Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29551) Boogie33 válasza Boogie33 (#29543) üzenetére


Boogie33
senior tag

Csináltam egy mérést az egyik tranyó 75 fokig a másik 90 fokig melegszik a kondik nem vészes 60 - 65 fokosak.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#29552) kimi02


kimi02
őstag

Kép a jövevényről.
Majd még eldől , hogy megy vagy marad.

(#29553) Dorian válasza incipio (#29550) üzenetére


Dorian
félisten

Első körben tudni kéne, mekkora összeget szánsz az egész projektre (nem csak erősítő, 5.1 és valamilyen lejátszó, kábelek is). Sokan elkövetik pl. azt a hibát, hogy erősítőre többet költenek, mint hangfalakra, pedig fordítva kéne. Az erősítő árának kb. a kétszeresét ajánlott 5.-ra költeni ehhez jön még a sub, amiből olyan 80 körül lehet egész jót venni. Tehát akkor érdemes 200-ért erősítőt venni, ha az egészre van úgy 500e Ft, egyébként inkább kisebbet kell venni és a fennmaradó részt inkább hangfalakra költeni.
Használtak közt érdemes körülnézni, félárnál olcsóbban is be tudsz vásárolni. (Pl az én Denon 2809-em újonnan 330e volt, én 130-ért vettem "dobozos" állapotban.) Ha tudjuk az egészre szánt összeget, a szoba méretét, a film / zene arányát, stílusát, már pontosabban tudunk segíteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29554) incipio válasza Dorian (#29553) üzenetére


incipio
csendes tag

500-ezrem azért most nincs egyösszegben kiperkálni egy komplett rendszerre. Az elgondolásom a következő volt: bedöglött a Pioneer sztereó erősítőm (10 éves kb.), gondoltam, lassacskán kiépítek egy rendszert. Az erősítő jó volna csak zenehallgatásra addig, amíg nincs pénzem hangfalakra (lehet hogy fél év is akár :K ) .
Az #1. hsz-ben olvastam, hogy 150 feletti az az erősítő, ami már jó minőségű (középkategóriás). Használtban nem merek gondolkodni.

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29555) Dorian válasza incipio (#29554) üzenetére


Dorian
félisten

Hát akkor csak általánosságokat tudok mondani, mert kategórián belül elég kiegyenlített a mezőny, ráadásul szubjektíven: Denon 1911 ha komolyzene, jazz hangsúlyos, H/K 255 ha rockzene és a külső, Onkyo 608 ha a filmek. Marantz 1601-ről Kimit kéne kérdezni, ha jól emlékszem ő vett ilyent nemrég. De természetesen ezek árnyalatnyi különbségek, mindegyik jól teljesít minden téren.

Kompatibilitási gond természetesen nincs, de fontos, hogy arányos legyen a rendszer, valamint a hangdobozoknak is megvan a maguk karaktere, valamelyik erősítővel jobb az összhang, valamelyikkel kevésbé. pl az tuti, hogy a Dalik jobban szeretik a Denont, mint a Marantzot. ja én ne feledd, hogy az 5.0 nemcsak azonos márkából, hanem azonos szériából kell legyen. Tehát azt legjobb egyben megvenni. Sub lehet más, az inkább az igényszinttől és a helyiség méretétől függ.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29556) incipio válasza incipio (#29554) üzenetére


incipio
csendes tag

Mondjuk, azt tudom, őrültség volna PC-t így összerakni alkatrészenként (először alaplap, majd valamikor videókari, később proci, stb...), mivel azok már nem volnának kompatibilisek egymással. Házimozi esetében szerintem nincs ilyen gond.

Szerk. : Dorian! Így összerakva össz. lehet, hogy meglesz a fél milla... :) De nekem nem mindegy, hogy hirtelen, vagy szép apródonként adok ki ekkora összeget.

[ Szerkesztve ]

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29557) Dorian válasza incipio (#29556) üzenetére


Dorian
félisten

Ez világos. Csak azt akartam elkerülni, hogy most veszel 200-ért egy tök jó erősítőt, és később hozzá egy 90ezres 5.0-t - merthogy arra van pénz - mert akkor az erősítőt félig sem használod ki, így a fele kidobott pénz. Egy jobb erősítőtől is jobb hangot kapsz persze, de egységnyi plusz pénz a hangfalakra jobban megéri.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29558) incipio válasza Dorian (#29557) üzenetére


incipio
csendes tag

Megfogadom a tanácsod! Köszi szépen a segítséged.
Legszívesebben egy 7.1-es erősítőt vennék, és igen, mint írtad te is, szettben szeretném megvásárolni a hangfalakat.

[ Szerkesztve ]

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29559) Dorian válasza incipio (#29558) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs mit, ezért van a topik.
7.1 csak akkor , ha a hallgatási hely mögött van legalább 1,5m hely a surround back hangdobozoknak, egyébként nincs értelme.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29560) incipio válasza Dorian (#29559) üzenetére


incipio
csendes tag

Lesz majd neki, csinálok .... ;) Felsoroltál egy pár zenei stílust, hozzá való erősítőkkel. Elektronikus zenének szerinted milyet volna érdemes? Leginkább ilyet hallgatok.

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29561) Dorian válasza incipio (#29560) üzenetére


Dorian
félisten

A Denon erősebb az akusztikusokban, szerintem H/K. Természetesen én is hallgatok a Denonnal deep és progi house-t, vagy mondjuk Kraftwerket, de a jazz jobban fekszik neki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29562) bajnokpityu válasza Dorian (#29561) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért hozzátenném,az első hangfalaim igen rockosak.emellé ha valami HKt vettem volna denon helyett,már teljesen használhatatlan lett volna.
szóval bizonyos hangfalak mellé bátran ajánlom a denont is metálra,rockra.

sőt,a rotelen is simán élvezetes mondjuk egy blind myself, vagy egy subsribe.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#29563) Dorian válasza bajnokpityu (#29562) üzenetére


Dorian
félisten

Világos. Épp most hallgattam végig egy Nightwish albumot.
Inkább fordított a reláció ebben az esetben: ha az elektronikus zene a preferált, és nem nagyon hallgat az illető klasszikusokat vagy jazz-t, akkor kevésbé ajánlok Denont.
Elektronikus témákra és filmre a Yamahák is tuti, hogy jók, de sajnos nem ismerem őket. Itt a hangfalak még nincsenek meg, ezért viszonylag szabad a kéz.
De a kérdező kedvéért még egyszer: ezek apró különbségek. A house is sokkal jobban szól a mostani Denonon - főleg a deep - (pedig korábban kevesebb tapasztalattal simán mondtam volna, hogy tuctucnak tökmindegy) mint a korábbi Marantzon, hiába Denon, de több kategóriával felette van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29564) #09634560 válasza kimi02 (#29552) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogy haladsz a teszteléssel?

(#29565) incipio válasza Dorian (#29553) üzenetére


incipio
csendes tag

Film / Zene arány 50-50 %, szoba mérete : 6m * 4m. Zenei stílus : leginkább elektronikus, pop zene, de ízlésem a komolyzenétől a heavy metálig bármi.
Másik kérdés : Ha mondjuk az erősítőm 7*100 W-os, hangfalakból mennyivel nagyobb teljesítményűt kell vennem? 150-200 W-osat?

[ Szerkesztve ]

Nem kell velem egyetértened, elég ha csak helyeselsz...

(#29566) #09634560 válasza incipio (#29565) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon,1611,1911Onkyo 508,608,vagy Pioneer 820,920vagy más gyártók alsóközép/ közép kat. ajánlható, zeneileg inkább sztereóval járnál jobban főleg ha igényesebb az izlésed.
Itt a legtöbbnél nem kell ilyen teljesitmény határokat nagyon figyelembe venned,mert az IEC szerint mérnek ami jóval felette van a normál használattal átlagosan elérhető terhelésnek.. A névlegest(RMS) nézd és ha eléri akkor már oké.Jobban számit az ár arány ami erősitő:5.0 hangfal =1:2.

[ Szerkesztve ]

(#29567) Dorian válasza incipio (#29565) üzenetére


Dorian
félisten

A helyedben én H/K 255-öt vennék, ha használt tényleg nem jöhet szóba.

Ahogy Sanci már írta, a hangfalakra írt teljesítményeket nem igazán kell figyelembe venni. majd ha aktuális lesz a hangfalszett vásárlásod, és meglesz az erősítő, részletesebben is beszélhetünk róla.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29568) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Genius Home Theater szettem már nem szolgálja ki az igényeimet így cirka 6év után és úgy döntöttem, hogy "picit" komolyabb cuccot veszek utódjául

5.1-es Házimozi erősítőben mit javasoltok 55-75ezer Ft között? Onkyo, Pioneer, Harman Kardon, Yamaha, Denon?

Ezt néztem ki hangfalszettnek: Wharfedale Vardus VR-300 5.0 [link]

[ Szerkesztve ]

(#29569) MaTTeS válasza Levin01 (#29568) üzenetére


MaTTeS
senior tag

A helyedben, használt cuccok között is nézelődnék. Sok jó, esetleg még garanciális terméket lehet kifogni. Sokkal jobb rendszert tudnál összerakni ugyanannyi pénzből.

(#29570) #09634560 válasza kimi02 (#29552) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogy döntöttél?
Sztem Onkyo,de szólj ha tévedek...
bármelyik, kérnénk pro és kontra érveket. (azt kéretik mellőzni hogy a H/K a legjobb vas a világon... :D )

(#29571) optimuslg


optimuslg
tag

Lg HB45e házimozi az mkv-n kívül a különböző dvd-ket se akar lejátszani és bluray filmnél akadozik. A frissítéstől lett ilyen? 100ezer ft-os cucc aztán alig játszik le valamit kicsit idegesítő.

(#29572) robi0604 válasza BBéci (#29535) üzenetére


robi0604
őstag

Látom nem kaptál választ (tudom, hogy Neked nem is kell :) ), de Én úgy tudom, hogy a TrueHD és a DTS-HD veszteségmentesen tömörített, a DTS-HD MasterAudio pedig tömörítetlen (vagy csak az is lehet?).

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#29573) ricsik válasza robi0604 (#29572) üzenetére


ricsik
őstag

A teljes neve DTS-HD Master Audio ezt szokták DTS-HD-nek rövidíteni, és van a DTS-HD High Resolution Audio, amit szintén DTS-HD-nek rövidítenek, szóval ha valaki csak azt mondja DTS-HD abból nem derül ki feltétlen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#29574) robi0604 válasza ricsik (#29573) üzenetére


robi0604
őstag

Legtöbb esetben a DTS-HD a DTS-HD High Resolution Audio-t jelöli, de ettől függetlenül kérdés, hogy ki mire gondol (fórumot tekintve) :U

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#29575) Gaben1


Gaben1
tag

Hali nem tudna valaki eladó SONY SSXB 80V hangfalpárt eladót?
Állítólag az egész országban csak néhány darab van belőle. abbol egyet találtam a neten meg is vettem egyből :) de kéne még egy pár :F

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#29576) BBéci válasza robi0604 (#29574) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem mindegyik veszteségmentesen tömörített. Csak az LPCM tömörítetlen.

(#29569) MaTTeS
Igazad van, jó lenne rábeszélni a használt erősítőre, sokkal jobb hangot kapna ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29577) Vidala


Vidala
senior tag

Szasztok!
Mivel az elmúlt jó néhány hétben teljesen lemaradtam, eltartott egy darabig mire "felvettem a fonalat" itt a fórumon is. Szerencsére látom, nem állt meg az élet errefelé! ;) Hiába, az esküvő + a nászút nem a HM-ről szólt.

Igazából egy érdekességet tudtam hozni nektek: jártam a Ferrari múzeumban (is) Maranellóban, ahol meg lehetett hallgatni egy-két autó hangját 5.1-ben, amihez a rendszert a Harman Industries biztosította JBL dobozkákkal. Szerencsére mondhatom, hogy ebben a tekintetben otthon is visszavárt az élmény. ;]

CoVboy Forever!

(#29578) Dorian válasza Vidala (#29577) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenesetre ne bánd, hogy kimaradt a fórumozás és sok boldogságot!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29579) Vidala válasza Dorian (#29578) üzenetére


Vidala
senior tag

Nem bánom és köszönöm!

CoVboy Forever!

(#29580) robi0604 válasza Vidala (#29579) üzenetére


robi0604
őstag

Sok boldogságot nektek! :C

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#29581) robi0604 válasza BBéci (#29576) üzenetére


robi0604
őstag

Ha lesz időm utána nézek, mert nem emlékszem pontosan...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#29582) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Van itt bárki akinek van vagy volt Sony 790 840 940 1070 QS erősítője . Véleményeket tapasztalatokat szeretnék kérni ha vannak.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#29583) tjojo


tjojo
tag

Üdv!

Ti melyik erősítőt ajánlanátok?

Denon AVR 1911 + QED Profile HDMI 1m - 129.900,-
Pioneer VSX-920 - 109.900,-
H/K AVR 255 - 129.890,-
Onkyo TX-SR608 - 115.990,-

+

Onkyo TX-SR806 3 éves - 110.000,-

50-50%-ban volna használva zenére és mozira is.
Ha ez számít, zenéből minden féle menne, kivéve a tuc-tuc-ot.
Hangkeltők még nincsenek, azokat még nézegetem, Dali C6, vagy Kef IQ5 és hasonló dobozokkal szemezgettem eddig. Hallgatni még nem volt alkalmam.

Ha tudtok esetleg az erősítőkhöz illő hangfalakat is ajánlani, azt is nagyon megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#29584) Warter válasza Vidala (#29577) üzenetére


Warter
őstag

Sok Boldogságot! :R :C

(#29585) Dorian válasza tjojo (#29583) üzenetére


Dorian
félisten

Használt nem jöhet szóba? AVfórumon pl. hirdetnek újakat is magánszemélytől, akár 1 év garit is mg lehet beszélni. HD hangok kezelése fontos?
Amiket említettél, azok közül Denon ha akusztikus, H/K ha rockos zenék, Onkyo ha a filmek vannak kissé előtérben. Azt a Piot még nem hallottam.
Hangfal: Dali C6-om van (Denon karakterével nagyon szeretik egymást), vigyorgok. Hivox tuningon esett át, minimális pénzért minden tekintetben sokat javult a hangja, kivétel a metal zenék kevésbé agresszívak, mert megszűnt a 100Hz körüli kiemelés. Furcsa, hogy progresszív rocknál viszont ilyen hiányom nincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29586) tjojo válasza Dorian (#29585) üzenetére


tjojo
tag

Használt is jó. Bár attól picit ódzkodok, de ha még van rá garancia, akkor nincs probléma.
HD hang? Nem tudom, főleg bluray filmjeim vannak és van pár zenei anyag is Hd hanggal.
Eret nem vágok ha nincs, de jobban örülnék ha lenne. Minjárt szétnézek az említett fórumon, hátha találok valamit.

A használt Onkyoról véleményed van?

(#29587) Dorian válasza tjojo (#29586) üzenetére


Dorian
félisten

Ha megfelelő minőségű hangdobozokat veszel hozzá és nincs olyan lejátszód, ami analóg többcsatornás kimeneten jó minőségben kiadja a HD hangokat, akkor érdemes a HD képes erőlködők közt nézelődnöd. a megjelölt 130-as árból már nagyon jókat ki lehet fogni a használtpiacon, bár lehet, h egy kis idő kell hozzá.
Használtra a gari azért nem általános (persze kipróbálási garit szokás adni), de az említett fórumon Rea, aki bontatlan dolgokat szokott hirdetni, vele megbeszélhető. De ez nem nagyon szoktak ezek elromlani, szóval nem olyan súlyos szempont, ha nincs.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29588) tjojo válasza Dorian (#29587) üzenetére


tjojo
tag

Köszi a választ. Jelenleg Venice V13-am van, közeljövőben szeretném lecserélni Dune Smart D1-re, vagy Duo-ra, de a Popcorn is szóba jöhet.
Külsőre a H/K tetszik a legjobban, majd még alszok rá párat.

(#29589) Thuglife válasza tjojo (#29588) üzenetére


Thuglife
senior tag

Én mindenképp lecsapnék arra az Onkyo TX-SR806-osra :K Talán még alkudni is lehet kicsit...

(#29590) Dorian válasza Thuglife (#29589) üzenetére


Dorian
félisten

Azt el is felejtettem!
Próbáld lealkudni 100-ra!

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29591) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Wharfedale Vardus VR-400 + VR-100 + VR-C2 Házimozi Hangfalszett

Erről van valakinek konkrét véleménye, tapasztalata? :U
99%, hogy egy Pioneer VSX-920 fogja hajtani őket.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29592) Dorian válasza s7evcsenko (#29591) üzenetére


Dorian
félisten

Rock-metal + tuctuc

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29593) s7evcsenko válasza Dorian (#29592) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vagyis? erre lehet használni? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29594) #09634560 válasza Vidala (#29577) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok! Sok boldogságot!
Fóroumozást meg majd bepótolod... :)

(#29595) Dorian válasza s7evcsenko (#29593) üzenetére


Dorian
félisten

Emlékeim és mások beszámolói alapján igen. Ha jól tévedek Bajnokpityunak van/volt ilyenje, de ne vedd készpénznek, mert már kicsit be vagyok rúgva :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29596) s7evcsenko válasza Dorian (#29595) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Fenébe... :O
Esetleg erről?
Wharfedale Diamond HCP 5.0

130k, többem nincs rá.
Más márkában kb. ennyiért?

Különben is hétfő van... mit ünnepelsz? Születésnapod van?
Emlékeim szerint én hétfőn nem sűrűn rúgtam be! :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#29597) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek a PS3 van "annyira" alkalmas 3D Blu-ray lemezek lejátszására, mint a Sony BDP-S570 lejátszó?
Ha igen ,akkor a PS3 maradna...

(#29598) #09634560 válasza sirfer (#29597) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,alkalmas,és a PS3 többi lejátszóhoz képest a létező leggyorsabban olvassa be a lemezeket tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#29599) Steve014


Steve014
csendes tag

Sziasztok!
Sürgősen HDMI kábelt kellene vennem a Samsung TV és a HMerősítő közé.Nálunk jelenleg ez kapható:KOLINK kábel HDMI-HDMI monitor kábel.Ezen nincs feltüntetve ,hogy 1,4a ,akkor ez nem jó nekem?Az erősítőből szeretném átvinni a tv-re a hangot és a felkonvertált videót .
Köszi

(#29600) Brandys válasza tjojo (#29583) üzenetére


Brandys
tag

Szia,

bocsi a zavarásért, de olvasom, hogy erősítő+hangfal vásárlásban utazol. Csak szeretném felhívni a figyelmedet erre (én árulom): [link]
Eredeti ára (bolti): 180.000 Ft
Akciós ára (bolti): 150.000 Ft
120.000 Ft-ért elvihető hivatalos 2 év magyarországi garanciával. A párom lepett meg vele, de én másban gondolkoztam és gondolkodom.
Tudom, hogy ennek nem itt van a helye, de fogjuk fel egy kis figyelemfelhívásnak, segítségnek. A kedves fórumtársaktól pedig elnézést kérek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.