Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Stanlee válasza Rick3D (#500) üzenetére


Stanlee
őstag

5G az csak az USA-ban lesz, EU-ban nem lesz ra lehetoseg a szabalyozasi hatter miatt - majd talan egyszer.

Az 5G amugy is lotto, ahogy neztem a Freedomfi arai 500-rol felmentek 1000 USD/db-ra, ami cska a hotspot, + hozzajon meg a 5G-s radio modul, ami kiviteltol fuggoen biztos lesz 2-3000 USD. Eddig egyetlen MVNO-val van szerzodesuk es 0,5 USD/GByte lesz a dijazas az adatforgalomra. Mondjuk egy belteri egyseggel max forgalmasabb helyeken lesz ebbol penz (pl. vasutallomas, bevasarlokozpont).

Mivel tobben osszealltok, rajtatok mulik, mennyire lesz jo a rendszeretek. Amugy meg nincs semmi altalanos keplet, amivel ki lehet szamolni, hogy az adott hotspot mennyire lesz jo, mennyire fog sokat banyaszni.

Az egyik hotspotomat aki megvette, egy olyan varosba telepitette azt, ahol elotte valaki kialakitott egy nagyon szep hex-et, az osszes hotspot jol mukodott, igy o csak fogta magat aztan beleult a joba. Instant money printing.

Van meg egy hotspot, ami szintugy az enyem volt es neha meg ranezek, azt aki megvette tolem (talan 1500 euroert), eddig 2 honap alatt osszegyujtott 150 euro erteku HNT-t, amibol kb. 10 az, amit en adtam meg neki. A varosban ahol el, az osszes hotspotot latja, de mivel a tobbseg relayed, igy neki hiaba van egy jo setupja, ha a tobbi hotspot tulaj meg xarik bele az egeszbe.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#502) supercow válasza Stanlee (#499) üzenetére


supercow
őstag

Egyetértek, ez persze egy kiugró eset volt nálam és valóban nem combos az adatforgalom, de nem is abszolút nulla. ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#503) supercow válasza bandigno (#498) üzenetére


supercow
őstag

Az itteni hotspoton van egy aliexpress-en vásárolt 8dBi antenna, 5m kábel, 1 villámvédő, ezért a PoCv11-re készülve 6 dBi-re frissítettem az appban, beleszámolva a veszteségeket.

Mondtam is hogy töltök fel képeket a gettósított árbócomról :DDD




In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#504) Stanlee válasza supercow (#503) üzenetére


Stanlee
őstag

Jol mukodik amugy az az alis antenna? En nem vennek alirol antennat, vagy ha igen, akkor valami antenna szakival megmeretnem, hogy ez egyaltalan a 868MHz-en sugaroz-e. Nem Heliumos, de LoRaWAN-os forumokat olvasgatvanem egyik masik alis antennarol derult ki,hogy a reklamozott 868 MHz-hez kepest sehol se volt...

Tetszik ez a ghetto setup, az az arboc nagyon kornyezetkimelonek latszik :))

Az en egyik hasznalaton kivul levo antennamat mar benotte baratnom futo novenyzete az erkelyen. Mar nem is lehet latni, hogy ott egy antenna van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#505) supercow válasza Stanlee (#504) üzenetére


supercow
őstag

Szépen megy, van witness meg beacon ahogy kell. Van 29-32kmes witness is (Gödöllő, Dél-Buda).

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#506) Stanlee válasza supercow (#505) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo, hogy mukodik rendesen. Azt a foldelest hogy kotitted be az antennan? Azt a sarga sarut vagy minek hivjak.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#507) supercow válasza Stanlee (#506) üzenetére


supercow
őstag

Sajnos még nincs bekötve mert nem volt időm. Már leütöttem egy földelőszondát a ház mellé, és ahhoz lesz kötve a saru egy réz kábellel amit le kell vezetnem a falon kulturált módon. A villámot gondolom nem vezeti el de a statikus töltést igen.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#508) nlaci0725 válasza supercow (#503) üzenetére


nlaci0725
csendes tag

Ha nem titok, milyen kábelt használsz mellé? :)

(#509) supercow válasza nlaci0725 (#508) üzenetére


supercow
őstag

Ugyanott rendeltem ahol az antennát, valami 5mm vastag 3d-fb jelölés van rajta. Guglizásaim szerint egy fokkal jobb mint az RG58 de nem LMR kategória

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#510) Dizi


Dizi
csendes tag

Sziasztok!
Rakott fel vki 10 emeletes tetejére?
Mik a költségei?

(#511) supercow válasza Dizi (#510) üzenetére


supercow
őstag

Kétlem hogy felengednek, szerintem első körben kell engedély az épület üzemeltetőtől, oda nem mehet fel akárki. Bár lehet tévedek.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#512) Dizi válasza supercow (#511) üzenetére


Dizi
csendes tag

Egy csomó tetején van antenna.

Ezért gondoltam...

(#513) be1a


be1a
csendes újonc

Sziasztok,

szerintetek újként még megéri beszállni? Néhány nap olvasgatás után, ahogy most látom.

Előnyök:
- 6. emeletre tudnám rakni, az erkély sarkáról 270° szögben sok sok km-re el lehet látni, maradék 90°ban néhány lakás/sok fal (tetőre nem lehet), de gondolom kültérre kell rakni az antennát
- A környéken (Bp kőbánya) van több ember is aki hasonló paraméterekkel (20-30m magasan) havonta 10-20-30 HNT-t bányásznak (gondolom nekik is kültéri az antennájuk)
- Kívül esnék a 300m-es range-en, feltehetőleg a környékbeli "állat" bányászokat mind látnám
- Amerre ők csatlakoznak sok hotspothoz arrafele én is ellátok az erkélyről (szemmel :) )

Hátrányok:
- Lényegében csak 2-3x-ra árazott már meglévő miner-t lehet venni úgy hogy ne jövő ilyenkorra érjen ide
- A háztól kb 150 méterre van egy magasfeszültségű távvezeték - gondolom nem segti a rádióhullámokat
- Az utóbbi hónapban +50 000 új hotspottal lett több (így 250 000), a kibányászható HNT mennyisége meg ahogy tudom fix és még feleződik is 2évente (bár ezt az árfolyam várható emelkedése tudja ellensúlyozni) - tehát várhatóan csökkenni fog a jelentleg 'értelmezhető' módon bányászható hozam
- Nem annyira lehet tudni hogy én is tudok-e majd 10-20 HNT-t bányászni havonta vagy csak <1-et (mint ahogy az sok kollegával így van a térképen)

Szerintetek megéri?

(Portforwardinggal, crypto walletekkel, alapvető telco/RF hullámok ismeretekkel nincs gond)

(#514) supercow válasza be1a (#513) üzenetére


supercow
őstag

Neked kell ezt eldönteni, mert csak te látod a körülményeket. Ha tényleg jó helyen vagy és megfelelő antennával szereled, akkor még mindig megvan az 1-2 hónap alatti megtérülés, ha az eredeti (nem lehúzós) árat nézem, tehát most kapnád meg a májusban rendelt pl Bobcatet. Ha hardveraprón veszel minert mondjuk 600k-ért, akkor nem biztos hogy érdemes, mert nem stabil a napi/heti/havi átlag jutalom. Inkább vegyél annyi pénzért Bitcoint vagy HNT-t.

Pl amikor én szeptemberben felszereltem a hotspotomat alig voltak a környéken és Vácon nem volt egyetlen hotspot sem, most már "tele" van a Dunakanyar.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#515) dontibee


dontibee
tag

Sziasztok!

Valaki tud segíteni abban, hogy milyen antenna (és kábel lenne ajánlott) a BobCat Miner 300-akhoz? Az alap 4 dBi-es antennával használjuk most. 8 ilyen eszközt vettünk 4 db Békéscsabára, 4 pedig 18-22 km-re innen. Az egész egy viszonylag sík területen (Békés megyében). Az eredeti terv szerint a 8 eszközt úgy szeretnénk összehozni, hogy lássák egymást. Ehhez keresnék antennát és hozzá kábelt. Esetleg van valakinek ötlete, hogy hány dBi-es antenna kellene ehhez? És hozzá milyen kábel?
Jelenleg az összes antenna épületen belül, a lehetőségekhez mérten minél magasabban van. Ezt szeretnénk valami olyan kültéri antennára cserélni, ami átláthatja ezt a távolságot. Amit tudok, hogy 868 MHz-en kommunikálni képes antennát kell keresnem. És gondolom 6-8-10 dBi-es ami már távolabb, igaz kisebb szögben sugároz. Lehetőleg olyat szeretnék ami vagy Magyarországon, vagy európai raktárból rendelhető. És, hogy milyen kábel az ajánlott? Ahogy a Kryptoda videójában láttam az EF240-es és az LMR400-as, ami mondjuk ajánlott. De itt se tudom, hogy ezek csatlakozóval szerelt kábelek, vagy sem. Ha nem, akkor milyen csatlakozó kell hozzá? A szereléshez kell-e valami speciális fogó például?
Tud valaki segíteni, tapasztalatokat megosztani esetleg?

Előre is köszönöm ha valaki útba tud igazítani!

(#516) airpocok


airpocok
friss újonc

üdv!

Szintén egy kis segítséget kérnék. Csak hallottam erről a dologról, olvasgattam is. A műszaki része kb rendben van. Építek egy hálózatot, mondjuk lefedek egy még teljesen lefedetlen települést 5-10 eszközzel úgy, hogy ne legyenek egymáshoz túl közel. Jól értelmezem, hogy hwaprót nézve 10 eszköz az durván 3 millióba lesz nekem? Mennyi bevételt tud ez így hozni? (nyilván becsült)

(#517) supercow válasza airpocok (#516) üzenetére


supercow
őstag

Keress az explorerben egy hasonló helyet ahol kb ugyanannyi hotspot van hasonló távolságra, és nézegesd a jutalmaikat.

Szerintem most már relatív "keveset" kapnál, de jó elrendezéssel ideálisan 1-2 éven belül megtérülhet, de ez folyamatosan tolódik kifelé ahogy csatlakoznak az új hotspotok.

Számításaidnál mindenképp vedd figyelembe, hogy a havi fix mennyiségű HNT (egy része) "bányász" jutalmak formájában eloszlik a hotspotok között. Minél több a hotspot, annál kevesebb jut (átlagosan) mindenkinek. Vagyis ha most összejön 1 HNT/nap (hasraütöttem) a jövő héten csak 0.95, stb.

Azt se felejtsd el, hogy mások is lesznek a városodban, akár a hexen belül. Amikor én az elsőt felszereltem szeptember közepén még nem volt senki Vácon belül, most le van fedve a város. Napról napra változik a helyzet.

Az aranyláznak vége, a havi sok ezer dolláros jutalmak elmúltak.

Hosszú távon valamennyit fog emelkedni a HNT/USD árfolyam, ami kicsit korrigálja a csökkenő jutalmat, de nem ebből mész nyugdíjba, én szvsz már nem tennék bele annyi pénzt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#518) airpocok válasza supercow (#517) üzenetére


airpocok
friss újonc

Találomra ránéztem Zsámbékra. Ott 3 hexagonban 4 eszköz van. 15,42 12.61 és 9,75 HNT-vel ez így most ~38HNT. Ha jól értelmeztem akkor 1 HNT most 20$ akkor ez a 3 eszköz havi ~230.000Ft-ot hozott?
Én olyan területre mennék, ahol (most még) a közelben sincs semmi a térkép alapján (vidék). De szkeptikus vagyok, hogy mondjuk beleteszek 1 milliót és ez termelni fog nekem ennyit.

(#519) supercow válasza dontibee (#515) üzenetére


supercow
őstag

Arra a 18-22km távolságra szerintem 5.8 vagy 8dbi antenna kéne.
Szereléshez nem kell fogó, kézzel elég meghúzni akkor legalább nem tudod beleszakítani a menetet.
Csatlakozóval szerelt kábelt pl itt tudsz rendelni. Meg kell nézni az antennát amit rendelsz és hozzá a megfelelő N csatlakozó (male-female), a másik vége RP-SMA ami a legtöbb hotspotba megy.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#520) bandigno


bandigno
senior tag

Controllino rendeléseket postázták már annak, akik benne voltak a pre-orderben? Elméletileg október 20 volt a dátum :)

[ Szerkesztve ]

(#521) Janaboy válasza bandigno (#520) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem és semmi infó :(

Most néztem meg a weboldalt:
OUT OF STOCK – Batch 1: 28th October 2021 (all 3000 Hotspots from Batch 1 will be shipped out during roughly 2 weeks)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#522) dontibee válasza supercow (#519) üzenetére


dontibee
tag

Köszönöm a választ!
És honnan érdemes esetleg antennát rendelni, ami megbízható, és európai raktárból származó?

(#523) dontibee


dontibee
tag

Arról ki mit tud, hogy a Proof of Coverage 11-es verziója a miner teljesítményét vissza veszi? Amit az alapján állapítja meg, hogy mi van az appban megadva antennának és nyereségének.

4dB vs 8dB: ha csak 4et írok az appban, akkor nem veszi vissza a teljesítményt.Viszont emiatt lehet, hogy lesznek invalid wittnesseid, ami után nem kapok jutalmat. Merthogy nagyobb teljesítményt sugároz ki az antenna, és lehet, hogy a másik gépek nagyobb teljesítményt vesznek majd, mint amit az adatok és a szabadtéri csillapítás alapján számol a rendszer - így ez kapásból invalid, és nem lesz reward utána. Főleg, ha mindegyik minereden nagyobb antenna van: már 4-4dB, vagyis 8dB különbség lesz az elmélet és a gyakorlat között - persze az elméletet a szabadtéri csillapítást tudják figyelembe venni az adott távolságon, ergo, ha beltérben van az antenna, akkor valószínű, hogy több dB elveszik emiatt, mint az a 4dB különbség.
Az adatok (nyereség, lokáció) és a szabadtéri csillapítás figyelembe vételével próbálja meg a rendszer validálni, hogy a hotspotok valóban ott vannak-e, ahova a userek jelölték őket, és akkora nyereségű antennával, mint amit megadtak.

Ezek nem az én gondolataim, de érdekelne, hogy erről tud-e valaki valamit esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#524) supercow válasza dontibee (#522) üzenetére


supercow
őstag

pl itt 76e Ft-ért a 8dBi ;] Egyébként passz, nem veszek napi szinten antennát. Egyszer rendeltem, időzítettem a Bobcat rendelésemmel. Kb tudtam mikor lesz a hotspot, nyáron megrendeltem kettőt az aliexpress-től és kész. Az egyik még érintetlen, gondolkozom hogy eladom mert nekem végül nem kellett (Budapesten minek a 8dBi-t felszerelni, oda elég a gyári). :D
Ha bármit rendelsz, mindenképp 868 MHz legyen! A 915 az amerikai szabvány, itt EU-ban nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#525) supercow


supercow
őstag

Fél-off: munkából kifolyólag hozzájutottam egy Helium developer kit-hez, van valakinek érdekes IoT ötlete, amit ki lehetne próbálni?
Persze azon kívül amit meg kell csinálnom :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#526) supercow


supercow
őstag

(közérdekű közlemény :DDD ) Ha valaki LoRa/Helium antennát keres a reddit és az összes fórumon a "nagyon ajánlott" a Rak 5.8 dBi EU variánsa, illetve EU/UK területen a McGill Microwave finomhangolt "tuned" antennái.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#527) supercow


supercow
őstag

A mai napon a 2 hotspotom összesen 0.67 HNT-t termelt, az 5000 Ft. Most már ideje kiválasztani a Lambo színét. :))

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#528) kzkz válasza supercow (#527) üzenetére


kzkz
őstag

Én 04.12-én rendeltem a distrelectol, és még sehol semmi 😕. Nem tudják ők se, hogy mikor kapják meg.

(#529) supercow válasza kzkz (#528) üzenetére


supercow
őstag

Lassan oda jutsz, hogy nem éri meg kitenni az ablakba ha megkapod, mert nem térül meg csak ha nagyon jó helyen vagy és extra pénzt fektetsz antennába, kábelbe stb.

Én május 7-én rendeltem Bobcatet, az ígért 12-20 héten belül szállítottak ha jól rémlik a 19. héten szeptember közepén. Akkoriban ugrott meg a megrendelésszám, a heti batch infó szerint most még mindig a májusi - 18-23 között leadott - rendeléseket szállítják, és ugye másfél hónap telt el azóta. Minden gyártónál vannak gondok, a Nebrát is szidja mindenki.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#530) Danex válasza kzkz (#528) üzenetére


Danex
addikt

Én ETH-t váltva vettem a minert, azóta már 2X az ETH így én már nagyon "morci" vagyok a nebrára, mert a junius g*cire nem itt van :((( . Most meg megint lapítanak a fűben semmi update... amint megjön szerintem én dobom is fel a piacra. Refunddal járnék már szerintem a legrosszabbul. :(

(#531) pachito válasza Danex (#530) üzenetére


pachito
őstag

Dettó, sajnos ez a hajó elment :( Ráadásul a városomban már be van építve a környék ahova terveztem a készülékeket..örülök ha beszerzési áron el tudom majd őket adni.

(#532) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!
Technológiailag érdekel a dolog, utánaolvastam, mielőtt bármilyen Heliumos hálózatba köthető eszközt (gateway-t) vennék.
A Reddit releváns fórumában több helyen olvastam, hogy egyes forgalmazók a megrendelt eszközök kiszállítása helyett maguknak állították üzembe az eszközöket, így a kezdetekkor ők aratják le a nagyobb bevételeket. Valószínűleg az itteni fórumozók is ezért kapják ennyire elkésve a rendeléseiket.
Amit még furcsának találok az, hogy vannak olyan gateway-ek negyed áron (készletről elérhetők, pl. Dragino), amiket be lehet ugyan kapcsolni a hálózatba, de csak az adatforgalomért ad majd HNT-t, a hálózat-leigazolásokért (witnessing) nem.
Na most, ha itt tényleg a lényeg a hálózati adatforgalom biztosítása (pl. szenzoroknak), akkor itt miért kisebb a lehetséges haszon? Miért van jóval túlfizetve az, aki csak nyugtázza a hálózat létét? És miért 4x az ára azon gateway-eknek, amikre ezt engedélyezik?
Csak nem azért, hogy a bejövő pénzből fizessék a korábbiaknak a HNT-t a hálózat-igazolásokért (witnessing)? Nekem Ponzi-sémának (piramisjáték) tűnik így elsőre.
Valós adatforgalom van egyáltalán? Vannak eszközök nagy tömegben, amik rendeltetés szerűen használják is ezt a hálózatot? Én erre vonatkozóan nem nagyon találtam információt.

(#533) UberMutant válasza losslessonly (#532) üzenetére


UberMutant
őstag

bingó

(#534) supercow válasza losslessonly (#532) üzenetére


supercow
őstag

Csak nem azért, hogy a bejövő pénzből fizessék a korábbiaknak a HNT-t a hálózat-igazolásokért (witnessing)? Nekem Ponzi-sémának (piramisjáték) tűnik így elsőre.
Hogy érted a "bejövő pénzt"? Ha a hotspot eladásokra gondolsz, akkor félreértettél valamit. A witness/beacon jutalmakat maga a Helium hálózat a havi HNT keretből "fizeti", semmi köze a hardvergyártól eladásaihoz.

Ha részletesebben érdekel, olvass bele a HIP-ekbe és a hivatalos dokumentációba ami pontosan leírja az elosztási mechanizmust és azt is hogy honnan jön az a HNT/pénz, beleértve a felezést stb.

A Transmit Scale működése pl a HIP17-ben van részletezve.
Illetve HIP15 is releváns.

Egyébként nincs "túlfizetve" a witness, fokozatosan csökken a jutalom és áll át a hálózat az adatátvitelért adott jutalomra, de a lefedettséget is kell motiválni valahogy, különben nem lenne sehol hotspot. Azt nem lehet tudni hogy mi lesz a folyamat vége, biztos hogy sokan abbahagyják és eladják a hotspotokat amikor úgy érzik hogy nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#535) losslessonly válasza supercow (#534) üzenetére


losslessonly
csendes tag

Rendben, ha nincs kapcsolat a készülék árak és a kifizetések között, akkor a Dragino pl. miért negyed annyiba kerül, mint az ugy nevezett "approved" státuszú gateway-ek? Hiszen ugyan úgy becsatolható a hálózatba, tud adatot továbbítani (amiről ez az egész szólna), csak a witness-ért nem kap HNT-t az üzemeltetője.
Az approved státuszú gateway-ek eladásából bejövő pénzből szerinted nem kap részesedést a Helium hálózat alapítója/cég?
Sehogy sem értem, miért kerül 4x annyiba az egyik gateway, mint a másik, ha mindkettő hardverileg képes lenne a feladatokra, csak az egyiknél nem engedélyezik a teljes kifizetést a részvételért. Ha a gyors hálózat építés lenne a cél, akkor szerintem nem lenne ilyen megkülönböztetés.

(#536) supercow válasza losslessonly (#535) üzenetére


supercow
őstag

"Az approved státuszú gateway-ek eladásából bejövő pénzből szerinted nem kap részesedést a Helium hálózat alapítója/cég?"
Szerintem nem. Csak a havi 2,500,000 HNT egy részét kapják meg, szerintem az is elég.

Van néhány hardver változat, mind becsatolható a hálózatba:
"approved hotspot": ez ami drága és részt vesz a witness-lefedettség rendszerben, megvan rajta a teljes blokklánc másolata. Kap jutalmat a PoC-ért, adatért.
"light hotspot": ugyanaz mint a full, csak nincs meg a blokklánc, ezeket tudtommal még nem lehet kapni
"data-only hotspot": nem kap PoC jutalmat, csak adatátvitelért, olcsó (pl a Dragino amit említettél)

Részben azért drágább az approved hotspot, mert kell bele jóval több tárhely (Flash, SSD stb) a blokklánchoz.

A hivatalos leírás szerint:
Approved Hotspot (HIP-19 approved, earns HNT for PoC and Data Transfer, follows Blockchain)
Light Hotspot (HIP-19 approved, earns HNT for PoC and Data Transfer)
Data Only Hotspot (DIY LoRaWAN Gateway, earns HNT for Data Transfer)

Te is tudsz csinálni egy Raspberry Pi-ból és néhány alkatrészből LoRaWan gateway-t, de az nem fog tudni a Helium hálózathoz csatlakozni, mert "nem enged be". Kell hozzá egy kripto kulcs, ami igazolja hogy hivatalos gyártótól származik a hotspotod. A normál LoRa-hoz nem kell ilyen kulcs.

Azóta a gyártóknak át kell menni egy hosszas engedélyezési folyamaton (HIP19) hogy kapjanak egy kulcsot, amivel a hotspotokat regisztrálják a hálózatra.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#537) kzkz válasza kzkz (#528) üzenetére


kzkz
őstag

Végül visszakértem a Distrelectől az árát, ami ma meg is érkezett.
Illetve megpróbálom újra az Emrit féle ingyenes hotspotot beüzemelni a legújabb firmwarerel, hátha most sikerül neki a blockchain sync, ami pár hónapja még nem ment...

(#538) pachito válasza kzkz (#537) üzenetére


pachito
őstag

Én a Calchipnek jeleztem a refundolási szándékom..áprilisi rendelést majd jövőre teljesítenék..hát hogyne.

(#539) Danex válasza kzkz (#537) üzenetére


Danex
addikt

Mennyi idő volt a refund?

(#540) Krix válasza pachito (#538) üzenetére


Krix
őstag

Nekem október elején jött meg hotspot Calchip-től, szintén áprilisi vétel.

If it is not broken then don't fix it!

(#541) kzkz válasza Danex (#539) üzenetére


kzkz
őstag

Három munkanap.

(#542) indigo


indigo
aktív tag

Én április végén rendeltem, de Q2 2022-t ír a CalChip. Gondolkozom én is a refund-on.

(#543) sparks


sparks
senior tag

Nekem tegnap hozta a DHL a az augszutus 21-én rendelt Pisces minert. Eredetileg Kínából jött, valamit tököltek a szállítással, így végül Rotterdamból küldték vám és áfamentes szállítással. 581 USD volt így mindenestől. Nekem kb. 1 óra alatt syncelt, egyelőre csak a padlástérben van ideiglenes helyen, majd kirakom a tetőre hamarosan.

(#544) supercow


supercow
őstag

Szépet emelkedett ma az árfolyam. :K

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#545) szapyka86


szapyka86
újonc

Sziasztok,

csomó olyan hírdetéssel találkozok ami ilyen whatsupp-os beszélgetős pl szerszampiac.hu oldalon de amcsi számmal. Mi a véleményetek erről, mennyire fake?

(#546) Major Lion válasza supercow (#544) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ennek köszönhetően talán egyszer kitermeli az árát majd :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#547) kigyi_23 válasza szapyka86 (#545) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ne utalj előre :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#548) supercow válasza Major Lion (#546) üzenetére


supercow
őstag

Nekem többszörösen kitermelte az árát, mert lényegében 100 USD-ért vettem a 2 hotspotot. Tudom hogy ez egy különleges csillag-együttállás volt, de én jól jártam.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#549) Krix válasza Major Lion (#546) üzenetére


Krix
őstag

Nálam 4 hete fejezte be a kezdő blokchain syncet, szóval azóta van online. Ha így halad tovább akkor Január közepére megvan az ára. 3.5 hónap szerintem elég jó.

If it is not broken then don't fix it!

(#550) Major Lion válasza Krix (#549) üzenetére


Major Lion
senior tag

Van körülöttem már bőven hotspot, de néha lát egyet kettőt, most épp egyet se. Már nem értem mi történik...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.