Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) klepto válasza Winzsolt (#50) üzenetére


klepto
addikt

Üdv!
Zenét is akarsz hallgatni vele, vagy kizárólag mozihoz kell?
A 140K az össz keret az 5.0 hangfalakra és az erősítőre (ha igen, ez elég kevés szvsz)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#52) Winzsolt válasza klepto (#51) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Szia!
Igen a zene is fontos, kár ha kevés mert ennyi van :D
Most panasonic sc-ht 535-öm van de gépre nem igazán tudom rákötni csak stereoban :U
Igazából ezért szeretném lecserélni de gondoltam rászánok még 1 kicsit.
140nél többet viszont nem szeretnék :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#53) klepto válasza Winzsolt (#52) üzenetére


klepto
addikt

Hát 140K-ból új hangfalakat+hm erősítőt nem igazán lehet venni, ha fontos a minőség. Márpedig olyan hm erősítő ami zenén is jól szól, oda kell a zsé.
140 bőven betakarja az erősítőt, de a hangfalakkal együtt már nagyon kevés.
Mondjuk ha a használt is jó, akkor már könyebb a helyzet.
A wharfi mennyi lenne, és milyen erősítőt néztél ki hozzá?
Mi a fontosabb a mozi, vagy a zene? Milyen zenéket szoktál hallgati (stílus)?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#54) Winzsolt válasza klepto (#53) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Amit én néztem az 108k
A szett tartalma:
1 db. Denon AVR-1306 Házimozi Rádióerősítő
1 pár Wharfedale Diamond 8.3 Frontsugárzó
1 db. Wharfedale WH-2 Center- és Háttérsugárzó Szett
így
gondolkodék közben azon hogy nekem nincs meg 20 nm a szobám :U :)
Lehet h nagyon előre gondolkozok.
Egyébként trance és egyéb tuc-tuc. Sok filmt nézek de zenét meg egyfolytában hallgatok.
Ezzel a panasonic sc-ht 535-el is meg vagyok elégedve 600W RMS föleg most hogy betévedt a gépembe egy audigy 4....csak stereoban :(((
Szóval teljesítmény és minőségbeli értékei megfelelőek, ezért eszembejutott egy logitech z-5500 is ami 500W, dolby dekóderrel rendelkezik, bár audigy 4 is. Illetve THX-es bár ezt nemtudom h. ezt a komoly szabványt menynire valósan lehet értelmezni erre a hangfalrendszerre.
és pozitivum h. 73k az ára.
Egyre jobban sikerül magam meggyőznöm arról h. logitech de kérlek probálkozz meggyözni másrol ha ugy látod rossz uton járok, szivesen megtérek :)

(#55) klepto válasza Winzsolt (#54) üzenetére


klepto
addikt

Nézdd én nem pc-t használok forrásként, ezért erről nem is tudok mit mondani. Ha komoly zenehallgatás a cél, akkor ne a pc legyen a fő forrás, mert az lesz a rendszered gyenge pontja. A Denon nem kifejezetten tüc-tüc-re való, ha ez a cél, akkor nézz meg egy Yamaha, és Sony esrőtőt is. Ha picivel tödd a keret, akkor Harman/Kardon lenne a nyerő szerintem! A Denon elsősorban akusztikus zenén mutatja meg az erejét, a Yamaha viszont erőteljesebb mélyeket produkál, ami a tüc-tüc-ön szól jól.
A 1306-os Denon ugye a legkisebb Denon, ami 57K-ba kerül [link], a vetéjtársa a legkisebb Yamaha 51K [link] Mindenképp hallgasd meg a Yamahát is, bár ezt az új típust nem ismerem, de az eggyel nagyobb 63K-s Yamaha erősítő szeritem már egész jól szólt!
Az álltalad kinézett akciós szett abszolút alkalmatlan a tüc-tüc zenére, sem az erősítő, sem a hangfalak nem arra vannak kitalálva :(
Most sokat gondolkoztam, hogy mit ajánljak, de ennyi pénzből nagyon nehéz :((( Én felajánlanám az én cuccomat, de itt és most nem árulni akarok, hanem segíteni :B
Szóval ha tüc-tüc akkor az a szett felejtős; erősítőből Yamaha vagy H/K, hangfalból pedig még nézek neked valami olcsó de jót, csak ez nehezebb, mint hinnéd :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#56) Winzsolt válasza klepto (#55) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Értem szóval jol melléfogtam :)
Köszi a segitséget! Én nem tudok ebben nagyon sok mindent, csak számok és külsö alapján tudok válogatni :U

(#57) klepto válasza klepto (#55) üzenetére


klepto
addikt

Gondolkoztam, és picit összefoglalnám az előzőt:
A Denon/SWharfi szettet nem ajánlom tüc-tüc-höz.
Amit hallgass meg mindneképp, az a Yamaha, és a Pioneer, ami belépő szinten olcsóbb mint a Denon, de némileg többért az egyel nagyobb kategőria szerintem lényegesen jobban tetszene ezen a zenei stíluson, mint a Denon!
Hangfalból ami minőség, és erre a stílusra van kitalálva, és nem sokkal drágább mint a Wharfi, az a Cerwin-Vega!. Igaz, itt én állványos dobozokat ajánlanék előre és hátra is, de hidd el, tüc-tüc-höz jobb, mint a Wharfi. Egy hátránya van, nehezebben beszerezhető.
Számokra lefordítva:
Alap Yamaha 50.800.-Ft [link]
Alap Pioneer: 47.990.-Ft [link]
Egyel nagyobb Yamaha: 59.990.-Ft [link]
Egyel nagyobb Pioneer: 58.990.-Ft [link]
És végűl az álltalam ajánlott Cervwin-Vega! hangfal: 29.800.-Ft/db (ebből 4db kellene 2 előre. 2 hátra): [link] , és ozzá a center: 49.900.-Ft [link]
Így a komplett szett az alap Yamahával számolva: lényegesen több lenne mint a keret: 219.900.-Ft :(((
Én itt kiszáltam, de ha már kikerestem mindent, akkor nem törlöm ki, a hangfalakat vedd semmisnek, de az erősítővariánsokon gondolkozz el. Persze az egyebdobozos házimozikhoz képest az is lényegesen jobb, de nem akarom, hogy csalódj, ezért nem ajánlom :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#58) klepto válasza Winzsolt (#56) üzenetére


klepto
addikt

Menet közben megtaláltam a Harman/Kardont, ha nem akarsz mindent egyszerre megvenni, hanem hajlandó vagy picit többet áldozni a célért, és hajlandó vagy ma csak egy erősítőt és később pedig hangfalakat venni, akkor ajánlom figyelmedbe a H/K-t, ha nem, akkor felejtsdd el!
H/K-ből most van egy nagyon jó akció, a H/K AVR-330, ami egy komoly erősítő, és 190K-ról van leértékelve 120K-ra! [link] Egyébként az alap 130-as erősítő listaáron 100K.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#59) P.O.W.


P.O.W.
tag

Sziasztok!

Tud valaki véleményt mondani erről az erősítőről?

PIONEER VSX-515

A hivatalos oldalon levő leírás szerint elég sokat tud. De nem találtam róla tesztet. Ezért kérem a véleményeteket.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#60) Daveeboy válasza P.O.W. (#59) üzenetére


Daveeboy
tag

UP.

PIONEER VSX-515

Ez engem is nagyon nagyon érdekelne!
Zene hallgatás is fontos lenne vele.

A THD értéke nem tűnik valami fényesnek...
Viszont minden gyártó másképen mér!!!
Más frekvencia tartományon, teljesítményen, impedancián mérik a saját értékeiket...

Vélemények?

58000Ft-os árával természetesen hasonszőrű kategória a viszonyítási lap.

Estleg
PIONEER VSX-915?? (78000 FT)

(#61) Winzsolt válasza klepto (#58) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Sajna picit igy anyagilag fejre állnék :B
Ugy álltam hozzá,hogy ha külön veszem meg akkor ugye jobb lesz mintha egy 5.1es szettet.
szóval ennek örömére Yamaha RXV-359 (alap)
és ehez kellene szintén tuctuc-ra 1 pár front hangfal 40k-ért.
Találtam is volna, magnat motion 880-at hallottam már párszor és tetszett zenére is meg filmre is, viszont kb 1 hete nem kapni sehol :(
Szóval ujbol kérném a segitséged, de kérlek probálj a kereten belül maradni :)
Esetleg milyen gyártók hangfalai alkalmasak tuctuc-ra , ha nem mondol konkrét tipust.?

(#62) klepto válasza Winzsolt (#61) üzenetére


klepto
addikt

Ha őszintén kérdezel, én tudnék egyet, ami nekem pont azért nem tetszik, mert túl sok és tolakodó a mélyekben, de másnak pont ezért tetszik.
Ez egy saját építésű hangfal, amiből elkészítettem a front párat és a centert, de mivel nem vált be a hátteret már nem csináltam meg. Ha érdekel, építési áron átadom, ami kissé több, mint a 40K, de nem sokkal, csak 50%-al :U
Ha nem érdekel, akkor kérek pér napot és utána nézek.
Esetleg ézz meg egy Yamaha HS-555-öt, de szerintem azt is drágálni fogod. Sajn os itt a fülednek kell döntenie elsősorban. Én csak irányt mutatok.
A Yamahát már megvetted? Ha nem, akkor mindképp hallgasdd meg előtte a kinézett Denont, Yamahát, és egy Pioneert. Ezek vannak egy árban. A 300-as Yamahákról nem volt jó véleményem (igaz, én a 357-et hallottam), csak a 400-as (457) szériáról :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#63) klepto válasza Daveeboy (#60) üzenetére


klepto
addikt

Itt szintén az egyéni ízlések, és a felhasználási mód a döntő. Mennyi zene, mennyi film, és milyen stílusú zene?
Mint írtam a Yamaha keményebb tónusú és eröltetett mélytartomány, a Pioneer meglehetősen steril és gépies, Denon lágyabb csövesebb hangzás, H/K szintén kemény, feszes, pattogós, de nem gépiesen hideg, hanem egy érzelmesebb erősítő, Marantz szintén lágy meleg hangú, NAD analógosan öblös, Onkyo passz, de drága, stb.
Az ismertebb márkákról ennyit egy szóban :U
Persze ezek nincsenek kőbevésve, ezek inkább iránymutatók. Az, hogy neked melyik hangkép fekszik, az egyéni fül kérdése ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#64) Winzsolt válasza klepto (#62) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Én inkább maradnék a kereten belül.
Azért van h. sok mindent drágálok mert anyagi helyzetem nem tul rugalmas :(
pioneer vsx-515-öt sikerült megvenni, yamahát azért nem mert nem tetszett amit sokan irtak róla.
A kisebb pioneer-ról azt irták hogy nincs benne sok dinamika de 515-t már dicsérték ebböl a szempontbol is.És te is ajánlotad :))

Hangfalról már mondtam hogy magnat-ot hallottam és tetszett. Így rátaláltam a motion 880-asra,de nem találtam már sehol neten ahol még árulnák :U
aztán még a victory 800is felmerült ami 100w 8ohmon és az erösitö is ennyi, ez nem fog valamelyiköjüknek(inkább a hangfalnak) fájni :F ?


Hangszórókábel mennyire fontos? 1,5mm2 elég vagy nagyobb kerestmetszetü kellhet?

(#65) Daveeboy válasza klepto (#63) üzenetére


Daveeboy
tag

Köszi a hsz-t...
Neked aztán van tapasztalatod! :C

Pioneer: steril és gépies???
ismered estleg a MCACC-t?
Főleg zenét halgatnék vele: Rock és ''Tuc-tuc'' (Scooter,Tiesto...)
Illetve a filmek sem elhanyagolhatóak azért.

A forrás minden esetben PC digitális kimeneten.

A hangfalak házi készítésüek. Házi front, nagy, 30cm mély , rear philips 13 cm ''kisdoboz''
center ami akad.
Egyenlőre de a későbbiekben könnyen lehet hogy csinálok egy komplett settet.
Ha veszek akkor valami olcsót tudok csak megvenni.
Ezért is gondoltam hogy majd csinálok. ''somogyi rulez :)) ''

Ezek a lehetőségeim :B

Pio 515 az mcacc miatt tetszik.

(#66) Daveeboy válasza Winzsolt (#64) üzenetére


Daveeboy
tag

Én is őt néztem ki!! vsx-515

Véleményedre számítok!

Hogy tetszik?
Film? Zene?

(#67) Winzsolt válasza Daveeboy (#66) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Szivesen beszámolok amint meglesznek a hozzá mgfelelő hangfalak, az itthoniakat nem merem rákötni...:)

(#68) Oliverda


Oliverda
félisten

Nekem jelenleg egy Yamaha RX-V450 -em van. Zenére és mozira is kiválóan megfelelő! Előtte egy Videoton erősítőm volt, aztán vettem egy Onkyot. A Videotonhoz képest zenében az Onkyo elmehetett a.... Aztán vettem ezt a Yamahát, és szerintem ezért az árért egy remek választás. Persze teljesítményben nem a legjobb, de szobája válogatja. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Szerintetek vsx-515-re ráköthetek probaképp egy aiwa hifitöl elkobzott 6ohmos 55w-os hangfalat?:))

(#70) klepto válasza Daveeboy (#65) üzenetére


klepto
addikt

Nem, nem ismerem, de amiket leírtam azok álltalánosságok, illetve az, ahog én hallottam. A Pioo kicsit kiegyensúlyozottab hangú mint a Yamaha, de nekem hiányzik belőle a melegség. Gépiesebben szól, mint egy csöves erősítő, vagy egy régi Technics. Én nem szeretem ha a hangok szögletesek. Én azt szeretem, ha egy kicsit összemossa a sávszéleket és az átmeneteket az erősítő. A Pioo nem ilyen, és nekem ezért nem tetszik.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#71) klepto válasza Winzsolt (#69) üzenetére


klepto
addikt

Az erősítő dokumentációjából, és a hátulján lévő jelzésekből kiderül, hogy milyen ellenállású hangfalakhoz van tervezve. Ettől eltérni nem jaánlott, mert tönkreteheti a végfokát az erősítőnek.
Sajnos a Pioneer a kép alapján [link] 8-16Ohm-os hangfalakra van tervezve, ami nem a legjobb. Még a 6-16Ohm-os erősítők is elég kényesek, de a minőségibb 2-4 Ohmos hangfalakat elviselni tudó erősítők már drágábbak jóval (min 2x annyi, mint a tied). Kipróbálni kipróbálhatod, de csak nagyon kis hangerőn, és nagyon rövid időre. Úgy talán nem károsodik az erősítőd...
Ha nem vagy türelmetlen inkább várj, és figyelj arra, hogy csak 8Ohm-os hangalakat vegyél, ennél kisebb ellenállásút (4-6Ohm) ne!

Hangfalkábel (bár lehet, hogy nem te kérdezted): Minél vastagabb annál több mélyátvitel, bár ez mág több mindentől is függ. Minél meszebbre van a hangfal, annál vastagabb kell. álltalában frontokhoz a 2,5mm-es már őven elég, hátra szobán belül max 4mm-es kell, ennél vastagabb nem.
Mivel nem sokkal drágább egy márkás hangstúdiós (discos) kábe egy kínai vacaknál, ezért mindenképpen azt ajánlom. Ami annál jobb, az min. 10x árba kerül, vagy mág többe. Amit én ajánlok, az Proel, Klotz, Oehlbach, Conductufil, hogy a legismertebbeket, és a legelterjettebbeket mondjam. Ezek közül a Klotz a legjobb, utána a Proel, és legvégül a Conductufil. Az Oehlbach egy más kategória, igazán ez a legjobb szerintem, de kissé drágább, és nagyon nehezen beszerezhető nálunk. Hivatalosan a sógoroknál kapható, de nekem skerült beszereznem, és én ezt használom (igaz csak RCA kábelben, de ott is 10.000.-Ft-os kategória alatt szinte mindent ver 380.-Ft/m áron, és ezüstözött a vezetője). Ez Scvájci kábel, de nehezen beszerezhető. A Klotz német, a Proel olasz, a Conductufil Spanyol. Azt vedd, amelyik olcsóbb és be tudod szerezni. Tippem szerint ez a Proel lesz. Ez átlag 200-250.-Ft/m áron kapható a 2.5mm-es keresztmetszetben ;)

Hangfalaknál meg kérlek írj árat, hogy mennyi maradt a frontokra, és úgy már konkrétan tudok nézni neked valamit ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#72) Winzsolt válasza klepto (#71) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Utálom a németet de csak ezt találtam hirtelen magnat victory-ról ami 30k/pár.
És pont 30k pénzem van jelenleg erre. Ha várnék vehetnék biztosan jobbat de akkor a komplett szett már nagyon drágán jönne ki(nekem)

Prinzip:

3-Wege

Bassreflex

Belastbarkeit bis max. 230 Watt
Wirkungsgrad: 90 dB
Gewicht: 12,5 Kg
Nenn-/Musikbelastbarkeit: 120 / 230 Watt
Übertragungsbereich: 25 – 32000 Hz
Impedanz: 4-8 Ohm



Bestückung:
170 mm Tieftöner
110 mm Mitteltöner
13 mm Hochtonkalotte

Adataibol itélve illik az erösitöhöz ugye? :U


(#73) klepto válasza Winzsolt (#72) üzenetére


klepto
addikt

Nem, mivel gondolom ez több hangszórós, és a mély 4, a magas (közép) 8 OHM-os, ezért jelölték úgy, hogy 4-8Ohm. Csak fix 8Ohm-os hangfal megy az erősítődhöz!
Kérlek adj egy linket, hogy hol láttad ennyiért?
És ez darab, vagy pár ár?

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#74) Winzsolt válasza klepto (#73) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Ez pár ár MM-ben érdeklödtem meg.Link nem nagyon van.
Csalodtam akkor magnatban ejnye neki.Most mitévö legyek?

(#75) klepto válasza Winzsolt (#74) üzenetére


klepto
addikt

Nézdd ezek a hangfalak ha 4 ohm, azt azt jelenti, hogy az átlag ennyi. Ekkor az erősítőnek visszaható jelként a hangfal visszadobhat pár Ohm-ot, és a min impedenciája 2Ohm körül mozog. A 8Ohm-osnak a minimum terhelése valahol 4,8 körül van. Ezért nem lehet az erősítőre annál kisebb ellenállású hangfalat kötni, mint amit ajánlanak hozzá. Nem tudom, hogy a Magnat az eredő, vagy a teljes impedenciát adta meg, mert ha a névlegese a 8OHM-om, akkor valóban helyes a 4-8 jelzés, de van egy olyan érzésem, hogy ez mivel 3 hangszórót tartalmaz, így oldották meg: 2db 8Ohmos hangszóró párhuzamba kötve 4 Ohm + 8Ohm-os magas, és ezért írták, hogy 4-8Ohm. Ha nem így van, akkor ok, de ezt ki kéne deríteni, és ebből a leírásból nem egyértelmű.
Ha bátor vagy, megveheted, és vagy nem lesz semmi baja az erősítődnek, vagy hazavágja a végfokot, ami csere. De ha a szervíz be tudja bizonyítani, hogy nem gyártáshiba, ahnem rosz hangfalillesztás miatt szállt el, akkor fizeted és ugrik a gari...
30.000.-Ft/pár áron ne vegyél hangfalat, nem éri meg. Ez olyan, mintha egy Opelre biciklikereket szeretnél feltenni, mert a hozzávaló gumira nem futja...
Még 1 megoldás, keress használtat.
2. megoldás, vegyél egy pár polc sugárzót, ami tuti 8Ohm-os, és mikor később lesz pénzed normális frontokra, akkor mehet háttérnek amit veszel, így nem kidobott pénz. Egyélbként egy internetes áruházban a következők vannak 30.000.-Ft/pár alatt (1,5 oldal): [link]

És még valami: Ha nem kell mágneses árnyékolás, nem képcsöves tv mellé teszed, akkor ajánlom a ruszki hangfalakat figyelmedbe: Royal Akustik! Ár/minőség arányban még mindíg a legjobbak amit eddig hallottam!

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#76) Winzsolt válasza klepto (#75) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Ha 6ohmos hangfalat találok véletlen vagy pl. ez a magnat 4ohmos, nem lehet megoldani valahogy hogy nagyobb ellenállása legyen?

(#77) klepto válasza Winzsolt (#76) üzenetére


klepto
addikt

Gányolással, előtét ellenállással talán, de az nem 100%-os.
Vagy megveszed, és áttekercselteted egy hangszóró szervízben, de akkor ott vagy, mintha egy drágábbat vennél.
Szóval nagyon nincs jó ötletem, ami megbízható lenne, csak az, hogy 8Ohm-os hngfalat kell venni...

De ha mindne kötél szakad, és jobb ötletet nem találsz, akkor ideiglenesen ajánlom a hangosító hangfalak legkisebb darabját. Ezt legalább kis áreséssel később is el tudod adni [link] Igaz ez is több, 34.000.-Ft/pár, de ez az egyik legdrágább bolt, tehát ennél olcsóbban is beszerezhető ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#78) Winzsolt válasza klepto (#77) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Ez a hangfal menynire jo házimozira amit most ajánlol? :U


(#79) klepto válasza Winzsolt (#78) üzenetére


klepto
addikt

Ez házibuli hangfal, vagyis kisebb terem hangosítására való. Nem hifi hangfal, de 30K-árt ne is várj hifi hangfalat! Ezenkívűl még érdemes az Omnitronicot is számba venni, még ezt találtam aki ennyiért ad cuccot.Őt a Showtechich forgalmazza [link]. Katt a webáruházra, Omnitronic, hangfalak. Itt is minden darabáras.
Gondolom már voltál életedben disco-ban, vagy ha nem szabadtéri rendezvényen, ahol volt hangosítás (pl. párt buli). Ahoz hasonló hanstílusban szólnak, csak kis méretű terembe valók (pl. 50m2-es szoba) Dübörögnek, ciceregnek, tüctücre jó. Hogy mozira milyen? Passz. De sokkal jobb, mint a műanyagdobozos gyufáskatulya méretű 5.1-es szettek pl.: [link]
Ezek a hangfalak egyike sem mágnesesenárnyékolt, nem tv közeli elhelyezésre vannak kitalálva. Ha csak 30K a keret, én ezt venném!
Ezekben a hangfalakban egy mély, és egy piezo magas van. Ezzel mindent elmondtam, ha picit értesz hozzá ;)
Én hallottam hifi doboznak épített piezo magassal szerelt hangfalat, és nem volt olyan szörnyű, mint azt sokan képzelik, csak jól be kell lőni. Szerintem Reloop, vagy még inkább Omnitronic hangfalat vegyél, olvasgass, hallgatózz illetve kérdezz rá konrétan itt [link] ;)
Ennyi pénzből jobbat nem fogsz találni!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#80) Winzsolt válasza klepto (#79) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Megkérdezem MM-et hátha tudják hogy a magnatnak miféle impedanciája van :) :)

(#81) klepto válasza Winzsolt (#80) üzenetére


klepto
addikt

Ez egy jó ötlet!
De vigyázz, néha hülyeségeket beszélnek :U
Nézdd meg a leírását, vagy a hangfal hátulját, hogy ott mi van. Az a legtisztább.
Egyébként semmi más hangfalat nem láttál, ami belefér volna akeretbe?
És miért fontos most azonnal megvenni valamit? Várj vele 1-2 hetet, vagy hónapot, és közben nézelődj, hallgatózz, és ami tetszik, arra gyűjts, és azt biztos sokáig fogod örömmel hallgatni ;)
Én csak egyet kérlek, figyelj az Ohm-ra, hogy az erősítőd használatijáűban lévő min-max. értéktől ne térj el se le, se fel!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#82) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

[link]
Ez barátságosnak tűnik :U
Vélemény?

(#83) klepto válasza Winzsolt (#82) üzenetére


klepto
addikt

Nem hallottam még Sony hangfalakat, ezért nem tudok nyilatkozni.
A háttér és a center elég kicsi, azt nem hiszem, hogy a kielégítőnek találnád, a frontokat talán. :U
Én innen [link] a felső képen látható nagy hangfalat hallottam élőben, az egész jól szólt, és abban is állítólag Sony hangsugárzók vannak (a magas biztos, hogy az ). Egy Pioneer hangfallal hasonlítottuk össze, árban messze olcsóbb, hangban fölényesen jobb volt. Egy bibi volt vele, a foljázás minősge hagyott némi kívánnivalót maga után :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#84) klepto


klepto
addikt

Most jutott eszembe, 30K alatt létezik még Koda, ELTAX komplett hangfalszett, ezeket is érdemes felkutatni, megnézni, meghallgatni [link]
A SAL-t nem ajánlom, mert az olcsó SAL front ami jó lenne esetleg az sajnos 4OHM-os.
Amiket még találtam a két márkával kapcsolatban boltügyileg: [link] , [link] , [link]. Az én titkos tippem ebben az árszegmensben: [link] , és az indoklás, hogy mi a baj ezzel a kategóriával, és a Kodával: [link]. Az US Blaster honlapja, aki szintán egy nagy nevű cég a DJ technikában, aki még minőségi autó hifit, és már régóta házi hifit is gyárt: [link].
Picit többért, amit már régen is ajánlottam: [link]. A márkájához képest szerintem egész jól szól, ezt volt szerencsém hallgatni élőben. Gyönyörű zongoralakkos kivitel, robosztus megépítés, és tényleg elfogadható hang főleg ennyiért. Ha picit még álldoznál rá, szerintem nem bánnád meg. Én annak ellenére mondom ezt, hogy zsigerből elvetem a hifi cégek álltal gyártott hangfalakat! Ha ezt nem akarod megfizetni, akkor US Blaster szerintem ezen az árszinten ;)
A másik amit írtam az Eltax, ezt a Hifi Barlang is forgalmazza, annyira szar nem lehet [link] :U Hívdd fel őket, ők elmondják őszintén, hogy szerintük milyen ;)
És még itt is érdemes nézelődni: [link]
Hát nagyjából ennyi, mert mennem kell dolgozni :D

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#85) Winzsolt válasza klepto (#84) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Az hogy a yamaha 6ohmos az nem fogja bántani erőlködőt?

(#86) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

amugy ide is bedobom nem kell vkinek egy 200as vinyo?:))
[link]

(#87) Daveeboy válasza klepto (#84) üzenetére


Daveeboy
tag

Szerinted a SAL hangszórók milyen minőségűek lehetnek?

Elméleti szinten, érdemes lehet házilag készíteni SAL alkatrészekből?

(#88) klepto válasza Winzsolt (#85) üzenetére


klepto
addikt

De fogja!
A Yamaha visszavonva, ez hirtelen kiment a fejemből :U
Szóval olcsó és jó az US Blaster! Hallgasdd meg valahol, szerintem jobb lesz mint a Sony ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#89) klepto válasza Daveeboy (#87) üzenetére


klepto
addikt

Nagyon vegyes szórásúak. Van használhatatlan minőségű, és van belőle jól megcsinált is. Ez egy típuson belül két earab nem azonos műszaki minőségű. Ha van időd átválogatni, bemérni, meghallgatni, akkor 20-30db-ból fogsz találni egy párnak való azonos minőségűt. Ha erre nincs módod, akkor nem biztos, hogy megfelelő lessz a végeredmény...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#90) Winzsolt válasza klepto (#88) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Neharagudj h. nem hallgattam meg usblastert de most sony-t hallgatom(egyenlöre gyári kábellel)(audigy4et sem tudtam még belöni, kéne szerezni egy használati utasitást:D) és számomra fényévekkel jobb mint pana szett(én ehez tudok leginkább viszonyitani):)
Köszönöm szépen minden segitséged! Azért ha majd elém kerül egy usblaster szett majd mindenképp meghallgatom:)

(#91) klepto válasza Winzsolt (#90) üzenetére


klepto
addikt

Ez gyorsan ment, pedig a hangfal egy kényes pont. Néha az olcsóbb jobb, mint egy drágább, és néha egy hajszállal többe kerülő hangfal drámai javulást hoz. Itt hallgatózni kellett volna... De ha tetszik, használdd egészséggel ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#92) Petyka3 válasza klepto (#88) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Erről mi a véleményed [link] 18-20között 39990 a madaras áruházban-érdemes-e megvenni?

(#93) klepto válasza Petyka3 (#92) üzenetére


klepto
addikt

Melyikről?
A Link a gyüjtő oldalra mutat, nem egy konkrét típusra.
A véleményem za, hogy meg kell hallgatni, és ha van rá lehetőség, össze kell hasonlítani drágább hagfalakkal. az is elég, ha csak a frontokat hasonlítod össze. Ha tetszik a hangja, vagy közel azonos árkaetóriánál őt tartod a legjobbnak, akkor meg kell venni. Az US Blaster szerintem az olcsó árkategóriában nem rossz hangfal, de van tőle sokkal jobb is, mint mindentől. Neked kell tudni. Paraméterei alapján mindegyik jónak tűnik, és találkoztam már vele élőben is. Masszív robosztus hangfalak ami a megépítést illeti, nem összegényolt valamik :)
Én a Kodánál nagyobb márkának tartom, és szerintem hangban is jobb. Szerintem még a PJ-nél (a Jamo legsilányabb termékei), és a legolcsóbb Jamónál is jobb hangban, de ez szigorúan magánvélemény. Tényleg az a legfontosabb, hogy meghallgasd, és neked tetszedjen ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#94) Petyka3 válasza klepto (#93) üzenetére


Petyka3
aktív tag

USB 4007A-ra gondoltam,melyik az ebben az árszegmensben a legjobb? - létezik gagyikirály? :F

(#95) Petyka3 válasza klepto (#93) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Még 1 kérdés :
A yamahának a te általád emlitett olcsó NS szériája szerinted milyen?Gondolok itt arra,hogy a bruttó 44000-ben/frontok ára/benne van már a márkanév is...

(#96) #18538752 válasza klepto (#93) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szia klepto!!!!

A Yamaha ezen szériájával volt már személyes találkozásod [link]

Elég jól néz ki ez a széria és igaz hogy főként házimozihoz szánják, de úgy álltalánosságban milyen minőségűnek tekinthető ez a széria?
Előre is köszi a válaszod.

(#97) klepto válasza Petyka3 (#95) üzenetére


klepto
addikt

Szerintem a Yamaha NS szériájában nem kell megfizetni a nevet, mivel hangfalakban a Yamaha az ultragagyi hírében áll. Ezen próbált valamit csiszolni az NS szériával, és szerintem az árához, és az átlagos rémgagyi olcsóságaihoz képest egész jó hangfalakat sikerült csinálnia.
Hogy melyik a király a gagyi kategóriában? Passz. Amit mostanában mindneki gagyinak nevez, de szerintem az egyik legolcsóbb nagynevű hangfal, az a Cerwin-Vega!. Sajnos egyre nehezebben beszerezhető, és mostmár vannak nagyon jó hangfalak is akciósan nem sokkal többért: pl. Celestion F30: [link], amit egy mm-ben 69K-ért láttam, és szerintem nagyon jól szólt. Persze ez tipukusan nem tüc-tücre való, és a Yamahától sokkal drágább.
A hangfalakon nem nagyon érdemes spórólni, ott ontos, hogy olyat válassz, ami illik a rendszeredhez. Ott sem kell mindíg 100-200K-kat elkölteni, lehet találno olcsó jó hangfalakat is a piacon. Én még mindíg azt mondom, hogy a mai magyar piacon az Orosz hangfalak ismét ezt a kategóriát képviselik. Ha nem hiszed, menj be a Mikroszkóp szinpadra, és ott az előtérben bizony a jó öreg Szovjet Radiotechnika hangfalak zenélnek, és nem is akárhogy ;)
Ezeket egy dunaújvárosi kereskedő importálja, és teríti az egész országban. A márkanevet: Royal Akusztik is ő találta ki hozzá, mert ezeket hivatalosan VEF Radiotechnika RRR néven gyártja a cég: [link]
Egyébként itt: [link], és itt: [link] , meg még nagyon sok helyen találsz mostmár rájuk. Ezek a hangfalak sok árszinten, sokféle hangzásvilággal készülnek, és jellemző rájuk a régi, békebeli Szocialista elnyűhetetlenség :)
Ezekközül én találtam olyat, aminél letettem a hajam, hogy nekem ő kell, csaképpen egyik hangfal sem árnyékolt mágnesesen, ezért nincs ilyen hangfalam, mert mágneses terük az van rendesen, és tv mellett használhatatlanok...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#98) klepto válasza #18538752 (#96) üzenetére


klepto
addikt

Én az NS-777-et hallottam élőben. Bizalomgerjesztő szépen megépített hangfalak. Nekem egy bajom volt vele, a két 20cm-s mély, és a pici terem ahol hallgattam, meg a Yamaha erősítő, és dvd együtt számomra iszonyatosan sok mélyet szült, olyat, amit én már nem szeretek. Elnyomta a közepeket, magasokat, nekem túlságosan ráült az egész hangképre a mély massza. A kisteső NS-555 talán kevésbé képedbeugróan brummog, az még jó is lehet akár. Az éréhoz képest nem volt rossz, hallottam már sokkal drágábban is ennél nem sokkal jobb hangfalat. Pont az a hibája, mint a JBL E széria nagyobb hangfalainak, csak lényegesen olcsóbban kínálja azt a hangkaraktert. Egy lágyabb erősítővel biztos, hogy jobban szólna, de a Yamahával elég kemény a hangzása...
Én így hallottam :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#99) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Egyébként megtaláltam pioneer vsx-515 leirásában hogy tudok váltani 6 és 8ohmos mód között:)

(#100) klepto válasza Winzsolt (#99) üzenetére


klepto
addikt

Akkor lényegesen nagyobb lett volna a mozgástered. Ezt mondtam az elején is, hogy nézd meg a használati uatsításban, hogy mit ír a hangfalakról. Jobb későn, mint soha :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.