Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Proci85 válasza sbazsi (#1150) üzenetére


Proci85
senior tag

a szitu a következő: itthoni gép win2000-rel, The Bat! levelező progi, többezer levéllel. (barátok, levelező listák, stb)
Szeptembertől kollégiumba megyek, most gyűjtök laptopra, amin nagy valószínűséggel linux lesz. Vagyis nem egy fájlokat fog használni a két rendszer ezért gondoltam a gmailre h majd hétközben letöltöm a laptopra, ott levelezek, a fent lévőket pedig lerántom minden hétvégén az itthoni gépemre, mint egy biztonsági archívum, meg úgyis ezt használom itthon & suli után.
Szal alapjáraton azt hittem h olyan lesz mint a többi szolgáltató..levelek fenthagyása szerveren télleg úgy megy ahogy kell, ha nincs bekapcsolva akkor letölti mindet.

[Szerkesztve]

(#1152) Csipi


Csipi
aktív tag

Van nekem is gmail-em 2-3 hete, és küldeni az Outlook-on keresztül -> gmail default - küldök. Az a probléma, hogy mikor az Outlook-on lekérem a gmail-re beérkezett leveleket, nem tölt le semmit. Müxik a server, de levél nyoma sincs. Az outlookos topicban nem tudtak segíteni, itt talán tudna valaki? Lehet valamit nem állítottam jól be. :(
A POP3 fogadás aktiválva van.

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#1153) Proci85 válasza Csipi (#1152) üzenetére


Proci85
senior tag

A kapcsolat biztonságos (TLS)? Ha nem, ezt be kell kapcsolni.

(#1154) Csipi válasza Proci85 (#1153) üzenetére


Csipi
aktív tag

Hol kell ezt ellenörizni? Nem tudom. :B

Nemes dolog azokon segíteni akik annyit tudnak most, mint amennyit te is tudtál valamikor az elején...

(#1155) zfarkas


zfarkas
senior tag

Volna 50 invite-om, kérni a zoltan.farkas@gmail.com-on tudtok.

Raw Dark Pure

(#1156) attilam


attilam
őstag

Sajnos nem emlékszem az oldal címére, de valahol láttam olyat, hogy akik most regisztrálnak ott valamire, azok között egy gmail invite-ot sorsolnak ki. Nem rossz.:)

(#1157) Loha


Loha
veterán

Már van nagyobb tárhely a GMAIL-nél is: Bővebben: link
Én már reggeltem... :U

(#1158) Arnold2 válasza Loha (#1157) üzenetére


Arnold2
őstag

Nem kötekedés képp,de mire használsz te 4gb-ot. Kiváncsi lennék a levelezésedre:))
Én még az 1gb-ot sokkalom,de kinek mi ugye.
Gondolom ez a 4Gb is dinamikous,tehát nem kapsz 4Gb-ot ami CSAK a tiéd...

(#1159) Loha válasza Arnold2 (#1158) üzenetére


Loha
veterán

Nem a feltétlenül a 4GB a lényeg, hanem a többi szolgáltatás, meg meg a kezelőfelület... :)
GMAIL-sem azért jó mert 2GB tárhelyet ad, hanem mert nincs reklám, SPAMszűrő, antivirus és remek kezelőfelület viszont van...
Nem tudom, mit akarsz ezzel a dinamikus-nemdinamikus dologgal, ha felteszek 4GB-ot, akkor feltehetem, az meg nem érdekel, hogy ha csak 100MB-ot használok mit csinálnak a többi 3900MB-ak...

[Szerkesztve]

(#1160) attilam válasza Loha (#1159) üzenetére


attilam
őstag

Csinálnék egy ilyen címet is, mert a nagyobb üzenetküldés nem lenne hátrány, na de hiába ha a sign-up nem működik. Legalábbis nálam nem megy.:(

(#1161) Loha válasza attilam (#1160) üzenetére


Loha
veterán

Valószínüleg vmi ideiglenes dolog lehet, most néztem mailt... :U

(#1162) attilam válasza Loha (#1161) üzenetére


attilam
őstag

Már sikerült. Hurrá, ilyen is van. Csak nem sign-up-ra mentem, hanem megpróbáltam bejelentkezni, és mivel nem volt olyan acc, ezért a hibaüzenet képernyőjén már lehetett regisztrálni. Kösz a remek címet, majd meglátjuk melyik a jobb a gmail vagy ez. Mindenesetre nagy előny, hogy nem csak 10 megás fájlokat csatolhatok.

(#1163) Integra válasza Loha (#1157) üzenetére


Integra
titán

kb 8 éve archiválom a mailjeim.
ez kb 300MB-ot jelent...
te valami mániákus mail gyártó vagy hogy nem elég 2gb? :)
amőgy meg nem a tárhely miatt szeressük a gmailt annyira...:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1164) Loha válasza Integra (#1163) üzenetére


Loha
veterán

Írtam, én bárhol is, hogy szükségem van a 4GB-ra? :)

(#1165) Integra válasza Loha (#1164) üzenetére


Integra
titán

bocs, félreklikk volt, értelemszerűen attilam-re akartam klikkelni, csak kicsit sokat ültem már a monitor előtt ma, benéztem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1166) Arnold2 válasza Loha (#1159) üzenetére


Arnold2
őstag

OK-OK nem akartam rosszat.
Nekem van accountom,de nem használom. Elévülhet?
Jó, nem tudtam, hogy jó a kezelőfelülete.

(#1167) attilam válasza Integra (#1165) üzenetére


attilam
őstag

Engem nem a 4 giga hoz lázba, nekem még az 1 is bőven elég lenne. De néha megeshet, hogy 10 megánál nagyobb csatolt fájlokat kell küldenem. Erre meg sajnos már a gmail nem jó. Ezért örültem ennek, csináltam egy acc.-ot, de úgyis csak nagy fájlok küldésére fogom használni. Szeretem én a gmail-t, úgyhogy úgy is az marad az elsődleges címem. Mániukus levelezgetős meg nem vagyok.:)

(#1168) Loha válasza Arnold2 (#1166) üzenetére


Loha
veterán

GMAILnél, meg az összes egyébb ingyenes szolgáltatónál, ha nem nézed meg egy ideig a mailed, akkor megszüntetik. Pontosan nem tudom mennyi idő...
Amit belinkeltem, ott azt írják, hogy elvileg örökre megtartják neked :)
Én már rég porr és hamu vagyok, de a mailcímem tovább él! :)

(#1169) Tuncsi


Tuncsi
tag

sziasztok, küldene valaki invite-t az adataimnál lévő mélre? :) köszi! :C

csak nem történt vala vele valami????? :) ------------------------------------------ konfigom: http://tuncsi.uw.hu/konfig.jpg

(#1170) attilam válasza Tuncsi (#1169) üzenetére


attilam
őstag

Ment.:)

(#1171) Tuncsi válasza attilam (#1170) üzenetére


Tuncsi
tag

nagyon köszönöm :C :B

csak nem történt vala vele valami????? :) ------------------------------------------ konfigom: http://tuncsi.uw.hu/konfig.jpg

(#1172) attilam válasza Tuncsi (#1171) üzenetére


attilam
őstag

Nagyon szívesen!

(#1173) b14


b14
senior tag

A b14.uw.hu -nak sikerült egy kis design is.
Statisztika is összejött.

Azonban kellene invite.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1174) b14


b14
senior tag

Ha valakinek kellene invite szórás az oldalára kis boxba szélre mintpl. rss?
Xml? Az szól és megbeszéljük.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1175) Caesarion válasza b14 (#1173) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Hy,
(1) volna cirka 40 invite-om amit felajánlanék a köz javát szolgálva, csak nemtom hogyan tudnám kinyerni azokat a bizonyos linkeket amiket a honlapodon beillesztve el kéne küldenem neked...:U

(2) illetve volna egy olyan problémám, hogy IE 6.0-t használok, s 3-4 napja nemes egyszerűséggel nem engedi elküldeni a leveleket a gmail. Amiket nekem küldenek azok mind szépen megjelennek, s biromolvasni meg label-ezni, de amikor énakarok írni akkor a compose-résznél szöveg megírása után következne a -send-, de 2-3 perc töltés után a következő hibaüzenetet :((( kapom:
''Ooops...the system was unable to perform your operation.Please try again in a few seconds. -OK-''
Ugyanez a helyzet amikor firefox 1.0.4et használok :O ... milyen beállítást állítottam el, vagy mi a frászt akar ez tőlem hogy végre működjön újra?!

(3) a Gmail notifier nektek is ki szokott dobni időnként ( naponta egyszer) egy ablakot (mintha leveled érkezett volna) hogy '' an error has occourd''? :F

bocs, ha kérdéseimre már volt válasz és felületesen olvastzam volna vissza, ez esetben elég egy hsz szám vagy linkelés

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1176) b14 válasza Caesarion (#1175) üzenetére


b14
senior tag

:R:R:R
Ha segítenél ténylegesen, akkor úgy tudnál, hogy az invitet elküldöd magadnak és abból a linket copy és a honlapon paste. Ha nem foglalkozol vele ennyire, akkor elküldöd nekem a kisbes kukac gmail pont com címre. Ha netalán még többet segítenél, akkor azt úgy tudod megtenni, hogy letörölgeted a használ inviteket. Ha tényleg csinálnád, akkor vegyük fel a kontaktust emailben.

Ek most írosgatom össze a karbantartók névsorát, aki lemaradt róla, az kérem szóljon.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1177) Caesarion válasza b14 (#1176) üzenetére


Caesarion
aktív tag

küldtem elvileg egy meghívót a címedre... mondanom se kell hog ha megérkezett akkor azonnal szólj vissza, mert mint már említettem legnagyobb problémám hogy normális leveleket nem tudok küldeni, azt hogy meghívót tudok-e az most derül majd ki.
Amenniyben a dead-link-ek ellenőrzése csak annyiból áll hogy klikk rá és kiírja e utána hogy oupsz már használt akkor hobbyszinten foglalkoznék vele, de nem egyedül...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1178) b14 válasza Caesarion (#1177) üzenetére


b14
senior tag

Az invite itt.
A törlés pedig tényleg csak annyi.
Nem egyedül.
Vagyunk egy páran, nagyon sokan inaktívkodtak, ezért most újraszervezem az egészet.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1179) Caesarion válasza b14 (#1178) üzenetére


Caesarion
aktív tag

''...inaktívkodtak...'' ez jó, ezt felírtam a személyi szótáramba. :C

Az invite-ok akkor konvojban másznak majd hozzád... a dead-link törlés pontosan hogy történik? mert a honlapodon a beillesztés menüt látom csak ... vmi felségjogot kapnék a honlap szerkeztéséhez? :F

illetve nagyon diplomatikusa kerülted el segélykiáltásomra a választ: mi oka lehet hogy nem bírok emailt küldeni?? :O mert ez a fajta hibaüzetet inkább server-hibára utalna, de a többieknek műxik a dolog, velem meg miért kivételezne

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1180) b14 válasza Caesarion (#1179) üzenetére


b14
senior tag

A deadlink törléshez kell neked egy jelszó, amit emailben megkérdezhetsz tőlem.
A mailezésedre pedig tényleg serverhibára utal.
Sajna ebben nem sokat segíthetek, mert a gmail (még) nem az enyém.:D

MOD: az inviteket pedig köszi.

[Szerkesztve]

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1181) Proci85 válasza Caesarion (#1179) üzenetére


Proci85
senior tag

most megnéztem neked, egyik gmail-ről kültem magamnak a másik gmailes címemre weben, és működik!

(#1182) PistiBoy válasza Caesarion (#1175) üzenetére


PistiBoy
csendes tag

Hali!

A küldési hibára nem tudok mit mondani, max. javaslom, engedélyezd a POP3-at, és egy szimpi levelező kliensben állítsd be a gmail-es fiókod (igaz, szintén angolul, de erről ott a leírás).
Egyszer nekem hasonló gyanúm volt egy nagyméretű levéllel, nekem is hasonló hibát írt ki. Megcsináltam a fenti módszert, plusz ismét darabolgattam, mintha c2-re küldenék, és ugyan baromi lassan (30 perc / levél :Y), de elküldte, amit akartam.
Kis adalék, hogy a tárméret nagysága miatt (meg a gmail webes előnye miatt) érdemes másolatot hagyni a szerveren, az általam ismert legtöbb levelező biztosít ilyen lehetőséget. Ami esetleg meglepő lehet még, hogy az eddigi összes leveledet (azaz küldöttet, kapottat egyaránt) a Beérkező mappába fog tölteni.

A másik hibára a következő javaslatom van : jobb klikk a Notifier ikonra, ''Tell me Again'' által újra bejelentkezni (nálam akkor jelent eddig meg, mikor - általam ismeretlen okból - megszakadt a szerverrel a kapcsolata).

Remélem, Nálad is megoldást jelentenek a fentiek.
További kellemes levelezést kívánok Mindenkinek!

(#1183) Proci85 válasza PistiBoy (#1182) üzenetére


Proci85
senior tag

> érdemes másolatot hagyni a szerveren, az általam ismert legtöbb levelező [...]

Tudtommal bármit állítasz be, fent hagyja a szerveren. Nekem legalább is még nem sikerült úgy megcsinálnom, h letöltéskor fent törölje.

(#1184) b14 válasza PistiBoy (#1182) üzenetére


b14
senior tag

Neki megoldódott a levélküldéses problémája.

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1185) Loha válasza b14 (#1176) üzenetére


Loha
veterán

Küldtem 50 invite-ot. :U

(#1186) b14 válasza Loha (#1185) üzenetére


b14
senior tag

:R:R:R

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1187) a_tesz


a_tesz
Korrektor

tegnap este küldtem egy mailt a gmailes címemről egy yahoo-s kollegának. ma reggel megnézve a ládikámat kaptam egy kedves levelet a yahoo mailer-daemontól, hogy aszondja:

Message from yahoo.com.
Unable to deliver message to the following address(es).

<forwardyahoomail-root@yahoo.com>:
FORWARDING ERROR: No Rewritten Address

--- Original message follows.

...

From: atesz.atesz{kukac}gmail.com
To: david{kukac}yahoo.com
Subject: Here is your documents.
Date: Wed, 8 Jun 2005 19:50:00 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary=''----=_NextPart_000_0002_C7DA4030.4DA50D54''
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal


namost a helyzet az, hogy én nem erre a címre küldtem, valamint subjectbe sem ez volt írva, és ez a cím seholsincs a címlistámban, nem is ismerem. valaki nem találkozott hasonló problémával? mi lehet vajon ez? előre is köszi

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#1188) t_ferenc


t_ferenc
őstag

sztem tuti jó ez az email.

if you fall seven times, stand up eight

(#1189) Caesarion válasza b14 (#1186) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Küldtem 45 invite-ot. ;)
Attol tartok hogy az invite-os b14 honlap felügyeleti gárdájába nem lépek be :(, de továbbra is szívesen küldöm a meghívókat, a köz javát szolgálva.:DDD

Egyébként az email-küldési problémám nem szűnt meg maradéktalanul :(((, továbbra is szokta nekem kiírni a gép (IE 6.0) az ''oops...'' kezdetű hibát a levelek elküldésénél az utolsó momentumban:O. Aztán többszöri ''send''re kattintás után ''erősebb kutya tartja fenn a fajt'' jeligével csak elküldi a leveleket... mi lehet a gond? az IE? ( csak mert Firefox is ezt produkálta). Vagy a panda-tűzval? vagy a router?:F

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1190) b14 válasza Caesarion (#1189) üzenetére


b14
senior tag

Tudom, megérkeztek, köszi, kár, hogy nem tudsz belépni.:(

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1191) b14


b14
senior tag

Senkinek nincs infója, hogy milrt nem lehet még fordítani a gmailt?

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1192) dr_karcsika


dr_karcsika
tag

szasztok!

tud nekem valaki küldeni egy meghívót a gmail-be a karcsika@vipmail.hu -ra?

előre is köszi

üdv. karesz

(#1193) b14 válasza dr_karcsika (#1192) üzenetére


b14
senior tag

Én tudok, de ha olvasnál: http://b14.uw.hu

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1194) bcs válasza Caesarion (#1189) üzenetére


bcs
aktív tag

próbáld meg http://... helyett a https://... címet használni. nekem megoldotta az ilyen jellegű problémáimat

(#1195) Caesarion válasza b14 (#1193) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Hagyd csak, képzled, képes volt külön mailt írni nekem hogy küldjek neki. :Y :((( :DDD Ha a lustaság fájna, ...
MOD: visszajött a meghívó sikertelenségre hivatkozva: PERM_FAILURE: SMTP Error (state 10): 511 sorry, no mailbox here by that name

kösz bcs, kipróbálom... de a Gmail notifier honnét tudja majd hogy a https-et kell majd megnyitnia?
MOD: asszem műxik... :R

[Szerkesztve]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#1196) b14 válasza Caesarion (#1195) üzenetére


b14
senior tag

:D

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1197) SGC válasza b14 (#1176) üzenetére


SGC
tag

Küldtem 25 meghívót :)

Lehet élni nyúl nélkül is, de minek?

(#1198) b14 válasza SGC (#1197) üzenetére


b14
senior tag

:R

''...de a konfigjából kiindulva, nem hiszem, hogy 40 éves családos ember lenne...'' -- by Slax

(#1199) tgabri


tgabri
csendes tag

Üdv!

Van egy nagy problémám.. gmail fiókomba nem tudok bejelentkezni! egyszerüen nem lép be, csak kiirja hogy script error!
mit csináljak vele? azaz a böngészőmmel?
iexplorer; maxthon; mozilla

(#1200) koob


koob
senior tag

Mire jó az invitálás? :B

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.