Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Met válasza Renegade88 (#199) üzenetére


Met
nagyúr

Winamp-ban az equalaiser-t (vagy mi) nézd meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#202) PhoenixSzG válasza (Bundás) (#200) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Hm, akkor asszem szervalok vhonnan egy 5.1-es SB-t ;]

(#203) Renegade88 válasza Met (#201) üzenetére


Renegade88
tag

Az a hangszínszabályzó, ez ki van kapcsolva nálam, amúgy nem hinném hogy ez a probléma, inkább a plug-in ok

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#204) Renegade88


Renegade88
tag

Probálkoztam plug-in-okkal, de nem jött össze :( , lehet csak a winamp nem kompatibilis a hangkártyámmal

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#205) Lenin123


Lenin123
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek milyen hangkarit erdemes venni otthoni hasznalatra azaz: zenehallgatas,jatek,mozizas? Raadasul most veszek vagy egy sharkoon cosmic 5.1et vagy Sharkoon X-Tatic 5.1-es fulest, lenyegeben miatta szeretnek venni kartyat.
max 10et koltenek kartyara ,mert szerintem tobbet nem eri meg.

elore is koszi

(#206) Met válasza Renegade88 (#204) üzenetére


Met
nagyúr

törölj le minden plugint és próbáld úgy

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#207) Yahoo


Yahoo
aktív tag

Sziasztok!Van egy Audigy 2ZS hangkártyám és szeretnék kivezetni egy 3,5-es jack dugót a fülhallgatómnak!Hogyan tudom ezt megoldani?Mit hova kössek????????Mien kábel kell hozzá?Egyik gond ez lenne, a másik pedig az, hogy nincs előlapi panelnek helye a gépházamon, végülis ezt vhogy megoldom de ha van vkinek jó ötlete szívesen meghallgatnám!

(#208) Met válasza Yahoo (#207) üzenetére


Met
nagyúr

Nemtudom, hogy milyen kimenetek vannak a hangkarin de általában a center helyére kell dugni a jacket. A kivezetést a leg egyszerübben (nekem is úgy volt régen) úgy tudod megoldani, hogy veszel jack hosszabbító kábelt, pár száz forint. Az egyik végén papa dugó van, az megy a hangkariba, a másik végén mama dugó van azt felrakod ahova kényelmes, pl. monitor mellé, és abba dugod a füles jack dugóját.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#209) Windex


Windex
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy tesóm alaplapi hangkártyája (lap:Gigabyte K8NF9 Ultra rev2.0) nem hajlandó a 4.1-es rendszerből megszólaltatni az elsőket. Akárhova dugtam be, az elsők sose mentek. Ezekután átdugtam a saját hangkártyámba (lap:Abit AN8 Ultra) és tökéletesen működött, tehát a hangfalak jók.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne működésre bírni az első hangszórókat is? Teljesen kimerültem az ötletekből mostanra.

(#210) Renegade88 válasza Met (#206) üzenetére


Renegade88
tag

Mindent, vagy csak az outputokat? Kitörültem mindent az outputoknál, de csak annyit ír, hogy ''can't find output plug-in'' és nem játszik le semmit

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#211) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Egy nagy segítséget kérnék tőletek. Felraktam a gépemre a Windows Vista Business változatát de a hangkártya meg se nyikkan. Egy Asus P5 GDC-Pro alaplapom van és azon integrált a hangkártya. Sajna a gyári drivert nemfogadja el. Tudtok valami megoldást? Vista-hoz honnan tudok leszedni hangkártya drivert??? Elvileg valami CMI 9880 az eredeti driverem neve, de ezt nem fogadja el.

Légyszi segítsetek.

(#212) sulep


sulep
senior tag

Légyszi segítsen valaki

(#213) Stevan87


Stevan87
tag

Tudnátok olyanba segteni,h van 1 laptop,végre 4 nap után sikerült hangkártya drivert találni hozzá :)
Mert eddig az volt a gond,h nem votl hang,most ottvan a kis hangszoró ikon a óra melett,szóval jónak kellene lennie,de nem szól...
De pl. ha ráteszem a hangfalat,akkor azon keresztül szól,a laptopba beéptett hangfal meg nem.. Szóval ilyenkor mit lehet csinálni? Hol kell beálltani ezt? Páran msnen mondták,h biosban,de konkértabban? mert nem igazán értek a latopokhoz,ezért pls valaki segitsen már! :F

(#214) Lenin123


Lenin123
csendes tag

sziasztok



Szerintetek milyen hangkarit erdemes venni otthoni hasznalatra azaz:zenehallgatas,jatek,mozizas? 5.1es sharkoon cosmic fulesemhez vennem
Ezek kozul gondolkodom:
1. Creative Sound Blaster Audigy 4 OEM (13 000)
2. Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Audio OEM (12 000)
3. Sound blaster live 7.1 hangkártya 24bit (14 000)
4. Creative SB Audigy SE dobozos (6 000)

koszi a segitseget

(#215) Raymond válasza Lenin123 (#214) üzenetére


Raymond
félisten

A felsoroltak kozul a 2-es, 3-as es 4-es ugyanaz a kartya mas szoftverrel. Ha jatszol is akkor az A4 OEM. Vagy egy hasznalt A2 vagy A2ZS.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#216) #56474624 válasza Raymond (#215) üzenetére


#56474624
törölt tag

A felsoroltak kozul a 2-es, 3-as es 4-es ugyanaz a kartya mas szoftverrel.

Erősen kétlem, hogy ugyanaz lenne az x-fi xtreme audio. Játéktámogatás szempontjából maximum, de egyebekben nem.

(#217) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Nekem egy Audigy2 ZS karim van.3nappal ezelőtt egy olyan dolog történt vele, hogy a bal csatorna kb.10%-al halkabban szól mint a jobb.Először azt hittem, hogy a driver rossz, de közben tettem egy új rendszert is, és úgy is ugyan úgy szól.Mi lehet a gond vele?Volt valakinek ilyen hasonló problémája már?Egyébként halkabban is szól, de kicsit recsegősen is szól.Kábel is kizárt, hogy baja legyen, mert integrált karival tökéletesen szól mind a két csatorna.Egyébként, ha csak a bal csatornát szólaltatom, olyan mintha a mély is jócskán hiányozna belőle.

(#218) Raymond válasza #56474624 (#216) üzenetére


Raymond
félisten

Ketelkedhetsz benne ha gondolod, de attol meg ugyanaz a kartya marad. Szoftverkorites a kulonbseg az egyes verziok kozott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#219) #56474624 válasza Raymond (#218) üzenetére


#56474624
törölt tag

Persze-persze. És DAC-ban is azért nem egyeznek...

(#220) #56474624 válasza #56474624 (#219) üzenetére


#56474624
törölt tag

És gondolom, az audio proc. is megegyezik, ha teljesen ugyanaz, mint állítod. Akkor miért nem tud 24bit Crystallizert az Audigy SE? És miért nem moddolják át sokan Xtreme Audio-ra?
A DAC sem ugyanaz. Az Xtreme Audioban ugyanaz a DAC van, mint az Xtreme Musicban, azaz a CS4382-KQZ. Csak azért mondom, hogy ez valószínűtlen, amit állítasz, mert akkor egy Xtreme Music sem jelentene semmiféle fejlődést hangminőségben (!) az Audigy SE/stb.-khez képest, ugyanis az Audio annak a butított verziója.

[Szerkesztve]

(#221) Raymond válasza #56474624 (#220) üzenetére


Raymond
félisten

Nezd en elmondtam neked mi a helyzet es azt is hogy hihetsz amit akarsz ez nem fog valtozni. Oszinten szolva azzal lezartnak is tekintettem a dolgot de egye fene, itt van meg egy valasz:

''És gondolom, az audio proc. is megegyezik, ha teljesen ugyanaz, mint állítod.''

Igen. CA0106-DAT. Ha gondolod leveheted a matricat a tiedrol es megnezheted.

''Akkor miért nem tud 24bit Crystallizert az Audigy SE?''

Az elobb leirtat figyelembe veve gondolkodj el rajta es rajossz. Mar irtam hogy a kartyak gyakorlatilag szoftver koritesben kulonboznek.

''És miért nem moddolják át sokan Xtreme Audio-ra?''

Fogalmam sincs.

''A DAC sem ugyanaz. Az Xtreme Audioban ugyanaz a DAC van, mint az Xtreme Musicban, azaz a CS4382-KQZ.''

Es ugyanaz mint az Audigy SE, SB Live! 24bit vagy epp az Audigy 4, Audigy 2 ZS kartyakon talalhato...

''Csak azért mondom, hogy ez valószínűtlen, amit állítasz, mert akkor egy Xtreme Music sem jelentene semmiféle fejlődést hangminőségben (!)az Audigy SE/stb.-khez képest,...''

Hangminoseg nam csak a DAC-rol szol.

''...ugyanis az Audio annak a butított verziója.''

Nem. Ez annak a csaladnak a leszarmazottja ami az Audigy LS-el kezdodott, lett belole egy felmagas NYAK-u (ami maig megmaradt) SB Live! 24bit, aztan egy Audigy SE, most pedig az Xtreme Audio.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#222) DjKoxi válasza Stevan87 (#213) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Fn és valamelyik F bill lenyomásával ki lehet a beépített hangszórót kapcsolni. Az én Asus gépemen Fn + F10.

(#223) janika223


janika223
csendes tag

Hy all:

Infókéne hogyan lehet egyszerre 2 hangkarit egyszerre müködtetni ?
az 1-ik ga k8ns alaplapi kari realtech 8.1 a másik c-media 801 5.1
és az lenne a gond hogy ha az egyik van a audió eszközökbe a másik nem szól
és úgy lenne jó hogy ha zenét halgatok szóljon mind a 2 kari
aki tud segitsen thx :W :W

(#224) #56474624 válasza Raymond (#221) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jól van, elhiszem. De csak bebeszélem magamnak, vagy tényleg jóval szebben szól, mint az előző audigy se-m?
Végülis akkor most az alaplapi processzor végzi annak egy részét (pl. crystallizer), amit a hangkártyának kellene. Lehetséges, hogy egy teljesértékű x-fi hallhatóan szebben szól, mint ez? Volt ilyen összehasonlítás valahol? :U

[Szerkesztve]

(#225) Lenin123 válasza Raymond (#221) üzenetére


Lenin123
csendes tag

koszi a segitseget :R

(#226) Raymond válasza #56474624 (#224) üzenetére


Raymond
félisten

Crystalizer nelkul nem lehet valami oriasi a kulonbseg az Audigy SE-hez kepest, de ha ugy vagy vele hogy szebben szol, akkor hol a problema? Hasznald es kesz :) Leiras szerint az SNR jobb rajta (100 vs. 108 dB) de hogy ez mennyire hallatszik az kerdeses.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#227) #56474624 válasza Raymond (#226) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez relatív. Ha tudom, hogy van, ami szebben szól, és elérhető közelségben van (pl. anyagiak tekintetében), akkor nekem az kell, ilyen egyszerű.

(#228) tiggrincs


tiggrincs
csendes tag



Sziasztok!

Egy problémára keresek választ!
Nemrég vettem egy sb audigy se-t, és a köv. dolgok történtek.
A kártyához adott driver egyszerűen nem kezeli a mélynyomót!!! Hallani, hogy szól, de baromi erőtlen!!! A driver frissítés adott hozzá egy ''basszus kiemelőt'' (bass managment--bass redirecton--subwoofer gain= ezeket mind kipipálva).
Ha bekapcsolom gyönyörűen előjön a basszus, csak az a baj, hogy gyakorlatilag az összes multimédiás szotveremnél LEFAGY a gép, kezdve a winaptól egészen a windvd-ig!
A játékok is kiakadnak!
Jelenleg egy olyan okos félmegoldást találtam, hogy előbb elindítom a progit és menetközbe kapcsolom be, de néha ilyenkor is lefagy a gép!
Másik PCI-be is raktam, de semmi!
Bárki véleményét, tanácsát előre is köszönöm, ide is írhat: zolio@citromail.hu

(#229) Silentb0b


Silentb0b
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van, hogy az alaplapi hangkártya digitálisan van hozzákötve az erősítőhöz, és csak a front 2 csatornát hajlandó kiküldeni rajta. Analógban megy rendesen, de ha s/pdif-en - optikán vagy coax-on - kötöm rá az erőlködőre, akkor nem, már a tesztél is csak a front left és right szól, a többi nem. (az erősítő detektálja a csatornák számát, és csak 2-t lát.) Mozinál is kellemetlen, hogy nincs beszéd, mert ugye az a centeren lenne..
Ezzel már több haver találkozott, de érdemi megoldással nem tudtak szolgálni. Viszont az egyiküknél vista alatt - ez legalább :) - helyből működött, tehát valami szoftveres moddolással megoldható lenne a dolog.
Van valakinek ötlete?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv
P

(#230) Silentb0b válasza Silentb0b (#229) üzenetére


Silentb0b
csendes tag


Bocs a fölösleges kérdésért, időközben megtaláltam a témát egy másik topicban.

(#231) Zeuska


Zeuska
csendes tag

Sziasztok. Nekem az lenne a problémám hogy vettem 1 Cmedia CMI-8738-as hangkártyát és ha beteszem a gépbe akkor el megy a hálokártyám drivere. Az integráltat letiltom a biosba és a driverét is letöröltem.Ha valaki tud kérem segitsen. Előre is köszönöm.

(#232) fap333 válasza janika223 (#223) üzenetére


fap333
aktív tag

Helló!
Én is két hangkártyát használok, de én egyikel a bejövő jeleket fogom, másikkal meg megy a kimenő jel. Az egyik egy alaplapi AC97-es, a másik egy Audigy2 OEM. Szoftveresen nekem sem sikerült megoldani az összekötést, vagyis kábellel van összedugva a kettö: az egyik line in-jét a másik line out-jával. Egyébként azt magyarázd már el légyszi, hogy miért jó az, ha zenehallgatásnál mind a két hangkari szól? :F
Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#233) #56474624 válasza Zeuska (#231) üzenetére


#56474624
törölt tag

Talán az IRQ-val lehet valami bibi. :U

(#234) Orey


Orey
csendes tag

Help!
A helyzet a következő:
Régen 2mb/s -os netet használtam, de át kellett tértem 512kb/s -os kábelTV-s internetre és azóta az integrált SB Live! 24-bit-es hangkarival nincs semmi bibi. Csak annyi hogy amikor felteszem a drivert, ha frisset ha régit gondol egyet és kiírja ezt: ''The audio device supported by application is not detected. The application will exit.'' Azóta csinálja mióta áttértem az 512es netre! A gép resi viszont megoldja a problámát de ha valami műveletről áttérek egy másikra akkor beszarik!
Help!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

UT2k4 4eVeR :)

(#235) RedRiot


RedRiot
csendes tag

A következőben kérnék segítséget:

Asus M2N-E alaplap, SoundMax integrált ''hangkártyával''. Ha fülessel hallgatom, akkor játékok közben zavaró alapzaj hallatszik. Csak csendes résznél, vagy halk zenénél hallatszik, akkor viszont nagyon zavaró. Ha rákötöm az audio-outra a minihifit, és arra a fülest, semmi gáz. Csak a nappalim jelenlegi elrendezésénél a hifi nem a számítógép mellett van, úgyhogy ez nem igazi megoldás. :/

Mintha a többi alkatrésszel lenne vmi interferencia vagy mi: pl. akkor zörög rondákat, mikor játék közben a ''loading'' csík változik - lehet hogy a vinyó zavarja?

Winampal tökéletesen szól. Driver a legfrissebb ami van. Az utóbbi 3 alaplapomnál is onboard soundot használtam, és azokkal nem volt gond.

Van vmi amit érdemes megpróbálnom? Mivel ütközhet a hangchip?

Nagyon kösz a helpet előre is, jó lenne ha nem kéne külön új hangkártyát vennem!

(#236) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Mivel az integrált alaplapi hangkártyával picit recsegett a hang, akartam egy új hangkártyát venni. De mikor a mikrofont bedugtam az integrált kariba meg se nyikkant, így gondolván, hogy az integrált mic bemenete is roszz, vettem egy SB Audigy SE-t. A hang most nagyon jól szól, de a mikrofon továbbra s megy, pedig már ötszázszor leellenőriztem, mindenféle beállításokkal, 2 mikrofonnal is megpróbáltam de nem műxik. XP SP2-m van és a hangkarihoz felraktam a legújabb drivert (persze az integráltat letiltottam eszközkezelőben).
Vkinek van vmi ötlete hogyan lehetne életre kelteni a mikrofont?

(#237) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#236) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Légyszi segítsetek!!!

(#238) BluEyes válasza WonderCSabo (#237) üzenetére


BluEyes
őstag

Integráltat jobb már a biosban letiltani, ne kavarjon egyáltalán.
Mikrofon: katt-katt az óra mellett a hangszóró ikonra. Beállítások-Tulajdonságok-Felvételhez-Ok. Válaszd ki a mikrofont, adj neki hangerőt a csúszkával. Próba ki, ennyi elég szokott lenni ahhoz, hogy szóljon. Ha halk, az ellenfél nem hallja, keress a kártya kezelőprogijában valami ''boost'' opciót a mikrofonhoz.
Ha így nem sikerült, akkó passzolom.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#239) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok, de csak most regeltem, és még nem igazán ismertem ki magam. Mondanám is a problémám, mert hát ugye probléma az van.
Az előző gépemben SB LIve hangkártya volt, ott a progijával amit kaptam hozzá simán be tudtam állítani, hogy az 5.1 es hangrendszeremből csak a két hátsó hangszóró szóljon, ha BSplayerrel pl avit akartam nézni. Most van egy újabb gépem, de ebben csak alaplapra intergált hangkártya van AC 97 7.1 asszem. Itt viszont nem találtam olyan beállítási lehetősgéet, hogy csak a hátsók szóljanak. Az SB LIve installt a hangkártya nélkül nem engedi telepíteni, gondolom egyébként sem működne vele. A kérdésem tehát az volna, hogy van e olyan szoftveres megoldás amivel kedvemre tudom állítgatni, hogy a 6 ból melyik hangszórók szóljanak?

Előre is köszi a segítséget!

(#240) hunter03


hunter03
csendes tag

Sziasztok!
Van egy- Nem alaplapi -Creative hankártyám,ami kb 5évig jól működött,de az utóbbi időben több gond is volt vele.Most éppen nincs hang a gépemen.Ez mitől lehet?Az eszköz jól működik.nincs letiltva stb.Mi lehet a gond??

(#241) Lenin123


Lenin123
csendes tag

Hy

vettem egy creative sound blaster audigy SE hangkarit 13ert a Media Marktban.Ez egy picit draga volt nem ? mert lattam Creative Sound Blaster X-FI Xtreme Audio -t az Alienwarebe ugyanennyiert
mi a kulombseg a ketto kozott ?

koszi elore is :R

(#242) bebar


bebar
aktív tag

Hát azt az Audigy-t megkaptad volna 5e.-ért is! :)

Az X-Fi Audio nagyon jó, 24 bit-es Crystalizer, 3D térhangzás, több EQ beállítás, plusz a mélyládát is lehet vele szabályozni, és szinte semmi háttérzaj nincs.

(#243) slayer006 válasza Lenin123 (#241) üzenetére


slayer006
addikt

.Ez egy picit draga volt nem ?

de ;]

[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#244) #56474624 válasza Lenin123 (#241) üzenetére


#56474624
törölt tag

egy picit draga volt nem ?

Igen. Mindösszesen 2x annyiért vetted, mint ildomos lenne. ;]
Xtreme Audio és Audigy SE között főleg szoftverben van különbség. Azáltal nő az x audio az audigy se fölé. Legalábbis hangminőségben. Játékra mindkettő ugyanazt nyújtja: EAX 3-ig támogatnak szoftveresen.

(#245) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

A következő a gondom!
Asszony gépén újraraktam az XP-t. Amikor a hangkártyát telepítem, nem hajlandó végigvinni a driver telepítését, leáll, hogy a ''telepítés során probléma lépett fel''. Ha nagy nehezen még is sikerül feltelepíteni, akkor meg újraindítás után nem áll fel a rendszer. Ha kiveszem a hangkártyát, akkor azonnal indul.
Tönkrement? Vagy más hiba? Amúgy ez egy gagyi Mercury kártya.

Előre is köszi!

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#246) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sehol senki?

Aquila non captat muscas.

(#247) fap333 válasza Hegyirabló (#246) üzenetére


fap333
aktív tag

Helló!
Esetleg próbáld meg másik slot-ba dugni, talán lehet azzal is probléma.
Egyébként nem vagyok jó véleményen a mercury-val kapcsolatban. Vegyél inkább egy használt SB live-ot 2000HUF-ért, mert szerintem valószínűbb, hogy az SB kitart életed végéig, mint az hogy a mercury 3 évig.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#248) Hegyirabló válasza fap333 (#247) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Próbáltam másik pécéíben is, de ugyanez. Jobban szerettem volna én is egy használt Creativeot, de itt Gödöllőn, ahol az asszony lakik ez nem olyan eccerű.

Aquila non captat muscas.

(#249) vashal


vashal
tag

van egy yamaha ds-xg hangkarim amivel minden tökéletes minden,de van egy sb live digi karim is amit ha beteszek a filmek lejátszása közben vizhangzik,sőt valamelyiknél két nyelven szól.megnéztem a videókodekeket és minden duplán van elinditva (ezért a két hang),az alaplapi karival is ugyan ez a helyzet. mi lehet a probléma? :W

(#250) Sulla2 válasza Winzsolt (#29) üzenetére


Sulla2
csendes tag

Sztem a normális hangkártyánál felejtsétek el az alaplapi, esetleg Genius, Trust és egyéb noname márkákat... Creative-os terméket vegyetek, legalábbis Audigy 1 -et vagy 2-t, esetleg afelett, attól függően, hogy mire kell. Minden mással csak a nyűg van: driver problémák, vagy pl. a microfon boost-ja gagyi, nem kezeli rendesen a digi-kimenetet és hasonlók. a Creative termékeiben az a jó, hogy nagy a szoftvertámogatottsága amit mellékelnek még a belépő szintű kártyájukhoz is. Mellékelnek egy diagnosztikai programot is, amivel kibukik a legtöbb hiba, illetve kompletten lecseréli a windows-os hangerőszabályozót egy komolyabbra és végre megjelent egy többcsatornás equalizer, benne alapbeállításokkal zene-típusokra optimalizálva, illetve saját beállítások elmentési lehetőségével. Az EAX-ról, meg a többi extráról már nem is beszélve... szenvedés helyett álom az egész. :) és nem rém...

Sulla - DoD fun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.