Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) nova001 válasza bajnokpityu (#1900) üzenetére


nova001
senior tag

miért 35 a b5 most mikor egy éve vagy 2 éve még csak 28volt ???? nem értem

(#1902) #67688960 válasza Aaalbi (#1891) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elég, sőt nekem egy kicsit talán soknak is tünt az elején.
Egy dolog nem tetszik benne, hogy oldalra néz a mélynyomó, de legalább nincs reflexcső.

(#1903) nyunyu


nyunyu
félisten

Mi lenne, ha nem ezt a topikot offolnatok szet, hanem a szamitogepes zorejkeltoset a zajgeneratorotokkal?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1904) odusszeusz válasza odusszeusz (#1895) üzenetére


odusszeusz
csendes tag

Továbbra is várom a reagálásokat, fontos lenne!!!!

(#1905) #67688960 válasza odusszeusz (#1895) üzenetére


#67688960
törölt tag

Amelyik tudja az 5.1-et az tudja a 2.0-is!
Az ár függvényében vannak eltérések minőségben is. Amit kinéztél az talán a legalja a denonnál.
Az én véleményem az, hogy ez így baromság. A minőség relatív, illetve, az evides hogy a legjobb, ha egy csatornának teljesen különálló erősítése van tápostól. De vajon szükséges-e?
Az hogy elég szépen szól-e neked az csak te tudod eldönteni. Talán vesd össze egy sztereó denont az av-ival és akkor el tudod dönteni hogy elég jó-e(az av-t digitális jellel teszteld). Persze gondolhatod, hogy egy 50-60 rugós sztereó ellenfele nem egy 100rugó alatti av lesz. Én nem egyszerre néztem ezt az onkyonál és tényleg jobb a sztereó rádió erösítőjük mint az 503-om de nem nagyon sokkal.
Most már szinte csak digitálisan tárolt zene van, ha sztereót használsz akkor csak a fele fog azon múlni(legalábbis a hangfalon és a kábelein kívűl)

(#1906) #67688960 válasza #67688960 (#1905) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ja a digitális erősítők meg közben egyre jobbak lesznek, nem kérdés hogy nemsokára mindenki azt fog használni, már aki nem ragszkodik továbbra is a csöves sztereójához.
De szerintem az élő zene a legjobb, de az kicsit drágább és körülményesebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1907) st81 válasza odusszeusz (#1895) üzenetére


st81
tag

Ha főleg zenét hallgatnál, akkor inkább a sztereo erősítőt javasolom.
Jobban fog szólni. Én a denon 1706-osomat eresztettem össze egy 15 éves technics-szel, és vesztettem. Persze a technics már akkor került annyiba, mint most a denon.
Nagyobb, levegősebb tér, jobban pozícionált zenészek, szebb középhangok. Csak mélyhangok tekintetében volt elmaradása a technics-nek.

(#1908) odusszeusz válasza st81 (#1907) üzenetére


odusszeusz
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Nem csak zenére kell, mert akkor tényleg sztereót venném.

Kérdésemet úgy módosítanám, hogy melyik a legjobb 5.1-es erősítő, amit ebben az árkategóriában meg tudok venni, de sztereóban is szépen szól?

(#1909) nova001


nova001
senior tag

tudja valki h kell ozaki b5öt szétszedni? beragadt a bekapcs gomb és megakarom csinálnii :(( :(( :(( :((

(#1910) Matt23


Matt23
tag

Sziasztok,

bocs hogy itt kuncsolok, de hátha van itt valaki aki tud nekem segíteni. Ez lenne a problémám: [link]

Előre is köszi és bocs!

(#1911) Aaalbi válasza nova001 (#1909) üzenetére


Aaalbi
tag

Szia!

A hangerő tekerőt le kell húzni.
Utána meg le kell feszíteni az elején a műanyagot. Ne ijedj meg, csak passzosan van odarakva. Nem fog eltörni. És már lehet is csinálni.
Érdekes ez nekem is volt gond, h benyomtam a bekapcsgombot.
Valszínű, h eltört. Nekem legalábbis eltört. Aztán valami olvasztott műanyaggal heggesztette meg faterom.

Üdv. A

[ Szerkesztve ]

(#1912) nova001 válasza Aaalbi (#1911) üzenetére


nova001
senior tag

akor leszedem lehuzom a hangerö gombot és utána meg megfogom felül meg alul a müanyagot és le szedem?
remélem nem töröm el mert akkor szétrobbanok
nem jön ki hanem beragadt a gomb szval nem tom mi lehet
megprobálom
köszi irok ha van valami
ha még valami ötleted van pl h hol vannaka rögzitö pontok mert emlékszel rá az jo lenne :)

(#1913) Speed


Speed
őstag

Sziasztok!
Erről az erősítőről szeretnék véleményeket kérni! [link]
Igazából nem kell csúcsminőségű rendszer lényeg hogy egy Magnat 5.0-ás rendszert elhajtson [link] (Magnat Monitor 880,Magnat Monitor 220,Magnat Monitor C210). Rákötve HTPC lenne meg PS3,X360 és egy dvd felveveő.
-A kérdés hogy ez az erősítő megfele e a célnak vagy esetleg egy másikat kéne választanom? :U
-A SONY erősítők úgy álltalában jók szoktak lenni?
-Rá lehet erre mélyet is kötni vagy mindenképpen Aktív mélyláda után kell néznem?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1914) dobolan válasza Speed (#1913) üzenetére


dobolan
senior tag

1. A célnak megfelel, rá lehet kötni a magnat-okat, de azt vedd figyelembe, hogy 1 koax digi bemenete van, a többi (2db) hdmi, úgyhogy a HTPC-nek, ill. a dvd felvevőnek, PS3-nak kell ilyen kimenetének lennie az összekötéshez.
2. Ezt nem tudom
3. Aktív mélyláda kell.

(#1915) imibogyo válasza fury71 (#1892) üzenetére


imibogyo
veterán

Üdv...

Ismerem ezt a táblázatot (de azért köszi)..... :R

Azért fogalmaztam sarkítva, mert te is azt tetted (négyzetmétert írtál és nem légköbmétert), egyébként meg ha jól megnézed ott vannak a hangulatjelek mögötte. :K

Más: hallottam (éreztem) egy Wharfedale Power Cube S15-öt és hát nem semmi....... Olyat ütött, mint az állat (Ryanből néztük a partraszállást) eszméletlen volt...... Na jó a hangerő is fel volt tekerve rendesen mindenen, de azért nagyon ott volt....

(#1916) Geeco válasza odusszeusz (#1895) üzenetére


Geeco
csendes tag

Szia!
A 1306-os denon szerintem nagyon jó választás, főleg a te által említett zenékre.
Nekem is ilyen erősítőm van, és nagyon meg vagyok elégedve vele.
Én is hasonló zenéket hallgatok mint te (Enya nekem is nagy kedvencem), + az utóbbi időben egyre több operettet is.
Azt viszont tudni kell róla h ez a létező legkisebb denon, tehát nem egy erőgép.
Emellett (ez nem hiba csak tulajdonság) steril, tiszta hangja van, ami izlésfüggő h kinek mennyire tetszik, mondjuk ez pl. egy klasszikus zenén kifejezetten előny szerintem.
Nekem bejön ez a hangzás, de h neked tetszik-e vagy sem, azt csak te tudod eldönteni.
Pl a yamahaának és a Harmann/Kardonnak dinamikusabb a hangzása, viszont a H/K sztereóba vokálisabb zenén nekem nem tetszett (yamahát nem hallgattam még voális zenén).
Ezért én nem akarlak rábeszélni semmire, max csak arra, h mindenképp hallgasd meg az általad kiszemelt komponenseket vásárlás előtt.
Egy házimozi erősítőt nincs értelme a sztereó erősítőkkel összehasonlítani, az egy más (magasabb) kategória.
Viszont a hm erősítők is tudnak szépen zenélni, csak olyan gépet kell választanod ami adott árkatba a legjobban adja vissza azt a zenét amit te hallgatsz.

(#1917) Geeco


Geeco
csendes tag

Ja, azt elfelejtettem írni, h én is általában sztereóban hallgatok rajta zenéket, nekem tetszik, viszont nyomulósabb (house stb) zenéken és házimozin a yamaha és a H/K jobb, dinamikusabb hangjuk van.

(#1918) lenox


lenox
veterán

Csa!

Yamaha YSP-t nem probalt meg senki? Ha megis, akkor mi a tapasztalat?

(#1919) #67688960 válasza Speed (#1913) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hello!
-2optikai és 1koax van rajta(ezt csak azért írtam mert "dobolan" benézett valamit),
én inkább Kenwood - KRF-V7070D-t vagy Denon 1306 vagy kisebb Yamahát vennék ennyiért, de végülis a tiéd lesz. :)
-minntha azt hallottam volna, hogy nem valami jók, de amúgy passz
-nem fontos az aktív mélyáda, van itthon egy pár 880-as és komoly mély hangjuk van, rá lehet kérni az egész hangtartományt

(#1920) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Ismét köszönöm a válaszaitokat!

Hallottam már jót is az említett erősítőről és rosszat is. Most légy okos odi? :D
Igazából hallgattam már többet hifi studióban és nekem a Denon jött be legjobban eleddig.

(#1921) bajnokpityu válasza #67688960 (#1919) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én 1x visszavittem egy 7070et,annyira fos volt a hangja.mindenből mp3at csinál,megöli a zenét.oké,minden HM erősitő lecsökkenti a zenei élményt,ennyi pénzért meg pláne,de a denon még mindig elviselhetőbb sztem...
yamaha meg visit,az meg nem csak a zenét öli meg,hanem a filmet is.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#1922) Chryst


Chryst
csendes tag

Sziasztok!

Hangcuccot szeretnék, ahhoz kellene egy kis segítség
Olyan 150-170-ből szeretnék kijönni.
Egyenlőre csak 2 pár hangfalban gondolkozok, meg egy normális házimozi erősítőben, ha véletlen a későbbiekben szeretnék 5.1-et, de most elég ennyi, mert csak zenehallgatásra használnám.
Szóval milyen márkák, milyen típusait tudnátok ajánlani nekem?

Előre is köszi

(#1923) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy sony ta-333 erősítőm van. Semmit nem tudok róla, hogy mekkora a teljesítménye stb, de egy jó öreg darabnak tűnik. Ehhez használok egy Jamo Phantom 2000 hangfalat.
Most szeretnék venni egy új erősítőt, csak nem tudom hogy jobban fog-e szólni a jamo hangfalam?
Több cuccot is kinéztem: Denon 1306, Yamaha RX-V361,Onkyo - TX-SR505E.
Az Onkyo azért tetszik annyira,mert már van rajta hdmi-s kapcsoló, meg ipod kompatibilis.
Egyenlőre nem tervezek 5.1-es hangcucc vásárlását, maradna még a Jamo phantom 2000 hangfal párom, későbbiekben meg majd vennék új 5.1-et.
A kérdésem az lenne, érdemes-e vennem új erősítőt? Mennyire számít zenehallgatásra jónak ez a jamo phantom 2000? Eddig azt hittem hű de király, mert jó nagy,de kezdek megkérdőjeleződni.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1924) scream24 válasza bajnokpityu (#1921) üzenetére


scream24
senior tag

Neked se lenne könnyü erösitöt ajánlani. :DD :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1925) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Ismét itt vagyok!

Még mindig 5.1-es erősítő vásárlás előtt állók, ami 2.0-án (sztereo, direkt üzemmódban, zeneileg) is jól szóljon. Maximum 70.000 HUF van rá. Talán (?) a Denon jöhet így szóba. Azon belül is a 1306-os típus, hiszen lehet kapnék ennyiért 15.. -öst is már, de nem lesz jobb a zenei hangja, csak 7.1 csatornakiosztás.
Igaz-e amit itt írok.?
Ti miket ajánlotok? (5.1-es akarok mert szívesen néznék vele DVD filmeket is)

ui.: Ja egyenlőre 2 db Orion HS 280-as hangfalaim vannak, amit majd idővel cserélnék le. De az majd a jövő kérdése lesz,

Segítsetek!

(#1926) bajnokpityu válasza odusszeusz (#1925) üzenetére


bajnokpityu
félisten

70ezerért ujonnan még elég jó sztereot is épp csak lehet kapni...

eladó Kawasaki j300 robogó

(#1927) nova001


nova001
senior tag

üdv

ozaki távirányitotnomnak nme jo az egyik gombja...nem tudjátok hol lehetnek ujat veni vagy megcsináltatni...gondlom hálilag nem lehet....a nyáklap vagy mi nincs megégve meg semmi...nem tom mi a baja :S:S

plese segitseket :S

(#1928) Geeco válasza odusszeusz (#1925) üzenetére


Geeco
csendes tag

Szia!
Ha a zene fontosabb mint a házimozi, és hm erősítőt szeretnél ebben az árkaregóriában, akkor szerintem megér egy meghallgatást a 1306-os denon... :)
Én 1906-os denont halgattam még, az nagyon szépen szólt, de az már a 100 ezer körüli kategória... :(
7.1-nek szerintem csak nagyobb térben van jelentősége, de ezt csak zárójelben jegyezném meg, nem szeretnék hülyeségeket írni.
Mondjuk én még 6.1-es dvd-t se láttam.
Még a Harman/Kardon avr-132-esét volt alkalmam kipróbálni, háát.. igényesebb zenére véleményem szerint nem valami nagy szám, de az tény, h mozira jobb mint a denon.
A lényeg szerintem az, h mindenképp halgass meg többféle erősítőt is mielőtt döntesz.

(#1929) Aaalbi válasza nova001 (#1927) üzenetére


Aaalbi
tag

Szia!

nem tom hol lehet kicserélni, de az enyém meg eszi az elemet akkor is amikor nem nyomkodom a gombot. Így mindíg ki van vévebelőle.

De szerintem valami nagykernél kellene érdeklődni, h tudne-e hozzá rendelni.

Nekem gariba elintézték annyival h vegyek bele nagyobb elmet.
pfff.. a köcsög banda :((( na mindegy

(#1930) nova001 válasza Aaalbi (#1929) üzenetére


nova001
senior tag

nem tudod hol lehetne valahol szervizelni?

(#1931) Aaalbi válasza nova001 (#1930) üzenetére


Aaalbi
tag

Nem tudom. Valamelyik nagykertől lehetne megtudni, amelyik forgalmazza.
Én még a kékhalban vettem annak idején.

(#1932) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha mar megint [OFF]-oltok, akkor en is kerdeznek hasonlot, bar az inkabb kapcsolodik a hazimozi temahoz, mint a PCs zajgeneratorotok. ;]

Nem tudja valaki, hogy lehet szetszedni az Onkyo RC385 taviranyitot?
Probaltam feszegetni, de csak annyit sikerult elernem, hogy megrepedt, igy inkabb nem eroltettem tovabb, nehogy kettetorjon.
Ki kene pucolnom, mert mar annyira el van zsirosodva, hogy alig veszi be a gombokat. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1933) #67688960 válasza nyunyu (#1932) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hasnoló kinézetű grundigot ue. miatt kellet szétszednem, abban a szélén vannak karmok asszem hat szimetrikusan, amiket egy oldalon ki kell feszíteni, nekem nem sikerült úgy hogy ép maradjon, de van piilanatragasztó és otthoni darab.
Szerintem nem úgy tervezték, hogy majd szét kelljen szedni.

[ Szerkesztve ]

(#1934) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Sziasztok!

Egy sürgős kérdés.
Leárazták a Media Marktban a Denon 1306-os erősítőt. Érdemes e megvennem, mert nem sokáig tartják meg nekem? Direkt üzemmódban (2 csatornán), ugye az összes jelet a frontra küldi???? Subra semmit se, ugyi?

(#1935) neduddki válasza odusszeusz (#1934) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 1907es igenm bool kovetkeztetk, hogy a 1306 is tugya:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1936) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Tegnap megvettem a Media Marktban a Denon 1306-ot. Még nem volt időm végigprobálgatni, de nem rossznak tünik első hallásra. Szerencsére ki lehet iktatni a subot, a menürendszeren belül, amit eleddig még nem tettem meg, de ami késik nem múlik.

(#1937) Gyuri1


Gyuri1
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.Kb:1.5 éve vettem egy házimozit és ahogy összekötöttem azóta búg a mélyládám.Volt egy fél éves szünet amikor a kábel T.V.-t szerelték, mert akkor teljesen jól funkcionált.Nem búgott és és mélyládaként viselkedett.Gondoltam már arra is, hogy az áram miatt/földelt konektor-nem földelt/ vagy tényleg nem tudom.Ha tudtok segíteni írjátok meg légyszi, hogy mit vegyek még hozzá, vagy mi legyen ezzel a búgással.

(#1938) neduddki válasza Gyuri1 (#1937) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1939) odusszeusz


odusszeusz
csendes tag

Mint írtam tegnap megvettem a MM-ban 48e Ft-ért a Denon 1306-ost. Eleddig nincs vele problémám, de valaki írta, hogy nem egy erőgép. Ez mit takar, nem mozgatja meg igazán a hangfalak membránjait? Eddig még csak hallkan hallgattam, mert a gyermekem aludt. :DDD

(#1940) scream24 válasza odusszeusz (#1939) üzenetére


scream24
senior tag

Szerintem az erögép arra irányulhatott, hogy a gyárto szerint 75 w képes ami a valoságban joval kevesebb lehet. Nahát az nem egy erögép. szvsz Nem tom milyen hangfalaid vannak, de nagy valoszinüséggel nem csapja a falhoz a membránokat, ergo a dinamikus filmnézéshez szükséges egy aktiv kocka. :) Csak röviden. :DDD

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1941) odusszeusz válasza scream24 (#1940) üzenetére


odusszeusz
csendes tag

Orion HS 280-as hangfalami vannak. Nem is tudom, hogy ez megfelel-e a 'Large' típusnak, amit a beállítás megkövetel.
Large = a 80 Hz alatti hangokat kéres e megszólaltatni.

Akinek van még 1306-os erősítője az segíthetne a tökéletes beállításokbanban. Hogyan lehet 2 csatonán beállítani, hogy a legtökéletesebb hangzást hozza ki. Minden más csatornát kiiktattam már. A használati útmutató nem ír egyértelmű dolgokat bizonyos beállításokhoz.

(#1942) Gyuri1 válasza neduddki (#1938) üzenetére


Gyuri1
csendes tag

Szia neduddki!

Megnéztem a linket, de nem nagyon találtam olyat ami az én problémámra jó!Az erősítő Denon 1306- a Hangfalak Wharfedale Diamond típus./Ez így együtt nem volt olcsó ezért idegesít./Csak a subb búg ezt nem értem.Próbáltam már a szobába minden hova rakni, de valahol jobb valahol rosszabb.Érdekes jelenség az, hogyha a T.V-ből kihúzom a koax-ot,változik a búgás ereje.Ez nem tudom, hogy mennyire befolyásolja.Ha elviszem a subbot az erősítő és a T.V. közeléből akkor nem olyan hangos a búgás de akkor is búg,Ha van valami ötleted vagy valakinek aki olvassa kérem segítsen,mert hülyét kapok már tőle.

Sziasztok Gyuri1!

(#1943) prekyou


prekyou
csendes tag

Sziasztok!
Ugyan nem vásárlással kapcsolatos de ti biztosan tudtok mondani rá valamit.
Szóval szeretnék egy panasonic dvd lejátszót venni és csatlakoztatni a meglévő philips házimozimhoz. Viszont a philipsen csak AUX In bemenet van a hangnak. Egy fehér és egy piros csatlakozó. Kérdésem hogy ha összekötöm a két berendezést akkor fog 5.1ben szólni , nem pro logic -ra gondolok hanem rendes DTS-re?? A philipsben egyébként van dts kódoló.

(#1944) dabadab válasza prekyou (#1943) üzenetére


dabadab
titán

Lennie kell ott mas bemenetnek is (optikai v koax SPDIF), amit te latsz, az egy sima analog sztereo csatlakozo.

DRM is theft

(#1945) prekyou válasza dabadab (#1944) üzenetére


prekyou
csendes tag

Sajnos nincs más bemenet. A típus Philips HTS3610. A távkapcsolón viszont van egy olyan gomb hogy AUX/DI Ez a DI nem digital audio??

(#1946) #54715584 válasza odusszeusz (#1939) üzenetére


#54715584
törölt tag

nalam igazi erogep...nemcsak a hangfalak membranjait, hanem a polcon a 3 kilos disztargyakat is megremegteti a szomszed fallal egyetemben...
igaz, kellenek hozza jo hangfalak is :)

(#1947) canniball válasza prekyou (#1945) üzenetére


canniball
nagyúr

Az Owner's manual szerint az AUX/DI gombbal tudsz a külső forrásra váltani (hogy miért AUX/DI az nem tudom). Az útmutatóból azt vettem ki, hogy tényleg nincs rajta más bemenet, gondolom ezt a lehetőséget stereo forrásokhoz (CD-lejátszó, videomagnó stb.) találták ki, hiszen ebben már benne van a DVD-lejátszó...minek akarsz egyáltalán még egyet? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1948) prekyou válasza canniball (#1947) üzenetére


prekyou
csendes tag

Nos vettem egy 1080p felbontású lcd tévét és ehez szeretnék egy pana 1080p re felkonvertáló dvd lejátszót. De ezek szerint így ha összekötöm a házimozi erőssítőt a pana dvd lejátszóval Aux in -en csak pro-logic II. lesz . DTS kilőve.

(#1949) dabadab válasza prekyou (#1948) üzenetére


dabadab
titán

A TV-dhez nem feltetlenul kell ilyen DVD lejatszo, mivel a TV-k maguk is tudjak ezt a mutatvanyt. Szoval a kepminoseg teren az uj DVD lejatszo minden bizonnyal nem hozna kulonosebb kulonbseget, ellenben elvesztened a terhangzast (a PLII nem terhangzas, az csak "veletlenszeruen" szetdobalja a hangokat a hangfalakra).

DRM is theft

(#1950) #67688960 válasza odusszeusz (#1941) üzenetére


#67688960
törölt tag

Én úgy tudom a large 40-50 alatti, de mindegy, még jó hogy large-re állítsd!
Legjobb hangzáshoz adj neki digitális jelet és kapcsold direkt, pure vagy ami neked van módba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.