Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) sentlnel


sentlnel
csendes tag

Nem tudja valaki winampba hol kell beálitani hogy minden hangfal szoljon?? :U

(#552) Relisys


Relisys
senior tag

Következő problémám van: Van egy GigaByte k8nmf9-es alaplapom. Ezen van ac97es integrált hang. Na most ezt 5.1-be szeretném használni. Rá is van kötve az 5.1-es rendesen. Rear és a sub/center szól de a frontot line-inként ismeri fel és ha átállitom akkor se lesz jó. Akármint dugok a zöldbe mindig line-in. Sok próbálkozás után meguntam és vettem egy Genius 5.1-es hangkarit. Ez szól is egy ideig de aztán beakad a hang és elkezd kerregni.Csak újraindítás segít. Akár winamppal, akár media playerrel hallgatok vagy filmet nézek. Mindegyikkel kerreg. Több drivert is próbáltam és semmi. Aztán hozzám került ma egy 5.1-es SB és szinte ugyanazt csinálja mint a Genius. Felraktam már újból a win-t de semmi haszna nem volt:( Akinek van akármi ötlete valamelyik hangkártyával vagy akármi az írjon légyszi!

(#553) sentlnel


sentlnel
csendes tag

A másik kérdésem meg hogy mikor megvettem az 5.1et egyszer vissza vittem szervizbe mert szar volt a mélyláda és inkább adtak egy újat mindenel de a hangfalak meg nálam maradtak és igy lett pluszba 5 hangfalam.Nem lehet 7.1et csinálni valahogy belöle?valami elosztó vagy ilyesmi létezik? :)

(#554) ChRiS_RS válasza sentlnel (#550) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Sztem a winampban nem tudod külön állítani. A vindóz vezérlőpultban nézd meg a hangfalakat. Ha ott csak egy stereot látsz, akkor megvan a bibi, ha nem, akkor passz.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#555) ChRiS_RS válasza sentlnel (#553) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Add el.

Ha kettébontanád, akkor sem lenne nagy élmény mivel ugyanazt sugározná, mint a másik, ezonfelül valszeg a kettébontott hang jóval gyengébb lenne a többinél.

Üdv.
ChRiS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#556) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

lenne 1 nagy problémám!!

asus p5kc lapom van és egyik napról a másikra elment a hang!újra tettem a driverét ,de semmi az eszközkezelőben megjelent 3 felkiálltójeles ismeretlen eszköz törlés után ezeket szeretné telepíteni: Microsoft WINMM WDM audió kompatibilitású eszköz
Microsoft kernel audio szétválasztó
Microsoft kernel- hanghullám hangkeverő
Telepíteném,de kiírja MEDIA telepítése során hiba........stb.

Mitől lehetnek ezek a hibák csak úgy hirtelen?

Ha lehetne ringyóz telepítése nélkül szeretném megoldani!! Segítsetek!!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#557) zitrom


zitrom
tag

Nem probléma de mégis probléma :DD
Az lenne a baj hogy fogalmam sincs hogy kell berakni a gépbe a hangkártyát(Creative Audigy 1).Jól jönne egy kis útmutató hogyan rakjam a "helyére" a hangkártyát.
Ja és AGP-s rendszeren is működik?

(#558) gban válasza zitrom (#557) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ha kinyitod a gépet, látsz benne pár fehér (PCI) foglalatot.
Rakd be az egyikbe, és rögzítsd egy csavarral a tetején a hátfalhoz.
Ha nincs luk a hátfalon, akkor először távolítsd el a takarólemezt.
AGP - semmi köze a hangkártyához.

Postázást nem vállalok.

(#559) zitrom válasza gban (#558) üzenetére


zitrom
tag

Köszi a választ,könnyebb volt mint gondoltam :)

(#560) gban válasza zitrom (#559) üzenetére


gban
Közösségépítő

Örülök hogy sikerült.
Csak bátran! :)

Postázást nem vállalok.

(#561) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok.
Lenne egy problémám. Az alaplapom integrált hangkártyája egy realtek high definition audio, és az lenne vele a problémám, hogy a hangerőszabályzónál beállítható sztereó keverő inaktív (a realtek manager-ben is az természetesen), és lejjebb szeretném állítani, mert nagyon torz a felvett hang, de mivel inaktív, nem tudom. Az inputnál még a mikrofon, a cd hangerő, és a vonali hangerő is inaktív.
Ha valaki meg tudná mondani, hogy tudom aktívvá tenni, megköszönném :R .

[ Szerkesztve ]

(#562) asadasad22


asadasad22
őstag

Hali. IC7 lapom van alap AC97 "hangkarival". Eddig hangfallal még annyira nem tűnt fel de most fülessel elég durván: az egy dolog, hogy van egy alapzaj, de a zaj aszerint váltakozik, hogy mennyire tölt a gép/HDD, sőt, attól is, hogy épp mi van a képen (weboldalakon scrollozás közben észrevenni főleg). Ez így eléggé lol :) Normális ez? Másik hasonló kategóriájú hangkártyájú géppel is volt már hasonló tapasztalatom :)

(#563) nasu17


nasu17
csendes tag

szóval....
tegnap vettem egy abit lapot ac97 es integrált hangkarival.
Probléma: nincs hang :D , teljesen mindent beállítottam amit lehet , végig néztem nagyából amiket írtatok azok is megvannak csinálva, teljesen 100% mértékben és egyszerűen nem ad hangot! Minden más jól működik , mikrofon stb...
Ha netalántán volt már vkinek ilyen problem és tudja a megoldást szívesen meghallhatom :)
köszi előre is!

(#564) gban válasza nasu17 (#563) üzenetére


gban
Közösségépítő

Rajta van a 2 db jumper az előlapi hangkivezetés csatlakozóján?

Postázást nem vállalok.

(#565) nasu17


nasu17
csendes tag

lol nincs rajta az 1iken!!!!

(#566) nasu17


nasu17
csendes tag

Lehet ez a probléma ?

(#567) gban válasza nasu17 (#566) üzenetére


gban
Közösségépítő

hogyne lehetne, azért kérdeztem... :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#568) nasu17


nasu17
csendes tag

nem az volt :) ami a hang kimenet melett van az vmi sys fan xD
megnéztem a kézi könyvet és ott van a pci-e csatoló melett... megnéztem és jól van rajta :(
Szóval már semmi nem jöhet csak az hogy vegyek egy hangkártyát :(

(#569) enamessias


enamessias
aktív tag

Hátha tud valaki segiteni!

Probléma 1:
Van nekem Asus Comando alaplapom, Supreme FX hangkártyával, egy Sony 5.1-es erősítőm, és 4 hangfalam. Összeraktam egy kvadrofon rendszert. A problémák ott kezdődtek, hogy az erősitőmnek van egy kis hibája! Roszz a bal hátsó csatorna bemenete és azon a csatornán kisseb a hangerő. Ez tény! Mivel van teljesitmény tartalék, szerettem volna a többi csatornát hozzá "halkitani" windowsból, mert az erősitőn csak a frontokon lehet ballanszt állitani. Winben van egy "hangszóró hangereje" beállitási lehetőség 8 csatornára. Viszont a csuszkák állitásával csak a front változik. Ilyenkor ha a balanszt egyik oldalra állitom, akkor a hátsó hangszórókon megváltozik egy picit a hangerő és megjelennek a "mély" hangok rajtuk, de továbra is asszimetrikusak maradnak. Esetleg van a winfostól jobb progi amivel valóban tudok csatornánként hangerőt állítani, vagy driver gondok vannak és az sem segitene?!?!

Probléma 2:
A helyzet reménytelenből kétségbeesetre váltott mikor felraktam az AC3filter progit és azóta a winamp megzavarodott és nem képes hangot adni. Egy zene elinditásakor megjelenik egy ablak hogy már meg van nyitva a file! Felülirom? Majd vadul pörögni kezd a számlálója (kb 20x sebességel) és egy hangot se ad! A dolog pikantériája hogy az AC3 filter sem müködött. Uninstall, majd a winamp ujratelepitése nem segitett. Reg cleaner sem.

Tehát most van csálén szóló hangcuccom amit winampal halgatva egyenletesen néma! :D
5letek? Wint nem szeretném ujra rakni, ha nem muszáj, bár sejtem rá leszek kényszerülve! :(

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#570) Pepe87


Pepe87
tag

Hi all!

Ma vettem egy Gigabyte X38-DS5 minden rendben megy vele csak 1 kis bibim van az integralt hangkartyaval eloszor is nem talalom hol lehetne kikapcsolnia setupban mert az integrated szekcioban nincsen, masodszor is nem mukodik az 5.1-es Logitech hangrendszerem csak 2 hangszoro belole. Es ugye Realtek vezerlokozpontban nem jelzi ki az osszes zsinort amit bedugtam csak 2-ot belole es a mikrofont! Mi lehet a problema Elore is koszonom a valaszokat!!!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#571) gban válasza Pepe87 (#570) üzenetére


gban
Közösségépítő

A beállítások - vezérlőpult - hangok és audioeszközök - Hangerő - speciális - na itt válaszd ki hogy 5.1 a hangrendszer

Postázást nem vállalok.

(#572) Pepe87 válasza gban (#571) üzenetére


Pepe87
tag

Ezt is beallitottam. De szerintem valami hardware-es hiba lehet mert egyszeruen nem jelzi a gep ha bedugom a jack ajzatot a "Center/Subwoofer"-be meg a "Side Speaker Out"-ba de a tobbit kijelzi.

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#573) gban válasza Pepe87 (#572) üzenetére


gban
Közösségépítő

Indíts el egy 5.1 DVD-t és 'nézd meg hogy szól-e' :)
Nem 5.1 alkalmazástól, mp3-tól ne várd hogy megszólaltatja fullban.

Postázást nem vállalok.

(#574) Pepe87 válasza gban (#573) üzenetére


Pepe87
tag

Nem is azt varnam hanem azt ,hogy mukodjon az a 2 masik ajzat is. Mert az a baj ,hogy nem is eszleli!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#575) gban válasza Pepe87 (#574) üzenetére


gban
Közösségépítő

Attól még hogy nem jelzi, kipróbálhatnád hogy szól-e...

Postázást nem vállalok.

(#576) Thusor


Thusor
őstag

Nekem egy olyan jellegű problémám van, hogy nem tudom eldönteni a Logitech G51-es hanfalszettemhez milyen hangkártyát vegyek notebookba. Kinéztem a Audigy 2 ZS és a Sound Blaster X-Fi Xtreme hangkártyákat. Szerintetek melyik hangkarival lenne jobb ez a hangfalszett?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#577) WRoli


WRoli
tag

Sziasztok az alaplapi hangkártyám(Realtek ALC655 6-Channel AC97 Audio) elkezdte recsegtetve leadni a hangott.
Van itthon egy cmi8738 as 5,1 hangkártyám szerintetek ez jóbb hangminőséget nyujt mint az alaplapi?
Mert ha igen akkor nem keresem a hiba okát egyszerüen beledobom a cmi-t

IQ

(#578) gban válasza WRoli (#577) üzenetére


gban
Közösségépítő

Biztos jobbat ha az nem recseg...
Szerintem tedd be, hibakeresésnek is jó, hogy a hangkártya recseg-e, és meg is hallgathatod a hangját.

Postázást nem vállalok.

(#579) Pepe87 válasza gban (#575) üzenetére


Pepe87
tag

De azt kiprobaltam reg es sajnos nem szol.

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#580) asadasad22 válasza asadasad22 (#562) üzenetére


asadasad22
őstag

vki?

(#581) DigitXT válasza asadasad22 (#562) üzenetére


DigitXT
félisten

Integrált hang: összeszed minden zajt az alaplapról, fülessel meg frankón hallod.;)

(#582) fatman


fatman
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Realtek ALC889A 8 csatornás integrált hangkártya a Gigabyte GA-P35-DS4 alaplaunkon. Szerettünk volna használatba venni hozzá egy Zalman Theater 6 (5.1-es) fejhallgatót a Zalman MIC1 mikrofonjával.
A beállítások után a fejhallgató remekül szól, viszont a mikrofon hangja folyamatosan hallható a fejhallgatóban, viszont a különböző chat-elős programokban (próbáltuk a Skype-t, Ventrillo-t) senki nem hall belőle semmit.

Az is érdekes, hogy a hangerő szabályozó panelen a mikrofon hangereje nem szabályozható külön, csak a "Felvétel" hangereje. (De az semmit nem ért persze.)

Tudnátok segíteni? Volt-e valakinek hasonló problémája, hogyan oldódott meg?
Köszi előre is!
Zoltán

(#583) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy csakis kizárólag a win reinstall óta, a gép bekapcsolásakor, a hangszóró elkezd zúgni, ami persze belehallatszik a mikrofonba, tehát gerjed és egyre jobban zúg, de csak a win bekapcsoláskor hallható üdvözlő zenéig. Utánna pedig a mikrofon "ki van hangosítva" azaz, amit belehallatszik azt hallani lehet a hangszórón is, de ez is csak addig amíg ki nem veszem (vagy épp be nem teszem) a pipát a line-in elnémítására. Utánna akár bepipálom akár kiveszem azt, a jelenség nem ismételhető meg.
A hangkártya azt hiszem SB Audigy 2 (Lehet hogy "sima" Audigy nem emlékszem már, mert oem-ben vettem, az viszont biztos, hogy 7.1es), bár nem hiszem hogy nagy jelentősége lenne, mert az előző windowsnál ilyen nem volt. Gyári cd-n lévő drivert tettem fel, de már feltettem újabbat is, de semmi változás.
Ez valami bug lehet, de mivel csak az új windows-al van ez az idegesítő probléma a hardvereket ki is zártam egyből.
Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen elfogadok, mert én már lassan a kardomba dőlök annyira elkeserít ez az egész.
Előre is köszi.

(#584) Bunyec


Bunyec
tag

Sziasztok. Asus P5K dlx alaplapom van, az integrált hangkáryát használom. Olyan problémám lenne hogy nem tudom feltelepíteni a hangkari drivert, mert kiírja hogy HDA audio bus driver not found. Windows xp 32bites rendszerem van. Remélem tudtok segíteni, előre is köszi.

(#585) Feq


Feq
csendes tag

Sziasztok, kérlek segítsetek, súlyos problémával állok szemben.
Vettem egy Acer Travelmate 5520G laptopot. Ez még nem is nagy baj, viszont a driverek közül az audiót nem tudom feltelepíteni. Nem hogy nem megfelelő, mert addig el sem jutok :(
Már bejártam az Acer oldalait, meg a realtekét is, leszedtem drivereket, de egyszerűen nem tudom telepíteni.
Néztem a BIOS-t is, hátha le kell tiltani előbb, de még lehetőség sincs rá, mivel nincs ilyen opció. Ja, a biost leellenőriztem, a legfrissebb verzió. Szóval nagyjából ennyi. Előre is köszönök minden segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#586) gban válasza Feq (#585) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos nekem tippem sincs de a többiektől elöbb kapsz segítséget ha jelzed az oprendszert meg hogy eddig mit próbáltál telepíteni.

Postázást nem vállalok.

(#587) Flex Wheeler


Flex Wheeler
tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem mégpedig: ez a hangkártya Creative SB Audigy SE 7.1 tud e fázisfordítást a mikrofonhoz?

(#588) bajzso


bajzso
tag

Sziasztok!

HELP!

Egyik ismerősömnek kell újratelepítenem a szgépét, XP SP2, de nincs meg a hangkártyának a drivere. Elég régi gép már. Megtaláltam az alaplap típusát (Gigabyte) és onnan letöltöttem a hozzá való drivereket. Minden ok, kivéve a hangkártyáét. Ac 97'-es. Elkezdi a telepítést, kb feléig elmegy és újraindul a gép. Rengetegszer próbáltam, de mindig ugyanazon a helyen újraindul. :-( Más driverekkel is próbáltam már amelyik jó lenne, ugyanezt csinálja mindegyiknél.
Valaki segítsen!

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#589) gban válasza bajzso (#588) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld meg biosban letiltani, telepíteni (ha szerencséd van nem ellenőrzi hogy megtalálja-e a hardvert), majd engedélyezd újra a biosban újraindításkor.

Postázást nem vállalok.

(#590) fler


fler
tag

Sziasztok!

Hátha találkozott már valaki ilyen problémával és megmenekülök egy rendszer újratelepítéstől.
Az operációs rendszer Windows Xp minden frissítássel, van egy alaplapi, és van külön hangkártyám is. Mindkettővel próbáltam. A jelenség a következő:
Eszközkezelőben látszik a hang kezelő eszköz. Driverek rendben, semmi probléma nem látszik.
Ennek ellenére nincs a windows haneszközök között semmilyen hangkártya, így nincs hang.
Már kipróbáltam mindent ami eszembe jutott (driver frissítés, eszköz eltávolítás, újrainstallálás, bios állítások, csökkentett mód), de semmi eredmény. A hang egyik napról a másikra ment el.

Üdv,
Fler

(#591) Pepe87


Pepe87
tag

Hali all megint en!

Nos kicsereltek az alaplapom ugyan arra a GA-X38-DS5-re es ugyan az a problemam. Az alaplapi Realtek ALC889A 7.1-es hangkartyan nem mukodik a "Center/Subwoofer Speaker Out" es a "Side Speaker Out" kimenetek. Nem is reagalnak semmire. Valaki tudja mi lehet a problema? Nem hiszem ,hogy olyan szerencsem van ,hogy ket hibas lapot fogok ki egymas utan es ugyan az lenne a problema... Szerintem csak en rontok el vmit. Nagyon halas lennek ha valaki megtudna mondani mi a problemam!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#592) #51242752 válasza Pepe87 (#591) üzenetére


#51242752
törölt tag

Nekem szintén ez a realtek codec van.
Spdifen kivezetve a házimozi erősítőbe nem megy csak a bal és a jobb hangszóró.
Neked is ez van ha jól értem csak nem spdifen.
Egyébként a fura az hogy a HD audio managerben csinálja ezt és játékok alatt. A media playerrel lejátszott DTS DVD ről kimegy spdifen a jel és az erősítő dekódolja is 5.1-re. Ergo ott szól minden hangszóró.

(#593) Pepe87 válasza #51242752 (#592) üzenetére


Pepe87
tag

De nekem nem is jelzi ki a manager-ben sem ha esetleg be vagy kihuznam... olyan mintha nem is lenne benne.

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#594) #54715584


#54715584
törölt tag

nem tudom ez segit-e, de:

digitalis kimeneten a jatekok nem fognak szolni 5.1-ben sosem :)
spdifen a hangszorokat is hiaba teszteled, nem fog mukodni

legalabbis nekem au4-gyel ez nem ment meg xp alatt sem
egyebkent meg tokeletesen mukodott a filmek/zenek/dvd-k alatt az 5.1 + dts, ac3filter megevett mindent

szerk: majd kihagyata ma legfontosabbat :D neke msiman mukodott az alaplapi hangzavarkeltom :)

[ Szerkesztve ]

(#595) #51242752 válasza Pepe87 (#593) üzenetére


#51242752
törölt tag

a gigabyte topikban (p35) van egy újszerű ötlet, ami az alaplapi forntpanel kivezetéssel variál, azt nézd meg

(#596) #51242752 válasza #54715584 (#594) üzenetére


#51242752
törölt tag

Persze hogy segít, de miért nem megy játék alatt? mire jó akkor az egész SPDIF történet.

[ Szerkesztve ]

(#597) #54715584 válasza #51242752 (#596) üzenetére


#54715584
törölt tag

azert nem fog 5.1-ben szolni jatekok alatt, mert a directx nem tud digitalis jelet kuldeni, csak analog modban a sok kabeles megoldas muxik...:) sajnos :(((

(#598) Pepe87 válasza #51242752 (#595) üzenetére


Pepe87
tag

Okes megnezem es koszonom!!!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#599) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hi

Vettem egy MA790FX- DQ6 lapot, de sehogy nem bírom az audio telepítőt végig vinni mindig kíírja hogy "A realtek HD audio eszközmeghajtó telepítése sikertelen."
Már feltettem a legujabb Chipset drivert a gigabyte oldalról és utána megpróbáltam az Audio drivert is de semmi. Az UAA is fent van már.
A windows nem frissen rakott és nem is szeretném ujra rakni.
Ötlet valakinek?

(#600) #51242752 válasza #54715584 (#597) üzenetére


#51242752
törölt tag

Értem és a magyarázatod el tudom fogadni a játékokra.viszont a Hd audio managerben ami a realtek sjaát audio programja, vajon miért nem szól spdifen 5.1, csak Left és Right. Annak azért tudni kéne nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.