Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) fsb1000 válasza Toomy (#22049) üzenetére


fsb1000
nagyúr

driver: 196.36
De szerintem nem ezért áll meg a játék.
Szerintem miértekről senki nincs fogalma, reménytelen hibát keresni.
Általában csak találgatunk. Viszont egy gyors WIN újrainstall (pl egy külön particióra) megmondaná, hogy a hardverrel vagy a szoftokkal volt-e gond.
Én az utóbbira tippelnék, és ezért a játékért instalálgatnék pár órát.

(#22052) Toomy válasza fsb1000 (#22051) üzenetére


Toomy
senior tag

Köszi a válaszokat ill.tippeket, holnap nekilátok feldobok egy 32majd egy 64 bites rendszert is. Amúgy E8400-el és egy 8800GT-vel már végig toltam. De nem szívtam vele ennyit.
Lehet hogy az lesz a gondom hogy nemrég váltottam 775-ről 1156-ra. De új rendszert nem dobtam fel csak átinstallálgatta magát bekapcs után.
Ja még annyit kérdeznék hogy kb. már 4x fel volt installálva a játék de egyster sem deaktiváltam. Hányszor lehet installálni deaktiválás nélkül? A deaktiválásra dobna valaki egy használható dokumentumot :R

(#22053) rup1u5 válasza Toomy (#22052) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ja, hogy nem volt újrahúzva a rendszer, platformváltás után! Az elég sokmindent megmagyaráz. Tegyél föl egy friss W7 64-et és jó lesz. Első hozzászólásban megtalálsz minden infót a revoke-ról.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22054) fsb1000 válasza Toomy (#22052) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Asszem én 8-ig jutottam, de állítólag 10 a max.
Azóta 1x volt deaktiválva.

Gyakran cserélgetem a VGA-kat és NVIDIA / ATI csere után már automatikusan reinstalltam a GTA4-et.

(#22055) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

hali,lassan aszem vissza állok én is a multis mókába,kicsit elmaradtam a sok gears of war-ozás miatt , azt is elfelejtettem melyik gombbal kell lőni :DDD :DDD
rup1u5: köszi a file-t :C

[ Szerkesztve ]

(#22056) Toomy


Toomy
senior tag

A deaktiválást valaki el tudja magyarázni, vagy esetleg egy link is megtenné :K :R

(#22057) rup1u5 válasza Toomy (#22056) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Három hozzászólással ezelött írtam le neked, hogy az első hozzászólásban minden infót és linket megtalálsz. Nem deaktiválás hanem Revoke. Így keresd az első hsz.ban.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22058) Toomy válasza rup1u5 (#22057) üzenetére


Toomy
senior tag

:R Néztem is hogy mi az a revoke :W
De akkor így már okkés :R
Viszont ez nem az én játékom lessz.
Teljesen tanácstalan vagyok már.
Feldobtam egy 64bites WIN7-et. És 2-3 másodpercenként megáll a játék 1másodpercre. Grafikailag mindegy hogy high-on vagy 800*600-on low-on van :W :W :W
Kezd fogyni a türelmem :O
Már kipróbáltam hogy minden alapon van a gépeme és úgy is bármit állítgatok csinálok drivert telepítek semmi :(
Komolyan mondom ez egy vicc :W

(#22059) Toomy


Toomy
senior tag

Bakker ekkora looser nem lehetek. Nem tettem fel a PATCH-et :W
Így minden ok! Mostmár elleszek egy darabig :DDD

(#22060) rup1u5 válasza Toomy (#22059) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:DDD :C

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22061) Redneck válasza rup1u5 (#22037) üzenetére


Redneck
veterán

Nem állok rosszul hozzá csak szeretem ha minőséget kapok a pénzemért. Ha még most is egy bughalom akkor lehet nem erőltetem....

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22062) Toomy válasza Redneck (#22061) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerintem megéri megvenni. Nagyon ott van a játék hangulata. Bár ízlések és pofonok.

(#22063) rup1u5 válasza Redneck (#22061) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam 10/10 és hibák sincsenek.
Hogy nálad mi lesz azt csak akkor tudod meg ha megveszed.

Ha alapból szerelmes vagy a GTA sorozatba mint én, akkor könnyen túljutsz az esetleges hibákon de ha eleve úgy állsz hozzá, hogy szar meg bugos és csak szívás van vele akkor inkább ne is állj neki.
Erre próbáltam utalni.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22064) Robi86 válasza Toomy (#22062) üzenetére


Robi86
senior tag

Minimum a gta3 hangulata megvan...már ami a járművek hangját illeti ;]

rup1u5: A dlc-ket 10-szer végigvisszük mire az 5. rész kijön PC-re....ha kijön egyáltalán :(

Mástészta: a legújabb patchben ugyebár nem működik a vid.mem. korlát feloldása a régi módszerrel. Én találtam egy alternatívát: az előző patchet felraktam, beállítottam mindent "ízlés szerint", ezután legújabb patch, ami nemcsak az irányítás beállításait hagyja érintetlenül, hanem a grafikáét is, és ennyi :)

(#22065) fsb1000 válasza Redneck (#22061) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne eröltesd...

///

Szerk:
Robi86:
Nálam müxik a commandline.txt a legújabb patchvel is, 896-os kártyát tudtam 1GB főlé vinni.

[ Szerkesztve ]

(#22066) Norbika88


Norbika88
senior tag

Nem is tudom, hogy írjam le... :D
Lassan egy éve meg van a gém, nem sokat játszottam vele, mert kb20 FPS em volt, nem rég ezt sikerült stabil 24fölé emelni.
Most az történt velem, hogy ugy hagytam a steam-et, mert cod6oztam, elindítom a játékot, a steam felismerte a gta-át, belépek és lám 50-60FPS esek!! nem hittem a szememnek!!de nem rosszul irta ki, mert a sebességén is észrevehető volt!beállításokban amit lehetet velhúztam very highra és még igy is 30fps felett vagyok, na most kérdem én eddig mi volt a probléma, hogy egyszerre egy steam ekkora válltozást okozott volna??

(#22067) Black-core


Black-core
aktív tag

Valaki tud segíteni! Hogyan tudnék egy SpeedLink nevű joy-t a játék alatt működésre bírni? Eddig mindegyik játék érzékelte a joy-t csak a GTA 4 nem :F Köszi. :R

(#22068) fsb1000 válasza Norbika88 (#22066) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez érdekes, nem töltött le valamiféle új peccset?

(#22069) Norbika88 válasza fsb1000 (#22068) üzenetére


Norbika88
senior tag

Pont ezt mondták a haverok itt TSen is, másra nem tudok gondolni vagy imám meghallgatott és jó Isten rám küldött egy kis FPSt. :D

De érdekes, mert benchmarkban 27Fpst írt játékban meg teljesen más45-50Fps volt akkor, de érezhető is, nem elírt érték.
Nem lehet, hogy nem DX10ben indította el, ha nem csak DX9ben?

[ Szerkesztve ]

(#22070) Norbika88


Norbika88
senior tag

Másik ötlet.
Ati 4830 vgával tolom, CCC-t használok és ha nem játszok akkor lerakja magát 2Dbe 160/200Mhz re, úgy gondolom, hogy sose rakta magát 3Dbe csak most, hogy a steam-mel együtt indul.

(#22071) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Begyűjtöttem egy FIB autót és egy halottaskocsit.

(#22070) Norbika88:
Valószínüleg az lehetett hogy eddig nem kapcsolt fel 3D üzemmódba a kártyád. Nem volt közben driver csere?

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22072) Norbika88 válasza rup1u5 (#22071) üzenetére


Norbika88
senior tag

de nem ám, cod6 elött játszottam vele, akkor 24-30fpsel , most meg ez lett vele. 10.2 -es catalystot használom.

[ Szerkesztve ]

(#22073) fsb1000 válasza Norbika88 (#22070) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet hogy ez volt. A beállításod nézve a 40-50 fps a reális.
Ha a CCC-ben van energiagazdálkodás akkor állítsd: maximumra, nehogy emiatt vegye le alacsonyra az órajelet.

(#22074) WhiteWalker válasza Norbika88 (#22066) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

patch is lehetett talán ....

[ Szerkesztve ]

(#22075) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Hát ez egy elég elbaszott multizás volt most.
Handling mod-al versenybe állni úgy hogy nem szólok a többieknek. :((( :(
Nem véletlenül töröltem Senki-t az ismerőseim közül már régen.
Ez nagyon felbaszta az agyam!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22076) bognar110 válasza rup1u5 (#22075) üzenetére


bognar110
őstag

Engemet is töröltél :) Közbe szűz a gta-m !

(#22077) Mariann294 válasza rup1u5 (#22075) üzenetére


Mariann294
őstag

Hát ja. :( Kanyo-ról tudtam hogy handlinget használ,de mostmár senki is.Bazz szólhatott volna.. :W De azért előtte jót hülyültünk. :) Jó hogy végre visszatérhettem multiba,már nagyon hiányzott. :D

(#22078) bendzso válasza rup1u5 (#22071) üzenetére


bendzso
senior tag

Honnan szereztél halottaskocsit? :Y

(#22079) rup1u5 válasza bendzso (#22078) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Derrick-et kell azzal a halottaskocsival leszállítani a templomból a temetőbe.
A küldetés végeztével kirángattam belőle a sofőrt aki el akart hajtani vele és megtartottam. :DDD
Az FIB Buffalo-hoz meg kellett a 4 csillagos körözés. Sikerült megszereznem egyet és gumik nélkül lerázni a körözést vele.

Vágjátok a Ransom küldetésből Gracie-t a szőke csajt akit el kell rabolni?
Na később belebotlottam a csajba a házuknál mint random karakter és felismert, elkezdett kiabálni, jöttek a fegyveresek. :DDD Első végigjátszásnál ez kimaradt nekem.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22080) bendzso válasza rup1u5 (#22079) üzenetére


bendzso
senior tag

Pedig már reménykedtem, hogy nem a küldetésből szerezted. :)

(#22081) rup1u5 válasza bendzso (#22080) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Honnan máshonnan? Tudod, hogy nálam trainer, cheat kizárva!
Ki akarom próbálni, hogy elkezdek kocsikázni a halottaskocsival és megnézem jön-e szembe másik belőle.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22082) bendzso válasza rup1u5 (#22081) üzenetére


bendzso
senior tag

Nem, arra gondoltam, hogy hátha valahol találtad, mert én sem cheatelek, és én is szívesen kipróbálnám a kocsit, de emiatt viszont nem akarom újra elkezdeni a story line-t.

(#22083) fsb1000 válasza rup1u5 (#22075) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja... akkor már be se mutatom a videómat, amit a handlingos gyererekekről készítettem....

Tudjátok miről van szó... Ezt magyarázgattam régóta, hogy RACE-ban ahol én kisodródok, ott ök forgázzal mennek végig.

A legegyszerübb ezekről felismerni a csittereket:
- RACE- nem használja a féket, nincs féknyom és féklámpa
- TDM - nem keresei a páncélt, fegyvert, mindig mindennel tud löni, és nagyobb távról mint te.

(#22084) bognar110


bognar110
őstag

Multkor engem azért kickeltek mert nem volt trainerem :) [funny street fighter]

(#22085) fsb1000 válasza bognar110 (#22084) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Oda kell járni...

Engem meg azért, mert rákérdeztem, hogy a BOSS meg a haverja, hogy tud indulásnál legyorsulni azonos kocsival.

Ketté van szakadva ez a világ és rossz érzés a kisebbséghez tartozni.
Mindegy... a DLC-knél remélem lesz 1 tiszta hét.

(#22086) bognar110 válasza fsb1000 (#22085) üzenetére


bognar110
őstag

Hátja a dlc nél lessz 1 hónap azt lejátszom kijön a trainer aztán elis adom szerintem a dlc-t :)

(#22087) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata arról hogyan fut a GTA IV Q8x00 esetleg Q9400 körüli CPU-n egy E8200 (@ 3 ghz) -hez képest?

A kisebb gyorsítótár illetve órajel ellenére sokat profitál a plusz két magból vagy elenyésző a különbség?

Azért kérdezem, mert ha érezhetően jobban futna akkor lehet, hogy ráfizetnék egy olcsóbb négymagosra, konfigurációm többi része az adatlapomon. :)

(#22088) Toomy válasza munky (#22087) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha az E8200-őt 3Ghz-en járatod akkor igencsak megérezné :K De ha fel tudnád tornászni 4Ghz-re szerintem ami simán menne akkor inkább egy VGA cserébe gondolkodj. Mondjuk egy GTX260 na adj isten egy GTX280.

(#22089) person válasza munky (#22087) üzenetére


person
senior tag

Nincs tapasztalatom négy maggal de biztosan érezhető lenne. De én a helyedben megnézném hol a vége annak az E8200-nak. Szerintem az is érezhető lenne. ;)

szerk: Toomy most látom megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#22090) rup1u5 válasza munky (#22087) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Bátran benevezhetsz egy Q9400-be vagy Q8400-re. E8200-hoz képest ég és föld lesz a különbség!
Alaplapod is elég jó lenne egy stabil 3.4-3.6Ghz-hez quad-al. Én mindenképpen olyan quad procit javasolnék neked amin a lehető legmagasabb a szorzó, hogy ne az alacsony szorzó hátráltassa a tuningot. P35-ös lapban, quad procival maximum olyan 420-440 közötti fsb-re számíthatsz.
Bár nincsen kisebb quad procival tapasztalatom de úgy tudom nem annyira a cache fontos GTA4-nek. Sokkal inkább a 3-4 mag.
Én egy 4Ghz-re húzott E8400-ról váltottam Q9550-re és a Quadon már 3.2Ghz-en érezhetően gyorsabb volt a játék. Azóta már a Quad-ot is 4Ghz-en hajtom. ;]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22091) fsb1000 válasza Toomy (#22088) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Egyetéértek.
A GTA4 nagyon erőforrás igényes játék, és elég nehéz konkrét dolgokat mondani, mert egy sok változós függvényről van szó.
Beállítási paraméterek, CPU magok száma, CPU frekvenciája / architektuta / ramfreki, ramméret, Videókártya teljesítménye, videomemória mérete.

Ami szerintem biztosnak mondatható: Azonos CPU családon belül (pl. C2D) a magok számával elvileg növekszik az fps. [link]
Minnél erősebb a VGA kártya annál jobban és minnél alacsonyabb a CPU freki annál jobban, mert feloldhatja a CPU limitet.
De az is elképzelhető hogy egy középkategóriás VGA kártyával és 4Ghz-ig tuningolt CPU-val , alig vagy egyáltalán nem lesz fps növekedés 2 vs 4 mag között.

Valahogy ki kell egyensúllyozni adott Graf. beállítás (felbontás+Text.Quality+VD+DD) mellett a VGA és a CPU oldali teljesítmményt.
Nagyon sokat tesztelgettem mégsem tudnék egyértelmű választ adni.

Egy C2D 8xxx CPU-t elöször megpróbálnék 4GHz-ig húzni, majd VGA-t cserélni és csak utána egy azonos vagy kisebb frekit tudó 4 magosra cserélni.
A C2D / I5 vagy I7 váltás is megfontolandó, mert ott azonos frekin is kb. 30% keletkezik, ami persze fps-ben ennek fele se, de azt is lehet tuningolni.
Ha CPU tuningra nincs fps növekedés akkor nyilván a VGA-t kell tovább fejlezsteni.
Ez egy végtelen játék...

Szerintem érdemes egy célt kitüzni és azon felül nem foglalkozni a GTA4 erőforrás igényével.
Lehetséges cél a monitor natív febontásán egy jól játszható fps (>40).
A VD és DD beállítása 20-25 felett már csak izlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#22092) munky


munky
őstag

Köszönöm a tanácsokat.

Sajna a lapom elég anti tuning darab, 425-ös fsb felett nem bírja ami ugye azt jelenti, hogy 3,4 ghz a plafon a jelenlegi processzorral.
A biztonság kedvéért inkább ez alatt hajtom, mert TF2-ben szoktam warozni és nem akarok egy meccs közben sem elszállni. :)

Végül is átbogarászva a topicot sok hasznos infóhoz jutottam és egy kis időt rászánva nagyjából kikísérleteztem egy viszonylag tűrhető látvány/sebesség kombinációt. [link]

Bár húzósabb szitukban még mindig lecsökken 30 alá a frame rate sajna, mégis elégedettebb vagyok most.
(24-és 40-között jár most ahogy figyelgettem fraps-el játék közben.)

Azt lenne jó tudni, hogy egy kisebb q8x00-es procit 3ghz körül hajtva elérhető-e, hogy soha ne essen 30 fps alá történet a fent használt beállításokat alkalmazva.
(:F)

Ahogy figyelgettem tényleg az a gáz a játékkal, hogy teljesen napszak, időjárás és szituáció függő a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#22093) fsb1000 válasza Mariann294 (#22077) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Boldog szülinapot!

(milyen VGA-t "kaptál"?)

(#22094) munky


munky
őstag

Egyébként nem eget-rengető dolog, de ami feltűnt pár óra játék után:

Korábban még a PC-s verzió megjelenése előtt volt lehetőségem egy ismerősnél kipróbálni Xbox-on és most, hogy játszogatok vele PC-n mintha ez a verzió fakóbb színű textúrákat tartalmazna vagy nem tudom.

Főleg a reggel 10 óra környékén tűnnek nagyon természetellenesnek a színek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22095) Mariann294 válasza fsb1000 (#22093) üzenetére


Mariann294
őstag

Köszi de az nem most van... :D Majd egy hónap múlva pont. :)
Ez a szülinapi ajándékom ugyan csak előre megkaptam,8600 GT-vel már nem nagyon tudtam mit kezdeni magammal..

Megmutatnám,csak most nem jó a képfeltöltés...
Ilyen példányt nem is találtam a neten. :) Sapphire HD5770 mellett döntöttem.Állat ez a kártya!Túl szép hogy igaz legyen... :D

(#22096) fsb1000 válasza Mariann294 (#22095) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Akkor grat az új kártyához, és a szülinapi kivánságot spájzold el!

(#22097) bendzso válasza munky (#22094) üzenetére


bendzso
senior tag

A Display menüpont alatt van 3 csúszka, és az egyik hatására elénkebbek, vagy fakóbbak lesznek a színek, próbáld meg, hogy ha azt maxra tolod, akkor is ilyen fakó-e?

(#22098) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Jónapot, jó GTA-t :)

enviroment mod mennyire erőforrásigényes?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22099) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

help

mindjárt ott tartok, hogy a rockstarosokat a sarki jósnővel elátkozom :W

a múlthéten megvettem eredetiben, a régi virágboltinak lepucoltam mindenét, gabor85 írása szerint csináltam új accountot, feltettem az 1.0.4.0-es patchet, és nem akar menni! háttérben minden kilőve, GfWL akár megy akár nem a háttérben, RGSC-ből indítva malmozik kb. 5 sec (homokóra), aztán nagy kuss. feladatkezelőben feltűnik a lauchGTA... exe, de aztán el is.

Ha total commanderből direktben indítom, GTAIV.exe-vel, akkor meg ezt kapom:

Problem signature:
Problem Event Name: BEX
Application Name: GTAIV.exe
Application Version: 1.0.4.0
Application Timestamp: 4a1ae9b0
Fault Module Name: GTAIV.exe
Fault Module Version: 1.0.4.0
Fault Module Timestamp: 4a1ae9b0
Exception Offset: 00898f11
Exception Code: c000000d
Exception Data: 00000000
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: c51e
Additional Information 2: c51e3ace5672807589ca8371f42efc6c
Additional Information 3: c357
Additional Information 4: c3575ef036109ddbab56e7ec6cb172d8

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt

külföldi fórumokat böngészem már fél 3 óta, de eddig annyira jutottam, hogy frissítettem a c++-t, meg leszedtem a magicdisc-et (cd emulátor)....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22100) Robi86 válasza munky (#22094) üzenetére


Robi86
senior tag

Időjárásfüggő. Nálam akkor produkál ilyet mielőtt el kezdene esni az eső. De ilyenkor már majdnem fekete-fehér a kép... legalább is nálam.
Viszont napkelte és naplemente idején gyönyörű (ha jóidő van), még mindig elcsodálkozok néha a látványon, amit általában egy baleset követ, mert nem arra figyelek amire kéne :))

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.