- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Egy korszak vége
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Megoldások IBS/IBD-re
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- 20 éve a PH!-n
- Szólánc.
- Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT.hu
Haladó szintű hálózati témák topikja
Új hozzászólás Aktív témák
-
Soma01
veterán
válasz Chaser #10628 üzenetére
Milyen szolgáltatónál vagy?
Mert a Digi témában, most volt szó az IPv6 miatti lassulásokról, betöltés előtti hezitálásokról. Most nekem ez a hiba megoldódott, de azt gondolom, hogy ezzel van összefüggésben a YouTube alkalmazás hibája is. Pl. amikor ma délelőtt rosszul (sehogyse) működött az alkalmazás, átváltottam WiFi-n UPC netre (ott vagy nincs IPv6, vagy jól működött akkor, ezt nem néztem sajnos) és egyből jó lett. Aztán vissza Digire és hamarosan újra előjött a hiba. Ekkor néztem meg az IPv6 teszt oldalakat és azok sem mentek. Aztán "megjavítottam" az IPv6-ot, a teszt oldalak nem mutattak hibát és azóta megy a YouTube alkalmazás is hiba nélkül. -
-
Soma01
veterán
válasz ledger #10616 üzenetére
Ilyen nekünk is szokott lenni az egyik tableten. De szinte csak a YouTube alkalmazással, de van hogy a böngésző is ilyen lassú. Mobilnettel meg pörög. Ha visszaváltok WiFi-re akkor legtöbbször megjavul onnantól kezdve. De nem mindig. Pedig cloudflare és google dns van beállítva már évek óta.
Ez valami más hiba lehet. Nem gondolom, hogy a YouTube nem lenne benne a dns cacheben vagy a szolgáltató ezt a címet lassan oldaná fel. Az összes többi eszkozünkön megy minden rendsesen. De a YouTube alkalmazás beáll, mint a szög. Olyan, mintha már unná a WiFi-t. A WiFi ki-be kapcsolás se segít, a gép újraindítás se, csak a mobilnet. És abból is kell neki egy kis használat, egy sima váltás nem elég. Nem értem én ezt. Van, hogy naponta előfordul, van hogy havonta egyszer. Androidon keresek most már egy ip megújítás alkalmazást... hátha. Legközelebb másik WiFi hálózatra váltok át, nem mobilnetre. -
Soma01
veterán
válasz MasterMark #10532 üzenetére
Vagy egy hAP ac² esetleg?
-
Soma01
veterán
válasz MasterMark #10414 üzenetére
Videó jelet folyamatosan ad, azzal nincs gond. Csak akkor van, ilyen hiba, ha becsenget valaki. Van ennek a kaputelefonnak rendes, webes felülete. Itt sok mindent lehet állítani. Mit keressek?
Mert más hálózatokon működik ez a típusú kaputelefon, soho routerekkel. De itt hibát okoz olyan routerekkel is, ami máshol jól működik. Itt valami be van kapcsolva aminek nem kellene. De mi lehet az? Dahua VTO6210B ez a konkrét kaputelefon. -
Soma01
veterán
Sziasztok!
Lehetséges olyan (valószínűleg rendellenes) hálózati forgalom, ami miatt szinte minden (soho) router eldobja a WiFi kapcsolatot, majd visszaáll? Ez egy hibajelenség amúgy, de nem tudom, hogy mi okozhatja. Azt tudom, hogy milyen eszköz okozza és mikor, de nem tudom, hogy ez a bezavaró funkció kikapcsolaható-e azon a bizonyos eszközön. Ez egy kamerás IP kaputelefon, kábelesen a lakás hálózatára téve switch-en keresztül. Több típusú routerrel is ezt teszi. Olyan, mintha a WiFi modult táp-resetelné. Megszakad a kapcsolat, majd visszajön. A kábeles kapcsolattal semmi gond nincs ilyenkor. A kaputelefon nem is Wi-Fi képes, illetve azt a részét nem használjuk. Akár milyen WiFi csatornára van állítva, akár milyen soho WiFi-s route, dobja a WiFi-t ha megnyomják a csengőt az IP kaputelefonon. Van valakinek erre ötlete, hogy ez mitől lehet? Amúgy van egy Mikrotik AP is a hálózatban, de az nem szakad le. Huawei, Asus, Tp-Link routerek, WiFi-jét hazavágja a gyári szoftverrel.
-
Soma01
veterán
válasz DonThomasino #8300 üzenetére
Ha így nézed, akkor ezek szerint IP alapon mérsz majd és így kicsit 100 Mbps alatt lesz, kb. 96 Mbps. De ez függ a csomag mérettől is, de úgy is max. ~98-99 Mbps lesz.
-
Soma01
veterán
válasz DonThomasino #8298 üzenetére
Igen, de attól függ, hogy érted ezt pontosan?
-
Soma01
veterán
Sziasztok!
Szeretnénk két "távoli" pont között 100 Mbps-nál nagyobb kapcsolatot létrehozni. Nagyobb sebességű vezeték nélküli kapcsolatra most nincs lehetőség, de van 100 Mbps-osból egy plusz pár AP, amiket be lehetne állítani a sávszélesség növelésére. Arra gondoltam, hogy kellene egy-egy gigabites switch (lacp vagy statikus lac támogatással??) és a két 100-as kapcsolatból így lehetne egy 200-as. (az AP-k tudnak most is 100 mbps-os átvitelt) Ez így működne? És itt jön a második kérdés is, miszerint mi a különbség a LACP és a statikus LAC között és elég-e erre az említett célra az LAC? Harmadikként pedig, hogy melyik a legolcsóbb switch, ami ezt a funkciót tudja?
Én eddig ezt találtam: D-Link DGS-1100-05 de ez "csak" statikus LAC-t tud. Elég ez nekem? (illetve ebből kettő) -
Soma01
veterán
válasz bambano #5959 üzenetére
SXT Sixpack-re gondolsz? A wifi rész már ki van építve, azokat le kellene cserélni? Nem gondolom. Ide valami okos, irányító cucc kellene, meg azt kitalálni, hogy milyen elvi megoldás kínálkozik. Ezért írtam be ide, erre keresek választ első körben, aztán lehet beszélni a hardverekről is.
-
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #5957 üzenetére
Az én szaktudásom áll rendelkezésre. Az eszközök áráról nem beszéltünk eddig, de szerintem kb. 50-60.000 Ft még elfogadható lenne, de 100.000 alatt kellene maradni szerintem. Most itt a megoldás iránya is befolyásolja az eszközök árát és természetesen az olcsóbbat preferálnánk. Mikrotik vezetékes routert néztem eddig (ehhez tudok hívni segítséget), esetleg Tp-Link smart switch-eket. De ezek darabjai 15-20.000 körül vannak. Ez a ár kategória simán elfogadható, mivel valószínűleg több db is kell majd. De lehet hogy egy db Mikrotik vezetékes router megoldana mindent. Csak először tisztázni kellene mi a megfelelő és megvalósítható megoldás. De úgy látom, megoldható ez, csak nem akarok felesleges eszközöket venni, amik a végén nem teljesítik az elvárásokat. De azt se akarom, hogy ágyúval lövünk verébre egy nagyon magas árú eszközzel.
-
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #5955 üzenetére
Kb. 6-7 az egyik helyen (C), a másikon 4-5 (B), a harmadikon meg 2-3 eszköz (A).
-
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #5953 üzenetére
A forgalom az viszonylag nagy. 100 Mbps sokszor ki van használva, de nem állandóan. Van stream is néha. De a legtöbbször netezés megy (ez nem nagy terhelés) ami sokat terhel be, az a nagy fájlok mozgatása oda-vissza. Ezek kb. 100 MB-os fájlok, ezeknek minél hamarabb át kell jutni két eszköz között.
-
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #5951 üzenetére
Minden TP-Link márkájú. A routerek v1 1043ND-k, az vezeték nélküli összeköttetéseket CPE-510-esek látják el, ezek vannak összekábelezve a routerekkel. A kapcsolat atabil 100Mbps átjön rajtuk. A routerek mögött mindenféle hardver van, telefon TV, NAS, PC, nyomtató...
-
Soma01
veterán
válasz bambano #5949 üzenetére
Ok, akkor az nem számít.
Kiegészített rajz:
A fent lévő piros gépek csak netet kapjanak és max egymást lássák ketten, a lenti kék gépeket semmilyen trükkel (ott lévő AP ill. router (A) eszköz resetelése, kábelek átdugdosása, plusz eszköz közbeiktatása) se lássák. És amit már írtam, a lenti kék gépeken legyen net és egymást egy hálózatban lássák. Ez lenne a megoldandó feladat. A jelenlegi eszközök fejlesztése, lecserélése, újak beiktatása szóba jöhet.
-
Soma01
veterán
válasz bambano #5947 üzenetére
A rajz miatt tettem kábelt, valójában kilométerekre van az B és a C pont és nem köthető össze Wifivel a terepviszonyok miatt, de az A-t mindketten jól látják. Ezért is írtam, hogy nem kellene egy ágat se túlterhelni.
(azt a falat is azért rajzoltam oda a B és C közzé, hogy ott nem lehet "átmenni" és a kettő két külön helyszín)[ Szerkesztve ]
-
Soma01
veterán
Itt is had tegyem fel a kérdést:
A sematikus ábrán lévő hálózatban az lenne a feladat, hogy a B és a C jelű router után lévő hálózat egyetlen "nagy" hálózatnak látszódjon de az A routerre kábellel vagy Wifin kapcsolódó bármilyen kliens ne lásson / ne tartozzon ebbe a "nagy" egyesített hálózatba, de Internet legyen mindenhol. (Lehet lesz még egy D router is, aminek a (al)hálózatát szintén bele kellene venni a "csapatba" tehát "bővíthető" megoldás kell)
Plusz eszközök vásárlása vagy a jelenlegiek átkonfigolása megoldható. Az A router resetelése esetén sem juthatnak az ott lévők az egyesített nagy közös hálózatba. Ez az A router fizikailag más helyen van, illetéktelenek hozzáférhetnek de ugye a net innen jön, a netet nem baj ha használják az ottaniak, az meg van engedve.
Tudtok erre megoldást mondani? Olyan kellene, hogy túl nagy beruházással ne járjon. (több száz ezer Ft nem jöhet szóba)
Amire én eddig gondoltam némi olvasgatás után:
- VLAN, de nem tudom hogyan kellene megvalósítani. (de hogy lesz net?) Meg hát ez nem titkosít szerintem.
- VNC, 1 router szerverként, többiek csatlakoznak rá. (de hogy lesz net?)
- PPPOE szerver (Mikrotik) az A router után vagy helyett. Erre csatlakozik majd a B és C routerek. Beállítani ezt nem tudom. Meg lehet ezt csinálni egyáltalán?
- Routing tábla átírása B és C routerben, hogy egymás hálózatába lássanak.
Arra is gondolni kell, hogy az A routerből jövő egyik kábeles ág se legyen nagyon túlterhelve a belső hálózati forgalommal pl. úgy, hogy ott egy szerver és azon mindig át kell menni minden forgalomnak oda és vissza is. Minden kábelágra, kb. csak a saját forgalma kerüljön rá, max. egy kis plusz az esetleges titkosítás miatt.
Megvalósítani egyiket sem tudom egyedül jelenleg, tehát meg kellene tanulnom, vagy leírás kellene.[ Szerkesztve ]
-
Soma01
veterán
A WAN oldal MAC címét hogyan tudhatom meg? (Nem a routerből, mert az nem írja ki)
-
Soma01
veterán
Egy olyan eszköznek aminek több RJ45-ös portja is van (Pl. router, switch), annak minden portjának külön MAC címe van?
A router-eken a WAN MAC címet lehet általában változtatni, ezt tudom. Ez nem kérdés.
A fő kérdés az, hogy a routereken a LAN és WAN oldali MAC cím különböző-e? -
Soma01
veterán
Úúú. A Tendára 60hó van. (5év) De nekem az nem tetszik. De olcsóbb és nem biztos, hogy olyan rossz. Ha gondolod vedd meg.
2 havernak is volt/van már Tenda cucca és nem volt vele gondja. Switch-ben (ilyen buta fajtában) még talán megvenném. De a ZyXel nagyobb márka, abban jobban bízok. -
Soma01
veterán
válasz zoltan6 #4737 üzenetére
Jelet is erősít.
1-es router lan portjából--- switch----2es router LAN portjába és itt kikapcsolni a DHCP-t. Kb ennyi. Ja, meg a rouretek IP címe ne legyen ugyan az. A legjobb ha az 1-es router pl. 192.168.1.100-tól oszt IP-t a 2 router meg 1.1 és 1.2 legyen. Lényeg, hogy a kliensekkel se ütközzön az IP. (meg senkivel se )"1es routerből fix ip adva 2-es routernak" ilyet nem tudsz szerintem.
Szerintem jó lesz az a switch. Esetleg ez jobb lehet a 3 év gar. miatt: ZyXel ES-105E switch
-
Soma01
veterán
válasz zoltan6 #4734 üzenetére
Elvileg kibírja. Pontosabban 100m a határ elvileg. De szerintem menni fog még. Ha van lehetőség próbára, akkor ki kell próbálni. Ha nem megy, vagy tuti biztosra kell menni, akkor tetszőleges helyre be kell tenni egy switch-et. A legolcsóbb is elég, 2000 Ft alatt vannak a 10/100-asok. Vagy gigabit kell? Akkor gigás switch kell.
Természetesen olyan helyre kell tenni a switch-et, hogy 100 méternél hosszabb szakasz ne legyen sehol 2 eszköz között.
Azt tudjad, hogy egy switch is le tud fagyni. Tehát nagyon ne építsétek be és tudjon szellőzni is valamennyire. Amúgy nagyon gagyit se vegyetek. Valami ismert márka legyen szerintem. Nekem már volt 1.500Ft-os switch és fogyott viszonylag sokat. (1-2 havonta) -
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #3734 üzenetére
Tehát akkor a vezetékes hálózati eszközöket gyártó vállalatok úgy adják meg a feltüntetett sebességet, hogy az elméletileg el is érhető, nem úgy mint a wifi-nél?
Tehát már le van véve belőle a címzéshez, hiba javításhoz.... szükséges rész (header) és csak a tiszta, hasznos adat átviteli sebessége van feltüntetne. Tehát a sebesség 1500 MTU-s, IP csomagokkal számolva 1Gbit? -
Soma01
veterán
válasz Gubek-Einste #3732 üzenetére
Ok, akkor mennyi az elméleti maximum? Matematikailag, IP csomagokkal számolva.
Hogy kell kiszámolni, miket kell levonni? Milyen és mekkora méretű járulékos összetevők vannak még egy IP csomagban a tényleges adaton kívül?
[ Szerkesztve ]
-
-
Soma01
veterán
EnGenius ESR750H -nál a mérések közt láttam 927 max sebességet.
Vagy el lehet érni elvileg a 1000-et is? Vagy ebből még lejön a protokoll fejléce, stb is? -
Soma01
veterán
válasz bambano #3725 üzenetére
Ténylegesre gondoltam.
A routereket szokták méricskélni és arra lennék kiváncsi, hogy mi jöhet ki belőlük max?
Tehát ha csak összekötök 1 gépet pár méter megfelelő kábellel és csinálok 1-1 RAM meghajtót és persze elég erős a proci is. Akkor mekkora fájl átviteli sebességet lehetne mérni max? -
Soma01
veterán
Egy gigabites hálózati kapcsolatnak mekkora lehet a maximális valós sebessége?
-
Soma01
veterán
válasz BigBlackDog #3093 üzenetére
Ezt is felrakhatod: [link] De sp2 kell hozzá minimum.
-
Soma01
veterán
-
Soma01
veterán
válasz BigBlackDog #3089 üzenetére
Az XP az SP1 vagy 2? Mert SP3 már tudja ezt.
Ezt is felrakhatod: [link] De sp2 kell hozzá minimum.[ Szerkesztve ]
-
Soma01
veterán
válasz rauschie #3056 üzenetére
Engedélyezted is a routeren? Milyen a routered?
Kapcsold ki a tűzfalat egy kis időre, amíg tesztelsz.
Aztán kapcsold vissza és a routeren a géped IP-jét írd DMZ-be.De szerintem a routerrel lesz a gond, ha kintről zártnak látszik a port. Mert a routeren a port mindig nyitva van, akkor is ha nem megy a géped.
[ Szerkesztve ]
-
Soma01
veterán
Én ilyet találtam képeken: Falihoz Sodrotthoz
Erre gondoltár falihoz? [link] -
Soma01
veterán
válasz Claude Leon #3003 üzenetére
Sziasztok!
Fali (ráadásul kültéri) UTP kábelre szeretnék RJ45-ös dugót tenni. Úgy tudom arra más kialakítású kell mint a patch kábelre. Mivel az egyik kábel tömör réz a másik sodrott. Így logikus, hogy a csati réz fogai más kialakításúak. Egy-egy fényképet szeretnék ha linkelnétek nekem, hogy melyik hogy néz ki.
Vagy debrecenben hol lehet ilyet kapni tutira? Mert eddig ahol jártam, ott csak sima pach-hez való dugó volt. És csak néztek rám, hogy mit akarok. Meg hát a "jó az ahhoz is" "szaktanácsot" kaptam.
(fogóm van hozzá)
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest