Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangszigetelés ajtóra

Hozzászólások

(#1) nofi


nofi
őstag

a következő problémám lenne: egy fa ajtót szeretnék hangszigetelni, mer a szomszéd szobában már utálnak:D ha esetleg van 5letetek mit lehetne az ajtóra tapasztani h a legkevésbé eressze át a zajokat plíz osszátok meg velem:))

Xbox GT: nozsolt

(#2) mayerlaci válasza nofi (#1) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Plexit:)
Vagy vegyél hangszigetelt üveget.

(#3) Old Death válasza nofi (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

ajánlott olvasmány: Bővebben: link
többi hangszigeteléses topic:Bővebben: link
szerk.: hupsz most nézem, h az első link az gép hangszigetelése, de az anyagok attól még jók lehetnek ;)
CODE]oldy[/CODE]

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#4) nofi


nofi
őstag

szal a többi fórumot átolvastam, de az konkrétan falra vonatkozik...szal ez egy fa ajtó:) és nem bír el pl gipszkartont... és egy jól hangszigetelt üveggel mit csináljak??? hogy jövök ki a szobából?:D

Xbox GT: nozsolt

(#5) Old Death válasza nofi (#4) üzenetére


Old Death
senior tag

hogy jövök ki a szobából? ez mellékes :P és minek akarsz kijönni? ;]
sztem a szivacs tökéletes.. v vegyél hangszigetelésű ajtót... bár a hang nem csak az ajtón keresztűl távozik... a falon is könnyen átmegy arra meg jó kis faburkolat, még szép is
szerk.: tanulok írni

oldy


[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#6) bk748


bk748
tag

Javaslom, a jó öreg téglát és használhatod az ablakot. Nagy buli és jól szigetel még a hideg ellen is véd ;]

(#7) DeMax


DeMax
csendes tag

Sziasztok!

Az én kérdésem is hasonló lenne mint itt az első hozzászólóé.Röviden.Panel-2 egymás melletti szoba-vacak ajtó(nem üveges fa-vas keretbe) alul nagy réssel.MINDEN kis nesz meg a TV zaja tisztán áthallatszik .

Megoldást szeretnék rá mert a ludas szerintem egyértelműen az ajtó (szomszéd felé is ilyen vastagságú fal van és onnan semmi nem hallatszik át).

A lényeg hogy az ajtónak NEM KELL nyithatónak lennie.SŐT igazából a lyuk 'eltüntetésére' tennék tervezetet.

Amire én gondoltam: ajtó marad, a keretbe hangszigetelő kőzetgyapont vagy bármi és a keret külső peremére gipszkarton a réshez púrhab,kulcslyukba szintén.

Tegyük fel hogy a pénz nem számít mivel 2 m2-ről van szó. a LEGhatékonyabb megoldás érdekelne hogy egyáltalán jó úton járok-e.

Előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangszigetelés ajtóra
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.