Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Hazai pókok

Hozzászólások

(#1) Lauro


Lauro
csendes tag

Nem találtam ilyen topicot és mivel mostanában elkezdett érdekelni a téma ezért gondoltam nyitok neki egyet.Ami elindította nálam ezt az érdeklődést az főleg a nálunk is honos cselőpók.Állítólag akár 10cm-re is megnőhet a lábaival együtt és az alföldön elég gyakori jelenség.Igaz én még nem találkoztam egyel sem,de már rajta vagyok az ügyön.Jó lenne ha itt összeverődne egy olyan kis csapat akiket érdekel a téma és esetleg képeket leírásokat osztanánk meg egymással főleg a hazai pókokról.
Akkor kezdeném is a sort.
[link]
Holnap tervezek egy nagyobb kirándulást a Dunaparton remélem majd testközelből is megszemlélhetem ezt a szörnyet.


[Szerkesztve]

(#2) válasza Lauro (#1) üzenetére



addikt

[link]

Az ok, hogy nem találtad, de kerested is egyáltalán? ;]

#3: sztem bőven elfér egyhelyen, de nekem8

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3) Motion_Blur válasza (#2) üzenetére


Motion_Blur
félisten

de ő nem madárpókot szeretne :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) Lauro


Lauro
csendes tag

Igen ezt a madárpók témát direkt kerülni akartam.Annyira hétköznapi lett már,hogy nincs róla mit beszélni.

(#5) Kidus


Kidus
őstag

Atneveztem.

Assuming Control

(#6) Andie válasza Lauro (#1) üzenetére


Andie
őstag

Én szögedi vagyok, és találtam is már ilyen pókot a Tiszaparton, ijedtembe akkorát ugrottam rá, hogy szép lapos lett :DDD

Hogy szeretheti valaki a pókokat? - én erre keresem a választ, ha nembaj, bejárnék ide olvasni majd.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#7) j.bravo válasza Andie (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Én (csak) lefotózni szeretném :D

Whatever.

(#8) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

araknofóbia!
araknofóbia!

gyáááá

(#9) Eagl3 válasza Andie (#6) üzenetére


Eagl3
veterán

Itt megmondják neked a jókis cselőpók lelő helyeket, temeg odamész eltaposni szerencsétlent? :(((

(#10) GeorgeBerger válasza Eagl3 (#9) üzenetére


GeorgeBerger
tag

A helyében én lapáttal vertem volna agyon.

(#11) Eagl3 válasza GeorgeBerger (#10) üzenetére


Eagl3
veterán

oszt' mé' ?

(#12) Markgx10 válasza GeorgeBerger (#10) üzenetére


Markgx10
őstag

Csatlakozom, én is.

Mod: hogy miért? mert bunkó vagyok

[Szerkesztve]

(#13) Eagl3 válasza Markgx10 (#12) üzenetére


Eagl3
veterán

akkor megértem.

(#14) Markgx10 válasza Eagl3 (#13) üzenetére


Markgx10
őstag

Jobban hangzik, mintha azt mondanám, hogy a kaszáspókon kívül minden póktól félek ;] :DDD

(#15) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

A pókok gyilkolászása nem hoz balszerencsét véletlenül...?

16.TrollBalint - nyilván szerencsétlen állatnak szar napja lesz, de mintha lenne vmi ilyesmi népi hiedelem is...

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16) TrollBalint válasza Agostino (#15) üzenetére


TrollBalint
addikt

A póknak biztos.

Én sem igazán értem ki mit szerethet egy pókba, főleg egy ilyenbe, ami így néz ki...
Nem mondanám konkrétan, hogy félek a pókoktól, de azért van egy fajta biztos távolságtartás...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#17) Solad válasza TrollBalint (#16) üzenetére


Solad
őstag

en meg azt nem ertem ki mit szerethet pl. egy macskaban egyesek meg azt nem ertik hogy lehet ketszemelyes autot venni. most ez egy iilyen dolog. kinek ez kinek az. de nem erzem ugy hogy egyfolytaban hajtogatni kellene az eltero velemenyt

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#18) Andie válasza Agostino (#15) üzenetére


Andie
őstag

De, mer utánna nem fogtam egy kib.. keszeget sem :(

Egyébként a kedéjek (vagy ez ly?) megnyugtatása végett : azért van ott a smiley, mert csak poén volt. Úgy futottam mint a nyúl. Nemhogy eltapossam.
Én nem vagyok egy gyáva ember, támadott meg engem 3 kutya eccerre, azt nem futottam el, de a pókkal ki lehet kergetni a világból. Ha véletlen belemegyek egy pókhálóba erdöben vagy garázsban, stb, hisztérikus hajtépés kezdödik :)
Nemtom mire vezethetö vissza, kiváncsi lennék egy emlék-feltáró hipnózisra alkalomadtán. Azt tudom, hogy gyerekkoromban volt egy ''kellemes'' emlékem, ha belefér a topicba, megosztom veltek :
Kb 4-5 éves lehettem, otthon loptam a napot Anyám irányitásával, mikoris eccer a hálószoba padlóján kockázva felémszaladt egy kb 3 centis pók. Jó kis húsos volt, nem az a pálcikalábú kaszás akármi, ez olyan zsurmó pók volt. Rikkantottam muternak, hogy gáz van, mire bejött, és a papucsával próbálta volna jobb belátásra birni a 8lábút. Na az jobb létre is szenderült szegény, de a hátáról millió apró pont ugrott le, és kezdett szanaszét rohanni! Gyerekek, ilyet még nem láttatok. Fogalmam sincs, hogy fért rá ennyi, és hogy kapaszkodtak, de mint az apró mákszemek, rajzottak szanaszét! Nemondjam, mire a porszivó üzemkész lett, a fele eliszkolt. Nem aludtam pár napig nyugodtan... :O

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#19) (Kolombusz) válasza Andie (#18) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Érdekes dolog amúgy ez a pókosdi. Én is félek a kis szar pókoktól, meg az ilyen vékonylábú nagy dögöktől, azonban egy madárpókot elfogadnék.:F
Bár az is igaz, hogy engem bármilyen bogárral, rovarral, szal ilyen izeltlábú szarral el lehet kergetni bárhonnan.

(#20) GeorgeBerger


GeorgeBerger
tag

[kép]

(#21) rebel56


rebel56
tag

Ajánlott oldal: [link]
:))

(#22) brownus


brownus
veterán

pár jó kép: [link], [link], [link], [link] hogy hazai-e nemtom, de szeressem őket.

(#23) Kephamos


Kephamos
addikt

Nekünk egyszer a kertünkebn volt egyfajta pók, amit azótase látok, meg sehol sem találok róla infót. Személyleírás :) :Viszonylag vastag lába volt, vagyi isnkább közepesen vastag hosszú lába, a fejtora az eléggé jelentéktelen lehetett, mert nem nagyon emlékszem rá, ám a potroha az fekete-sárga és talán feheér csíkos is volt.

(#24) CallaoW


CallaoW
tag

Nem tudom,ti mit észleltek,de szerintem idén rekordmennyiségű pók van mindenütt.Legalábbis itt Pest külvárosában azt veszem észre.És mindegyik szép vastag potrohú,ami újabb pókócskák megjelenését igazolja,bár valószinűleg az októberi rekordmelegek is közrejátszanak. :F

Amúgy,akik félnek a pókóktól, nekik egy megnyugtató hír.Egy ember élete során kb 8-10 db pókót nyel le álmában.Szal ha reggel nagyon kapar a torkotok,nézzétek meg a sarkokat és ha üres a háló.. ;] :DD

(#25) Nicky Nygaro válasza CallaoW (#24) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Nekem is feltűnt! :) De én nem bánom, szeretem őket.
Gyerekkoromban nagyon sok sárga-fekete potrohú ''darázspókot'' láttunk és etettünk a haverokkal. Ezek baromira agresszívak voltak.
Viszont már évek óta nem láttam egyetlen ilyet se... :(

(#26) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Veresegyházon találkoztam ezzel a példánnyal:
[link]
[link]

Utánanézve a dolognak valószínűleg valamelyik cselőpók, de szerintem nem a szongáriai, inkább a pokolira tippelek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) Nicky Nygaro válasza bLaCkDoGoNe (#26) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Jó fényképezőgéped lehet... :)

(#28) bLaCkDoGoNe válasza Nicky Nygaro (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csak egy béna kis Fujifilm S7000 makroelőtéttel. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) Kephamos válasza Nicky Nygaro (#25) üzenetére


Kephamos
addikt

Igen, már én sem látok egyet se jónéhány éve...Attól tartok, hogy kipusztultak :( . Szerintem ugyanarra gondolunk.
-----------------
CallaoW:Köszönjük az infót. Mindenki jobban fog aludni mától. :DDD

(#30) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Cselőpókot én is akaroooooooook látni!!
Pár éve voltam az Alföldön, minden egyes lyukba beletúrtam, hátha kijön belőle egy ilyen dög.. És egyikből sem jött :O

Amúgy a kedvenc pókjaim az ugrópókok.. Az összes.. Olyan aranyosak, ahogy nézegetnek a sok kis szemükkel :)

Nicky Nygaro, Kephamos: pedig még mindig vannak szép számmal darázspókok.. jóó nagy bozótban kell őket keresni... Ja, és hogy a darázspókok agresszívek?? Nem láttál még dajkapókot :)

[Szerkesztve]

in asm we trust

(#31) bLaCkDoGoNe válasza sghc_toma (#30) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát kijönni nem nagyon fog. Elég nagy türelem kell ezeknek a pókoknak a becserkészéséhez - legalábbis az ''én példányomnál'' ez így volt, ahogy a pókluk 2 méteres körzetében valaki megmozdult vagy hangosan megszólalt, a pók visszaslisszolt az odújába, és jó pár percnek kellett eltelnie, amíg visszamerészkedett.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#32) zsiga667


zsiga667
addikt

Nagyon egyszerű kivadászni a rohadékot a lyukból, fűszál végére egy kis rágógumi, be a lyukba, aztán lehet próbálkozni. :)
Egyébként én is utálom az összeset, de ezeket kivételesen nem szoktam megölni mert védett. Itthon viszont mindig van pókirtó spray a szobámban. :)

(#33) bLaCkDoGoNe válasza zsiga667 (#32) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Brutális egy népség vagytok. :)
Én mindig csak megfogom őket egy zsepivel és kirakom az ablakon. (És közben igyekszem nem összenyomni őket :D.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) zsiga667 válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


zsiga667
addikt

Hozzá nem nyúlnék semmi pénzért. Lefújom, aztán ha megdöglött, a légycsapóval felszedem és azzal dobom ki az ablakon. :D

(#35) CallaoW válasza sghc_toma (#30) üzenetére


CallaoW
tag

Pár éve voltam az Alföldön, minden egyes lyukba beletúrtam

''Szongáriai cselőpók - Lycosa singoriensis
Védett állatok: ízeltlábúak: pókok.
Természetvédelmi értéke: 2.000 forint''

Csak nem pénzt akartál keresni? :DD

[Szerkesztve]

(#36) brownus válasza zsiga667 (#34) üzenetére


brownus
veterán

szép mondhatom! rajtam sokszor van - most már volt ugye mert oda a nyár - pók csípések a bőrömön, apró pötyik itt-ott szépen sorban ahogy végig vonultak, de reggel soha nem találtam agyon nyomott pókokat az ágyban.

akkor inkább gyűjtsd össze őket egy befőttes üvegbe és kint elengeded őket

[Szerkesztve]

(#37) zsiga667 válasza brownus (#36) üzenetére


zsiga667
addikt

Az én szobámban egyetlen állat van megtűrve és az a kutyám. Magára vessen a nyolclábú borzalom ha hozzám telepszik be a figyelmeztetés (minden bejárat körbe van fújva tartós pókirtó spray-vel) ellenére.

(#38) brownus válasza zsiga667 (#37) üzenetére


brownus
veterán

akkor körbe mini villanypásztor kicsi árammal és elriadnak :)

(#39) tr00p3r válasza bLaCkDoGoNe (#28) üzenetére


tr00p3r
őstag

tényleg béna lehet... nagyon jó kép.

mindenkinek: a darázspók nem halt ki, csak az életere szűkül és kerülj egyre távolabb a városoktól. nálunk, gödön, több is volt idén nyáron a kertben.

(#40) Eagl3 válasza tr00p3r (#39) üzenetére


Eagl3
veterán

Nálunk is, Székesfehérvár /Feketehegy/ nagyon sok darázspók volt nyáron.

(#41) Kephamos válasza tr00p3r (#39) üzenetére


Kephamos
addikt

És nem tudod mi lehet az igazi neve? Vagy ez az igazi neve? Mert annak idején én is így neveztem el.

(#42) hm


hm
aktív tag

Pár hete volt egy természetfilm talán az m1-en, ahol azt vizsgálták, miért félnek az emberek úgy általában a pókoktól. Az egész film úgy volt felépítve, hogy mindenféle/fajta pókot próbált bemutatni. Akkor tudtam meg például azt, hogy a mezőgazdaságban nagyon jó szolgálatot tesz a pók, mert a maláriás szúnyogok jelentős részét megeszi, és semmi baja, ugyanígy a cecelegyeket, meg mindenféle olyan kis repülő vérszívó fertőző emberre káros dögöt megeszik. Szóval egy gabonatábla tele pókokkal, jó védekezés a zsizsik ellen is. Aztán mondta azt is, hogy igen változatos a méregrepertoárjuk, és hogy ezekből a mérgekből az ember már rengeteg betegség gyógyszerét ''felfedezte''. Szóval a mérgükkel több embert mentettek meg, mint öltek meg. A slusszpoén számomra az volt, hogy vannak ilyen filmek, amik a pőkokat hatalmas, könyörtelen gyilkos fenevadnak ábrázolja, a természetfilm meg mutatott egy olyan esetet, amikor a bozótban a levelibéka ugrál levélről levélre, és egyszercsak egy pókhálóban landol. A pók a háló közepén érzékeli a rezgést, és odamegy a békához. Megöli? Nem, észreveszi, hogy a béka nem tud kiszabadulni magától, és elkezdi lefejteni meg elvágni róla a saját hálóját, míg a béka egyszercsak lepottyan a földre, és mindenki éli tovább az életét, a pók renoválja hálóját, a béka tovább ugrál. Hozzáteszem, a pók nagyobb volt, mint a béka, de mégsem érezte úgy, hogy a béka zsákmány lenne. Aztán a film megjegyezte, hogy számtalan ilyen esetet vettek már fel. Mindezek után kitért arra, hogy vannak olyan kultúrák, ahol nem félnek az emberek a pókoktól. Miért? Mert a gyerek a felmenőiktől nem látott félelmet a pókok iránt, így nem is alakult ki benne riadalom. Tehát a pókoktól való félelem okát a nevelésben kell keresni, a szülői példa ad rá okot, ha olyan a szülő, hogy fél a póktól, akkor ez továbbmegy a következő generációra.

(#43) jenko


jenko
tag

Szongáriai cselőpókkal volt szerencsém találkozni és lencsevégre kapni. Ráadásul házhoz jött - egy haverom találta Dunapatajon, és elhozta megmutatni Szegedre :DDD
Előbb a vadasparkba szerettük volna beadni, de nem kellett nekik -> fűvészkert. Portás aszongya: engedjétek csak úgy pl. oda ki. Vidáman eloldalgott a virágok közé, lehet hogy gyanútlan látogatók találkozhattak is vele egy kis farkaszemetnézés erejéig :)

olyan tenyérnyi méretű, jó kis szőröslábú cucc ez. Édi. Nem is, inkább CUKI :DDD

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#44) tr00p3r válasza Kephamos (#41) üzenetére


tr00p3r
őstag

Darázspók (Argiope fasciata). [link]

[Szerkesztve]

(#45) jenko válasza hm (#42) üzenetére


jenko
tag

kénytelen vagyok maximális mértékben egyetérteni. Nem jut eszembe hogy is hívják szakszóval azt az esetet, mikor egy fajta kiírtása azzal a veszéllyel fenyeget, hogy az esetleg általa felfedezhető gyógykészítmény előállítására egyszerűen nem lesz lehetőség.
Az emberek annak alapján ítélik meg az állatokat, hogy azok aranyosak-e, vagy rondák. (a ronda ugye káros, és hogy mi a szép, azt majd a tévé meg a magazinok megmondják neked) Én pl a legyeket útálom a legjobban, a pókokat nincs okom.

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#46) Kephamos válasza tr00p3r (#44) üzenetére


Kephamos
addikt

Ezaz, thx! :R Én semmit sem találtam a guglival... :U

(#47) tr00p3r válasza Kephamos (#46) üzenetére


tr00p3r
őstag

pedig én is azzal kerestem és találtam.... :B

(#48) Agyasima


Agyasima
senior tag

Itt lakik a sarokban:

[link]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#49) Vigneau válasza Agyasima (#48) üzenetére


Vigneau
félisten

Az ilyen hosszú lábúakat szeretem a legkevésbé...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) WillChi válasza Vigneau (#49) üzenetére


WillChi
senior tag

Pedig valószínűleg ezek a legkevésbé 'ártalmasak'...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#51) Dilikutya válasza sghc_toma (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az Alföldön élek, falun. Pár éve volt egy kis hagymaföldünk, és a nyár végi hagymaszedéskor rengeteget láttam belőlük, ott mászkáltak mindenfelé a nagy böszme cselőpókok:). Najó, ez így túlzás, de többet is láttam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#52) brownus válasza tr00p3r (#44) üzenetére


brownus
veterán

[link] ő is szép

(#53) Vigneau válasza WillChi (#50) üzenetére


Vigneau
félisten

Tény, de hosszú lábakat csak a hölgyekben szeretem. Itt nagyon irritál... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#54) Vigneau válasza zsiga667 (#32) üzenetére


Vigneau
félisten

Emlékszem, anno kátránnyal csináltuk ugyanezt. Már amit ki tudtunk szedni az aszfalt/betonút fugái közül... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#55) Kephamos válasza Vigneau (#54) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor azért ilyen rosszak az utak... :DDD

(#56) WillChi válasza Vigneau (#53) üzenetére


WillChi
senior tag

Hát, ez azért nem gyenge... :))

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#57) b.bone


b.bone
senior tag

Ez a téma pont kapóra jön :)
Kb egy hete, egy reggel megállapítottam, hogy csúnya csípés van a bokámon. Nem igazán foglalkoztam vele. Aztán másnap volt egy a derakamon, persze reggel vettem észre, de nem igazán érdekelt mert aznap áthúztam az ágynemut. Következő nap megint volt vagy három csípésem.
Egyből bestresszeltem, hogy biztos valami csótány, bolha vagy akármi, de nem is értettem mert amúgy tisztaság meg rend mániás vagyok, szóval nem nagyon van az ilyeneknek lehetőségük érvényesülni.
Mindenestre felforgattam mindent, hogy szétnézzek és amikor kiemeltem a matracomat a keretből, az alján ott csüngött kettő darab kb 1-2 centis (lábak nélkül) undorító fekete-piros potrohájú pók. Majdnem infarktust kaptam, de azért ércsipesszel (kíméletesen ;] ) megfogtam őket. (RIP)
Azóta nincsenek új csípések. Barátnőm állítja, hogy van olyan, hogy pókok esténként szétcsípik az embert. Én még nem hallottam ilyenről. Úgyértem, miért tenné? Nem vért szív, amúgy meg miért mászna két métert? :F

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#58) Eagl3 válasza b.bone (#57) üzenetére


Eagl3
veterán

Tényleg van ilyen. Amúgy a multkor olvastam valahol, h. átlagosan minden ember az életében megeszik egy pókot (álmában gondolom) :D

(#59) erdey_a válasza Eagl3 (#58) üzenetére


erdey_a
őstag

álmában??? Nálunk az lesz ebédre.

Vérboci

(#60) Eagl3 válasza erdey_a (#59) üzenetére


Eagl3
veterán

Mé'? Malájok vagytok? :D

(#61) WillChi válasza Eagl3 (#58) üzenetére


WillChi
senior tag

Belemászik a csirkepörköltbe, vagy a levesbe aztán adj neki... :DDD

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#62) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Mióta vidéken lakunk, gyakran találkozom a házban érdekesebbnél érdekesebb példányokkal, annak ellenére, hogy írtózatosan félek tőlük.
Ezt a pókot eldugott sarkokban szoktam megtalálni (sajnos nem volt jobb kép).
Ez pedig a falon mászkált, mikor elcsíptem.
És ez volt eddig a legfélelmetesebb és legnagyobb is egyben. Keresztbe-hosszába kb hüvelykujjnyi szélességű.
Csak azt szeretném tudni, hogy veszélyesek-e.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#63) Eagl3 válasza JetiRulez (#62) üzenetére


Eagl3
veterán

Az utolsó farkas pók asszem... jó nagyra nőnek. A multkor bejött egy hozzánk, én még életemben nem láttam akkora pókot mint az volt.

Nem veszélyesek csak ilyesztőek. Mármint megcsíphet, de nem valószínű, h. bármi bajod lesz.

(#64) JetiRulez válasza Eagl3 (#63) üzenetére


JetiRulez
őstag

Keresgéltem én is a neten, de nem találtam olyasmit, hogy emberre is veszélyes lenne. Sőt más pókokról is csak nagyon nehezen találtam kielégítő információt. Például a keresztes pókról vagy a darázspókról, ami mostanában oly előszeretettel tanyázik a teraszon. Állítólag azoknak sem veszélyes a csípése. Mindazonáltal én továbbra is félek tőlük. Ilyen egy fóbiás élete. :O
Ja és a másik két fenevadra UP!

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#65) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Magyarországon élő pókfajok képekkel, leírásokkal... Na, egy ilyen link kéne nekem!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#66) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Üdv!

Nekem konkrétan szongáriai cselőpókom volt. Állítólag hazánk legnagyobb pókja, egy komolyabb példány méretre vetekszik a kisebb madárpókokkal is
És mérges. Anno még általánosban kunyeráltam a biosztanárnőmtől, aki otthon fogta a kertben, és behozta a suliba egy befőttesüvegbe
Sajnos nem sokáig élt otthon, pedig utánaolvasgattam a témának. Egy nagyobb akvárium volt a terv, sűrű növényzettel, homokbuckákkal, ahová be tudja magát ásni, és el tud tűnni ha úgy akarja :)
Lisztkukacot meg friss legyeket kapott volna. Illetve volt egy erre a célra vágott, kis szivacsdarabom is. Azt vízbe mártva a folyadékpótlása is megoldott lett volna
Egyébként háborús veterán volt szegény, mert az egyik oldalán csak 3 lába volt. Van egy mondás, miszerint ha két pókot egy kisebb térbe összezársz, megverekszenek egymással. Mocsok voltam, de kipróbáltam vele
Találtam egy kis szerencsétlent valamelyik sarokban, és bedobtam hozzá az üvegbe. Hát látni kellett volna. A kicsi úgy megijedt a nagy dögtől, hogy körbe körbe rohangált az üvegben, nehogy a nagy elkapja
Persze elkapta és azonnal kivégezte. Másnapra az összes nedvesség ki volt szívva a kis tetemből
Viszont sajnos ő is elpusztult a harmadik napra, nem bírta ki amíg elkészült a terrárium. Nagyon sajnáltam, és bántam hogy nem engedtem inkább szabadon. Egy ilyen büszke harcos a kert ura lehetett volna. Bár a madarak ellen nincs orvosság...
Azért a csáprágóit kiszedtem a tetemből, hatalmas fekete csáprágói voltak. Hegyes mint a tüske, kitinanyagból ami ugye nem bomlik el mint a test többi része
Képet is linkelnék róla, de sajna már nincs meg
Hát ennyi a kis történet...

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#67) Eagl3 válasza mert_csokis (#66) üzenetére


Eagl3
veterán

Elég érdekes történet.
A biosz tanárod nem tudta, hogy ez az egyetlen védett magyar pókfej? :)

(#68) dabadab válasza Eagl3 (#67) üzenetére


dabadab
titán

Nem az egyetlen, van meg par, pl. az aknaszpok is az.

A mi kertunk (es kovetkezeskeppen a hazunk) is tele van pokokkal, cselopokot konkretan a nappalim kozepen lattam eletemben eloszor (tavalyelott nyaron, amikor valamiert nagyon megszaporodtak), elsore eleg ijeszto volt :)

Egyebkent nem kell felni a pokoktol (nem esz meg, csak megkosotol ;) ), az atlagos pokfobiat siman le lehet gyozni, en is kinottem belole (most mar inkabb erdekesnek tartom), a negyeves lanyom meg, amikor mondtam neki, hogy lattam a kertben egy hatalmas nagy pokot (este rakok fel rola kepet), akkor ugy reagalt, hogy "hol, hol, gyorsan, el ne menjen!" :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) Eagl3 válasza dabadab (#68) üzenetére


Eagl3
veterán

A fóbia szerintem az idősebb korosztályra jellemző. Rossz emlékek miatt alakul ki.
Tehát a te 4 éves kislányod kíváncsi, mindent megfog stb. mint a többi kisgyerek. :)

Persze lehet nem így van :)

Most mentem ki kipakolni a kocsiból és láttam egy olyan pókot amit Jeti linkelt a 3. képen. Bár ez nem volt hatalmas de szép mérete volt :) . Multkor egy ilyen jött be szerintem az baromi nagy volt, attól rendesen beszartam.

(#70) dabadab válasza Eagl3 (#69) üzenetére


dabadab
titán

Nem, rengeteg gyerek fel a pokoktol, ennyi idosen en is ezt tettem, nalunk ez a pokok (meg ugy altalaban a rovarok) iranti erdeklodes tudatos neveles eredmenye (mondom, a kornyeken minden tele van pokokkal, eleg rossz lenne itt arachnophobiasnak lenni :) ).
Idosebb korban meg ilyesmi mar nem nagyon alakul ki, az ember alapveto hiedelmei :) meg boven felnottkor elott alakulnak ki, raadasul azok, akik irtoznak a pokoktol meg a bogaraktol, nem hiszem, hogy annak hatasara tennek ezt, mert egy szazlabu leharapta az ujjukat :)

DRM is theft

(#71) Jockey007


Jockey007
aktív tag

sziasztok. hát a szongáriai csellőpok akár extrém méretűre is meg nőhet ilyenkorra. tegnapi napon találtunk egy extreme 8,7cm átmérőjű példányt: :) akár képeket is csinálhatok róla :) sokat láttam már de ez tényleg nagy :C

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE team

(#72) valaki444 válasza Andie (#18) üzenetére


valaki444
újonc

Én borzasztómód félek az összes póktól kicsi korom óta!
Ugyanígy jártunk pár éve papírgyűjtéskor, csak a nagy pókot barátnőm agyon taposta, és a cipője alól meg hemzsegve másztak ki a pici pókok..ááááá fúúj... :Y :Y :Y
Nem tud valaki mondani nekem egy pókirtó sprayt? Lehet egyáltalán kapni olyat valahol?
Elegem van abból, hogy a házban is élősködnek, legalább az ágyam környékén legyenek kiirtva. Előre is köszi a segítséget!

(#73) Avicularia


Avicularia
veterán

Ne izgasd magad ezen ,asszem bárhova is mész ,3-4 méternél messzebb sose leszel egy póktól se.
Nem érdemes őket bántani,nélkülük térdig járnánk a rovarokban,az jobb lenne?
Nekem még a nickem is pók :)

(#74) Brent


Brent
aktív tag

Én sem kedvelem ezeket az állatkákat. A házban főleg nem tűröm meg őket azonnal széttaposom ha meglátok egyet. Kivéve a kaszás pókot annak protekciója van :D

(#75) valaki444


valaki444
újonc

Oké, tudom hogy mindenütt ott vannak...Hagy ne mondjam, ma reggel is ott volt mellettem a falon egy. Én nem tudom, mivan velük, de mostanában egy pókot se látok a sarokba a hálójában, hanem szabadon mászkálnak... nem is értem na mindegy. De mégis létezik olyan, hogy pókirtó spray? Lehet olyat kapni valahol?

(#76) Brent válasza valaki444 (#75) üzenetére


Brent
aktív tag

Milyen pók sprayre gondolsz ?
Olyanra amivel körbefújod az ágyad ezáltal egy pókok számára áthatolhatatlan védővonalat képezve az ágyad körül ?

Szerintem ezek nem érnek semmit, kiirtani úgysem lehet őket, amelyik meg éppen zavar azt agyonütöd.. ennyi. Így legközelebb már tuti nem lesz ott a fejed mellett. :)

(#77) valaki444 válasza Brent (#76) üzenetére


valaki444
újonc

Olyan pók sprayre gondolok, mint a rovaroknál a rovarirtó, magyarul megdöglik tőle a pók, ha nem tudnám utolérni és agyonütni.
Mondjuk, már annyira nem fontos, csak érdekelne, hogy egyáltalán létezik-e olyan? Mert még soha nem hallottam pókirtó sprayről.

(#78) Eagl3 válasza valaki444 (#77) üzenetére


Eagl3
veterán

Azoktól a rovarirtóktól a pók is megmurdal, csak tolni méretarányosan többet kell rá tolni... mondjuk az agyoncsapás humánusabb szvsz. Igaz az lenne a legjobb ha kiraknád az ablakon. ;)

(#79) nLali


nLali
senior tag

Hi !
Találtam egy pókot a kertben, kéne segítség a beazonosításban. Már fogságban él :)
A teste kb 3 cm eléggé sötét színű és egy kicsit hasonlít a tarka babra a mintája. A foltok világos banrák, enyhe sárgás beütéssel.Térdei testéhez hasonlóan sötétek, de a köztes rész az előbb említett barnás árnyalatban tündököl.
sajnos rossz a kép minősége, de ennél jobbat nem tudok mesterséges fény mellett telefonnal.

(#80) Eagl3 válasza nLali (#79) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem ez egy farkaspók.
Ha jól tudom, Magyarországon ez a legnagyobb fajta pók.

(#81) nLali válasza Eagl3 (#80) üzenetére


nLali
senior tag

Kössz !
Nagyon hasonlít !
Létezik, hogy ezek alagutat ásnak maguknak? Kutya valamit rendszeresen kikapar és rájöttem, hogy az 1-2 cm átmérőjű lukakat ássa nagyobbra.

(#82) Eagl3 válasza nLali (#81) üzenetére


Eagl3
veterán

Abban is lakhat ja... de azt is írják, hogy némelyik vándorol.

(#83) nLali válasza Eagl3 (#82) üzenetére


nLali
senior tag

Igen, kössz !
megtaláltam közbenevére nem jöttem volna rá kép alapján. Azt nem találtam, hogy mekkorára nőhet meg.
Elengedjem valahol a szabadban, vagy ez pusztítani való?

Szerk.: Megvan, nem vettem észre. 30mm. Akkor nekem már teljesen kifejlett példány van :P

[ Szerkesztve ]

(#84) Eagl3 válasza nLali (#83) üzenetére


Eagl3
veterán

Engedd el.

(#85) nLali válasza Eagl3 (#84) üzenetére


nLali
senior tag

Jólvan, reggel kiviszem a határba. Vagy a szomszédnak :DDD Jobban örülnék, ha nem az én kertemben csavarogna :U
Kössz a segítséget !

(#86) Eagl3 válasza nLali (#85) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem hiszem, hogy sokat ártana, megeszi a bogarakat. :)

(#87) nLali válasza Eagl3 (#86) üzenetére


nLali
senior tag

Igen, de nem szép. Volt madárpókom, az szépvolt. Egyetlen "bogaram" , hogy lakásba ne jöjjön. Nem szeretem amikor álmomba megcsípnek.Volt már rá példa párszor, hogy két egymáshoz nagyon közeli viszkető pöttyel ébredtem és nem tetszett, hogy 2 napig viszket. :F

(#88) bebe159


bebe159
aktív tag

Látom kissé halott a topik, de nem akartam újat nyitni, ha már van ilyen jellegű. Nem tudom, hogy ki nézi mostanság. Találtam egy pókot a szobában és nem tudom beazonosítani. Addig eljutottam, hogy vagy valamilyen farkaspók vagy egy hobo pók.

KÉP

Szépen visszaveri a szeme a vaku fényét. :DD

[ Szerkesztve ]

(#89) bebe159 válasza bebe159 (#88) üzenetére


bebe159
aktív tag

Nos, sikerült kideríteni, hogy ez egy dajkapók, szóval megfogtam és kiraktam a természetes környezetébe. :)

(#90) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Már pár hete üldözöm, mindig ugyanoda sző hálót, és ha el akarom kapni hogy kirakjam, gyorsan kereket old. Átkozott gyors, már vagy 5x próbáltam kirakni...

Fejjel lefelé szokott lógni, kb 10x10-es hálót szó egy sarokba a földön, a beépített szekrény és a kábel burkolata közé menekül. Elég ijesztő, fekete, milyen pók lehet?

Szerk:
Hogy kapjam el?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#91) Redneck


Redneck
veterán

Ha valaki tudja a megoldást, legyen kedves privátot küldeni, törlöm a topikot a listából! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#92) Gondwana


Gondwana
addikt

Sziasztok,

ennyiből lehet azonosítáan, hogy ez milyen pók lehet? (Pár napja már volt egy nagyon hasonló, csak fele ekkora, az elvesztette egy dimenzióját, amikor a fiam meglátta az ágya mellett)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#93) syberia válasza Gondwana (#92) üzenetére


syberia
veterán

:DDD

https://howbad.info/

(#94) MasterDeeJay

Ez milyen pók lehet? Szekrény mögött él, hálószerűje van kívül és kimegy eszegetni. De elégé félénk, baromi gyorsan el tud bújni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Hazai pókok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.