Hirdetés

2023. február 3., péntek

Gyorskeresés

(#351) stapi1 válasza UberMutant (#348) üzenetére

stapi1
csendes tag

Csak annyit írt. Order number 5911

(#352) UberMutant válasza stapi1 (#351) üzenetére

UberMutant
senior tag

orders/view ott nézd

(#353) stapi1 válasza UberMutant (#352) üzenetére

stapi1
csendes tag

Shipment #120. Az jobban hangzik már. Kezdek újra reménykedni, hogy talán tényleg megjön akkor október közepén. Köszi a segítséget.

(#354) supercow

supercow
őstag

Feladták a Bobcat hotspotomat :C

You must construct additional Pylons!

(#355) pachito válasza supercow (#354) üzenetére

pachito
őstag

Grat, mikor adtad le a rendelést?

Battle tag: kampec#2540

(#356) supercow válasza pachito (#355) üzenetére

supercow
őstag

Május 7

(#357) Janaboy

Janaboy
veterán

Egy 5 méteres antenna kábelen mekkora lehet a jelveszteség?

Janaboy

(#358) Stanlee válasza Janaboy (#357) üzenetére

Stanlee
senior tag

Fugg a kabel minosegetol, a hasznalt csatlakozoktol is.

Az egyik antennat probaltam a gyari 2 m-es kabellel, plusz 2 atalakito csatlakozo volt rateve es mar nem latta a hotspotokat, amiket egy kis vesztesegu, 50 cm-es kabellel rakotve latott.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#359) supercow válasza Janaboy (#357) üzenetére

supercow
őstag

Ennek a készre szerelt kábelnek a leírásában van egy táblázat, abból lehet visszafelé matekozni. Szerintem az adatok csak a koaxkábelre vonatkoznak, a csatlakozókra nem.

(#360) Janaboy válasza supercow (#359) üzenetére

Janaboy
veterán

Tehát ez arra vonatkozik, hogy (800 MHz-es [dB/100m] 21,7) hogy 100 méteren 21,7dbi veszít?
Ami mondjuk 5 méteren 1 dbi?

@Stanlee: és melyik a jó kábelminőség?

Janaboy

(#361) supercow válasza Janaboy (#360) üzenetére

supercow
őstag

Igen, szerintem is kb annyi, mondjuk számolj 1.2 dBi-vel a kábelen és még csatlakozónként max 0.5 dBi.
Összehasonlításnak az én vékonyka kínai 5m kábelem 3D-FB típusú amiről még sose hallottam :DDD és kb 31 dBi/100m 868MHz-en. Majd meglátjuk mire jutok vele, rendelek másikat ha kell.

(#362) Stanlee válasza Janaboy (#360) üzenetére

Stanlee
senior tag

LMR400 vagy LMR200. Nagyon rovid kb. 1 m-ig meg lehet RG316.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#363) nlaci0725

nlaci0725
csendes tag

Sziasztok,
Valakinek van esetleg tapasztalata, a Sensecap M1 géppel?

Illetve antennák terén, ahogy nézegettem számomra a 8dbi lenne a legmegfelelőbb(Agglomeráció, családi ház hegytetőn.), kábelek terén milyet érdemes? Valakinek ezekkel kapcsolatban van tapasztalata, hogy Magyarországon belülről honnan lenne érdemes rendelni ezeket?

Köszi előre is. :R

(#364) robita

robita
csendes tag

Esetleg meg tudja valaki mondani, hogy az [RG-213U] kábel használható helium minerhez ?
Csak azért kérdezem mert van itthon pár méter elfekvőben.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#365) Stanlee válasza nlaci0725 (#363) üzenetére

Stanlee
senior tag

A kornyeket nem ismerve eleg nehez barmit is mondani, de altalaban erdemes megnezni, hogy milyen az antenna sugarzasi mintazata, nehogy ellojjel vele a tobbi miner felett.

En inkabb hasznalnek egy 5 dbi koruli antennat.

(#366) jirason

jirason
újonc

Controlinotol kaptatok visszaigazolo emailt hogy a fizetes megerkezett? Sepas fizetes!

(#367) Janaboy válasza jirason (#366) üzenetére

Janaboy
veterán

Nem még.

Janaboy

(#368) UberMutant válasza jirason (#366) üzenetére

UberMutant
senior tag

nem, de on hold ból átváltott processingre.

(#369) Stanlee

Stanlee
senior tag

En most a controllinobol kimaradok es jegelem a helium projektet egy idore. Megvarom a november/decembert, hogy az uj HIP-ek hogyan fogjak befolyasolni az egesz projektet globalisan, ill. az 5G-s cuccok is megjelennek USA-ban, nem tudom, hogy azok is mit fognak okozni a halozattal, HNT disztribucioval.

Lassan mindent eladok, keseru szajizzel zarom le az egesz helium network-os dolgot, figyelem a data only hotspotok helyzetet.

Az a konkluziom, hogy ez a projekt nagyon hely fuggo, ha nincs megfelelo lokacio, barmennyi energiat beletehet az ember, a minimalis jutalom miatt nem eri meg vele foglalkozni.

Remelem mas tobb sikerrel jar.

(#370) jirason válasza UberMutant (#368) üzenetére

jirason
újonc

szuper. köszi az infot :)

(#371) kriszitan

kriszitan
csendes tag

Sziasztok! Nemrég kaptam meg a bocatem, a kérdés az lenne hogy a transmit scale-t ti mivel növelitek? Van esetleg valami magyar discord/telegram/facebook vagy bármilyen tömörülés a magyar heliumosoknak? Az elég fsza lenne! Köszi előre is a válaszokat!

(#372) Stanlee válasza kriszitan (#371) üzenetére

Stanlee
senior tag

Magadtol eleg nehezen fogod novelni, max ha elviszed mashova a minert. HIP17 a varazslat, ami szerintem normal halandoi szinten nem ertheto modon meghatarozza a transmit scale-t.

HIP 17 — Why Are You Getting Scaled?

How to improve your Helium miner's transmit scale | Everything about HIP17 hex and reward scales

A hivatalos Helium-Discordon van magyar reszleg is: https://discord.com/invite/helium

(#373) Kobe válasza Stanlee (#372) üzenetére

Kobe
veterán

A HIP17 teljesen korrektul es full kozerthetoen leirja a szabalyokat
Helium.placen pedig van a filterben egy valaszto, amivel a terkepen megmutatja hogy az adott helyen mekkora az eszkozsuruseg minden a helyhez tartozo hex szintjen

Erdemes hasznalni mert alapesetben a hexek hatareleinel levo kis 3szog alaku teruletek torzitjak a sajat szamitasod, viszont ez a filter meg normalisan mutatja

Arra gondolok hogy db hex nem ad ki tokeletes hex alakzatot, lesznek kilogo elek. Ha kisebb felbontasban pont ezekben a kilogo elekben vagy, mehet a fejvakaras de a place jol mutatja voltakepp melyik nagyobb felbontasu hexhez is tartozik az eszkoz ha ilyen helyen van

(#374) bandigno válasza supercow (#310) üzenetére

bandigno
senior tag

hogy áll a szállítás? szabad tudni, hogy hol adták fel? :)

akinek mostanság érkezett bobcat: volt "gond" a posta féle vámkezelésnél? számlát kellett benyújtani a megfizetett adó miatt? (ne kelljen 2x áfázni, stb)

[ Szerkesztve ]

(#375) supercow válasza bandigno (#374) üzenetére

supercow
őstag

Hétvégén megjött a követéshez at infó, azóta Hong Kongban van állítólag.

(#376) stapi1

stapi1
csendes tag

Érdekelne, hogy az antennák decibel növekedéséből adódó megváltozott irányszögek, jel alakja, abban az esetben is fent maradnak, ha én pl. kábelhosszban elvesztegetnék néhány dbi-t? vagy ebben az esetben az alak is visszamódosul?

(#377) Kobe válasza stapi1 (#376) üzenetére

Kobe
veterán

(#378) supercow válasza supercow (#375) üzenetére

supercow
őstag

Frissítés: kaptam sms-t hogy kedden ér ide ha nem akad el vámon. Így kb 11-12 nap.

(#379) jirason válasza UberMutant (#368) üzenetére

jirason
újonc

azóta valami változás?
mert nekem még mindig processing.

(#380) Janaboy válasza jirason (#379) üzenetére

Janaboy
veterán

mit szeretnél látni? :)

Janaboy

(#381) bandigno válasza Janaboy (#380) üzenetére

bandigno
senior tag

"shipped" ;]

(#382) jirason válasza Janaboy (#380) üzenetére

jirason
újonc

hat hogy megérkezett hozzájuk a pénz és minden rendben

(#383) Janaboy válasza jirason (#382) üzenetére

Janaboy
veterán

szerintem amíg nem törölt, addig csak nem lehet baj :D

Janaboy

(#384) supercow válasza bandigno (#374) üzenetére

supercow
őstag

Ha nem rendelkezel máshogy a DHL csinálja a vámkezelést, külön értesítenek majd a vám és ÁFA összegéről. A Bobcat által kiállított számlán nekem 160 USD az érték, az áru leírása “Router”. Majd beszámolok a további eseményekről. Azt tudom hogy a dupla vámot a Bobcat visszafizeti, van egy űrlapjuk erre és havonta egyszer dolgozzák fel az összegyűlt igényeket.

(#385) bandigno válasza supercow (#384) üzenetére

bandigno
senior tag

köszi az info-t! :) itt kellene vhogy bevinni az rendszerbe azt, hogy rendeléskor már meg lett fizetve a tax! (júli 1 után rendeltünk)

(#386) supercow válasza bandigno (#385) üzenetére

supercow
őstag

Azt sajnos nem tudom.
Közben kaptam SMS-t megint DHL-től hogy fizetnem kell. Volt benne link, teljesen kulturált folyamat. Azonnal online kifizettem a 20,548.72 Ft (igen, 72 fillér :DDD) valamit (gondolom ÁFA + DHL vámkezelési díjai?)
Letöltöttem minden dokumentumok ha később szükség lesz rá. Számla, szállítólevél, ilyesmik. Remélem kedden tényleg megjön, nagyon hosszú volt a várakozás.
Tegnap megjött az Aliexpresstől rendelt villámvédő is.

(#387) supercow válasza bandigno (#385) üzenetére

supercow
őstag

Csak az ÁFÁ-t kellett fizetnem ahogy írtam és a cégnek valamit, itt a DHL számlája.
vám=0, ÁFA + kezelés.
[kép]

(#388) Janaboy válasza supercow (#387) üzenetére

Janaboy
veterán

7700 Ft a kezelési díj? Eh..

Janaboy

(#389) UberMutant válasza Janaboy (#388) üzenetére

UberMutant
senior tag

kompenzálta a minimális áfa

(#390) supercow válasza Janaboy (#388) üzenetére

supercow
őstag

A DHL jobban teljesít. Ez van. Ez az ára annak, hogy nem nekem kell csinálni a vámkezelési eljárást. Egyszer volt szerencsém hozzá, heteken át húzódott mert nem tudtam mit-hova-mikor.

(#391) stapi1 válasza supercow (#386) üzenetére

stapi1
csendes tag

Tudnál egy linket tenni a villámvédőről?

(#392) supercow válasza stapi1 (#391) üzenetére

supercow
őstag

Ezt rendeltem és egy hasonlót csak más csatlakozóval.

(#393) supercow válasza stapi1 (#391) üzenetére

supercow
őstag

Egyébként a közvetlen villámcsapásnál semmi nem véd meg. Ebben elvileg elpukkan egy cserélhető betét és (szintén elvileg) nem engedi a villám energiáját a koax kábelen az eszközödhöz, de szerintem így ebben a formában esélytelen. Inkább a szél által generált és viharok közben keletkező légköri statikus elektromosságot segít elvezetni, mert az is megsüti a hotspotot ha úgy sikerül a koaxban futnia. Nem tudom, mert nem vagyok képzett villanyász, csak igyekszem okosodni és biztonságosan felszerelni az antennámat :K

(#394) bandigno válasza supercow (#387) üzenetére

bandigno
senior tag

köszönöm! :) (mi az áfát rendeléskor megfizettük, ezért vagyok kíváncsi a dolgokra)

(#395) stapi1 válasza supercow (#393) üzenetére

stapi1
csendes tag

Csak laikusként kérdezem, ez a villámvédő patron vesz el decibelt? :D

(#396) supercow válasza stapi1 (#395) üzenetére

supercow
őstag

Igen valamennyit biztosan.

(#397) stapi1

stapi1
csendes tag

Bár még új vagyok a helium és egyéb hálózati dolgok terén, de már sok dologban megvilágosodtam (pl. a Pos létezése is új volt számomra :D ). Arra viszont még mindig nem jöttem rá és nagyon foglalkoztatja a szárnyaló fantáziám, hogy amikor olyan képeket látok, hogy a nagy semmi közepén vagy egy hegység tetején kiraknak egy helium hotspotot az honnan kap netet? Vagy jól eldugva kitekernek odáig párszáz méter utp-t? :D Az áram részét még értem, hogy napelemről megoldják. Nemrég kérdeztem itt a fórumon a mobil netet és a kommentekből az jött le, hogy az nem jó megoldás. Aki esetleg tud egy jó megoldást az felvilágosítaná a homályos tudásomat ebben a témában.

(#398) Kobe válasza stapi1 (#397) üzenetére

Kobe
veterán

Miert nem jo megoldas a mobilnet?
Siman mukodik
A kimondottan kulterre tervezett eszkozokben meg szokott lenni sim kartya foglalat pont emiatt
A hazilag kulterre pimpelt belteri egysegekben meg szinten mukodik, altalaban vizzaro dobozban melleraknak egy usbs donglet vagy hasonlo cuccot es ad neki tapot usbrol pl, a hotspot meg PoE ha megoldhato, de van napkollektoros, akksitelepes megoldas is

Es a legkezenfekvobbet meg kihagytad: ha valaki Bivaly**sznad es Hatsorettenet mogott 4 km-rel rakta ki a pusztaba, akkor eselyesen spoofingol, mashova rakta a cuccot a terkepen mint ahol van

(#399) Major Lion válasza Kobe (#398) üzenetére

Major Lion
senior tag

szerintem arra gondolt hogy a mobilnet csomagok nem éppen arra vannak kitalálva hogy 30-80Gb adatot forgalmazz vele egy hónapban.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#400) Kobe válasza Major Lion (#399) üzenetére

Kobe
veterán

A "nem jo megoldas"!= draga / kevesbe rentabilis megoldas kifejezessel.
A korlatlan mobilnet meg regen volt kuriozum, perpill a dragabb szolgaltatoknal is van 7-8ezerert all in csomag
De vannak olyan flottak is orrverzrsig amiben 3-4e/ho ert kapsz korlstlan hivas + korlatlan mobilnetet, es azok is lakossagaranyosan kb tobb100ezer felhasznalonak siman elerheto

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.