Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) DjPremier válasza fradi81 (#1150) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ez a bajom nekem is :(

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#1152) PH-User


PH-User
addikt

Üdv! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy alaplapi hangkártyát használtam eddig, volt mélyhang, de átszűrődött rajta a többi hang is. 5.1 erősítőm van, úgy van összekötve a géppel a cucc. BÁRMILYEN médialejátszó alkalmazást indítok el, csak az első két hangszóró szól, mély NINCS. Beállításoknál a hangtesznél pedig üvölt a mélynyomó mikor tesztelem. :(( Tudtok megoldást? :(((

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1153) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok,

tudja valaki esetleg mi lehet a gond, hogy bármit hallgatok monó-ban szól?
Csak a jobb oldali hangszóró szól ( 2 hangszórós rendszerben)
2.1-es hangfalszettnél mélynyomó szól és a jobb hangfal, bal semmi.
Integrált hang (ac97) driver fent van teljesen jól, a hangbeállításoknál se ír ki semmi hibát,
de csak az egyik hangszóró szól,bármit csinálok :O

(#1154) fradi81 válasza gombavadasz (#1153) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
2 tippem van:
-Lehet el van állítva a balansz.
-Nincs rendesen bedugva a jackdugó a hangkártyába.

moto g72, Ninebot d28e

(#1155) fradi81 válasza PH-User (#1152) üzenetére


fradi81
veterán

Üdv
Erősítőd van + 5.1 hangfalszett? Már nem alaplapi hangkártyát használsz? Ha dvd filmet nézel ott se szól a mély?

moto g72, Ninebot d28e

(#1156) gombavadasz válasza fradi81 (#1154) üzenetére


gombavadasz
tag

Szia,

mindkettőt megnéztem, sajnos nem jó továbbra sem.
Balanszhoz nem nyúltam, de azért most megnéztem biztonság kedvéért.
Jack dugó pedig a helyén van.
Azon gondokodom, nem okozhatja-e ezt maga az integrált hang hibája!?
Amúgy ha jól emlékszem,akkor jött elő a gond, amikor hangfalszettet cseréltem.
Azóta hiába rakom vissza régit avval sincs sztereó.

(#1157) fradi81 válasza gombavadasz (#1156) üzenetére


fradi81
veterán

Ha van előlapi hangkivezetés a házadon, próbáld ki arra dugni a hangfalszettet, lehet megsérült a csatlakozó miközben átdugtad az újat, bár kicsi a valószínűsége de lehet.

moto g72, Ninebot d28e

(#1158) xtmod


xtmod
senior tag

szevasztok.

az mitől van, hogy fordítva szólnak a hangszóróim? az alplapi kártyával is, meg a másikkall is. (audigy2 zs) tesztelem a beállításoknál, a jobb szól a bal oldalon és viszont.

(#1159) fradi81 válasza xtmod (#1158) üzenetére


fradi81
veterán

Van megoldás, cseréld meg a hangszórókat, egyből jó lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#1160) xtmod válasza fradi81 (#1159) üzenetére


xtmod
senior tag

nem tudom megcserélni. az a baj, hogy analóg hangfalak. egy csatin van a két első, egy másikon a két hátsó, aharmadikon meg a center+sub. nem tudom megcserélni. a fejhallgatóval ugyanez van. 5.1-es sharkoon.

(#1161) spaktor


spaktor
csendes tag

Sziasztok nekem azt mondja meg valaki hogy miért nincs hang mikor bejelentkezik a windows meg pl:. a youtube,videa veideóknak nincs hangja de minden másnak meg van már minndent csináltam állítottam ujraraktam másik helyre raktam a kártyát de semmi valaki irhatna valami megoldást :F :F :F

(#1162) gombavadasz válasza fradi81 (#1157) üzenetére


gombavadasz
tag

Kössz, ezt még megnézem.

(#1163) Henker2


Henker2
addikt

Az X-Fi Xtreme Gamer-en van optikai kimenet ugye?
Olyan kérdésem lenne, hogy a Logitech Z-5500-amat ezzel az optikai kábellel kössem össze vele, vagy az analóg bekötési mód jobb?
Illetve, melyik a legolcsóbb optikai kábel, ami még nekem jó lehet?
Ha tudtok linkeljetek is.

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#1164) xtmod válasza Henker2 (#1163) üzenetére


xtmod
senior tag

úgy tudom, a creative kártyákon csak 2 csatornás hang jön digitális kimeneten. nekem is ilyen gondom van az alaplapi ac97-el. 5.1es füles van rákötve az optikai kimenetre, (sharkoon xtatic dig,) és nem az igazi. a hangminőség jó, de ha a hangpozíció megkülönböztetése fontos, akkor felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#1165) Wise


Wise
tag

Üdv! Nekem is egy Sound Blaster Live 5.1 -es hangkarim van és az lenne a problémám hogy mindenhol van hang csak játékok közben nem! Nincs valakinek valami ötlete? :F Már újratelepítettem stb. kodeket is szedtem le de nem vált be!

(#1166) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Feltelepítettem a Windows 7 legújabb (build 7022) verzióját és a legfrissebb Realtek drivert (R2.17). Realtek ALC889A hangkarim van. A problémám a következő: nem szólnak az első hangfalak. A hátsók, a mélynyomó illetve a középső tökéletesen szól. Mi okozhatja ezt? A Speaker Propertiesnél érdekes módon a Jack informationnél a zöldhöz Front Panel Jacket ír. De én oda nem tudom kötni a hangfalaka (hátulra van kötve). Mit javasoltok?

(#1167) Dawe08


Dawe08
csendes tag

Sziasztok!
Én jelenleg egy (genius) CMI 8738-as 5.1-es hangkarit használok, 5.1-es hangfalszettel. Windows + a legtöbb játék alatt nincs vele gondom, de tapasztaltam egyes játékoknál, mint pl UT2004, UT3, hogy a center és a mélynyomó meg se nyikkan. :( Utánajártam a problémának és azt tudtam meg, hogy a kártya directsound segítségével adja le a térhangzást és nem hardveresen és ez kell pl az UT-k hez is.
Szerintetek milyen 5.1-es hangkarit kéne vennem, amely hardveresen képzi a hangzást és viszonylag olcsó?
Vagy esetleg van vmi más megoldás hogy rendesen szóljon?

(#1168) spaktor


spaktor
csendes tag

Sziasztok nekem azt mondja meg valaki hogy miért nincs hang mikor bejelentkezik a windows meg pl:. a youtube,videa veideóknak nincs hangja de minden másnak meg van már minndent csináltam állítottam ujraraktam másik helyre raktam a kártyát de semmi valaki irhatna valami megoldást :F :F :F

(#1169) Wise válasza Wise (#1165) üzenetére


Wise
tag

végül sikerült, a directX-et kellett újratelepítenem

(#1170) olizsoli


olizsoli
tag

Hali!
Egy kis helpre lenne szükségem, mert újraraktam az xpm és nem tudja felrakni az hd drivert a hangkarimhoz.
Először még látta a hangkártyáim a rendszer
(Hangkártya Realtek ALC888/1200 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller
Realtek ALC888/1200 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller)
aztán telepítgettem hozzá drivereket és mindegyik hibát észlelt amikor a HD drivert rakta
az AC97et felnyomja, de a hd audio codecet meg a többi hd-s cuccot ami nélkül meg se mukkan szegényke, nem tudja felrakni az R1.65ös drivert(újabbat se), mert telepítés közbe kidobja ezt a hibát:"A Realtek HD Audio eszközmeghajtó telepítése sikertelen!"
és utána kilép belőle.
Ezután már az eszközkezelő nem ismeri fel, viszont az EVEREST meg látja h csatlakozik, szal sztem driver hiba lesz csak nem tudom, hogy mi...
Aki tud segíteni az legyen szives egy PÜ-t dobni, mert nem sűrűn tudok felnézni az oldalra hétközbe, mert 24órából kb 12-13at vagyok otthon, abból 6-ot alszok többi meg elmegy minden félére... na szóval előre is köszönöm szépen mindenkinek a helpet.

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1171) olizsoli


olizsoli
tag

Előbb elírtam hangkártyához 2x u.a.t írtam ez az egyik
ATI Radeon HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1172) vorosv


vorosv
csendes tag

Üdv mindenkinek,

a múlt héten vettem használtan egy M-Audio Delta 1010LT típusú, belépő szintű studio hangkártyát, mivel már meguntam a klasszikus hangkártyák nem éppen élőhangszer hangjának felvételére tervezett bemeneteit. Ezen az említett hangkártyán van 8 jó minőségű analóg bemenet, a neten is jó véleménnyel vannak róla, gondoltam, ez pont nekem való.
Miután viszont helyére raktam a "vasat" és felraktam a legújabb drivert, meglepődve tapasztaltam, hogy az összes bemenet inaktív. A kimeneteivel semmi gond nincs, leteszteltem 5.1-es rendszeren is, úgy muzsikál, ahogy kell. Ami viszont a bemeneteket illeti, azok mint ha nem is léteznének - az összes felvétellel kapcsolatos windowsos rész ill gomb szürke:
http://img124.imageshack.us/img124/4103/screen1c.jpg
http://img410.imageshack.us/img410/9849/screen2f.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/9766/screen3m.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/8773/screen4.jpg

Az Adobe Audition is indításnál erre figyelmeztet: The audio input is not activated. Recording audio is not possible. Please check your input configuration.

Mit gondoltok, mi lehet a gond? A hardver hibás, vagy csak én bénáztam el valamit? Lehet egyáltalán a hardver hibás, ha a kimenetei gond nélkül működnek?

Minden válaszért előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

Wil

(#1173) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Üdv!

Csézünk, és mikrofonon beszélünk alatta. Ebből csak a beszélgetés hangját (saját és többiek is) szeretném felvenni. Meg tudom ezt oldani? Ha igen, milyen szoftverrel?

Nem tudtam hogy hova kellene ezt a kérdést írnom, új topikot meg nem akartam neki nyitni..

[ Szerkesztve ]

(#1174) olizsoli válasza BloodyEddie (#1173) üzenetére


olizsoli
tag

A progiban amit használtok(TS,ventri...) kell lennie optionsbe sound/audio optionsnek.
Ott nézegesd az oputput és input voicet

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1175) szipak


szipak
tag

újból feltenném korábbi kérdésemet:

mikor kikapcsoláskor, mikor a win xp mindennel végez és áramtalanítja a gépet, a hangfalaim pukkannak egyet. hangkártya egy sb live!, ezt kX driver hajtja meg szépen, hangfal pedig egy logitech x230. valakinek valami tippje?

(#1176) olizsoli válasza szipak (#1175) üzenetére


olizsoli
tag

Nem nagyon vagyok otthon elektronikában... de esetleg az lehet h kicsi az ellenállása a hangfaladnak és vmiért túl sok feszkót halmoz fel, de ez csak egy tipp

Az élet csak egy szar játék jó grafikával...

(#1177) szipak válasza olizsoli (#1176) üzenetére


szipak
tag

az az érdekes, hogy ezt egyik napról a másikra kezdte el csinálni. lehet rakok valamikor egy új xp-t, hátha csak valami szoftveres dolog.

(#1178) KMT válasza olizsoli (#1176) üzenetére


KMT
addikt

Ezen jót mosolyogtam. :D
Semmi köze a hangfal impedanciájához (nem ellenállás!).

Talán a tápra lehet gyanakodni a hangkarin kívül. Vagy a hangfal elektronikájában halt be valami. Egyszerű, előbb azt kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

(#1179) zsolti1902


zsolti1902
tag

Hello. A segítségetek szeretném kérni.
Van egy Asrcok Alive NF6G-VSTA alaplapom, rajta egy 7.1es Realtek ALC888-as hangkártya. Tegnap kihúztam a hagszóró kábeleit, megtakarítottam a hangszórókat, kábeleket visszadugtam, majd újrahúztam az XP-t. Miután megvolt a telepítés utánna tünt fel, hogy nincs hang, a hanszórón csak egy kis zúgás van. A hangkártya drivere simán felment, a winamp, mplayer lejátsza a zenét de hang nincs.
Próbáltam másik driverrel, a hangszórókat kipróbáltam müködnek, a ház előlapi kivezetése nincs bekötve az nem zavarhat, próbáltam másik XP-vel, Vistával, hangerő maximumon van, de így sincs hang. A szoftveres hibára már nem gyanakszom, szerintem a hangkártya adta meg magát. A hangszóró kábeleket elég gyakran dugom ki-be, nem az csinált valami bajt? Az alaplap garanciás. Vigyem vissza?

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#1180) raczger


raczger
őstag

Van egy Realtek ALC660-as hangkártyám laptopba integrálva. A mikrofon bemenetével, vagy valamivel baj van, mert már egy ideje búg, 3 mikrofonnal is. Lehet csak szoftveres a probléma, bár nem emlékszem, hogy valamit állítottam volna, de próbálkoztam ezt-azt állítani, kevés sikerrel. Szerintetek mi lehet a probléma? Előre is köszönöm.
Üdv: raczger

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#1181) sgery


sgery
őstag

sziasztok!
lenne egy sb audigy 2 zs-m és vista 64bitem. driver fennt, viszont kéne egy olyan prog amivel tudok eq-t állítani, vagyis leginkább mélyhangot. de nem találok:/ honnan szerezhetek?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1182) szmutkolaci


szmutkolaci
tag

Helló!

Van egy Logitech X 530 típusú hangfalszettem, és hozzá egy Creative Sound Blaster SB0570 Audigy SE típusú hangkártyám.

Mindkettőt egyszerre vettem, használtan.

Olyan problémám van vele, hogy zenehallgatás, játék közben néha gondol egyet és elkezd furán recsegni. Ha nem csinálok a gépen semmit, akkor ez nem jelentkezik, ha viszont netezek, vagy játszom, akkor néha berecseg és nem hagyja abba, csak ha kikapcsolom, majd kis idő után újra be, vagy újból elindítom a programot.
Ráadásul a másik fura dolog: Teljesen csendesre véve a hangerőszabályozót, fura hangok jönnek 5.1-ben. Olyan, mintha rádióállomást fogna valami úton módon, mert különböző nyelveken (olasz, orosz, német, spanyol?) hallottam már beszélgetős műsorokat, meg híreket.... Szóval ez a két tünet mitől lehet vajon?

(#1183) zsolti1902 válasza szmutkolaci (#1182) üzenetére


zsolti1902
tag

Bár nem vagyok a téma szakértője szmutkolaci, de lehet hogy a konektor nincs földelve és amiatt hallhatsz mindenféle rádió adásokat.

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#1184) pinkypinky


pinkypinky
tag

Sziasztok!

Külső 5.1-es forrást (PS2) szeretnék rákötni a gép köré épített 5.1-es hangcuccra.

Ehhez a jól tudom, optikai bemenetes hangkártya dukál, ami 5.1-es jeleket is vesz, dekódol, majd az analóg (jack) csatijain küldi ki az aktív hangfalakhoz.

Tudtok ajánlani valami "fukar" megoldást? :)

Előre is köszi.

(#1185) KMT válasza szmutkolaci (#1182) üzenetére


KMT
addikt

Másik lejátszó programmal próbáltad?

A rádió funkció ilyen hangfalszetteknél nem hirdetett plusz általában. :DDD
Az árnyékolás hiánya az oka elvileg.

(#1186) szmutkolaci válasza zsolti1902 (#1183) üzenetére


szmutkolaci
tag

ehhez én sem értek, de kipróbáltam már más konnektorban is, és ott is jönnek a hangok.
Ráadásul elég komoly konnektorba van a villa.

(#1187) szmutkolaci válasza KMT (#1185) üzenetére


szmutkolaci
tag

Próbáltam persze. Mindig és mindig ugyanaz a hiba.
Játék zenéje is be szokott recsegni. Nagyon idegesítő.
Filmnézés alatt szerencsére sosem.

Rádió...Jahj...Idegbaj.

(#1188) KMT válasza szmutkolaci (#1187) üzenetére


KMT
addikt

A program újraindítása és a hangfal ki- be kapcsolása is megoldja a problémát egy időre?
Gyanús. Próbáld ki másik hangfallal, vagy fejessel is.

(#1189) szmutkolaci válasza KMT (#1188) üzenetére


szmutkolaci
tag

is-is. mindkettő megoldja a dolgot.
Fülessel még nem próbáltam, mindjárt kiderül az is...

(#1190) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok.
Van nekem egy audigy4 hangkártyám, ami érdekes módon bizonyos programokkal, bizonyos feltételek esetén kékhalállal elszáll. Hogy miért, már nem is érdekel annyira. Több driverrel is ugyanez a helyzet. Viszont a hangminőséggel nagyon meg vagyok elégedve (cmi 5.1 után talán érthető), amit lejjebb adni nem szeretnék.
Azóta történt alaplapcsere, meg egyebek, gondolom az alaplapi integrált kártyák is fejlődtek idővel.

Kérdés, hogy Realtek® ALC883 7.1-es HD Audio hangkártya mennyivel rosszabb egy audigy-nél. Vagy mindjárt gondolkozzak egy komolyabb hangkártyában?

(#1191) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!

Realtek int hangkarival, XP alatt, szeretném coaxon kinyomni a hangot a házimozi erőlködőmre digitálisan. Nem találom a beállítást, hol lehet. Valaki súgja meg plz mert néha ultra kasu vok! :DDD THX!

(#1192) dragon11


dragon11
aktív tag

Üdv! Az aláírásomban szereplő alaplapon levő integrált hangkártyám van.(Sajnos típust nem tudok.)

Viszont 5.1-et "kezel", tehát nem egy elavult.. a driverjében mindent lehet állítani, center, front, rear, subwoofer..:)

Eddig, egy Genius SW Home Theatre-re gondoltam, hogy veszek..:) Főleg zenére kell.

Az a kérdésem, hogy kell-e hangkártyát vennem?Ha igen, akkor egy 6ezer forintig max. ajánljatok már.:)

Mert 30k a berendezés, már sokba lesz így is.:-s

(#1193) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok! Integrált hangkártyát használok és problémába ütköztem... :(((
Egy bizonyos idő után ilyen hang hallatszik a hangszóróimon keresztül. Eddig másik alaplapom volt, nem volt semmi gond vele. Alaplapom típusa: Gigabyte 965P-DS3, integrált hangvezérlő típusa:

Mi keltheti a zavart, esetleg hogyan tudnám kijavítani?
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv, PH-User. :R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1194) Egzee válasza dragon11 (#1192) üzenetére


Egzee
őstag

ha már 30k-ban gondolkozol akkor keress valami házimozi erősítőt (15k-ért lehet venni 5.1-es anno 60ropis erősítőket) a másik tizenötön meg vehetsz normális házimozi hangfalrendszert... szerintem...

(#1195) Egzee válasza PH-User (#1193) üzenetére


Egzee
őstag

úúú de ismerős!!! Asszem egy gyereknek csinálta ezt a hangot mikrofonozás közben! :D Aszittük megőrülünk...

(#1196) PH-User válasza Egzee (#1195) üzenetére


PH-User
addikt

Megoldás? Én már azon is gondolkodtam, hogy valami vírus talán :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1197) szmutkolaci válasza szmutkolaci (#1189) üzenetére


szmutkolaci
tag

Igen, kipróbáltam, fülessel is. Azzal is ugyanúgy berecseg.
Egyszerűen nem értem.
Más hangkártyám, meg hangszóróim nincsenek, nem tudom mivel letesztelni.

(#1198) PH-User válasza PH-User (#1196) üzenetére


PH-User
addikt

Mindegy, megoldottam a problémát. Egy vírus okozta. :R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1199) Zola007


Zola007
veterán

Üdvözletem,

adott egy XP SP2 rendszer, frissítések máig.
AC'97 (ALC850) audiomax 7.1-es integrált vezérlő egy Abit AN8 ultra-n.
korábban 3.93-as driverrel, alaplap többi részét nForce viszi. Most 4.06-t raktam fel, illetve először az nforce sajátját (6.86)
Mellé 5.1-es rendszer 3 rca-val szabályosan bekötve (ezzel semmi baj)

Mióta megvan a gép azóta flottul ment az 5.1 minden médialejátszó alatt és netről is!! (youtube, videa, rádiók, stb.)
Persze ezeknél nem valós 5.1, de hagyjuk, a lényeg, hogy szólt mind a 6. hangszóró.

Most újraraktam a wint, új driverek és progik, kodekek. Médialejátszók (bs, km, winamp, wmpl, vlc) esetén továbbra is szól mind, azonban az internetes hangot csak stereoban adja.

realtek vezérlő beállítva 5.1-re, windows hangoknál is, de mégis csak stereo. tehát valahol nem keveri klónozza át 5.1-re a stereo jelet

Kérem akik "töltsd le és hallgasd úgy" és "youtube sohase volt surround" véleményt fűznének hozzá, kíméljenek.
Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm!

üdv,
Zola

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1200) KMT válasza szmutkolaci (#1197) üzenetére


KMT
addikt

Ott az integrált hangkártya, próbáld meg azzal.
Valszeg a kari haldoklik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.