Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Daert válasza tomta (#900) üzenetére


Daert
őstag

Köszi,akkor maradok csak a drivernél,és így nincs tele használaton kívüli progikkal. :K

(#902) Jhericho


Jhericho
tag

#893-asra nem tud senki semmit? sürgős lenne!!

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#903) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

A (#894)-re tud valamit mondani,mert rettenetes a hangzás!Többféle drivert megpróbáltam még a saját kártyámét is(azt kb.3 hónapja eladtam),de semmi eredmény!Az enyém XP alatt tökéletesen ment,ez meg a 2000-nél csak nyekereg!PLEASE HELP!!!! :R :W

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#904) Daert válasza madmaxxx (#903) üzenetére


Daert
őstag

ITT nézd meg hogy találsz-e hozzá Win2000-es drivert.ha nincs akkor Win csere :U

[ Szerkesztve ]

(#905) DeadMen válasza Jhericho (#902) üzenetére


DeadMen
tag

Hát a mikrofon a hangszóróból jövő hangot is veszi :U Próbáld fejhallgatóval szvsz. :)

(#906) Jhericho válasza DeadMen (#905) üzenetére


Jhericho
tag

fejhallgatóval is megvan a problema...

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#907) Draken


Draken
őstag

hello, tudom rossz helyen járok de azért kíváncsi lennék kinek mi a véleménye avagy a személyes tapasztalata x-fi titanium, pro, xtreme gamer fatal pro-ról.
köszönöm!

(#908) DeadMen válasza Draken (#907) üzenetére


DeadMen
tag

Itt kérdezősködj :)

(#909) s.agnes


s.agnes
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok valami nagy szakértő, ezért fordulok nálam sokkal okosabbakhoz, és remélem, hogy tudtok segíteni.

Van egy Backard Bell laptopom (kb másfél éves) és eddig semmi baj nem volt vele.
Ma viszont hirtelen eltűnt róla a hang, csak az alaplapi hibahang hallahtó, semmi egyéb (se Windows, se mp3, se film, semmi). Már reggel óta különböző fórumokon olvasgatom a hasonló problémákat, de sajnos megoldást nekem egyik se adott.

Ha megpróbálok bármit lejátszani pl Winamppal, akkor a "Direct Sound Output v2.2.6 Error: Bad DirectSound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error Code: 88780078"

A laptopon Mobile Intel Celeron M, 1466 MHz (11 x 133) alaplap van és Realtek Audio hangkártya (az Everest/AIDA ezt írja ki: ATI SB450 - High Definition Audio Controller), az eszközkezelőben semmilyen pontos infó nincs a kártyáról.

Tegnap telepítettem az autómatikus Windows XP szoftverfrissítést, utána újraidítottam a gépete, és minden működött, hallgattam zenét. Ma meg már amikor bekapcsoltam a gépet tök néma volt. A hangfalnak nincs baja, mp3 lejátszóról működik.

Milyen Realtek drivert telepítsek a gépre?
Ha tudtok segíteni írjatok!

Előre is köszi!!!!

(#910) DeadMen válasza s.agnes (#909) üzenetére


DeadMen
tag

A legújabbat?? :U :U :)

(#911) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

helo sziasztok, lenne egy problémám. Sajnos nem talaltam a megfelelö topikot ezért ide irok. Az a gond hogy nem jön hang a hangszóróból. Rendszerhangok sem.
A vezérlőpult/rendszer/hardver/eszközkezelő-n belül a multimádiás audivezérlő ikon mellett van egy fekete felkiáltó jel egy sárga körben. Ez mit jelent pontosan? Mi a teendöm?
köszi elöre is

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#912) DeadMen válasza iNfAntRy (#911) üzenetére


DeadMen
tag

Az annyit jelent,hogy a hardver nem működik megfelelően. Próbálj drivert frissíteni!

(#913) dantej


dantej
tag

Creative Audigy 2 ZS-hez kellene nekem a legideálisabb driver meg valami vezérlő hozzá mert elhagytam a cd-t amit kaptam hozzá és nemigazán tudom konfigurálni a hangfalat a program nélkül!!
Tudtok valamit ajánlani?

''Tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld!!''

(#914) Fleed


Fleed
aktív tag

Hellosztok!
Van egy Trust SC-5250 hangkártyám, erősítőre rákötöttem optikai kábellel, megy si a hang, csak a hangvezérlő program, elég régi, és nem engedi h digitálisan 5.1 re állítsam, csak 2 speaker en megy. Tudtok ajánlani vmi frissebb vezérlőt, vagy esetleg más a probléma?

(#915) Jhericho válasza Jhericho (#906) üzenetére


Jhericho
tag

brühühű valaki segítsen :O

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#916) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

a gondom a kovetkezo lenne
xp alatt mukodott ugz az audigy4-em, hogy digitalisra volt allitva a kimenet, de kozben a zold csatlakozon keresztul szolt sztereoban is minden, igy tudtam fulest hasznalni allitgatas nelkul
most vista alatt ez igy nem mukodik
van az alaplapon egy integralt hangkartya, ha azt engedelyezem, nem fog a 2 kartya osszeakadni?

(#917) Fleed válasza Fleed (#914) üzenetére


Fleed
aktív tag

Közben rájöttem h más a probléma. De az nem ide tartozik már. Bár alig akad hozzáértő . =(
Am. monstre sztem próbáld ki, elromlani nem fog, max törlöd eszközkezelőben az alaplapi hangkártyát utána. És én a helyedben nem vistáznék . :))

(#918) audi100td válasza #54715584 (#916) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valószínüleg össze fognak akadni.

(#919) beni14


beni14
csendes tag

Helo!
Kérdezgettem más fórumon is, de sehol nem tudtak válaszolni, ezrt ide fordultam mint szakértőkhöz :R Nah nem dumálnék tovább mondom a problémát:

Van egy ASUS P5LD2 förtelmes, borzadály alaplaplom, egy Realtek integrált hangkártyával, ALC882 típus...
Próbálgattam a mikrofont, de nem érzkeli normálisan akármit mondok nem veszi fel, csak folyamatosa recsegés. MINDENT kipróbáltam, 2 másik hozzáértő ember próbálgatta távoli asztallal megcsinálni, semmi. Közbe észrevettem egy fórumot, akinek ugyanilyen problémája van, Ő beküldte az ASUS-nak és kicserélte. Nah én most nem fogok semmitsem beküldeni az teljesen biztos, mert nekem minden nap szükségem van a gépre :U
HA esetleg hetekig ott lenne (ami valószínű) akkor meg nem tudom hogy mit csinálnák...

Úgy döntöttem veszek bele pár ezer forintos hangkarit, az alaplapi hangot meg tiltom, ami ennél CSAK jobb lehet.

Tudnátok valamilyet ajánlani? Esetleg valami helyet ahol 1k-ból megúszom a PK-t?
Én ezt néztem: http://bitbolt.hu/index.php?csop=Hangk%E1rtya%2C+hangsz%F3r%F3%2C+fejhallgat%F3

SB 16 kompatibilis PCI 5.1 (Helybe lenne)

erről vélemény? Ha tudnátok valami másik hangkártyát ajánlani, olcsót, és ami nem Tesco szintű azt megköszönném :DD
Köszönöm előre is!

(#920) DeadMen válasza beni14 (#919) üzenetére


DeadMen
tag

[link]
[link]
[link]
Pl...ár/érték arányban nagyon jó:))

(#921) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Most vettem egy Xonar Dx kártyát, és az lenne a gondom, hogy nincs pci express csatlakozó az alaplapon...próbáltam a sima pci-ba beletenni, de elég intsabill, és nem is indul el a rendszer...ezek szerint akkor küldhetem vissza, vagy van valami áthidaló megoldás? :F

PSN ID: CallmeEighty8

(#922) audi100td válasza Callme (#921) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát most erre mit mondjak?! :W

Minek veszel PCIe csatis hangkarit, ha nincs az alaplapodon erre megfelelő slot :F

Küld vissza a boltba, nem fog az menni PCI-be, nem is kellett volna beleeröltetni.

(#923) Vevőjelölt válasza Callme (#921) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Itt nincs más lehetőség mint a kártya cserélye PCI-osra . Továbbá ajánlom, hogy titkold ezt a próbálgatást a boltban, mert szerintem könnyen elutasíthatnak "nem rendeltetésszerű használat" címén.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#924) Callme válasza Vevőjelölt (#923) üzenetére


Callme
tag

Oks, már el van intézve, kicserélik egy X-fi extreme Gamer-re, ami PCI-os.
A próbálgatást meg nem mondtam, csak annyit, hogy nem tudtam csatlakoztatni.
Bár a Xonar jobban tetszett volna, de a Gamer is megteszi..ez van :W :DDD

PSN ID: CallmeEighty8

(#925) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

realtek integr karim van és az a dond vele hogy vettem egy speedlink medusa 5.1 pro gamer fülest és nem szól a mély ami ennél vibra funkcióval van kifejezve, vagyis nem vibrál.

win alatt a hangbeállításoknál ha a sub-ra katintok szépen vibrál, de játékok alatt nem.

illetve egy két nem 5.1-es sztereó játéknál vibrál.

mi lehet ennek az oka?

köszi

Aurea mediocritas

(#926) Nyisor


Nyisor
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy konkrét problémám, kérlek segítsetek: egy Pentium III-as, 1000Mhz-es Compaq Deskpro számítógépen próbálok hangot varázsolni, eddig sikertelenül. Az alaplapi hangkártyát próbáltam felinstallálni, letöltöttem az összes lehetséges drivert hozzá, de egyikkel sem működött. Azt mondták, lehet hogy ki van égve a chipje, ezért vettem egy C-Media CMI8738/C3DX hangkártyát. Ezt is telepítettem, "az eszköz megfelelően működik", de nem ismeri fel Sound device-ként. Mit tegyek?
Köszönöm előre is!
S.

(#927) Palesz191


Palesz191
aktív tag

Sziasztok, lenne egy problémám, kérlek segítsetek.

Az lenne hogy, eddig az alaplapi integrált hangkarit használtam és ott a zöldbe volt dugva a fülesem és a feketébe dugtam a hangfalat.... minden jó volt (szólt a füles is és a hangfal is) de ma beraktam Genius 5.1 hangkártyát és ott csak az szól ami a zöldbe van dugva.... nincs valami prg vagy valami amivel meglehet csinálni hogy szóljon füles is és a hangfal is egyszerre? (nem elosztóval hanem úgy ahogy alaplapinál működött.)
Mert alaplapinál volt Realtek HD Audio Manager és ott mutatta ha valamit rádugtam pl a feketére.... :O

(#928) AXisBOLD válasza Palesz191 (#927) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elosztó miért nem jó?

Aurea mediocritas

(#929) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Hali.Asus P5B lapom van,és az integrált hangkarit használom optikai kimenettel 5.1-re,az miért van hogyha dts-t akarok beállítani hangnak(pl. koncert dvd),akkor a lejátszó progik elkezdenek kb. 2*-es sebességgel futni és elmegy a hang. :F dolby digital,sztereó oké.Van ötletetek? :R

[ Szerkesztve ]

(#930) Diplomata válasza Palesz191 (#927) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Ha 5.1-es a hangkari vagy 4 csatornás,állítsd át 4 csatornára a kimenetet,és elméletileg a kék színű csatin jön ki a másik két csatorna,vagy próbálgasd végig.

(#931) tomta válasza Palesz191 (#927) üzenetére


tomta
tag

A fekete színű R-OUT aljzatba dugd a fülest, és állítsd a winben a hangszóró beállításaiban quadrofon hangszóróra.

(#932) Csokibácsi


Csokibácsi
tag

hi all!
realtek alc889a integrált hangkarim van(ep35-ds3) és akárhogy keresem a driveren nem találok egy hülye equalizer-t csak a gagyi alapsémákat és azok nem túl jók.
aki tudja hogy milyen progit kellenne felraknom kérem jelezze már mert túl sok mélyet ad a hangfalam és nem tudom hol állítani.
előre is köszi
üdv: csoki

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#933) audi100td válasza Csokibácsi (#932) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig az alapsémáknál ott van az EQ, amit magad tudsz állítgatni.

(#934) Csokibácsi válasza audi100td (#933) üzenetére


Csokibácsi
tag

hát ha belegebedek sem találom nem tudnál egy képet beszúrni hogy mire gondoltál?

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#935) audi100td válasza Csokibácsi (#934) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudok csinálni képet, mert már nem használom az alaplapi hangot, de emlékszem, hogy volt EQ. :)

De az is előfordulhat, hogy vista alatt nincs, kérdezz rá az alaplapod topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#936) Csokibácsi válasza audi100td (#935) üzenetére


Csokibácsi
tag

kérdeztem és nem válaszol senki:D
pedig már igen átnéztem és nem találom

intel c2d e8300,cm hyper tx2,his 4850 iceq4,2*2gb geil black dragon 800mhz cl5 ,gigabyte ep35-ds3,thermaltake tr2-550w,samsung 320gb,samsung 2053bw

(#937) sohrking


sohrking
tag

Sziasztok
van egy 0410-es 24bites soundblasterem, de nem találom a cd-jét. így driverem sincs hozzá, s a neten sem találtam. ingyen legalábbis...
nincs valakinek drivere ehhez, olyannak aki megosztaná eme adatát velem? :))

(#938) audi100td válasza sohrking (#937) üzenetére


audi100td
nagyúr

Próbálj meg google segítségével KX drivert találni.

(#939) sohrking válasza audi100td (#938) üzenetére


sohrking
tag

ok, thnx, leszedtem, este otthon megpróbálom felrakni a gépemre
azért, ha valaki meg tudná osztani a hozzávaló driver, azt megköszönném :)

(#940) sohrking válasza audi100td (#938) üzenetére


sohrking
tag

kx driver nem ismeri fel :(
everest szerint pedig 0410-es :O

(#941) sohrking


sohrking
tag

beraktam e gépbe egy másik live-ot, asszem 4860-as vagy 4680as vagy mi. 5 db jackdugó van benne. na azt egyből felismerte.... :(
mi lehet a gond?

(#942) Nyisor


Nyisor
csendes tag

[link]

Kérlek nézzetek rá erre egy kicsit, nagyon megköszönném a segítséget!

(#943) Szilibandi


Szilibandi
csendes tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémával fordulok hozzátok. Nem láttam ilyet a fórumban, bár annyira nem is kerestem, szóval ha van már ilyen akkor bocs.

Tehát a probléma (szerintem) a hangkártyával lenne. Három eset van:
1. Windows XP SP3, alaplapi CD-n lévő hangkártya-drivert telepítem -> minden ok!

2. Windows Vista SP1, Realtek oldalról legfrissebb driver -> a zene akad, ahogy néztem akkor ha nagyon használja a gép a vinyót, illetve a procit (kb. 40%-nál).

Eddig valószínű, hogy a Vista nem szereti a hangkártyámat, de most jön a csavar:

3. Windows XP SP3, Realtek oldalról friss driver -> zene akad, mint a Vistánál.

Minden olyan Realtek driver, ami az alaplapi CD-n lévőnél későbbi, a fenti jelenséget produkálja, vagyis akad a zene, független attól, hogy milyen oprendszer van fenn.

Már megpróbáltam Vistára felrakni a CD-n lévő drivert, ami ugye XP-s, de ez esetben is akad a zene.

Kipróbáltam százféle lejátszót, wmp-től a foobar kernelmegkerülő megoldádáig mindent, de a zene akkor is akad.
A konfig:
X2 4200+
Abit KN8 Ultra
2GB ram

Legyen szives, aki tud az segítsen, mert nekem már nincs ötletem.
Köszönöm!

Ájemdé

(#944) Dr. Romano válasza Szilibandi (#943) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ne frissítsd a hangkari driverét és akkor nincs gond ;) (sajna más ötletem nincs)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#945) Szilibandi válasza Dr. Romano (#944) üzenetére


Szilibandi
csendes tag

Igen, de mint írtam Vista alatt mindegyikkel akad a zene.
És inkább Vistát szeretnék használni.

Ájemdé

(#946) sohrking válasza sohrking (#937) üzenetére


sohrking
tag

walakinek ninsc 5lete ? :F

(#947) audi100td válasza sohrking (#946) üzenetére


audi100td
nagyúr

Itt próbáltad?

[link]

(#948) sohrking válasza audi100td (#947) üzenetére


sohrking
tag

ez az oldal nem jön be :(((
majd otthon megnézem ;)
valakinek nincs ilyen drivere?

(#949) audi100td válasza sohrking (#948) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pedig működik az oldal, próbáld újra.

(#950) imre508


imre508
csendes tag

Sziasztok!!! :DD Nem tom nálatok mi a helyzet, de nekem nagyon nem jön be ez a SoundMax alaplapi hangkártya. Nem elég az hogy felrakom "mert muszálj" de mikor már fent van akkor se elég.Ienkor már meg a fülest nem csipázza mindig elálitja magát stb.. :O

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Kama Sutra pedig megmutatja, hogyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.