Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Nordik


Nordik
őstag

Vki a kérdésemre esetleg? :F

Közben kipróbáltam másik fülessel is, de azzal is csinálja. Ha a hangkártya nem hibás, akkor mi zavarhatja esetleg? Vagy ez vmi tipikus hangkártya hiba, és cserére szorulna?

(#402) thenolan


thenolan
csendes tag

sziasztok!

nemrég vettem egy audigy SE-t és ha megpróbálok elindítani bármilyen játékot pár perc után újraindul a gép. mindemellett a hangok is recsegve, akadozva szólnak. van valami ötletetek?

3200+ xp
Asus a7v880
giga ram
SE legfrissebb driverei
XP

(#403) Ndruu válasza thenolan (#402) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

próbáld meg másik PCI slotba tenni a hangkártyát, és a BIOS-ban ha lehet, tiltsd le az alaplapi integráltat

Harrrr!!!!

(#404) littlelion21


littlelion21
addikt

Valaki segítsen!
Vásároltam egy Philips Seismic Edge típusú hangkártyát, tudom,h nem mai gyerek de sok helyen sok dícséretet kapott. Ott a probléma,h a gyári CD-én NINCS driver xp alá, pedig a dobozára ráírták. A driverzone.com-ról próbáltam, +máshonnan is, de hiába teszem a slotba, az eszközkezelőből hiába próbálom ráerőszakolni a drivert, sehogyan sem akarja felismerni. Már a kódjelével is kavarás van, ez elvileg PSC705, de a netről leszedett 705-ös driver az Accoustic Edge-é. A 704-es a Seismic Edge-é de azt sem ismerte fel.
Tudna valaki egy tutira működő driver-linket nyomni, vagy 1általán valami megoldást a problémámra?
Előre is köszi!

(#405) vili13 válasza littlelion21 (#404) üzenetére


vili13
őstag

(#406) stophunter2


stophunter2
csendes tag

sziasztok!

alaplapi(asus) integrált hangk van. a második hangfalrendszert kötöm rá és a probléma ugyan az. a bal első hanfal nem szól. van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt, vagy valakinek volt már ilyenje?

másik kérdés: ha veszek egy hangkártyát (mert mondjuk máskép nem tudom megoldani ezt a problémát) akkor az új kari fog szólni és nem akadnak majd össze?

Stophunter

(#407) vili13 válasza stophunter2 (#406) üzenetére


vili13
őstag

1. Ha fej- vagy fülhallgatóval sem szól az egyik csatorna, akkor az szvsz megdöglött.

2. Több hangkártyának sem kellene összeakadnia, de ha mégis, az alaplapit biosból le lehet tiltani.

(#408) ngdr88


ngdr88
tag

Hello!

VAn egy Abit An52 alaplapom és abban van 1 REaltek HD Audio 7.1 hangkártya.

HA a Tv Tuner (mercury) hangját rákötöm akkor mikor fel akarok venni a tvböl akkor kiírja hogy nem érzékel hang áramlást. A win úgy jeleníti meg mintha 2 hangkártya lenne. VAn egy output meg egy input. Se a Line In ben se a microfonban nem érzékel semmit.

Ezt hogy lehet megoldani??

Esteleg ha az Audio cdre kötném akkor jó lenne?

HA belerakoma Genius 5.1-est akkor azzal simán megy (de azt egynek jeleníti meg).

:(((

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#409) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek plz, behülyült a hangkarim!

Audigy1-es zakatol a gépemben, rákötve egy Genius HT3600 5.1 hangfalszett.
Most költöztem, mielőtt szétszedtem a rendszert, még rendesen működött, nemvolt vele semmi gáz. (gépet persze egyben vittem, csak a hangfalakat bontottam szét)
Összerakás után gyanús volt, hogy nem úgy szól ahogy kellene, ezért lefuttattam 1 tesztet, ekkor be is igazolódott:
A hangfalakat helyesen bekötve a bal hátsóból szólt a center haloványan, a centerből pedig a balhátsó, a jobbhátsó egyáltalán nem szólt! Mégegyszer mondom, ekkor helyesen volt bekötve! (Hangfalak, kábelek nem rosszak, mindet teszteltem!) :Y
A geniust helyesen bekábelezve rákötöttem az integrált realtekre is, ott minden jól szólt, onnan szólt ahonnan kellett, dehát az ugye nem az igazi, mégiscsak szebben szól 1 audigy...
Ebből derült ki, hogy nem a hangrendszerrel van a gond, hanem a hangkarinál nem stimmt vmi. Drivereket újraraktam, nem lett jó!

Légyszi segítsetek, ha vkinek van ötlete!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#410) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

UP!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#411) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

UP!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#412) addamka


addamka
őstag

Hali

Van egy kérdésem, hátha valaki tudja a választ.
Van egy Acer Aspire 5112WLMi notim (turion x2 tl50, 2x512 ddr, stb.) amiben egy ATi SB450es hangkeltő (Realtek ALC883) ücsörög.
Van nekem egy 5.1es fejhallgatóm, 3 analóg jack dugasz kell neki.
Anno az asus notimban még AC97es realtekkel meg lehetett oldani, hogy a három audió ki/bemenetet átállítsa 5.1esre, azaz mind a hármon kifelé szaladgáljon a jel.

Nos ezzel az ALC883as csodával nem bírok, csak 2Ch Speaker és Headphone opció ([link]) van a realtek HD audio managerben, pedig elvileg 7.1et is tudnia kellene. Kipróbáltam kb. 10 féle realtek drivert (gyáriakat és a frissebeket is), semmi eredmény.

Lehet én vagyok nagyon degenerált, hogy elvárom egy vadi új notitól az 5.1et, és nem kellene tudnia, csak meglepett, meg akkor minek van benne ALC883.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#413) stophunter2


stophunter2
csendes tag

Valóban így lett. a fülessel sem szól a bal oldal amikor hátulra dugom be a gépbe. viszont, ha a PCelőlapi füles csatiba csatlakoztatom a fejhallgatómat, akkor szól a bal oldala is. értitek? (vagy csak a hátlapi csatlakozó egy bizonyos része esethetett szét?)

mit tanácsoltok? (gondolom egy új hang-kártya vétele egyszerűbb, mint alaplapi hangkimenet szeervizeltetése, gondolom én. :F )

Stophunter

(#414) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

A gondom: HTPC-t építgetek és az esetek egy részében a hangot az erősítőbe küldeném optikai kábelen.
Az esetek másik részében viszont a TV-ben szeretném hallani downmixelve sztereoba.
Mindezt úgy, hogy nem akarok kapcsolgatni. Az asztali DVD tudja ezt, vagyis digitálisan nyomja az adatfolyamot az optikain, és közben a stereo kimenetre meg downmixeli.
Létezik olyan hangkártya ami ezt tudja?
Vagy megoldható 2 hangkártya használata? (Ez lenne a legjobb, mert most vettem egy Terratec Aureal 7.1-et és tetszik)

És mindezt Vista alatt?

.: Aláírás helye :.

(#415) dabadab válasza Traptor (#414) üzenetére


dabadab
titán

"Létezik olyan hangkártya ami ezt tudja?"

Nem lattam meg ilyet (ehhez a driverbe kellene DD/DTS dekoder es teljesen mas adatokat kellene kuldeni az SPDIF-hez meg a DAC-hoz, ami a legtobb kartya HW-n nem lehet), szoval valoszinuleg applikacio-szintu support v vmi virtualis-hangkartyas megoldas kellene hozza meg ket hangkartya. (Linux alatt JACK-kel szinte trivialisan ossze lehetne rakni egy ilyet, a windowsos megoldast passzolom.)

DRM is theft

(#416) Traptor válasza dabadab (#415) üzenetére


Traptor
tag

És a 2 kártyás megoldás?
Csak gondolom ahhoz is kellene valami progi, ami automatikusan mindkét kártyához "odateszi" a jelet.

.: Aláírás helye :.

(#417) dabadab válasza Traptor (#416) üzenetére


dabadab
titán

Az egesz hsz-em a ketkartyas megoldasrol szolt :)

DRM is theft

(#418) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Sziasztok!

Gyors helpet kérek valakitől!

Van egy audigy és egy alaplapi ac97 hangkarim! Vista 32bit van fent és nem müxik a microfonom! Nem tudom mi a lópikulát kéne tennem. Sehogy sincs hang, sőt se skype se msn-en nem megy! :W
Valaki tudja mit kell csinálni, Drivereket már frissítettem, v 20x ...

HELP PLZ!
THX!

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#419) raczger


raczger
őstag

sziasztok!
remélem végül nem a nahgkártyával lesz a probléma de ide illik a legjobban, ide már leírtam

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#420) raczger válasza raczger (#419) üzenetére


raczger
őstag

up, valaki?:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#421) dabadab válasza raczger (#420) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a mixer felveteli reszenel kellene levenni a halkitast, nem a visszajatszasnal.

DRM is theft

(#422) raczger válasza dabadab (#421) üzenetére


raczger
őstag

köszi! télleg ott belementem a felvételi részhez feljebbvettem a mikrofont és jó lett:) nem is tudtam h van ilyen része, de akkor is érdekes, lehet hogy az egyik nyomi progi magától átállította!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#423) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok! Audio device high definition bus. Ez micsoda? Mindig telepíteni akarja, de a driver fenn van a hangkarinak. (sb live 5.1). Tegnap kezdte. Azóta serceg aztán lefagy. De hardver hozzáadásával meg nem tudom ezt telepíteni.

(#424) kariad


kariad
senior tag

Hi Mindenki!

Van egy nagy Problémám!

Vettem egy P5K-V Lapot
Alaplapi hangkártyaja:
Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
No amit kaptam hozzá drivert letelepítettem, sőt a legújabbat is!
Szól a zene de begyorsul! Nem tudom miért help!!.....
Sztereo hangszóró van rajta az is van beállítva! Nem értem!!!!
De olyan jelenség mintha beletekernék, felgyorísatnám a felvételt!
Mikor a windows indul a zenéjére is.Ha filmet nézek, ha mp3 hallgatok!
A kodekek is vannak telepítve!!! Tipp????

(#425) Bade


Bade
tag

Sziasztok!
Van itt olyan,akinek Creative SB Extigy külső hangkártyája van?Laptoppal használom+Logitec X-530-as 5.1-es hangfalrendszer.
Érdekelne,hogyan sikerült beállítania 5.1-re.
Illetve egy másik hiba,ami nagyon zavaró,ha netezek elkezd pattogni recsegni a hang,ez már másoknál is előjött,de eddig konkrét megoldás még nem született.
Van rajta egy dolby digital jelző led,de nem világít,ha dolby-s filmet nézek.
Illetve nem támagott lemezként írja ki a dvd-ket,amiket elindítok.

(#426) kurt_cobain


kurt_cobain
csendes tag

Sziasztok ha tud vki segitsen:D
nekem az a bajom h ha msn en halgatok egy zenét olyan 20 másodperc mulva eltünik:@
nemtudom mi lehet a baj
pedig már winanpal is hallgattam mert van oan progi h be lehet a winanpot is építeni az msn be de ugyanaz a baj és ujra is raktam már az msn em
és idegesit h nem látják mit halgatok!:@ :Y

KÉRLEK SEGITSETEK

Irjátok le a www.krisztiannirvana.mlap.hu ra léccy vagy vegyetek fel a nir.iron.sys@hotmail.com on
kösszike elöre is;)

(#427) kariad válasza kariad (#424) üzenetére


kariad
senior tag

No itt egy kis ízelítő mit művel ----> Hallgasd Meg

(#428) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Sziasztok!!

abbna kérnék segítséget hogy van nekem egy olyan hangkártyám hogy Creative SB live! 5.1(model szám:sb0100) és ehez kéne nekem egy Vistás driver(32bit-es)

köszönöm

üdv VR!

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#429) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Kaptam egy genius hangkártyát, viszont sajnos a típusát senki nem tudja megmondani. Egyedül az van ráírva, hogy k5208103. Ebből tud valaki következtetni, hogy milyen driver kellene hozzá? Előre is köszi!

Vagy lenne hozzá valamiféle driver, ami kvázi minden genius hangkártyához telepít drivert? Olyanra gondolok, mint az nVidia Detonator...

[ Szerkesztve ]

(#430) Arpee78


Arpee78
senior tag

[OFF]Sziasztok!

Letöröltem vmi soundmax nevű drivert. Azóta bizonyos műveleteknél az alaplap beépített csipogója csipog. Ez engem zavar. Van rá megoldás?[/OFF]

(#431) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok! Olyan problémám van , hogy kb 5-ből 2-szer mikor játék közben hosszan megnyomok egy billentyűt , megakad a hang, és a játék is egy pillanatra.Ilyen hülye torz hangot hallok. Ez mitől lehet? Már régóta van ez a problámám. A hangkártyám egy creative 5.1 digital. Alaplapom egy asus a7n8x.

(#432) Lenry válasza Arpee78 (#430) üzenetére


Lenry
félisten

tulajdonképp a soundmax volt a (valszeg integrált Realtek) hangkártyád-driverje... azért csipog a rendszerhangszóró, mert hangkártya-driver nélkül a win azt használja... rakd újra a Soundmaxot és megint minden szép lesz és jó ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#433) sherif12


sherif12
csendes tag

Help Driver keresek az ABIT integrált hang kártyájához tud segíteni valaki? :O

(#434) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Helló!

A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e egy Audigy 7.1el az, hogy lead 2 sztereó csatornát egy dj keverőnek, annak a master jelét vissza line-in-en, és kiad mégegy sztereó csatornát az erősítőnek? Elméletileg vágom, h megy, de arra lennék kíváncsi, hogy be lehet-e állítgatni rendesen erre meg ilyenek. Illetve, hogy erre a feladatra egy Audigy 7.1 vagy egy X-Fi Xtreme Audio 5.1 az alkalmasabb?

előre is köszi mindent!

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#435) priti


priti
addikt

Egy alapvető kérdésem van:

Mit felejtek ki? Analóg 5.1-es bemeneten van bekötve a hangkari, VLC, Mplayer-rel van is 5.1 filmekben, de egy media player-ben, játékokban már nincs. A vista-ban beállítottam a hangszórókat a vezérlópult hang alatt, a tesztben szól az összes megfelelően, tehát a driver jó. Meg eleve kifejezetten vista 64 alá írt legfrissebb driver van fenn az ASUS weblapjáról.
A codec pack feltelepítése után már lejátsza a media player is a filmet értelemszerűen, nem csak a beépített codec-es Mplayer, de a media player nem 5.1-ben, mint az Mplayer és a játékok sem 5.1-ben szólnak. Eddig azt hittem az SPDIF miatt van, hogy nincs normális 5.1-em, csak a VLC playerben, meg az Mplayer-ben, de így sem ok 5.1-es analógon Logitech Z-5500-ba dugva :O
Gondoltam rá, hogy az integrált kártyát a P5B Deluxe-ban nem támogatják a játékok egyáltalán, vagy mi a gixer, a vinfosos media player pölö mé nem szól 5.1-ben? Szólni kéne neki 5.1-ben analóg kimeneteken nem?
Valami apróság lehet, ha a beépített codec-es lejátszók 5.1-ben szólnak, csak a winfos, meg a játékok nem.

Hardverlesen

(#436) priti válasza priti (#435) üzenetére


priti
addikt

A MOHA Airborne-ban a hangszóró tesztben a frontok szólnak akkor is, amikor a rear-eknek kéne :(((

Hardverlesen

(#437) priti


priti
addikt

Utánanéztem, EAX támogatás kéne meg a többi... áhh mi a carnak integrálnak hangkarit a lapokra, amikor úgyis másikat kell venni :W

Hardverlesen

(#438) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok! van 1 kis problémám.. Van egy gigabyte ga-m57sli-s4 alaplapom integrált hangkártyával (7.1). 5.1 es hangfalszett van rákötve, és egy mikrofon, de a mikrofon szinte néma.. olyan halk.. és nem tudok microphone boost-ot adni rá. betettem egy másik 5.1-es hangkártyát oda kötöttem a mikrofont.. de szintén nem lehet boost-olni. (Alapértelmezett felvételi eszközt átállítottam..). Segítsetek pls.. mi lehet a problem?? előre is köszi

(#439) Lenry válasza sherif12 (#433) üzenetére


Lenry
félisten

ha megmondod milyen alaplapod van... :U
de érdemes a gyártó oldalán próbálkozni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#440) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Van egy hangkártyám SB Audigy SE (elvileg, ezt olvassa ki az everest) és ehhez töltöttem le drivert a creativ honlapról, de nem települ fel semmi más csak egy bizonyos audio console program.
Ami a nagyobb baj, hogy mp3aknál csak stereoba szól, pedig 5.1re van állítva mindenhol.
(és szerintem sokkal több beállítási lehetőségnek kellene lennie - hangszók hangereje eq stb..)

Remélem valaki tud segíteni.

(#441) Vasinger123


Vasinger123
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problámám, hogy nem szólal meg az 5.1-es hangfal 6 hangszórója.... Ez lenne itt a baj. Egy 5.1-es Creative soundblaster Live hangkártyám van és egy Jazz Speaker hangfalam. Sehogyse tudom úgy összekötni a 3 jack dugóval h megszólaljon mindegyik. Van amikor 4.0-ba és van mikor a jobb első nem szólal meg, helyette a mélynyomó :Y:((( . Szval ez lenne az problémám. (A hangkártyának a drivere fel van rakva és a vezérlőpultba is be van áll. az, hogy 5.1) :DDD

És itt egy pár kép:
Itt Itt Itt Itt és Itt

Elnézést, hogy ilyen nagyok a képek :U

A vélemény olyan mint a fing, mindenkinek van, de senki se kiváncsi a másikéra....:D

(#442) djtrial


djtrial
tag

üdv
tegnap arra lettem figyelmes hogy hallgatom a zenét és visszhangzik a hang. gondolom újrateszem a hangkari driverjét (kártya: Creative sound blaster live 5.1), de azután már hang e volt, winamp kiírja h bad directsound vagy mi. ötlet? mit csináljak?

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#443) djtrial


djtrial
tag

http://images.netbag.hu/20071028/09242846218.jpeg
http://images.netbag.hu/20071028/09245590374.jpeg

ez a gond sztem. vki tudna segíteni?

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#444) Tomiee válasza Tomiee (#434) üzenetére


Tomiee
csendes tag

up

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#445) donsergiooo válasza MIFtIli (#440) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Vista alatt niincs 5.1 amíg meg nem veszed a legújabb hardvereket! :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#446) MIFtIli válasza donsergiooo (#445) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Pedig de.

(#447) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Azt szeretném kérdezni hogyha veszek két teljesen ugyanolyan márkájú és tipusú hangkarit akkor mindkettő egyszerre tud működni?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#448) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Vagy mondjuk veszek egy hangkártyát Cmedia-át és abba dugom be az összes kábelt.
De így már üresen marad az intágralt audióbemenetek.Kérdésem hogy a nem használt bemenetek müködnek ugyanúgy ha már másik hangkari van benne ?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#449) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

De az érdekelne a legjobban hogy müxik-e egyszerre két PCI-os hangkari?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#450) finest válasza lakatosturbo (#449) üzenetére


finest
őstag

Hogyne működne, csak forrassz rájuk SLI csatit!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.