Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangfal építés

Hozzászólások

(#1) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Hellósztok. Szeretnék épiteni a számítógépemhez 2db mélnyomó ládát. Fa anyag van. Visszont hangszoró nincsen. És még erőstiő is hiányzik. A 2db hangszórónak 20e pénzből ki kellene jönni-e. Tudnátok segiteni hogy milyen hangszórót vegyek és milyen erősitőt? Az erősitőre is kb.20e forintot szánok.

"Later Nerd!"

(#2) Den válasza Dr.Burn (#1) üzenetére


Den
veterán

Először is, fölösleges 2 mélynyomót építeni, 1 elég. A sub basszus tartományban nem érzékeli az ember a hangforrás irányát tehát szükségtelen kettőt építeni.

Én építettem egyet a somogyi audió terve alapján az ő hangszórójukkal, és erősítőjükkel. Hát az eredmény nem tökéletes, de sztem jobb az átlag multimédia cuccok mélynyomóinál, és kis finomítással még ütősebb lenne.

www.somogyiaudio.com-on találod a terveket, wwwsomogyi.hu-n meg az árakat.

www.simson4t.hu

(#3) biker válasza Den (#2) üzenetére


biker
nagyúr

csak megerősíteni tudom!

átlag kategóriában somogyi, a fölött meg bolti mission, JBL, és társai.

ha csak ''építek, me' mé' ne'', akkor somogyis nál többet költeni badarság.

ha nagyon mértezele, akkro esetleg...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) gesuz


gesuz
senior tag

Somogyit felejtsd el. Tényleg elég egy mélynyomó. Legalább 25 cm monacor-ral (lehet nem pontosan ez a neve) próbálkoz vagy régi Orion hangszóróval. Ár teljesítményben nagyon jók.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#5) Den válasza gesuz (#4) üzenetére


Den
veterán

Hm? miért felejtse el? indoklás, személyes tapasztalat... ? 10k-ért 30 centis, alumembrános hangszóró elég jó sztem, ami sztem nem tökéletes az a hozzá ajánlott doboz, de még az is jó egy kis hangolás után. De ha egy hozzáértő tervez dobozt, akkor nagyon ütős cuccot össze lehet rakni, ami lenyomja a bolti 16 20-centis hangszórókkal szerelt sub-okat

www.simson4t.hu

(#6) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Köszi a válaszokat. Körül nézek hogy milyen hangszorót vegyek akkor. A másik kérdésem az lenne hogy egy 30-35cm hangszórónak mekora doboz kell? És milyen olcsóbb erősitőt ajánlotok?

"Later Nerd!"

(#7) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

http://www.somogyi.hu/hifi.htm

SPA 4050

Erről mi a véleményetek? Megéri megvenni? Jól szol?

"Later Nerd!"

(#8) Den válasza Dr.Burn (#6) üzenetére


Den
veterán

a doboz mérete a konkrét hangszóró típusától függ, tehát nincs univerzális doboz minden 30 centishez. Én azt építettem meg aminek a terve a somogyi oldalán van, de ezzel a hangszóróval nem volt tökéletes, de egy kis csillapítóanyag segített, most hozza amit vártam. Szvsz jó lenne megkérni egy hozzáértőt hogy a konkrét hangszóróhoz tervezzen egy dobozt. Amikor tavaly nyáron építettem itt a fórumon emvyvel diskuráltunk róla egy topicban.. Ő mondta mi lesz a doboz hibája ami be is jött, és mondott egy konkrét alternatívát ami tökéletes lenne, csak akkor már le voltak vágva a lapok. megpróbálom megkeresni.

www.simson4t.hu

(#9) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Jah és még valami 3utas lenne a láda.

"Later Nerd!"

(#10) Den válasza Dr.Burn (#7) üzenetére


Den
veterán

na azt a kategóriát nézd hanem az autó hangszórókat. Az enyémben egy sxa 3050-es van.

www.simson4t.hu

(#11) Den válasza Dr.Burn (#9) üzenetére


Den
veterán

3 utas mélyláda??? az meg hogy?

www.simson4t.hu

(#12) Dr.Burn válasza Den (#11) üzenetére


Dr.Burn
őstag

magassugárzó
középsugárzó
mélysugárzó

"Later Nerd!"

(#13) gesuz válasza Den (#5) üzenetére


gesuz
senior tag

Tegyél egymás mellé egy somogyi és egy bármien más márkával rendelkező cuccot és halgasd meg. Nem vagyok ''HiFista'', de ütős a különbség.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#14) Den válasza Dr.Burn (#12) üzenetére


Den
veterán

jaa, akkor az nem mélynyomó, hanem rendes sztereó hangfdal pár, az más. QAzt is meg tudod csinálni az emltett helyen megvehető alkatrészekből

www.simson4t.hu

(#15) gesuz válasza Dr.Burn (#12) üzenetére


gesuz
senior tag

Amiben van magas, mély és közép az már nem mély láda. inkább építs egy 2.1 rendszert. A magas lehetőleg dinamikus legyen.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#16) Dr.Burn válasza Den (#14) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Vagy szerinted hogy lenne a legjobb? Lenne egy sub láda és 2db kis hangszóró?

"Later Nerd!"

(#17) Dr.Burn válasza gesuz (#15) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Lehet hogy ez lesz.

"Later Nerd!"

(#18) Arrow válasza Dr.Burn (#12) üzenetére


Arrow
tag

Jajj..
Itt nagyon komoly hianyossagok vannak, olvasgass a temaban, esetleg menj be 1-2 autohifi boltba, beszerelomuhelybe es erdeklodj eroteljesen.. De net-en is fogsz tallani nagyon sok infot.
Ennyi ismerettseggel a tarsolyodban elegge ablakon kidobott penz lesz az a 20e amit raszantal... Amire te gondoltal megvalositani, az nem subwoofer, az egy kozonseges sztereo hangfalpar (igy mar ertem honnan vetted hogy ketto kell belole..).

Udv: Arrow

(#19) Den válasza gesuz (#13) üzenetére


Den
veterán

hm, most ha arról beszélünk hogy van e jobb, hát van. meg rosszabb is. pl az általad említett monacor volt öcsém kocsijában. Nem sokáig mert igen vérszegényen szólt.

Viszont ha arról beszélünk hogy olcsón, max 20k-ból ütős hangfalat építeni akkor igen csak érdemes számításba venni. Kb 35-40ezerig veri a bolti cuccokat, a fölött nem érdemes barkácsonli, meg kell veni boltban, jobb lesz mint amit otthon építesz.

www.simson4t.hu

(#20) gesuz válasza Den (#19) üzenetére


gesuz
senior tag

Kb úgyan ez a tapasztalatom fordítva. Jelenleg az Orion szól nálam és nagyon megvagyok vele elégedve.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#21) Dr.Burn válasza Arrow (#18) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ő irtam hogy lehet hogy jobb lenne 1 2.1 rendszer. 1sub ládával és 2pici hangszóróval. Amugy erő teljesen keresek infokat a neten.

"Later Nerd!"

(#22) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Nem tudtok olyan progit ami tervez egy mély ládát a megadott adatok alapján?

"Later Nerd!"

(#23) gesuz válasza Dr.Burn (#22) üzenetére


gesuz
senior tag

Szerintem erősítőt keres először.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#24) gesuz válasza gesuz (#23) üzenetére


gesuz
senior tag

Gondolom nem fogsz magadnak csinálni egyet.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#25) gesuz


gesuz
senior tag

Persze két ssel keressd

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#26) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Erősitőt nem fogok csinálni maganak. Akkorok venni egy kisebb erősitőt.

"Later Nerd!"

(#27) gesuz válasza Dr.Burn (#26) üzenetére


gesuz
senior tag

Egyszerűbb és olcsóbb lenne a sima két hangszorós rendszer.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#28) szasza_1


szasza_1
senior tag

Szerintem döntsed el, hogy mit akarsz. 600W-os mélynyomó (Magnat, AudioBank) olyan 20eFt körül van, de csak családi házba (Saját példámból tanúlva). Hangfalpár olyan 30eFt. Ez kb 2×200 RMS, 2×400 Zenei teljesítmény. Erre ajánlom az AudioBank TC693-as autóhangszorót. A Pioneer már drága ilyen célra. 2db-ot raksz egy 54 literes dobozba, és 30Hz-től 0db-es csillapítással leadja a hangokat. De doboz tervezésre vannak igen jó kis progik, meg neten is vannak hozzá anyagok. Ja, meg bocsi a helyesírási hibákért, de tök kóma vagyok...

(#29) BEE válasza Dr.Burn (#26) üzenetére


BEE
addikt

Mélynyomóhoz kis erősítő?
Akkor minek az egész?

Nem akarlak bántani, de vásárlás előtt szerezhetnél a témához
némi elméleti hátteret!
Nem úgy van az hogy nosza rittyentsünk egy hangfalat!

Somogyis hangszórókkal vigyázz, csak olyat vegyél ami nem autóba
készült, mert ezeknek erősebb a kónuszmegvezetése és ettől
kisebb az érzékenységük. Ez jól hallható külömbség.
Főleg ha vérszegény az erőlködő!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#30) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ha mélynyomó, akkor nem árt ha bass-reflexes :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) CharlieDrop válasza Arrow (#18) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jah, adhatnál némi támpontot (link) hol is keresgéljen az ember, ha hangfalat akar építeni :) (tudod, lusta vagyok, ami meg szakmai ártalom :D)

Meg olyan progi tényleg jó lenne, ami a kiszámítani a dolgokat a hangfalhoz (ha létezik ilyen:) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#32) Dr.Burn válasza szasza_1 (#28) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem tudsz olyan oldalt ahol van ilyen hangszóró és lehet veni vagy rendelni náluk?
Tudsz linket adni a progikhoz? Nem gond a helyesirási hiba mert nekem is van rengeteg. :)

"Later Nerd!"

(#33) Dr.Burn válasza BEE (#29) üzenetére


Dr.Burn
őstag

A kis erősitőt úgy akartam volna értelmezni hogy nem kell nekem olyan erősitő amin minden biz-basz megtalálható és 200e forint. Egy egyszerűbb is megteszi. Megtené. Mondom. 20-25e pénzből az erősitőnek ki kellene jönni-e.
Én is tudom hogy nem úgy van. Ha akartam volna már össze rittyentettem volna egyett.

Én is hifi hangszórót akarok veni. Amit Szasza_1 irt nagyon tetszene 20e forintért. De még sajnos nem láttam. És még az sem tudom mekora.

"Later Nerd!"

(#34) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Miből legyen a mély láda? Jó a butor lap is? (pozdorja)

"Later Nerd!"

(#35) Den válasza Dr.Burn (#34) üzenetére


Den
veterán

MDF-ből csináld, abból szokták, legalább 22 mili vastagból.

www.simson4t.hu

(#36) Dr.Burn válasza Den (#35) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Oké.

"Later Nerd!"

(#37) atus


atus
senior tag

Autóhifi boltokban a mélynyomókat nagyrészt ládával együtt árulják, vagy ha nem, kérésre készítenek neked. Egy ilyen gyári 30cm-s láda Rockford hangszóróval Pécsett olyan 35k körül mozog. Akkor ez 100, hogy jól van méretezve, már csak a megfelelő sub erősítőt kell megtalálnod hozzá. Ahhoz meg sok szerencsét...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#38) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

http://www.vilcomp.hu/index.html

Itt találtam egy nagyon jó hangszórót.

Kenwood KFCW2505

Mi a véleményetek róla?

"Later Nerd!"

(#39) Den válasza Dr.Burn (#38) üzenetére


Den
veterán

iszonyat drága. 20k-t elköltesz, és akkor még csak van egy csupasz hangszóród ami önmagában semmire nem jó. kell még egy megfelelő doboz, amin rengeteg múlik. A másik, hogy mint már valaki mondta ezeknek a sokszáz wattos hanszóróknak merevebb a felfüggesztése, és elég bivaj erősítő kell a meghajtásukhoz (2-300 watt minimum) ami szintén drága.

www.simson4t.hu

(#40) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Senki sem tud olyan progit ami a hangszóró adataiból csinál egy ládát?

"Later Nerd!"

(#41) atus válasza Dr.Burn (#40) üzenetére


atus
senior tag

Nem kötözködés, hanem segíteni akarás, és egyben célzás.
www.google.com -> [subwoofer design software] -> 55800 találat amiből válogathatsz. Kicsit megnéztem őket, és tucatnyi jó software van, csak használni nem lehet őket túl egyszerű, így első ránézésre.
Hogy könnyebb legyen:
http://www.google.com/search?hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=subwoofer+design+software

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#42) Dr.Burn válasza atus (#41) üzenetére


Dr.Burn
őstag

thx.

"Later Nerd!"

(#43) szasza_1


szasza_1
senior tag

Hangfaltervező progi:

http://www.linearteam.dk/

Igen jó kis progi!

Vizskozvattával kitömőd, ha nem lenne elég nagy basszusa.
Az én dobozom 2mm-es fekete bútórlapból készűlt, ez bőven elég neki. Így lett 15kg-os. Vettem 4db AudioBank TC693-as 3 utas autóhangszorót 30-ért, és kész is lett. Ebbe nem kellett viszkózvatta, anélkül is igen durván szól. 4 emeletes panelházban lakok, a 4.-en, és ha adok rá egy pici hangot, akkor a földszinten tisztán, és érthetően lehet hallani. Ja, meg a basszusa rendessen átmozgatja a testedet. A doboz mérete: 30×60×32. 9 cm átméröjű reflex-cső, 10 cm hosszú.

Elötte Somogyi Boxer autóhangszoróm volt(2×90Watt, 25×25×45-ös dobozban). Haver faterja asztalos, én odaadtam neki a Boxereket, ő meg megcsinálta nekem a dobozokat.

Kenwood házimozi erősítő 5*100 wattos új design-al 65-75e forint.

Multkor láttam egy dvd(nem tudom mi)-s oldalon forúmot, ott is irtak hangfalépítésről. De van egy jó címem, megpróbálom neked megkeresni.

(#44) szasza_1


szasza_1
senior tag

Boxeres doboz mérete: 25×45×25

(#45) Dr.Burn válasza szasza_1 (#43) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Oké köszi szépen.

"Later Nerd!"

(#46) szasza_1


szasza_1
senior tag

Na, megvan:

http://www.ingyennet.hu/~whiteful/

Itt találsz egy csomó mindent.

(#47) karyo válasza CharlieDrop (#30) üzenetére


karyo
senior tag

a reflex cső ma alapvető, funkciója az un. REFLEX tuning, azaz a hangdoboz jelleggörbéje jelentősen javul egy adott mélytartományban egy adott HZ érték körül. Ált. 40 HZ alá szokták hangolni a reflex csövet. Az eredmény egy sokkal keményebb, és dübörgősebb mélyhang visszaadás. Nem mindenkinek tetszik, szal ezzel óvatosan kell bánni, mert a kifúrt lukat már nem olyan egyszerű visszaragasztgatni. ( csillapítani lehet ugynevezett reflex-foammal)

Enjoy the silence.

(#48) karyo válasza Dr.Burn (#45) üzenetére


karyo
senior tag

hangfal tervezésnél néhány alapvető dolgot figyelembe kell venni, pl egy átlag 16-20cm-es átmérőjű mélyközép hangszóró számára kb. 14-19l-es doboz kell, hogy tudása legjavát nyujtsa. Felette nő a rezonancia, alatta kissebb a basszus. Egyébként kedves csontváz, annyit ehhez hozzátennék, hogy teljesen felesleges egy szobába 30(!!!) cm-es mélyközép hangyszóróval ellátott dobozt elhelyezni, mert egy 2*30cm mélysugárzó hangreprodukciója annyira eltulozza a basszust, hogy sztem a zene teljesen élvezhetetlen lesz, átlagos méretű (15 nm) szobát számításba véve. 2*20 cm bőven elég, már az is falbontó, főleg reflex tuninggal( bőven 32HZ alá lehet menni)

Enjoy the silence.

(#49) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Kösz a tanácsot karyo. Magyarul nincs szted értelme egy 30cm tányérnak inkább 20-25cm legyen? Bár lehet állitani a bassus mértékét.

"Later Nerd!"

(#50) Dr.Burn válasza szasza_1 (#46) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Köszi a linket. Az lenne a kérdésem hogy te milyen erősitőt ajánlanál egy 300w hangszóróhoz?

"Later Nerd!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hangfal építés
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.