Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egy havernak ugyanez a problémája volt, mint nekem [link], neki egy winfos újrarakás megoldotta, nemsokára én is megpróbálom :U

(#252) #56474624 válasza Sulla2 (#250) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azér vicces, hogy pont a Creative-ot dícséri valaki a szoftver miatt. :DDD

(#253) dabadab válasza #56474624 (#252) üzenetére


dabadab
titán

Meg a digit kimenete miatt. :)

DRM is theft

(#254) kacsa1983


kacsa1983
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
olyan problémám van hogy van egy 5.1 es hangfalrendszerem és hozzá egy 7.1 es hangkártya! namost ha lefuttatok egy hang tesztet akkor tök jól szól mindegyik ugy ahogy kell de ha berakok egy dvd-t (amin van 5.1es hang) nem veszem észre hogy 5.1ben szolna!! mi lehet a gond?
előre is köszi

(#255) SilkroadMan


SilkroadMan
csendes tag

Sziasztok!!!

Van egy ''őskori'' hangkarim és sajna nincs hozzá driverem.
Crative Labs ES 1373.

Sajna a neten nem találtam drivert hozzá.....

Vagy béna vagyok és nem jó helyen kerestem...... :)

Tudtok nekem segiteni honnan tudom letölteni???

Sajna a win 98 nem ismeri ezt a karit és addig nincs is hang a gépen amiben ez a kártya van...

De ne azt irjátok hogy a gépet dobjam ki mert régi stb stb..... :))

Előre is köszi

Üdv.

Silkroad Forever!!!

(#256) #56474624 válasza SilkroadMan (#255) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]
Nem vagyok benne biztos, hogy ez az, mindenesetre egy próbát megér.

(#257) SilkroadMan válasza #56474624 (#256) üzenetére


SilkroadMan
csendes tag

Köszi a linket le is töltöttem mindent remélem jó lesz.....
De csak pénteken fog majd kiderülni mert akkor megyek a gép közelébe....
:D
Megirom majd az eredményt hogy jó volt a progi vagy sem

[Szerkesztve]

Silkroad Forever!!!

(#258) ApámFia


ApámFia
csendes tag


Úgy tűnik, hogy nekem is vannak problémáim. Creative SB X-FI Platinum hangkártya a teszten jól műk'szik, de azon túl nem dolgoztat csak két első szélső és mélynyomó hangszórókat (az 5.1 -ből). Eszközkezelőben a hiba: Az eszköz nem indítható el(kód: 10) U.Itt az erőforrásoknál: Ez az eszköz nem használ erőforrásokat, mert probléma van vele. Minden teszten idáig minden jó volt. Installáltam újra, átraktam már másik kártyahelyre, eredmény még semmi. Előtte az alaplapi mindent üzemeltetett. Játékokhoz viszont az talán már gyenge volt -legalább is azt hiszem, ezért lett cserélve.
Légy'szí segítsetek! Köszi! :W

(#259) Mad_nv


Mad_nv
csendes tag

Hello! Tegnap vettem egy SB Audigy SE ( CAO106 / SB570 ) hangkártyát és azt vettem észre, hogy halk a mélynyomó és folyamatosan van a hangfalaknak egy viszonylag hangos alapzaja. A korábbi alaplapi hangkártyával elég hangos volt a mély és alapzaj sem volt. Ez normális?
Előre is kösz!

(#260) #56474624 válasza Mad_nv (#259) üzenetére


#56474624
törölt tag

Próbáld meg, hogy a mixerben leveszed a line-in illetve mikrofon hangerőt teljesen. A mély egyébként tényleg halk annál a kártyánál, de meg tudod csinálni azt hiszem, hogy a többit lejjebb veszed a mélyhez képest, a master-t feljebb veszed, ha még nincs nagyon top-on, de maximum 60%-ig érdemes, mert utána torzul, ippeg ezért eztán érdemesebb kinn állítani, feltéve ha van elég kakaó a hangszóró-rendszeredben.

[Szerkesztve]

(#261) balazs24


balazs24
csendes tag

Helló!

Vettem egy hangkártyát (CMI8738). Azóta a gép újraindul, ha ki akarom kapcsolni. Nem kiakad vagy ilyesmi, hanem rendesen kijelentkezik, és újraindul. Lehetséges megoldás?
Kicsit megigazítottam a hardvereket, hátha valami rosszul csatlakozik és az okozza a bajt, de nem. Kétszer is újra lett telepítve a gép (előtte teljes formázás), de nem múlt el. XP angol, Vista és XP magyar alatt is ugyanez a helyzet.
Sőt, most kivettem az előbb a foglalatból, akkor rendesen kikapcsol a gép, de pl. mikor kikapcsolt állapotban - de feszültség alatt - visszatettem a kártyát, akkor már attól elindult a gép.

Megoldható valahogy ez a hiba? Igazából más bajom nincsen vele, úgyhogy ha lehet, akkor ne azt javasoljátok, hogy vegyek mást...

köszi szépen!

(#262) balazs24


balazs24
csendes tag

Kicseréltem a boltban a kártyát, a helyzet változatlan...

(#263) fap333 válasza balazs24 (#262) üzenetére


fap333
aktív tag

Akkor ez nagyon valószínű, hogy az alaplap problémája lesz.
Meg lehet próbálni másik PCI-ban átteni esetleg, vagy más fajta PCI-os kártyát (pl: hálókártyát) belerakni ebbe a slotba, hogy ugyanazt a hibát produkája-e.
Mivel a hangkártyával valőszínűleg semmi gond nincs, érdemes lenne egy alaplapos topikban is kérdezősködni.

Üdv:
Peti

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#264) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Szjasztok!
Adott egy AWE64 hangkártya, aminél a felvételt nem lehet beállítani wave-re. Ha én a wave out-ról szeretnék felvenni, akkor mi a teendő? Megjegyezném, hogy W98 áll rendelkezésre.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#265) Warriv


Warriv
csendes tag

Sziasztok!
Volt egy olyan gond a gépemmel, hogy nem indult el a windows normal módban, csak csökkentett módban.. Írtottam vírust, nem használt! Újratelepítettem a windowst (nem fomáztam egy partíciót sem), és most működik a gép, semmi baja, azon kívül, hogy a hang drivert nem lehet telepíteni, ezáltal egy mukkot sem ad ki a hangfal.. ASUS P5GD2X alalplapom van, alaplapra integrált hangkártyával.. Amikor telepíteni akarom a C-media CMI9880 Audio Driver and Application nevü hangdrivert (ez van az alaplaphoz kapott cd-n), elösször látszólag semmi baja, megy a Bus Driver telepítés, majd egyszercsak kijön egy olyan szöveg, hogy ''Device doesn't exist or maybe removed by manually, Please plug in device or reboot and try install again''... Meg tudnátok mondani, mit tudok csinálni, hogy működjön?? Eddig semmi gondja nem volt a hanglejátszásnak! Amúgy Windows XP professionalom van!
előre is köszönöm a segítséget!

A gazdasági válság miatt kormányunk lekapcsolni kényszerült a fényt az alagút végén. Megértésüket köszönjük.

(#266) fap333 válasza Warriv (#265) üzenetére


fap333
aktív tag

Ha a vindózt csak rátelepítetted az előzőre, akkor meg vagyok lepve, hogy csak a hangkarival van problémád. A formázás néllküli újratelepítésekről nincs jó tapasztalatom. Egyszer kétszer már én is próbálkoztam vele, de eddig még soha nem kaptam hibátlan rendszert. Az egyetlen amit javasolni tudok, az az ismételt újratelepítés, ezuttal a renszerpartíció formázásával.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#267) #18538752


#18538752
törölt tag

Előfordulhat hogy a DVD író bezavar a hangártya működésébe. Például mikor felpörget egy lemezt akkor sípoló hangot ad.
Nem tudom hogy találkoztatok-e már hasonló problémával.
Ez a hiba megszüntethető ha kicserélem a DVD írót?

(#268) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,

olvasgattam visszafele, de sajnos az én problémámra nem találtam kérdést:(
Remélem tudtok segíteni.
Az lenne a gondom, hogy van egy CMI8738-as hangkártyám, eddig faszányosan működött, de lecseréltem az alaplapot és most azt csinálja, hogy szabálytalan időközönként el-elhalkul, majd visszajönnek a hangok a csatornákra (5.1-es Genius HT-m van), illetve ami nagyon zavareó az az, hogy ugyancsak szabálytalan időközönként ilyen kattogo recsergő hangot hallat olyan fél-fél másodpercre. Mintha a wincseszter íráskaor az bezavarna.
Létezik ez?
Vgay mi leget a gond?
(legujabb fellelhető driverem van)

Előre is köszi a segítséget!
krampy

(#269) danylandster


danylandster
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 24 bites hangkártyám. Rippeltem be zenét wav formátumban 20 bitben. Ha leakarom játszani media playerben azt írja ,hogy nincs fenn megfelelő kodek. Csak azért rippeltem 20 bitben ,mert a lemez 20 bites volt. A lemezt lejátszotta. Mi a baja?

(#270) Peter789 válasza danylandster (#269) üzenetére


Peter789
senior tag

miféle lemez ami 20 bites? amivel felvetted az vissza tudja játszani? winamp, vagy más progi?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#271) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Filmnezes kozben varatlanul kaptam egy kek halalt es ujraindult a gepem, elkezdett toltodni a win, majd scandisk szepen lefutott, de onnet nem volt hajlando tovabbmenni a betoltes. Vegul dobtam ma fel uj wint, most veszem eszre, hogy nincs hang. Egy jopareves SB Live! 4.1-rol van szo. Az XP szepen felismeri, felrakja a driveret, de nincs hang, sot a mikrofonrol sem tudok felvenni. Letezik, hogy meghalt szegenyke es ettol omlott ossze a win?

ui. kozben megtalaltam a windowsban a hangkartyatesztelot, ami eloszor a mikrofont tesztelne le, persze hiaba uvoltozok bele :DDD viszont atallitva ''hang''-ra a bemenetet (szoval amit eppen hallania kellene) es elinditva egy winampot, szepen latszik h van hang, de persze semmit sem hallok belole.

[Szerkesztve]

(#272) kircipeti válasza kircipeti (#271) üzenetére


kircipeti
senior tag

Benan raktam vissza a kartyat... kutya baja :R

(#273) joccadoki


joccadoki
senior tag

segítség!!!!!!!!!
nemtalálok drivert a fortemedia fm801 multimedia 5.1 hangkártyámhoz aki tud segíteni annak megköszönöm

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#274) joccadoki válasza sulep (#211) üzenetére


joccadoki
senior tag

ha szerncséd van a c-media.hun találsz nekem is ez a probléma csak nekem f 801 cmi-8738 5.1 chipsetes hangkártyával

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#275) u.d. válasza joccadoki (#273) üzenetére


u.d.
tag

elküldtem az xp-s drivert e-mailben

(#276) joccadoki válasza u.d. (#275) üzenetére


joccadoki
senior tag

kössz abból megvan már kb 100 db próbáltam de nem
de azért köszi megpróbálom ;] :C

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#277) Peter789 válasza joccadoki (#274) üzenetére


Peter789
senior tag

akkor most melyik kell?

FM801 (4.1): [link]

CMI8738 (2,4,5.1): [link]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#278) joccadoki válasza krampy (#268) üzenetére


joccadoki
senior tag

minden bizonnyal tönkrement vegyél másikat később úgyis az lesz a gond hogy nem lesz driver a vista alá mint ahogy most van nekem ugyan ezzel a kártyával csak nekem fortemediás és nem c-mediás bár sok kül nincs csak annyi hogy afortemedia megbízatóbb ;) ;)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#279) joccadoki válasza Peter789 (#277) üzenetére


joccadoki
senior tag

egyrész én visát emlegettem és 5.1 fm801
de megfelel a cmi-8738 is mivel a két chip megegyezik
:B

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#280) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!

kérdésem lenne:
Vettem egy SB X-FI Gamert, egy 5.1-es Philips hangrendszert használok hozzá. A front kimenetre elosztóval rátettem egy Sennheiser sima egyjackes fülest. A kérdés: ahányszor fejhallgatózni akarok, annyiszor át kell állítani a szoftverben mindent, vagy van esetleg valami egyszerűbb megoldás is rá? Vagy ajánlott venni egy 5.1-es fülest, 3 elosztóval?
Köszi

(#281) joccadoki válasza Peter789 (#277) üzenetére


joccadoki
senior tag

de bepróbálkozok ezekkel köszi

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#282) u.d. válasza joccadoki (#278) üzenetére


u.d.
tag

Miért nem mondtad , hogy vistához kell driver ? az is van !!

(#283) joccadoki válasza u.d. (#282) üzenetére


joccadoki
senior tag

van?????
add kössszziiiiiiiiiiiiiiiiii
:Y

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#284) joccadoki válasza joccadoki (#283) üzenetére


joccadoki
senior tag

nagyon megköszönöm ha adsz egy müködö vista drivert

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#285) u.d. válasza joccadoki (#284) üzenetére


u.d.
tag

minek használsz vistát ? semmi nincs még normálisan optimizálva !!

(#286) Peter789 válasza joccadoki (#279) üzenetére


Peter789
senior tag

honnan veszed hogy ugyanaz lenne? semmi köze egymáshoz a ForteMedia FM801-nek és a CMedia CMI8738-nak. két gyártó, két chip... nekem van mindkettőből, és totál mások... a CMI talán egy fokkal jobb, kevésbé bugos mint a FM...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#287) joccadoki válasza u.d. (#285) üzenetére


joccadoki
senior tag

azért kössz

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#288) joccadoki válasza Peter789 (#286) üzenetére


joccadoki
senior tag

tévedsz
nekem is van mind a kettő és ugyan az a számuk sőd a driverük is megyezik
egyébként az 5.1-ben a forte a jobb ;)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#289) u.d. válasza joccadoki (#287) üzenetére


u.d.
tag

Windows vista driver nem létezik ehhez a hardverhez !!!!!!!!!! Talán majd később , de nem hiszem !!!!!!! Elég régi már nem ?

[Szerkesztve]

(#290) u.d. válasza joccadoki (#283) üzenetére


u.d.
tag

de , azért kicsit megörültél volna neki , az üzenet alapján :) ;)

(#291) joccadoki válasza u.d. (#289) üzenetére


joccadoki
senior tag

ja de most nincs kedvem megint másikat venni
de lehet hogy beruházok egyre
szted milyet vegyek?
ami még jó árban is?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#292) joccadoki válasza u.d. (#290) üzenetére


joccadoki
senior tag

ja örültem volna
de most mit csináljak most cseréltem vga cardot is most meg soundot is
meg örülök a sok frissités végett
és mi miatt?
ez aszar vista végett
mert én ezt akarom használni
de aztán lehet hogy vissza rakom az xp-t
de mégse

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#293) joccadoki


joccadoki
senior tag

loool

[Szerkesztve]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#294) joccadoki válasza joccadoki (#293) üzenetére


joccadoki
senior tag

;]

[Szerkesztve]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#295) Peter789 válasza joccadoki (#288) üzenetére


Peter789
senior tag

no már rájöttem hol a bibi... keresgéltem, és valóban valami noname csótány gyártó FM801-nek nevezi a CMI8738-as cuccát, de én a valódi ForteMedia FM801-re referencia kártyára gondoltam, ami így néz ki:

[kép]

ez meg a CMI ref:

[kép]

még csak véletlenül se lehet összekeverni az igaziakat, még a chip tokozása is totál más...

a szoftvereket se lehet összehasonlítani, teljesen eltérő a control panel:

[kép]

[kép]

voltak akik picit személyre szabták a felületeket, logót cseréltek bennük, de lényegében ugyanaz akkor is. szedd le mind2 driver csomagot és vesd össze a DLL, INF állományokat, és semmiféle hasonlóságot nem fogsz látni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#296) Peter789


Peter789
senior tag

még egy különbség látszik rajtuk: az FM801-en külső DAC van (4 csatornáson 1, 6 csatison 2 db), a CMI8738-ba pedig bele van integrálva...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#297) Peter789


Peter789
senior tag

jah, egyébként xp-s driverrel próbáltad? mert nekem azzal megy a gamepad, tvtuner is...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#298) joccadoki válasza Peter789 (#295) üzenetére


joccadoki
senior tag

ja észrevettem mint azábra is mutatja már a kezelöfelület sem eggyezik
de nekem mind két drivert elfogadja
na lényegtelen
a lényeg hogy eggyikhez sincs vista driver
egyébként ez a kártyám van nekem is Fortemediától van
egyszer vettem ilyen noname comadorkártyát 2500 ft-ér de fél év múlva ki is dobtam
na mindegy hetente egyszer felnézek a fortemedia.comra hogy wane valami driver remélem hamarosan kidobják
ha nem vennem kell valami fasza kártyát

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#299) joccadoki válasza Peter789 (#296) üzenetére


joccadoki
senior tag

nekem 5.1-es cardom van
úgyhogy tévedtem nem ez a card de hasonlít

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#300) hossszú


hossszú
őstag

Ma délután újraraktam a windowst és azóta nem tudom felrakni a hangkari (X-FI Platinum) driverét.Tápcsati rá van dugva a karira.Új hardverként megjelenik de semmilyen drivert nem akar elfogadni.Win telepités előtt tökéletesen működött.
Valakinek ötlete?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.