Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Hazai pókok

Hozzászólások

(#1) Lauro


Lauro
csendes tag

Nem találtam ilyen topicot és mivel mostanában elkezdett érdekelni a téma ezért gondoltam nyitok neki egyet.Ami elindította nálam ezt az érdeklődést az főleg a nálunk is honos cselőpók.Állítólag akár 10cm-re is megnőhet a lábaival együtt és az alföldön elég gyakori jelenség.Igaz én még nem találkoztam egyel sem,de már rajta vagyok az ügyön.Jó lenne ha itt összeverődne egy olyan kis csapat akiket érdekel a téma és esetleg képeket leírásokat osztanánk meg egymással főleg a hazai pókokról.
Akkor kezdeném is a sort.
[link]
Holnap tervezek egy nagyobb kirándulást a Dunaparton remélem majd testközelből is megszemlélhetem ezt a szörnyet.


[Szerkesztve]

(#2) válasza Lauro (#1) üzenetére



addikt

[link]

Az ok, hogy nem találtad, de kerested is egyáltalán? ;]

#3: sztem bőven elfér egyhelyen, de nekem8

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3) Motion_Blur válasza (#2) üzenetére


Motion_Blur
félisten

de ő nem madárpókot szeretne :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) Lauro


Lauro
csendes tag

Igen ezt a madárpók témát direkt kerülni akartam.Annyira hétköznapi lett már,hogy nincs róla mit beszélni.

(#5) Kidus


Kidus
őstag

Atneveztem.

Assuming Control

(#6) Andie válasza Lauro (#1) üzenetére


Andie
őstag

Én szögedi vagyok, és találtam is már ilyen pókot a Tiszaparton, ijedtembe akkorát ugrottam rá, hogy szép lapos lett :DDD

Hogy szeretheti valaki a pókokat? - én erre keresem a választ, ha nembaj, bejárnék ide olvasni majd.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7) j.bravo válasza Andie (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Én (csak) lefotózni szeretném :D

Whatever.

(#8) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

araknofóbia!
araknofóbia!

gyáááá

(#9) Eagl3 válasza Andie (#6) üzenetére


Eagl3
veterán

Itt megmondják neked a jókis cselőpók lelő helyeket, temeg odamész eltaposni szerencsétlent? :(((

(#10) GeorgeBerger válasza Eagl3 (#9) üzenetére


GeorgeBerger
tag

A helyében én lapáttal vertem volna agyon.

(#11) Eagl3 válasza GeorgeBerger (#10) üzenetére


Eagl3
veterán

oszt' mé' ?

(#12) Markgx10 válasza GeorgeBerger (#10) üzenetére


Markgx10
őstag

Csatlakozom, én is.

Mod: hogy miért? mert bunkó vagyok

[Szerkesztve]

(#13) Eagl3 válasza Markgx10 (#12) üzenetére


Eagl3
veterán

akkor megértem.

(#14) Markgx10 válasza Eagl3 (#13) üzenetére


Markgx10
őstag

Jobban hangzik, mintha azt mondanám, hogy a kaszáspókon kívül minden póktól félek ;] :DDD

(#15) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

A pókok gyilkolászása nem hoz balszerencsét véletlenül...?

16.TrollBalint - nyilván szerencsétlen állatnak szar napja lesz, de mintha lenne vmi ilyesmi népi hiedelem is...

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16) TrollBalint válasza Agostino (#15) üzenetére


TrollBalint
addikt

A póknak biztos.

Én sem igazán értem ki mit szerethet egy pókba, főleg egy ilyenbe, ami így néz ki...
Nem mondanám konkrétan, hogy félek a pókoktól, de azért van egy fajta biztos távolságtartás...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17) Solad válasza TrollBalint (#16) üzenetére


Solad
őstag

en meg azt nem ertem ki mit szerethet pl. egy macskaban egyesek meg azt nem ertik hogy lehet ketszemelyes autot venni. most ez egy iilyen dolog. kinek ez kinek az. de nem erzem ugy hogy egyfolytaban hajtogatni kellene az eltero velemenyt

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) Andie válasza Agostino (#15) üzenetére


Andie
őstag

De, mer utánna nem fogtam egy kib.. keszeget sem :(

Egyébként a kedéjek (vagy ez ly?) megnyugtatása végett : azért van ott a smiley, mert csak poén volt. Úgy futottam mint a nyúl. Nemhogy eltapossam.
Én nem vagyok egy gyáva ember, támadott meg engem 3 kutya eccerre, azt nem futottam el, de a pókkal ki lehet kergetni a világból. Ha véletlen belemegyek egy pókhálóba erdöben vagy garázsban, stb, hisztérikus hajtépés kezdödik :)
Nemtom mire vezethetö vissza, kiváncsi lennék egy emlék-feltáró hipnózisra alkalomadtán. Azt tudom, hogy gyerekkoromban volt egy ''kellemes'' emlékem, ha belefér a topicba, megosztom veltek :
Kb 4-5 éves lehettem, otthon loptam a napot Anyám irányitásával, mikoris eccer a hálószoba padlóján kockázva felémszaladt egy kb 3 centis pók. Jó kis húsos volt, nem az a pálcikalábú kaszás akármi, ez olyan zsurmó pók volt. Rikkantottam muternak, hogy gáz van, mire bejött, és a papucsával próbálta volna jobb belátásra birni a 8lábút. Na az jobb létre is szenderült szegény, de a hátáról millió apró pont ugrott le, és kezdett szanaszét rohanni! Gyerekek, ilyet még nem láttatok. Fogalmam sincs, hogy fért rá ennyi, és hogy kapaszkodtak, de mint az apró mákszemek, rajzottak szanaszét! Nemondjam, mire a porszivó üzemkész lett, a fele eliszkolt. Nem aludtam pár napig nyugodtan... :O

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) (Kolombusz) válasza Andie (#18) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Érdekes dolog amúgy ez a pókosdi. Én is félek a kis szar pókoktól, meg az ilyen vékonylábú nagy dögöktől, azonban egy madárpókot elfogadnék.:F
Bár az is igaz, hogy engem bármilyen bogárral, rovarral, szal ilyen izeltlábú szarral el lehet kergetni bárhonnan.

(#20) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

[kép]

(#21) rebel56


rebel56
tag

Ajánlott oldal: [link]
:))

(#22) brownus


brownus
veterán

pár jó kép: [link], [link], [link], [link] hogy hazai-e nemtom, de szeressem őket.

(#23) Kephamos


Kephamos
addikt

Nekünk egyszer a kertünkebn volt egyfajta pók, amit azótase látok, meg sehol sem találok róla infót. Személyleírás :) :Viszonylag vastag lába volt, vagyi isnkább közepesen vastag hosszú lába, a fejtora az eléggé jelentéktelen lehetett, mert nem nagyon emlékszem rá, ám a potroha az fekete-sárga és talán feheér csíkos is volt.

(#24) CallaoW


CallaoW
tag

Nem tudom,ti mit észleltek,de szerintem idén rekordmennyiségű pók van mindenütt.Legalábbis itt Pest külvárosában azt veszem észre.És mindegyik szép vastag potrohú,ami újabb pókócskák megjelenését igazolja,bár valószinűleg az októberi rekordmelegek is közrejátszanak. :F

Amúgy,akik félnek a pókóktól, nekik egy megnyugtató hír.Egy ember élete során kb 8-10 db pókót nyel le álmában.Szal ha reggel nagyon kapar a torkotok,nézzétek meg a sarkokat és ha üres a háló.. ;] :DD

(#25) Nicky Nygaro válasza CallaoW (#24) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Nekem is feltűnt! :) De én nem bánom, szeretem őket.
Gyerekkoromban nagyon sok sárga-fekete potrohú ''darázspókot'' láttunk és etettünk a haverokkal. Ezek baromira agresszívak voltak.
Viszont már évek óta nem láttam egyetlen ilyet se... :(

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Veresegyházon találkoztam ezzel a példánnyal:
[link]
[link]

Utánanézve a dolognak valószínűleg valamelyik cselőpók, de szerintem nem a szongáriai, inkább a pokolira tippelek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) Nicky Nygaro válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Jó fényképezőgéped lehet... :)

(#28) bLaCkDoGoNe válasza Nicky Nygaro (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak egy béna kis Fujifilm S7000 makroelőtéttel. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) Kephamos válasza Nicky Nygaro (#25) üzenetére


Kephamos
addikt

Igen, már én sem látok egyet se jónéhány éve...Attól tartok, hogy kipusztultak :( . Szerintem ugyanarra gondolunk.
-----------------
CallaoW:Köszönjük az infót. Mindenki jobban fog aludni mától. :DDD

(#30) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Cselőpókot én is akaroooooooook látni!!
Pár éve voltam az Alföldön, minden egyes lyukba beletúrtam, hátha kijön belőle egy ilyen dög.. És egyikből sem jött :O

Amúgy a kedvenc pókjaim az ugrópókok.. Az összes.. Olyan aranyosak, ahogy nézegetnek a sok kis szemükkel :)

Nicky Nygaro, Kephamos: pedig még mindig vannak szép számmal darázspókok.. jóó nagy bozótban kell őket keresni... Ja, és hogy a darázspókok agresszívek?? Nem láttál még dajkapókot :)

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#31) bLaCkDoGoNe válasza sghc_toma (#30) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát kijönni nem nagyon fog. Elég nagy türelem kell ezeknek a pókoknak a becserkészéséhez - legalábbis az ''én példányomnál'' ez így volt, ahogy a pókluk 2 méteres körzetében valaki megmozdult vagy hangosan megszólalt, a pók visszaslisszolt az odújába, és jó pár percnek kellett eltelnie, amíg visszamerészkedett.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#32) zsiga667


zsiga667
addikt

Nagyon egyszerű kivadászni a rohadékot a lyukból, fűszál végére egy kis rágógumi, be a lyukba, aztán lehet próbálkozni. :)
Egyébként én is utálom az összeset, de ezeket kivételesen nem szoktam megölni mert védett. Itthon viszont mindig van pókirtó spray a szobámban. :)

(#33) bLaCkDoGoNe válasza zsiga667 (#32) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Brutális egy népség vagytok. :)
Én mindig csak megfogom őket egy zsepivel és kirakom az ablakon. (És közben igyekszem nem összenyomni őket :D.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) zsiga667 válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


zsiga667
addikt

Hozzá nem nyúlnék semmi pénzért. Lefújom, aztán ha megdöglött, a légycsapóval felszedem és azzal dobom ki az ablakon. :D

(#35) CallaoW válasza sghc_toma (#30) üzenetére


CallaoW
tag

Pár éve voltam az Alföldön, minden egyes lyukba beletúrtam

''Szongáriai cselőpók - Lycosa singoriensis
Védett állatok: ízeltlábúak: pókok.
Természetvédelmi értéke: 2.000 forint''

Csak nem pénzt akartál keresni? :DD

[Szerkesztve]

(#36) brownus válasza zsiga667 (#34) üzenetére


brownus
veterán

szép mondhatom! rajtam sokszor van - most már volt ugye mert oda a nyár - pók csípések a bőrömön, apró pötyik itt-ott szépen sorban ahogy végig vonultak, de reggel soha nem találtam agyon nyomott pókokat az ágyban.

akkor inkább gyűjtsd össze őket egy befőttes üvegbe és kint elengeded őket

[Szerkesztve]

(#37) zsiga667 válasza brownus (#36) üzenetére


zsiga667
addikt

Az én szobámban egyetlen állat van megtűrve és az a kutyám. Magára vessen a nyolclábú borzalom ha hozzám telepszik be a figyelmeztetés (minden bejárat körbe van fújva tartós pókirtó spray-vel) ellenére.

(#38) brownus válasza zsiga667 (#37) üzenetére


brownus
veterán

akkor körbe mini villanypásztor kicsi árammal és elriadnak :)

(#39) tr00p3r válasza bLaCkDoGoNe (#28) üzenetére


tr00p3r
őstag

tényleg béna lehet... nagyon jó kép.

mindenkinek: a darázspók nem halt ki, csak az életere szűkül és kerülj egyre távolabb a városoktól. nálunk, gödön, több is volt idén nyáron a kertben.

(#40) Eagl3 válasza tr00p3r (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

Nálunk is, Székesfehérvár /Feketehegy/ nagyon sok darázspók volt nyáron.

(#41) Kephamos válasza tr00p3r (#39) üzenetére


Kephamos
addikt

És nem tudod mi lehet az igazi neve? Vagy ez az igazi neve? Mert annak idején én is így neveztem el.

(#42) hm


hm
aktív tag

Pár hete volt egy természetfilm talán az m1-en, ahol azt vizsgálták, miért félnek az emberek úgy általában a pókoktól. Az egész film úgy volt felépítve, hogy mindenféle/fajta pókot próbált bemutatni. Akkor tudtam meg például azt, hogy a mezőgazdaságban nagyon jó szolgálatot tesz a pók, mert a maláriás szúnyogok jelentős részét megeszi, és semmi baja, ugyanígy a cecelegyeket, meg mindenféle olyan kis repülő vérszívó fertőző emberre káros dögöt megeszik. Szóval egy gabonatábla tele pókokkal, jó védekezés a zsizsik ellen is. Aztán mondta azt is, hogy igen változatos a méregrepertoárjuk, és hogy ezekből a mérgekből az ember már rengeteg betegség gyógyszerét ''felfedezte''. Szóval a mérgükkel több embert mentettek meg, mint öltek meg. A slusszpoén számomra az volt, hogy vannak ilyen filmek, amik a pőkokat hatalmas, könyörtelen gyilkos fenevadnak ábrázolja, a természetfilm meg mutatott egy olyan esetet, amikor a bozótban a levelibéka ugrál levélről levélre, és egyszercsak egy pókhálóban landol. A pók a háló közepén érzékeli a rezgést, és odamegy a békához. Megöli? Nem, észreveszi, hogy a béka nem tud kiszabadulni magától, és elkezdi lefejteni meg elvágni róla a saját hálóját, míg a béka egyszercsak lepottyan a földre, és mindenki éli tovább az életét, a pók renoválja hálóját, a béka tovább ugrál. Hozzáteszem, a pók nagyobb volt, mint a béka, de mégsem érezte úgy, hogy a béka zsákmány lenne. Aztán a film megjegyezte, hogy számtalan ilyen esetet vettek már fel. Mindezek után kitért arra, hogy vannak olyan kultúrák, ahol nem félnek az emberek a pókoktól. Miért? Mert a gyerek a felmenőiktől nem látott félelmet a pókok iránt, így nem is alakult ki benne riadalom. Tehát a pókoktól való félelem okát a nevelésben kell keresni, a szülői példa ad rá okot, ha olyan a szülő, hogy fél a póktól, akkor ez továbbmegy a következő generációra.

(#43) jenko


jenko
tag

Szongáriai cselőpókkal volt szerencsém találkozni és lencsevégre kapni. Ráadásul házhoz jött - egy haverom találta Dunapatajon, és elhozta megmutatni Szegedre :DDD
Előbb a vadasparkba szerettük volna beadni, de nem kellett nekik -> fűvészkert. Portás aszongya: engedjétek csak úgy pl. oda ki. Vidáman eloldalgott a virágok közé, lehet hogy gyanútlan látogatók találkozhattak is vele egy kis farkaszemetnézés erejéig :)

olyan tenyérnyi méretű, jó kis szőröslábú cucc ez. Édi. Nem is, inkább CUKI :DDD

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#44) tr00p3r válasza Kephamos (#41) üzenetére


tr00p3r
őstag

Darázspók (Argiope fasciata). [link]

[Szerkesztve]

(#45) jenko válasza hm (#42) üzenetére


jenko
tag

kénytelen vagyok maximális mértékben egyetérteni. Nem jut eszembe hogy is hívják szakszóval azt az esetet, mikor egy fajta kiírtása azzal a veszéllyel fenyeget, hogy az esetleg általa felfedezhető gyógykészítmény előállítására egyszerűen nem lesz lehetőség.
Az emberek annak alapján ítélik meg az állatokat, hogy azok aranyosak-e, vagy rondák. (a ronda ugye káros, és hogy mi a szép, azt majd a tévé meg a magazinok megmondják neked) Én pl a legyeket útálom a legjobban, a pókokat nincs okom.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#46) Kephamos válasza tr00p3r (#44) üzenetére


Kephamos
addikt

Ezaz, thx! :R Én semmit sem találtam a guglival... :U

(#47) tr00p3r válasza Kephamos (#46) üzenetére


tr00p3r
őstag

pedig én is azzal kerestem és találtam.... :B

(#48) Agyasima


Agyasima
senior tag

Itt lakik a sarokban:

[link]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#49) Vigneau válasza Agyasima (#48) üzenetére


Vigneau
félisten

Az ilyen hosszú lábúakat szeretem a legkevésbé...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) WillChi válasza Vigneau (#49) üzenetére


WillChi
senior tag

Pedig valószínűleg ezek a legkevésbé 'ártalmasak'...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Hazai pókok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.