Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42701) BBéci válasza ginola (#42699) üzenetére


BBéci
titán

Az alján van a reflexnyílás.

szinimini
Nem nevezném lágynak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42702) ginola válasza BBéci (#42701) üzenetére


ginola
addikt

Alulról még nem láttam róla képet, ez nekem is jó lenne a powercube 8 helyett. Köszi

BBéci, prosonok közül te miket hallottál, milyen véleménnyel vagy róluk?

[ Szerkesztve ]

(#42703) szinimini válasza BBéci (#42701) üzenetére


szinimini
senior tag

De a Polk PSW 110 annak neveznéd nem?

(#42704) MaTTeS válasza BBéci (#42701) üzenetére


MaTTeS
senior tag

De azért klasszisokkal jobb mint az általa említett Wharfi-Yami subok. Szerintem nem csalódna benne.
De tényleg az lenne a legjobb, ha várna még 1-2 hónapot és 45-50.000 Ft körül venne valamit használtan.

(#42705) ginola válasza MaTTeS (#42704) üzenetére


ginola
addikt

Annál mindenképpen igen.

(#42706) BBéci válasza szinimini (#42703) üzenetére


BBéci
titán

A jó szubláda tud lágyan és durván is szólni, attól függően, mire van szükség.

ginola
Mindegyik Prosonnak jó az ár/érték aránya, nekem az R12 különösen tetszik.

MaTTes
Igaz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42707) t-bali3


t-bali3
senior tag

BBeci: Olvastam a Denon 1912 es a Q300 tesztet is, pont ezekben gondolkodtam. :)
Kezdo kerdeskent erdekelne, hogy a ket komponens osszeillik-e?
Az erositorol irottak teljesen meggyoztek, a hangfallal kapcsolatosan azonban erdekelne, hogy eleg melye volt-e, mert arrol rosszakat hallottam?
Eloben meg nem sikerult meghallgatnom sajnos.
Esetleg egy Focal 706v-vel osszevetve melyiket ajanlanad?

Koszonom a teszteket, engem nem zavarnak a reklamok.
Sry az ekezetekert!

(#42708) ginola válasza BBéci (#42706) üzenetére


ginola
addikt

Köszi, és hangfalakat prosonból, szettet hallgattál már?

(#42709) szinimini


szinimini
senior tag

a gyűjtés kezdetét vette :))

a cél: Polk PSW 110 :C

[ Szerkesztve ]

(#42710) BBéci válasza t-bali3 (#42707) üzenetére


BBéci
titán

Mivel nekem a Focal a No1. mit mondhatnék?
Meg kell hallgatnod! Szerintem összeillenek.

ginola
Stadiumot hallgattam, tetszett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42711) ginola válasza BBéci (#42710) üzenetére


ginola
addikt

Olyat még nem hallottam, azon belül is van 2 féle 5.0 szett melyik volt az? Ilyen szetthet milyen elektronokát ajánlanál?

Sajnos prosonnal még csak most ismerkedem.

[ Szerkesztve ]

(#42712) spiky03


spiky03
veterán

Csak érdeklődés képen kérdezném, hogy a mi célt szolgálnak a frontok fölött azok a polc sugárzók?
Vagy esetleg a frontok csak sztereóra vannak?

Itt a [link] (görgessétek lefelé a fórumot, vannak szép rendszerek azért ott is :) )

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42713) oliver7777 válasza BBéci (#42374) üzenetére


oliver7777
tag

Nyilván értem, hogy nálatok, mivel gondolom benne vagytok a témában, szóba sem jönnek ezek a komplett házimozi rendszerek. De mivel én max. egy bő 100 ezret szánnék rá, használt meg nem nagyon jön szóba, mert ajándékba lesz, meg szerintem ki se lenne használva egy komolyabb cucc, ezért gondolkodtam inkább egy blu-ray-es komplett rendszerre.
Esetleg meg tudnád/tudnátok mondani, hogy mik a lényegi különbségek egy ilyen rendszer ill. egy profibb cucc között, ami mondjuk egy erősen átlagos felhasználás mellet is észrevehető. Ill. félretéve ezen rendszerek iránti negatív érzületetek, mégis melyik márkák jöhetnek szóba az általad említett Onkyo mellett, ill. egy ilyen vételénél milyen tulajdonságokra érdemes figyelni.

Köszi előre is!

(#42714) Patice válasza spiky03 (#42712) üzenetére


Patice
nagyúr

Azok szerintem a front magassági sugárzók az 5.1 mellé, 7.1-nek, vagy 7.1 mellé 9.1-nek. :D

Dolby Pro Logic IIz

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42715) Patice válasza oliver7777 (#42713) üzenetére


Patice
nagyúr

A "bögreszettek" hangminősége a legfőbb ellenérvünk. Szólnak valahogy, de nem tudják meg sem közelíteni azt a hangzást, amit a hangmérnökök a filmhez kevertek.

Az Onkyo rendszerén kívül a Denon-nak van még hasonló, kis-hangszórós szettje, de az már túllépi a keretedet egymagában.

Onkyo HT-S3305 85k

Denon DHT-1311XP 150k

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42716) ginola válasza Patice (#42714) üzenetére


ginola
addikt

Egy erősítőnél, ha pl. szekrényben van mennyi hely szükséges, hogy rendesen szellőzön?

(#42717) Patice válasza ginola (#42716) üzenetére


Patice
nagyúr

Annyi, amennyi a használatijában le van írva.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42718) BBéci válasza Patice (#42714) üzenetére


BBéci
titán

Az 5.1/7.1 megnevezések diszkrét csatornákra vonatkoznak, semelyik Dolby Pro Logicra nem helyes alkalmazni, azok csak analóg surroundok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42719) szinimini


szinimini
senior tag

Találtam egy fekete Polk Audio PSW110-t.
Irányárban 48-at kérnek érte!!Szerintetek meg éri ennyiért vagy alkudjam lejjebb?

Kicsit soknak tartam mikor a boltban 60ért lehet venni ujjat.
Szerintem 35-40 köröl lenne az ideális ára!!

(#42720) ginola válasza Patice (#42717) üzenetére


ginola
addikt

609-es onkyonál ezt találtam.

If you install the apparatus in a built-in installation,
such as a bookcase or rack, ensure that there is
adequate ventilation.
Leave 20 cm (8") of free space at the top and sides and
10 cm (4") at the rear. The rear edge of the shelf or
board above the apparatus shall be set 10 cm (4")
away from the rear panel or wall, creating a flue-like
gap for warm air to escape.

Szerintem ez nagyon sok emberkénél nem valósul meg.

(#42721) Gorneck válasza BBéci (#42710) üzenetére


Gorneck
titán

Melyiket sikerült meghallgatni? Milyen sub-bal? Nem emlékszel rá véletlen?

Gorneck#1239

(#42722) Festina86


Festina86
tag

Sziasztok!
Rendszer fejlesztésen töröm a fejem, csak nem tudom merre induljak tovább. Eddigi rendszer: erősítő: onkyo tx-sr608
hangfalak:jbl es80, es25c, es30
sub:velodyne cht-10q
lejátszó: lg bd370
hangfal kábel: audison connection silver 212 (1000ft volt métere)
Sopronban lakom, és itt semmilyen hifi bolt nincs ahol lehetőségem lenne bármit is kipróbálnom, ezért kérem a ti segítségetek, hogy milyen irányba induljak. Hangfalat és erősítőt nem szeretnék most cserélni. Elkölthető keret 80-100 ezer forint, ha ebből az összegből nem jön ki normális fejlesztés inkább hanyagolom egy időre. Eddigi ötleteim:
1: cd lejátszó vétel, esteleg ez [link] vagy ez [link]
2: Egy dune beszerzése, amivel kiváltanám az lg-t, és talán a cd lejátszót is pótolná.
3: hangfal kábel csere(sajnos nincs lehetőségem saját rendszerben kipróbálni)
4: sztereó erősítő, ezzel az a bajom, hogy nem szeretném mindig átdugdosni a kábeleket az avrből,de valaki egyszer linkelt agy hangfal átkapcsolót amivel elvileg a probléma megoldódna, csak nem tudom ez mennyire szólna bele a hangba?
5: hangfal tuning. Ha elviszem egy ezzel foglalkozó céghez, egy nap alatt megtudják csinálni vagy ez egy több napos folyamat? Több napos szerelés esetén nem tudom hogy oldanám meg a szállítást, futárral nem nagyon szeretném. Jbl es 80-at tuningoltatott már valaki?
6: hálózati szűrő beszerzése
Ennyi jutott eszembe. Ki merre lépne tovább? Van még más amit nem vettem számításba? Milyen fejlesztés hozná a legnagyobb előre lépést? Igazából szépen lassan mindent meg szeretném csinálni csak nem tudom mivel kezdjek. A válaszokat előre is köszönöm!

(#42723) ginola


ginola
addikt

Visszaolvasgattam a fórumot kicsit. Vágási frekvenciákról beszéltek, az én 11 éves erősítőmön ez nem állítható :Y , pontosabban van egy small (mode1) ill. larga (mode2) állítási lehetőség, gondolom annyi a különbség, hogy smallnál a frontokat a sub "tehermentesíti".

Itt melyik beállítást érdemes használni, jelenleg smallon van.

(#42724) andorra válasza BBéci (#42667) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm, akkor jól sejtettem.....

(#42725) #09634560 válasza ginola (#42723) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez fronthangfalfüggö: kissebre jobb a small,nagyobb frontra a large.

[ Szerkesztve ]

(#42726) #09634560 válasza ginola (#42716) üzenetére


#09634560
törölt tag

Használatijában le van irva de oldalt minimum5-10,ófelül pedig 10-20 centi is.

(#42727) Patice válasza ginola (#42720) üzenetére


Patice
nagyúr

Melegszik is rendesen a készülékük... :)

Azért legalább közelítse meg a szabad hely a megadott értékeket, vagy ha berakod szekrénybe akkor tudjon hol távozni (pl. hátul). Ennyit tudok tanácsolni.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42728) Patice válasza szinimini (#42719) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbálkozni lehet. 45-ért szerintem odaadnák, 40-ért már nem biztos. Hallgasd meg előtte. :)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42729) szinimini válasza ginola (#42716) üzenetére


szinimini
senior tag

Vagy akár a szgépből a kis ventiket is oda rakhatsz a szekrénybe,hogy húzzák ki a meleget meg tolják be a hideget

(#42730) Patice válasza szinimini (#42729) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy akár vízhűtést is építhetne bele... :))

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42731) szinimini válasza Patice (#42730) üzenetére


szinimini
senior tag

hmmmmmm kicsit drágább :D
De egyedi lenne :DD
Most ha úgyis szekrénybe van akkor ott hamar melegszik és ha az erősítő mögött ott van 3db venti az szerintem jó lenne neki meg nem lehetne látni se.
De egy ventilátort is elé tehetsz :D

Meg ha a hátuljára fújja a hideget az nem sokat ér nem?

[ Szerkesztve ]

(#42732) Patice válasza BBéci (#42718) üzenetére


Patice
nagyúr

Az elnevezéseket, leírásokat úgy értettem, hogy a Dolby Pro Logic IIz mátrixolással front magassági csatornákat generál a meglévő csatornák anyagából az erősítő processzora, így egy 5.1-es forrás meg tud szólalni 7.1 csatornán, egy 7.1-es forrás meg tud szólalni 9.1 csatornán.

A kérdező arra volt kíváncsi, hogy az általa linkelt oldalon mik azok a is hangszórók a frontok fölött. Erre írtam.

A Dolby Pro Logic IIz még mindig analóg módon mátrixol? A digitális jelfeldolgozás után?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42733) Patice válasza szinimini (#42731) üzenetére


Patice
nagyúr

Tehet rá ventit, de az elég gányul nézne ki szerintem. Inkább olyan szekrénybe állványra kell tenni az erősítőt, ahol tud szellőzni és kész.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42734) szinimini válasza Patice (#42733) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem úgy gondoltam,hogy az erősítőre tegye a ventit!
Hanem a szekrényre az erősítő háta mögé!!

Amúgy egyszerűbb egy szellős helyre rakni :)

(#42735) spiky03 válasza Patice (#42732) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ
És emiatt ne vesszetek össze BBécivel : P

Más

Szerintetek ez jó vétel lehet:
Nakamichi banán dugók

(a 2-3 hét átfutási idő nem lényeg, mert decemberben veszem meg a kábeleket csak)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42736) Patice válasza spiky03 (#42735) üzenetére


Patice
nagyúr

Én nem veszekedni akarok, annak nincs értelme. Csak pontosítottam + visszakérdeztem, mert nem vagyok egy két dologgal tisztában.

Nekem szimpatikusak nagyon azok a banándugók. :)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#42737) Mr Paris válasza spiky03 (#42735) üzenetére


Mr Paris
tag

nem reklám nem is én árulom :) de ennyiért (ill. még olcsóbb is) itthon is tudsz venni itt
nem hiszem, hogy nagyon eltér a két dugó, sőt lehet teljesen uaz, csak máshogy van képelve

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#42738) Thuglife válasza spiky03 (#42735) üzenetére


Thuglife
senior tag

Ha nem cserélgeted sokszor a kábeleket, szerintem feleslegesek a banándugók. Emlékeim szerint alapkategóriás hangdobozaid vannak, hangminőségben nem dobna rajta. Az árát inkább költsd picit jobb rézkábelekre, amit elég majd blankolnod.

(#42739) spiky03 válasza Thuglife (#42738) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ (mindenkinek :) )
Nem tervezem cserélgetni.
Hát igen egy Eltax Silverstone 200-as frontjaim vannak
Kábeleknél pedig az Inakustik Star-t választom, amit itt javasoltatok.
A frontokra és a centerre 2,5mm2, hátra pedig 1,5mm2

(dugózni mondjuk ráérek később is :) )

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42740) Dorian válasza Festina86 (#42722) üzenetére


Dorian
félisten

- Első körben a hangfalak tuningoltatását javaslom. (frontok és center) Szerintem keresd meg a Hivoxtól Szabó Zolit, ő meg fogja mondani, hogy érdemes-e konkrétan az ES80-nall foglalkozni. Bizonyára az egy napon belüliség is megbeszélhető, viszont ez BP-i téma, ott a környéken nem ismerek hasonló céget. (Költség kb. ~10ezer/db)
- Hangfalkábel csere: Én kb. 1400Ft/m árú kábeleket cseréltem le (frontok és center) drágább DIY megoldásra, elsősorban a zene miatt, de meglepően sokat számít mozi, koncert hangban is. Konkrét típust ajánlani egy számomra nem teljesen ismert rendszerhez viszont meglehetős merészség lenne. (költség: frontok, center kábelei banándugózva, (~25ezer)
- És itt jön a kérdés, hogy a zenehallgatás mennyire fontos? Ha igen, akkor jön a sztereó erősítő. (használt vásárlása elsősorban) Számomra a Denon2809-mellé is szükséges volt, pedig "kicsit" jobb zenében, mint az Onkyo608. Viszont vigyázz, ez az út messzire visz, könnyen elnyelhet a sötét oldal:) Kell hozzá egy külső DAC is, mert a sztereók túlnyomó többségében ez nincs. Ha nem szeretnél átdugdosni, megoldást jelenthet egy hangfalátkapcsoló (~30ezer), de ha jó minőségű, drágább kábelekre cserélsz, akkor itt a költséget az dobja meg jócskán: +4 db rövidebb kábel kell még, és a szerelt kábelek ára nem egyenesen arányos a hosszal, hiszen hossztól függetlenül ugyanannyi munka van vele és darabonként ugyanannyi banándugó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42741) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintetek ennek így ebben a formában lenne értelme, vagy halott ötlet? Arányok nem teljesen stimmelnek csak nagyjából felvázoltam... kb 3x5m-es a szoba és ez a cucc menne bele. (a tv 40"-os). Máshogy nem igazán tudjuk berendezni a dolgokat, szóval ha azt mondjátok így nem lenne túl jó a hangzás valószínűleg, akkor leteszek a dologról.

[ Szerkesztve ]

(#42742) jcage válasza spiky03 (#42735) üzenetére


jcage
tag

Kicsi reklám, remélem, nem baj. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb, ha innen veszel:
[link]
Nagyon megbízható, én is tőle vettem nemrég.

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#42743) TCr válasza Tamoo (#42741) üzenetére


TCr
veterán

Az elrendezés jó, de a sub-nak hagyjál egy kicsit több "levegőt", ne told neki a tv szekrénynek.
A szettben viszont csak akkor fogod örömöd lelni, ha még új vagy a házimozi témában.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42744) Thuglife válasza Tamoo (#42741) üzenetére


Thuglife
senior tag

Szerintem rendben van ez az elrendezés, már csak a hangsugárzók magassági elhelyezésére figyelj oda. Ez ugye attól is függ, hogy fekve vagy ülve moziznátok az ágyon.

(#42745) Tamoo válasza TCr (#42743) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Új vagyok. Most egy genius 5.1-es hangfaszett van a tv-re kötve sztereoban, mert a tv csak optikai kimeneten tud állítólag 5.1-es hangot kiadni, szóval elvileg mindenképpen előrelépés lenne. A kérdés csak az, hogy megéri-e. Ha nemigazán számíthatok "térhangzásra", akkor nem dobnék ki rá pénzt.

A másik dolog, hogy erre az erősítőre hülyeség lenne kötni ezeket az olcsó genius hangfalakat ugye? Nem szólna jobban mint ezek a kicsi pioneer-ek?

(#42744) Thuglife: Mikor hogy :) de úgy kellene ugye, hogy kb fejmagasságba essen? Én azt hittem, hogy a hátsó hangszórók elrendezése miatt nem túl jó az elrendezés, de akkor ezek szerint nem gond, hogy nem középen ülünk.

[ Szerkesztve ]

(#42746) Thuglife válasza Tamoo (#42745) üzenetére


Thuglife
senior tag

A frontokat fülmagasságban, a háttérsugárzókat meg 60-90 cm-rel fülmagasság felett helyezd el. Ja és max kicsit előrébb húzódtok az ágyon :)

A Geniusokat hagyd a fenébe! Az erősítő nem rossz belépő kategóriásnak, max idővel állványos hangdobozokra cseréled a "szappantartókat" :)

[ Szerkesztve ]

(#42747) Tamoo válasza Thuglife (#42746) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Aha, köszi!
Akkor ezekkel talán már számíthatnék némi "moziélményre"?

(#42748) TCr válasza Thuglife (#42746) üzenetére


TCr
veterán

És / vagy álló frontokra! :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42749) Thuglife válasza Tamoo (#42747) üzenetére


Thuglife
senior tag

Igen, hálóba tökéletes :D
Még egy lehetőség, hogy megveszed csak az erősítőt, és mellé (ha kapható még valahol, akár használtan is) egy JBL SCS-178-as szettet.

(#42750) spiky03 válasza jcage (#42742) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is az infót.
A linket rögzítettem ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.