Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) bajnokpityu válasza #67688960 (#1650) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem azt hallottad tőlem,ami hallani akartál,máris rossz vok?
tudod mit? vedd meg,hallgas,dicsérd,lesz*rom.nem nekem kell hallgatnom :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#1652) #67688960 válasza bajnokpityu (#1651) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem, azért írtam hátha észre veszed, hogy mit írtál,
tudod mit, :)
olvasd már el mégegyszer hogy miket írtam, és próbáld meg értelmezni is :)

(#1653) canniball válasza bajnokpityu (#1630) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm!
Végül (előzetes egyeztetés után) visszavittem a Media Marktba, ahol szó nélkül kicserélték, egy Wharfedale szettet (CR-40, CR-8, CR-center) hoztam helyette (remélem ezzel már nincsenek olyan nagy gondok :) ). Ugyan így most azonos árban csak 5.0 szettem van (nincs sub+tartók a hangfalakhoz, mint a JBL-hez és a kábeleket is külön kellett venni), de majd körülnézek ezügyben is.

Viszont rögtön lenne kérdésem is: ha nem tévedek ezek a hangfalak (a center kivételével) nem mágnesesen árnyékoltak (vagy mágnesesen nem árnyékoltak, nem tudom hogy helyes?), milyen messze rakjam őket a TV-től?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1654) canniball válasza imibogyo (#1578) üzenetére


canniball
nagyúr

"...jóval drágább a 40-es mint, a 30-as..."
A CR-40 még akciós a MM-ban: szűk 40k a pár.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1655) bajnokpityu válasza canniball (#1653) üzenetére


bajnokpityu
félisten

remélem tetszeni fog,ha már ennyit szivtál vele :)

sztem ma már mind árnyékolt.amit eladnak frontként,centerként is,az meg főleg.
amugy kb 30centis távolságot kellene tartani,ha mégsem lenne árnyékolt.

bajt amugy nem nagyon csinálna,mert miután beállitod a hangfalakat a végleges helyükre, kikapcsolod a TVd főkapcsolóját pár percre,és helyreállnak a szinek a következő hangfalpakolásig.gyakorlatilag. elvileg nem szabad árnyékolatlan hangszórót katódos cucc közelébe tenni.

amugy meg a JBL nemtom milyen subot ad mellé,de a Heco pl olcsón nagyon szép hangú és jól illeszthető zárt subokat gyárt.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#1656) fury71 válasza canniball (#1654) üzenetére


fury71
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Szerintem jobban jársz a Crystal II. 5.0-ás szettel :C mint JBL 5.1-essel.
Én hallottam mindkettőt és a JBL nem szól úgy mint másik szett még talán a subbal sem. Azok a kis polcsugárzók nem éppen adnak megfelelő teret pedig szeretem a JBL-ek hangját persze a naygobbak más tészta. :((
A 5.0-ás szetthez meg lehet jó aktív subokat venni esetleg később. Wharfedale, Polk Audio subok vannak már elég jó árban és biztos, hogy lenyomják a JBL szett mélynyomóját.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1657) WN31RD válasza neduddki (#1619) üzenetére


WN31RD
addikt

Olcsójános vagyok, tudom, nem kell ezzel külön szekálni... ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#1658) neduddki válasza WN31RD (#1657) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1659) canniball válasza bajnokpityu (#1655) üzenetére


canniball
nagyúr

[OFF]

"remélem tetszeni fog,ha már ennyit szivtál vele"
És a szívásnak még nincs vége: mikor kitoltam a vevőszolgálatra gariztatásra azt mondta az ott dolgozó (egyébként nagyon kedves) úriember, hogy a garijegy miatt ne bontsuk ki a dobozt, a közeljövőben bármikor visszamehetek a garicetlivel és lepecsételik. Itthon kibontottuk a hangfalakat és sem magyar leírás sem garilevél nem volt a dobozban... Ráadásul a szoba méreteit is rosszul saccoltam: rövid lett a rear hangfalakhoz a kábel, azt is ki kell még egészíteni egy újabb darabbal.
Erről jut eszembe: egyszerű sodort rézkábelt tudtam venni átlátszó műanyag gumi borítással (fronthoz 2,5-est, hátra és középre pedig 1,5-est ajánlott a srác), ezek a kábelek mennyire érzékenyek? Vihetem egy kábelsínben UTP-vel és coax kábellel?

Aztán mindjárt a bekötésnél is gondban voltam a hangfalak "bi-wireable crossower panel with four terminal binging post" tulajdonsága miatt. (Mivel jobb ez egyáltalán, mint a "szimpla" bekötés?) Ebből kifolyólag a "Standart connections" rész sem olyan egyszerű: míg a hangfalakhoz kapott manual szerint a frontot így kell bekötni:

addig a netről leszedhető pdf szerint így:

Ugyanígy a centernél a papír szerint így:

míg a pdf szerint így:

Tegyen igazságot az ember... :W

"sztem ma már mind árnyékolt."
Csak azért gondolom, hogy ezek nem, mert míg a centernél külön kiemelték, hogy az az, addig a többinél szó sem esett róla.

"bajt amugy nem nagyon csinálna"
Korábban jártam már úgy, hogy mivel a TV tetején tartottam a videomagnót a kép felső része "elromlott" (már nem emlékszem pontosan mi volt a baja). Persze a videót leszedve egy idő után helyreállt, de sok nap telt el addig. :B

"a Heco pl olcsón nagyon szép hangú és jól illeszthető zárt subokat gyárt."
Tudnál konkrét példát mondani? Vagy legalább nagyságrendet. Egy hirtelen rákereséssel 50k-s Heco subot találtam legolcsóbban. Vagy ez az olcsó kategória?
Volt a Warfi szett mellett egy hozzá (legalább is színben) passzoló sub is, de az +40k lett volna, annyit nem akartam még otthagyni...

[/OFF]

Mod.: amikor megvettem az erősítőt azt mondta az eladó, hogy még jó darabig ne hajtsam meg fullra (és ha jól emlékszem a hangfalakra is igaz ez). Ez a hangerő skálázás viszont nekem újdonság (a music centerem 0-ról indult felfelé, negatív értékkel még nem volt dolgom)... Mi az az határ, ameddig a bejáratós időszakban is gond nélkül tekerhetem?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1660) canniball válasza fury71 (#1656) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is meghallgattam mindkettőt (különben a srác nem tudott volna rábeszélni a JBL-re) és elég meggyőző volt a JBL. Persze más-más erősítőn voltak, azok beállításait sem néztem, és hát amit a MM-ban, karácsony előtti embertömegben, az egész üzletben üvöltő zenében hallani lehetett belőle...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1661) bajnokpityu válasza canniball (#1659) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,idén utóljára irok,parti lesz nálunk,kezdődik a takaritás,cuccok elrejtése :)
ugyhogy bujjék mindenkinek!
a gari az igy gáz!az aida a gari viselője rendes cég,de garijegy nélkül nem állhatnak szóba veled.
mehet UTP val és koaxszal egy sinen belül,ha az átlagot mind megüti.1 dolog van,ami különösen érzékeny, a vonal szintű jel, többinél inkább csak arra kell figyelni,h nagyjából szimmetrikus legyen a kábelek hossza.
nem értem mi a probléma a csatlakozókkal,működés szempontjából ugyanaz az összes kép :) wharfinél szeretik évente picit módosítani a csatlakozók beszállitóját.

irtad a biwiringet.alapvetően egy régi trükk, a keresztváltót működésileg ketté lehet szedni ( a két külső csatit egy lemez kapcsolja össze), és külön kábel mehetne a mélyekhez, meg a magasokhoz.ugyanis alapvetően különböző kábel kéne a mélyhez,meg magashoz.ezt a lehetőséget az erősitőnek is támogatnia kell, elvileg nem szabad azt csinálni,h Ara mély Bre magas,aztán bekapcsolni mindkettőt,hanem úgy lenne értelme, h külön is vannak erősitve).gyakorlatilag nemtom.ahol megmutatták a különbséget,ott nem ellenőriztem az erősitőn,h éppen hogy dugták, hallani viszont nagyon lehetett a különbséget.ha nem használsz ilyen trükköt,akkor bent hagyod a lapkát,és összesen 2 érrel bedrótozod a hangfalat, + meg - ra figyelve,h ne cseréld fel sehol.

olcsó sub: a Heconak a régi vitas 20asát az AVXen 25ért árulják (listaára 30volt).viszont valamiért én zártra emlékeztem,ez meg reflex.namindegy,jó kis cucc.wharfi márka is ért a mély hangokhoz,subját még nem hallottam,de ha az álló hangfalainak olyan mélye van,akkor subot majdcsak tud gyártani,sztem azzal sem könnyű melléfogni.és a wharfi olcsó márka is lett ujabban,sztem a Hecoval lehet 1 árban.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#1662) canniball válasza bajnokpityu (#1661) üzenetére


canniball
nagyúr

"...parti lesz nálunk..."
Egy jó tanács: konfettit ne engedj a lakásba! :)

"a gari az igy gáz!"
Felhívtam a vevőszolgálatot, azt mondták a blokkal a kezemben menjek be a hifi osztályra és reklamáljak. A cseréhez való hozzáállásuk után bízom benne, hogy ezzel sem lesz gond.

"mehet UTP val és koaxszal egy sinen belül,ha az átlagot mind megüti."
Hogy érted azt, hogy "az átlagot megüti"? :F

"...működés szempontjából ugyanaz az összes kép"
Mondja ezt egy hozzáértő. Én laikusként ezt nem tudtam... :B

"ezt a lehetőséget az erősitőnek is támogatnia kell..."
Aha. Akkor az enyém marad úgy, ahogy van. :)

"...a Heconak a régi vitas 20asát az AVXen 25ért árulják..."
Nem találom.

"...én zártra emlékeztem,ez meg reflex"
És a zárt jobb?

Mindekinek BÚÉK! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1663) imibogyo


imibogyo
veterán

BUÉK mindenkinek !!!
Végre hallottam egy "komolyabb" 5.1-es szettet, leesett az állam......
Nem gondoltam, hogy ilyen minőségi hallható különbség lesz az 5.1-es Roadstarom után.. :D

(#1664) Geeco


Geeco
csendes tag

Sziasztok!
Mindenkinek boldog, és sikerekben (+ hifizésben) gazdag boldog új évet kívánok! :DD :DDD

(#1665) canniball válasza canniball (#1662) üzenetére


canniball
nagyúr

Még valami eszembe jutott: mint írtam az erősítőmre csak min. 6 ohmos hangfalak köthetők; jól gondolom, hogy ez az (aktív) mélynyomóra nem vonatkozik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1666) wmarci válasza WN31RD (#1657) üzenetére


wmarci
senior tag

Azt gondolom, hogy a legütősebb hangfalszett akkor lenne ha minden csatornája aktív lenne:)
Ügye jól goldolom?
Ha minden csatorna aktív akkor mivel tudom a hangerősséget meg az ilyen dolgokat
váltogatni...mert ha minden csatorna aktív akkor nem nagyon kell AV erősítő
Szóval az a kérdésem, hogy akkor mi kell a helyére....: )
Bocs ha nagyon TudatLan vagyok ebben....

Most lemásolom neduddki szövegét
Üdv, wmarci

[ Szerkesztve ]

(#1667) neduddki válasza wmarci (#1666) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

keresel egy av elofokt: volt mar par link roluk

udv

neduddki

p.s. keresoszo: violet:- )

mod: hoho egyszer se irtam le:- ) nezd meg #1163, ill. az elso hozzarofogesem ebben a totyikban

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1668) -conrad- válasza canniball (#1662) üzenetére


-conrad-
addikt

Ugyanezt a szettet vettem meg én is a MM-ban, nekem a 2 hangfal dobozából az egyikben volt benne a garipapír, ami egy párra vonatkozott a center+2 hátsó papírja is a doboz teteje alá volt beszuszakolva.

Nekem is azt javasolták, hogy ne erőltessem meg, csak normál hangerőn hallgassam egy ideig, én olyan -30 dB-ig tekertem fel attól függően, hogy melyik bemeneten milyen hangos volt.

(#1669) canniball válasza -conrad- (#1668) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem egyikben sem volt garipapír. :( Tegnap bementem reklamálni, kiderült, hogy külön dossziéban gyűjtik ezeket (Westend MM) és a srác elfelejtette odaadni. Persze a dossziéjukban sem volt belőle, így elkérte az adataimat és azt ígérte, hogy két héten belül postázzák (azt mondta ha úgy alakulna addig a számlával tudom igazolni "magam", remélem nem lesz rá szükség). Bízom benne, hogy így is lesz.

Ha már ott voltam megkérdeztem ezt a hangerő dolgot is: azt mondta a bejáratás ideje alatt -20-ig lehet tekerni. (Még jó, hogy pont most betegedtem le, a fülem is bedugult, így -20dB-n nem sokat hallok a filmekből. :((( )

(#1665)-re valaki? :F Bár így is meglepően benne van a mély a rendszerben hogy teljes legyen a kép megvenném a Wharfedale WH-208 subot (persze csak ha nem mondjátok azt, hogy nem jó), de az csak 4ohmos.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1670) -conrad- válasza canniball (#1669) üzenetére


-conrad-
addikt

A powercube nem tetszik?
Én ezt szeretném beszerezni hozzá, ha lesz rá keret.

(#1671) canniball válasza -conrad- (#1670) üzenetére


canniball
nagyúr

Míg a PC10+ ára 50k-nál kezdődik, addig a WH-208 30k. Olyan nagy különbség pedig nem hiszem, hogy lenne a kettő között.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1672) wmarci válasza neduddki (#1667) üzenetére


wmarci
senior tag

belinkelnél egyett, pls
mert egyett sem találok :-)

(#1673) fury71 válasza canniball (#1669) üzenetére


fury71
aktív tag

"Bár így is meglepően benne van a mély a rendszerben hogy teljes legyen a kép megvenném a Wharfedale WH-208 subot (persze csak ha nem mondjátok azt, hogy nem jó), de az csak 4ohmos."
Az hogy csak 4 ohmos nem jelent nagy hátrányt mivel aktív sub és beépítették az erősítőt és hogy hány ohmos a hangszóró nem érdekes mert nem terheli az AVR-t.
Különben is a beépített erölködőt optimalizálják a h.szóróhoz.. Egy RCA az AVR Pre-out-jából a sub vonali bementére és kész.
A Wharfedale WH-208 szerintem nem rossz, bár én kicsinek találom, a hangja nem tudom milyen.
Én ajánlanám azért még a Wharfedale Power Cube 8+ 40e vagy 10+ 50e lehet, hogy azért megéri az + 10-20e.
[link]
vagy ezt: Heco Victa Sub 25A[link]
Ezt is sokan szeretik: Polk Audio PSW :C 110[link]
vagy ez is:Yamaha YST-SW215
[link]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1674) fury71


fury71
aktív tag

Bocsi a Heco link nem jó :W itt egy másik:
Heco Victa Sub 25A [link] :DD :K

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1675) neduddki válasza wmarci (#1672) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me az #1163ban szerited mi va???:- )))
amugy meg guggol: bof

udv

neduddki

p.s. amugy kerestel egyaltalan, vagy igy konyeeb...?

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1676) wmarci válasza neduddki (#1675) üzenetére


wmarci
senior tag

Persze hogy kerestem, csak nem találtam
Egyébként ha már itt vagyunk akkor a passzívakhoz kell előerősítő és végerősítő is..
( ha van a rendszerben aktív hangfal )

(#1677) wmarci válasza wmarci (#1676) üzenetére


wmarci
senior tag

Rábukkantam egy Classé av előerőstőre
Vélemény ( rosszabb egy mint a Lexicon? )

:)

[ Szerkesztve ]

(#1678) canniball válasza fury71 (#1673) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az hogy csak 4 ohmos nem jelent nagy hátrányt mivel aktív sub és beépítették az erősítőt és hogy hány ohmos a hangszóró nem érdekes mert nem terheli az AVR-t."
Én is erre tippeltem, de mivel nem értek hozzá délután megkérdeztem a MM-ban az eladó srácot, aki azt mondta a subnál is figyelembe kell venni azt a 6 ohmos értéket. :F Pedig elhoztam volna a WH-208-at, de így ott hagytam, mert az csak 4 ohmos. Törtem is a fejem, hogy honnan fogom megtudni a mélyládák impedanciáját, mert pl. warfiék még a data sheetben sem közlik ezt az értéket...

"A Wharfedale WH-208 szerintem nem rossz, bár én kicsinek találom..."
Milyen szempontból? A Power Cube 8+ adatai pl. szinte egy az egyben ugyan azok. (Tény, hogy sokkal tetszetősebb, de +10k-t nem szívesen adnék egy szépen gravírozott üveglapért, amit lehet, hogy a barátnőm macskája pikk-pakk elintézne :D ).
A Yamaha külsőre nem tetszik. (Lehet hülyének nézni, de mégis csak a nappaliban lesz és nekem fontos az összkép is.) :B
A másik kettő pedig már 50k, annyit két okból nem szívesen adnék érte:
1. Az a bizonyos lélektani határ negyvenegynehányezer forintnál van, többet csak erőltetve adnék ki erre a célra (40k-t mondjuk most sem vágnék ki mellény zsebből).
2. Gondolom filmeknél nem jönne ki annyira a különbség, inkább zenénél én pedig nem igazán hallgatok olyan zenét, ahol a dübörgés a lényeg.
Persze cáfolj(atok) ha hiba van a gondolatmenetben!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1679) #67688960 válasza canniball (#1678) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha "pre out" kimenetet használsz az erősítőn a subhoz, akkor lényegtelen hogy mekkora a ládában lévő hangszóró impedanciája, amit egyébként nem is tüntetett fel a gyártó sem a honlapján sem a maualban. Kimáncsi lennék honnan szedték a 4ohm-ot? Csak a többi hangszóróhoz írták oda a manualban, hogy normal 6ohm. Egyébként az is írják hogy a hangszóróik kompatibilisek a 4 és a 8ohm-os erősítőkkel.
Vedd meg nyugodtan, ne hallgass a boltosra.

[ Szerkesztve ]

(#1680) canniball válasza #67688960 (#1679) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha "pre out" kimenetet használsz...
Ez megint olyan dolog, amiről csak sejtem, hogy mi lehet. :B Az erősítőm (Yamaha RX-V361) könyvében csak annyi van, hogy RCA bemenettel rendelkező aktív mélynyomót vegyek és mono kábelt.

Az általad megadott linken (http://www.wharfedale.co.uk/model.php?model_id=105) csak ezt olvashatom: "The distributor for this territory does not carry this product line." Nálad megjelenik aminek kell? :F

"Kimáncsi lennék honnan szedték a 4ohm-ot?"
Azt én szedtem innen.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1681) #67688960 válasza canniball (#1680) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az az rca-s "subwoofer output jack" a 10.old. 9-es.
Tényleg nem jó a link. :F , bocs itt az egész család ez megy, onnan menni fog.
Na igen, pont azt kérdem, hogy vajon honnan szedték, és vajon miért is írták ki. :D
Szerintem csak elírás lesz.
Ez csak egy bolt hirdetése, és ezt az adatot a gyártó sehol nem adta meg.

[ Szerkesztve ]

(#1682) canniball válasza #67688960 (#1681) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az az rca-s "subwoofer output jack" a 10.old. 9-es."
A sub csatit megtaláltam, csak azt nem tudom, hogy milyen a pre és milyen a nem pre out. :) A szavaidból azt veszem ki, hogy az enyém pre out, így bármilyen aktív mélynyomót ráköthetek. :R

"Tényleg nem jó a link. :F , bocs itt az egész család ez megy..."
Nekem ez sem jó: itt is csak a "The distributor for this territory does not carry this product line." mondatot találom. :(

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1683) fury71 válasza canniball (#1682) üzenetére


fury71
aktív tag

Megnézetm én is az RX-V361-es manualt és az 5. old 4. pont a pre out a "SUBWOOFER OUTPUT Jack"
A pre out lehet egy RCA vonali kimenet leginkább sub-hoz, de drágább erősítőkön 5.1 vagy 7.1 is, amikor nem csak a sub hanem a többi csatorna jelét is kivezetik. Ilyenkor lehet az erősítőt akár egy előfoknak használni és a pre out-on keresztül rákötni egy végfokot.

Szerintem nyugodtan megveheted azt Warfi subot, de te tudod.
Amúgy a CR2 40-es hogy muzsikál, zenénél vagy filmnél milyen a hangja megérte a vételt?

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#1684) canniball válasza fury71 (#1683) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott sem azt írják, hogy pre output. Nekem pedig az volt a bánatom, hogy nem tudom milyen a pre és milyen a nem pre. Mivel azt mondjátok ez az tovább nem is agyalok rajta. :R

"Szerintem nyugodtan megveheted azt Warfi subot..."
Este megyek Pestre, ha lesz még belőle megveszem. :K

"Amúgy a CR2 40-es hogy muzsikál, zenénél vagy filmnél milyen a hangja megérte a vételt?"
Erre több okból sem tudok teljesértékű választ adni:
-mint írtam beteg vagyok és félig be van dugulva a fülem. Pont most... :(((
-mivel még bejáratós a rendszer nem teker(he)tem fel a hangerőt és a surround hangfalakat sem sikerült még hátul elhelyezni, így (jelen állapotomban) a filmek néha meglehetősen halknak tűnnek. Egy-két jelenetnél azért így is hallom, hogy odatesz. :)
-nincs viszonyítási alapom, legfeljebb csak a leváltott Pana music centerem, de hát az után meg gondolom kitalálod a választ. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1685) #54715584


#54715584
törölt tag

kiallta az erosito es a hangfalak a szilveszteri buliprobat :)
a denon erolkodo a jamo hangfalakkal es a wharfedale subbal nagyot robbantott :) mindezt elektronikus zenevel :)

(#1686) canniball válasza canniball (#1684) üzenetére


canniball
nagyúr

Hiába gugliztam arra nem találtam választ, hogy a WH-208 rendelkezik-e automatikus standby/kikapcs funkcióval - erre tudnátok-e mondani valamit?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1687) #54715584 válasza canniball (#1686) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez wharfedale hangfal?
az enyem nemtom milyen tipus, viszont ha ugy van beallitva, akkor hajlamos stand by modba kapcsolni, ha nem kap jelet :)

(#1688) #67688960 válasza canniball (#1682) üzenetére


#67688960
törölt tag

:)
Az az ami kell neked, csak nem pre out-nak írták, az egy(csak) előerősített kimenet(minden rca-s hang kimenet az).
Az aktív sub-ban van végerősítő, és egy előerősített jel kell neki.
Ezért ott lényegtelen hogy hány onh a hangfal, mert az a subládában lévő végerősítőre van közvetlenűl kötve.
Akkor számítana az hogy hány ohm, ha az av-erősítőd végerősítőjére kötve használnád úgy mint a frontot, centert, surroundot. Lehet hogy úgy is be lehet kötni, legalábbis a manualja alapján úgy tűnik, de azt is írják hogy kompatibilis a 4 és a 8ohmos erősítökkel(amin a végfoki csatlakozást értik). De te pre out tipusú(rca-s out) bekötést akarod használni, és nem ezt.
Biztos a sütik miatt nem jó a link, itt a kép, most már csak azért is. :D

[ Szerkesztve ]

(#1689) canniball válasza #54715584 (#1687) üzenetére


canniball
nagyúr

"ez wharfedale hangfal?"
Igen, az.
"az enyem nemtom milyen tipus, viszont ha ugy van beallitva, akkor hajlamos stand by modba kapcsolni, ha nem kap jelet :)"
Megnéznéd a típusát? Mert egy webáruházban pl. a PC 8+ adatainál megtaláltam ezt a funkciót, ennél meg nem; érdekelne, hogy azért, mert ez nem tudja vagy csak spóroltak a betűkkel.

Ez a szilveszteri buli biztos jó bejáratás volt a rendszerednek :) , nem félte(tte)d?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1690) canniball válasza #67688960 (#1688) üzenetére


canniball
nagyúr

Így már tiszta a pre/nem pre probléma. :R

"Biztos a sütik miatt nem jó a link..."
Próbáltam két böngészőben is, egyikben sem működött. Töröltem a sütiket, így sem jó. :(

"...itt a kép, most már csak azért is."
:R

Mod.: a rókámmal lesz valami bibi. IExplorerrel eddig nem próbálkoztam, azzal most bejött. Mondjuk eszembe nem jutott volna, hogy a Kompakt mozinál kell keresni, nem pedig a Mélynyomók között...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1691) #54715584 válasza canniball (#1689) üzenetére


#54715584
törölt tag

hazaerek melobol megnezem neked a tipusat, meg azt is, hogy pontosan hol is van az a kapcsolo meg mi van rairva

neha-neha probalgattuk a rendszert, jol felnyomtuk a hangerot filmek/zenek alatt, de telleg a szilveszter volt a tuzproba :)
majdnem 3 napon keresztul ment a rendszer teljes hangeron - leszamitva azt az 5-6 orat mig aludtunk :)
sot, van par deadmau5 szam tele basszussal, ahol csutkara nyomtuk a hangerot, de nem szallt el se a jamo se a wharfedale
az igazat megvallva, neha aggodtam kicsit, de az elso par ora utan megnyugodtam :)

(#1692) canniball válasza #54715584 (#1691) üzenetére


canniball
nagyúr

"hazaerek melobol megnezem neked..."
:R

"majdnem 3 napon keresztul ment a rendszer teljes hangeron..."
Mikor megvettem az erősítőt az eladó külön felhívta a figyelmem a bejáratási időszakra (nem emlékszem pontosan mennyit mondott, de többezer óra rémlik). Ugyanúgy a hangfalaknál. Nem is merem feltekerni a hangerőt (pedig a bedugult fülem mellett filmeknél néha jól jönne).
Na szakik, a "monstre féle bejáratós módszernek" :) milyen következményei lehetnek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1693) dabadab válasza canniball (#1692) üzenetére


dabadab
titán

WN31RD linkelt v itt, v a hifis topikban egy cikket (amit most persze nem talalok), ahol neves hangfalgyartokat kerdeztek a bejaratas kerdeserol es egyaltalan nem volt semmi egyseges allaspont. Volt, aki azt mondta, hogy nem is kell bejaratas masok szerint meg ez feltetlenul szukseges es ajanlottak mindenfele modszereket. Ezek utan meglepne, ha itt a topikban definitiv valaszt kapnal :)

DRM is theft

(#1694) #54715584 válasza dabadab (#1693) üzenetére


#54715584
törölt tag

en ez elso par hetben "kimeltem", de volt olyan film, amit nem lehet halkan nezni es van olyan zene, amire muszaj tombolni :D
mi egyebkent nem olyan hosszu tavra vettuk a rendszert, sztem 2-3 ev mulva megint csere lesz, mint ahogy az elozoek is kb addig voltak nalunk, es miutan eladtuk oket, meg mindig ugyanugy teljesitenek :)
szoval bejaratas vagy nem, mi hasznaljuk rendesen :)

(#1695) -=ZS=-


-=ZS=-
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem pont ez a kategória, de erről van valakinek tapasztalata/véleménye:
http://www.p4c.philips.com/files/h/hts5700r_12/hts5700r_12_pss_hun.pdf
Örülnék, ha bárki, aki már hallott róla, írna nekem. (akár priv, email..)

Köszi!

(#1696) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello!
Mit gondoltok a Trust SC5250 hangkártyáról? ( [link] ) Film,és zene hallgatásra kéne, és az optikai kimenetet használnám.Gagyi/ jó minőség?Meg vegyem?

(#1697) #54715584 válasza -=ZS=- (#1695) üzenetére


#54715584
törölt tag

ne vegyel ilyet...
menj el mm-be vagy fukarekhoz es hallgasd meg milyen szarul szol...

Fleed: ha digitalisan hasznalod erositovel, akkor sztem mindegy, mert az erosito ugyis adatot fog feldolgozni :)

[ Szerkesztve ]

(#1698) canniball válasza dabadab (#1693) üzenetére


canniball
nagyúr

Most hogy mondod (írod) rémlik, hogy volt hasonlóról szó. :R Csak reggel elgurult a cavingtonom... :B Majd jól visszaolvasok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1699) canniball válasza -=ZS=- (#1695) üzenetére


canniball
nagyúr

Nemrég kérdezett valaki hasonló minden egyben rendszerről, elég negatív felhangja volt a válasznak. Ha konkrétabban érdekel keress vissza (szerintem nem sokat kell), ajánlottak helyette másikat elég korrekt áron.
Mod.: meg is van: a (#1625)-től kezd el olvasni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1700) wmarci


wmarci
senior tag

11.2-t
Hogy lehet összeállítani? Mert láttam egy nagyon brutkó yamaha 11.2-es av erősítőt..
Ja és a 11.2-höz, jó a 7.1-es hangkártya?
Nem őrültem meg hogy ezt megkérdezem, csak egy csarnokot kell meghangosítani..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.