Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kobe válasza Ferdzsoo (#150) üzenetére


Kobe
veterán

Egyelore semmi, de nem vagyok lepeskenyszerben, ha jon valamelyik batchbol LongAP, lemondom a masikat. A "tartalek" rendeles meg alapbol kesobb, augusztus szept tajan jonne, addigra latszodik a halving hatasa is majd, es ha nem tetsz amit latok max idokozben lemondom.
Van benne potencial, de nekem perpill annyit nem er h FOMO bol a gyari ar 5-10xeset becsengessem barmelyik gyarto cuccaert

(#152) Ferdzsoo válasza Kobe (#151) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Teljesen egyetértek veled.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#153) Kraszi66


Kraszi66
csendes tag

Sziasztok!
Néztétek az Alibaba.com -oldalon megvehető Bobcat 300-asokat? kb. 500$/db pár napos szállítással... ezek gyengusz másolatok? köszi!

(#154) Stanlee válasza Kraszi66 (#153) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerinted? Ha valid lenne, akkor mar nem lenne belole.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#155) Kraszi66 válasza Stanlee (#154) üzenetére


Kraszi66
csendes tag

ez azért érdekes, mert én amit onnan rendeltem eddig mindig rendben megérkezett - ha véletlenül mégsem -a site helytáll.

(#156) Stanlee válasza Kraszi66 (#155) üzenetére


Stanlee
őstag

Akkor miert nem rendelsz belole? Par nap es itt van, ki is tudod probalni, ha mukodik, akkor van egy penznyomdad. Ne azzal hasonlotsd ossze, hogy vettel par tiz dollaros cuccokat alirol.

Ez fake, mint az ilyen-olyan szuper videokartyak, amikrol a vegen kiderul, hogy nem azt kaptad, amiert fizettel.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#157) Major Lion


Major Lion
senior tag

Annyit adnék hozzá, hogy jól gondoljátok meg hova tudnátok rakni, nagyon sok múlik a helyen. Látok olyan Hotspot-okat amiknek semmi kapcsolata semmivel, csak állnak és alig termelnek. Az enyém se termel, van olyan nap hogy semmit, pedig alig 2km-re vagyok egy másiktól és több is van 4m környékén, de nem kapják fel egymást :F
Szóval ha tetőtre tudod rakni vagy magasan laksz és jól rálátsz/átlátsz a területen akkor szerencsés vagy, ha csak első emelet, valami belvárosi utcára néz az ablakod akkor szerintem felejtős, vagy keress havert, családot akinél jobbak az adottságok.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#158) Kraszi66 válasza Stanlee (#156) üzenetére


Kraszi66
csendes tag

azt gondolom összekevered az aliexpress-t és az alibaba.com-t ..de nem gond-köszi a kedves, és informatív válaszodat! (lehet, hogy te csak pár dolláros cuccokat vásárolsz Kinából...én megkockáztattam már ennél értékesebb cuccokat is -eddig csalódás nélkül) - különben ez az ár nagyjából megfelel a hivatalos honlapon meghírdetett árral -és gondolom azt is Kinában gyártják..tehát akár lehetne jó is! De, ti vagytok a profik...ezért is kérdeztem rá -láthatólag kár volt!

(#159) Major Lion válasza Kraszi66 (#158) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szerintem merész levonni azt a következtetést hogy mivel Kínában gyártatnak a cégek ezért minden ami onnan jön az még akár lehetne jó is :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#160) Stanlee válasza Kraszi66 (#158) üzenetére


Stanlee
őstag

Nyugodtan rendeld meg, en nem mernek 500 USD-t fizetni erte. Nekem ez a szubjektiv velemenyem.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#161) voriand válasza Stanlee (#160) üzenetére


voriand
csendes tag

hát ez engem is érdekelne, mert csak valami kulccsal rendekező (Helium által jóváhagyott) eszköz tud bányázni a hálózaton, ezzel vajon ezek rendelkeznek?

(#162) Stanlee válasza voriand (#161) üzenetére


Stanlee
őstag

Az eredeti gyarto nem tud annyit gyartani, hogy a mar megrendelt keszulekeket leszallitsa. Nemcsak a bobcat, hanem az osszes. Miert arulna a bobcat vagy barmelyik masik ceg egy kinai online piacteren a keszulekeit, ha tobb ezer korabbi rendeleset sem tudja teljesiteni USA/Europa fele?

Engem meglepne, ha valami harmadik gyarto olyan keszuleket gyartana, ami teljesen egyezik az eredetivel hardver es szoftver is rendben, es meg a Helium corp altal kiadott kulcs is mukodik rajta.

En fenntartasokkal kezelem az ilyen lehetosegeket, de ez csak egy velemeny a sok kozul.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#163) UberMutant válasza Stanlee (#162) üzenetére


UberMutant
őstag

Engem meglepne, ha valami harmadik gyarto olyan keszuleket gyartana, ami teljesen egyezik az eredetivel hardver es szoftver is rendben, es meg a Helium corp altal kiadott kulcs is mukodik rajta.

+ és pont pistike találta volna meg egyedül és nem a sáskaraj 1 másodperc alatt felvásárolva az egszet

(#164) Kraszi66


Kraszi66
csendes tag

Pistike is keresgél...persze nem olyan ügyesen mint akik benne vannak a témában...talán ezért kérdezett meg benneteket...
a válaszok stílusárol meg csak annyit, hogy "A stilus maga az ember" (Georges-Louis Leclerc de Buffon)

(#165) Stanlee


Stanlee
őstag

LongAP ma 9-10 kozott megint arulja a LongAP one-t - ha valakit erdekel.

650 € + AFA, maximum 3 db es 5 heten beluli szallitast igernek. En ezt most inkabb kihagyom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#166) Kobe


Kobe
veterán

A Nebra-s elorendelok gondolkozzanak el a poziciojukon / cegbe fektetett osszegen, ugy tunik shit starts to hit the fan....

(#167) supercow


supercow
őstag

De jó, ilyen topik is van :DDD Az én rendelésem talán a nyár végén megjön, Bobcat 300-at rendeltem május elején.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#168) kzkz válasza Kobe (#166) üzenetére


kzkz
őstag

Mi a hír? A nebra.com-ról rendelőkkel lesz gond, vagy a disztribútorokkal pl.: distrelec?

(#169) x_pnK válasza kzkz (#168) üzenetére


x_pnK
tag

Engem is érdekelne mi történt... :F

Szerk.:
Hát ez így összességében tényleg nem fest túl jól...
Csak kérdés, hogy most mit csináljunk, mikor már hónapok óta várunk ennek a dilettáns bandának a minerére, jelenleg pedig csak a Bobcattől lehet rendelni, az is kitudja mikor érkezne meg.
De megbántam, hogy az EU-s disztribútor miatt Nebra hotspotot rendeltem, hogy megússzam a vámot. :W

[ Szerkesztve ]

(#170) Kobe válasza kzkz (#168) üzenetére


Kobe
veterán

Nincs hir, csak infomorzsak
-Kirugtak a DeWi fejlesztojuket / azonnali hatallyal eltavolitottak a cegtol
(azert szivas mert annak aki egyaltalan kapott hotspotot, egy csomo error codeja volt, amihez kellene azert egy DeWi hogy orrbaszajba nyomja ki a frissiteseket, ez az 1 ember gyartotta)
- Batch 1-et 6 hete inditottak utjara a gyarbol, furamod 6 het alatt a fele sem kerult meg a userekhez
- Batch 1 elvileg 2500 db, 6 het utan 1500 db aktiv eszkoz van a halozaton. De allitasuk szerint osszesen csak 50 dbbal vannak "logisztikai" problemak
- Batch 2 hadonloan kezdi az eletutjat, elvileg az elso resze "elhagyta a gyarat"
- a Batch 1 vasarloknak akik 6 hete varnak egy tracking nrre, ma sem tudnak semmi infot adni
- a disztributoroknak kikuldott darabszamokat siman lehazudtak. Distrelec pl elvileg a Nebra szerint megkapott 225 dbot a Batch1 bol, a Distrelec kerekperec megmondta hogy sosem kaptak meg csak kozelitoleg sem annyi darabot
- par honapja meg az volt a mondas, hogy a disztributorokkal kb back-to-back sale formajaban azonnal ledealelik, foleg mivel nap/ora hataridok voltak a batch zarasahoz. Ha pl apr 12 12:00 volt a hatarido a batch 4hez, akkor tokmindegy volt kinel adtal le rendelest apr 12:00 elott, batch 4 ben voltal
- ehhez kepest a mostani info az, hogy azert nem kaptak a diszteibutorok eleg eszkozt mert ok nem adtak le eleg rendelest a Nebra fele (ha te viszontelado vagy es hasznod van a cuccon, es van 500 vevod, akkor tenyleg csak 100-200 rendelest tovabbitasz a gyartohoz h kicsessz magaddal?)

(#171) Major Lion válasza Kobe (#170) üzenetére


Major Lion
senior tag

Szerencsére már megkaptam egy pár hete, error_code-m még nem volt, leszámítva a hálózatról érkezőket. Ami érdekes hogy nem látok egy másik hotspot-ot sem a környezetemben, ami azt illeti a városban van vagy 10 és egyiknek sincs kapcsolata, kiváncsi lennék milyen miner-ek, lehet mind Nebra? :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#172) Stanlee válasza Kobe (#170) üzenetére


Stanlee
őstag

Nagyjabol olyan a helyzet, mint 10 eve volt a BTC eseten a butterfly labs-es pre orderekkel. azok se tudtak szallitani, ezek se tudnak. Mas piaci szereplok meg beelozik oket.

Nem tudom melyik gyarto mar honapok ota vergodik, hogy legyen FCC meg EC tanusitasa, a seeedstudio hetek alatt megkapta a HNT minerhez a tanusitast.

En most mar nem nagyon rendelnek minert, inkabb light hotspot, meg ha lesznek joarasitott PoC-re alkalmas minerek, akkor azokbol 1-2, esetleg.

Errol a vonatrol lemaradtam, majd talan lesz egy kovetkezo, amire idoben fogok felszallni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#173) Kobe válasza Stanlee (#172) üzenetére


Kobe
veterán

Igen, kovetkrzo adagnak en is a light hotspotokat nezegettem, kerdes az erre vonatkozo improvement protokollt mikor fogadjak el, mikortol jonnek a validatorok

(#174) Kobe válasza Kobe (#173) üzenetére


Kobe
veterán

Elvileg juli 7

(#175) kzkz válasza Kobe (#174) üzenetére


kzkz
őstag

Ha megjelennek a validátorok, akkor várhatóan melyik lesz jövedelmezőbb, az approved hotspots vagy maga a validátor?

(#176) supercow


supercow
őstag

1,2 millió Bobcat miner :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#177) Kobe válasza kzkz (#175) üzenetére


Kobe
veterán

A validatoroknak 10000 HNT- > kb 30-40 milla kozotti osszeget kell stakelnie a validatorkodashoz + relative eros feldolgozokapacitassal biro gepet moge tenni, ami mondjuk virtualban fut AWS vagy hasonlo platformon

Hat nem tudom, en azert nem ebbe raknek ennyi penzt :D

(#178) Stanlee válasza kzkz (#175) üzenetére


Stanlee
őstag

Az Approved hotspot kap a PoC-re is majd HNT-t, ezert ha kozel azonos aron lesznek a light meg a normal hotspotok, akkor termeszetesen valamelyik approved hotspotot lesz erdemes venni. A legolcsobb dragino 110 euro, de van 200 euro korul is LoRa gateway. En megvarnam az augusztusi felezest, ill. azt is, hogy az uj gyartok mennyiert akarnak majd adni approved hotspotot. Ezek alapjan lehet majd donteni, hogy melyik eri meg.

Validatornak beallni vasarolt HNT-vel nem igazan eri meg. Csakanyolttal meg okay, de ezert en nem vennek fel a kecora ingatlanhitelt, hogy validatornak allhassak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#179) mihione válasza supercow (#176) üzenetére


mihione
őstag

Es milyen igenyes hirdetes :U

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#180) RealTedMosby


RealTedMosby
tag

Rákérdeztem a Nebránál, a Batch 2-nél tartanak, a Batch 4-et "realisztikusan" augusztusra mondják.

(#181) x_pnK válasza RealTedMosby (#180) üzenetére


x_pnK
tag

Kicsit hihetetlennek tűnik.
Jelenleg 1681 Nebra hotspot van a hálózaton (Helium Explorer), a Batch 2 a 2172-es order numbertől kezdődik. Nyilván nem mindenki tudja rögtön felszerelni a minert, de nem hinném azt sem, hogy minden rendelés 1 db minert jelentene. Plusz, ezek a rendelésazonosítók csak a saját weboldalukon leadott megrendeléseket jelentik, szóval nincsenek benne a Distreleces/Parley Labses megrendelések például.

Én ebből arra következtetek, hogy a Batch 1-et sem szállították még le maradéktalanul. Extra, hogy a Batch 2-t, illetve a Batch 3 egy részét júniusra ígérték, szóval kicsit megmosolyogtam, hogy azt mondják, hogy a Batch 4 "realisztikusan" augusztus lehet. :) (10529-es rendeléstől indul a batch 4)

(#182) Kobe válasza x_pnK (#181) üzenetére


Kobe
veterán

Batch 2 kb 7000 db miner
Ebbol 2000-2500 db mar ki lett kuldve, 4000 db pedig elvileg ezen a het vegen / jovo het elejen kerul szallitasra
Altalaban 4000 dbos batchekkel dolgoznak a factoryban, a kovetkezo 4000es (ami mpst / jovo het elejen keszul) mar batch 3 is belenyulik de a batch 2 t lezarja

Batch 3 az 12000 db miner korul van, ha tartjak a heti 4000es szamot akkor elvileg juli vegere meglehet

(#183) RealTedMosby válasza Kobe (#182) üzenetére


RealTedMosby
tag

Köszi az infókat, srácok. Akkor nem feltétlenül PR duma volt csak az augusztus :) .

(#184) jafet


jafet
csendes tag

Sziasztok!
Visszaolvastam az összes hozzászólást és nagyon sok hasznos infót kaptam, de el is bizonytalanított rendesen :). Tisztázás gyanánt kérek segítséget.

Magamtól odáig jutottam, hogy bobcat minert vásárolnék, melyet Budapest kertvárosi részén üzemelnék be ( IV.ker ). Környékemen bőven van jelenleg látható gép, emiatt úgy gondolom a kapcsolattal nem lesz gond. A már működő gépek eredményeit böngészve kb havi 60 HNT-vel kalkulálok, ami számomra megérős + tetszik maga a Iot hálozat működtetésében való részvétel.

Ha jól értem augusztusban halving, ami drasztikusan hatni fog a rewardra is.
Gyakorlatban ez azt jelenti hogy kb feleződik a jutalom? Vagy ez nem ennyire egyszerűen kalkulálható?
Ennek gondolom árfelhajtó ereje is lesz a token értékere vonatkoztatva, eltekintve attól, hogy a piaci körülmények alapján éppen up vagy down swingben mozgunk.
Irtatok más gépekről is mint pl a Nebra, de azt vettem ki hogy rizikós a dolog- ezt jól értelmeztem? Akkor inkább a bobcat...
Illetve arról is szó volt, hogy érdemes lehet kivárni a halving utánig, mert hogy más olcsóbb eszközök is várhatók, amivel ugyanúgy lehet bányászni- ez feltételezés, vagy vannak már konkrétumok is, ha igen hol tudok utána olvasni?
Utolsó dologként nem tiszta számomra a light, normál illetve approved hotspotok közti különbség.
Előre is köszönöm az esetleges válaszokat.

üdv
J

(#185) Kobe válasza jafet (#184) üzenetére


Kobe
veterán

a jutalom a tizedére, 20-adára fog esni
eredetileg 25ezer eszköz volt a hálózaton. Most van 80 ezer, és még kb 170-180ezer darab eszköz elgalább előrendelésben. Év végére kb 250 ezer hotspot lesz (ez a tavaszi rewardnak az 1/10ét jelenti) + halving (a tizede lecsökken a felére)
+ július 7től bevezették a light hotspotokat, ami azt jelenti hogy 5 hónap cooldown időszakot kapott a hálózat, de év végére az egyik HNT termelő feature átkerül a proof of stake + bányászgép jellegű nagy validátorokhoz, így a hotspotoknak már nem kell tárolnia a blockchaint (gyorsabb lesz a hálózat), de cserébe kiesik a consensus ggroupok után járó reward és marad a proof of coverage

60 HNT helyett számolj 5-6tal

(#186) jafet válasza Kobe (#185) üzenetére


jafet
csendes tag

Szia Kobe!

Köszönöm a választ.
Fentebb írtad, hogy 2-3 db-ra beruházol és belevágsz, ha jól értettelek.
Havi 15-20 db-al megérősnek találod a projektet?

(#187) Kobe válasza jafet (#186) üzenetére


Kobe
veterán

3 millat en tuti nem locsolnek el minerre mivel soha nem fog megterulni, foleg ha bejonnek az olcsobb light hotspotok. Ha most rendelsz akkor meg varantalt hogy ev vegenel elobb meg sem jon.

[ Szerkesztve ]

(#188) jafet válasza Kobe (#187) üzenetére


jafet
csendes tag

Eszem ágában sincs...
Eredetileg az volt a terv hogy veszek egyet bobcatet a gyártótól, aztán megnézem hogy müxik és ha oké építem tovább a hálózatot.
Így viszont akkor kivárok...

(#189) pachito válasza Kobe (#187) üzenetére


pachito
őstag

Szóval a hotspotok amiket hónapokkal ezelőtt rendeltem és még ide sem értek elveszítik egy lényegi funkciójukat mire üzemképesek lesznek, jól értem? Tehát aki light hotspotot rendel heteken belül nem csupán kevesebbet fizet érte de hamarabb hozzá is jut, ráadásul ugyanazokkal a funkciókkal?
Jó buli lenne ez a helium de 1-2 hónap csúszás és mire te is belekezdenél a korai beszállók már vittek mindent.

(#190) Kobe válasza pachito (#189) üzenetére


Kobe
veterán

Nagyjabol igen
De nem ennyire egyszeru a helyzet. A mostani minereket is light hotspotokka fogjak migralni, ev vege fele pedig mar csak azt lehet kb kapni
A kcsszo az ido es a lokacio. 5-6 honap blockchain cooldown alatt termeli e a miner es Light hotspot arkulinbseget, hoz e profitot

(#191) pachito válasza Kobe (#190) üzenetére


pachito
őstag

így világos, köszönöm! :R

(#192) tarpi8


tarpi8
újonc

Sziasztok

Lehetőségemben állna hozzá jutni (3-5 napon belül) RAK7243 minerekhez ezekről valakinek bármilyen érdemleges infója tapasztalata van esetleg ? Ne haragudjatok de nem arra vagyok kíváncsi h -honnan jutnal hozzá mikor 12-20 hét a rendelési idő illetve társai hozzaszolasokra

Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#193) Stanlee válasza tarpi8 (#192) üzenetére


Stanlee
őstag

HNT-t nem fogsz tudni vele banyaszni.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#194) tarpi8 válasza Stanlee (#193) üzenetére


tarpi8
újonc

És a RAK7244C az a másik lehetőség

(#195) tarpi8 válasza tarpi8 (#194) üzenetére


tarpi8
újonc

(#196) UberMutant válasza tarpi8 (#194) üzenetére


UberMutant
őstag

(#197) tarpi8 válasza UberMutant (#196) üzenetére


tarpi8
újonc

Köszönöm

Kinn amit küldtem képen az is helium minerként fut azért fura számomra

(#198) Stanlee válasza tarpi8 (#197) üzenetére


Stanlee
őstag

Amit belinkelt UberMutant az az egyetlen RAK HNT miner, a tobbivel nem lehet HNT-t banyaszni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#199) Kobe válasza tarpi8 (#197) üzenetére


Kobe
veterán

Amiket kuldtel, irtal, azok lorawan gatewayek vagy lorawan fejlesztoi egysegek. Ugyanarra a LoRa halozatra csatlakozik, de nem banyaszik, elsosorban IoT fejlesztok hasznaljak halozati tesztelesre ilyesmikre

(#200) tarpi8 válasza Kobe (#199) üzenetére


tarpi8
újonc

Köszönöm Világos akkor keresünk tovább:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.