Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pikari
addikt
válasz
LeadZeppelin #23 üzenetére
Persze biztos vannak más iparok, meg olyanok is, amikről én nem tudok semmit, és így a gondolatvilágomba beilleszteni se tudom őket.
De annyi biztos, hogy ha felmész valami webshopba, és 50 ezerért rendelsz otthonra egy eprom égetőtől kezdve láncfűrészig bezárólag bármit, akkor az made in china lesz. Még a nagyobb márkák is. Ha hűtőt, mosógépet, stb, akkor az török lesz (nagy nagy európai márkák is valójában törökök már), ruhaipar az euban már évtizedek óta nincs, a kínaiak már a traktorok és kistraktorok szegmensében is darálják be a piacot, az amcsik a processzoraikkal, szoftvereikkel és brandjeikkel nyomulnak, kissebb országok (pl a fent említett britek és törökök) építik, fenntartják és védik a saját iparukat.
Ezzel szemben az európai ipar mit tud felmutatni? Volt egy autóipar, ami haldoklik - keleteurópai rabszolgamunka, agyonbonyolítás, zöldek drogos delíriumos vágyálmaiból kifejlődött teljesíthetetlen környezetszennyezési és hatékonysági vágyálmok, a szakemberek eltűnése - ásványkincsek nuku, a németek még a reaktoraikat is lekapcsolják, mert az atom "gonosz dolog", sajnos sok jó dologra én itt nem számítok. -
Pikari
addikt
válasz
LeadZeppelin #21 üzenetére
Akkor beszéljünk konkrétumokban.
Az utolsó CPU-t valamikor a 80as években tervezték a mostani eu területén (az arm meg brit, az meg már nem eu), azóta minden itteni chip külföldi dizájnt licenszelésén alapszik. Ez alsó hangon 40 év. Az eunak még az orosz chipiparhoz képest is alsó hangon 30 év a lemaradása. Kettő kivételével már a gyárak is nem-eu tulajdonban vannak.
Ha most nekiállna az összes modern európer kvótaember chipet dizájnolni és gyártani, még akkor se tudna a végtermék egy command promptot sem bebootolni, ha 30 éven keresztül füvet ennénk, ennek szentelve a gazdaság teljes teljesítőképességét.
De ha nem akarok ennyire csúcstechnológiát nézni, az autóipar valami 30%-ot zuhant, a fegyveripar kb az orosz fegyveripar kibocsátásának 5%-ára képes kb 20x nagyobb büdzsé mellett...
Erre jön a cikkíró, és leírja, hogy valakinek sikerült felsetupolnia egy mail szervert az európai unióban, és ezt kellene használni. És ezzel nem a cikkírót akarom kritizálni, ő csak bemutatja, hogy ez a szint, amely arra elég, hogy hamarosan afrikai szintű nyomor lesz a kontinensen.
-
Pikari
addikt
Az valahol nagyon megható, hogy a cikkben szereplő európai termékek egyik fő csimborasszója egy olyan email szolgáltató, amit egy 14 éves gyerek opensource szkriptekből 2 óra alatt beállít linux alatt,
Mindeközben az eu 40 éves technológiai lemaradása hamarosan 50 évre növekszik.
Új hozzászólás Aktív témák
lo Nem szeretnék semmilyen aktuálpolitikai kérdésben belem menni, nem azért írom ezt a bejegyzést. Csak egy fontos...
- Legion 5 15ACH6H 15.6" FHD IPS Ryzen 5 5600H RTX 3060 16GB 512GB NVMe gar
- BONTATLAN! HP E24m G4 (40Z32AA) / 23,8 hüvelykes Full HD (1920x1080) IPS panellel rendelkező monitor
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 . generáció i7-8650U / 16GB RAM / 500GB SSD
- ÁFÁS SZÁMLÁVAL! Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 i7-1165G7 / 16GB / 500GB SSD / Intel Iris Xe
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7. generáció i5-8365U / 8GB RAM / 256GB SSD
- Bomba ár! Dell Latitude 5290 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I Cam I W11 I Garancia!
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- Lenovo ThinkCentre M720s SFF / M920T tower -Számla, garancia, WIN11
- MSI CreatorPro Z16P RTX A5500 TOUCH! - A világ legerősebb RTX A-s tervezőgépe (vapor chamberrel)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest