egy kis HNT-t. Viszont relayed-et ír, engedélyeztem most a 44158-as portot neki, kell restart vagy magától rájön hogy már szabad.

(#1023) varmi2 válasza Pietrosz (#1022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kb 1 nap, és rájön.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1024) Frozen válasza Pietrosz (#1022) üzenetére


Frozen
őstag

11. Után nem kell már ,mert lesz update elvileg

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1025) gg07


gg07
tag

Az amúgy lehet h télen több witness volt? Most tavasszal kevesebb. Olyan területen lakom ahol fák és erdő van körülöttem.. és nem én vagyok a high groundon.
Ergo fàk között mehet a jel.
Úgy veszem észre csak közeli hotspotokig megy a jel mióta belombosodott minden.

(#1026) madpapa válasza gg07 (#1025) üzenetére


madpapa
senior tag

reális

(#1027) Frozen válasza gg07 (#1025) üzenetére


Frozen
őstag

tegyél fel egy erősebb irányított antennát :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1028) gg07 válasza Frozen (#1027) üzenetére


gg07
tag

valami tanklöveg méretű kéne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1029) Frozen válasza gg07 (#1028) üzenetére


Frozen
őstag

Nem tudom mit használsz hány dbi antenát, de egy irányított antenna egész más ,mint a sok 10 alatti kis karok. Én amúgy ajánlom a rak és az mcgill antenákat a kínaihoz képest egész más


[link]

valami ilyesmire van neked szükséged szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1030) bandigno válasza gg07 (#1025) üzenetére


bandigno
senior tag

ami igazán befolyásolta a téli/mostani witnessek számát, az a gain csökkentése volt EU előírásra, azóta esett nagyot, meg az egyre rosszabb frissítések, a lefelezett poc kihívás (fele annyi esélyed van lepittyegni egy beacont dinamikusan növekvő miner szám mellett, 18-ról 14-re csökkentették azóta a valid witness számot, ebbe bele is kell kerülni, ha sok a közelben lévő miner, akkor lottó)

(#1031) bandigno válasza gg07 (#1025) üzenetére


bandigno
senior tag

arról nem is beszélve még, hogy akkor még azt mutatta witnessnek, aki vette a beaconödet, most már azt mutatja akinek a beaconjeit vetted

(#1032) gg07 válasza Frozen (#1029) üzenetére


gg07
tag

5.8 dbi használok.
Jaa ezek olyanok mint a mobil szolgáltató antennái.
Hát még nem látom értelmét ekkora beruházásnak :D

(#1033) gg07 válasza bandigno (#1030) üzenetére


gg07
tag

Igen, ezt tudom. Ez is benne van biztosan.
Az a furva hogy látok ilyen 1,2dbi, meg 4dbi antennákkal ellőnek 50-60 km-et...de ott tuti nem valós az antenna dbi

(#1034) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Ez lennék én a térképen:
[link] Ez így két nap alatt mennyire számít jónak? Gyakorlatilag ellátok a város másik végére is vele, azért ezt nem gondoltam volna. Ugye ez ingyen volt, de most jó lenne kitalálni, hogy megéri-e sajátot venni. Illetve az Emritnél van opció ha jól láttam, hogy 100 dollárért felemelik 50%-ra a rewardot 20-ról :F

(#1035) Frozen válasza Pietrosz (#1034) üzenetére


Frozen
őstag

Szar
magasabbra/kültérre kell vinni antenát meg cseréld ki egy márkásra... mert ez egyenlő a nullával.

#1033gg07
Azok nincsenek beállítva a legtöbb szerintem kínai antena és kicsi allá állították be hogy hátha jobb lesz és maxon küldi majd a jelet. ( egy márkásabb antenánál nincs ilyen vakera,mert ezek alapból erősebbek mivel prémium)
A másik dolog pedig lehet magasan van az antenna és rengeteg a jelvesztesége. Én úgy lőttem 16-18 km es távot,hogy a szobába volt ablak mögött és egy gödörbe van a ház egy 3dbi antenával igaz az is rak márka.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1036) H.lacika válasza Pietrosz (#1034) üzenetére


H.lacika
tag

Jónak számít, türelem lesz sokkal, több, persze kültéri minőségi antennával még több lehet.

Csak saját éri meg, miért adnál másnak %, főleg most hogy így lementek a miner árai.

(#1037) Frozen válasza H.lacika (#1036) üzenetére


Frozen
őstag

Hogy lenne jó? Nézted hogy mennyit keres? egy hét alatt jött neki 1,4 dollár kb 300 ft....
soha nem térül meg a gép ára... ezzel kb hoz neki majd havonta 5-6 dollárt...
ez nagyon nem jó , kültére kell venni egy rendes antenát...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1038) Pietrosz válasza Frozen (#1037) üzenetére


Pietrosz
addikt

2 napja megy de ne zavarjon :D A kérdés lényege az lett volna, hogy érdemes-e ezek alapján saját minerbe vágni vagy sem. De hagyom egy hetet még aztán abból csak jobban fog látszani.

(#1039) Frozen válasza Pietrosz (#1038) üzenetére


Frozen
őstag

2 nap alatt 1,38 dollár.
31 nap alatt 21,39 dollár kb egy 5-6 ezer...
A minert meg belekerül 150-200 ezer körül
számold ki mikorra térül meg.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1040) H.lacika válasza Frozen (#1037) üzenetére


H.lacika
tag

2 napból ne számolj már.
több idő kell neki hogy meglegyen az összes witnessed, főleg most hogy mindig valami gondja van a helium hálozatnak, de természetesen kültéri minőségi antennával jobb lesz, ahogy írtam is.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Frozen válasza H.lacika (#1040) üzenetére


Frozen
őstag

witnesből számoltam hogy alig van 2 nap alatt már szinte az összeshez kelett volna kapcsolodnia környékben.
és ha duplán számolod a bevételt akkor is 2 é minimum

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1042) Pietrosz válasza H.lacika (#1040) üzenetére


Pietrosz
addikt

Akkor egy hét múlva jelentkezek :D
Még mindig relayed ír amúgy de frissítve se volt a status ahogy látom 2 napja, az nem tudom hány naponta történik. Ha nagyon nem megy feljebb max ratolom az 50szazalek upgradet, annyit talán megér.

(#1043) supercow válasza Frozen (#1041) üzenetére


supercow
őstag

"már szinte az összeshez kelett volna kapcsolodnia környékben"
Ez nem így működik, hogy mindenkihez "kapcsolódik" a környéken oszt ami a csövön kifér jön a HNT.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#1044) gg07


gg07
tag

Amúgy aki jobban szakértő, megtudjátok monani. A logba mit jelent a max retry, meg failed dial channel hibák,
Csinálja a witnesseket a gép de csak 60% sikeres.. többi valami hibára fut. Ezen lehet valahogy boostolni?

(#1045) Frozen válasza supercow (#1043) üzenetére


Frozen
őstag

Hát en nem tudom nálad valami kulonlegesen mehet akkor. Mert en osszeraktam ablak mogul a minosgi antenaval szinte az osszes pontra rwkapcsolodot 70-80% ban.... Es ugy hogy a haz egy godorben van benne.... Kb 3 óra alatt nem 2 nap kellett hozzá,meg egy het stb :W

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1046) H.lacika válasza Frozen (#1045) üzenetére


H.lacika
tag

Teljesen el vagy tévedve a mostani helyzettel kapcsolatban, de legalább határozottan osztod a blödségeket, 3óra omg, további szép napot

(#1047) Danex válasza Frozen (#1045) üzenetére


Danex
addikt

nekem alapból csak hetente van 1-1 alkalom mikor Miskolcról ellövök nyiregyházára, így a 3 óra alatt megvan az összes az eléggé megbukik, főleg hogy van ,hogy 2 napig semmi beacon-t nem lő a miner, illetve ez igaz lehet a szomszéd minerekre is szóval a 3 óra semmiképpen nem igaz.

(#1048) Frozen válasza Danex (#1047) üzenetére


Frozen
őstag

Miskolc Nyíregyháza nem par szaz meter es nem par kilometer. Ezt san befolyasolhatja mar az h konai antena van esetleg vagy az idojaras paratartalom stb...

A kornyezo witneseket befogja a miner eleg hamar.. ha nem ott valami gaz van.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1049) Danex válasza Frozen (#1048) üzenetére


Danex
addikt

szomszéd hotspot se 100%, hogy te witnesseled, ez max akkor lehet igaz ha kevesebb mint 14 hotspot van ami biztosan rálát az övére. De ekkor is ha 2 napig nem beacon-özik akkor te azt semmilyen módon nem fogod witnesselni mert nincs mit.

Amit te mondasz akkor lenne igaz, ha A: kevés hotspot van a közelben, B: 3 óránként beacon-ölnének a minerek amit én eléggé kötve hiszek vagy ha igen, akkor ott valami csalás van :U

(#1050) supercow válasza Frozen (#1048) üzenetére


supercow
őstag

mondasz egy hotspot nevet hogy megnézhessük az explorerben? köszi

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.