Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) public73


public73
aktív tag

dráma tagozat, első osztály......
szerintem takarítani kellene picit....
ez nem méltó egy szakmai topichoz....

(#2302) eszgé100 válasza public73 (#2301) üzenetére


eszgé100
őstag

gyerekek, na de ilyet.... :(

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2303) JHONNY 79 válasza South Velen (#2299) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nekem meg lealkudta a memóriáim árát hétvégén,postázzam el neki hétfőn,mert kedden lesz pénze.Gondoltam míg nincs pénz nem is küldöm el,meg elég komolytalannak tűnt de jól is tettem.Annyi gerinc nem volt benne hogy szóljon mégsem kell,buktam volna a postapénzt.Nem egy megbízható üzletfél...........Ma meg írja hogy megbüntizték gyorshajtásért és azért nincs pénze,szánalmas.......

[ Szerkesztve ]

(#2304) Jim74


Jim74
nagyúr

Szépen elment a topik OFF irányba... Lenne mit törölnie a moderátoroknak...

(#2305) szki válasza milomi (#2300) üzenetére


szki
őstag

goto #2264
Azt hiszem megértettél a moderátor kerestetik topicba bejelenteni...
Bár látom Kalandor már figyelmeztetett.

[ Szerkesztve ]

(#2306) Jim74


Jim74
nagyúr

Na akkor legyen egy kis ON is:

Jónéhány post-tal feljebb olvasható a mizériám egy 790XTA lappal. Tegnap már rá is nézett a barátom és elsőre megállapította, hogy nagyon lassan boot-ol be a gép. Ez még nem is lenne olyan nagy gond. Ellenben a BIOS eléggé "összecsapottnak" tűnik... Van benne helyesírási hiba (még efelett is elsiklanék...), illetve a beállítások átnézése közben, a RAID részénél, amikor átlép a normál BIOS-ból a RAID BIOS-ba, akkor furcsa dolgot művelt a lap. A RAID BIOS-ból nem volt hajlandó visszalépni az ESC gombra. Olyan volt, mintha lefagyott volna a BIOS, de a CAPS és NUM LOCK gombokra reagált a billentyűzet, tehát mégsem fagyott meg. Nem is lehetett csak reset-tel folytatni a nézelődést... :( Csak azt nem tudom, hogy fogom ezt gariztatni, mert látszólag megy a lap, csak hát nem az elvárt teljesítményt hozza a rendszer... :(

Valaki esetleg találkozott már hasonló jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#2307) Gerisz válasza Jim74 (#2306) üzenetére


Gerisz
addikt

Én még ott nem jártam, de most megnéztem.
Nagyon zsír. :DDD
Vissza lehet lépni a Bios-ban az F10-el
Node, miután visszaléptem, nem tudtam megint bemenni a GRAID vezérlőbe, csak felvillant és visszadobott a Bios-ba. Ezután elkezdtek eltünni sorok a Bios-ból :DD
Node reset után most belement simán 5x egymás után és minden más is megmaradt.

Nem hiszem, hogy ez lenne a hibád sajnos. Ez egy Gigabyte "betegség", olyan mint az AMD összefossuk a szoftvereket oszt jóvan az a parasztnak.

(#2308) audi100td válasza Jim74 (#2306) üzenetére


audi100td
nagyúr

Giga lapoknál sajnos meg kell várni néhány BIOS frissítést, hogy rendesen működjenek, főleg az utóbbi időben. Én is szívtam már emiatt rendesen, de a 770TA-UD3 szerencsére nagyjából rendben van, bár nem viszi gyári időzítésekkel a mem. support list-ben található G.Skill ECO RAM-okat. :(

Gerisz: Látom te is ilyen kitet raksz majd bele, ha megérkezett leírhatnád, hogy mire jutottál vele. :R

[ Szerkesztve ]

(#2309) Jim74 válasza audi100td (#2308) üzenetére


Jim74
nagyúr

És addig mi a túrót csináljak, amíg kijön egy rendes BIOS???? :( Netezésre, meg office alkalmazásokra nem kell ilyen gép, tehát ami működik vele, azt tudná más cucc is ennek töredékéért...
Ráadásul Gerisz-nek hibátanul megy a lapja...

Ááááá, tele van a t*k*m az egésszel... Ilyenkor úgy el tud menni a kedvem a Gigabyte-tól, az AMD-től, meg mindentől... Veszek egy XBOX-ot inkább... :W Mi a búbánatért kezdenek forgalmazni egy lapot, ha nincsen megírva hozzá normálisan a BIOS???....

(#2310) Gerisz válasza audi100td (#2308) üzenetére


Gerisz
addikt

Neked milyen?
Még nem tudom mikor érkezik. A hét végére, vagy jövő hét elejére számolom.
Nagyon jó lenne, mert szét akarom kergetni. :)

(#2311) audi100td válasza Gerisz (#2310) üzenetére


audi100td
nagyúr

F3-12800CL7D-4GBECO

Jim74: Ez egyedül a Gigabyte hibája, de az is lehet, hogy szimplán selejtes a lapod, mivel Gerisz-nek nincs gond a 4850-el (aztán lehet, hogy az se mindegy a lapnak, hogy milyen 4850 :F ). Az AMD-től ne menjen el a kedved :N , nem ők tehetnek a Giga bénázásairól, BIOS-ban talán MSI a legjobb mostanában illetve Asus a felső kategóriában. Vidd vissza a lapot a boltba, jobbat nem tudok, talán a legjobb lenne az egész gépet a vga miatt.

(#2312) Jim74 válasza audi100td (#2311) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem ki fogják másik lapban is próbálni a cuccaimat. De, ha a lap rossz, akkor mit csináljak? Merjek bevállalni egy ugyanilyet? Vagy válasszak más márkát? MSI-t? ASUS-t?

(#2313) eszgé100 válasza Jim74 (#2312) üzenetére


eszgé100
őstag

szerintem csak a te lapod hibás, máskülönben tele lenne ezzel a topik, úgyhogy én úgy gondolom nyugodtan bevállalhatsz egy másik ilyet.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2314) Gerisz válasza audi100td (#2311) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem full referencia a 4850, első szériás.

Azt néztem, hogy olyan a ramod mint amit én rendeltem, de arra irányult volna a kérdés, hogy mit bír tuningban :)
Én sokkal számolok (álmodozok) az alacsony fesz miatt.

JIM74: De meg kellene nézni, hogy másban is van-e teljesítménycsökkenés. Tedd át a 8x-os slotba, nem fogja meg egyébként, simán megeszi azt a kártyát reggelire. Nézd meg ott mit produkál. Én is próbálgattam a 8800GT-t és hibahatáron belül volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2315) milomi


milomi
tag

sziasztok teszteltem a procit meg az alaplapot nem melegedik .. és erős Stabil :) jah és hogy az intelhez képest.. minden játék ugyan azzon Grafon + 80 FPS lett a COD4 be max grafon... DEER HUNTER 2005 ben pedig 40 FPS elett több ami fix :)

NFS World Nick Ewing1987

(#2316) Jim74 válasza Gerisz (#2314) üzenetére


Jim74
nagyúr

Másik slot-ba nem fér el az Accelero + 12cm-es venti miatt :DDD
De egyébként mindegy, mert a 16X-osban is mennie kellene. Majd elválik...
Végül is másnál simán megy az F1-es/F2-es BIOS, úgyhogy nem hiszem, hogy BIOS probléma. Illetve, ha az, akkor is csak az én lapomé gázos, nem általánosságban rossz a BIOS.

(#2317) Jim74


Jim74
nagyúr

Gerisz: Meg tudnád nézni, hogy a BIOS-ban, ahol a magok szabályozását lehet AUTO-ról MANUAL-ra állítani, ott Neked a MANUAL hogy van írva? Illetve F1, vagy F2 BIOS-od van? Csak azért kérdezem, mert nálam a MANUAL "MUNAUL"-nak van írva....

(#2318) Gerisz válasza Jim74 (#2317) üzenetére


Gerisz
addikt

F2. Úgy :C

(#2319) fox656


fox656
csendes tag

Lenne egy problémám.
Van egy Gigabyte MA770 DS3 rev2.0 alaplap és benne egy Phenom II 955BE. Az everest minössze 2500MHz mutat, valamint 3Dmark06 nál pedig fele pontot kapott mint a AMD x2 6000+-os?? Az AMD cpuinfo ismeretlen processzort ír ki, ugynúgy mint az everest::
A választ előre is köszönöm.

(#2320) Jim74 válasza fox656 (#2319) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nézd meg, hogy megy-e az össes mag. Everest memória olvasás/írásnál mutatja, hogy hány magosnak látja.
Haverom járt úgy valamelyik nap egy 965-ös CPU-val, hogy csak két magot hajtott az ASUS alaplap. BIOS-ban kellett állítgatni, hogy menjen rendesen...

Esetleg próbáld meg a lgújabb BIOS-t felrakni, ha még nem tetted meg. Hátha segít...

Én is szívok ám egy 790XTA-val... :( Nálam is karcsú a 3DMark06 eredmény... :(

[ Szerkesztve ]

(#2321) Cadal válasza fox656 (#2319) üzenetére


Cadal
őstag

Frissíts bios-t ahogy előttem is írják, illetve nyomhatnál egy CMOS Cleart. A Phenom II 955BE-hez már az FDB bios kell.

Amúgy az alaplapodnak nem pontosan ez a topikja, de hasonló a két csoport. Neked ez a topik kell. KLIKK.

A CMOS Clear és a bios frissítés mikéntjei is bent vannak az alaplapi kiskönyvben. :K

[ Szerkesztve ]

(#2322) fox656 válasza Cadal (#2321) üzenetére


fox656
csendes tag

Köszönöm szépen.
Jim neked is.

[ Szerkesztve ]

(#2323) Gerisz válasza Jim74 (#2317) üzenetére


Gerisz
addikt

Na most tudod mim van ezzel a hibátlan lappal?
Nem indul be a gép.
Már 3-szor csinálja. Le kell áramtalanítani 20mp táp kikapcs, és csak utána indul be a gép.

(#2324) Jim74 válasza Gerisz (#2323) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát az remek... :F
Overclock van? Nekem hasonlót csinált P35-DS3 néha. Ott a bootolás közben RAM ellenőrzésnél mindig újraindult. Táp kikapcs ugyanígy és utána ment a korábbi "húzott" órajelen is. Mai napig nem jöttem rá az okára :U

(#2325) Gerisz válasza Jim74 (#2324) üzenetére


Gerisz
addikt

Tesónak is a P45-UD3R-nél.
Nincs tuning most, mert nincs rendes ramom, a szorzót meg nem szeretem.

(#2326) Jim74 válasza Gerisz (#2325) üzenetére


Jim74
nagyúr

Érdekesek ezek a Giga lapok :DDD

(#2327) Borokafa


Borokafa
őstag

Üdv mindenkinek!
Készítettem egy kis hűtőbordát a 770T-hez, ha már a gyártó lespórolta
Hozzájutottam egy 40x40-es peltierhez is, vasárnap( ha minden igaz) kipróbálom mennyire viszi le a proci hőfokát

[ Szerkesztve ]

(#2328) Cadal válasza Borokafa (#2327) üzenetére


Cadal
őstag

Igencsak szép bordák, gratulálok. :R Végre elkészült ez is. esetleg ha sikerült beépíteni, arról is kérhetünk képet, hogyan is fest a helyén?!
Amúgy nekem az az egyetlen gondom a hűtőbordámmal, hogy nem tudom mennyit számít, hogy feltettem. Nem tudom mi változott, max placebo, hogy hűtve van a vrm. :F

(#2329) Borokafa válasza Cadal (#2328) üzenetére


Borokafa
őstag

Hát jah... főleg hogy én is alulfeszelve használom ;)

(#2330) eszgé100 válasza Borokafa (#2329) üzenetére


eszgé100
őstag

ilyen áram árak mellett nem is csoda, hogy ez lett a divat

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2331) Lui76 válasza Gerisz (#2323) üzenetére


Lui76
őstag

Ez a jelenség nálam is van néha és bosszantó dolog.
A tápomra gyanakodok pillanatnyilag , a tápos topikbanilyenkor a készenléti ármkörre gyanakodnak, de a korábbi konfigomba ugyanez a táp ilyent sosem produkált.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2332) Borokafa válasza eszgé100 (#2330) üzenetére


Borokafa
őstag

1,248V, 4 x 3300MHz, Frezerrel hűtve prime alatt max.49°C :)

[ Szerkesztve ]

(#2333) Lui76 válasza Borokafa (#2327) üzenetére


Lui76
őstag

Hétvégén faragtam én is egy hasonlót csak csúnyábbat.
ott van egy szenzorom, kb 36-38 fok amit mér és nem nagyon látom
változni, szal lehet nemsok értelme van.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2334) eszgé100 válasza Borokafa (#2332) üzenetére


eszgé100
őstag

én még csak kicsiben nyomom, én is 1,25 v-ot adok a kis athlonomnak, de következő újraindításkor megnézem 1,2-n is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2335) audi100td válasza Gerisz (#2314) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tuningot nem igen próbálgattam még, a gyári 1600/CL7-8-7-24-et sem hajlandó vinni a lap, pedig a legkisebb beállítható fesz 1,5V, így 8-8-8-24-en használom 1,5V mellett. 1333-on CL7 alá nem sikerült szorítani az időzítéseket, a Dominator kitemnek nem okozott a CL6 gondot, pedig hivatalosan nem támogatta a lap.

Egy felhasználó szintén így járt csak 790XTA-UD4-el (Newegg):

"These are on Gigabytes QVL Doc for the GA-790XTA-UD4 @1600 but will not Boot @1600 and 7-8-7-24-2N even with extra voltage. Yes I know they are designed for i5 and i7 CPUs but Gigabyte should remove them from the QVL Doc @ 1600 with the advertised timings. Although it could be the memory..."

Egy másik user: "set to 3:10 divider, up HT freq, and bump the volts a little to 1.5-1.6V and it works rock solid on AMD platform 1800 mhz 7-8-7-24-33" ...gondolom ő nem Giga lapot használt...

Szóval elvileg bőven van tartalék ezekben a RAM-okban, csak a Gigabyte szokása szerint nagy ívben szarik az egészre, már kezdenek megint az agyamra menni, 770-UD3-al tapasztalt "móka" után megfogadtam, hogy soha többet Giga, de 20k körül egyszerűen nem találok MSI-nél vagy Asus-nál ilyen jól összerakott deszkát... :(

(#2336) szki válasza audi100td (#2335) üzenetére


szki
őstag

Na ja. Giga lapok minősége nagyon jó. De a bios....
Am2+ lapomnál F1 és F6 volt jó (ramkezelés, igp, tuning, c1e). Az F6 1 év után érett be...
Most Am3-nál is várhatok még fél évet a kiforott biosra.

Azért az G.Skill Eco ramot meg lehet küldeni 1,5 V-nál jobban is?

Mod: OCZ AMD Edition 1,65V 1600/CL7 (OCZ3P1600LVAM4GK) ramom hamarosan visszajön RMA-ból. Majd beszámolok, hogy tuningolható-e...

[ Szerkesztve ]

(#2337) audi100td válasza szki (#2336) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem gyári bordával lehet adni neki olyan 1,65-1,7-ig, fölötte nem kínoznám.

(#2338) eszgé100


eszgé100
őstag

lehet rossz helyre írom, de vannak olyan giga lapok mostanában amiknek olyan integrált vga-juk van ami régebbi játékokkal megbírkózik? pl: Medal Of Honor, Call of Duty-k, Far Cry. Haver szeretne valami csendesebb, de erősebb gépét a mostani konfigjánál, leginkább net, msn, zene meg ilyen régebbi játékokra. a mostani P4 2,6Ghz-1GBram-9550 már eléggé a végét járja, sűvít mint az állat, szar a tápja (az is cserés lesz), sokszor lefagy, 3 usb-t már nem bír kiszolgálni (ezen nagyot röhögtem tegnap, bár nem tudom mitől lehet..)

szki: minek a rövidítése az RMA?

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2339) Gerisz válasza audi100td (#2335) üzenetére


Gerisz
addikt

Hogy b*ssza meg.

Nem baj, tegnap írt a bolt, hogy legyek türelemmel :)
A jövő hét végén számíthatok rá!

Addig akkor el sem adom ezt a ratyi samut míg tuti nem lesz jó az ECO.
De akkor minek teszi bele. Én még azon néztem nagyokat, hogy Tri-kitek vannak a listában!
Ennyire nem lehetnek ratyik!
Akkor mondjam le?
De mit vegyek mást?
Úgy mennek az árak fölfelé, hogy határ a csillagos ég :U

(#2340) audi100td válasza Gerisz (#2339) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ne mondd vissza, 1600/CL8-on tudod használni, később ha meg lesz normális BIOS, talán menni fog benne jobban. Amúgy nagyon jó kis RAM-ok, csak a Giga már megint hozza a formáját, eleve Tri kitekkel tesztelni(?) AM3 konfigot, nem értem én ezeket. :F :(

eszgé100: RMA = Return Material Authorization ...magyarul kb. garanciális ügyintézés

[ Szerkesztve ]

(#2341) Gerisz válasza audi100td (#2340) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem nem tesztelnek ők semmit se.
Leírják a hülyeséget és kész. Tiszta nevetség!

(#2342) audi100td válasza Gerisz (#2341) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bizony, minden jel erre utal... az a gond, hogy túl nagy a termék paletta, elég megnézni a 770-es chipset-et, 6db AM3-as lapot építettek rá, közben alig különböznek egymástól. Elég lett volna a 770T-UD3P, majd utódjául a 770TA-UD3. Ennyi lapra persze, hogy képtelenség szoftvert írni+tesztelni, ideje lenne már végre észbe kapni.

(#2343) Gerisz válasza audi100td (#2342) üzenetére


Gerisz
addikt

Csak érkezzen meg, majd jelentek!
Úgy próbáltad, hogy nem a 2. hanem a 3. slot-ba teszed a párját? Ne legyenek azonos helyen.

(#2344) ATi89


ATi89
csendes tag

hy!

Következő kérdésem lenne mi szerint a MA770T-UD3P 8 pin +12 de viszont az én tápomon 4 pin es, (corsair cx400) ilyenkor mi a teendő? Valami Átalakitó? vagy esetleg ha kisebb proci val elég neki a 4 pines is?

Választ ellőre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2345) JHONNY 79 válasza ATi89 (#2344) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nekem is olyan lapom van ugyanazzal a táppal,az én tápomon 2db csati van gyárilag.Neked is meg kéne lennie. :)125 W TDP-től kell a második csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#2346) eszgé100 válasza ATi89 (#2344) üzenetére


eszgé100
őstag

csak olyan procikhoz kell amik sokat esznek, vagy extrém tuninghoz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2347) ATi89 válasza eszgé100 (#2346) üzenetére


ATi89
csendes tag

megvan:) figyelmetlen voltam és hirtelen pánikba estem:) Bocsánat!

Köszönöm a választ.!

emellé a deszka mellé ,, és egy 4830 vga hoz,,,, mien procit ajánlatok mondjuk 25e ig?

(#2348) finest válasza ATi89 (#2347) üzenetére


finest
őstag

Phenom II 550 BE / AMD Athlon II X4 620

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2349) ATi89 válasza finest (#2348) üzenetére


ATi89
csendes tag

köszönöm a választ. :R
elgondolkozom a két cpu közt.
a BE tudomáson szerint nincs lezárva a szóró vagy tudnning barát bár nem akakrok hüölyesget mondani,,lehet amelet döntők.

(#2350) Jim74 válasza ATi89 (#2349) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nincs lezárva a szorzó. A tuningbarát meg majd kiderül. Overclock szempontjából minden CPU különbözik egymástól, de a szorzólock-mentesség azért erősen javít a dolgon ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.