Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Surda


Surda
tag

Helló!

Tápot cseréltem erősebbre, azóta cicereg a hangkártyám (integrált). Különböző műveleteknél másfajta cincogásokat csinál, nagyon széles a repertoárja, de engem ez zavar, mert elég hangos. A régi táppal is csinálta, de akkor csak nagyon halkan. Mit tanácsoltok, leföldeljem, vagy elföldeljem? :)

A garancia meg... ha a címke meg...

(#302) joccadoki válasza hossszú (#300) üzenetére


joccadoki
senior tag

új driver letöltése bisztos megoldja a problémát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#303) joccadoki válasza Surda (#301) üzenetére


joccadoki
senior tag

vedd halkabbra az összes cuccot
nekem segített

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#304) Surda válasza joccadoki (#303) üzenetére


Surda
tag

Sajnos az sem segít.
Egy régi gépemnél, amiben még ISA hangkártya volt, ott lenémítottam a CD-ROM csatornáját, és akkor nem volt egy kanyi zaj sem, de itt akármit némítok, nem segít.

A garancia meg... ha a címke meg...

(#305) csibor


csibor
őstag

Nem müködik a microfonom semmi alatt,vagyis ha a 5.1(Logitech S500) rávan dugva az alaplapi hangkártyára(Asrock S55fx+).Miért lehet?Opr:XP frof.

(#306) Peter789 válasza Surda (#304) üzenetére


Peter789
senior tag

milyen volt a régi táp, és milyen az új? alaplap típusa?

jah, és minden bemenetet némítottál? nekem pl a pcspeaker és line in tiltása eddig mindenhol segített... (a mixer beállításoknál engedélyezz le minden csatorna állítást, és némíts minden feleslegeset)

[Szerkesztve]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#307) Peter789 válasza csibor (#305) üzenetére


Peter789
senior tag

megy megy, és akkor halgat el ha bedugot a csatit? vagy amikor a driverben átállítod 5.1-re? driver a legfrissebb cmedia-s?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#308) csibor válasza Peter789 (#307) üzenetére


csibor
őstag

Csak ha 5.1 rá van dugva.Cmedia ami az Asrock oldalán van.

(#309) Peter789 válasza csibor (#308) üzenetére


Peter789
senior tag

próbáld meg leszedni a legfrissebbet a cmedia oldaláról: [link]
(nézd meg a chip pontos típusát, rá van írva)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#310) littlelion21


littlelion21
addikt


Sziasztok!

Két témával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni:
hangkártya és hangfal.
A szoba és a gép elhelyezéséből adódóan hangfalból nem kell 5.1-es rendszer, 2.1-ben gondolkozom. Én a Philips MMS231 2.1-es hangfalszettre gondoltam, igazából semmit sem tudok róla, az ára (8000Ft), és a hagyományos Philips minőségbe vetett bizalom szól mellette. Hangkártyát ennek megfelelően szeretnék, a lényeg hogy ezt ki tudja majd hajtani, és egy későbbi bővítés reményében valami jobbfajta 5.1-es rendszert is.
Bár ez még csak ötlet, ha valaki tud jobbat ne fogja vissza magát, írjon. Még annyit, hogy a kártyára úgy 7-8 ezret, a hangfalakra max. 10 ezret tudok költeni.
Előre is köszi!

(#311) fero02 válasza littlelion21 (#310) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

24 watts RMS, 2 Satellite speakers, Wooden Subwoofer, Magnetic shielding prevents distortion, Quick and easy set up, Digital dynamic bass boost

Egyébként pedig [link] ;)

Hangkártyának meg Audigy...

Üdv!

(#312) Peter789 válasza littlelion21 (#310) üzenetére


Peter789
senior tag

nekem van egy 5.1-es philips szettem, annó 20e pénz volt, és sztem teljesen korrektül szól. falat nem bont, de bőven halgatható... hangkártyát jót ennyiért nem kapsz újonnan! csak SE, LE meg Live24-et... vegyél használtan 4-5e-ért egy Audigy1-et, vagy 7-10e között egy Audigy2-t... kerüld a low-profile 7.1-es butított szoftveres izéket (ilyen a live 24 is), meg az Audigy1 SE néven futót... mindig kérdezz rá az SBxxxx kódjára, és akkor arra itt meg tudjuk mondani hogy milyen...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#313) littlelion21


littlelion21
addikt

Erről a hangkártyáról mi a véleményetek?
Nem kell nekem hangorkán + ilyesmi csak szóljon relatíve normálisan.
És mégiscsak Philips(8000Ft)... Vélemény? Ja, és köszi az előző gyors válaszokat! :R

Philips PSC705 belső hangkártya részletes adatai:
Seismic EdgeTM - kiváló teljesítményû 5.1 csatornás hangkártya a számítógépes játékokhoz
Az Acoustic EdgeTM és Seismic EdgeTM kártyák jellemői: Az első hangkártya, amely 5.1 csatornás lejátszást tesz lehetõvé bármilyen alkalmazás esetén (MP3 hangformátumok, audió CD lemezek, zenés videofelvételek, mozi- és játék-hangsávok, MIDI szintézis, interaktív zenei alkalmazások, és internetes folyamatos audióátvitel).
Elõször teszi lehetõvé bármilyen játékprogram esetén az 5.1 hangcsatornás lejátszást hat különálló audiócsatorna alkalmazásával.
Három lejátszási üzemmód kompatíbilis DVD lejátszó-szoftver esetén.
Két hangsugárzós QSurround virtuális 5.1 csatornás lejátszás.
Dolby Digital DVD lejátszás 4- vagy 5.1 csatornás hangsugárzókkal.
QMSS kibővített DVD lejátszás személyi számítógépes és házimozi környezetre optimalizálva.
Egyedülálló QMSS algoritmus, amely elemzi a sztereó hangzást és a hangeffektusokat a megfelelő hangsugárzó pozícióra helyezi.
Hatékony működés sztereó vagy Dolby Prologic hangzással. Nem szükséges dekóder.
Növeli az összes külső digitális (csak Acoustic Edge) vagy analóg forrás (TV, VCR, DVD, set-top doboz) teljesítményét.
Nagyteljesítményű hardvergyorsítás a ThunderBird Avenger hangfeldolgozó chippel.
Akár 96 egyidejû 3D adatfolyam (a legmagasabb érték az iparágban).
3D algoritmus a 2-, 4-, 5.1 csatornás hangsugárzókhoz vagy fejhallgatókhoz.
DS3D, A3D 1.0, EAX 1.0, EAX 2.0 és I3DS2 kompatíbilitás

(#314) Peter789 válasza littlelion21 (#313) üzenetére


Peter789
senior tag

a hangja szép úgytudom de régi, ezért nem nagyon van hozzá támogatás... :( ha nem csak zenéhez hanem játékhoz is kell, meg esetleg még vista alatt is használnád egyszer, akkor leginkább csak a cretive marad ebben az árban... létezik még pár másik, pl a terratec meg az inno kínálatában, de azok CMI chipes egyszerű cuccok, annál még a live24 is jobb...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#315) joccadoki válasza Peter789 (#314) üzenetére


joccadoki
senior tag

 

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#316) csibor válasza Peter789 (#309) üzenetére


csibor
őstag

Ugy néz ki megoldodott a probléma,a valamivel frissebb meghajtóval. :R

(#317) MooN00


MooN00
aktív tag

nem tudom, hogy teljesen ide tartozik -e a kérdés, de azért felteszem, hátha valaki tud rá válaszolni.

5.1-et szeretnék csinálni egy alaplapi hangkari (Asus A8N féle realtek cucc) és egy erősítő (sony str-de325) segítségével.

Rákötöttem az erősítőre két első hangfalat ,mélynyomót, és a két hátsót. Frankón szólnak is,de sajnos ha játszok vagy dvd-zek akkor azt veszem észre, hogy a hátsó abszolúte nem úgy szól , ahogy kellene neki (pl. ha mögöttem robban egy gránát, akkor meg se szólalnak a hátsók, bezzeg ha előttem, akkor igen... ). A hangkártya driverében van egy olyan mód, hogy 2,4,6 chanel-es beállítás. Megpróbáltam 6CH-ra tenni, meg is jelenítette a hangsugárzókat a szoftver, de amikor rányomok a tesztelésre és végigkattintom a hangfalakat, nem ad ki hangot (az első 2 hangfalon kívül) semelyik.

Persze abszolúte láma vagyok a dologhoz ,de sejtem, hogy az erősítő keveri a hangokat, de bármilyen beállítást is próbáltam meg (pro-logic,C-studio,hall stb.) nem akart működni.
Amúgy jól szólnak a Hall üzemmódban a hátsók is, csak nagyon stereo feeling-je van a dolognak.

Megnéztem még az AC3 filter beállításait, rátettem 5.1 Pro logic-ra de a helyzet nem változott.
A Vezérlőpult-> Hangok menüpontban is átállítottam 5.1-re a hangokat , de sajnos még így sincs semmi hatás.

Remélem tud valaki segíteni.Előre is thx!

(#318) sanyi32


sanyi32
tag

Sziasztok!
Van egy hercules game theater xp-s hangkarim. Egy nf4-es alaplapon van benne és az a problémám vele, hogy néha kattan, puffan egyet. Már próbáltam újratelepíteni a drivert, de az sem segített. Ha valaki tud valaki megoldást rá akkor megköszönném.

(#319) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy az alaplapomon az integrált hangkártya AC97. Battlefield 2 közben mikor a csapatommal szeretnék VOIPon kommunikálni a mikrofonom 3-5 perc után önszorgalomból elnémul. Máshol(skype közben pl.) nincs ilyen gondom. Valószinűleg driver problémám lehet, amit nem tudok orvosolni mert már 4 fajta drivert töltöttem le a magyar nyelvű Win XP SP2 -tőmhöz de egyiket sem tudtam felinstalálni mert instalálás közben kijött egy kis ablak, hogy ha folytatom a telepitést akkor valószinűleg rendszerhibát kapok, amit kaptam is mind a 4 alkalommal vagy pedig be kell fejeznem a telepitést. Az MSI oldaláról letöltöttem az alaplapomhoz illő drivert és azzal vannak ilyen problémáim. Hogyan tudom orvosolni a problémát?

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#320) mazsi81


mazsi81
csendes tag

Jelenleg van egy integrált hangkártyám / Realtek AC97 /, amivel nincsen hangom. Viszont a rendszer azt írja, hogy megfelelően működik az eszköz. Ha másik hangkártyát teszek bele, van hang. Mi lehet a probléma, kérlek segítsetek

(#321) joccadoki válasza mazsi81 (#320) üzenetére


joccadoki
senior tag

vagy nem engedélyezted a biosban vagy csütörtököt mondott
csakis ez lehet

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#322) joccadoki válasza Gascan (#319) üzenetére


joccadoki
senior tag

a win ujra telepítése segíthet

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#323) Gascan válasza joccadoki (#322) üzenetére


Gascan
tag

nincs 3 hónapja, hogy újrahúztam a gépem

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#324) joccadoki


joccadoki
senior tag

akkor most újra húzod megint tom mer nekem is vót :R

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#325) Yooha


Yooha
aktív tag

Akkor itt is:
Egy windows frissítés óta ez az üzenet fogad rendszerindításkor: [link]
Mit csináljak? Az audio driver reinstall nem segített. Mondjuk hang van.

[Szerkesztve]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#326) Boryszka


Boryszka
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: vettem egy Audigy 2 SE hangkarit, gondoltam majd veszek fel vele számokat, amiket játszunk!

Driverét feltettük, netről újabbat is felpakoltunk, viszont olyan hülye hangzása van, hogy egy integrált símán odaver neki! Ez normális? Vagy valamit mi csesztünk el?

Jelenleg a gépben 2 hangkari van, ez az Audigy és egy integrált! Az előfordul, hogy zavarja a kettő egymást?

BL

(#327) csd


csd
csendes tag

Hi all!

Nagyon összetett, bonyolult problémám van.
Vettem használtan egy gépet. Integrált hangkari van benne. Előző tulajnál nem volt gond (haverom), nálam igen, de csak a 3. napon jött elő a probléma, előtte nem volt semmi.
Creative 5.1 hangrendszert használok. A right speaker a problémás. Hol szól-hol nem szól. Elég poénos (=ciki) a helyzet. Mikor a windows intézőben kattintok az egérrel, egyik esetben csak a bal, másik kattintáskor meg mindkér hangfalból szól a kattintás hangja.
Ha megnyitok egy audió/videó fájlt, vagy elindítok egy programot, akkor a ''normál'' kattintóhang után a szoftverben csak a bal oldali szól. Ha úgy fejezem be a kattintásokat (ill. a hangerőszabályzóban az állítást) hogy csak a bal oldali hangfal szól, akkor utána a programban mindkét hangfal normálisan szól.
Az 5.1-es hangrendszerből pedig a hátsó 2-re nem is reagál, de a többi szól. A centerből pedig ugyanaz jön, mint az előn levő hangfalakból.
Mivel még csak egy hete van meg a gép, gondoltam megoldás lehetne egy windowa reinstall? Legrosszabb esetben új hangkarit kéne venni?

(#328) tothl válasza Boryszka (#326) üzenetére


tothl
addikt

Integraltat biosban kikapcsolni. alap.

(#329) fap333 válasza Boryszka (#326) üzenetére


fap333
aktív tag

Az én gépemben is egy Audigy2 és egy AC97-es kártya megy egyszere és én nem hallok semmilyen minőségromlást. De ha az integráltat nem használod, akkor tényleg célszerű leszedni a driverét, és biosban is letiltani.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#330) fap333 válasza csd (#327) üzenetére


fap333
aktív tag

A leírtak alapján én kontakthibára gyanakodnék. Ellenőrizd le a kábeleket, hogy nem-e azzal van a porbléma.
Egyébként ha AC97-et használsz, akkor ne lepődjél meg, hogy nem szólnak a hátsó hangszórók, mert tudtommal ennél a hangkarinál nem lehet beállítani, hogy a sztereó jelet 5.1-re keverje fel. A hátsó hangszórók csak akkor fognak szólni, ha 5.1-es audiót játszol le.

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#331) csd válasza fap333 (#330) üzenetére


csd
csendes tag

Nem, nem a hangfalakkal van a gond. Hol igen-hol nem szól a right speaker, ezt azzal ''változtatom'', hogy kattintok ide-oda a hangerőszabályzóban. Valami driver után kéne keresni, azt mondta a srác, akitől vettem, emg hogy ő is utánanéz, de sztem veszek vmi külső hangkártyát. Mit tudnál ajánlani?

(#332) Scytha


Scytha
tag

Nagyon láma vagyok a témában...a 6 csatornás integrált hangkártya tudja az 5.1-et vagy mitől függ, hogy megy e az 5.1 a hangkártyán?

[Szerkesztve]

(#333) fap333 válasza csd (#331) üzenetére


fap333
aktív tag

csd: Akkor meg a hangerőszabályzóban ne ide-oda kattintgass, hanem állítsd be normálisan, úgy hogy jó legyen.
Ha tuti, hogy nem kontakthiba, akkor driver reinstallal is meg lehetnem próbálkozni.

Scytha: Az 6 csatorna az általában 5 szatelitet (normál hangszórót), és 1 mélynyomót takar. Az 5.1-et a hangkari driverében kell beállítani, de mint azt nem rég mondtam nem minden kártya képes a sztereó hangot 5.1-re felkeveri, szóval a lehet, hogy a hátsó hangszórók csak akkor fognak szolni, ha 6 csatornás audiót játszol le.

Üdv:
Peti

[Szerkesztve]

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#334) csd válasza fap333 (#333) üzenetére


csd
csendes tag

''Akkor meg a hangerőszabályzóban ne ide-oda kattintgass, hanem állítsd be normálisan, úgy hogy jó legyen'' - jópofa vagy :D bárcsak be tudnám állítani normálisan.... sehol sem lehet, ha csak a left speaker szól.

driver reinstall megvolt, dehát sajna status quo...

(#335) kisfurko


kisfurko
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje a hang elkezdett kihagyni, pontosabban olyan, mint ha nagyon rövid ideig megakadna. Folytonosnak tűnik a hang, csak a zenék ritmusán érezni, hogy ugrik.
Olyan, mint ha valami kiéheztetné a hangkártyát. Került a gépbe egy 7600-as Nvidia kártya egy 9550-es ATI helyére, más változás nem történt.
Az alaplap egy Abit NF7 v2.0, hangkártya Diamond MX300.
Valami ötlet, hogy mi okozza?

(#336) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kis problémám amiben kérnék egy kis segítséget!
A probléma a következő: Van egy ASUS P5N32-sli Deluxe lap amin nem megy az integrált hang (amúgy minden megy tökéletesen),beletettem egy SB live 5.1-es hangkarit és még ki sem jelzi hogy új hardvert talalt azaz az sem megy(pedig a kártya tökéletes),de beletettem egy rádiós internethez való wireless kártyát és azt felismerte. :W

Légyszi valaki segítsen! :O

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#337) didros


didros
senior tag

Nem tudom, hogy ez hangkártya probléma-e valójában, de nagyon idegesítő:
Ha scrollozok az egérrel, akkor azt valahogy hallom a hangszórón keresztül is. Mintha összegerjednének.
Ill. amikor a gép kikapcsol, akkor ''durran'' egy nagyot a hangfal.
Lehet ezek ellen tenni valamit?
Hercules Fortissimo hangkártyám és Creative P380 2.1 hangfalam van.
Köszi előre is!

[Szerkesztve]

(#338) gerlaip válasza didros (#337) üzenetére


gerlaip
addikt

Ilyen sajnos elő szokott fordulni, de én olcsó alaplapi hangkareszoknál hallottam ilyet, ez pedig egy jóminőségű hangkártya, a guru3d-n is nagyon jó teszt van róla...
Durranás az SB Live 5.1-nél is van.

lámavakond

(#339) gerlaip válasza gerlaip (#338) üzenetére


gerlaip
addikt

Hangakari problémám van nekem is, remélem tudtok segíteni.
Szóval az a gond, hogy ha mikrofon és hangfal is rá van dugva az SB Live! 5.1-es hangkártyára, akkor elkezd sípolni, gerjedni a rendszer. Ez az alaplapi hangkártyával nem volt így.
Bármelyik mikrofont teszem fel (az alaplaphoz adott és a headsetben levőt) ugyanez történik.
Mi lehet a gond?

A driverek, amiket használok hozzá a Creative honlapjáról letöltött driverek, a régi driver CD nincs meg, és azt hiszem nem is nagyon volt, mivel oem a kártya.

Innen rakom fel hozzá:
[link]
A 22MB-os drivert és a 6 és fél megás frissítést.

Jaj de most látom, hogy a 6 Megás az régebbi... lehet, hogy az lenne a baj?

[Szerkesztve]

lámavakond

(#340) Gkrissz


Gkrissz
csendes tag

Hali!
Érdekes problémám van:
Az 5.1 PCI hangkari nem engedi kikapcsolni a gépet! Mindig újraindul a PC, mintha kihúznék egy USB-t, amikor ki van kapcsolva. Amikor le van állítva a gép, s bedugom a PCI slotba, akkor automatice elindul a gép. De hogy leállni nem tud.... :W :W
Mit gondoltok? Van esetleg valami megoldás, h ne induljon újra, vagy vissza a boltba (még garis)?
Köxi előre is!
Gkrissz

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel...

(#341) Huku


Huku
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan típusú problémával állok szemben amivel megmondom őszintén eddig még nem nagyon találkoztam! Remélem valaki tudja rá a megoldást!

A minap bekapcsoltam számítógépem, és azt tapasztaltam zene indításakor hogy a bal oldali hangszóró torzít, de valami rettentően! Kis piszkálgatás után valahogy megjavult.
Ma ahogy bekapcsoltam a gépet már nem csak az egyik oldal torzított, hanem a másik is, oly annyira hogy a zenét már hallgatni sem nagyon lehet. Bármit dugog a line vonalba legyen fejhallgató vagy hangfal minden torzít!
Szétszedtem mivel egy Abit AN8 Ultra alaplapom van és a hangkártya PCI-E -s leporoltam semmi égési vagy hasonló sérülés nincs rajta, legalább is szemmel nem látható!
A kártya megtekinthető [link]! (2. oldal lap alja!)
És hogy mindezt tetézze még megjelent egyfajta monoton lüktetés a hangszóróból, akkor is ha nem szól semmi zene!

Tudja valaki esetleg hogy ilyenkor mi a probléma? Lehetséges hogy leégett volna? de akkor nem is szólna vagy igen?

Driver csere megvolt és új windows telepítése is, de egyik sem segített!

Ha valaki tud legyen olyan szíves tanácsával segíteni!

Előre is köszönöm!

Huku

"Mindig azt mondd amire gondolsz!"

(#342) vili13 válasza Huku (#341) üzenetére


vili13
őstag

Nyilván bekrepált az alaplapi hangkeltőd. Ha a lap már nem garanciális, csere helyett olcsóbb lehet rakni bele valami hangkártyát...

(#343) Huku válasza vili13 (#342) üzenetére


Huku
csendes tag

Most hogy olvasgattam egy kicsit a topic-ot találtam egy két megoldás félét, és láss csodát a torzítás megoldódott!

De ha felhangosítom a hengszórót, és nem szól semmi akkor a lüktetés hallatszik!
Olyan mint egy szíverés... de csak nem kelt életre a gépem ;] és valóban nem garanciális már! :O

Ezt tudja valaki hogy mitől lehet? Lehet hogy a krepálás első jele, de hol találok ilyen csatolófelületű hangkártyát mit ez?

"Mindig azt mondd amire gondolsz!"

(#344) fap333 válasza Gkrissz (#340) üzenetére


fap333
aktív tag

A hangkarit próbáld ki másik PCI slotba, illetve másik gépben, ha van rá lehetőséged. Az tuti, hogy nem egészséges, ha magától bekapcsol a gép, amikor belerakod a kártyát (mondjuk én áramtalanítva szoktam benne piszkálni) Ha nem tudod kipróbálni máshol ,akkor beviszed, megnézik, legfeljebb azt mondják, hogy nincs semmi baja. De ha a hangkártyával van a probléma, akkor mindenképpen gar...

[Szerkesztve]

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#345) ClaydovE


ClaydovE
tag

A következő idegesítő problémám van. Vettem egy audigy 7.1-es oem hangkártyát és amióta ezt használom néha akadozik a hang lejátszása véletlen időközönként. Alaplapi hangkártya le van tiltva, azzal nem volt ilyen gondom, újra is lett már telepítve azóta az xp, próbáltam a gyári illetve a frissített gyári meghajtóprogrammal is a kártyát a jelenség ugyanúgy megmaradt. Főleg zenehallgatás közben csinálja, de filmek alatt is észrevettem a dolgot. Valaki esetleg belefutott ugyanebbe a hibába? Próbáltam másik slotba tenni a kártyát hátha valamivel akad de ez sem hozott semmi eredményt...

[Szerkesztve]

Üdvözlettel: ClaydovE

(#346) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
A problémám amivel hozzátok fordulok már felmerült régebben a #36 os hozzászolásnál..
a hangkarim (SB LIVE 7.1) X-idő elteltével megszűnik létezni, se a winamp, se a filmnézőprogik nemtalálnak DirectX hangot, vagy szukséges audiovezérlőt..
Általában az első proginál még oké, aztán ha progitváltok, vagy ujra elinditom, vagy csak bekapcs után később használom akkor teljesen kuka..
Az Xp hangjai wiszont működnek, a vezérlőpult hangbeállitásánál bejelentkezéskor még láthato a SB live mint alapértelmezett eszköz, később ''a nincs eszköz '' kiirás diszeleg..
WIN reinstall már volt..uj hdd is van azóta a gépben (mondjuk amrégiröl az adatokat átmásoltam) futtattam már ADaware-t, AVASt virusirto van fenn, uj driverek.. stbstb... itt megállt a tudományom.. uj slutban is volt, sőt az alaplapit is használtam... ugyanez..
Segitségeteket előre is köszönöm!!! :R
Üdv

(#347) Baboka


Baboka
tag

lenne egy olyan problémám hogy a régi gépemben (egy fekvöházas öslelet) van egy hangkártya aminek nem tom a tipusát meghatározni. van olyan program amivel meglehet? (aidan kivül mert ott nem találtam) mert kéne hozzá driver. elöre is köszi :)

(#348) fap333 válasza Baboka (#347) üzenetére


fap333
aktív tag

Szerintem először nézz bele az eszközkezelőbe, hátha kiírja. Ha nem írta ki, akkor tudom javasolni az Everest-et. A 2.20-as verzióig ingyenes volt. A fejlesztő oldalán már nincs kint, de sok egyég helyről le lehet tölteni. És ez a progi gyakorlatilag mindent kiír a gépedről...

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#349) Baboka


Baboka
tag

még nem probáltam ki a progit csak leszedtem de elöre is köszönöm :)

(#350) Feketelepke


Feketelepke
csendes tag

Sziasztok.Vettem használtan egy Sound Blaster Live hangkártyát/ct4670/.A problémám az hogy nem kaptam hozzá driver cd-t és nem találok olyan drivert ami felismertetné a windows xp-vel.Már rengeteget próbáltam de nem fogadja el.Mit lehetne csinálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.