Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25551) bkercso válasza SchumiBácsi (#25526) üzenetére


bkercso
nagyúr

SAL SBX3040+SBX1320+DP80 passzív hangváltó

Na megnéztem, nincs tragédia sem abból, ha van pár tizedohm ellenállása a tekercseknek, sem abból, ha a Zobel kondija akár 30%-ot is veszít a kapacitásából.
A mély elé viszont érdemes 0,2ohmnál kisebb ellenállású (azaz vasmagos) tekercset tenni, hogy ne fűtsön sokat és ne is rontsa nagyon a dampingot.
A közép elé viszont légmagos kell, mert itt már nagyobb lenne a torzítása a vasmagnak!
Hasonlóan, a közép- és magas szekcióban a kondik is fóliák legyenek! Wima MKS4 jó áron van és a hangja is megfelelő ide (Lomex.hu-ról rendelhető: Webáruház fül, majd keresőbe "MKS4"). A mély kondijának is min. 10-20%-a lehetne fólia, de akár az egész is.
Minden ellenállás 10W-os, a kondik min. 63V-osak.
A mély tekercse és az ellenállások tudjanak szellőzni, hangcsillapító- vagy más gyúlékony anyaggal ne érintkezzenek!

Terveztem egy olcsóbb váltót is, Butterworth-karakterisztikával, és részben elsőrendű szőrőkkel. Ehhez 5-6kHUF/db-ból meglehet az anyag. Légmagos és vasmagos tekercs.
Ez így már csak 6 alkatrész, ha a Zobel-eket és az L-Pad-et a hangszórókra forrasztod...
A tekercsek viszont min. 10cm-re legyenek a hangszóróktól!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25552) SchumiBácsi válasza bkercso (#25551) üzenetére

Sztem az egyszerűség kedvéért minden a hangváltó lapon lesz ha nem gond.
Az eddig modellezett alkatrészek kivétel nélkül 10W ellenállás, és 100V kondenzátor - valószínűleg fólia is mind.

Az új képen a 400m és 220m az 0.4 és 0.22ohm ellenállást takar?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#25553) bkercso válasza SchumiBácsi (#25552) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sztem az egyszerűség kedvéért minden a hangváltó lapon lesz ha nem gond.
Nekem nem. :) Végül is, ha nem akarod megsemmisíteni a hangszórókat, akkor szükségük lesz váltóra később is.

Az eddig modellezett alkatrészek kivétel nélkül 10W ellenállás, és 100V kondenzátor - valószínűleg fólia is mind.
Azokat csak odaírtam, a modellhez a kivitel és a fesz-tűrés nem kell.

Az új képen a 400m és 220m az 0.4 és 0.22ohm ellenállást takar?
Azok a tekercsek soros ellenállásai, nem kell őket külön beépíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25554) magery válasza bkercso (#25529) üzenetére


magery
tag

1.6 ohm

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25555) Kenny_evo válasza bkercso (#25539) üzenetére


Kenny_evo
csendes tag

Sajnos ezekből egyedül arra tudok válaszolni, hogy hány literes. (nem azért építem mert profi vagyok, azért mert nincs más opcióm)

Amint hazaértem megmondom a térfogatát :R

(#25556) Primary92 válasza Kenny_evo (#25555) üzenetére


Primary92
senior tag

Én a nagy terhelhetőségű, de alacsony rezonancia frekvenciájú hangszórók között nézelődnék, azok közül is azok részesíteném előnyben, amelyek nagy kitérésre képesek.
Ha van az erősítőben elegendő tartalék, akkor már csak kis mély kiemlés kell.
[link]
[link]

(#25557) bkercso válasza magery (#25554) üzenetére


bkercso
nagyúr

:Y
Atya ég!! Nagyon sok.

Kenny_evo: OK! Nekem a 3. hangszóró a legszimpibb. De műszerfal alá mélynyomót? :F Nem fog mindent szétrázni?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25558) bkercso válasza Primary92 (#25556) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek a kicsi hangszórók bandbass dobozba valók, mert különben a levegő túl nagyot torzít a dobozban. Az ugyanis nyomásra keményedik, szívásra meg lágyul...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25559) Primary92 válasza bkercso (#25557) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezek közül szerintem is a Ground Zero-t válaszd.
Ülés alatti mélyre nem gondoltál?

(#25560) bkercso válasza Primary92 (#25559) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem nekem lesz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25561) Primary92 válasza bkercso (#25560) üzenetére


Primary92
senior tag

Bocsi, nem jó hsz-nál nyomtam a válaszgombot. :W

(#25562) bkercso válasza magery (#25554) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a két mérőkábelt összeérinted, mennyit mutat a műszer?
1,6 ohmos tekercsen az összteljesítmény hatoda menne el...

SchumiBácsi: Az L-pad hatása nem kerülhető ki leágazással! Ha nem kell, meg kell szakítani az odavezető egyik ágat, úgy kell elécsatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25563) magery válasza bkercso (#25562) üzenetére


magery
tag

Ez a tekercs a HV328-as mély tekercse. A tulajnak sok lett volna a plusz 8-10k rendes tekercsre.

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25564) cool13


cool13
őstag

Buta kérdés. Egy két utas Behringer 2030P dobozoknak ez a crossovere. Ebből a két képből le lehetne másolni? Lerajzolná esetleg valaki hogyan nézhet ki? Mondjuk a tekercs a nagy dilemma. Tudnátok ebben segíteni?

(#25565) bkercso válasza magery (#25563) üzenetére


bkercso
nagyúr

Oké, de nem mérted el? Ha a multiméter két mérőfejét összenyomod, akkor mennyit mutat? Azt ki kellene vonni a mért értékből...

100W esetén 16W menne el ezen a tekercsen, ha 1,6ohm lenne. Ez irreális!

cool13: Ilyesmi, de jó lenne, ha a 4. ellenállás felirata is látszódna, ill. lenne kép az aljáról is. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25566) bkercso válasza bkercso (#25565) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tekercset ki kell forrasztani az egyik lábán és meg kell mérni.
Vagy megméred a hangszórók átvitelét, és az impedancia ismeretében kitaláljuk a tekercset.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25567) cool13 válasza bkercso (#25565) üzenetére


cool13
őstag

Sajnos azzal nem szolgálhatok. Videóból ollóztam ezeket is. Nem találok róla gyárit sehol, hogy le lehessen másolni.

(#25568) magery válasza cool13 (#25567) üzenetére


magery
tag

Akkor ez örök titok marad.

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25569) magery válasza bkercso (#25565) üzenetére


magery
tag

Pedig az annyi. Jól mértem. :K

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25570) cool13 válasza magery (#25568) üzenetére


cool13
őstag

Éreztem. :( Azért köszönöm mindenkinek.

(#25571) magery válasza cool13 (#25564) üzenetére


magery
tag

Buta kérdés. Megvannak neked ennek a doboznak a hangszórói? Mert ha nincs, akkor felesleges találgatni. Ez a váltó csak ahhoz a hangszórókészlethez való.

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25572) bkercso válasza cool13 (#25567) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt moddolják a B2031P váltóját. Hátha az előrébb visz...
Minek akarod lemásolni?

magery: Akkor ez minden, csak nem "200W-os" hangváltó. 2kHUF amúgy egy rendes tekercs.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25573) cool13 válasza magery (#25571) üzenetére


cool13
őstag

bkercso és neked is.
Meg van a komplett hangfalam. Behringer 2030A. Viszont ez ugye erősítővel van a hátulján. Csak kíváncsiság hajt. És ha nem lenne nagy összeg, kipróbálnám milyen különálló erősítőtővel.
bkercso Volt a nagytesó is. Saját gyártás volt a doboz. Ha vissza kerestek volt itt téma.

[ Szerkesztve ]

(#25574) bkercso válasza cool13 (#25573) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor szedd szét és fotózd le rendesen! :)
Ha passzívba akarod kötni, akkor úgyis meg kell bontanod, nem?
Amúgy a képen látható váltó nem nagy összeg, párba 6-7k lehet max.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25575) cool13 válasza bkercso (#25574) üzenetére


cool13
őstag

Mint írtam, ami nekem van A-s, az aktív. Nincs váltó benne.

[ Szerkesztve ]

(#25576) magery válasza bkercso (#25572) üzenetére


magery
tag

A gyári ajánlás 200W a HV328-hoz. Igaz, van olcsóbban is tekercs. A vasmag mit ront a hangképben? Mi a legjelentősebb különbség a vasmag és a légmagos között? Az árát most ne nézzük.

[ Szerkesztve ]

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25577) Kenny_evo válasza Primary92 (#25559) üzenetére


Kenny_evo
csendes tag

Nem szeretném ülés alá rakni, a láda meg már megvan :D (USA-ban találta ki valaki hogy oda rakja, elméletileg teljesen jó)

(#25578) Kenny_evo válasza bkercso (#25557) üzenetére


Kenny_evo
csendes tag

Elvileg nem, nagyon kicsi a légtér (kétüléses roadster), ezért elvileg nem kell nagyon feltekerni hogy értelmes mélyet halljon az ember :D

Köszönöm a segítséget!

(#25579) SchumiBácsi válasza bkercso (#25553) üzenetére

Értem és a régi képen is van ilyen "Azok a tekercsek soros ellenállásai, nem kell őket külön beépíteni." ellenállás?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#25580) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
egy dilemmához szeretnék észrevételeket kérni hangfalépítés ügyben.

adott egy focal tc90tdx és egy 5w4252, amik átmenetileg egy kis dobozban ülnek és egy nubert AW-880-al vannak alátámasztva. ígéretes a hangja, van benne potenciál, viszont ez a szub-basszus kissé lassú, elkent, nem az igazi.

van két lehetőség tovább indulni: van egy pár focal 8v012 db dupla tekercses, polyglass hangsugárzóm a gyári dobozzal (jmlab db19), ami gyárilag 30,5 literes és így (papíron) 52Hz-ig megy le -3dB-el, vagy lenne lehetőségem venni 2 db 11K7512 25cm-es kevlar mélyet épített mdf ládában (méretezve). ezt kb 60-ért megkapnám (a másik már megvan, egy 20-as volt)
megér annyival többet a nagyobb? érdemes azzal kíséretezni, vagy szobai zenehallgatásra elég a 21 cm-es mély is?. (végül is a régi/jelenlegi hangfalam is egy focal surprise kit, tc90tdx és 7k011 db elektromosan 3 utas, és elég szép mélyeket produkál)

a 8" gyárilag egy 2 (elektromosan 3) utas rendszerben volt, 300Hz és 3.8kHz-en keresztezve (megvan a gyári váltó rajza is), egy 30 literes dobozban. ha csak basszusra kéne, egy fizikailag is 3 utas rendszerben (sőt akár 4, mivel a mélynyomó dupla tekercses) tudna valaki egy jobb (nagyobb?) dobozt méretezni hozzá valamilyen programmal?

kérdéseim: melyikkel érdemes tovább haladni, és a 8v012 db-hez a paraméterei alapján tudna valaki egy (gyáritól eltérő) mély dobozt méretezni?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#25581) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

@bkercso: nagyon nagy művelet egy ki-be kapcsolható Fletcher-Munson göbés jelformálás ? Kb. ezeknek a görbéknek megfelelően formálni a DAC-ból érkező analóg jelet, még erősítés előtt ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25582) bkercso válasza cool13 (#25575) üzenetére


bkercso
nagyúr

OK. SZóval ugyan ez készül passzívban is, és annak a váltóját másolnád? Elnézést, nem értek ezekhez a típusokhoz... :B

magery:
A gyári ajánlás 200W a HV328-hoz.
Kizárt. A zene 2/3-a a basszus teljesítményben. Ennek a hatoda jutna a tekercsre. 200W-nál 20W. "izzana" a tekercs.
A vasmag mit ront a hangképben? Mi a legjelentősebb különbség a vasmag és a légmagos között? Az árát most ne nézzük.
Alacsony frekvencián tolerálható a vasmag torzítása (ami a nonlinearitásából és a hiszteréziséből fakad). Nagyobbat torzítana a hangszóró, ha nagy ellenállású légmagosat kapna, mert az erősítő nem tudná úgy megfogni.
Közép- és magasnál viszont én nem használnák vasmagot.

SchumiBácsi: a régi képen is van ilyen "Azok a tekercsek soros ellenállásai, nem kell őket külön beépíteni." ellenállás?
Nem, az "Rdc" és az "L" a hangszóró lengőtekercsének ellenállásai. (Alá van írva a hangszóró típusa.)

nagyon nagy művelet egy ki-be kapcsolható Fletcher-Munson göbés jelformálás ?
Aktívban nem annyira. Loudness-nek hívják, és középleágazásos hangerőpotival meg lehet csinálni diszkrétben (vagyis jó minőségben). [link] és [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25583) cool13 válasza bkercso (#25582) üzenetére


cool13
őstag

Igen. Semmi gond. Ne viccelj. :D

(#25584) bkercso válasza cool13 (#25583) üzenetére


bkercso
nagyúr

Marad a mérés. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25585) Primary92 válasza Dißnäëß (#25581) üzenetére


Primary92
senior tag

Jól emlékszem, hogy aktív rendszert építgetsz? Lehet, hogy meg kellene fontolni egy DSP használatát. Az Analog Devices SigmaDSP sorozata elég könnyen használható.
Én ezzel tervezek aktív rendszert építeni, mert a SigmaStudio viszonylag egyszerű program, és a freeDSP tervek jó támpontot nyújtanak.

(#25586) bkercso válasza Primary92 (#25585) üzenetére


bkercso
nagyúr

PA-ban ez oké, vagy szubhoz, de az olcsó elko jelcsatolókondik látványa engem elbizonytalanított, mikor a kezembe vettem egy ilyet. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25587) Primary92 válasza bkercso (#25586) üzenetére


Primary92
senior tag

Hol látod azokat a jelcsatoló elkókat?

(#25588) Dißnäëß válasza bkercso (#25582) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ehhez kapcsolódóan olvastam pár érdekes felvetést. A PS Audio-s ember azt mondja, a sima hangerőszabályzó-követő megvalósítás esetén érzékeny hangszóróknál túl sok lehet a mély-magas kiemelés, érzéketleneknél pedig túl kevés. [link]

És inkább hangerőszabályzó helyett tényleges hangossághoz kellene kalibrálni, hogy ahogy növekszik a hangerő, egyre kisebb mértékben emel ki mélyet és magasat (lásd a görbéket is), tehát nagyobb hangerőn (hangnyomáson) nem emel akkorát ki a loudness funkció.

Ezt a hangerőszabályzó állásához kötött "görbekövetés" csak akkor valósítja meg, ha adott helyiségben adott poti állásban kellő mértékkel emel ki az elektronika mélyet és magasat. A hangerőszabályzó állása viszont egyértelműen nem utal arra, hogy a görbék mentén épp hány phone-t tapasztalunk a fülünkkel.

1. Egy standard erősítő esetében, amihez az ember épít vagy vesz valami xy hangfalat, ha az egy érzékeny hangfalszett és már 1/4 hangerőpoti állásban eléggé hangos és "áááá vedd lentebb" nagyon szól már, az adott ténylegesen hallható hangnyomáson valszeg tényleg sok lehet még a korrekció mélyben, mert a rendszer bután a hangerőpoti állása alapján még relatív sokat rákorrigál mélyre és magasra, holott hangnyomás már van az érzékenység miatt.

2. Míg egy olyan hangfalt kötve erre az erősítőre, ami amit hajtani kell, hogy történjen valami, mondjuk ha max közeli potiállásban még nem vagyunk a max hangnyomás közelében, ott nem lesz elég korrekció már. (Hiszen max potiállásban kevesebb korrekciót ad mélyre és magasra a loudness megoldás, amit adott helyzet kíván).

Mindez azt eredményezi, hogy:

- ha az adott szobában elviselhető (és/vagy mérhető) maximumhoz lövi be az ember az erősítő + hangszórók kettőst (feszültségerősítés vs. érzékenység), akkor nagyjából közelebb kerül a Fletcher-Munson féle igazsághoz és a hangerőszabályzó potiját követve közelebb van az ideálishoz, hogy milyen hangnyomást okozva adott helyiségben, milyen mértékben emeljen ki mélyen és magasan a loudness. Feltételezve, hogy a szett képes azokra a phon értékekre adott helyiségben, amihez a görbék igazodnak.

- be tudjuk állítani adott helyiségben, hogy mi számunkra és fülünknek a felső hangossági küszöbérték, ügyesebbek talán műszerrel is a hallgató pozícióban mérve és az erősítőbe bemenő jel csillapításával (teljes spektrumon, szűrő, minden egyéb előtt) elérhető az az állapot, amikor adott erősítő, adott helyiségben pont olyan mértékben emel ki hangerőszabályzó állás követő Loudness elektronikáva, amit a nagy könyv megír.

Az elméleti kérdés, hogy mindezt hogyan lehet DIY szinten "automatizálni". Mert egy házimozi erősítő a mikrofonnal "körbenéz", hogy mi van és egy intelligens(nek vélt) elektronika egyből képes automatán állítani EQ-t, gain-eket, satöbbi. Van olyan butaegyszerű mérőmikrofon-mikroelektronika kombó, ami egy jelgenerátor segítségével szinuszjellel "leméri" a helyiséget (megfelelő helyre téve a mikrofont), hogy "megtudja", mi lehet a fülünknek a maximum érték, bírják-e azt a hangszórók hozni avagy már hülyére torzítanak ott, illetve ha bírják, milyen abszolút hangerőszabályzó-értéknek felel meg ez a maximum ?

Ha lenne ilyen, be tudná kalkulálni a csillapítás mértékét, hogy kisebb helyiségben és/vagy nagyobb érzékenységű motyó esetén is a max hangerőállás ott és akkor max hangnyomás is legyen a fülünknek, ergo a legfelső F-M görbe nagyjából. Így a hangerőpoti követő üzemmódban az összes hangerőállásban pont a kellő mértékű kiemeléseket produkálná a loudness gomb.

Szeretek agymenni. ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25589) Dißnäëß válasza Primary92 (#25585) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jól. :K Ajánlottak külföldi fórumon egy DBX PA2-est, de lehet nem kellene ágyóval verébre, kipróbálok egy freeDSP-t, lehet.

Elsőre kicsit fázok tőle, aztán lehet, marad. Ki tudja. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25590) Primary92 válasza Dißnäëß (#25589) üzenetére


Primary92
senior tag

A miniDSP-t sem szabad figyelmen kívül hagyni, van dobozos és dobozolás nélküli verzió is.

A loudness-es dologhoz a következőt fűzném hozzá:
Az a baj, mint ahogy írtad is, hogy a loudness EQ nem tudja, a kimenetén lévő jelszinthez hogyan viszonyul a hangnyomás. Szerintem ezt az érzékenységes problémát legegyszerűbben (nem biztos, hogy a legjobban) úgy lehet megoldani, hogy a fiziológiás hangerő szabályozást megvalósító áramkör után elhelyezünk egy előerősítőt, ahol korrigálni lehet az eq jelszint - hangnyomás viszonyt.

[ Szerkesztve ]

(#25591) bkercso válasza Dißnäëß (#25588) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyszerű: két soros hangerőszabályzót használsz, az egyik sima: ezzel lövöd be a max. Szintet, amikor a másik maxra van tekerve.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25592) Dißnäëß válasza bkercso (#25591) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mindkettőtöknek: jaa, jaa. Igen. :K

Szerintem ez is lesz. Beépítek egy ilyen megoldást a preamp-ba, egy bypass-al ki-be kapcsolhatóra és ollé. Back to the 60's. :D

Lesz loudness-em. Jajjj de jó. :DDD El kéne dugni a kapcsolót hátra valahova. Ne lássák a hifista haverok, ha átjönnek nagyritkán. :))

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25593) bkercso válasza Dißnäëß (#25592) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha nekem lenne szükségem ilyesmire, alps blue-val és np0 kondikkal építeném és dicsekednék vele. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25594) Dißnäëß válasza bkercso (#25593) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A hangerőszabályzó potméter ALPS lesz (csak az időtállóság miatt), ami egy balanced 256-lépcsős relés hangerőszabályzó panelt vezérel, tehát a jel a relés nyákon halad át, nem az ALPS-en. De erre az ALPS-re ugyanígy ráköthetem a loudness vezérlést is és természetesen ugyanúgy műxik. Vagyis most megfogtál, ezt hirtelen nem is gondoltam végig. De hogy megy, az biztos. A tippet köszi. Lassacskán, de összeáll minden idén. Talán karácsonyra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#25595) bkercso válasza Dißnäëß (#25594) üzenetére


bkercso
nagyúr

:C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25596) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Miért alkalmaz sok cég a szubnál is csillapító anyagot? Elméletileg nem lenne rá szükség nem jönnek létre állóhullámok.

(#25597) magery válasza Giot (#25596) üzenetére


magery
tag

Jó kérdés. Szerintem a doboz virtuális térfogatát növelik vele, így valamelyest kisebb dobozt kell nekik készíteni. A csillapító anyagban a hanghullámok lassabban terjednek és ez a hangszóró számára nagyobb térfogatot jelent. Én már csináltam ilyet egy álló doboznál és utána a mélyek is mélyebbek lettek.

[ Szerkesztve ]

"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."/Woody Allen/

(#25598) bkercso válasza Giot (#25596) üzenetére


bkercso
nagyúr

Virtuális térfogatnövelés. 25%-kal nagyobbnak tűnik így a doboztérfogat a hanghullámok számára, mert a csillapítóanyagban lassabban terjednek, vagyis kisebb a hullámhossz.
Egyébként a vágás nem tökéletes, tehát létrejöhetnek középfrekvenciás állóhullámok a szubban is, csak halkan.

Megelőztek! :B

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25599) bkercso válasza SchumiBácsi (#25579) üzenetére


bkercso
nagyúr

No, szerintem telepíts fel mobilra egy spektrumanalizátort (androidra pl. ezt) és futtass le egy sweep-et! Így meg tudod mérni a hangszórók átvitelét a két váltóval, hangszórónként és együtt a komplett dobozt is.
Az L-Pad szintén beállítható vele, még a tervezési fázisban.
Mérheted szabadban, vagy a végleges felállítási helyükön is. Talán utóbbinak van több értelme. :F

Ez az én közeltéri rendszerem mérése egy Huawei Honor8-cal (PC-s tone generator-ral sokkal egyenletesebb, így akár azt is telepíthetsz a mobilra):

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#25600) Dißnäëß válasza bkercso (#25599) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:C Én is a Spectroid-al nyomulok, jó. (Az más, hogy a mobil mikrofonja nem éppen erre lett kitalálva, de a semminél több). :D

Sweep-hez ezt is ajánlom, ha weboldal alapú dolog szóba jöhet. Klasszul paraméterezhető + van a bal menüben még pár érdekes motyó.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.