Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) leo96 válasza dudika10 (#2000) üzenetére


leo96
csendes tag

De. Mondom hogy akkor se jó a füles ha a zöldbe dugom. Akkor a miki sem működik.

(#2002) dudika10 válasza leo96 (#2001) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor rossz a füles. Dugd be egy MP3 lejátszóba vagy valamibe, ha úgy sem megy akkor rossz.
Minden estre linein-el biztos, hogy nem fog menni. :N

szerk.: nincs újabb driver az alaplaphoz?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2003) leo96 válasza dudika10 (#2002) üzenetére


leo96
csendes tag

Régi gépen 3 db csatival ment.
Jack-jack átalakító járt hozzá, de nem tom, valami olyan az a jack, hogyha bármibe beledugnám, akkor kiesik belőle... :W :W

(#2004) dudika10 válasza leo96 (#2003) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nem megy a zöldben ahol a hangfal megy akkor valami nem jó.
Kaptál hozzá egy 3,5mm-2,5mm ack átalakítót, azt úgy hiába dugod be normális csatlakozóba. Az csak a picibe jó (telefonokon - pl nokia 6300 - van néha).

Dugd be egy MP3 lejátszóba.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2005) leo96 válasza dudika10 (#2004) üzenetére


leo96
csendes tag

Az a baj, hogy az mp3-om is 3,5-es. És olyan az átalakító, hogy ugye csak 1 3,5-es bedugható része van. A másik 3,5 befogadó, és 2 2,5-es kimenet. A fülesen pedig csak 3,5-es csatlakozó van.. :/

(#2006) dudika10 válasza leo96 (#2005) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ezt most marhára nem értem.
A fejhallgató 3,5-ös jack-jét dugd be az mp3 lejátszóba mindenféle átalakító nélkül. Ha működik akkor passzolom a kérdést, ha nem működik akkor rossz a fejhallgató.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2007) leo96 válasza dudika10 (#2006) üzenetére


leo96
csendes tag

Tehát ami a "dobozból" jön ki azt bedugtam az mp3 lejátszómba. Nem működik

(#2008) dudika10 válasza leo96 (#2007) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor nem működik a fejhallgató. Elromlott, van ilyen.
Kuka vagy ha van valami ismerős aki elektronikával foglalkozik mutasd meg neki, hátha csak egy kontakthiba vagy hasonló.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2009) leo96 válasza dudika10 (#2008) üzenetére


leo96
csendes tag

Monitoring funkció meg rádió akk miért működik?

Régi géppel még mindig jó...

[ Szerkesztve ]

(#2010) dudika10 válasza leo96 (#2009) üzenetére


dudika10
veterán

Höh, hát akkor passzolom. MP3-al és új alaplappal nem működik, de régivel igen? :F
Akkor nem kuka, de halvány lila gőzöm nincs mi baja lehet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2011) leo96 válasza dudika10 (#2010) üzenetére


leo96
csendes tag

Igazából csak a gép hangját nem közvetíti, a többi funkció tökre ugyanúgy működik... :))

Aki ezt meg tudja magyarázni, az kap vmit ;)

(#2012) sklopp válasza leo96 (#2011) üzenetére


sklopp
őstag

Hát itt már elég sok dolog elhangzott. Kezdjük előről. A füles adó egységéből kijön két kábel amint kivettem. Az egyik a mikrofon, ezt a gépen a rózsaszín aljzatba dugtad, ez OK, a mikrofon működik. A másik elvben egy 3.5-ös sztereo dugó (3 érinkezővel) ha jól sejtem. Ennek mindenképp a zöld aljzatba kell mennie (line out). Ha ez megvan, jöhet a hangkártya manager program, amint az elején linkelted, itt elvileg kéne lenni "fejhallgató" menűpontnak, ha nincs akkor a "sztereo hangszóró" a megfelelő. Ha ezeket így állítod, még körülnézhetsz az egyéb beállításoknál (el ne felejtsem, a digitális kimenet letiltandó) is, értelemszerűen kijelölöd/engedélyezed a használt eszközöket stb. Ezek után elvileg működnie kell, mint írtad, korábbi alaplapban már ment, így beállítva itt is kell.

[ Szerkesztve ]

(#2013) leo96 válasza sklopp (#2012) üzenetére


leo96
csendes tag

Siker. Kisebb problémák maradtak (pl. hallom a fülesben a mikit), de van egy nagy is: ha a zöldben van a füles, akkor semelyik másikban nem működik a hangszóró. Ötlet? :D

(#2014) sklopp válasza leo96 (#2013) üzenetére


sklopp
őstag

Na ennek örülök. Hogy a mikrofont ne halld, a manager-ben vedd le a hangerejét, vagy tiltsd le. Csak akkor engedélyezd, ha pl. chatelsz, stb. A hangszóró nem is fog működni, vagy a füles, vagy a hangszóró legyen ugyanabban a zöld aljzatban, mivel az az egyetlen sztereó kimenet. Nem tudom, milyen hangszóród van, vannak olyanok, amelyiken van füles csatlakozó, ha ide dugod a fülest, leválasztja a hangszórót, csak a fülesben lesz hang. Ha ilyen a tiéd, akkor a hangszóró fixen a zöldbe dugva, a füles mikrofon csatija fixen a rózsaszínbe, a füles másik dugója csak akkor bedugva a hangszóróba, ha fülezni akarsz. Ha nem ilyen, akkor csak a zöld aljzatban tudod cserélgetni, attól függően, fülest vagy hangszórót akarsz hallgatni. Ez csak így működik.

[ Szerkesztve ]

(#2015) leo96 válasza sklopp (#2014) üzenetére


leo96
csendes tag

Van a hangszórón 3,5-es bemenet, de akkor kell szerezzek egy jack-jack átalakítót. Viszont: Elvileg a füles 3,5-es bemenete arra van, h elem nélkül is menjen. Ez nem működik. Jack-jackel fog működni a füles, vagy ne is próbáljam?

(#2016) sklopp válasza leo96 (#2015) üzenetére


sklopp
őstag

Ha van a hangszórón 3.5-es bemenet, ugyanazt kell bedugnod, ami eddig a zöld aljzatban volt. Ide nem kell átalakító.

(#2017) leo96 válasza sklopp (#2016) üzenetére


leo96
csendes tag

Köszi! Kiválóan működik mostmár minden.

(#2018) gizmo20 válasza sklopp (#1982) üzenetére


gizmo20
tag

hello

nem jött sajnos össze a dolog,mindig ugyanazt a marhaságot írja ki.

Have A Nice Day

(#2019) sklopp válasza leo96 (#2017) üzenetére


sklopp
őstag

Örülök hogy segíthettem.

(#2020) sklopp válasza gizmo20 (#2018) üzenetére


sklopp
őstag

Ha semmiképp nem jött össze, csinálj win újra telepítést, bár tudom, kicsit macerás. Ha kész, tedd be az alaplap lemezét, itt szép sorban telepítsd a dolgokat (chipkészlet meghajtó, egyebek,), és a hang dolgait. Így biztosan fel kell települnie az audio manager programnak is.

[ Szerkesztve ]

(#2021) gizmo20 válasza sklopp (#2020) üzenetére


gizmo20
tag

igen,gondoltam már én is erre,hát ha csak ez a választás marad akkor megpróbálom.

Have A Nice Day

(#2022) zsloti


zsloti
senior tag

Üdv
Adott egy alaplapi hangkártya realtek audio vezérlővel
2 napja a mikrofon bemeneten állandóan jelez hogy egy jack csatlakozót kihuztak-egy jack csatlakozót csatlakoztattak kb 5 percenként de van hogy percenként
Próbáltam másik mikrofonnal is de semmi változás
Mi lehet a baj?
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2023) sklopp válasza zsloti (#2022) üzenetére


sklopp
őstag

Nagy valószínüséggel kontakthibás a mikrofon csatlakozó aljzata. Próbálhatod javítani kontakt szprével, de nem sok reményt látok a hosszútávú javulásra, feltehetőleg a többszöri ki-be dugdosástól meggyengült az érintkezők rugalmassága, deformálódtak. De azért tegyél egy próbát a szprével.

[ Szerkesztve ]

(#2024) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Egy SB X-Fi Xtreme Gamer hangkártyám van és mikor a mikrofont csatlakoztatom rá, beszélés közben hallom magam a sztereo kimeneten is. Ettől eléggé visszhangos a skype, illetve az msnem is. Valakinek valami ötlete? :F

Xbox GT: nozsolt

(#2025) dudika10 válasza nofi (#2024) üzenetére


dudika10
veterán

Nem emlékszem hol van a monitorozás funkció a driverben. De azt kell kikapcsolni.
Keresgélj egy picit, meg kell hogy legyen. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2026) nofi válasza dudika10 (#2025) üzenetére


nofi
őstag

köszi, utánajárok! :R

Xbox GT: nozsolt

(#2027) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van a háztartásunkban egy Régebbi SiemensFujitsu gép amiben egy D1931-es alaplap van....
Ameddig Xp-t használtam a gépeken addig minden rendben volt, de ott sok probléma volt a hálózatkezeléssel 2 hetente újra kellet csinálni mer nem látták egymást stb. ezér felhúztam az össze gépre a windows7-et, közte erre a gyengeségre is :((( (1gb, celeron 2,6ghz)
És innentől kb. fél éve nincs hang a gépen... ez annyira nem zavaró mivel álltalában csak mailozásra netezésre van használva meg irodai melóra, de néha azért kéne rá a hang amikor a másik 3 gép foglalt!
Az alaplapi hang kari tipusa ez: Analog Devices AD1986 @ Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller
Már vagy egy tucat illesztő progit kipróbáltam, de semmi változás.... és a windows közben azt mondja, hogy a lehető legjobb illesztő program van fent... :DDD jah csak nem megy :DDD
Az eszközkezelőben az van kiírva, hogy nem indítható!
Várom az ötleteket, hátha tudtok valami trükköt! :) :C

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#2028) aakosch


aakosch
tag

Üdv!

Milyen külső hangkártyát érdemes venni minél olcsóbban? Egy Asus K50 notebbokhoz kellene, tehát lehetőleg USB csatlakozóval, gitározáshoz (Guitar Rig, hátha ismeri valaki :) ) Fontos lenne, hogy zökkenőmentesen menjen 64 bites Win 7-tel.

(#2029) dudika10 válasza aakosch (#2028) üzenetére


dudika10
veterán

Picit eltévedtél, a Milyen hangkártyát vegyek? tpoikban jobb lett volna a kérdés, de mind1.
Nem tudom mit takar az "olcsó" meg a "gitározáshoz", de első próbára a Behringer UCG102-t javasolnám, kérdés, hogy ez kell-e az igényeidnek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2030) aakosch válasza dudika10 (#2029) üzenetére


aakosch
tag

Elnézést, kerestem a topikot de elsőre nem lett meg, köszönöm szépen a választ. :)

(#2031) LAKATOS88


LAKATOS88
csendes tag

sziasztok kérdésem lene a hang ment el de minden mukődik rendesen nagyob hang falat raktam fel a hang kártyához 2 perc után el kezdet recsegni utána el ment a hang segicségeteket kérném

(#2032) dudika10 válasza LAKATOS88 (#2031) üzenetére


dudika10
veterán

Mit jelent a nagyobb hangfal?
Egy passzív hangfalat kötöttél a hangkártyára erősítő nélkül?
Sanszos, hogy megölted a hangkártyát. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2033) LAKATOS88 válasza dudika10 (#2032) üzenetére


LAKATOS88
csendes tag

helo mire mondod hogy el szált a hang kártyám erősitő vol rajta a hangfalal mongyá má valami okosat kősz :C

(#2034) dudika10 válasza LAKATOS88 (#2033) üzenetére


dudika10
veterán

Ki kéne próbálnod a hangkártyát egy fejhallgatóval, vagy fülhallgatóval vagy egy másik hangfallal, hogy működik-e.
Az erősítő maradt és arra kötöttél nagyobb hangfalat? Mert akkor lehet, hogy 8Ohmos erősítőre 4Ohmos hangfalat kötöttél és megölted az erősítőt.
Ki kéne próbálni mindent, hogy mással működik-e (hangkártyát másik hangeszközzel, ha működik akkor a hangfalakat egy másik erősítővel és ha ez is működik akkor meghalt az erősítő). Ha megvan a hibás alkatrész akkor azt ki kell cserélni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2035) LAKATOS88 válasza dudika10 (#2034) üzenetére


LAKATOS88
csendes tag

helo szeritem igazad van 4 olmos erositőre kőtőtem 8 olmosat de én nem nagyon értek még a gépekhez ezé kérném a segicségedet ad már le az msn cimed ot meg birnánk beszélni kősz:: rátetem a gépre a fej halgatot de csak recseg :::::.:: :C

(#2036) dudika10 válasza LAKATOS88 (#2035) üzenetére


dudika10
veterán

A 4Ohmos erősítőnek nem kell meghalni a 8Ohmos hangfaltól, a hangfalt megölhetted talán túl nagy teljesítménnyel (ha az erősítő nagyobb teljesítményű mint a hangfalak maximuma és feltekerted a hangerőt akkor meghalhattak a hangfalak).
Viszont ha a hangkártya nem szól fejhallgatóval se akkor az mindenképp rossz.
Be kell szerezned egy másik hangkártyát.
Használtan kapsz Audigy 1, 2, 2ZS, 4-et olcsóbban. Esetleg Xfi Xtreme Music-ot, vagy Xtreme Gamer-t. Ezek megérik az árukat.
Vagy jó választás még az Asus Xonar D1 vagy Dx vagy DS is.
Msn-t nem használok, azzal nem sokra mennél. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2037) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
Azt szeretném kérdezni,hogy van egy alaplapon integrált 5.1-es hangkarim.
Javulna esetleg a hangzás,mint fejhallgató mint hangszóró ügyében,ha lecserélném efy normális hangkártyára?
3-5e ft körül.

(#2038) 14adam válasza Krisinto (#2037) üzenetére


14adam
addikt

Nagyon minimális
Függ a füles minőségétől,egy akg-nál vagy sennheiser-nél érezni lehetne a különbséget. Hangfalnál meg az erősítőtől,kábelektől,hangszóroktól és a hangszórók elhejezésétől

De ez a kérdés nagyon nem ide tartozik

[ Szerkesztve ]

(#2039) Recon666 válasza Krisinto (#2037) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ennyiért, használtan veszel egy audigy2,2zs-t. Ha újonan akarsz venni ennyiért akkor nem fogsz találni jobbat (sőt még rosszabbat), akkor felesleges is megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#2040) Krisinto válasza 14adam (#2038) üzenetére


Krisinto
őstag

Akkor írjam úgy,hogy döglődik a hang karim,mert búg az 5.1?!

(#2041) 14adam válasza Krisinto (#2040) üzenetére


14adam
addikt

equalizer jól bevan álítva? Media playernél az srs wow effektusok között nézd meg,hogy nincs-e rátólva a trubass. Tedd újra az egész hangkarit,hátha megoldja

(#2042) Krisinto válasza 14adam (#2041) üzenetére


Krisinto
őstag

Megvolt már,de ,ég így is van egy kis búgás.De szerintem az 5.1 sz'rakodik :W

(#2043) dudika10 válasza Krisinto (#2040) üzenetére


dudika10
veterán

Földhurok esetleg?
Trafó?

Adatokat is közölni kéne, mert ez kb olyan mint a "nem indul a számítógépem, mi a baja" kérdés. ;)
Milyen hangkártya, milyen hangszóró, eddig búgott-e, milyen hangon búg, mikor búg stb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2044) Krisinto válasza dudika10 (#2043) üzenetére


Krisinto
őstag

Noname 5.1-es hang,realtek fejből nem tudom,Gigabyte 770UD3 lap alaplapi hangja,búgás meg néha van.De elég furcsa dolgokat művel az alaplapi hangkarim ;]
Everestet bekapcsolom,aztán egyfolytában írogatja ki a szoftver,hogy egy jack csatlakozót kihúzott/csatlakoztatott.
De lehet,hogy beszerzek egy normális hangkarit.Használtan már lehet venni normálisat.

Trafóra én is gondoltam...de a füles nem búghat ez miatt.Bár most nem csinálja :)

[ Szerkesztve ]

(#2045) dudika10 válasza Krisinto (#2044) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor telepítsd újra a drivert, próbálj ki egy másik lejátszóprogramot (ajánlom a jetaudiot vagy a foobart).
Everest összeakad vele, az végülis nem baj (feltéve ha nem akarod folyamatosan futtatni az everestet), ez még nem jelenti azt, hogy rossz.

Ha veszel valamit akkor Audigy 1, 2, 2ZS vagy 4 (minden mást kerülj, és ezekkel is könnyen lehet hogy meggyűlik a bajod win7-en), de én inkább azt ajánlanám, hogy tegyél még hozzá és egy Asus Xonar DS-t vegyél minimum.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2046) Szotyi47


Szotyi47
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne nekem hogy ha gépbe beledugom a fejhallgatóm mikrofon jackjét akkor nemszól :S Gondolom Hangkártya mikrofon bemenete ment volna szét mert az 5.1em kiválóan megy.. Illetve SoundmaX driver-t használok hozzá és 1-2 szer szólal meg a mikrofon..
Milyen tippeket segítséget tudtok nekem ajánlani?
Előre is Köszi.
:)

(#2047) dudika10 válasza Szotyi47 (#2046) üzenetére


dudika10
veterán

1. próbáld ki egy másik mikrofonnal.
2. telepítsd újra a drivert.
3. könnyen lehet beállítási probléma is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2048) Szotyi47 válasza dudika10 (#2047) üzenetére


Szotyi47
csendes tag

Másik mikrofonnal próbáltam úgyan ez a baja :) akk drivert is ujra tettem akkor csak a 3.beálításhiba lehet. köszike :)

(#2049) dudika10 válasza Szotyi47 (#2048) üzenetére


dudika10
veterán

4. lehet, hogy fizikailag rossz a csatlakozó, próbáld mozgatni miközben beszélsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#2050) chefbacsi


chefbacsi
csendes tag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne, hogy a hang a videomegosztó oldalakon pl: youtube, vagy bármilyen oldalon ahol videot lehet nézni nagyon rossz és nem lehet érteni, de ha elindítok egy filmet a gépről a bs playerrel akkor azon minden rendbe van. Ennekmi lehet az oka, hol kellene beállítani?

Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.