Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:
Új hozzászólás Aktív témák
-
IsKol
csendes tag
Apámmal ráment vagy 40 évünk mire megtaláltuk a helyes megoldást
A technológia fejlődése sokat segített...
1. Ha Vaporex csak mészpótló adalék - a mesterek utálják mert nem úgy "csúszik" ahogy megszokták.
2. Amennyiben lélegző vakolatot használsz - rendszerben a legjobb - akkor soha ne zárd le diszperziós glettel illetve festékkel csakis olyan mélyalapozót/glettet/festéket használj ami nem zárja le a felületet (pl. meszes vagy szilikátos).Úgy gondolom ha lekaparod a felületet és még meg is érdesíted akkor az ajánlott technológiával meglehet jól is csinálni anélkül, hogy bármivel elfednéd...ami lezárja az esetleges párolgást.
-
IsKol
csendes tag
Amit a nép egyszerű gyermekei szilikonnak hívnak - van belőle szilikon, módosított polimer, akril és PU alapú - az mind tömítő anyag 1. sorban persze ragadnak is de nem ez az elsődleges funkciójuk.
Ha ragasztót keresel, szerencsés lenne a ragasztandó felületeket is megemlíteni.
A "beszáradás" vagy más minőség romlás meg előbb-utóbb megtörténik ezért említik az eltarthatóságot, best before, expiry, self life stb.
-
IsKol
csendes tag
Ha nem túl nehéz a rögzítendő anyag én erős 2-oldalú ragasztót használok abból is a vastagabbakat. pl. kézmosó tartály.
A 2K ragasztóknak is van eltarthatóságuk ami felbontatlan állapotra vonatkozik (környezeti igény megjelöléssel)
Én egy kicsit szkeptikus vagyok ebben az ügyben, mindegy mit veszek, kicsit, nagyot, olcsót, drágát, úgyis rám rohad, igaza volt Leo Getz-nek.
Ha végtelenül zöld lennék akkor csak az oldható kötések jöhetnének szóba de mi lenne a ragasztó-iparban dolgozó emberekkel, beszállítókkal és azok családjaival...
-
IsKol
csendes tag
Amennyiben a mennyezetre szerelnéd, hogy
1. ne zavarjon senkit
2. hatékonyan tudja "felmelegíteni" a helységben lévő tárgyakatakkor az 7 m3 légtered X Szükséges fűtésteljesítmény (ami 35 W/m3)
megadja a teljesítményt ami szükséges és ez 245 WSzóval egy 300 W-os panel a mennyezeten megoldás lehet...
De lehet az ajtó mellet is jó lenne csak akkor növeld a teljesítményt
-
IsKol
csendes tag
Ha "mérgező" lenne, egyszerű halandó nem juthatna hozzá lsd. növényvédő szerek kategóriái.
Hogy büdös, az biztos... de hát az aceton is büdös, meg másoknak a sertésköröm is
RTV-2 a megfelelő választás de azt kicsiben csak a kreatívokban tudsz vásárolni ha meg több kell akkor szinte sehol.
Amennyiben ezt drágának találod akkor ha egészen véletlenül hozzájutnál élelmiszeripari engedéllyel rendelkező rezinhez vagy katalizátorhoz akkor annak az ára az arannyal vetekedne.Ha jól emlékszem a Bondex kft-nek van RTV-2 terméke is (a különböző HTV termékek mellett), hívd fel a boltjukat...
-
IsKol
csendes tag
válasz darvinya #75636 üzenetére
Az a helyzet, hogy amit a nép egyszerű gyermekei purhabnak neveznek azok mind valójában 1 vagy 2 komponensű Poliuretán habok. A polyol és izocianát alapú PU-ok - két komponensű - használatosak sok más területen (automotiv az egyik legnagyobb felhasználó) míg az 1K PU főleg az építőiparban nyújt segítséget.
Ami közös bennük, hogy a levegő nedvességtartalma segít a polimerizációban, cellaszerkezetük van (mint minden habnak) és érzékenyek az UV-fényre. -
IsKol
csendes tag
válasz darvinya #75645 üzenetére
"Tehát nemcsak sima PU hab."
Úgy van, tartalmaz habosítószert, emulgeátort, stabilizátort, töltő anyagot.
Az UV állóságról pedig csak annyit, hogy jobb a PU-nak mint az emberi bőrnek (lásd neoprén)
Viszont az építési haboknak - amiről értekezünk - funkciójuk szerint nincs szükségük hozzáadott védelemre hanem mihamarabbi "elrejtésre" a nap elől (1-2 hét után már sárgulnak) -
IsKol
csendes tag
válasz Panthera #75721 üzenetére
Szép állat a nagy szemeivel, ha látod...
De ha együtt próbálsz élni vele... éjszakai állat (azért nagy a szeme ) ugrál, szaladgál a tető alatt, játszik a dióval/mogyoróval és ráadásul kirágja mindet egy 3 mm-es lyukon...
Nagyokat szarik, hugyozik, büdös baromfiudvar szag van utána, belefialt az ágynemű közé is...
Zártkert (régi besorolás szerint) csöppnyi kis "gazdasági épülettel", tetőcsere kellett pontos logisztikával, hogy megszűnjön a lakásban a dorbézolásuk .
Mogyorós, nagy pele ráadásul védett is... elüldözni, áttelepíteni nem is lehet(ne)De a többi vad sem alkalmas az együttélésre:
Szarvas bemászik a szöges drótos kerítésen keresztül a kertbe alma/szőlő hajtások rágásáért, őz megrágja a szőlő zsenge hajtásait majd később leszaggatja a fürtöket. a rigó/szarka megeszi a szőlőt.
Ja és valamikor voltak muflonjaink is akik úgy húzták ki a gyökérzöldségeket mintha emberek lettek volna.
Néha megjelent 1-2 vaddisznó de őket most "kordában" tartja a sertés pestis -
IsKol
csendes tag
válasz Nihed555 #79644 üzenetére
Csak a saját példám...
"hétvégi" házacskában csak ritkán van fűtés ezért a kémény (is) hideg így a begyújtáskor nincs huzat a füst ömlik befelé hiába állítok minden szellőzést maximumra a kályhán.
De ha a kályha bepakolása előtt elégetek 1-2 újságpapírt az pont elég ahhoz, hogy a hideg levegőt kihúzza a kéményből és ne füstöljön befelé begyújtáskor. -
IsKol
csendes tag
válasz totron #84097 üzenetére
Én már elvesztem...
ezért csak annyit ha már ivóvíz akkor a PVC nyomócső amire szükséged van (a kék kútbéléscső is megfelelne viszont nincs kis átmérőben) de azt ragasztani kellene ami pont olyan veszélyes mint a benzin (H225; H319;H336; EUH066) szóval zárt térben csak elszívás/szellőzés míg a szabad ég alatt ragaszthasz.
De ha ez mind ördögtől való (a PVC nem rákkeltő és most már a lágyító sem lehet az) akkor válts a KPE fittingekre ahogy mások már ajánlották.
pl. KPE szűkítő toldó vagy KPE toldókarmantyú
vagy a többiek... -
IsKol
csendes tag
válasz Essejó #84123 üzenetére
Ezt szintén ragasztani kellene de ez sem ivóvízre való.
Locsoláshoz pár éve egy karmantyúval oldottam meg a csatlakozást 250 mm-es KG csőben (ne kelljen mindig kiásni a földet ha cserére szorul) azonban 2-3 év múlva csökkent a vízszint és levegőt kapott a tömítés mellett... (szintén kifejtve alább) -
IsKol
csendes tag
válasz totron #84129 üzenetére
"A kutat megnyitva világos rózsaszín trutyitepek laknak a csőfalon ki tudja milyen mélységig, szaga is van rendesen. Nyilván zsíros vízzel lett felöntve."
És ez ivóvíz?
A PVC az alapanyag amelyhez a feldolgozhatóság/degradáció csökkentés/felhasználás/gazdaságosság/fizikai tulajdonságok céljából adalék anyagokat adnak. pl. stabilizátorok, töltőanyagok, külső/belső csúsztatók, lágyító, színező anyagok.
A stabilizátorok közül kivezették a Ba/Cd tartalmúakat illetve nemrégiben a Pb tartalmúakat.
A lágyítókra is szükség van - a PVC rideg anyag - mert készítenek profilt, csövet, padló burkolót, játékokat, csomagoló anyagokat, elektromos kábel szigeteléseket és ennek megfelelően a különböző felhasználásokra más megfelelőségek vonatkoznak. A Ftalátok nagy része kivezetésre illetve felhasználási limitálásra került de már vannak olyan lágyítók melyek ftalát-mentesek.Nyomócső vastagabb falú PVC cső mint a "szennyvízcső" és olyan alapanyagokból olyan gépeken gyártódott amely megfelel az előírásoknak/megfelelőségnek.
20-25-32-40-50-63 mm (és még sokan mások) a külső átmérője tehát össze tudod hozni ezeket KPE fittingekkel ha nem akarsz ragasztani -
IsKol
csendes tag
válasz totron #84147 üzenetére
Tudom, nem a tiéd a kút de korábban azt írtad ivóvíz a felhasználás.
Most meg állott tésztafőző víz is ment bele, illetve fúrt kút (feltételezem nem 250 m mélyről jön a víz) és még a mostani PVC ragasztó és/vagy és a régi rákkeltő adalékok miatt aggódsz...
Bocs, de valamit el kellene engedned
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest